Holidays 0.50 - source to uk translation catalogue (17 entries)

note: New Year's Day.
source: ახალი წელი
uk: Новий рік

note: Christmas Day.
source: ქრისტეშობა
uk: Різдво Христове

note: Epiphany.
source: ნათლისღება
uk: Богоявлення

note: Mother's Day.
source: დედის დღე
uk: День матері

note: International Women's Day.
source: ქალთა საერთაშორისო დღე
uk: Міжнародний жіночий день

note: Good Friday.
source: წითელი პარასკევი
uk: Страсна пʼятниця

note: Holy Saturday.
source: დიდი შაბათი
uk: Велика субота

note: Easter Sunday.
source: აღდგომა
uk: Великдень

note: Easter Monday.
source: შავი ორშაბათი
uk: Великодній понеділок

note: National Unity Day.
source: ეროვნული ერთიანობის დღე
uk: День національної єдності

note: Day of Victory over Fascism.
source: ფაშიზმზე გამარჯვების დღე
uk: День перемоги над фашизмом

note: Saint Andrew's Day.
source: წმინდა ანდრია პირველწოდებულის დღე
uk: День Святого Андрія Первозваного

note: Independence Day.
source: დამოუკიდებლობის დღე
uk: День незалежності

note: Dormition of the Mother of God.
source: მარიამობა
uk: Успіння Пресвятої Богородиці

note: Holiday of Svetitskhovloba, Robe of Jesus.
source: მცხეთობის
uk: Свято Светіцховлоба, Ризи Господньої

note: Saint George's Day.
source: გიორგობა
uk: День Святого Георгія

note: Day of Family Sanctity and Respect for Parents.
source: ოჯახის სიწმინდისა და მშობლების პატივისცემის დღე
uk: День святості родини та поваги до батьків
