qrca - en to nn translation catalogue (35 entries)

en: A simple QR scanner
nn: Enkel QR-skannar

en: Copyright 2016-2019 Qrca and Kaidan authors
nn: © 2016–2019 Qrca- og Kaidan-utviklarane

en: Shared url for image is <a href='%1'>%1</a>
nn: Delt adresse for biletet er <a href='%1'>%1</a>

en: QR Code Scanner
nn: QR-kode­skannar

en: Scan
nn: Skann

en: Create
nn: Lag

en: About
nn: Om

en: QR-Code Scanner
nn: QR-kode­skannar

en: Create QR-Code
nn: Lag QR-kode

en: Image files (*.png *.jpg)
nn: Biletfiler (*.png *.jpg)

en: All files (*)
nn: Alle filer (*)

en: Save
nn: Lagra

en: QR-Code could not be saved
nn: Klarte ikkje lagra QR-koden

en: Light
nn: Lys

en: Select Camera
nn: Vel kamera

en: Text found
nn: Fann tekst

en: URL found
nn: Fann nettadresse

en: Contact found
nn: Fann kontakt

en: OTP URI found
nn: Fann OTP-adresse

en: Binary data found
nn: Fann binærdata

en: Health certificate found
nn: Fann helse­sertifikat

en: Transport ticket found
nn: Fann reisebillett

en: ISBN found
nn: Fann ISBN

en: International Article Number found
nn: Fann IAN-kode

en: Wi-Fi settings found
nn: Fann Wi-Fi-innstillingar

en: <binary data>
nn: <binærdata>

en: Open
nn: Opna

en: Save contact
nn: Lagra kontakt

en: Open OTP client
nn: Opna OTP-klient

en: Open Food Facts
nn: Opna matdata

en: Wikipedia Book Sources
nn: Wikipedia-bokkjelder

en: Open KDE Itinerary
nn: Opna KDE Itinerary

en: Open in Vakzination
nn: Opna i Vakzination

en: Connect
nn: Kopla til

en: Copy to clipboard
nn: Kopier til utklippstavla
