qreator - en to ar translation catalogue (12 entries)

en: Latitude:
ar: خط العرض:

en: Longitude:
ar: خط الطول:

en: Location details
ar: تفاصيل الموقع

en: [Wait a few seconds to enable autocompletion...]
ar: [الرجاء الانتظار لبضع ثوان إلى أن يتم تفعيل الإكمال التلقائي...]

en: [Type the name of an app]
ar: [اكتب اسم التطبيق]

en: A network connection error occured: {0}
ar: حدث خطأ في الاتصال الشبكي: {0}

en: An error occured while trying to shorten the URL: {0}
ar: حدث خطأ أثناء محاولة تقصير الرابط: {0}

note: TRANSLATORS: this refers to an SMS message QR code type
en: Text Message
ar: رسالة نصّية

en:   [Text message. Some code readers might not support this QR code type]
ar:   [رسالة نصّية. بعض قارئات الرموز قد لا تدعم هذا النوع من رموز QR]

en: Wifi network
ar: شبكة واي-فاي

en: [Network password]
ar: [كلمة سرّ الشبكة]

en: Qreator
ar: كيورياتور
