kde4-qtcurve - en to tr translation catalogue (767 entries)

en: Export Theme
tr: Temayı Dışa Aktar

en: Name:
tr: İsim:

en: Comment:
tr: Açıklama:

en: Destination folder:
tr: Hedef klasör:

en: QtCurve based theme
tr: QtCurve tabanlı tema

en: Name is empty!
tr: İsim boş!

en: Successfully created:
    %1
tr: Başarıyla oluşturuldu:
    %1

en: Failed to create file: %1
tr: Dosya oluşturma başarısız: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: File:
tr: Dosya:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, scaleImage)
en: Scale to:
tr: Ölçekle:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, posLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Position:
tr: Konum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, onBorderLabel)
en: On window border:
tr: Pencere kenarlığında:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, onBorder) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, lvLines) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, windowBorder_addLightBorder) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, windowBorder_separator) i18n: ectx: property (text), widget 
en: Enabled
tr: Etkin

en: Top left
tr: Sol üst

en: Top middle
tr: Orta üst

en: Top right
tr: Sağ üst

en: Bottom left
tr: Sol alt

en: Bottom middle
tr: Orta alt

en: Bottom right
tr: Sağ alt

en: Left middle
tr: Sol orta

en: Right middle
tr: Sağ orta

en: Centred
tr: Ortalı

en: Edit %1
tr: %1 ögesini düzenle

en: Unified widget style.
tr: Birleşik programcık biçimi.

en: Preview Window
tr: Önizleme Penceresi

en: Select Password Character
tr: Parola Karakterini Seç

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_94)
en: Background
tr: Arkaplan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PushButton1)
en: Button
tr: Düğme

en: Text
tr: Metin

en: None
tr: Hiçbiri

en: <unknown>
tr: <bilinmeyen>

en: Custom:
tr: Özel:

en: Selected background
tr: Seçili arkaplan

en: Blended selected background
tr: Harmanlanmış seçili arkaplan

en: Menu background
tr: Menü arkaplanı

en: Darken
tr: Karartma

en: Titlebar
tr: Başlık Çubuğu

en: Custom gradient %1
tr: Özel geçiş %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, flatSbarButtons)
en: Flat
tr: Düz

en: Raised
tr: Kabarık

en: Dull glass
tr: Mat cam

en: Shiny glass
tr: Parlak cam

en: Agua
tr: Islak

en: Soft gradient
tr: Hafif geçiş

en: Standard gradient
tr: Standart geçiş

en: Harsh gradient
tr: Sert geçiş

en: Inverted gradient
tr: Ters geçiş

en: Dark inverted gradient
tr: Koyu ters geçiş

en: Split gradient
tr: Ayrık geçiş

en: Bevelled
tr: Eğri

en: Fade out (popup menuitems)
tr: Kararma (açılan menü ögeleri)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stripedSbar)
en: Striped
tr: Çizgili

en: Same as general setting
tr: Genel ayarlar ile aynı

en: Tiled image
tr: Uzatılmış resim

en: Sunken lines
tr: Çökük çizgiler

en: Flat lines
tr: Düz çizgiler

en: Dots
tr: Noktalar

en: Single dot
tr: Tek nokta

en: Dashes
tr: Kesik

en: Corner indicator
tr: Köşe göstergesi

en: Font color thin border
tr: Yazı tipi ince kenarlık rengi

en: Selected background thick border
tr: Seçili arkaplan kalın kenarlığı

en: Selected background tinting
tr: Seçili arkaplan renklendirme

en: A slight glow
tr: Hafif parlaklık

en: Use selected background color
tr: Seçili arkaplan rengini kullan

en: No indicator
tr: Gösterge yok

en: No buttons
tr: Düğme yok

en: Square
tr: Kare

en: Slightly rounded
tr: Hafif yuvarlanmış

en: Fully rounded
tr: Tamamen yuvarlanmış

en: Extra rounded
tr: Fazladan yuvarlanmış

en: Max rounded
tr: Azami yuvarlanmış

en: No coloration
tr: Renklendirme yok

en: Color border
tr: Renk kenarlığı

en: Thick color border
tr: İnce renk kenarlığı

en: Plastik style
tr: Plastik biçimi

en: Glow
tr: Parlama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, borderTab)
en: Light
tr: Açık

en: Dark
tr: Koyu

en: Light (all sides)
tr: Açık (tüm kenarlar)

en: Dark (all sides)
tr: Koyu (tüm kenarlar)

en: Plain
tr: Düz

en: Etched
tr: Aşınmış

en: Shadowed
tr: Gölgeli

en: Simple
tr: Basit

en: Use HSL color space
tr: HSL renk uzayını kullan

en: Use HSV color space
tr: HSV renk uzayını kullan

en: Use HCY color space
tr: HCY renk uzayını kullan

en: Stripes
tr: Çizgiler

en: Diagonal stripes
tr: Çapraz çizgiler

en: Faded stripes
tr: Soluk çizgiler

en: Round
tr: Yuvarlanmış

en: Plain - rotated
tr: Düz - döndürülmüş

en: Round - rotated
tr: Yuvarlak - döndürülmüş

en: Triangular
tr: Üçgen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, titlebarButtons_round)
en: Circular
tr: Dairesel

en: Base color
tr: Temel renk

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Darkened background color
tr: Koyu arkaplan rengi

en: Standard (dotted)
tr: Standart (noktalı)

en: Highlight color
tr: Vurgulama rengi

en: Highlight color (full size)
tr: Vurgulama rengi (tam boyut)

en: Highlight color, and fill
tr: Vurgulama rengi, ve doldurma

en: Line drawn with highlight color
tr: Vurgulama rengi ile çekilmiş çizgi

en: Nothing
tr: Hiçbiri

en: No border
tr: Kenarlık yok

en: Light border
tr: Açık kenarlık

en: 3D border (light only)
tr: 3D kenarlık (sadece açık)

en: 3D border (dark and light)
tr: 3D kenarlık (açık ve koyu)

en: Shine
tr: Parlak

en: Left
tr: Sol

en: Center (between controls)
tr: Orta (kontroller arasında)

en: Center (full width)
tr: Orta (tam genişlik)

en: Right
tr: Sağ

en: Do not show
tr: Gösterme

en: Place on menu button
tr: Menü düğmesine yerleştir

en: Place next to title
tr: Başlığın yanına yerleştir

en: Highlight on top
tr: Yukarıda vurgula

en: Highlight on bottom
tr: Aşağıda vurgula

en: Add a slight glow
tr: Hafif parıltı ekle

en: Top to bottom
tr: Yukarıdan aşağı

en: Left to right
tr: Soldan sağa

en: New style (KDE and Gtk2 similar)
tr: Yeni biçim (KDE ve Gtk2 benzeri)

en: Old style (KDE and Gtk2 different)
tr: Eski biçim (KDE ve Gtk2'den farklı)

en: Bordered rings
tr: Kenarlıklı halkalar

en: Plain rings
tr: Düz halkalar

en: Square rings
tr: Köşeli halkalar

en: File
tr: Dosya

en: No glow
tr: Parlaklık yok

en: Add glow at the start
tr: Başlangıca parlaklık ekle

en: Add glow in the middle
tr: Ortaya parlaklık ekle

en: Add glow at the end
tr: Sonuna parlaklık ekle

en: Small (%1 pixels)
tr: Küçük (%1 piksel)

en: Large (%1 pixels)
tr: Büyük (%1 piksel)

en: Titlebar only
tr: Sadece başlık çubuğu

en: Titlebar and menubar
tr: Başlık çubuğu ve menü çubuğu

en: Titlebar, menubar, and toolbars
tr: Başlık çubuğu, menü çubuğu ve araç çubukları

en: All empty areas
tr: Tüm boş bölgeler

en: Standard frame border
tr: Standart çerçeve kenarlığı

en: Single separator line
tr: Tek ayırıcı çizgisi

en: Shaded background
tr: Gölgeli arkaplan

en: Faded background
tr: Soluk arkaplan

en: Outside frame
tr: Dış çerçeve

en: On frame
tr: Çerçeve üstü

en: Inside frame
tr: İç Çerçeve

en: Standard (auto-raise)
tr: Standart (otomatik yükseltme)

en: Raised and joined
tr: Yükseltilmiş ve birleştirilmiş

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sliderWidth) i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntNumInput, sliderWidth)
en:  pixels
tr:  piksel

en: Menu Background
tr: Menü Arkaplanı

en: Background Image
tr: Arkaplan Resmi

en: Menu Image
tr: Menü Resmi

en: Presets and Preview
tr: Ön ayarlar ve Ön izleme

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: General
tr: Genel

en: Rounding
tr: Yuvarlama

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, opacityTab)
en: Opacity
tr: Matlık

en: Group Boxes
tr: Grup Kutuları

en: Combos
tr: Çoklu Kutular

en: Spin Buttons
tr: Döndürme Düğmeleri

en: Splitters
tr: Ayırıcılar

en: Sliders and Scrollbars
tr: Ayırıcılar ve Kaydırma Çubukları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, squareProgress)
en: Progressbars
tr: İlerleme Çubuğu

en: Default Button
tr: Varsayılan Düğme

en: Mouse-over
tr: Fare üzerinde

en: Item Views
tr: Öge Görünümleri

en: Scrollviews
tr: Kaydırma görünümleri

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Checks and Radios
tr: İşaret Kutuları ve Radyo Düğmeleri

en: Windows
tr: Pencereler

en: <p><b>NOTE:</b><i>The settings here affect the borders drawn around application windows and dialogs - and not internal (or MDI) windows. Therefore, these settings will <b>not</b> be reflected in the Preview page.</i></p>
tr: <p><b>NOT:</b><i>Buradaki ayarlar, iç (veya MDI) pencereler <b>değil</b> uygulama pencereleri ve diyaloglar çevresinde çizilen sınırları etkiler. Bu nedenle, bu ayarlar Önizleme sayfasına yansıtılmayacaktır.</i></p>

en: Window Manager
tr: Pencere Yöneticisi

en: Window buttons
tr: Pencere düğmeleri

en: Window button colors
tr: Pencere düğme renkleri

en: Menubars
tr: Menü çubukları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, squarePopupMenus)
en: Popup menus
tr: Açılır menüler

en: Toolbars
tr: Araç çubukları

en: Statusbars
tr: Durum çubukları

en: Dock windows
tr: Kilitli pencereler

en: Advanced Settings
tr: Gelişmiş Ayarlar

en: Applications
tr: Uygulamalar

en: Legacy
tr: Eski

en: Custom Gradients
tr: Özel Renk Geçişleri

en: Custom Shades
tr: Özel Gölgeler

en: Save
tr: Kaydet

en: Delete
tr: Sil

en: Import...
tr: İçe Aktar...

en: Export...
tr: Dışa Aktar...

en: (Current)
tr: (Geçerli)

en: (Default)
tr: (Varsayılan)

en: Export your current KDE4 color palette, and font, so that they can be used by KDE3 applications?
tr: KDE3 uygulamaları tarafından da kullanılabilecekleri için geçerli KDE4 renk paletinizi ve yazı tipinizi dışa aktarın?

en: Export your current KDE4 color palette, and font, so that they can be used by pure-Qt3 applications?
tr: saf-Qt3 uygulamaları tarafından da kullanılabilecekleri için geçerli KDE4 renk paletinizi ve yazı tipinizi dışa aktarın?

en: <p>Set the following config items so that window titlebar and menubars appear blended?</p><ul><li>Menubar, titlebar, and inactive titlebar gradient to "%1"</li><li>Disable "Blend titlebar color into background color"</li><li>Set menubar coloration to "%2"</li><li>Extend window dragging into menubar</li>
tr: <p>Aşağıdaki yapılandırma ögelerini ayarlar, böylece pencere başlık çubuğu ve menü çubukları harmanla?</p><ul><li>Menü çubuğu, başlık çubuğu ve etkin olmayan başlık çubuğu, "%1" geçişi yap</li><li>"Başlık çubuğu rengini arkaplan rengi ile harmanla"yı kapat</li><li>Menü çubuğu renklendirmeyi "%2" yap</li><li>Menü çubuğuna pencere sürüklemeyi genişlet</li>

en: Reattach
tr: Yeniden Ekle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewControlButton)
en: Detach
tr: Ayır

en: Copy settings from another gradient
tr: Diğer geçişten ayarları kopyala

en: Add
tr: Ekle

en: Remove
tr: Kaldır

en: Update
tr: Güncelle

en: Save Preset
tr: Önayarı Kaydet

en: Please enter a name for the preset:
tr: Lütfen önayar için bir isim girin:

en: New preset
tr: Yeni önayar

en: %1 New
tr: %1 Yeni

en: Sorry, failed to save preset
tr: Özür dileriz, önayar kaydetme başarısız oldu

en: <p>You cannot use the name "%1".</p><p>Please enter a different name:</p>
tr: <p>"%1" ismini kullanamazsınız.</p><p>Lütfen başka bir isim girin:</p>

en: <p>A system defined preset named "%1" already exists.</p><p>Please enter a new name:</p>
tr: <p>Sistemde tanımlı "%1" önayar adı zaten mevcut.</p><p>Lütfen başka bir isim girin:</p>

en: <p>A preset named "%1" already exists.</p><p>Do you wish to overwrite this?</p>
tr: <p>"%1" isimli önayar zaten mevcut.</p><p>Üzerine yazmak ister misiniz?</p>

en: <p>Please enter a new name:</p>
tr: <p>Lütfen yeni bir isim girin:</p>

en: <p>Are you sure you wish to delete:</p><p><b>%1</b></p>
tr: <p>Şu ögeyi silmek isteğinizden emin misiniz?</p><p><b>%1</b></p>

en: <p>Sorry, failed to remove the preset file:</p><p><i>%1</i></p>
tr: <p>Özür dileriz, önayar dosyasını silme işlemi başarısız oldu:</p><p><i>%1</i></p>

en: <p>Sorry, failed to load file.</p><p><i>Empty preset name?</i></p>
tr: <p>Özür dileriz, dosya yükleme başarısız oldu.</p><p><i>Önayar ismi boş mu?</i></p>

en: <p>Sorry, failed to load file.</p><p><i>Cannot have a preset named "%1"</i></p>
tr: <p>Özür dileriz, dosya yükleme başarısız oldu.</p><p><i>Önayara "%1" ismi verilemez.</i></p>

en: Sorry, failed to open compressed file.
tr: Özür dileriz, sıkıştırılmış dosyayı açma başarısız oldu.

en: Invalid compressed settings file.
    (Could not locate settings file.)
tr: Geçersiz sıkıştırılmış ayarlar dosyası.
    (Ayar dosyası bulunamadı.)

en: Invalid compressed settings file.
    (Could not list ZIP contents.)
tr: Geçersiz sıkışıtırlmış ayarlar dosyası.
    (ZIP içeriği listelenemedi.)

