qreator - en to ca translation catalogue (99 entries)

en: Latitude:
ca: Latitud:

en: Longitude:
ca: Longitud:

en: Location details
ca: Detalls de la ubicació

en: [Wait a few seconds to enable autocompletion...]
ca: [Espereu-vos uns quants segons per habilitar l'autocompleció...]

en: [Type the name of an app]
ca: [Escriviu el nom d'una aplicació]

en: A network connection error occured: {0}
ca: S’ha produït un error de connexió: {0}

en: An error occured while trying to shorten the URL: {0}
ca: S’ha produït un error en escurçar l’URL: {0}

en: Create a QR code from text
ca: Crea un codi QR a partir de text

en: Geolocation
ca: Geolocalització

en: Create a QR code for a location
ca: Crea un codi QR per a una ubicació

note: TRANSLATORS: this refers to a phone call QR code type
en: Call
ca: Trucada

note: TRANSLATORS: this refers to an SMS message QR code type
en: Text Message
ca: Missatge de text

en:   [Text message. Some code readers might not support this QR code type]
ca:   [Missatge de text. No funciona amb alguns lectors de codis QR]

en: Wifi network
ca: Xarxa sense fils

en: Create a QR code for WiFi settings
ca: Crea un codi QR per a una xarxa WiFi

en: [Network identifier - expand for autodetection]
ca: [Identificador de la xarxa - expandiu-ho per l'autodetecció]

en: [Network password]
ca: [Contrasenya de la xarxa]

en: Create your own QR codes
ca: Creeu codis QR

en: New QR code for URL
ca: Codi QR nou per a un URL

en: New QR code for Text
ca: Codi QR nou a partir de text

en: New QR code for Location
ca: Codi QR nou per a una ubicació

en: New QR code for WiFi network
ca: Codi QR nou per a una xarxa WiFi

en: New QR code for a Software Center app
ca: Codi QR nou per a una aplicació de l'Ubuntu

en: New QR code for a Business card
ca: Codi QR nou per a una targeta de visita

en: New QR code for a Call or text message
ca: Codi QR nou per a una trucada o missatge de text

en: Create a QR code for a URL
ca: Crea un codi QR per a un URL

en: Ubuntu Software Center app:
ca: Aplicació del Centre de programari de l'Ubuntu:

note: TRANSLATORS: this refers to the button to shorten a URL for the URL QR code type
en: Shorten
ca: Escurça'l

en: Phone:
ca: Telèfon:

en: Type:
ca: Tipus:

en: Message:
ca: Missatge:

en: Ubuntu Software Center app
ca: Aplicació del Centre de programari de l'Ubuntu

en: Create a QR code for an app from the Software Center
ca: Crea un codi QR per a una aplicació del Centre de programari de l'Ubuntu

en: Business card
ca: Targeta comercial

en: Create a QR code for a business card
ca: Crea un codi QR per a una targeta de visita

en: E-mail
ca: Adreça electrònica

en: Phone
ca: Telèfon

en: Address
ca: Adreça

en: Website
ca: Lloc web

en: Nickname
ca: Sobrenom

en: Title
ca: Títol

en: Role
ca: Rol

en: Note
ca: Nota

note: TRANSLATORS: text: Indicates that the telephone number supports text messages (SMS). voice: Indicates a voice telephone number. fax: Indicates a facsimile telephone number. cell: Indicates a cellular or mobile telephone number. video: Indicates a video conferencing telephone number. pager: Indicates
en: Cell
ca: Mòbil

en: Voice
ca: Veu

en: Video
ca: Vídeo

en: Pager
ca: Cercapersones

en: Textphone
ca: Telèfon de text

en: Home
ca: Particular

en: Work
ca: Feina

en: Remove this field
ca: Suprimeix aquest camp

en: Street
ca: Carrer

en: City
ca: Població

en: Region
ca: Regió

en: Zip code
ca: Codi postal

en: Country
ca: País

en: Postbox
ca: Apartat de correus

en: [Required for a valid business card]
ca: [Requerit per a obtenir una targeta comercial vàlida]

en: Family name:
ca: Cognoms:

en: Given name:
ca: Nom de pila:

en: Full name:
ca: Nom complet:

en: Swap full name components
ca: Intercanvia el nom i cognoms

en: Add an additional field
ca: Afegeix un camp addicional

en: Change foreground color
ca: Canvia el color de primer pla

en: Change background color
ca: Canvia el color de fons

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Edit
ca: _Edita

en: Create a new QR code
ca: Crea un codi QR nou

en: New
ca: Nou

en: Browse QR codes history
ca: Navega per l'historial de codis QR

en: History
ca: Historial

en: About this application
ca: Quant a aquesta aplicació

en: About
ca: Quant a

en: Not in your language yet?
ca: No és en la vostra llengua?

en: Something not working?
ca: Quelcom no funciona?

en: Do you want to improve it?
ca: Voleu millorar-lo?

en: Translate it!
ca: Vull traduir-lo

en: Report a bug!
ca: Envia un informe d'error

en: Contribute code!
ca: Col·laboreu en el codi

en: If you use Qreator and you like it, please consider giving a hand in making it better for you and many others. Thank you!
ca: Si utilitzeu el Qreator i us agrada, atureu-vos un moment a considerar donar un cop de mà a fer-lo millor per a vós i molta altra gent. Gràcies!

en: Save
ca: Desa

en: Save QR code to disk
ca: Desa el codi QR al disc

en: Copy
ca: Copia

en: Copy QR code to clipboard
ca: Copia el codi QR al porta-retalls

en: Print
ca: Imprimeix

en: Print QR code
ca: Imprimeix el codi QR

en: Edit
ca: Edita

en: Edit QR code
ca: Edita el codi QR

en: Change the QR code colors
ca: Canvia els colors del codi QR

en: Swap the foreground and background color
ca: Commuta el color de primer pla i el de fons

en: Reset to defaults
ca: Reinicialitza als valors per defecte

en: Phone call and messaging
ca: Trucades i missatges de text

en: Create a QR code to initiate calls or send text messages
ca: Crea un codi QR per iniciar trucades o enviar missatges de text

en: Security:
ca: Seguretat:

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Show Password
ca: Mostra la contrasenya

en: Distributed under the GPL v3 license.
ca: Distribuït sota la llicència GPL, versió 3.

en: Please choose a file
ca: Escolliu un fitxer

en: PNG images
ca: Imatges PNG
