QEMU 1.4.50 - en to it translation catalogue (17 entries)

en:  - Press Ctrl+Alt+G to release grab
it:  - Premere Ctrl+Alt+G per rilasciare l'input

en:  [Paused]
it:  [Pausa]

en: _Pause
it: _Pausa

en: Power _Down
it: _Spegni

en: _Quit
it: _Esci

en: _Fullscreen
it: A t_utto schermo

en: _Copy
it: _Copia

en: Zoom _In
it: _Aumenta zoom

en: Zoom _Out
it: _Riduci zoom

en: Best _Fit
it: A_nnulla zoom

en: Zoom To _Fit
it: Adatta alla _finestra

en: Grab On _Hover
it: Cattura _automatica input

en: _Grab Input
it: _Cattura input

en: Show _Tabs
it: Mostra _tab

en: Detach Tab
it: _Sposta in una nuova finestra

en: _Machine
it: _Macchina virtuale

en: _View
it: _Visualizza