en: Import Preset
tr: Önayar İçe Aktar

en: Sorry, failed to load file.
tr: Özür dileriz, dosya yükleme başarısız.

en: <p>In which format would you like to export the QtCurve settings?<ul><li><i>QtCurve settings file</i> - a file to be imported via this config dialog.</li><li><i>Standalone theme</i> - a style that user's can select from the KDE style panel.</li></ul></p>
tr: <p>QtCurve ayarlarını hangi biçimde dışa aktarmak istiyor sunuz?<ul><li><i>QtCurve ayarlar dosyası</i> - bu yapılandırma penceresi aracılığıyla dosya içe aktarılacak.</li><li><i>Bağımsız tema</i> KDE biçin panelinden, kullanıcının seçebileceği bir biçim.</li></ul></p>

en: Export Settings
tr: Ayarları Dışa Aktar

en: QtCurve Settings File
tr: QtCurve Ayarlar Dosyası

en: Standalone Theme
tr: Bağımsız Tema

en: Could not write to file:
    %1
tr: Dosyaya yazılamadı:
    %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: title
tr: başlık

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Presets
tr: Önayarlar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, presetsCombo)
en: <p>This combo contains the list of pre-defined settings.
    <ul>
    <li><i>(Current)</i> will discard any changes, and revert to the currently saved style.</li>
    <li><i>(Default)</i> will discard any changes, and revert to the QtCurve default style.</li>
    </ul>
tr: <p>Bu çoklu kutu, önceden tanımlanmış ayarların listesini içerir.
    <ul>
    <li><i>(Mevcut)</i> olan, herhangi bir değişikliği yoksayar ve son kayıtlı biçime geri döner.</li>
    <li><i>(Varsayılan)</i> olan, herhangi bir değişikliği yoksayar ve QtCurve varsayılan biçimine geri döner.</li>
    </ul>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, saveButton)
en: <p>Save the current settings to be retrieved later.</p>
tr: <p>Daha sonra alınacak mevcut ayarları kaydet.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, deleteButton)
en: <p>Delete a previously stored setting.</p>
tr: <p>Önceden depolanmış ayarı sil.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, importButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, importButton)
en: <p>Import a QtCurve settings file - such as one downloaded from www.kde-look.org</p>
tr: <p>QtCurve ayarlar dosyasını içe aktar - örneğin www.kde-look.org adresinden indirilenler</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, exportButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, exportButton)
en: <p>Export the currently defined settings to a file, so that these may be shared with others.</p>
tr: <p>Mevcut tanımlı ayarları bir dosyaya aktar, böylece diğerleriyle paylaşılabilirler.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gradPreviewBox)
en: Preview
tr: Önizleme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2_7)
en: Appearance:
tr: Görünüm:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, appearance)
en: <p>The setting here affects the general appearance - and will be applied to buttons, combo boxes, and spin buttons.</p>
tr: <p>Bu ayar, genel görünüşü etkiler ve düğmelere, açılır kutu ve dönen düğmelerine uygulanır.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_47) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_75)
en: Background appearance:
tr: Arkaplan görünümü:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, bgndAppearance)
en: <p>Sets a gradient to be used as the background for windows and dialogs.</p><p><b>NOTE:</b> This is an experimental option, and will (probably) have a detrimental effect on performance.</p>
tr: <p>Pencereler ve iletişim pencereleri için kullanılacak olan arkaplan için geçişi ayarlar.</p><p><b>NOT:</b> Bu deneysel bir seçenektir ve performansa yönelik (muhtemelen) zararlı bir etkisi olacaktır.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, bgndGrad)
en: <p>Control the orientation of the background gradient.</p>
tr: <p>Arkaplan geçişinin yönünü kontrol et.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_47b) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_xx)
en: Background image:
tr: Arkaplan resmi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, bgndImage)
en: <p>This adds a background image to the top-right of dialogs and windows.
                <ul><li>None - No image.</li><li>Bordered rings - 'Air' like rings with borders.</li><li>Plain rings - 'Air' like rings, but without any border.</li><li>Square rings - 3 simple rounded squares.</li></ul></p>
tr: <p>Bu, pencerelerin ve iletişim pencerelerinin sağ-üstüne bir arkaplan resmi ekler.
                <ul><li>Hiçbiri - Resim yok.</li><li>Kenarlıklı halkalar - 'Hava' gibi halkalar, ancak kenarlıksız.</li><li>Köşeli halkalar - yuvarlanmış 3 basit köşe.</li></ul></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Sunken appearance:
tr: Çökük görünüm:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, sunkenAppearance)
en: <p>Define the gradient to be used for sunken widgets - e.g. pressed buttons.</p>
tr: <p>Çökük parçacıklar için kullanılacak olan geçişleri tanıma - örn. basılı düğmeler.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_102)
en: Button effect:
tr: Düğme efekti:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, buttonEffect)
en: <p>Control what effect should be applied to buttons, combo boxes, etc.</p>
tr: <p>Düğmelere, açılır kutuya vb. uygulanacak efektleri kontrol et.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, thin_buttons)
en: <p>Make buttons, and other widgets, slightly thinner.</p>
tr: <p>Butonları ve diğer parçacıkları hafif incelt.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, thin_buttons)
en: Thinner buttons
tr: İnce düğmeler

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, etchEntry)
en: <p>When the 'Button effect' is set to etched or shadowed, then this option controls whether line-edits and scrollviews (such as listviews and treeviews) should have an etched look.</p>
tr: <p>'Düğme efekti', aşınmış veya gölgeli olarak ayarlandığında, bu seçenek sayır düzenleme ve kaydırma görünümlerinin (liste ve ağaç görünümleri gibi), aşınmış olup olmayacağını kontrol eder.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, etchEntry)
en: Etch entries and scrollviews
tr: Girdileri ve kaydırma görünümlerini aşındır

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: Focus rectangle:
tr: Dikdörtgen odaklama:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, focus)
en: <p>Controls how QtCurve indicates that a widget has keyboard focus.</p>
tr: <p>QtCurve'ın bir parçacık klavye odağı olduğuna işaret ettiğini kontrol eder.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_tt)
en: Tooltips:
tr: İpuçları:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, tooltipAppearance)
en: <p>Controls the appearance of tooltip backgrounds.</p>
tr: <p>İpuçları arkaplanlarının görünümünü kontrol eder.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, vArrows)
en: <p>QtCurve supports 2 arrows types; plain (i.e. triangular) and the more modern looking 'V' style arrows.</p>
tr: <p>QtCurve 2 ok biçimini destekler: düz (örn. üçgen) ve modern görünümlü 'V' ok biçimi.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, vArrows)
en: 'V' style arrows
tr: 'V' biçimi oklar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, stdSidebarButtons)
en: <p>Select this to have the sidebar buttons in konqueror, kate, kaffeine, ktorrent, etc., drawn as per normal buttons - otherwise they will be drawn in a more flat style with the active tab colored with the highlight color.</p>
tr: <p>Kenar çubuğu düğmelerinin konqueror, kate, kaffeine, ktorrent vb. olarak normal düğmelere göre çizilmesini sağlamak için bunu seçin - aksi takdirde etkin sekme vurgu rengiyle, renkli olan daha düz bir biçimde çizilecektir.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stdSidebarButtons)
en: Standard buttons for sidebars
tr: Kenar çubukları için standart düğmeler

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, darkerBorders)
en: <p>Darkens the borders of frames, buttons, etc.</p>
tr: <p>Çerçeve, düğme vb. için koyu kenarlıklar.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, darkerBorders)
en: Darker borders
tr: Koyu kenarlıklar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, fadeLines)
en: <p>Controls whether horizontal and vertical lines should be drawn with fading ends.</p>
tr: <p>Yatay ve dikey çizgilerin solgunlukla çizilmesi gerekip gerekmediğini kontrol eder.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fadeLines)
en: Draw fading lines
tr: Solgun çizgiler çiz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, thin_frames)
en: <p>Controls whether the internal 3d part of frames, etc., should be drawn.</p>
tr: <p>Çerçevelerin dahili 3d bölümünün vs. çizilip çizilmeyeceğini kontrol eder.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, thin_frames)
en: Thinner frames, edit boxes, etc.
tr: İnce çerçeveler, düzenleme kutuları, vb.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideShortcutUnderline)
en: Hide shortcut underline until 'Alt' key is pressed.
tr: 'Alt' tuşu basılana kadar kısayol altçizgisini gizle.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: General setting:
tr: Genel ayarlar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, round)
en: <p>Set how 'rounded' widgets can be. The 'max' round setting only applies to buttons.</p>
tr: <p>Parçacıkların ne kadar 'yuvarlanmış' olacağını ayarla. 'azami' ayarı sadece düğmelere uygulanır.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_93)
en: Do not round:
tr: Yuvarlama:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, squareEntry)
en: <p>Controls whether text entry fields should respect the general round setting, or always be square.</p>
tr: <p>Metin giriş alanlarının genel yuvarlama ayarına uyup  mı yoksa daima kareye uygun olduğunu kontrol eder.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, squareEntry)
en: Entry fields
tr: Girdi alanları

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, squareProgress)
en: <p>Controls whether progress bars should respect the general round setting, or always be square.</p>
tr: <p>İlerleme çubuklarının, genel yuvarlama ayarlarına mı uyacağını yoksa her zaman köşeli mi olacağına karar verir.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, squareScrollViews)
en: <p>Controls whether the frame of a scrollview should respect the general round setting, or always be square.</p>
tr: <p>Kaydırma çubuklarının, genel yuvarlama ayarlarına mı uyacağını yoksa her zaman köşeli mi olacağına karar verir.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, squareScrollViews)
en: Scrollable windows
tr: Kaydırılabilir pencereler

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, squareLvSelection)
en: <p>If enabled, then selected items in listviews and treeviews will be drawn with square edges, regardless of the general round setting.</p>
tr: <p>Etkinleştirilirse, liste ve ağaç görünümündeki seçili ögeler, genel yuvarlama ayarlarına bakılmaksızın, kare kenarlar olarak çizilecektir.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, squareLvSelection)
en: Listview selections
tr: Liste görünümü seçimleri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, squareTabFrame)
en: <p>Controls whether the frames of tab widgets should respect the general round setting, or always be square.</p>
tr: <p>Tab parçacıklarının çerçevelerinin genel yuvarlama ayarına uyup uymayacağını kontrol eder veya her zaman köşeli olmasını sağlar.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, squareTabFrame)
en: Tab widget frames
tr: Sekme parçacık çerçeveleri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, squareFrame)
en: <p>Controls whether general frames should respect the general round setting, or always be square.</p>
tr: <p>Genel çerçevelerin, genel yuvarlama ayarına uyup uymayacağını veya her zaman köşeli olmasını kontrol eder.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, squareFrame)
en: General frames
tr: Genel çerçeveler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, squareSlider)
en: Sliders
tr: Kaydıraçlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, squareScrollbarSlider)
en: Scrollbar sliders
tr: Kaydırma çubuğu kaydıraçları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, squareWindows)
en: Window borders (will use slight round)
tr: Pencere kenarlıkları (hafif yuvarlanmış)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, squareTooltips)
en: Tooltips
tr: İpuçları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_47a)
en: Windows:
tr: Pencereler:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, bgndOpacity) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, bgndOpacity)
en: <p>Sets the opacity of window backgrounds when using desktop effects.</p>
tr: <p>Masaüstü efektlerini kullanırken pencere arka planlarının marlığını ayarlar.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_47x)
en: Dialogs:
tr: İletişim Pencereleri:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, dlgOpacity) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, dlgOpacity)
en: <p>Sets the opacity of dialog backgrounds when using desktop effects.</p>
tr: <p>Masaüstü efektlerini kullanırken iletişim penceresi arka planlarının matlığını ayarlar.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_yy)
en: Pop-up menus:
tr: Açılır menüler:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, menuBgndOpacity) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, menuBgndOpacity)
en: <p>Sets the opacity of popup menus when using desktop effects.</p>
tr: <p>Masaüstü efektlerini kullanırken açılır menülerin arka planlarının matlığını ayarlar.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_100)
en: <p><b>NOTE:</b> <i>Opacity settings are <b>experimental</b> and can cause certain applications (mainly Gtk2 ones) to crash. If you have an application that crashes, use the "Applications" page to disable opacity settings for that application.</i></p>
    <p><b>NOTE:</b> <i><b>DON'T</b> use opacity settings when using the compiz window manager.</i></p>
tr: <p><b>NOT:</b> <i>Matlık ayarları, <b>deneyseldir</b> ve belli uygulamaların (çoğunlukla Gtk2 olanlar) çökmesine neden olabilir. Çöken bir uygulamanız varsa, 'Uygulamalar' sayfasından, o uygulama için olan matlık ayarlarını kapatabilirsiniz.</i></p>
    <p><b>NOT:</b><i>Compiz pencere yöneticisi kullanırken, matlık ayarlarını <b>kullanmayın</b>.</i></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_98)
en: Frame type:
tr: Çerçeve biçimi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, gbFactor) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, gbFactor)
en: <p>Defines how much a group box's background should be darkened or lightened by.</p>
tr: <p>Grup kutularının arkaplanlarının, ne kadar açık veya koyu olması gerektiğini tanımlar.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_99)
en: Label:
tr: Etiket:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, gbLabel_bold)
en: <p>Controls whether group boxes should use a bold for their title.</p>
tr: <p>Grup kutularının başlıklarının ne kadar kalın olması gerektiğini kontrol eder.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, gbLabel_bold)
en: Use bold font
tr: Kalın yazı tipi kullan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, gbLabel_textPos)
en: <p>Specifies the vertical position of a group box's text label.</p>
tr: <p>Grup kutusunun metin etiketinin dikey konumunu belirtir.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, gbLabel_centred)
en: <p>Controls whether a group boxe's label should be centred, or left/right aligned.</p>
tr: <p>Grup kutularının merkezde mi, yoksa sağa/sola hizalı mı olması gerektiğini kontrol eder.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, gbLabel_centred)
en: Centred (KDE4 only)
tr: Ortalanmış (sadece KDE4)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_46)
en: Button:
tr: Düğme:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, comboBtn)
en: <p>Controls the coloration of the button part (i.e. the part with the arrow) of combo boxes.</p>
tr: <p>Açılır kutuların düğme parçasının (yani oklu olan parçanın) renklenmesini kontrol eder.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, customComboBtnColor) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, customSlidersColor)
en: <p>Sets the custom color.</p>
tr: <p>Özel renk ayarlar.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, comboSplitter)
en: <p>This option controls whether a line is drawn near non-editable combo box arrow buttons.</p>
tr: <p>Bu seçenek, çizginin düzenlenemeyen açılır kutu ok düğmelerinin yakınına çizilip çizilmeyeceğini kontrol eder.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, comboSplitter)
en: Draw splitter
tr: Ayırıcıyı çiz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_64)
en: Editable style:
tr: Düzenlenebilir biçim:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, unifyCombo)
en: <p>Controls whether the combo box button, of editable combos, should appear as a button or an arrow within the edit field.</p>
tr: <p>Düzenlenebilir çoklu düğmelerin, açılır kutu düğmesinin, düzenleme alanında bir düğme veya bir ok görünüp görünmeyeceğini kontrol eder.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, unifyCombo)
en: Draw arrow within edit field
tr: Düzenleme alanı içinde oku çiz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_63)
en: Non-editable style:
tr: Düzenlenebilir olmayan biçim:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, gtkComboMenus)
en: <p>In Gtk, the list that is attached to a combo-box appears in the same style as a popup-menu. KDE4 has the ability to mimic this look.</p>
tr: <p>Gtk için, açılan kutuya eklenen liste, bir açılır pencere menüsü ile aynı biçimde görüntülenir. KDE4, bu görünümü taklit etme yeteneğine sahiptir</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, gtkComboMenus)
en: Gtk-style
tr: Gtk-biçimi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, doubleGtkComboArrow)
en: <p>Controls whether a single down arrow, or a up and down arrow, should be drawn on non-editable combo boxes.</p>
tr: <p>Tek bir aşağı okun veya yukarı aşağı okun, düzenlenebilir olmayan çoklu kutularda çizilip çizilemeyeceğini kontrol eder.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doubleGtkComboArrow)
en: Draw double-arrow for Gtk style
tr: Gtk biçimi için çift-ok çiz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, unifySpinBtns)
en: <p>Controls whether the up and down buttons should appear as individual buttons, or be combined.</p>
tr: <p>Aşağı ve yukar düğmelerinin, ayrı veya birleşik görünüp görünmeyeceğini denetler.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, unifySpinBtns)
en: Combine both buttons
tr: Her iki düğmeyi de birleştir

