Holidays 0.64 - en to uk translation catalogue (18 entries)

note: %s (estimated).
en: %s (procijenjeno)
uk: %s (приблизна дата)

note: %s (observed).
en: %s (neradni dan)
uk: %s (вихідний)

note: %s (observed, estimated).
en: %s (neradni dan, procijenjeno)
uk: %s (вихідний, приблизна дата)

note: New Year's Day.
en: Nova godina
uk: Новий рік

note: Labor Day.
en: Praznik rada
uk: День праці

note: Independence Day.
en: Dan nezavisnosti
uk: День незалежності

note: Statehood Day.
en: Dan državnosti
uk: День державності

note: Njegos Day.
en: Njegošev dan
uk: День Нєґоша

note: Good Friday.
en: Veliki petak
uk: Страсна пʼятниця

note: Easter.
en: Uskrs
uk: Великдень

note: All Saints' Day.
en: Svi Sveti
uk: День усіх святих

note: Christmas Eve.
en: Badnji dan
uk: Святий вечір

note: Christmas.
en: Božić
uk: Різдво Христове

note: Pesach.
en: Pasha
uk: Песах

note: Yom Kippur.
en: Jom Kipur
uk: Йом Кіпур

note: Eid al-Fitr.
en: Ramazanski bajram
uk: Рамазан-байрам

note: Eid al-Adha.
en: Kurbanski bajram
uk: Курбан-байрам

note: Ecological State Day.
en: Dan Ekološke države
uk: День екологічної держави
