qreator - en to my translation catalogue (67 entries)

en: Latitude:
my: လတ္တီကျု -

en: Longitude:
my: လောင်ဂျီကျု -

en: Location details
my: တည်နေရာ အချက်အလက် -

en: [Wait a few seconds to enable autocompletion...]
my: [အလိုအလျောက်ဖြည့်ဖို့အတွက်ခဏစောင့်ပါ။]

en: [Type the name of an app]
my: [app၏ အမည်ကိုရေးပါ။]

en: Text
my: စာသား

en: Geolocation
my: ပထဝီတည်နေရာ

en: Wifi network
my: ဝိုင်ဖိုင်နတ်ဝေါ့

en: [Network password]
my: [နတ်ဝေါ့ စကားဝှက်]

en: Create your own QR codes
my: သင်၏ ကိုယ်ပိုင် QR codes ကိုဖန်တီးပါ။

en: New QR code for URL
my: URL အတွက် QR code အသစ်

en: New QR code for Text
my: စာအတွက် QR code အသစ်

en: New QR code for Location
my: တည်နေရာအတွက် QR code အသစ်

en: New QR code for WiFi network
my: Wifi network အတွက် QR code အသစ်

en: Ubuntu Software Center app:
my: ဦးဘန္တုဆော့ဝဲလ်စင်တာ app -

en: Ubuntu Software Center app
my: ဦးဘန္တုဆော့ဝဲလ်စင်တာapp

en: Business card
my: စီးပွားရေးကဒ်

en: E-mail
my: အီးမေးလ်

en: Phone
my: ဖုန်း

en: Address
my: နေရပ်လိပ်စာ

en: Website
my: ဝဘ်စာမျက်နှာ

en: Nickname
my: နာမည်ပြောင်-

en: Title
my: ခေါင်းစဉ်

en: Role
my: အဆင့်

en: Note
my: မှတ်စု

note: TRANSLATORS: text: Indicates that the telephone number supports text messages (SMS). voice: Indicates a voice telephone number. fax: Indicates a facsimile telephone number. cell: Indicates a cellular or mobile telephone number. video: Indicates a video conferencing telephone number. pager: Indicates
en: Cell
my: ဆယ်လူလာ

en: Voice
my: အသံ

en: Video
my: ဗီဒီယို

en: Home
my: ပင်မ

en: Work
my: အလုပ်အကိုင်

en: Remove this field
my: ဒီအကွက်ကိုဖြုတ်မည်။

en: Street
my: လမ်း

en: City
my: မြို့

en: Region
my: နေရာဒေသ

en: Country
my: နိုင်ငံ

note: TRANSLATORS: This refers to the most likely family name {0} - given name {1} order in the language
en: {1} {0}
my: {၁} {၀}

en: [Required for a valid business card]
my: [မှန်ကန်သောစီးပွားရေးလုပ်ငန်းကဒ်တစ်ခုဖြစ်ရန်လိုအပ်ပါသည်။]

en: Family name:
my: မိသားစုအမည် -

en: Given name:
my: ပေးထားသောအမည်-

en: Full name:
my: အမည်အပြည့်အစုံ-

en: Add an additional field
my: အပိုအကွက်များထည့်မည်။

en: _File
my: _F ဖိုင်

en: _Edit
my: _E တည်းဖြတ်

en: Create a new QR code
my: QR code အသစ်ဖန်တီးမည်။

en: New
my: အသစ်

en: Browse QR codes history
my: QR ကုဒ်မှတ်တမ်းများရှာမည်။

en: History
my: ရာဇဝင်

en: About this application
my: ဤ application အကြောင်း

en: About
my: အကြောင်း

en: Not in your language yet?
my: သင်၏ဘာသာစကားနှင့်မဟုတ်သေးဘူးလား။

en: Something not working?
my: တစ်ချို့မလုပ်မလုပ်ဘူးလား။

en: Do you want to improve it?
my: ထိုအရာကိုတိုးတက်စေချင်သလား။

en: Translate it!
my: ဘာသာပြန်လိုက်ပါ။

en: Report a bug!
my: bug ကိုသတင်းပို့မည်။

en: Contribute code!
my: ကုဒ်များကိုဖြန်ဝေပေးမည်။

en: If you use Qreator and you like it, please consider giving a hand in making it better for you and many others. Thank you!
my: သင် Qreator ကိုသုံးပြီးကြိုက်ပါက၊ သင်နှင့်တခြားလူအားလုံးအတွက် ကောင်းမွန်အောင် ကူညီနိုင်ပါသည်။ ကျေးဇူးအထူးတင်ရှိအပ်ပါသည်။

en: Save
my: သိမ်းမည်။

en: Save QR code to disk
my: QR code ကိုစက်ထဲသိမ်းမည်။

en: Copy
my: မိတ္တူကူးပါ

en: Copy QR code to clipboard
my: QR code ကို Clipboard ဆီသို့ကူးမည်။

en: Edit
my: တည်းဖြတ်

en: Security:
my: လုံခြုံရေး -

en: Password:
my: စကားဝှက်-

en: Show Password
my: စကားဝှက်ကိုပြမည်။

en: Distributed under the GPL v3 license.
my: GPL v3 license အောက်မှ ဖြန့်ချီသည်။

en: Please choose a file
my: ဖိုင်တစ်ခုကိုရွေးပါ။

en: PNG images
my: PNG ပုံရိပ်များ