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, unifySpin)
en: <p>Controls whether the up and down buttons should appear as buttons, or just arrows within the edit field.</p>
tr: <p>Aşağı ve yukarı düğmelerinin, düğme olarak mı yoksa düzenleme alanında bir ok mu olması gerektiğini kontrol eder.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, unifySpin)
en: Draw arrows within edit field
tr: Okları, düzenleme alanında çiz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Markings:
tr: İşaretler:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, splitters)
en: <p>Sets the marking used to indicate that the widget is a splitter.</p>
tr: <p>Parçacığın bir ayırıcı olduğunu belirtmek için kullanılacak olan işareti ayarlar.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_69) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_54)
en: Background mouse-over highlight:
tr: Arkaplan fare-üzerinde vurgusu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, splitterHighlight) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, splitterHighlight)
en: <p>Defines by how much the theme should brighten (or darken) the background of the splitter when the mouse hovers over.</p>
tr: <p>Fare üzerinde geldiğinde, ayırıcının arkaplanının ne kadar açık (ya da koyu) olması gerektiğini tanımlar.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, sliderAppearance)
en: <p>Controls the appearance of both scrollbar sliders and other sliders.</p>
tr: <p>Hem kaydırma çubuğu kaydırıcılarının hem de diğer kaydırıcıların görünümünü kontrol eder.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2_5)
en: Coloration:
tr: Renklendirme:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, shadeSliders)
en: <p>Controls the color setting of both scrollbar sliders and other sliders.</p>
tr: <p>Hem kaydırma çubuğu kaydırıcılarının hem de diğer kaydırıcıların renk ayarlarını kontrol eder.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, colorSliderMouseOver)
en: <p>Controls whether the coloration happens all the time, or only when the mouse hovers over the slider.</p>
tr: <p>Renklenmenin her zaman olup olmayacağını kontrol eder veya yalnızca farenin kaydırıcı üzerinde gezinip durduğunda kontrol eder.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, colorSliderMouseOver)
en: Mouse-over only
tr: Sadece fare üzerindeyken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Style:
tr: Biçim:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, sliderStyle)
en: <p>Controls the appearance of standard sliders - i.e. not scrollbar sliders. 'Triangular' is very similar to plastik's sliders.</p>
tr: <p>Standart kaydırıcıların görünümünü kontrol eder - örn. kaydırma çubuğu kayıdırıcılarının değil. 'Üçgen', plastik kaydırıcılara oldukça benzerdir.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_50)
en: Used slider groove:
tr: Kullanılan kaydırıcı oluğu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, fillSlider)
en: <p>Indicates whether the used part of a slider's groove should be filled or not. (Does not affect scrollbar sliders).</p>
tr: <p>Kaydırıcı oluğunda kullanılan kısmının doldurulup doldurulmayacağını belirtir. (Kaydırma çubuğu kaydırıcılarını etkilemez).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fillSlider)
en: Fill
tr: Doldurma

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, sliderFill)
en: <p>Controls the gradient setting used for the used part of a standard sliders' groove.</p>
tr: <p>Standart kaydırıcıların olukları için kullanılan geçiş ayarını kontrol eder.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: <p>Groove appearance:</p>
tr: <p>Kanal görünümü:</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, grooveAppearance)
en: <p>Controls the gradient setting used for both scrollbar sliders, and other sliders.</p>
tr: <p>Hem kaydırma çubuğu kaydırıcıları hem de diğer kaydırıcılar için kullanılan geçiş ayarını kontrol eder.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, thinSbarGroove)
en: <p>Controls whether scrollbar slider grooves should be the same thickness as the slider, or be thinner (and more like the groove of a standard slider).</p>
tr: <p>Kaydırmalı çubuğu kaydırıcı oluklarının, kaydırıcı ile aynı kalınlığa mı yoksa daha ince (ve standart bir kaydırıcının kanalı gibi) olması gerekip gerekmediğini kontrol eder.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, thinSbarGroove)
en: Thin
tr: İnce

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, borderSbarGroove) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, borderSelection)
en: Bordered
tr: Kenarlıklı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Scrollbar buttons:
tr: Kaydırna çubuğu düğmeleri:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, scrollbarType)
en: <p>This controls the position, and number, of buttons on a scrollbar.
                <ul><li>KDE - 1 button at the top/left, and two at the bottom/right</li><li>Windows - 1 button at each end</li><li>Platinum - no buttons at the top/left, two at bottom/right</li><li>Next - two buttons at the top/left, none at bottom/right</li><li>None - no buttons, only the slider</li></ul></p>
tr: <p>Bu, kaydırma çubuğundaki düğmelerin konumunu ve numarasını kontrol eder.
                <ul><li>KDE - sol-üstte 1 düğme ve sağ-altta iki düğme</li><li>Pencereler - her sonda 1 düğme</li><li>Platinum - sol-üstte düğme yok, sağ-altta iki düğme</li><li>Sonraki - sol-üstte iki düğme, sağ-altta düğme yok</li><li>Hiçbiri - düğme yok, sadece kaydırıcı</li></ul></p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, flatSbarButtons)
en: <p>If enabled, then scrollbar buttons are not drawn and only the arrows will appear.</p>
tr: <p>Etkinleştirilirse, kaydırma çubuğu düğmeleri çizilmez, sadece oklar gözükür.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32)
en: Background:
tr: Arkaplan:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, sbarBgndAppearance)
en: <p>Configures the background gradient to be used with 'Flat' scrollbar buttons.</p>
tr: <p>'Düz' kaydırma çubuğu düğmeleri ile kullanılacak olan arkaplan geçişini yapılandırır.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Slider thumbs:
tr: Kaydırıcı küçük resimleri:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, sliderThumbs)
en: <p>Defines what markings should be placed in the center of scrollbar sliders (and plain style sliders).</p>
tr: <p>Kaydırma çubuğu kaydırıcılarının (ve düz biçimli kaydırıcılar) merkezinde hangi işaretcinin olması gerektiğini tanımlar.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15a)
en: Slider width:
tr: Kaydırıcı genişliği:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sliderWidth) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, sliderWidth)
en: <p>Controls the width of scrollbar sliders, and plain style sliders.</p>
tr: <p>Kaydırma çubuğu kaydırıcıları ve düz biçimli kaydırıcıların genişliğini kontrol eder.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, stripedSbar)
en: <p>If enabled, a fading stripe will be added.</p>
tr: <p>Etkinleştirilirse, soluk çizgiler eklenecektir.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Bar:
tr: Çubuk:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, progressAppearance)
en: <p>Defines the gradient to be used for the progress part of a progressbar.</p>
tr: <p>İlerleme çubuğunun ilerleme parçası için kullanılacak olan geçişi tanımlar.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, stripedProgress)
en: <p>Defines the stripe type to be used for the progress part of a progressbar.</p>
tr: <p>İlerlem çubuğunun ilerleme parçası için kullanılacak olan çizgi biçimini tanımlar.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, animatedProgress)
en: <p>Determines if the stripes on progressbars should be animated, or not.</p>
tr: <p>İlerleme çubuğundaki, çizgilerin canlandırmalı olup olmayacağına karar verir.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, animatedProgress)
en: Animated
tr: Canlandırmalı

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, glowProgress)
en: <p>Add a white 'glow' to progressbars.</p>
tr: <p>İlerleme çubuğuna beyaz bir 'parlaklık' ekle.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, fillProgress)
en: <p>Enable this option to remove the 1 pixel border around the filled element.</p>
tr: <p>Dolu ögenin etrafındaki 1 piksellik kenarlığı kaldırmak için bu seçeneği etkinleştirin.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fillProgress)
en: Fill groove
tr: Oluğu doldur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Groove:
tr: Oluk:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, progressGrooveAppearance)
en: <p>Defines the gradient to be used for the groove part of a progressbar.</p>
tr: <p>İlerleme çubuğunun oluk kısmında kullanılacak olan geçişi tanımlar.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, progressGrooveColor)
en: <p>Defines the color to be used for the groove part of a progressbar.</p>
tr: <p>İlerleme çubuğunun oluk kısmında kullanılacak olan rengi tanımlar.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, borderProgress)
en: <p>Enable this option to have a border around the progress bar groove and contents.</p>
tr: <p>İlerleme çubuğu oluğu ve içeriğinin çevresinde bir kenarlık yapmak için bu seçeneği etkinleştirin.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, borderProgress)
en: Border all sides
tr: Tüm yüzleri kenarlıkla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_85) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_86)
en: Text:
tr: Metin:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, boldProgress_false)
en: <p>If enabled, the text on a progressbar will use the general widget font.</p>
tr: <p>Etkinleştirilirse, ilerleme çubuğunun üztündeki metin, genel parçacık yazı tipi ile kullanılacaktır.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, boldProgress_false)
en: Standard font
tr: Standart yazı tipi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, boldProgress)
en: <p>If enabled, the text on a progressbar will use a bold font.</p>
tr: <p>Etkinleştirilirse, ilerleme çubuğunun üstündeki metin kalın yazı tipi olacaktır.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, boldProgress)
en: Bold font
tr: Kalın yazı tipi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Indicate with:
tr: Şununla göster:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, defBtnIndicator)
en: <p>Defines the way in which the theme indicates which button is the 'default' button.</p>
tr: <p>Hangi düğmenin 'varsayılan' düğme olduğunu hangi temada gösterileceğinin yolunu tanımlar.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, embolden)
en: <p>If enabled, the text of the 'default' button will be drawn twice - the second time will be 1 pixel to the left. This gives it a more 'bold' look.</p>
tr: <p>Etkinleştirilirse, 'varsayılan' düğmenin metni, iki kere çizilecektir - ikincisi, bir piksel sola kayacaktır. Buda ona daha fazla 'kalın' bir görünüm sağlayacaktır.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, embolden)
en: Embolden text
tr: Metin kalınlaştırma

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, coloredMouseOver)
en: <p>Defines how the theme can use color to indicate which active widget is under the mouse.</p>
tr: <p>Farenin altında hangi etkin parçacığın bulunduğunu belirtmek için temanın renginin nasıl kullanabileceğini tanımlar.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: <p>This controls the % that widgets will be highlighted by when the mouse hovers over them.</p>
tr: <p>Bu ayar, fare üzerine geldiğinde, parçacığın vurgulanacağı yüzdeyi kontrol eder.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Highlight by:
tr: Vurgulama:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, highlightFactor)
en: <p>Defines by how much the theme should brighten (or darken) the color of the active widget under the mouse.</p>
tr: <p>Temanın fareyle etkinleştirilen parçacığın renginin ne kadar açık (veya koyu) olması gerektiğini belirler.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Header appearance:
tr: Başlık görünümü:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, lvAppearance)
en: <p>Defines the gradient to be used in the header of listviews and treeviews.</p>
tr: <p>Liste ve ağaç görünümlerinin başlıklarında kullanılacak olan geçişleri tanımlar.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, lvButton)
en: <p>If enabled, headers will be drawn using the button color, otherwise the standard window background color will be used.</p>
tr: <p>Etkinleştirilirse, başlıklar düğme rengi ile çizilecektir, aksi halde standart pencere arkaplan rengi kullanılacaktır.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, lvButton)
en: Button color
tr: Düğme rengi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_65)
en: Shade header of sorted column:
tr: Sıralanmış sütunların başlığını gölgele:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, sortedLv)
en: <p>Controls the coloration to be applied to the header of the currently sorted column.
tr: <p>Mevcut sıralanmış sütunun başlığına uygulanacak renklendirmeyi kontrol eder.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, customSortedLvColor) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, customCheckRadioColor) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, customCrBgndColor) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, customMenubarsColor) 
en: <p>Sets the custom color.
tr: <p>Özel renk ayarlar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_66)
en: Rows:
tr: Satırlar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, forceAlternateLvCols)
en: <p>If this is enabled, QtCurve will attempt to make all listviews and treeviews have alternating row colors - regardless of whether the application author has enabled this or not.
tr: <p>Bu etkinleştirilirse, QtCurve tüm liste ve ağaç görünümlerini, uygulama yazarının bunu etkinleştirip etkinleştirmediğine bakılmaksızın satır renklerini değişir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, forceAlternateLvCols)
en: Force alternate colors
tr: Alternativ renkleri zorla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8_2_4)
en: Selection appearance:
tr: Seçim görünümü:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, selectionAppearance)
en: <p>Defines the gradient to be used when selecting items.
tr: <p>Öğeleri seçerken kullanılacak geçişi tanımlar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, borderSelection)
en: <p>If enabled, then selected items in listviews and treeviews will be drawn with bordered edges - but only if they are set to be rounded as well.
tr: <p>Etkinleştirilirse, liste ve ağaç görünümlerinde seçili öğeler, yalnızca kenarları yuvarlanmış olarak ayarlandıysa, yanları kenarlıklı çizilir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_48)
en: Lines between items:
tr: Ögeler arasındaki çizgiler:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, lvLines)
en: <p>Controls the style of lines drawn between items in a treeview.
tr: <p>Ağaç görünümündeki ögeler arasındaki çizilecek çizgilerin biçimini kontrol eder.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, gtkScrollViews)
en: <p>Controls whether the scrollbars should be detached from the scrollview (i.e. on the outside), or embedded within the scrollview.
tr: <p>Kaydırma çubuklarının kaydırma görünümünden ayrılıp çıkarmayacağını, (örn. dışarıda) yoksa kaydırma görünümünde gömülü olup olmadığını kontrol eder.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, gtkScrollViews)
en: Scrollbars on the outside
tr: Dışardaki kaydırma çubukları

