qreator - en to kn translation catalogue (75 entries)

en: Latitude:
kn: ಅಕ್ಷಾಂಶ:

en: Longitude:
kn: ರೇಖಾಂಶ:

en: Location details
kn: ತಾಣದ ಮಾಹಿತಿ

en: [Wait a few seconds to enable autocompletion...]
kn: [ಆಟೋಕಂಪ್ಲೀಷನ್ ಸ್ಥಾಪಿತಗೊಳ್ಳುವವರೆಗೆ ಸ್ವಲ್ಪ ಸೆಕೆಂಡುಗಳ ಕಾಲ ತಾಳಿ...]

en: [Type the name of an app]
kn: [ಅನ್ವಯಿಕೆಯ ಹೆಸರನ್ನು ಟೈಪಿಸಿ]

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Geolocation
kn: ಭೂಪ್ರದೇಶ

en: Wifi network
kn: ವೈಫೈ ಜಾಲ

en: [Network identifier - expand for autodetection]
kn: [ಜಾಲ ಗುರುತುಗಾರ - ಆಟೋಡಿಟೆಕ್ಷನ್ಗೆ ಹಿರಿದಾಗಿಸಿ]

en: [Network password]
kn: [ಜಾಲದ ದಾಟುಪದ ]

en: Qreator
kn: ಕ್ಯುರೇಟರ್

en: Create your own QR codes
kn: ನಿಮ್ಮದೆ ಆದ QR ಕೋಡ್ ರಚಿಸಿ

en: New QR code for URL
kn: URLಗೆ  ಹೊಸ QR ಕೋಡ್

en: New QR code for Text
kn: Textಗಾಗಿ ಹೊಸ QR ಕೋಡ್

en: New QR code for Location
kn: ಸ್ಥಳಕ್ಕೆ ಹೊಸ QR ಕೋಡ್

en: New QR code for WiFi network
kn: WiFi ಬಲೆಗೆ ಹೊಸ QR ಕೋಡ್

en: Ubuntu Software Center app:
kn: ಉಬುಂಟು ಸಾಫ್ಟ್‍ವೇರ್ ಸೆಂಟರ್ ಅನ್ವಯಿಕೆ

en: Ubuntu Software Center app
kn: ಉಬುಂಟು ಸಾಫ್ಟ್‌ವೇರ್ ಸೆಂಟರ್ ಅನ್ವಯಿಕೆ

en: Business card
kn: ಬ್ಯುಸಿನೆಸ್ ಕಾರ್ಡ್

en: E-mail
kn: ಇ-ಮೈಲ್

en: Phone
kn: ದೂರವಾಣಿ

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: Website
kn: ಜಾಲತಾಣ

en: Nickname
kn: ಅಡ್ಡಹೆಸರು

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: Note
kn: ಟಿಪ್ಪಣಿ

note: TRANSLATORS: text: Indicates that the telephone number supports text messages (SMS). voice: Indicates a voice telephone number. fax: Indicates a facsimile telephone number. cell: Indicates a cellular or mobile telephone number. video: Indicates a video conferencing telephone number. pager: Indicates
en: Cell
kn: ಮೊಬೈಲ್

en: Voice
kn: ಧ್ವನಿ

en: Fax
kn: ಫ್ಯಾಕ್ಸ್

en: Video
kn: ದೃಶ್ಯ

en: Pager
kn: ಪೇಜರ್

en: Textphone
kn: ಟೆಕ್ಸ್‌ಫೋನ್

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Work
kn: ಕೆಲಸ

en: Remove this field
kn: ಈ ತುಂಬಿಲುವನ್ನು ತೆಗೆಯಿರಿ

en: Street
kn: ಬೀದಿ

en: City
kn: ನಗರ

en: Region
kn: ಪ್ರದೇಶ

en: Zip code
kn: Zip ಕೋಡ್

en: Country
kn: ದೇಶ

en: Postbox
kn: ಪೋಸ್ಟ್‌ಬಾಕ್ಸ್

en: [Required for a valid business card]
kn: [ಸರಿಯಾದ ಬ್ಯುಸಿನೆಸ್ ಕಾರ್ಡ್‌ಗೆ ಬೇಕಿದೆ]

