qreator - en to el translation catalogue (99 entries)

en: Latitude:
el: Γεωγραφικό πλάτος:

en: Longitude:
el: Γεωγραφικό μήκος:

en: Location details
el: Λεπτομέρειες τοποθεσίας

en: [Wait a few seconds to enable autocompletion...]
el: [Περιμένετε μερικά δευτερόλεπτα για την αυτόματη συμπλήρωση...]

en: [Type the name of an app]
el: [Γράψτε το όνομα μιας εφαρμογής]

en: A network connection error occured: {0}
el: Προέκυψε σάλμα δικτύου: {0}

en: An error occured while trying to shorten the URL: {0}
el: Προέκυψε σάλμα κατα την προσπάθεια σμίκτυνσης του συνδέσμου: {0}

en: Text
el: Κείμενο

en: Create a QR code from text
el: Δημιουργία ενός κώδικα QR από κείμενο

en: Geolocation
el: Γεωτοποθέτηση

en: Create a QR code for a location
el: Δημιουργία ενός κώδικα QR για μία τοποθεσία

note: TRANSLATORS: this refers to a phone call QR code type
en: Call
el: Κλήση

note: TRANSLATORS: this refers to an SMS message QR code type
en: Text Message
el: Μήνυμα κειμένου

en:   [Text message. Some code readers might not support this QR code type]
el:   [Μήνυμα κειμένου. Κάποιοι αναγνώστες κώδικα  ίσως να μην υποστηρίζουν αυτόν τον τύπο κώδικα QR]

en: Wifi network
el: Ασύρματο δίκτυο

en: Create a QR code for WiFi settings
el: Δημιουργία ενός κώδικα για ρυθμίσεις ασύρματου δυκτύου WiFi

en: [Network identifier - expand for autodetection]
el: [Αναγνωριστικό δικτύου - αναπτύξτε για αυτόματη ανίχνευση]

en: [Network password]
el: [Κωδικός δικτύου]

en: Create your own QR codes
el: Δημιουργήστε τους δικούς σας QR κώδικες

en: New QR code for URL
el: Νέος κώδικας QR για URL

en: New QR code for Text
el: Νέος κώδικας QR για κείμενο

en: New QR code for Location
el: Νέος κώδικας QR για τοποθεσία

en: New QR code for WiFi network
el: Νέος κώδικας QR για ρύθμιση Wifi

en: New QR code for a Software Center app
el: Νέος κώδικας QR για μία εφαρμογή στο Κέντρο λογισμικού

en: New QR code for a Business card
el: Νέος κώδικας QR για μία επαγγελματική κάρτα

en: New QR code for a Call or text message
el: Νέος κώδικας QR για μία κλήση ή ένα μήνυμα κειμένου

en: Create a QR code for a URL
el: Δημιουργία ενός κώδικα QR από έναν σύνδεσμο

en: Ubuntu Software Center app:
el: Εφαρμογή κέντρου λογισμικού Ubuntu:

note: TRANSLATORS: this refers to the button to shorten a URL for the URL QR code type
en: Shorten
el: Σμίκρυνση

en: Phone:
el: Τηλέφωνο:

en: Type:
el: Τύπος:

en: Message:
el: Μήνυμα:

en: Ubuntu Software Center app
el: Εφαρμογή κέντρου λογισμικού Ubuntu

en: Create a QR code for an app from the Software Center
el: Δημιουργία ενός κώδικα QR για μία εφαρμογή από το Κέντρο λογισμικού

en: Business card
el: Επαγγελματική κάρτα

en: Create a QR code for a business card
el: Δημιουργία ενός κώδικα QR για μια επαγγελματική κάρτα