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, highlightScrollViews)
en: <p>Controls whether the active scrollview should be highlighted as per line-edits.
tr: <p>Etkin kaydırma görünümünün, her bir satır için vurgulu olup olmacağını kontrol eder.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, highlightScrollViews)
en: Highlight on focus (KDE)
tr: Odak üzerinde vurgulama (KDE)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Active tab appearance:
tr: Etkin sekme görünümü:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, activeTabAppearance)
en: <p>Defines the gradient to be used for the currently active tab.
tr: <p>Geçerli etkin sekme için kullanılacak olan geçişi tanımlar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, highlightTab)
en: <p>This will cause a colored stripe to be drawn at the top/bottom of the current tab.
tr: <p>Bu, geçerli sekmenin üstünde/altında çizilmiş renkli bir şerit oluşturulmasını sağlar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, highlightTab)
en: Highlight
tr: Vurgulama

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, colorSelTab) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, colorSelTab)
en: <p>Controls the amount of tinting applied to the active tab. The active tab is tinted by blending the 'highlight' color with the background color.
tr: <p>Etkin sekmeye uygulanacak olan renklendirmenin miktarını kontrol eder. Etki sekme, arkaplan rengi ile harmanlanmış olan 'vurgulu' renk ile harmanlanıp, renklendirilir.

note: i18n: ectx: property (prefix), widget (QSpinBox, colorSelTab) i18n: ectx: property (prefix), widget (KIntNumInput, colorSelTab)
en: Tint by
tr: Renklendiren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Inactive tab appearance:
tr: Etkin olmayan sekme görünümü:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, tabAppearance)
en: <p>Defines the gradient to be used for the inactive tabs.
tr: <p>Etkin olmayan sekmeler için kullanılacak olan geçişi tanımlar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: Mouse-over:
tr: Fare üzerinde:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, tabMouseOver)
en: <p>Controls the mouse-over effect applied to the tab currently under the mouse. Note, if 'glow' is selected, then 'Round tabs' will be set to 'All' - and this creates a 2 pixel gap between tabs.
tr: <p>Mevcut farenin altındaki sekmeye uygulanan fare-üzerinde efektini kontrol eder. Unutmayın, 'parlama' seçilirse, 'Yuvarlanmış sekmeler' 'Tümü' olarak ayarlanır - bu sekmeler arasında 2 piksellik bir boşluk oluşturur.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_49)
en: Alter background by:
tr: Arkaplanı değiştiren:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, tabBgnd) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, tabBgnd)
en: <p>Lightens, or darkens, the background of the whole tab widget.
tr: <p>Aydınlanma veya kararma, tüm sekme parçacıklarının arkaplanı.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_51)
en: Round tabs:
tr: Yuvarlanmış sekmeler:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, roundAllTabs_false)
en: <p>If enabled, only the active tab is rounded - and all the inactive tabs appear closer together.
tr: <p>Etkinleştirilirse, sadece etkin sekme yuvarlanmış olur - ve tüm etkin olmayan sekmeler birbirine daha yakın gözükür.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, roundAllTabs_false)
en: Selected only
tr: Sadece seçili olanlar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, roundAllTabs)
en: <p>If enabled, all tabs are rounded - there will be a 2 pixel gap between each tab if 'glow' is selected as the general colored mouse over style.
tr: <p>Etkinleştirilirse, tüm sekmeler yuvarlanmış hale gelir - biçim olarak genel renkli fare olarak 'ışıma' seçilirse, her sekme arasında 2 piksel boşluk olacaktır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, roundAllTabs)
en: All
tr: Tümü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_52) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Border:
tr: Kenarlık:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, borderTab_false)
en: <p>If enabled, the tabs and the tab widget will have a 3D style border - with a light shade on the top and left, and a dark shade on the bottom and right.
tr: <p>Etkinleştirilirse, sekmeler ve sekme parçacığı, 3D bir kenarlığa sahip olacaktır - sol üstte açık bir gölge ve sağ allta koyu bir gölgesi olacaktır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, borderTab_false)
en: Standard
tr: Standart

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, borderTab)
en: <p>If enabled, the tabs and tab widget will have an outer dark border, and a light inner border.
tr: <p>Etkinleştirilirse, sekmeler ve sekme parçacığı, koyu bir dış kenarlığa ve açık bir iç kenarlığa sahip olacaktır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_62)
en: Inactive tab inner border:
tr: Etkin olmayan sekme iç kenarlığı:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, borderInactiveTab)
en: <p>If enabled, inactive tabs will have a border as per the 'Border' setting.
tr: <p>Etkinleştirilirse, etkin olmayan sekmelerin, 'Kenarlık' ayarına göre bir kenarlığı olur.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, borderInactiveTab)
en: Same as active tab
tr: Etkin sekme ile aynı

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, borderInactiveTab_false)
en: <p>If enabled, inactive tabs will have no inner border.
tr: <p>Etkinleştirilirse, etkin olmayan sekmelerin iç kenarlığı olmayacaktır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, borderInactiveTab_false)
en: No inner border
tr: İç kenarlık yok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_67)
en: Shade of bottom tabs:
tr: Alttaki sekmelerin gögesi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, invertBotTab_false)
en: <p>If enabled, tabs on the bottom will use the same gradient as tabs on the top. i.e. if the top tabs shades from light to the background color, then the bottom tabs will go from the background color to light - this can sometimes give the appearance that the bottom tabs are sticking out.
tr: <p>Etkinleştirilirse, alt kısımdaki sekmeler üstteki sekmelerle aynı geçişi kullanır. Yani üstteki sekmeler ışıktan arka plan rengine gölgelenirse, alttaki sekmeler arka plan renginden ışığa gidecektir - bu bazen alt sekmelerin dışarı çıkmış gibi görünmesine neden olabilir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, invertBotTab_false)
en: Same as top tabs
tr: Üstteki sekmeler ile aynı

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, invertBotTab)
en: <p>If enabled, tabs on the bottom will use the an inverted gradient to tabs on the top. i.e. if the top tabs shades from light to the background color, then bottom tabs will go from the background color to dark.
tr: <p>Etkinleştirilirse, alttaki sekmeler üstteki sekmeler için ters çevrilmiş bir geçiş kullanır. Yani üstteki sekmeler ışığı arka plan renginden gölgeliyorsa, alttaki sekmeler arka plan renginden karanlığa gidecektir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, invertBotTab)
en: Invert
tr: Ters

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_67a)
en: Tabs within toolbars:
tr: Araç çubukları içindeki sekmeler:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, toolbarTabs) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, centerTabText_false)
en: <p>If enabled, tabs that are within toolbars will be drawn as normal.
tr: <p>Etkinleştirilirse, araç çubukları içindeki sekmeler normal şekilde çizilecektir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, toolbarTabs)
en: Draw as standard tabs
tr: Standart sekmeler olarak çiz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, toolbarTabs_false) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, centerTabText)
en: <p>If enabled, tabs that are within toolbars will be drawn the same as sidebar buttons.
tr: <p>Etkinleştirilirse, araç çubukları içindeki sekmeler, yan çubuk düğmelerindeki gibi çizileceklerdir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, toolbarTabs_false)
en: Draw as per sidebar button settings
tr: Kenar çubuğu düğmesi ayarlarında olduğu gibi çiz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, centerTabText_false)
en: Left aligned
tr: Sol hizalı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, centerTabText)
en: Centre aligned
tr: Ortaya hizalı

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, shadeCheckRadio)
en: <p>Controls the color of the indicator part of a check or radio - ie. the 'dot' or 'check' mark.
tr: <p>İşaret ve radyo gösterge bölümün rengini kontrol eder - örn. 'nokta' veya 'onay' işareti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_53)
en: Checkmarks:
tr: Kontrol işaretleri:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, xCheck_false)
en: <p>If enabled, checkboxes will have a 'tick' to indicate that they are selected.
tr: <p>Etkinleştirilirse, işaret kutularının seçili olduğunu belirtmek için bir 'onay işareti' kullanılacaktır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, xCheck_false)
en: Tick
tr: Onay İşareti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, xCheck)
en: <p>If enabled, checkboxes will have a 'cross' (or 'X') to indicate that they are selected.
tr: <p>Etkinleştirilirse, işaret kutularının seçili olduğunu belirtmek için 'çarpı' (veya 'X') kullanılacaktır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, xCheck)
en: Cross
tr: Çarpı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_71)
en: Radio 'dot':
tr: Radyo 'noktası':

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, smallRadio_false)
en: <p>If enabled, radio buttons will have a large 'dot' to indicate that they are selected.
tr: <p>Etkinleştirilirse, radyo düğmelerinin seçili olduğunu belirtmek için 'nokta' işareti kullanılacaktır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, smallRadio_false)
en: Large
tr: Büyük

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, smallRadio)
en: <p>If enabled, radio buttons will have a small 'dot' to indicate that they are selected.
tr: <p>Etkinleştirilirse, radyo düğmelerinin seçili olduğunu belirtmek için küçük 'nokta' kullanılacaktır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, smallRadio)
en: Small
tr: Küçük

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, crHighlight) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, crHighlight)
en: <p>Defines by how much the theme should brighten (or darken) the background of the text associated with a checkbox, or radio button, when the mouse hovers over it.
tr: <p>Fare üzerlerine geldiğinde, işaret kutularındaki ya da radyo düğmelerindeki metinlerin arkaplanlarının ne kadar aydınlık (veya karanlık) olacağını tanımlar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_70)
en: Emblem:
tr: Sembol:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, crButton)
en: <p>Controls whether the background of the checkbox, or radio button, should appear sunken like or button like.
tr: <p>İşaret kutusunun arka planının veya radyo düğmesinin, ne kadar çökük olacağını veya düğme gibi olmasını kontrol eder.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, crButton)
en: Button like
tr: Düğme gibi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_87)
en: Size:
tr: Boyut:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, crSize)
en: <p>Configures the size of checkboxes and radio buttons.
tr: <p>İşaret kutularının ve radyo düğmelerinin boyutunu yapılandırır.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, crColor)
en: <p>Sets the color of selected checkboxes and radio buttons when these are set to 'button like'.
tr: <p>'Düğme gibi', ayarlı olduğunda, seçili işaret kutularının ve radyo düğmelerinin rengini ayarlar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_88)
en: Selected emblem:
tr: Seçili sembol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Active appearance:
tr: Etkin görünüm:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, titlebarAppearance)
en: <p>Controls the gradient applied to the titlebar of active windows.
tr: <p>Etkin pencerenin başlık çubuğuna eklenmiş olan geçişi kontrol eder.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Inactive appearance:
tr: Etkin olmayan görünüm:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, inactiveTitlebarAppearance)
en: <p>Controls the gradient applied to the titlebar of inactive windows.
tr: <p>Etkin olmayan pencerenin başlık çubuğuna eklenmiş olan geçişi kontrol eder.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Text alignment:
tr: Metin hizalama:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, titlebarAlignment)
en: <p>Controls the alignment of the titlebar text. 'Center (full width)' means that the text is centered in the middle of the complete titlebar, whereas with 'Center (between controls)' the text is centered between the window controls to the left and right.
tr: <p>Başlık çubuğu metninin hizalamasını kontrol eder. 'Orta (tam genişlik)', metnin tam başlık çubuğunun ortasında ortalandığı anlamına gelir; oysa 'Orta (kontroller arasında)' ile metin penceresi kontrolleri arasında sola ve sağa ortalanır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_74)
en: Text/icon effect:
tr: Metin/simge efekti:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, titlebarEffect)
en: <p>Controls the 'effect' applied to the text and icons - shadow, etching, or none.
tr: <p>Metin ve simgelere eklenecek olan 'efekti' kontrol eder - gölgeli, aşınmış veya hiçbiri.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_43)
en: Application icon:
tr: Uygulama simgesi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, titlebarIcon)
en: <p>Controls where the application's icon should be drawn on the titlebar. If 'Place on menu button' is selected, then the icon takes place of the menu button.
tr: <p>Başlık çubuğunda uygulamanın simgesinin nereye çizileceğini kontrol eder. 'Menü düğmesinde konumlandır' seçilirse, simge menü düğmesinde yer alır.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, windowBorder_colorTitlebarOnly)
en: <p>If enabled, only the titlebar, and not the border, of windows will be colored.
tr: <p>Etkinleştirilirse, kenarlık olmadan sadece başlık çubuğunun penceresi renklendirilecektir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, windowBorder_colorTitlebarOnly)
en: Only color titlebar
tr: Sadece başlık çubuğunu renklendir

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, windowBorder_blend)
en: <p>If enabled, the background color will be used as the last part of the titlebar gradient.
tr: <p>Etkinleştirilirse, arkaplan rengi, başlık çubuğu geçinin son parçası olarak kullanılacaktır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, windowBorder_blend)
en: Blend titlebar color into background color
tr: Başlık çubuğu rengini arkaplanın içinde karıştır

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, windowBorder_fill)
en: <p>If enabled, before drawing the titlebar gradient, it will be filled with the background colour/gradient.
tr: <p>Etkinleştirilirse, başlık çubuğu geçişi çizilmeden önce, arkaplan rengi/geçişi ile doldurulacaktır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, windowBorder_fill)
en: Fill titlebar background before applying gradient.
tr: Geçişi uygulamadan önce başlık çubuğu arkaplanını doldur.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, windowBorder_menuColor)
en: <p>If enabled, the configured menubar color will be used for windows that have menubars.
tr: <p>Etkinleştirilirse, yapılandırılmış menü çubuğu rengi, menü çubuğuna sahip olan pencereler için kullanılacaktır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, windowBorder_menuColor)
en: Use menubar color
tr: Menü çubuğu rengini kullan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_55)
en: Add a light border:
tr: Açık kenarlık ekle:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, windowBorder_addLightBorder)
en: <p>If enabled, a 1 pixel light border is added to the top and left of the window.
tr: <p>Etkinleştirilirse, 1 piksellik açık kenarlık, pencerenin sol üstüne eklenir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_55b)
en: Draw separator on active windows:
tr: Etkin pencerenin üstüne ayırıcı çiz:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, windowBorder_separator)
en: <p>If enabled, a separator is drawn between the titlebar and window.
tr: <p>Etkinleştirilirse, başlık çubuğu ile pencere arasına bir ayırıcı çizilir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_92)
en: Drag windows from:
tr: Pencereyi şurdan sürükle:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_56)
en: Buttons:
tr: Düğmeler:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, titlebarButtonAppearance)
en: <p>Defines the gradient used to fill the titlebar buttons.
tr: <p>Başlık çubuğu düğmelerini dolduracak olan geçişi tanımlar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, titlebarButtons_noFrame)
en: <p>If enabled, only the symbol is drawn - and not the button background.
tr: <p>Etkinleştirilirse, sadece sembol çizilir - düğme arkaplanı çizilmez.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, titlebarButtons_noFrame)
en: Only show symbols
tr: Sadece sembolleri göster

