qreator - en to ms translation catalogue (101 entries)

en: Latitude:
ms: Latitud:

en: Longitude:
ms: Longitud:

en: Location details
ms: Perincian lokasi

en: [Wait a few seconds to enable autocompletion...]
ms: [Tunggu seketika untuk benarkan pelengkapan-sendiri...]

en: [Type the name of an app]
ms: [Taip nama apl]

note: TRANSLATORS: this refers to the is.gd URL shortening service
en: Isgd
ms: lsgd

en: A network connection error occured: {0}
ms: Ralat sambungan rangkaian berlaku: [0]

en: An error occured while trying to shorten the URL: {0}
ms: Ralat berlaku semasa cuba memendekkan URL: [0]

en: Text
ms: Teks

en: Create a QR code from text
ms: Cipta kod QR daripada teks

en: Geolocation
ms: Geolokasi

en: Create a QR code for a location
ms: Cipta kod QR untuk lokasi

note: TRANSLATORS: this refers to a phone call QR code type
en: Call
ms: Panggilan

note: TRANSLATORS: this refers to an SMS message QR code type
en: Text Message
ms: Mesej Teks

en:   [Text message. Some code readers might not support this QR code type]
ms:   [Mesej teks. Sesetengah pembaca kod tidak menyokong jenis kod QR ini]

en: Wifi network
ms: Rangkaian Wifi

en: Create a QR code for WiFi settings
ms: Cipta kod QR untuk tetapan WiFi

en: [Network identifier - expand for autodetection]
ms: [Pengenalpasti rangkaian - kembangkan untuk pengesanan-sendiri]

en: [Network password]
ms: [Kata laluan rangkaian]

en: Create your own QR codes
ms: Cipta kod QR anda sendiri

en: New QR code for URL
ms: Kod QR untuk URL

en: New QR code for Text
ms: Kod QR baru untuk Teks

en: New QR code for Location
ms: Kod QR baru untuk Lokasi

en: New QR code for WiFi network
ms: Kod QR baru untuk Rangkaian WiFi

en: New QR code for a Software Center app
ms: Kod QR baru untuk aplikasi Pusat Perisian

en: New QR code for a Business card
ms: Kod QR baru untuk kad Perniagaan

en: New QR code for a Call or text message
ms: Kod QR baru untuk Panggilan atau Mesej teks

en: Create a QR code for a URL
ms: Cipta kod QR untuk URL

en: Ubuntu Software Center app:
ms: Apl Pusat Perisian Ubuntu:

note: TRANSLATORS: this refers to the button to shorten a URL for the URL QR code type
en: Shorten
ms: Pendekkan

en: Phone:
ms: Telefon:

en: Type:
ms: Jenis:

en: Message:
ms: Mesej:

en: Ubuntu Software Center app
ms: Apl Pusat Perisian Ubuntu

en: Create a QR code for an app from the Software Center
ms: Cipta kod QR untuk aplikasi dari Pusat Perisian

en: Business card
ms: Kad perniagaan

en: Create a QR code for a business card
ms: Cipta kod QR untuk kad perniagaan

en: E-mail
ms: E-mel

en: Phone
ms: Telefon

en: Address
ms: Alamat

en: Website
ms: Laman Sesawang

en: Nickname
ms: Gelaran

en: Title
ms: Tajuk

en: Role
ms: Peranan

en: Note
ms: Nota

note: TRANSLATORS: text: Indicates that the telephone number supports text messages (SMS). voice: Indicates a voice telephone number. fax: Indicates a facsimile telephone number. cell: Indicates a cellular or mobile telephone number. video: Indicates a video conferencing telephone number. pager: Indicates
en: Cell
ms: Telefon Bimbit

en: Voice
ms: Suara

en: Fax
ms: Faks

en: Pager
ms: Alat Kelui

en: Textphone
ms: Telefon Teks

en: Home
ms: Laman utama

en: Work
ms: Tempat Kerja

en: Remove this field
ms: Buang medan ini

en: Street
ms: Jalan

en: City
ms: Bandar

en: Region
ms: Daerah

en: Zip code
ms: Kod zip

en: Country
ms: Negara

en: Postbox
ms: Peti Pos

en: [Required for a valid business card]
ms: [Diperlukan untuk kad perniagaan yang sah]

en: Family name:
ms: Nama keluarga:

en: Given name:
ms: Nama diberi:

en: Full name:
ms: Nama penuh:

en: Swap full name components
ms: Silih komponen nama penuh

en: Add an additional field
ms: Tambah medan tambahan

en: Change foreground color
ms: Ubah warna latar hadapan

en: Change background color
ms: Ubah warna latar belakang

en: _File
ms: _Fail

en: _Edit
ms: _Sunting

en: Create a new QR code
ms: Cipta kod QR baru

en: New
ms: Baru

en: Browse QR codes history
ms: Layar sejarah kod QR

en: History
ms: Sejarah

en: About this application
ms: Perihal aplikasi ini

en: About
ms: Perihal

en: Not in your language yet?
ms: Tiada dalam bahasa anda?

en: Something not working?
ms: Ada sesuatu yang tidak berfungsi?

en: Do you want to improve it?
ms: Anda hendak pertingkatkannya?

en: Translate it!
ms: Terjemah aplikasi ini!

en: Report a bug!
ms: Laporkan pepijat!

en: Contribute code!
ms: Sumbang kod!

en: If you use Qreator and you like it, please consider giving a hand in making it better for you and many others. Thank you!
ms: Jika anda guna Qreator dan anda menyukainya, sila berikan sesuatu untuk penambahbaikan perisian ini untuk anda dan orang lain. Terima kasih!

en: Save
ms: Simpan

en: Save QR code to disk
ms: Simpan kod QR ke dalam cakera

en: Copy
ms: Salin

en: Copy QR code to clipboard
ms: Salin kod QR ke papan keratan

en: Print
ms: Cetak

en: Print QR code
ms: Cetak kod QR

en: Edit
ms: Sunting

en: Edit QR code
ms: Sunting kod QR

en: Change the QR code colors
ms: Ubah warna kod QR

en: Swap the foreground and background color
ms: Silih warna latar hadapan dengan latar belakang

en: Reset to defaults
ms: Tetap semula ke lalai

en: Phone call and messaging
ms: Panggilan telefon dan pemesejan

en: Create a QR code to initiate calls or send text messages
ms: Cipta kod QR untuk mulakan panggilan atau hantar mesej teks

en: Security:
ms: Keselamatan:

en: Password:
ms: Kata Laluan:

en: Show Password
ms: Papar Kata Laluan

en: Distributed under the GPL v3 license.
ms: Diedar bawah lesen GPL v3.

en: Please choose a file
ms: Sila pilih fail

en: PNG images
ms: Imej PNG
