qreator - en to et translation catalogue (71 entries)

en: Latitude:
et: Laiuskraad:

en: Longitude:
et: Pikkuskraad:

en: Location details
et: Asukoha detailid

en: [Wait a few seconds to enable autocompletion...]
et: [Oota paar sekundit lubamaks automaatset lõpetamist ... ]

en: [Type the name of an app]
et: [Sisesta rakenduse nimi]

en: Text
et: Tekst

en: Geolocation
et: Geograafiline asukoht

en: Wifi network
et: Wifi võrk

en: [Network identifier - expand for autodetection]
et: [Võrgu tunnus - laiendada automaatseks tuvastamiseks]

en: [Network password]
et: [Võrgu parool]

en: Create your own QR codes
et: Loo omaenda QR-kood

en: New QR code for URL
et: Uus QR-kood urlist

en: New QR code for Text
et: Uus QR-kood tekstist

en: New QR code for Location
et: Uus QR-kood asukohast

en: New QR code for WiFi network
et: Uus QR-kood Wifi võrgust

en: Ubuntu Software Center app:
et: Ubuntu tarkvarakeskuse rakendus

en: Ubuntu Software Center app
et: Ubuntu tarkvarakeskuse rakendus

en: Business card
et: Visiitkaart

en: Phone
et: Telefon

en: Address
et: Aadress

en: Website
et: Veebileht

en: Nickname
et: Hüüdnimi

en: Title
et: Pealkiri

en: Role
et: Amet

en: Note
et: Märge

note: TRANSLATORS: text: Indicates that the telephone number supports text messages (SMS). voice: Indicates a voice telephone number. fax: Indicates a facsimile telephone number. cell: Indicates a cellular or mobile telephone number. video: Indicates a video conferencing telephone number. pager: Indicates
en: Cell
et: Mobiil

en: Voice
et: Hääl

en: Fax
et: Faks

en: Pager
et: Piipar

en: Textphone
et: Tekstitelefon

en: Home
et: Avaleht

en: Work
et: Töö

en: Remove this field
et: Eemalda see väli

en: Street
et: Tänav

en: City
et: Linn

en: Region
et: Piirkond

en: Zip code
et: Postiindeks

en: Country
et: Riik

en: Postbox
et: Postkast

en: [Required for a valid business card]
et: [Vajalik kehtiv visiitkaart]

en: Family name:
et: Perekonnanimi:

en: Given name:
et: Eesnimi:

en: Full name:
et: Täisnimi:

en: Swap full name components
et: Vaheta täisnime osad

en: Add an additional field
et: Lisa täiendav väli

en: _File
et: _Fail

en: _Edit
et: _Muuda

en: Create a new QR code
et: Loo uus QR-kood

en: New
et: Uus

en: Browse QR codes history
et: Sirvi QR-koodide ajalugu

en: History
et: Ajalugu

en: About this application
et: Sellest rakendusest

en: About
et: Lähemalt

en: Not in your language yet?
et: Ei ole veel sinu keeles?

en: Something not working?
et: Midagi on katki?

en: Do you want to improve it?
et: Kas tahad seda parandada?

en: Translate it!
et: Tõlgi!

en: Report a bug!
et: Teata veast!

en: Contribute code!
et: Aita programerida!

en: If you use Qreator and you like it, please consider giving a hand in making it better for you and many others. Thank you!
et: Kui kasutad ja Sulle meeldib see programm siis palun aita kaasa, et teha seda paremaks Sinu ja paljude teiste jaoks. Tänan!

en: Save
et: Salvesta

en: Save QR code to disk
et: Salvesta QR-kood

en: Copy
et: Kopeeri

en: Copy QR code to clipboard
et: Kopeeri QR-kood lõikelauale

en: Edit
et: Muuda

en: Security:
et: Turvalisus:

en: Password:
et: Parool:

en: Show Password
et: Näita parooli

en: Distributed under the GPL v3 license.
et: Levitatakse GPL v3 litsentsiga.

en: Please choose a file
et: Vali fail

en: PNG images
et: PNG-pildid