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, titlebarButtons_round)
en: <p>If enabled, the buttons will have a circular background - regardless of the general round setting.
tr: <p>Etkinleştirilirse, düğme dairesel arkaplana sahip olacaktır - genel yuvarlama ayarından bağımsız olarak.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, titlebarButtons_hoverFrame)
en: <p>If enabled, the button background (or frame) will only be shown when under the mouse.
tr: <p>Etkinleştirilirse, düğme arkaplanı (ya da çerçevesi), sadece fare altındayken gözükecektir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, titlebarButtons_hoverFrame)
en: Show frame on mouse-over
tr: Çerçeveyi fare üzerindeyken göster

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, titlebarButtons_hoverSymbol)
en: <p>If enabled, the icon will only be shown at full strength when under the mouse - otherwise it will be blended with the background.
tr: <p>Etkinleştirilirse, simge yalnızca fare altındayken tam güçle gösterilir - aksi takdirde arka planla harmanlanır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, titlebarButtons_hoverSymbol)
en: Highlight symbol on mouse-over
tr: Fare üzerindeyken vurgulanacak sembol

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, titlebarButtons_button)
en: <p>If enabled, the titlebar buttons will be drawn using the standard button color - otherwise the titlebar color will be used.
tr: <p>Etkinleştirilirse, araç çubuğu düğmeleri, standart düğme rengi ile boyanacaktır - aksi takdirde başlık çubuğunun rengi kullanılacaktır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, titlebarButtons_button)
en: Standard button color
tr: Standart düğme rengi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, titlebarButtons_custom)
en: <p>If enabled, the titlebar buttons will be drawn using the custom colors defined in the next page.
tr: <p>Etkinleştirilirse, başlık çubuğu düğmeleri, sonraki sayfada tanımlanmış olan özel renkler ile çizilecektir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, titlebarButtons_custom)
en: Use custom background colors
tr: Özel arkaplan renkleri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, titlebarButtons_colorOnMouseOver)
en: <p>If enabled, the colors will only be used when the button is under the mouse.
tr: <p>Etkinleştirilirse, renkler sadece düğme farenin altında olduğunda kullanılacaktır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, titlebarButtons_colorOnMouseOver)
en: Use color only for mouse-over
tr: Sadece fare üzerindeyken için kullan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, titlebarButtons_useHover)
en: <p>If enabled, symbols will use the KDE4 hover color when moused-over.
tr: <p>Etkinleştirilirse, sembooler fare üzerinde olduğunda KDE4 üzerinde rengini kullanacaktır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, titlebarButtons_useHover)
en: Use hover color for mouse-over of symbols
tr: Sembollerin, fare üzerinde için kullanılan rengi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, titlebarButtons_sunkenBackground)
en: <p>If enabled, a sunken background is drawn behind the buttons.
tr: <p>Etkinleştirilirse, çökük arkaplan, düğmelerin ardından çizilecektir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, titlebarButtons_sunkenBackground)
en: Sunken background
tr: Çökük arkaplan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, titlebarButtons_arrowMinMax)
en: <p>If enabled, arrows are drawn as the icons for min and max buttons.
tr: <p>Etkinleştirilirse, oklar, asgari ve azami düğmeler için olan simgeler gibi çizilecektir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, titlebarButtons_arrowMinMax)
en: Use arrows for min/max buttons
tr: Asgari/Azami düğmeler için okları kullan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, titlebarButtons_hideOnInactiveWindow)
en: <p>If enabled, buttons on inactive windows are only drawn when the mouse hovers over them.
tr: <p>Etkinleştirilirse, etkin olmayan pencerelerdeki düğmeler, sadece fare üzerine geldiğinde çizileceklerdir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, titlebarButtons_hideOnInactiveWindow)
en: Hide on inactive windows
tr: Etkin pencerelerin üzerinde gizle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_57)
en: Custom colors:
tr: Özel renkler:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, titlebarButtons_colorSymbolsOnly)
en: <p>If enabled, custom colors will be applied to the symbols, otherwise they will be applied to the button background.
tr: <p>Etkinleştirilirse, özel renkler sembollere eklenecek, aksi takdirde düğme arkaplanına ekleneceklerdir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, titlebarButtons_colorSymbolsOnly)
en: Use only for symbols
tr: Sadece semboller için kullan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, titlebarButtons_colorInactive)
en: <p>If enabled, custom colors will be applied to active and inactive windows, otherwise they will only be applied to active windows.
tr: <p>Etkinleştirilirse, özel renkler etkin ve etkin olmayan pencerelere eklenecek, aksi takdirde sadece etkin pencerelere uygulanacaklardır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, titlebarButtons_colorInactive)
en: Also apply to inactive windows
tr: Etkin olmayan pencerelere de ekle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, titlebarButtons_hoverSymbolFull)
en: <p>If enabled, the symbol will not be drawn unless under the mouse.
tr: <p>Etkinleştirilirse, farenin altına gelmedikçe sembol çizilmeyecektir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, titlebarButtons_hoverSymbolFull)
en: Hide symbol until mouse-over
tr: Fare üzerine gelene kadar simgeyi gizle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, titlebarButtons_customIcon)
en: Use custom icon colors
tr: Özel simge renkleri kullan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_95)
en: Active Icon
tr: Etkin Simge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_96)
en: Inactive Icon
tr: Etkin Olmayan Simge

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, titlebarButtons_colorClose)
en: <p>Sets the custom color for 'Close' buttons.
tr: <p>'Kapat' düğmeleri için özel renk ayarlar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, titlebarButtons_colorMin)
en: <p>Sets the custom color for 'Minimise' buttons.
tr: <p>'Küçült' düğmeleri için özel renk ayarlar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, titlebarButtons_colorMax)
en: <p>Sets the custom color for 'Maximize' and 'Restore' buttons.
tr: <p>'Büyült' ve 'Geri Yükle' düğmeleri için özel renk ayarlar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, titlebarButtons_colorHelp)
en: <p>Sets the custom color for 'Help' buttons.
tr: <p>'Yardım' düğmeleri için özel renk ayarlar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, titlebarButtons_colorMenu)
en: <p>Sets the custom color for 'Menu' buttons.
tr: <p>'Menü' düğmeleri için özel renk ayarlar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, titlebarButtons_colorShade)
en: <p>Sets the custom color for 'Shade', and 'Un-Shade', buttons.
tr: <p>'Gölgele' ve 'Gölgeleme' düğmeleri için özel renk ayarlar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, titlebarButtons_colorAllDesktops)
en: <p>Sets the custom color for 'On All Desktop' buttons.
tr: <p>'Tüm Masaüstlerinde' düğmeleri için özel renk ayarlar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, titlebarButtons_colorKeepAbove)
en: <p>Sets the custom color for 'Keep Above' buttons.
tr: <p>'Üstte Tut' düğmeleri için özel renk ayarlar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, titlebarButtons_colorKeepBelow)
en: <p>Sets the custom color for 'Keep Below' buttons.
tr: <p>'Altta Tut' düğmeleri için özel renk ayarlar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_34)
en: Close:
tr: Kapat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_35)
en: Minimise:
tr: Küçült:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_36)
en: Maximise:
tr: Büyüt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_37)
en: Help:
tr: Yardım:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_38)
en: Menu:
tr: Menü:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_39)
en: Shade:
tr: Gölgele:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_40)
en: All Desktops:
tr: Tüm Masaüstleri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_41)
en: Keep Above:
tr: Üstte Tut:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_42)
en: Keep Below:
tr: Altta Tut:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, menubarAppearance)
en: <p>Defines the gradient used for the background of menubars.
tr: <p>Menü çubuklarının arkaplanı için kullanılacak olan geçişi tanımlar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, menubarBlend) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, menubarBlend)
en: <p>Sets the relevant config items, so that window titlebars and menubars are blended.
tr: <p>İlgili yapılandırma ögesini ayarlar, böylece pencere başlık çubukları ve menü çubukları harmanlanır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, menubarBlend) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, menubarBlend)
en: Blend with titlebar
tr: Başlık çubuğuyla harmanla

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, shadeMenubars)
en: <p>Defines the color applied to the background of menubars.
tr: <p>Menü çubuklarının arkaplanına uygulanacak olan rengi tanımlar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, shadeMenubarOnlyWhenActive)
en: <p>Defines whether the background coloration should be applied to all menubars, or just those in active windows.
tr: <p>Arkaplan renklendirmesinin tüm menü çubuklarına uygulanıp uygulanmayacağını veya sadece etkin pencerede olup olmayacağını tanımlar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, shadeMenubarOnlyWhenActive)
en: Active window only
tr: Sadece etkin pencere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_58)
en: Menubar text:
tr: Menü çubuğu metni:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, customMenuTextColor)
en: <p>If enabled, then the following two color boxes are used to set the text color to be used for normal and selected menubar items.
tr: <p>Etkinleştirilirse, normal ve seçili menü çubuğu ögelerinde kullanılacak olan metin rengini ayarlamak için iki renk kutusu kullanılır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, customMenuTextColor)
en: Custom colors (normal/selected)
tr: Özel renkler (normal/seçili)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, customMenuNormTextColor)
en: <p>Sets the text color of normal menubar items.
tr: <p>Normal menü çubuğu ögelerinin metin rengini ayarlar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, customMenuSelTextColor)
en: <p>Sets the text color of selected menubar items.
tr: <p>Seçili menü çubuğu ögelerinin metin rengini ayarlar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_59)
en: Menubar items:
tr: Menü çubuğu ögeleri:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, menuitemAppearance)
en: <p>Defines the gradient to be applied to selected menubar items.
tr: <p>Seçili menü çubuğu ögelerine uygulanacak olan geçişi tanımlar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, menubarMouseOver)
en: <p>If enabled, menubar items will have their background gradient applied when the mouse hovers over them.
tr: <p>Etkinleştirilirse, menü çubuğu ögeler, fare üzerlerindeyken arkplan geçişi eklenecektir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, menubarMouseOver)
en: Enable mouse-over
tr: Fare üzerindeyi etkinleştir

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, colorMenubarMouseOver)
en: <p>If enabled, when the mouse hovers over a menubar item (and 'Enable mouse-over' is enabled) then it will also be colored, otherwise it will use a shade of the background color.
tr: <p>Etkinleştirilirse, fare bir menü çubuğu ögesinin üzerine geldiğinde (ve 'Fare üzerindeyi etkinkeştir' etkinse) o zaman renki olacaktır, aksi takdirde arka plan renginin gölgesi kullanılır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, colorMenubarMouseOver)
en: Color on mouse-over
tr: Fare üzerinde rengi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, roundMbTopOnly)
en: <p>If enabled, only the top (and not bottom) of selected menubar items will be rounded.
tr: <p>Etkinleştirilirse, sadece üstteki (alttaki değil) seçili menü çubuğu ögeleri yuvarkanmış olacaktır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, roundMbTopOnly)
en: Round selected items on top only
tr: Sadece üstteki yuvarlanmış seçili ögeler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_68) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_91)
en: Hiding:
tr: Gizleme:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, menubarHiding_keyboard)
en: <p>If enabled, menubars may be hidden (and re-shown), by using the 'Ctrl-Alt-M' key combination.
tr: <p>Etkinleştirilirse, 'Ctrl-Alt-M' tuş kombinasyonu kullanılarak, menü çubukları gizli (ve görülebilir) yapılabilir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, menubarHiding_keyboard)
en: Use Ctrl-Alt-M (experimental)
tr: Ctrl-Alt-M (deneysel) kullan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, menubarHiding_kwin)
en: <p>If enabled, menubars may be hidden (and re-shown), by using a special button in the QtCurve kwin decoration.
tr: <p>Etkinleştirilirse, QtCurve kwin süslemesindeki bir özel düğme kullanılarak, menü çubukları gizli (ve görülür) yapılabilir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, menubarHiding_kwin) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, statusbarHiding_kwin)
en: Window titlebar button (experimental)
tr: Pencere başlık çubuğu düğmesi (deneysel)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, xbar)
en: <p>If enabled, the theme will support embedding the menubar of KDE4 applications in Bespin's XBar.
tr: <p>Etkinleştirilirse, Bespin XBar'daki KDE4 uygulamalarının menü çubuklarının gömülü olması desteği tema tarafından sağlanacaktır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_72)
en: XBar support:
tr: XBar desteği:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_60)
en: Menu items:
tr: Menü ögeleri:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, borderMenuitems)
en: <p>If enabled, selected menuitems will be drawn with a border around the gradient. This will cause them to have a rounded look if the general round setting is not set to none.
tr: <p>Etkinleştirilirse, seçili menü ögeleri, geçiş etrafındaki bir kenarlık ile çizilecektir. Genel yuvarlama ayarı boş ise, bu onların yuvarlanmış bir görünüme sahip olmalarına neden olacaktır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, borderMenuitems)
en: Border
tr: Kenarlık

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useHighlightForMenu)
en: <p>If enabled, selected menuitems will be drawn using the 'highlight' color, otherwise a darkened shade of the background color will be used instead.
tr: <p>Etkinleştirilirse, Seçili menü ögeleri 'vurgulu' renkler ile çizilecektir, aksi takdirde arkaplan renginin koyu gölgeli hali kullanılacaktır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useHighlightForMenu)
en: Use 'highlight' color for active items
tr: Etkin ögeler için 'vurgulu' renk kullan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, thin_menuitems)
en: <p>Enable this to reduce the height of menuitems.
tr: <p>Menü ögelerinin boyunun azaltmak için bunu etkinleştir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, thin_menuitems)
en: Thinner
tr: İnce

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, menuIcons)
en: <p>If enabled, then icons associated with menuitems will be drawn, otherwise they will be hidden (but the space they would have occupied will still be there).
tr: <p>Etkinleştirilirse, menü ögeleriyle ilişkili simgeler çizilir, aksi takdirde gizli olurlar (ancak dolaşacakları alan yine de orada olacaktır).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, menuIcons)
en: Show icons
tr: Simgeleri göster