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Website
el: Ιστότοπος

en: Nickname
el: Ψευδώνυμο

en: Title
el: Τίτλος

en: Role
el: Ρόλος

en: Note
el: Σημείωση

note: TRANSLATORS: text: Indicates that the telephone number supports text messages (SMS). voice: Indicates a voice telephone number. fax: Indicates a facsimile telephone number. cell: Indicates a cellular or mobile telephone number. video: Indicates a video conferencing telephone number. pager: Indicates
en: Cell
el: Κινητό τηλέφωνο

en: Voice
el: Φωνή

en: Video
el: Βίντεο

en: Pager
el: Βομβητής

en: Textphone
el: Κειμενοτηλέφωνο (Textphone)

en: Home
el: Αρχική σελίδα

en: Work
el: Εργασία

en: Remove this field
el: Αφαίρεση αυτού του πεδίου

en: Street
el: Οδός

en: City
el: Πόλη

en: Region
el: Περιοχή

en: Zip code
el: Τ.Κ

en: Country
el: Χώρα

en: Postbox
el: Ταχυδρομική θυρίδα

en: [Required for a valid business card]
el: [Απαραίτητο για μια έγκυρη επαγγελματική κάρτα]

en: Family name:
el: Επώνυμο:

en: Given name:
el: Όνομα:

en: Full name:
el: Ονοματεπώνυμο:

en: Swap full name components
el: Ανταλλαγή στοιχείων ονοματεπωνύμου

en: Add an additional field
el: Προσθήκη επιπλέον πεδίου

en: Change foreground color
el: Αλλαγή χρώματος προσκηνίου

en: Change background color
el: Αλλαγή χρώματος παρασκηνίου

en: _File
el: _Αρχείο

en: _Edit
el: _Επεξεργασία

en: Create a new QR code
el: Δημιουργία νέου QR κώδικα

en: New
el: Νέος

en: Browse QR codes history
el: Αναζήτηση στο ιστορικό των QR κωδίκων

en: History
el: Ιστορικό

en: About this application
el: Σχετικά με αυτήν την εφαρμογή

en: About
el: Σχετικά

en: Not in your language yet?
el: Δεν είναι στη γλώσσα σας ακόμη;

en: Something not working?
el: Κάτι δε λειτουργεί;

en: Do you want to improve it?
el: Επιθυμείτε να το βελτιώσετε;

en: Translate it!
el: Μετέφρασέ το!

en: Report a bug!
el: Αναφέρετε ένα σφάλμα!

en: Contribute code!
el: Συνεισφορά κώδικα!

en: If you use Qreator and you like it, please consider giving a hand in making it better for you and many others. Thank you!
el: Αν χρησιμοποιείτε το Qreator και σας αρέσει, παρακαλώ σκεφτείτε να δώσετε μια βοήθεια ώστε να γίνει καλύτερο για εσάς και για πολλούς άλλους. Ευχαριστώ!

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save QR code to disk
el: Αποθήκευση του QR κώδικα στο δίσκο

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Copy QR code to clipboard
el: Αντιγραφή QR κώδικα στο πρόχειρο

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Print QR code
el: Εκτύπωση κώδικα QR

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit QR code
el: Επεξεργασόα κώδικα QR

en: Change the QR code colors
el: Αλλαγή χρωμάτων του κωδικα QR

en: Swap the foreground and background color
el: Ανταλλαγή του χρώματος προκνηνίου και παρασκηνίου

en: Reset to defaults
el: Επαναφορά προεπιλογών

en: Phone call and messaging
el: Τηλεφωνικές κλήσεις και επικοινωνία μέσω μηνυμάτων

en: Create a QR code to initiate calls or send text messages
el: Δημιουργία ενός κώδικα QR για εκκίνηση κλήσεων ή αποστολή μηνυμάτων κειμένου

en: Security:
el: Ασφάλεια:

en: Password:
el: Κωδικός πρόσβασης:

en: Show Password
el: Εμφάνιση κωδικού πρόσβασης

en: Distributed under the GPL v3 license.
el: Διατίθεται με την άδεια GPL v3.

en: Please choose a file
el: Παρακαλώ επιλέξτε ένα αρχείο

en: PNG images
el: Εικόνες PNG
