Holidays 0.21 - en to uk translation catalogue (15 entries)

note: New Year's Day.
en: Año Nuevo
uk: Новий рік

note: Maundy Thursday.
en: Jueves Santo
uk: Великий четвер

note: Good Friday.
en: Viernes Santo
uk: Страсна пʼятниця

note: Easter Sunday.
en: Domingo de Resurrección
uk: Великдень

note: Labor Day.
en: Día del Trabajo
uk: День праці

note: Saint Peter and Saint Paul's Day.
en: San Pedro y San Pablo
uk: День Святих Петра і Павла

note: Independence Day.
en: Día de la Independencia
uk: День незалежності

note: Great Military Parade Day.
en: Día de la Gran Parada Militar
uk: День Великого військового параду

note: Battle of Junín.
en: Batalla de Junín
uk: День битви під Хуніном

note: Rose of Lima Day.
en: Santa Rosa de Lima
uk: День Святої Рози Лімської

note: Battle of Angamos.
en: Combate de Angamos
uk: День битви під Ангамосом

note: All Saints' Day.
en: Todos Los Santos
uk: День усіх святих

note: Immaculate Conception.
en: Inmaculada Concepción
uk: Непорочне зачаття Діви Марії

note: Battle of Ayacucho.
en: Batalla de Ayacucho
uk: День битви при Аякучо

note: Christmas Day.
en: Navidad del Señor
uk: Різдво Христове
