quadrapassel master - en to eu translation catalogue (73 entries)

note: (itstool) path: info/desc
en: Found a problem? Feel free to file a bug.
eu: Arazoren bat aurkitu duzu? Hala bada, bete akatsen jakinarazpen bat.

note: (itstool) path: page/title
en: Report a Problem
eu: Jakinarazi akats bat

note: (itstool) path: page/p
en: If you notice a problem you can file a <em>bug report</em>. To file a bug, go to <link href="https://gitlab.gnome.org/GNOME/quadrapassel/issues/"/>.
eu: Arazoren bat ikusten baduzu, bete ezazu <em>akatsaren jakinarazpena</em>. Akatsa jakinarazteko, joan <link href="https://gitlab.gnome.org/GNOME/quadrapassel/issues/"/> gunera.

note: (itstool) path: page/p
en: This is a bug tracking system where users and developers can file details about bugs, crashes and request enhancements.
eu: Akatsei segimendua egiteko sistema bat da, erabiltzaileek eta garatzaileek akatsei eta kraskadurei buruzko xehetasunak eman ditzaten edo hobekuntza eskatu ditzaten balio duena.

note: (itstool) path: page/p
en: To participate you need an account which will give you the ability to gain access, file bugs, and make comments. Also, you need to register so you can receive updates by e-mail about the status of your bug. If you don't already have an account, just click on the <gui>Sign in / Register</gui> link to create one.
eu: Parte hartzeko, kontu bat sortu beharko duzu. Horrela, akatsak bete, iruzkinak egin eta zure akatsak duen egoerari buruzko eguneratzeak posta bidez eskuratu ahal izango dituzu. Oraindik konturik ez baduzu, egin klik <gui>Hasi saioa</gui> estekan kontu bat sortzeko.

note: (itstool) path: page/p
en: Once you have an account, log in, and click on <gui>New issue</gui>. Before reporting a bug, please read the <link href="https://wiki.gnome.org/Community/GettingInTouch/Bugzilla/Guidelines">bug writing guidelines</link>, and please <link href="https://gitlab.gnome.org/GNOME/quadrapassel/issues">browse</link> for the bug to see if it already exists.
eu: Kontu bat sortu ondoren, hasi saioa eta egin klik <gui>Auzi berria</gui> aukeran. Akats bat jakinarazi baino lehen, irakurri <link href="https://wiki.gnome.org/Community/GettingInTouch/Bugzilla/Guidelines">akatsak idazteko gidalerroak</link> eta <link href="https://gitlab.gnome.org/GNOME/quadrapassel/issues">arakatu</link> lehendik dadudenak, jakiteko ea zure akatsa jadanik badagoen ala ez.

note: (itstool) path: page/p
en: If you are requesting a new feature, choose <gui>1. Feature</gui> in the <gui>Labels</gui> menu. Fill in the Title and Description sections and click <gui>Submit Issue</gui>.
eu: Eginbide berria eskatu baduzu, aukeratu <gui>Etiketak</gui> menuko <gui>1. eginbidea</gui>. Bete izenburua eta deskribapena eta egin klik <gui>Bidali auzia</gui> aukeran.

note: (itstool) path: page/p
en: Your report will be given an ID number, and its status will be updated as it is being dealt with.
eu: Zure txostenari ID zenbaki bat emango zaio eta bere egoera eguneratu egingo da aldaketaren bat dagoenean.

note: (itstool) path: section/p
en: <link xref="get-involved"><_:media-1/>Get Involved</link>
eu: <link xref="get-involved"><_:media-1/>Hartu parte</link>

note: (itstool) path: section/p
en: <link xref="index"><_:media-1/>HOME</link>
eu: <link xref="index"><_:media-1/>ORRI NAGUSIA</link>

note: (itstool) path: info/desc
en: Have a plan for developing the game? We are always open to new ideas.
eu: Ba al daukazu ideiarik jokoa garatzeko? Irekita gaude beti ideia berriak jasotzeko.

note: (itstool) path: page/title
en: Help develop
eu: Lagundu garatzen

note: (itstool) path: page/p
en: If you would like to <link href="https://wiki.gnome.org/Apps/Games/Contributing">help develop <app>GNOME Games</app></link>, you can get in touch with the developers using <link href="https://cbe005.chat.mibbit.com/?url=irc%3A%2F%2Firc.gnome.org%2Fgnome-games">irc</link>, or via our <link href="https://mail.gnome.org/mailman/listinfo/games-list">mailing list</link>.
eu: <link href="https://wiki.gnome.org/Apps/Games/Contributing"><app>GNOME Jokoak</app> garapetzen lagundu</link> nahi baduzu, <link href="https://cbe005.chat.mibbit.com/?url=irc%3A%2F%2Firc.gnome.org%2Fgnome-games">irc</link> edo <link href="https://mail.gnome.org/mailman/listinfo/games-list">posta-zerrenda</link> erabili dezakezu.