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, onlyTicksInMenu)
en: <p>If enabled, checked menu items get only a check mark instead of a checkbox or radiobutton.
tr: <p>Etkinleştirilirse, işaretli menü ögeleri, işaret kutusu ya da radyo düğmesi yerinde sadece bir kontrol işaretini alacaktır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, onlyTicksInMenu)
en: Check marks only
tr: Sadece kontrol işareti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Shade background by:
tr: Arkaplanı gölgele:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, lighterPopupMenuBgnd) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, expanderHighlight) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, lighterPopupMenuBgnd) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, expanderHighlight)
en: <p>Defines the amount by which the popup menu background will be lightened (or darkened).
tr: <p>Açılır menü arka planının ne kadar açıklaştırılacağı (veya  koyulaştırılacağı) miktarı tanımlar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, menuBgndAppearance)
en: <p>Defines the gradient applied to the background of the popup menus.
tr: <p>Açılır menülerin arkaplanında uygulanacak olan geçişi tanımlar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, menuBgndGrad)
en: <p>Defines background gradient orientation.
tr: <p>Arkaplan geçiş yönünü tanımlar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, menuBgndImage)
en: <p>This adds a background image to popup menus.
                <ul><li>None - No image.</li><li>Bordered rings - 'Air' like rings with borders.</li><li>Plain rings - 'Air' like rings, but without any border.</li><li>Square rings - 3 simple rounded squares.</li></ul></p>
tr: <p>Bu, açılır menülere bir arkaplan resmi ekler.
                <ul><li>Hiçbiri - Resim yok.</li><li>Kenarlıklı halkalar - kenarlıklı 'Hava' gibi halkalar.</li><li>Düz halkalar - 'Hava' gibi ancak kenarlıksız halkalar.</li><li>Köşeli halkalar - Yuvarlanmış 3 basit köşe.</li></ul></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_45)
en: Sub-menu delay:
tr: Alt-menü gecikmesi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, menuDelay) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, menuDelay)
en: <p>Defines the delay before a sub-menu appears.
tr: <p>Alt-menü gözükmeden önceki gecikmeyi tanımlar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, menuCloseDelay)
en: <p>Defines the delay before a sub-menu closes. Applicable on Qt 5.5 or later
tr: <p>Alt-menü kapanmadan önceki gecikmeyi tanımlar. Qt 5.5 ve sonrası için uygulanabilirdir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_72) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_103)
en: Sub-menu close delay:
tr: Alt-menü kapanma gecikmesi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_44)
en: Stripe:
tr: Çizgi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, menuStripe)
en: <p>Defines the coloration of the menu-stripe that will be drawn on the left of popup menus - but only if this option is not set to 'none'.
tr: <p>Açılır menülerin solunda çizilecek olan menü-çizgisinin renklendirmesini tanımlar - bu seçenek sadece 'hiçbiri' seçili değilse çalışacaktır.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, menuStripeAppearance)
en: <p>Defines the gradient to be used for the menu stripe.
tr: <p>Menü çizgisi için kullanılacak olan geçişi tanımlar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_61)
en: Border popupmenus:
tr: Açılır menülerin kenarlığı:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, popupBorder)
en: <p>If enabled, the whole popup menu will have a border, otherwise no border will be drawn. This option should be enabled unless you have also enabled shadows in your window manager.
tr: <p>Etkinleştirilirse, açılır menünün tamamı bir kenarlığa sahip olur, aksi takdirde kenarlık oluşturulmayacaktır. Pencere yöneticinizde gölgeleri de etkinleştirmediyseniz bu seçenek etkinleştirilmelidir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_97)
en: Use menubar colour settings:
tr: Menü çubuğu renk ayarları:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, buttonStyleMenuSections)
en: <html><head/><body><p>When enabled, menu section titles look a bit like buttons.</p><p>When disabled, they are left-aligned under a separator line and use a bold, underlined typeface.</p></body></html>
tr: <html><head/><body><p>Menü bölümü başlıkları düğmelere biraz benzerler.</p><p>Devre dışı bırakıldıklarında, ayırıcı çizginin altında sola hizalanırlar ve koyu, altı çizili bir yazı tipi kullanın.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, buttonStyleMenuSections)
en: Use button-like menu section headers
tr: Düğme-benzeri menü bölümü başlıkları kullan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, toolbarAppearance)
en: <p>Defines the gradient used to draw the background of toolbars.
tr: <p>Araç çubuklarının arkaplan çizimleri için kullanılacak olan geçişi tanımlar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Handles:
tr: Tutamaçlar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, handles)
en: <p>Defines the look of the toolbar handles.
tr: <p>Araç çubuğu tutamaçlarının görünümünü tanımlar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Separators:
tr: Ayırıcılar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, toolbarSeparators)
en: <p>Defines the style used to draw toolbar separators.
tr: <p>Araç çubuğu ayırıcıları çizimi için kullanılacak olan biçimi tanımlar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, toolbarBorders)
en: <p>Defines the border type drawn around the toolbar. (This setting also affects menubars).
tr: <p>Araç çubuğu çevresine çizilecek olan kenarlığın türünü tanımlar. (Bu ayar menü çubuklarınıda etkiler).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4b)
en: Button style:
tr: Düğme biçimi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, tbarBtns)
en: <p>Defines the style used for toolbar buttons.
tr: <p>Araç çubuğu düğmeleri için kullanılacak olan biçimi tanımlar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_84)
en: Colored mouse-over:
tr: Fare üzerindeyken renklendirme:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, coloredTbarMo_false)
en: Only for glow mouse-over style
tr: Sadece parlak fare-üzerinde biçimi için

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, coloredTbarMo)
en: For all mouse-over styles
tr: Tüm fare-üzerinde biçimleri için

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_78)
en: Button appearance:
tr: Düğme görünümü:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, tbarBtnAppearance)
en: <p>Defines the gradient used to draw buttons within toolbars.</p>
tr: <p>Araç çubuklarının içindeki düğmeler için kullanılacak olan geçişi tanımlar.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, tbarBtnEffect)
en: <p>Control what effect should be applied to buttons in toolbars.</p>
tr: <p>Araç çubuklarının içindeği düğmelere uygulanması gereken efekti kontrol eder.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_90)
en: Frames around items:
tr: Ögelerin çevresindeki çerçeveler:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, drawStatusBarFrames)
en: <p>Controls whether QtCurve should draw frames around items in statusbars.
tr: <p>QtCurve'ün durum çubuklarındaki ögelerin çevresine çerçeve çizilip çizilmeyeceğini kontrol eder.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, drawStatusBarFrames)
en: Visible
tr: Görünür

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, statusbarHiding_keyboard)
en: <p>If enabled, statusbars may be hidden (and re-shown), by using the 'Ctrl-Alt-S' key combination.
tr: <p>Etkinleştirilirse, 'Ctrl-Alt-S' tuş kombinasyonu kullanılarak, durum çubukları gizli (ve görünür) olacaktır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, statusbarHiding_keyboard)
en: Use Ctrl-Alt-S (experimental)
tr: Ctrl-Alt-S kullan (deneysel)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, statusbarHiding_kwin)
en: <p>If enabled, statusbars may be hidden (and re-shown), by using a special button in the QtCurve kwin decoration.
tr: <p>Etkinleştirilirse, QtCurve kwin süslemesindeki özel bir düğme kullanılarak, durum çubukları gizli (ve görünür) olacaktır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_73)
en: Titlebar appearance:
tr: Başlık çubuğu görünümü:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, dwtAppearance)
en: <p>Defines the gradient used to draw the background of the 'title' part of a dock windows.
tr: <p>Kilitli pencerenin 'başlık' bölümünün arkaplanının çiziminde kullanılacak olan geçişi tanımlar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dwtRoundTopOnly)
en: <p>If enabled, only the top (for horizontal dock windows), or left (for vertical dock windows) will be rounded.
tr: <p>Etkinleştirilirse, sadece üst (yatay kilitli pencereler) ve sol (dikey kilitli pencereler) yuvarlanacaktır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dwtRoundTopOnly)
en: Round top/left only
tr: Sadece sol/üst yuvarla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_76)
en: Use window settings for:
tr: Şunun için pencere ayarlarını kullan:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dwtBtnAsPerTitleBar)
en: <p>If enabled, the buttons on dock windows will have a similar appearance (and behaviour) to the buttons on standard windows, otherwise they will only have their symbols drawn until the mouse hovers over (when the button background will be drawn).
tr: <p>Etkinleştirilirse, Kilitli pencerelerdeki düğmeler standart pencerelerdeki düğmelere benzer bir görünüşe (ve davranışa) sahip olacaktır, aksi takdirde fareyle üzerine gelene kadar (düğme arka planı çizildiğinde) yalnızca sembolleri çizilecektir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dwtBtnAsPerTitleBar)
en: Button appearance
tr: Düğme görünümü

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dwtColAsPerTitleBar)
en: <p>If enabled, the background of dock window titlebars will have use the color settings of standard windows, otherwise they will use the standard background color.
tr: <p>Etkinleştirilirse, kilitli pencere başlık çubuklarının arkaplanı, standar pencerenin renk ayarlarından kullanılır, aksi takdirde standart arkaplan rengi kullanılacaktır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dwtColAsPerTitleBar)
en: Background colors
tr: Arkaplan renkleri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dwtFontAsPerTitleBar)
en: <p>If enabled, the font of dock window titlebars will have use the font settings of standard windows, otherwise they will use the standard font.
tr: <p>Etkinleştirilirse, kilitli pencere başlık çubuklarının yazı tipi, standart pencerenin yazı tipi ayarından alınacaktır, aksi takdirde strandart yazı tipi kullanılır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dwtFontAsPerTitleBar)
en: Font
tr: Yazı Tipi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dwtTextAsPerTitleBar)
en: <p>If enabled, the text of dock window titlebars will have use the text alignment settings of standard windows, otherwise they will be left aligned.
tr: <p>Etkinleştirilirse, kilitli pencerenin başlık çubuklarının metni, standart pencerelerin metin hizlama yapılandırmasını kullanacaktır, aksi takdirde sola hizalı olarak kullanılır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dwtTextAsPerTitleBar)
en: Text alignment
tr: Metin hizalama

