qmlkonsole - en to eu translation catalogue (46 entries)

en: Terminal
eu: Terminala

[ctx: @title:window]
en: Saved Commands
eu: Gordetako komandoak

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Close
eu: Itxi

en: No saved commands
eu: Gorde gabeko komandoak

en: Save commands to quickly run them without typing them out.
eu: Gorde komandoak haiek tekleatu gabe azkar exekutatzeko.

en: Saved Commands
eu: Gordetako komandoak

en: Add Command
eu: Gehitu komandoa

en: Edit
eu: Editatu

en: Add command
eu: Gehitu komandoa

en: Command %1 removed
eu: %1 komandoa kendu da

en: General
eu: Orokorra

en: About
eu: Honi buruz

en: Appearance
eu: Itxura

en: Color scheme
eu: Kolore-antolaera

en: Font Family
eu: Letra-tipo familia

[ctx: @title:window]
en: Pick font
eu: Aukeratu letra-tipoa

en: Font Size
eu: Letra-tipo neurria

en: Window Transparency
eu: Leiho-gardentasuna

en: Blur Background
eu: Atzeko-plano lausoa

en: Settings
eu: Ezarpenak

[ctx: Control Key (should match the key on the keyboard of the locale)]
en: Ctrl
eu: Ktrl

[ctx: Escape key (should match the key on the keyboard of the locale)]
en: Esc
eu: Ihes

en: Toggle Virtual Keyboard
eu: Txandakatu alegiazko teklatua

[ctx: @action:intoolbar]
en: New Tab
eu: Fitxa berria

[ctx: @action:intoolbar]
en: Saved Commands
eu: Gordetako komandoak

en: reverse-i-search
eu: alderantzizko bilaketa elkarreragilea

en: Cancel current command
eu: Bertan behera utzi uneko komandoa

en: Send EOF
eu: Bidali EOF (fitxategi amaiera)

en: Cursor to line start
eu: Kurtsorea lerro hasierara

en: Cursor to line end
eu: Kurtsorea lerro amaierara

en: Kill to line end
eu: Hil lerro amaiera arte

en: Paste from kill buffer
eu: Itsatsi hildako bufferretik

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Paste
eu: Itsatsi

[ctx: @title:window]
en: Confirm closing %1
eu: Berretsi %1 ixtea

en: A process is currently running in this tab. Are you sure you want to close it?
eu: Prozesu bat martxan dago fitxa horretan. Ziur zaude itxi nahi duzula?

[ctx: @title:window]
en: Confirm closing window
eu: Leihoa ixtea baieztatu

en: There are processes currently running in this window. Are you sure you want to close it?
eu: Leiho horretan prozesuak exekutatzen ari dira. Ziur zaude itxi nahi duzula?

en: A process is currently running in this window. Are you sure you want to close it?
eu: Leiho horretan prozesu bat exekutatzen ari da. Ziur zaude itxi nahi duzula?

[ctx: @title:window]
en: Select Tab
eu: Hautatu fitxa

en: selection mode
eu: Hautapen modua

en: Disable
eu: Ezgaitu

en: Command to execute
eu: Exekutatu beharreko komandoa

en: Set the initial working directory to 'dir'
eu: Ezarri 'dir' laneko hasierako direktorioa

en: Tab %1
eu: %1. fitxa
