qmlkonsole - en to ka translation catalogue (46 entries)

en: Terminal
ka: ტერმინალი

[ctx: @title:window]
en: Saved Commands
ka: შენახული ბრძანებები

en: Configure
ka: მორგება

en: No saved commands
ka: შენახული ბრძანებების გარეშე

en: Save commands to quickly run them without typing them out.
ka: შეინახეთ ბრძანებები მათი აკრეფის გარეშე გასაშვებად.

en: Saved Commands
ka: შენახული ბრძანებები

en: Add Command
ka: ბრძანების დამატება

en: Edit
ka: ჩასწორება

en: Add command
ka: ბრძანების დამატება

en: Command %1 removed
ka: ბრძანება %1 წაიშალა

en: General
ka: საერთო

en: About
ka: შესახებ

en: Appearance
ka: გარემოს იერსახე

en: Color scheme
ka: ფერების სქემა

en: Font Family
ka: ფონტების ოჯახი

[ctx: @title:window]
en: Pick font
ka: აირჩიეთ ფონტი

en: Font Size
ka: ფონტის ზომა

en: Window Transparency
ka: ფანჯრის გამჭვირვალობა

en: Blur Background
ka: ფონის გაბუნდოვნება

en: Always Show Keyboard Modifier Buttons
ka: კლავიატურის მოდიფიკატორი ღილაკების ყოველთვის ჩვენება

en: Settings
ka: პარამეტრები

en: Toggle Virtual Keyboard
ka: ვირტუალური კლავიატურის გადართვა

[ctx: @action:intoolbar]
en: New Tab
ka: ახალი ჩანართი

[ctx: @action:intoolbar]
en: Saved Commands
ka: შენახული ბრძანებები

en: reverse-i-search
ka: უკუღმა-ძებნა

en: Cancel current command
ka: მიმდინარე ბრძანების გაუქმება

en: Send EOF
ka: EOF-ის გაგზავნა

en: Cursor to line start
ka: კურსორი ხაზის დასაწყისში

en: Cursor to line end
ka: კურორი ხაზის ბოლოში

en: Kill to line end
ka: მოკვლა ხაზის დასასრულამდე

en: Paste from kill buffer
ka: მოკვლის ბუფერდან ჩასმა

en: Copy
ka: კოპირება

en: Paste
ka: ჩასმა

[ctx: @title:window]
en: Confirm closing %1
ka: %1-ის დახურვის დადასტურება

en: A process is currently running in this tab. Are you sure you want to close it?
ka: ამ ჩანართში ამჟამად პროცესია გაშვებული. დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, დახუროთ ის?

[ctx: @title:window]
en: Confirm closing window
ka: ფანჯრის დახურვის დადასტურება

en: There are processes currently running in this window. Are you sure you want to close it?
ka: ამ ფანჯარაში ამჟამად პროცესებია გაშვებული. დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, დახუროთ ის?

en: A process is currently running in this window. Are you sure you want to close it?
ka: ამ ჩანართში ამჟამად პროცესია გაშვებული. დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, დახუროთ ის?

[ctx: @title:window]
en: Select Tab
ka: აირჩიეთ ჩანართი

en: Close
ka: დახურვა

en: selection mode
ka: არჩევის რეჟიმი

en: Disable
ka: გამორთვა

en: © 2020-2022 KDE Community
ka: © 2020-2022 KDE-ის საზოგადოება

en: Command to execute
ka: შესასრულებელი ბრძანება

en: Set the initial working directory to 'dir'
ka: საწყისი სამუშაო საქაღალდის მითითებულ საქაღალდეზე დაყენება

en: Tab %1
ka: ჩანართი %1