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dwtEffectAsPerTitleBar)
en: <p>If enabled, the text of dock window titlebars will have use the text effect settings of standard windows, otherwise they will be drawn with no effect.
tr: <p>Etkinleştirilirse, kilitli pencere başlık çubuklarının metni, standart pencerenin metin efekti ayarlarını kullanacaktır, aksi takdirde efektsiz olarak çizilir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dwtEffectAsPerTitleBar)
en: Text effect
tr: Metin efekti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dwtIconColAsPerTitleBar)
en: <p>If enabled, the icons of dock window titlebars will have use the colors of standard window icons, otherwise they will use the text colour setting.
tr: <p>Etkinleştirilirse, kilitli pencere başlık çubuklarının simgeleri, standart pencere simgelerinin rengini kullanacaktır, aksi takdirde metin rengi ayarı kullanılır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dwtIconColAsPerTitleBar)
en: Icon colors
tr: Simge renkleri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_80)
en: Dialog buttons:
tr: İletişim penceresi düğmeleri:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, gtkButtonOrder)
en: <p>If enabled, dialogs will use the 'Cancel / OK' button order as used in the GNOME and OSX desktops, otherwise the 'OK / Cancel' order will be used.
tr: <p>Etkinleştirilirse, iletişim pencereleri, GNOME ve OSX masaüstlerinde kullanılan 'İptal / Tamam' sırasını kullanacaktır, aksi takdirde 'Tamam / İptal' şeklinde kullanılır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, gtkButtonOrder)
en: Use Gtk button order
tr: Gtk düğme sırasını kullan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, reorderGtkButtons)
en: <p>If this is enabled and 'Use Gtk button order' is not, QtCurve will attempt to manually set the order of buttons in Gtk dialogs.</p><p><b>NOTE:</b> This is experimental, and may produce unexpected results!</p>
tr: <p>Etkinleştirilirse ve 'Gtk düğme sırasını kullan' etkin değilse, QtCurve, Gtk iletişim pencere düğmelerinin sırasını elle ayarlamaya çalışacaktır.</p><p><b>NOT:<b/> Bu deneyseldir ve beklenmedik sonuçlara neden olabilir!</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reorderGtkButtons)
en: Manually re-order Gtk buttons
tr: Elle yeniden sıralanmış Gtk düğmeleri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, stdBtnSizes)
en: <p>Auto-default buttons are buttons that can become 'default' buttons - i.e. will react the user pressing 'return'.</p>
    <p>In Gtk2 applications, most 'auto-default' buttons have a taller appearance than standard buttons. QtCurve attempts to mimic this for KDE4 applications - this may be disabled by enabling this option.</p>
tr: <p>Otomatik varsayılan düğmeler, 'varsayılan' düğmeler haline gelebilen düğmelerdir - yani kullanıcıyı 'enter' düğmesine basarak tepki gösterecektir.</p>
    <p>Gtk2 uygulamalarında, çoğu 'otomatik varsayılan' düğme standart düğmelerden daha uzun bir görünüşe sahiptir. QtCurve bunu KDE4 uygulamaları için taklit eder - bu seçenek etkinleştirildiğinde devre dışı bırakılabilir.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stdBtnSizes)
en: Use standard size for 'auto-default' buttons (KDE4)
tr: 'otomatik-varsayılan' düğmeler (KDE4) için standar boyut kullan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_79)
en: Gtk icons
tr: Gtk simgeleri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mapKdeIcons)
en: <p>Enable this option so that QtCurve can attempt to map from the KDE icon names to their Gtk equivalent for Gtk applications.
tr: <p>Bu seçenek etkinleştirilirse QtCurve, KDE simge isimlerinden Gtk uygulamaları için Gtk karşılığına eşleme yapmaya çalışabilir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mapKdeIcons)
en: Use KDE equivalent
tr: KDE karşılığını kullan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Password character:
tr: Parola karakteri:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, passwordChar)
en: <p>Sets the character used to hide password entries.
tr: <p>Parola girdizini gizlemek için kullanılan karakteri ayarlar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_77)
en: Gtk expander highlight:
tr: Gtk genişletici vurgu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shadowSizeLabel)
en: Drop shadow size:
tr: Gölge boyutunu düşür:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, dropShadowSize)
en: <p>Sets the base value used for determining drop shadow sizes.</p><p>X11 only.</p>
tr: <p>Gölge boyutlarını düşürmeye karar vermek için kullanılacak olan temel değeri ayarlar.</p><p>sadece X11.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_81)
en: No background gradient:
tr: Arkaplan geçişi yok:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, noBgndGradientApps)
en: <p>Comma separated list of names of applications which should not use the background gradient setting. </p><p>Use <i>gtk</i> to disable for all Gtk2 applications.</p>
tr: <p>Arkaplan geçişi ayarlarını kullanmaması gereken uygulamaların, virgülle ayrılmış isim listesi.</p><p>Tüm Gtk2 uygulamalarını kapatmak için <i>gtk</i> kullanın.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_82)
en: No background image:
tr: Arkaplan resmi yok:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, noBgndImageApps)
en: <p>Comma separated list of names of applications which should not use the background image setting. </p><p>Use <i>gtk</i> to disable for all Gtk2 applications.</p>
tr: <p>Arkaplan resmi ayarlarını kullanmaması gereken uygulamaların, virgülle ayrılmış isim listesi.</p><p>Tüm Gtk2 uygulamalarını kapatmak için <i>gtk</i> kullanın.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_81b)
en: No background opacity:
tr: Arkaplan matlığı yok:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, noBgndOpacityApps)
en: <p>Comma separated list of names of applications which should not use the background opacity setting. </p><p>Use <i>gtk</i> to disable for all Gtk2 applications.</p>
tr: <p>Arkaplan matlığı ayarlarını kullanmaması gereken uygulamaların, virgülle ayrılmış isim listesi.</p><p>Tüm Gtk2 uygulamalarını kapatmak için <i>gtk</i> kullanın.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_81mnu)
en: No menu opacity (and no alpha channel for Gtk2):
tr: Menü matlığı yok (ve Gtk2 için alfa kanalı yok):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, noMenuBgndOpacityApps)
en: <p>Comma separated list of names of applications which should not use the menu opacity setting.</p><p><i>For Gtk2, this option also disables using an alpha-channel to smoothly round tooltips and popup menus.</i></p><p>Use <i>gtk</i> to disable for all Gtk2 applications.</p>
tr: <p>Menü matlığı ayarlarını kullanmaması gereken uygulamaların, virgülle ayrılmış isim listesi.</p><p><i>Gtk2 için bu seçenek, ipuçlarını ve açılır menüleri düzgün şekilde yuvarlamak için bir alfa kanalı kullanılmasını devre dışı bırakır.</i></p><p>Tüm Gtk2 uygulamalarını kapatmak için <i>gtk</i> kullanın.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_82y)
en: No menu stripe:
tr: Menü çizgisi yok:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, noMenuStripeApps)
en: <p>Comma separated list of names of applications which should not use the menu stripe setting. </p><p>Use <i>gtk</i> to disable for all Gtk2 applications.</p>
tr: <p>Menü çizgisi ayarlarını kullanmaması gereken uygulamaların, virgülle ayrılmış isim listesi.</p><p>Tüm Gtk2 uygulamalarını kapatmak için <i>gtk</i> kullanın.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_83)
en: Use Qt file dialog:
tr: Qt dosya penceresini kullan:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, useQtFileDialogApps)
en: <p>Comma separated list of names of Qt4 applications which should not use the KDE4 file dialog.
tr: <p>KDE4 dosya penceresi ayarlarını kullanmaması gereken Qt4 uygulamaların, virgülle ayrılmış isim listesi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_83a)
en: Save menubar visibility:
tr: Menü çubuğu görünürlülüğünü kaydet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, menubarApps)
en: <p>Comma separated list of names of KDE4 applications where QtCurve needs to manually save whether the menubar is hidden or not.</p><p>Use <i>kde</i> to set for all KDE applications. The menubar state of Gtk2 applications is always manually saved.</p>
tr: <p>QtCurve için menü çubuğunun gizlenip gizlenmeyeceğini elle kaydetmesi gereken KDE4 uygulamalarının, virgülle ayrılmış isim listesi.</p><p>Tüm KDE uygulamalarını ayarlamak için <i>kde</i> kullanın. Gtk2 uygulamalarının menü çubuğu durumu, her zaman elle kaydedilir.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_89)
en: Save statusbar visibility:
tr: Durum çubuğu görünürlülüğünü kaydet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, statusbarApps)
en: <p>Comma separated list of names of KDE4 applications where QtCurve needs to manually save whether the statusbar is hidden or not.</p><p>Use <i>kde</i> to set for all KDE applications. The statusbar state of Gtk2 applications is always manually saved.</p>
tr: <p>QtCurve için durum çubuğunun gizlenip gizlenmeyeceğini elle kaydetmesi gereken KDE4 uygulamalarının, virgülle ayrılmış isim listesi.</p><p>Tüm KDE uygulamalarını ayarlamak için <i>kde</i> kullanın. Gtk2 uygulamalarının menü çubuğu durumu, her zaman elle kaydedilir.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_89a)
en: Force non-native menubar:
tr: Doğal olmayan menü çubuğuna zorla:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, nonnativeMenubarApps)
en: <html><head/><body><p>Comma separated list of names of KDE/Qt applications where QtCurve needs to instruct Qt not to use the native menubar.</p><p>This feature has effect only on Mac OS X/macOS and is intended for use with KF5 and Qt5 applications. Applications need to be restarted for changes to take effect.</p></body></html>
tr: <html><head/><body><p>QtCurve için doğan menü çubuğunun kullanılmasının Qt'ye bildirmesi gereken KDE/Qt uygulamalarının, virgülle ayrılmış isim listesi.</p><p>Bu özellik yalnızca Mac OS X /macOS'ta etkili olup KF5 ve Qt5 uygulamaları ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Değişikliklerin etkili olması için uygulamaların yeniden başlatılması gerekir.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_101)
en: <i><p>In the above lists, you need to enter the executable name. e.g For Google Earth this is actually "googleearth-bin". You may use "gtk2" to disable for all Gtk2 applications, or "kde" for all KDE/Qt applications.</p>
    <p>To determine the name that QtCurve will detect, you can start an application from a konsole window using the following syntax (example is for Firefox):</p>
    <p><code>QTCURVE_DEBUG=1 firefox</code></p>
    <p>This will cause QtCurve to display the detected process name, as follows:</p>
    <p><code>QtCurve: Application name: "firefox"</code></p></i>
tr: <i><p>Yukarıdaki listelerde, yürütülebilir dosya adını girmeniz gerekir. Örn. Google Earth için bu aslında "googleearth-bin" dir. Tüm Gtk2 uygulamaları için "gtk2" veya tüm KDE/Qt uygulamaları için "kde" özelliğini devre dışı bırakmak için kullanabilirsiniz.</p>
    <p>QtCurve'ın algılayacağı ismi belirlemek için, aşağıdaki sözdizimini kullanarak bir konsole penceresinden bir uygulamayı başlatabilirsiniz (örneğin Firefox):</p>
    <p><code>QTCURVE_DEBUG=1 firefox</code></p>
    <p>Bu, QtCurve için algılanan işlem adını aşağıdaki gibi görüntülemesine neden olacaktır:</p>
    <p><code>QtCurve: Uygulama adı: "firefox"</code></p></i>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, exportKde3Button) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, exportKde3Button)
en: <p>Exports your current color palette and font settings so that they may be used by KDE3 applications. This creates the relevant entries within the KDE3 kdeglobals file.
tr: <p>Mevcut renk paleti ve yazı tipi ayarlarınızı dışa aktarır, böylece bunlar KDE3 uygulamaları tarafından da kullanılabilir. Bu, ilgili girdileri KDE3 kdeglobals dosyasında oluşturur.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportKde3Button) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, exportKde3Button)
en: Export colors and fonts for KDE3 applications...
tr: KDE3 uygulamaları için renkleri ve yazı tiplerini dışa aktar...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, exportQt3Button) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, exportQt3Button)
en: <p>Exports your current color palette and font settings so that they may be used by pure-Qt3 applications. This creates the relevant entries within the Qt3 ~/.qt/qtrc file.
tr: <p>Mevcut renk paleti ve yazı tipi ayarlarınızı dışa aktarır, böylece bunlar saf-Qt3 uygulamaları tarafından da kullanılabilir. Bu, ilgili girdileri Qt3 ~/.qt/qtrc dosyasında oluşturur.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportQt3Button) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, exportQt3Button)
en: Export colors and fonts for pure-Qt3 applications...
tr: Saf-Qt4 uygulamalarının renk ve yazı tiplerini dışa aktar...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, gradCombo)
en: <p>Select the custom gradient to be configured.
tr: <p>Yapılandırılacak olan özel geçişi seçin.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_b)
en: Settings
tr: Ayarlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, gradStops)
en: Position (%)
tr: Konum (%)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, gradStops)
en: Value (%)
tr: Değer (%)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, gradStops)
en: Alpha (%)
tr: Alfa (%)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, gradBorder)
en: <p>Defines the inner border used when drawing buttons, etc., with this gradient.</p>
    <ul>
    <li><i>No border</i> - no inner border is drawn, and the gradient will extend to the outer edges.</li>
    <li><i>Light border</i> - A 'light' line is drawn around all edges.</li>
    <li><i>3D border (light only)</i> - A 'light' line is drawn around the top and left edges.</li>
    <li><i>3D border (dark and light)</i> - A 'light' line is drawn around the top and left edges, and a darker one around the bottom and right edges.</li>
    <li><i>Shine</i> - A shine is added to the top (or left) edge when this gradient is drawn on buttons or scrollbars.</li>
    </ul>
    <p><i>Note: This setting is not used when drawing the preview below.</i></p>
tr: <p>Bu geçiş ile düğmeler, vb. çizerken kullanılan iç kenarlığı tanımlar.</p>
    <ul>
    <li><i>Kenarlık yok</i> - çizilecek iç kenarlık yok ve geçiş dış kenarlara kadar genişleyecektir.</li>
    <li><i>Açık kenarlık</i> - 'açık' bir çizgi tüm kenarların çevresine çizilir.</li>
    <li><i>3D kenarlık (sadece açık kenarlık)</i> - 'açık' bir çizgi tüm alt ve sağ kenarların çevresine çizilir.</li>
    <li><i>Parlama</i> - Bir parlaklık, düğmelere veya kaydırma çubuklarına geçiş çizildiğinde, üst (veya sol) kenara eklenir.</li>
    </ul>
    <p><i>Not: Bu ayar, aşağıda çizilen önizlemeden kullanılmaz.</i></p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Gradient Stop
tr: Geçişi Durdur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Value:
tr: Değer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6alpha)
en: Alpha:
tr: Alfa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, stopPosition) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, stopPosition)
en: <p>Set the position of the gradient value. 0% means the top of horizontal gradients, and the left for vertical gradients.
tr: <p>Geçiş değerinin konumunu ayarla. % 0, yatay geçişlerin üstü anlamına gelir ve dikey geçişlerin solu anlamındadır.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, stopValue) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, stopValue)
en: <p>Sets the strength of the gradient at the defined position. 110% would lighten a color by 10%, 90% would darken it by 10%, and 100% would be the original color.
tr: <p>Geçişin kuvvetini tanımlanan konumda ayarlar. % 110 bir rengi % 10 oranında aydınlatacak, % 90'ı % 10 oranında karartacak ve % 100 orijinal renk olacaktır.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, stopAlpha) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, stopAlpha)
en: <p>Sets the alpha value of the gradient at the defined position.
tr: <p>Tanımlı konumdaki geçişin alfa değerini ayarlar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <p><b>NOTE: </b></p>
    <p><i><u>Position</u> has a range of 0% to 100% - 0% being top/left, and 100% being bottom/right.</i></p>
    <p><i><u>Value</u> has a range of 0% to 200%. A value of 120% implies lightening by 20%, and a value of 80% implies darkening by 20%</i></p>
tr: <p><b>NOTE: </b></p>
    <p><i><u>Konum</u>, % 0 ila % 100 arasında değişir - % 0 sol-üst, % 100 sağ-alt olur.</i></p>
    <p><i><u>Değer</u> % 0 ila % 200 arasında bir aralığa sahiptir. % 120'lik bir değer % 20 oranında aydınlatma anlamına gelir ve % 80 değerli karartmayı % 20 oranında gösterir.</i></p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, previewColor)
en: <p>Set the color to be used in the preview.
tr: <p>Önizlemede kullanılacak olan rengi ayarla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Shading routine:
tr: Gölgeleme yordamı:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, shading)
en: <p>Sets the color space that is used when shading a color.
tr: <p>Bir renk gölgelendiğinde kullanılacak olan renk uzayını ayarlar.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, customShading)
en: Use Custom Shades
tr: Özel Gölgeleri Kullan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <i><p>QtCurve uses various hard-coded shading values to draw elements such as button frames, the background for pressed buttons, etc. The following is a brief overview of how each shade is used - use this as a guide only, as shades are used for various things.</p>
    <p><ol>
    <li>Is used for the light part of 3d elements - such as the border of tab widgets.</li>
    <li>Is used for the lighter shade of striped progressbars.</li>
    <li>Is used for the dark part of 3d elements - such as the border of tab widgets.</li>
    <li>Is used for the shaded border of checks and radios, toolbar borders (when set to dark), the dark part of sunken/raised slider handles, etc.</li>
    <li>Is used for the background of pressed widgets, and the border of toolbars (when not dark).</li>
    <li>Is used as the border of most widgets.</li>
    </ol></p></i>
tr: <i><p>QtCurve, düğme çerçeveleri, basılan düğmelerin arka planı gibi unsurları çizmek için çeşitli kodlanmış gölgeleme değerlerini kullanır. Aşağıdakiler, her gölgenin nasıl kullanıldığına ilişkin kısa bir bakış sunar - bu, yalnızca bir kılavuz olarak kullanılır; çünkü gölgeler, çok çeşitlidirler.</p>
    <p><ol>
    <li>3D ögelerin açık kısımları için kullanırılır - örn. sekme parçacıklarının sınırları.</li>
    <li>Çizgili ilerleme çubuklarının daha açık gölgesi için kullanılır.</li>
    <li>Sekme parçacıklarının kenarlığı gibi 3D ögelerin koyu kısmı için kullanılır.</li>
    <li>İşaretlerin ve radyoların gölgeli kenarlığı, araç çubuğu kenarlıkları (koyu ayarlandığında), batık/kabarık kaydırma çubuğu kaydırıcıların koyu kısmı vb. Için kullanılır.</li>
    <li>Sıkışık pencere öğelerinin arka planı ve araç çubuklarının kenarlığı (karanlık olmadığında) kullanılır. </li>
    <li>Birçok parçacığın kenarlığı olarak kullanılır.</li>
    </ol></p></i>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, customAlphas)
en: Use Custom Alpha Values
tr: Özel Alfa Değerlerini Kullan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_light_alpha)
en: Light:
tr: Açık:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_dark_alpha)
en: Dark:
tr: Koyu:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Tab 1
tr: Sekme 1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuMenu_1)
en: &Menu 1
tr: &Menü 1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuMenu_2)
en: Menu &2
tr: Menü &2

note: i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menu2SubMenu)
en: &Submenu
tr: &Alt menü

