qrca - en to fr translation catalogue (45 entries)

en: A simple QR scanner
fr: Un scanner de code QR simple

en: Copyright 2016-2019 Qrca and Kaidan authors
fr: Copyright 2016-2019 Les auteurs de Qrca et Kaidan

en: Scan only for Wifi network QR-Codes
fr: Analysez uniquement les codes « QR » de réseaux Wifi

en: Shared url for image is <a href='%1'>%1</a>
fr: L'URL partagée pour l'image est <a href='%1'>%1</a>.

en: QR Code Scanner
fr: Scanner de code QR

en: Scan
fr: Scanner

en: Create
fr: Créer

en: About
fr: À propos

en: QR-Code Scanner
fr: Scanner de code QR

en: Create QR-Code
fr: Créer un code QR

en: Image files (*.png *.jpg)
fr: Fichiers d'image (*.png *.jpg)

en: All files (*)
fr: Tous les fichiers (*)

en: Save
fr: Enregistrer

en: QR-Code could not be saved
fr: Il est impossible d'enregistrer le code « QR ».

en: Copy
fr: Copier

en: Scan for Wifi code
fr: Rechercher un code pour le Wifi

en: Scan QR code
fr: Lire le code QR

en: Light
fr: Clair

en: Select Camera
fr: Sélectionner une caméra

en: Open Image
fr: Ouvrir une image

en: Text found
fr: Texte trouvé

en: URL found
fr: URL trouvée

en: Contact found
fr: Contact trouvé

en: OTP URI found
fr: URI « OTP » trouvée

en: Binary data found
fr: Données binaires trouvées

en: Health certificate found
fr: Un certificat de santé a été trouvé.

en: Transport ticket found
fr: Un ticket de transport a été trouvé

en: ISBN found
fr: Code ISBN trouvé

en: International Article Number found
fr: Numéro international de l'article trouvé

en: Wi-Fi settings found
fr: Configuration pour le wifi trouvée

en: <binary data>
fr: <données binaires>

[ctx: Connecting to Wifi]
en: Connecting…
fr: Connexion en cours...

en: Open
fr: Ouvrir

en: Save contact
fr: Enregistrer le contact

en: Open OTP client
fr: Ouvrir le client « OTP »

en: Open Food Facts
fr: Ouvrir les informations sur la nourriture

en: Wikipedia Book Sources
fr: Sources de livres sur Wikipedia

en: Open KDE Itinerary
fr: Ouvrir KDE Itinerary

en: Open in Vakzination
fr: Ouvrir dans Vakzination

en: Connect
fr: Se connecter

en: Copy to clipboard
fr: Copier dans le presse-papier

[ctx: @title:window]
en: Choose an image file
fr: Sélectionnez un fichier d'image

[ctx: Name filter for Image files]
en: Image files (*.jpeg *.jpg *.jxl *.png)
fr: Fichiers d'image (*.jpeg *.jpg *.jxl *.png)

en: No QR code found in the image
fr: Aucun code « QR » n'a été trouvé dans l'image.

en: Failed to find wifi device
fr: Impossible de trouver des périphériques Wifi
