qreator - en to ast translation catalogue (100 entries)

en: Latitude:
ast: Llatitú:

en: Longitude:
ast: Llonxitú:

en: Location details
ast: Detalles del llugar

en: [Wait a few seconds to enable autocompletion...]
ast: [Espera dellos segundos p'activar l'autocompletáu...]

en: [Type the name of an app]
ast: [Escribi'l nome d'una aplicación]

en: A network connection error occured: {0}
ast: Hebo un fallu de conexón de rede: {0}

en: An error occured while trying to shorten the URL: {0}
ast: Hebo un fallu al intentar acurtiar la URL: {0}

en: Text
ast: Testu

en: Create a QR code from text
ast: Crear un códigu QR dende testu

en: Geolocation
ast: Xeollocalización

en: Create a QR code for a location
ast: Crear un códigu QR pa una llocalización

note: TRANSLATORS: this refers to a phone call QR code type
en: Call
ast: Llamar

note: TRANSLATORS: this refers to an SMS message QR code type
en: Text Message
ast: Mensaxe de testu

en:   [Text message. Some code readers might not support this QR code type]
ast:   [Mensaxe de testu. Dalgunos llectores de códigu podríen nun almitir esti tipu de códigu QR]

en: Wifi network
ast: Rede wifi

en: Create a QR code for WiFi settings
ast: Crear un códigu QR pa la configuración d'una rede WiFi

en: [Network identifier - expand for autodetection]
ast: [Identificador de rede - espander p'autodeteición]

en: [Network password]
ast: [Contraseña de rede]

en: Create your own QR codes
ast: Crea los tos códigos QR

en: New QR code for URL
ast: Nuevu códigu QR pa URL

en: New QR code for Text
ast: Nuevu códigu QR pa testu

en: New QR code for Location
ast: Nuevu códigu QR pa llugar

en: New QR code for WiFi network
ast: Nuevu códigu QR pa rede WiFi

en: New QR code for a Software Center app
ast: Códigu QR nuevu pa una aplicación del Centru de Software

en: New QR code for a Business card
ast: Códigu QR nuevu pa una tarxeta d'empresa

en: New QR code for a Call or text message
ast: Códigu QR nuevu pa una llamada o mensaxe de testu

en: Create a QR code for a URL
ast: Crear un códigu QR pa un URL

en: Ubuntu Software Center app:
ast: Aplicación del Centru de software d'Ubuntu:

note: TRANSLATORS: this refers to the button to shorten a URL for the URL QR code type
en: Shorten
ast: Acurtiar

en: Phone:
ast: Teléfonu:

en: Type:
ast: Triba:

en: Message:
ast: Mensaxe:

en: Ubuntu Software Center app
ast: Aplicación del Centru de software d'Ubuntu

en: Create a QR code for an app from the Software Center
ast: Crear un códigu QR pa una aplicación del Centru de Software

en: Business card
ast: Tarxeta de negocios

en: Create a QR code for a business card
ast: Crear un códigu QR pa una tarxeta d'empresa

en: E-mail
ast: Corréu electrónicu

en: Phone
ast: Teléfonu

en: Address
ast: Direición

en: Website
ast: Páxina web

en: Nickname
ast: Nomatu

en: Title
ast: Títulu

en: Role
ast: Cargu

en: Note
ast: Nota

note: TRANSLATORS: text: Indicates that the telephone number supports text messages (SMS). voice: Indicates a voice telephone number. fax: Indicates a facsimile telephone number. cell: Indicates a cellular or mobile telephone number. video: Indicates a video conferencing telephone number. pager: Indicates
en: Cell
ast: Móvil

en: Voice
ast: Voz

en: Video
ast: Videuconferencia

en: Pager
ast: Buscapersones

en: Textphone
ast: Voz a testu

en: Home
ast: Domiciliu

en: Work
ast: Trabayu

en: Remove this field
ast: Desaniciar esti campu

en: Street
ast: Cai

en: City
ast: Ciudá

en: Region
ast: Rexón

en: Zip code
ast: Códigu postal

en: Country
ast: Pais

en: Postbox
ast: Apartáu de corréu

en: [Required for a valid business card]
ast: [Requeríu pa una tarxeta de negocios válida]

en: Family name:
ast: Apellíos:

en: Given name:
ast: Nome de pila:

en: Full name:
ast: Nome completu:

en: Swap full name components
ast: Intercambiar les partes del nome completu

en: Add an additional field
ast: Amestar un campu más

en: Change foreground color
ast: Camudar el color del frente

en: Change background color
ast: Camudar el color del fondu

en: _File
ast: _Ficheru

en: _Edit
ast: _Editar

en: Create a new QR code
ast: Crear un códigu QR nuevu

en: New
ast: Nuevu

en: Browse QR codes history
ast: Navegar pol historial de códigos QR

en: History
ast: Historial

en: About this application
ast: Tocante a esta aplicación

en: About
ast: Tocante a

en: Not in your language yet?
ast: ¿Inda nun ta na to llingua?

en: Something not working?
ast: ¿Daqué nun funciona?

en: Do you want to improve it?
ast: ¿Quies ameyoralu?

en: Translate it!
ast: ¡Tornalu!

en: Report a bug!
ast: ¡Informa del fallu!

en: Contribute code!
ast: ¡Collabora con códigu!

en: If you use Qreator and you like it, please consider giving a hand in making it better for you and many others. Thank you!
ast: Si uses Qreator y te presta, por favor, piensa n'echar un gabitu pa facelu meyor pa ti y pa munchos otros. ¡Gracies!

en: Save
ast: Guardar

en: Save QR code to disk
ast: Guardar el códigu QR en discu

en: Copy
ast: Copiar

en: Copy QR code to clipboard
ast: Copiar códigu QR al cartafueyu

en: Print
ast: Imprentar

en: Print QR code
ast: Imprentar el códigu QR

en: Edit
ast: Editar

en: Edit QR code
ast: Editar el códigu QR

en: Change the QR code colors
ast: Camudar los colores del códigu QR

en: Swap the foreground and background color
ast: Invertir los colores de frente y de fondu

en: Reset to defaults
ast: Restablecer los valores predeterminaos

en: Phone call and messaging
ast: Llamada y mensaxe de testu

en: Create a QR code to initiate calls or send text messages
ast: Crear un códigu QR p'aniciar llamaes o unviar mensaxes de testu

en: Security:
ast: Seguridá:

en: Password:
ast: Contraseña:

en: Show Password
ast: Amosar contraseña

en: Distributed under the GPL v3 license.
ast: Distribuíu baxo la llicencia GPLv3.

en: Please choose a file
ast: Por favor, escueyi un ficheru

en: PNG images
ast: Imaxes PNG
