qrca - en to sa translation catalogue (31 entries)

en: A simple QR scanner
sa: एकः सरलः QR स्कैनरः

en: Copyright 2016-2019 Qrca and Kaidan authors
sa: प्रतिलिपि अधिकार 2016-2019 Qrca एवं कैदन लेखक

en: Jonah Brüchert
sa: जोनाह ब्रुचेर्ट

en: Simon Schmeißer
sa: सिमोन श्मेइसर

en: Shared url for image is <a href='%1'>%1</a>
sa: चित्रस्य कृते साझाकृतं url <a href='%1'>%1</a> अस्ति

en: QR Code Scanner
sa: QR कोड स्कैनर

en: Scan
sa: स्कैन् कुर्वन्तु

en: Create
sa: निर्मियताम्

en: About
sa: विषये

en: Image files (*.png *.jpg)
sa: चित्रसञ्चिकाः (*.png *.jpg)

en: All files (*)
sa: सर्वाणि सञ्चिकाः (*) .

en: Light
sa: प्रकाशः

en: Select Camera
sa: Camera इति चिनोतु

en: Text found
sa: पाठः प्राप्तः

en: URL found
sa: URL प्राप्तम्

en: Contact found
sa: सम्पर्क प्राप्त

en: OTP URI found
sa: ओटीपी यूआरआई प्राप्त

en: Binary data found
sa: द्विचक्रीयदत्तांशः प्राप्तः

en: Health certificate found
sa: स्वास्थ्य प्रमाणपत्र प्राप्त

en: Transport ticket found
sa: परिवहनटिकटं प्राप्तम्

en: ISBN found
sa: ISBN प्राप्तम्

en: International Article Number found
sa: अन्तर्राष्ट्रीय लेख संख्या प्राप्त

en: Wi-Fi settings found
sa: Wi-Fi सेटिंग्स् प्राप्ताः

en: <binary data>
sa: <द्विचक्रीयदत्तांशः>

en: Open
sa: उद्घाटित

en: Open OTP client
sa: OTP क्लायन्ट् उद्घाटयन्तु

en: Open Food Facts
sa: मुक्त खाद्य तथ्य

en: Wikipedia Book Sources
sa: विकिपीडिया पुस्तक स्रोत

en: Open KDE Itinerary
sa: KDE यात्रासूचीं उद्घाटयन्तु

en: Open in Vakzination
sa: वाक्जिनेशन इत्यत्र उद्घाटितम्

en: Connect
sa: संयुज्
