qreator - en to id translation catalogue (33 entries)

en: Latitude:
id: Lintang:

en: Longitude:
id: Bujur:

en: Location details
id: Rincian lokasi

en: Text
id: Teks

en: Geolocation
id: Geolokasi

en: Create your own QR codes
id: Buat kode QR Anda sendiri

en: New QR code for URL
id: Kode QR baru bagi URL

en: New QR code for Text
id: Kode QR baru bagi Teks

en: New QR code for Location
id: Kode QR baru bagi Lokasi

en: New QR code for WiFi network
id: Kode QR baru bagi jaringan WiFi

en: _File
id: _Berkas

en: _Edit
id: _Sunting

en: Create a new QR code
id: Buat kode QR baru

en: New
id: Baru

en: About this application
id: Tentang aplikasi ini

en: About
id: Tentang

en: Not in your language yet?
id: Belum ada dalam bahasa Anda?

en: Something not working?
id: Ada yang tidak bekerja?

en: Do you want to improve it?
id: Apakah Anda ingin memperbaikinya?

en: Translate it!
id: Terjemahkan!

en: Report a bug!
id: Laporkan kutu!

en: Contribute code!
id: Sumbang kode!

en: If you use Qreator and you like it, please consider giving a hand in making it better for you and many others. Thank you!
id: Bila Anda memakai Qreator dan Anda menyukainya, mohon pertimbangkan untuk membantu dan membuatnya lebih baik bagi Anda dan banyak orang lain. Terima kasih!

en: Save
id: Simpan

en: Save QR code to disk
id: Simpan kode QR ke disk

en: Copy
id: Salin

en: Copy QR code to clipboard
id: Salin kode QR ke papan klip

en: Edit
id: Sunting

en: Security:
id: Keamanan:

en: Password:
id: Kata sandi:

en: Show Password
id: Tunjukkan Kata Sandi

en: Please choose a file
id: Silakan pilih berkas

en: PNG images
id: Gambar PNG