note: (itstool) path: info/desc
en: Contribute to the documentation.
eu: Lagundu dokumentazioan

note: (itstool) path: page/title
en: Help write documentation
eu: Lagundu dokumentazioa idazten

note: (itstool) path: media/span
en: Quadrapassel logo
eu: Quadrapassel logoa

note: (itstool) path: section/title
en: Game Play
eu: Jokaldia

note: (itstool) path: section/title
en: Get Involved
eu: Hartu parte

note: (itstool) path: p/link
en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported License
eu: Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported lizentzia

note: (itstool) path: license/p
en: This work is licensed under a <_:link-1/>.
eu: Lan honen lizentzia <_:link-1/> da.

note: (itstool) path: info/desc
en: Legal information.
eu: Legezko informazioa.

note: (itstool) path: page/title
en: License
eu: Lizentzia

note: (itstool) path: page/p
en: This work is distributed under a CreativeCommons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license.
eu: Lan hau Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported lizentzia pean banatzen da.

note: (itstool) path: page/p
en: You are free:
eu: Libre zara:

note: (itstool) path: item/title
en: <em>To share</em>
eu: <em>Partekatzeko</em>

note: (itstool) path: item/p
en: To copy, distribute and transmit the work.
eu: Lana kopiatu, banatu eta transmititzeko.

note: (itstool) path: item/title
en: <em>To remix</em>
eu: <em>Aldatzeko</em>

note: (itstool) path: item/p
en: To adapt the work.
eu: Lana moldatzeko.

note: (itstool) path: page/p
en: Under the following conditions:
eu: Honako baldintzen pean:

note: (itstool) path: item/title
en: <em>Attribution</em>
eu: <em>Aitortu</em>

note: (itstool) path: item/title
en: <em>Share Alike</em>
eu: <em>Partekatu berdin</em>

note: (itstool) path: page/p
en: For the full text of the license, see the <link href="http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode">CreativeCommons website</link>, or read the full <link href="http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/">Commons Deed</link>.
eu: Lizentziaren testu osoa ikusteko, begiratu <link href="http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode">CreativeCommons webgunea</link> edo irakurri <link href="http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/">Commons Deed</link> osoa.

note: (itstool) path: info/desc
en: Rules and keyboard navigation.
eu: Arauak eta teklatu bidezko nabigazioa.

note: (itstool) path: page/title (itstool) path: section/title
en: How To Play
eu: Nola jokatu

note: (itstool) path: item/p
en: The <key>←</key> and <key>→</key> keys move the blocks across the screen.
eu: <key>←</key> eta <key>→</key> teklek blokeak lekuz aldatzen dituzte pantailan.

note: (itstool) path: item/p
en: The <key>↑</key> key rotates the block. The rotation (which is counterclockwise by default) can be changed in the <link xref="preferences">Preferences</link>.
eu: <key>↑</key> teklak blokea biratzen du. Biraketa (modu lehenetsian erlojuaren noranzkoaren aurka dena) <link xref="preferences">Hobespenak</link> atalean aldatu daiteke.

note: (itstool) path: item/p
en: The <key>Enter</key> will restart the game quickly once it is game over.
eu: <key>Enter</key> teklak jokoa berrabiaraziko du aurreko jokoa amaitu ondoren.

note: (itstool) path: section/title
en: Rules
eu: Arauak

note: (itstool) path: section/p
en: There are a couple of rules that you should keep in mind:
eu: Badago kontuan hartu beharreko arau pare bat:

note: (itstool) path: item/p
en: You can pause, end, start a new game, get help or quit the program at any time.
eu: Edozein momentutan jokoa pausarazi edo joko berria abiarazi, laguntza kontsultatu edo programatik irten zaitezke.

note: (itstool) path: item/p
en: You can pause the game as many times as you want.
eu: Jokoa nahi adina bider pausarazi daiteke.

note: (itstool) path: info/desc
en: Preferences for the game and the theme.
eu: Jokoaren hobespenak eta gaia.

note: (itstool) path: page/title
en: Game Preferences
eu: Jokoaren hobespenak

note: (itstool) path: page/p
en: To change the game preferences, press the menu button in the top-right corner of the window and select <gui style="menuitem">Preferences</gui>.
eu: Jokoaren hobespenak aldatzeko, sakatu goiko eskuineko izkinan dagoen menu-botoia eta hautatu <gui style="menuitem">Hobespenak</gui>.