en: Family name:
kn: ಮನೆತನದ ಹೆಸರು:

en: Given name:
kn: ನೀಡಿದ ಹೆಸರು

en: Full name:
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ ಹೆಸರು:

en: Swap full name components
kn: ಪೂರ್ಣ ಹೆಸರಿನ ಅಂಶಗಳನ್ನು ಅದಲುಬದಲಾಗಿಸಿ

en: Add an additional field
kn: ಹೆಚ್ಚಿನ ವಿಷಯಪಟ್ಟಿ ಸೇರಿಸಿ

en: _File
kn: ಕಡತ (_F)

en: _Edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು(_E) is an appropriate one

en: Create a new QR code
kn: ಹೊಸ QR ಕೋಡ್ ರಚಿಸು

en: New
kn: ಹೊಸ

en: Browse QR codes history
kn: QR ಕೋಡ್ ಹಿಸ್ಟರಿ ಜಾಲಾಡಿ

en: History
kn: ಇತಿಹಾಸ

en: About this application
kn: ಈ ಅನ್ವಯದ ಬಗ್ಗೆ

en: About
kn: ಇದರ ಕುರಿತು

en: Not in your language yet?
kn: ನಿಮ್ಮ ಭಾಷೆಯಲ್ಲಿ ಇಲ್ಲವೇ?

en: Something not working?
kn: ಏನೋ ಕೆಲಸ ಮಾಡುತ್ತಿಲ್ಲವೇ?

en: Do you want to improve it?
kn: ಇದನ್ನು ಉತ್ತಮಪಡಿಸುವಲ್ಲಿ ಆಸಕ್ತಿ ಇದೆಯೇ?

en: Translate it!
kn: ಭಾಷಾಂತರ ಮಾಡಿ!

en: Report a bug!
kn: ಬಗ್ ಬಗ್ಗೆ ಮಾಹಿತಿ ಸೇರಿಸಿ!

en: Contribute code!
kn: ಕೋಡ್‌ಮೂಲಕ ಕೊಡುಗೆ ನೀಡಿ!

en: If you use Qreator and you like it, please consider giving a hand in making it better for you and many others. Thank you!
kn: ನೀವು ಕ್ಯುರೇಟರ್ ಬಳಸಿ ಅದು ಇಷ್ಟವಾದಲ್ಲಿ, ಇದನ್ನು ನಿಮಗೂ ಹಾಗೂ ಇತರರಿಗೂ ಮತ್ತಷ್ಟು ಉತ್ತಮವಾಗಿಸಲು ಕೈ ಜೋಡಿಸಿ. ಧನ್ಯವಾದಗಳು!

en: Save
kn: ಉಳಿಸು

en: Save QR code to disk
kn: ಕ್ಯೂಆರ್ ಕೋಡ್ ಅನ್ನು ಡಿಸ್ಕ್‍ನಲ್ಲಿ ಉಳಿಸಿ

en: Copy
kn: ನಕಲಿಸು

en: Copy QR code to clipboard
kn: ಕ್ಯೂಆರ್ ಕೋಡ್ ಅನ್ನು ಕ್ಲಿಪ್‍ಬೋರ್ಡ್‍ಗೆ ಕಾಪಿ ಮಾಡಿ

en: Edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Security:
kn: ಭದ್ರತೆ:

en: SSID:
kn: ಎಸ್‍ಎಸ್‍ಐಡಿ

en: Password:
kn: ಗುಪ್ತಪದ:

en: Show Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ ಉಳಿಸಿ

en: Distributed under the GPL v3 license.
kn: ಇದು ಜಿಪಿಎಲ್ ವಿ೩ ಪರವಾನಗಿಯಡಿ ಹಂಚಿಕೆಗೆ ಲಭ್ಯವಿದೆ

en: Please choose a file
kn: ದಯಮಾಡಿ ಕಡತವೊಂದನ್ನು ಆಯ್ದುಕೊಳ್ಳಿ

en: PNG images
kn: PNG ಚಿತ್ರಗಳು
