qmlkonsole - en to ca@valencia translation catalogue (44 entries)

[ctx: @title:window]
en: Saved Commands
ca@valencia: Ordres guardades

en: Configure
ca@valencia: Configura

en: No saved commands
ca@valencia: No hi ha cap ordre guardada

en: Save commands to quickly run them without typing them out.
ca@valencia: Guarda ordres per a executar-les ràpidament sense escriure-les.

en: Saved Commands
ca@valencia: Ordres guardades

en: Add Command
ca@valencia: Afig una ordre

en: Edit
ca@valencia: Edita

en: Add command
ca@valencia: Afig una ordre

en: Command %1 removed
ca@valencia: S'ha eliminat l'ordre %1

en: About
ca@valencia: Quant a

en: Appearance
ca@valencia: Aparença

en: Color scheme
ca@valencia: Esquema de color

en: Font Family
ca@valencia: Família de la lletra

[ctx: @title:window]
en: Pick font
ca@valencia: Selecció de lletra

en: Font Size
ca@valencia: Mida de la lletra

en: Window Transparency
ca@valencia: Transparència de les finestres

en: Blur Background
ca@valencia: Difumina el fons

en: Always Show Keyboard Modifier Buttons
ca@valencia: Mostra sempre els botons del modificador del teclat

en: Settings
ca@valencia: Configuració

en: Toggle Virtual Keyboard
ca@valencia: Canvia el teclat virtual

[ctx: @action:intoolbar]
en: New Tab
ca@valencia: Pestanya nova

[ctx: @action:intoolbar]
en: Saved Commands
ca@valencia: Ordres guardades

en: reverse-i-search
ca@valencia: Busca inversa incremental

en: Cancel current command
ca@valencia: Cancel·la l'ordre actual

en: Send EOF
ca@valencia: Envia un EOF (final de fitxer)

en: Cursor to line start
ca@valencia: Cursor al començament de línia

en: Cursor to line end
ca@valencia: Cursor al final de línia

en: Kill to line end
ca@valencia: Neteja fins al final de línia

en: Paste from kill buffer
ca@valencia: Apega des de la memòria intermèdia de neteja

en: Copy
ca@valencia: Copia

en: Paste
ca@valencia: Apega

[ctx: @title:window]
en: Confirm closing %1
ca@valencia: Confirma el tancament de %1

en: A process is currently running in this tab. Are you sure you want to close it?
ca@valencia: Actualment hi ha un procés executant-se en esta pestanya. Segur que voleu tancar-la?

[ctx: @title:window]
en: Confirm closing window
ca@valencia: Confirma el tancament de la finestra

en: There are processes currently running in this window. Are you sure you want to close it?
ca@valencia: Actualment hi ha processos executant-se en esta finestra. Segur que voleu tancar-la?

en: A process is currently running in this window. Are you sure you want to close it?
ca@valencia: Actualment hi ha un procés executant-se en esta finestra. Segur que voleu tancar-la?

[ctx: @title:window]
en: Select Tab
ca@valencia: Tria la pestanya

en: Close
ca@valencia: Tanca

en: selection mode
ca@valencia: mode de selecció

en: Disable
ca@valencia: Desactiva

en: © 2020-2022 KDE Community
ca@valencia: © 2020-2022 Comunitat KDE

en: Command to execute
ca@valencia: Ordre que s'ha d'executar

en: Set the initial working directory to 'dir'
ca@valencia: Establix el directori de treball inicial a «dir»

en: Tab %1
ca@valencia: Pestanya %1
