qreator - en to km translation catalogue (73 entries)

en: Latitude:
km: រយៈទទឹង ៖

en: Longitude:
km: រយៈបណ្ដោយ ៖

en: Location details
km: សេចក្ដី​លម្អិត​ទីតាំង

en: [Wait a few seconds to enable autocompletion...]
km: [រង់ចាំ​ពីរ បី​វិនាទី ដើម្បីបើក​ការ​បំពេញ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ...]

en: [Type the name of an app]
km: [បញ្ចូល​ឈ្មោះ​កម្មវិធី]

en: Text
km: អត្ថបទ

en: Geolocation
km: ទីតាំង​ភូមិសាស្ដ្រ

en: Wifi network
km: បណ្ដាញ Wifi

en: [Network identifier - expand for autodetection]
km: [ឧបករណ៍​សម្គាល់​បណ្ដាញ - ពង្រីក​សម្រាប់​កា​ររក​ឃើញ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ]

en: [Network password]
km: [ពាក្យ​សម្ងាត់​បណ្ដាញ]

en: Create your own QR codes
km: បង្កើត​កូដ QR ផ្ទាល់​របស់​អ្នក

en: New QR code for URL
km: កូដ QR សម្រាប់​ URL

en: New QR code for Text
km: កូដ QR ថ្មី​សម្រាប់​អត្ថបទ

en: New QR code for Location
km: កូដ QR សម្រាប់​ទីតាំង

en: New QR code for WiFi network
km: កូដ QR ថ្មី​សម្រាប់​បណ្ដាញ WiFi

en: Ubuntu Software Center app:
km: កម្មវិធី​មជ្ឈមណ្ឌល​កម្មវិធី​អូប៊ុនទូ៖

en: Ubuntu Software Center app
km: កម្មវិធីមជ្ឈមណ្ឌល​កម្មវិធីអូប៊ុនទូ

en: Business card
km: នាម​ប័ណ្ណ

en: E-mail
km: អ៊ីមែល

en: Phone
km: ទូរស័ព្ទ

en: Address
km: អាសយដ្ឋាន

en: Website
km: តំបន់​បណ្ដាញ

en: Nickname
km: សម្មតិនាម

en: Title
km: ចំណងជើង

en: Role
km: តួនាទី

en: Note
km: ចំណាំ

note: TRANSLATORS: text: Indicates that the telephone number supports text messages (SMS). voice: Indicates a voice telephone number. fax: Indicates a facsimile telephone number. cell: Indicates a cellular or mobile telephone number. video: Indicates a video conferencing telephone number. pager: Indicates
en: Cell
km: ក្រឡា

en: Voice
km: សំឡេង

en: Fax
km: ទូរសារ

en: Video
km: វីដេអូ ៖

en: Pager
km: ភេយ័រ

en: Textphone
km: ទូរស័ព្ទ

en: Home
km: ផ្ទះ

en: Work
km: កន្លែងធ្វើការ

en: Remove this field
km: យក​វាល​នេះ​ចេញ

en: Street
km: ផ្លូវ

en: City
km: ទីក្រុង

en: Region
km: តំបន់

en: Zip code
km: កូដ​ប្រទេស

en: Country
km: ប្រទេស

en: [Required for a valid business card]
km: [បាន​ទាមទារ​សម្រាប់​នាមប័ណ្ណ​ត្រឹមត្រូវ]

en: Family name:
km: នាម​ត្រកូល៖

en: Given name:
km: នាម​ខ្លួន​ ៖

en: Full name:
km: ឈ្មោះ​ពេញ ៖

en: Swap full name components
km: ប្ដូរ​សមាសភាគ​ឈ្មោះ​ពេញ

en: Add an additional field
km: បន្ថែម​វាល​បន្ថែម

en: _File
km: ឯកសារ

en: _Edit
km: កែ​សម្រួល

en: Create a new QR code
km: បង្កើត​ដូច QR ថ្មី

en: New
km: ថ្មី

en: Browse QR codes history
km: រកមើល​ប្រវត្តិ​កូដ QR

en: History
km: ប្រវត្តិ

en: About this application
km: អំពី​កម្មវិធី​នេះ

en: About
km: អំពី

en: Not in your language yet?
km: មិន​ទាន់​មាន​ជា​ភាសា​របស់​អ្នក?

en: Something not working?
km: មាន​អ្វីមួយ​មិន​ដំណើរការ?

en: Do you want to improve it?
km: តើ​អ្នក​ចង់​លើកកម្ពស់​វា?

en: Translate it!
km: បកប្រែ​វា!

en: Report a bug!
km: រាយការណ៍​កំហុស!

en: Contribute code!
km: ចែកចាយ​កូដ!

en: If you use Qreator and you like it, please consider giving a hand in making it better for you and many others. Thank you!
km: បើ​អ្នក​ប្រើ Qreator ហើយ​ចូលចិត្ត​វា សូម​គិត​អំពី​ការ​​ជួយ​ធ្វើ​ឲ្យ​វា​ប្រសើរ​សម្រាប់​អ្នក និង​អ្នក​ផ្សេង។ អរគុណ!

en: Save
km: រក្សាទុក

en: Save QR code to disk
km: រក្សាទុក​កូដ QR ក្នុង​ថាស

en: Copy
km: ចម្លង

en: Copy QR code to clipboard
km: ចម្លង​កូដ QR ទៅ​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់

en: Edit
km: កែសម្រួល

en: Security:
km: សុវត្ថិភាព ៖

en: SSID:
km: SSID ៖

en: Password:
km: ពាក្យ​សម្ងាត់ ៖

en: Show Password
km: បង្ហាញ​ពាក្យ​សម្ងាត់

en: Distributed under the GPL v3 license.
km: បាន​ចែកចាយ​ក្រោម​អាជ្ញាប័ណ្ណ  GPL v3 ។

en: Please choose a file
km: សូម​ជ្រើស​ឯកសារ

en: PNG images
km: រូបភាព​ PNG