note: (itstool) path: page/p
en: The three tabs available are <gui>Game</gui>, <gui>Controls</gui> and <gui>Theme</gui>.
eu: Hiru fitxa daude: <gui>Jokoa</gui>, <gui>Kontrolak</gui> eta <gui>Gaia</gui>.

note: (itstool) path: section/title
en: Game
eu: Jokoa

note: (itstool) path: section/p
en: Under the <gui>Game</gui> tab, you can change the way in which the game starts:
eu: <gui>Jokoa</gui> fitxan jokoa nola hasiko den aldatu daiteke:

note: (itstool) path: item/p
en: <gui>Number of pre-filled rows</gui> indicates how many rows with blocks there will be when the game starts.
eu: <gui>Aurrez betetako errenkaden kopurua</gui> aukerak adierazten du zenbat errenkada egongo diren blokez beteta jokoa hasten denean.

note: (itstool) path: item/p
en: <gui>Density of blocks in a pre-filled row</gui> indicates how many blocks there will be in a pre-filled row when the game starts.
eu: <gui>Bloke-dentsitatea aurrez betetako errenkada batean</gui> aukerak adierazten du zenbat bloke egongo diren aurrez betetako errenkada batean jokoa hasten denean.

note: (itstool) path: item/p
en: <gui>Starting level</gui> controls the speed with which you will start.
eu: <gui>hasierako maila</gui> atalak hasieran jokoak izango duen abiadura kontrolatzen du.

note: (itstool) path: section/p
en: These options can vary from 0 to 15, 0 to 10, and 1 to 20 respectively.
eu: Aukera horiek 0 eta 15 artekoak, 0 eta 10 artekoak eta 1 eta 20 artekoak izan daitezke, hurrenez hurren.

note: (itstool) path: section/p
en: Other available options are:
eu: Beste aukera batzuk:

note: (itstool) path: item/p
en: <gui>Enable sounds</gui>
eu: <gui>Gaitu soinuak</gui>

note: (itstool) path: item/p
en: <gui>Choose difficult blocks</gui>
eu: <gui>Aukeratu blokeen zailtasuna</gui>

note: (itstool) path: item/p
en: <gui>Preview next block</gui>
eu: <gui>Aurreikusi hurrengo blokea</gui>

note: (itstool) path: item/p
en: <gui>Rotate blocks counterclockwise</gui>
eu: <gui>Biratu blokeak erloju-orratzen aurkako noranzkoan</gui>

note: (itstool) path: item/p
en: <gui>Show where the block will land</gui>
eu: <gui>Erakutsi blokea nora helduko den</gui>

note: (itstool) path: section/title
en: Controls
eu: Kontrolak

note: (itstool) path: section/p
en: By double-clicking on the given controls, thus selecting the new one, you can change the control keys.
eu: Emandako kontroletan klik bikoitza egiten bada, eta horrela berria hautatzen bada, kontrol-teklak aldatu daitezke.

note: (itstool) path: section/title
en: Theme
eu: Gaia

note: (itstool) path: section/p
en: To change the theme, choose a different one from the drop-down menu.
eu: Gaia aldatzeko, hautatu beste gai bat goitibeherako menuan.

note: (itstool) path: section/p
en: Four different themes are available for the blocks' contours:
eu: Lau gai daude erabilgarria blokeen ingeradak margotzeko:

note: (itstool) path: item/p
en: Plain
eu: Soila

note: (itstool) path: item/p
en: Tango Flat
eu: Tango laua

note: (itstool) path: item/p
en: Tango Shaded
eu: Tango itzaleztatua

note: (itstool) path: item/p
en: Clean
eu: Garbia

note: (itstool) path: info/desc
en: High Scores.
eu: Puntuaziorik onenak.

note: (itstool) path: page/title
en: Score
eu: Puntuazioa

note: (itstool) path: section/title
en: High Scores
eu: Puntuaziorik onenak

note: (itstool) path: section/p
en: Press the menu button in the top-right corner of the window and select <gui style="menuitem">Scores</gui> to find the records from the highest to the lowest score.
eu: Sakatu leihoaren goiko eskuineko izkinan dagoen menu-botoia eta hautatu <gui style="menuitem">Puntuazioak</gui> errekorrak aurkitzeko, puntuaziorik altuenetik baxuenera ordenatuta.

note: (itstool) path: info/desc
en: Do you know a world language?
eu: Ba al dakizu ingelesa ez den beste hizkuntzarik?

note: (itstool) path: page/title
en: Help translate
eu: Lagundu itzultzen

note: (itstool) path: page/p
en: The <app>GNOME games</app> user interface and documentation is being translated by a world-wide volunteer community.
eu: <app>GNOME Jokoak</app> aplikazioaren erabiltzaile-interfazea eta dokumentazioa boluntarioen komunitate batek itzultzen du.