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Group Box
tr: Grup Kutusu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton1) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton2)
en: Radio button
tr: Radyo düğmesi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckBox1)
en: Checkbox
tr: İşaret Kutusu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ComboBox1)
en: Combobox
tr: Çoklu kutu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ComboBox1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Item 2
tr: Öge 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ComboBox1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Item 3
tr: Öge 3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ComboBox1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Item 4
tr: Öge 4

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox)
en: Editable combobox
tr: Düzenlenebilir çoklu kutu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Tab 2
tr: Sekme 2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, dockWidget)
en: Dock Widget
tr: Parçacığı Kilitle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Column 1
tr: Sütun 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Column 2
tr: Sütun 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Item 8
tr: Öge 8

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Sub 4
tr: Alt Öge 4

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Sub 3
tr: Alt Öge 3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Sub 2
tr: Alt Öge 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Sub 1
tr: Alt Öge 1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Item 7
tr: Öge 7

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Item 6
tr: Öge 6

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Item 5
tr: Öge 5

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Item 1
tr: Öge 1

note: i18n: ectx: property (plainText), widget (QPlainTextEdit, plainTextEdit)
en: Eleven saintly shrouded men
    Silhouettes stand against the sky
    One in front with a cross held high
    Come to wash my sins away...
tr: Düşman olmak mertlik değil
    Korkaklığın iradesi
    Kurnazlık marifet değil
    Aptalların tesellisi...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPlainTextEdit, plainTextEdit)
en: &Regular item 1
tr: &Düzenli Öge 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPlainTextEdit, plainTextEdit)
en: Regular &item 2
tr: &Düzenli Öge 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPlainTextEdit, plainTextEdit)
en: &Checkable item
tr: &İşaretlenebilir Öge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPlainTextEdit, plainTextEdit)
en: &Exclusive item 1
tr: &Ayrıcalıklı Öge 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPlainTextEdit, plainTextEdit)
en: Exclusive &item 2
tr: Ayrıcalıklı &Öge 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPlainTextEdit, plainTextEdit)
en: Exclusive item &3
tr: Ayrıcalıklı Öge &1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPlainTextEdit, plainTextEdit)
en: regular submenu item
tr: düzenli alt menü ögesi

en: Active Window
tr: Etkin Pencere

en: Inactive Window
tr: Etkin Olmayan Pencere

en: Toggle Menubar
tr: Menü Çubuğu Aç/Kapat

en: Toggle Statusbar
tr: Durum Çubuğu Aç/Kapat

en: Focus
tr: Odak

en: Hover
tr: Üzerinde

en: Selection Background
tr: Seçim Arkaplanı

en: Gray
tr: Gri

en: No Border
tr: Kenarlık Yok

en: No Side Border
tr: Yan Kenarlık Yok

en: Tiny
tr: Ufak

en: Very Large
tr: Çok Büyük

en: Huge
tr: Kocaman

en: Very Huge
tr: Koskocaman

en: Oversized
tr: Aşırı Büyük

en: Shadow
tr: Gölge

en: <h3>Already Open</h3><p>Another QtCurve configuration dialog is already open. Please close the other before proceeding.
tr: <h3>Zaten Açık</h3><p>Başka bir QtCurve yapılandırma penceresi zaten açık. Devam etmeden önce lütfen diğerini kapatın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4x)
en: Border size:
tr: Kenarlık boyutu:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, borderSize)
en: Controls the size of the window borders (bottom, left, and right).
tr: Pencere kenarlıklarının boyutunu kontrol eder (alt, sol ve sağ).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Borders:
tr: Kenarlıklar:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, roundBottom)
en: If enabled, and the QtCurve style is set to rounded, then all corners of the window decoration will be rounded. Otherwise, only the top corners will be rounded.
tr: Etkinleştirilirse, ve QtCurve biçimi yuvarlanmış ise, tüm pencere kenarı süslemeleri yuvarlanmış olacaktır. Aksi takdirde, sadece üst köşeler yuvarlanır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, roundBottom)
en: Round all corners
tr: Tüm köşeleri yuvarla

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, borderlessMax)
en: If enabled, all borders (including the titlebar) will be removed from maximised windows.
tr: Etkinleştirilirse, tüm kenarlıklar (başlık çubuğu da dahil) büyütülmüş pencereden kaldırılacaktır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, borderlessMax)
en: Remove from maximised windows
tr: Büyütülmiş pencereden kaldır

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, outerBorder_label)
en: Outer border:
tr: Dış kenarlık:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, outerBorder)
en: Adds 1 pixel border around the outside of windows. This is useful if you are not using desktop effects.
tr: Pencerenin dışının çevresine 1 piksellik kenarlık ekler. Masaüstü efektleri kullanmıyorsanız, gayet kullanışlıdır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, innerBorder_label)
en: Inner border:
tr: İç Kenarlık:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, innerBorder)
en: Adds a 1 pixel dark border between the window contents and the decoration. This is useful if you are using transparent decorations.
tr: Pencere içeriği ve süslemesi arasına 1 piksellik koyu kenarlık ekler. Şeffaf süslemeler kullanıyorsanız, gayet kullanışlıdır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupingLabel)
en: Window grouping:
tr: Pencere gruplandırma:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, grouping)
en: If enabled, QtCurve will allow windows to be grouped - causing the titlebar to act as a kind-of tab-widget.
tr: Etkinleştirilirse, QtCurve, pencerelerin gruplandırılmasına imkan verir - başlık çubuğunun bir tür sekme parçacığı gibi hareket etmesine neden olur.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Titlebar text padding:
tr: Başlık çubuğu metin doldurma:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, titleBarPad) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, titleBarPad)
en: Controls the amount of extra padding added to the top and bottom of the titlebar text height. Changing this will affect the height of the titlebar and its buttons.
tr: Başlık çubuğu metin alanının üst ve altına eklenen dolgu miktarını kontrol eder. Bunu değiştirmek, başlık çubuğunun ve düğmelerinin yüksekliğini etkiler.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Titlebar border padding:
tr: Başlık çubupu kenarlık doldurma:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, edgePad) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, edgePad)
en: Controls the amount of extra padding added to the titlebar border. Changing this will only affect the height of the titlebar, and not the buttons.
tr: Başlık çubuğu kenarlığına eklenen ek dolgu miktarını kontrol eder. Bunu değiştirmek, yalnızca başlık çubuğunun yüksekliğini etkiler ve düğmeleri etkilemez.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noteLabel)
en: <p><b>NOTE:</b> <i>This window decoration uses the QtCurve widget style, and shares its configuration. Only the settings that are exclusively used by the window decoration are shown here. To alter settings such as the titlebar gradient, or text alignment, please set the appropriate options in the widget style.</i></p>
tr: <p><b>NOT:</b><i>Bu pencere süslemesi, QtCurve pencere ögesi biçimini kullanır ve yapılandırmasını paylaşır. Yalnızca pencere süslemesi tarafından özel olarak kullanılan ayarlar burada gösterilmektedir. Başlık çubuğu geçişi veya metin hizalaması gibi ayarları değiştirmek için lütfen parçacık biçimindeki uygun seçenekleri ayarlayın.</i></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Active windows:
tr: Etkin pencere:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, activeOpacity) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, activeOpacity)
en: Controls the opacity of the active window decoration. 0% would cause the decoration to be totally translucent.
tr: Etkin pencere süslemesinin matlığını denetler. % 0, süslemenin tamamen yarı şeffaf olmasına neden olur.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Inactive windows:
tr: Etkin olmayan pencere:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, inactiveOpacity) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, inactiveOpacity)
en: Controls the opacity of the inactive window decoration. 0% would cause the decoration to be totally translucent.
tr: Etkin olmayan pencere süslemesinin matlığını denetler. % 0, süslemenin tamamen yarı şeffaf olmasına neden olur.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Side and bottom borders:
tr: Yan ve alt kenarlıklar:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, opaqueBorder)
en: If enabled, only the titlebar part of the decoration will use the opacity setting.
tr: Etkinleştirilirse, sadece süslemenin başlık çubuğu bölümü, matlık ayarlarını kullanacaktır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, opaqueBorder)
en: Ignore opacity settings
tr: Matlık ayarlarını yoksay

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noteLabel_2)
en: <p><b>NOTE:</b> <i>If you set the above values to 100%, then the window titlebar (and border) opacity will be controlled by the style's window and dialog background opacity settings.</i></p>
tr: <p><b>NOT:</b> <i>Yukarıdaki değerleri % 100 olarak ayarlarsanız, pencere başlık çubuğu (ve kenarlığı) matlığı, biçimler penceresi ve iletişim kutusu arka plan matlık ayarları tarafından kontrol edilir.</i></p>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, shadowTab)
en: Shadows
tr: Gölgeler

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useShadows)
en: If enabled, QtCurve will draw its own shadows - and not use the generic window manager shadows. This will allow you to specify different shadow colours, etc, for active and inactive windows.
tr: Etkinleştirilirse, QtCurve kendi gölgelerini çizer ve genel pencere yöneticisi gölgelerini kullanmaz. Bu, etkin ve etkin olmayan pencereler için farklı gölge renkleri, vb. belirtmenize imkan verir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useShadows)
en: Use custom shadows
tr: Özel gölgeler kullan

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeShadows)
en: Active Windows
tr: Etkin Pencereler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Size:
tr: Boyut:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Horizontal offset:
tr: Yatay ofset:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6b) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11b)
en: Vertical offset:
tr: Dikey ofset:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Color:
tr: Renk:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, inactiveShadows)
en: Inactive Windows
tr: Etkin Olmayan Pencereler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ias_g_l)
en: Gradients:
tr: Geçişler:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, inactiveUsesActiveGradients)
en: If enabled, the shadows of inactive windows will be drawn using the same gradient routine as that used for active windows.
tr: Etkinleştirilirse, etkin olmayan pencerelerin gölgeleri, etkin pencereler için kullanılanlar ile aynı geçiş yordamı kullanılarak çizilecektir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inactiveUsesActiveGradients)
en: As per active windows
tr: Her etkin pencereye göre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, gbLabel_centred)
en: Centred (KDE only)
tr: Ortalanmış (sadece KDE)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, gtkComboMenus)
en: <p>In Gtk, the list that is attached to a combo-box appears in the same style as a popup-menu. KDE has the ability to mimic this look.</p>
tr: <p>Gtk'de, açılan kutuya eklenen liste, bir açılır menü ile aynı biçimde görünür. KDE, bu görünümü taklit etme yeteneğine sahiptir.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, titlebarButtons_useHover)
en: <p>If enabled, symbols will use the KDE hover color when moused-over.
tr: <p>Etkinleştirilirse, semboller, fare üzerindeyken KDE fare-üzerinde rengini kullanılacaktır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_45)
en: Sub-menu open delay:
tr: Alt-menü açılma gecikmesi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, menuCloseDelay)
en: Defines the delay before a sub-menu closes. Applicable on Qt5.5 or later
tr: Alt-menü kapanmadan önceki gecikmeyi tanımlar. Qt5.5 ve üstü için uygulanabilirdir.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, stdBtnSizes)
en: <p>Auto-default buttons are buttons that can become 'default' buttons - i.e. will react the user pressing 'return'.</p>
    <p>In Gtk2 applications, most 'auto-default' buttons have a taller appearance than standard buttons. QtCurve attempts to mimic this for KDE applications - this may be disabled by enabling this option.</p>
tr: <p>Otomatik varsayılan düğmeler, 'varsayılan' düğmeler haline gelebilen düğmelerdir - yani kullanıcıyı 'enter' düğmesine basarak tepki gösterecektir.</p>
    <p>Gtk2 uygulamalarında, çoğu 'otomatik varsayılan' düğme standart düğmelerden daha uzun bir görünüşe sahiptir. QtCurve bunu KDE4 uygulamaları için taklit eder - bu seçenek etkinleştirildiğinde devre dışı bırakılabilir.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stdBtnSizes)
en: Use standard size for 'auto-default' buttons (KDE)
tr: 'Otomatik-varsayılan' düğmeler (KDE) için standart boyutu kullan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, useQtFileDialogApps)
en: <p>Comma separated list of names of Qt4 applications which should not use the KDE file dialog.
tr: <p>KDE dosya penceresini kullanmaması gerek Qt4 uygulamalarının, virgülle ayrılmış isim listesi.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, menubarApps)
en: <p>Comma separated list of names of KDE applications where QtCurve needs to manually save whether the menubar is hidden or not.</p><p>Use <i>kde</i> to set for all KDE applications. The menubar state of Gtk2 applications is always manually saved.</p>
tr: <p>QtCurve için menü çubuklarının gizlenip gizlenmediğini ell kaydetmesi gereken KDE uygulamalarının, virülle ayrılmış listesi.</p><p>Tüm KDE uygulamalarını ayarlamak için <i>kde</i> kullanın. Gtk2 uygulamalarının menü çubuğu durumu, her zaman elle kaydedilir.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, statusbarApps)
en: <p>Comma separated list of names of KDE applications where QtCurve needs to manually save whether the statusbar is hidden or not.</p><p>Use <i>kde</i> to set for all KDE applications. The statusbar state of Gtk2 applications is always manually saved.</p>
tr: <p>QtCurve için durum çubuklarının gizlenip gizlenmediğini ell kaydetmesi gereken KDE uygulamalarının, virülle ayrılmış listesi.</p><p>Tüm KDE uygulamalarını ayarlamak için <i>kde</i> kullanın. Gtk2 uygulamalarının menü çubuğu durumu, her zaman elle kaydedilir.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, nonnativeMenubarApps)
en: <html><head/><body><p>Comma separated list of names of KDE/Qt applications where QtCurve needs to instruct Qt not to use the native menubar.</p><p>Try this on Mac for applications where certain menu items do not behave as expected when they are part of the menus of the Mac-style toplevel menubar, but behave correctly for instance when they are part of a popup/context menu. Applications need to be restarted for changes to take effect.</p></body></html>
tr: <html><head/><body><p>QtCurve için doğal menü çubuklarının kullanmamasını Qt'ye talimat vermesi gereken KDE/Qt uygulamalarının, virgülle ayrılmış listesi.</p><p>Bunu, belirli menü ögelerinin bir parçası olduklarında beklendiği gibi davranmadığı uygulamalar için Mac'te deneyin. Mac biçimi üst düzey menü çubuklarının menüleri, ancak açılır/bağlam menüsünün bir parçası olduklarında doğru davranırlar. Değişikliklerin etkili olması için uygulamaların yeniden başlatılması gerekir.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton1)
en: &Radio button
tr: &Radyo düğmesi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton2)
en: Radio &button
tr: Radyo &düğmesi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, dockWidget)
en: &Dock Widget
tr: &Parçacığı Kilitle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPlainTextEdit, plainTextEdit)
en: &regular submenu item
tr: &düzenli alt menü ögesi
