gnome-games master - en to be translation catalogue (77 entries)

en: Image to use for drawing blocks
be: Выява для рысавання блокаў

en: Image to use for drawing blocks.
be: Выява для рысавання блокаў.

en: The theme used for rendering the blocks
be: Матыў аздаблення для выяўлення блокаў

en: The name of the theme used for rendering the blocks and the background.
be: Назва матыва для аздаблення блокаў і задняга плана.

en: Level to start with
be: Пачатковы ўзровень

en: Level to start with.
be: Пачатковы ўзровень.

en: Whether to preview the next block
be: Ці ўключыць папярэдні агляд наступнага блока

en: Whether to preview the next block.
be: Ці ўключыць папярэдні агляд наступнага блока.

en: Whether to show where the moving piece will land
be: Ці трэба паказваць, дзе ўпадзе блок

en: Whether to show where the moving piece will land.
be: Ці трэба паказваць, дзе ўпадзе блок.

en: Whether to give blocks random colors
be: Ці афарбоўваць блокі ў адвольныя колеры

en: Whether to give blocks random colors.
be: Ці афарбоўваць блокі ў адвольныя колеры.

en: Whether to rotate counter clock wise
be: Ці паварочваць супраць гадзіннікавай стрэлкі

en: Whether to rotate counter clock wise.
be: Ці паварочваць супраць гадзіннікавай стрэлкі.

en: The number of rows to fill
be: Колькасць запоўненых радкоў

en: The number of rows that are filled with random blocks at the start of the game.
be: Колькасць радкоў, якія запаўняюцца выпадковымі блокамі ў пачатку гульні.

en: The density of filled rows
be: Шчыльнасць запоўненых радкоў

en: The density of blocks in rows filled at the start of the game. The value is between 0 (for no blocks) and 10 (for a completely filled row).
be: Шчыльнасць блокаў у запоўненых радках у пачатку гульні. Значэнне ад 0 (няма блокаў) да 10 (поўнае запаўненне радка).

en: Whether to play sounds
be: Ці трэба агучваць гульню

en: Whether to play sounds.
be: Ці трэба агучваць гульню.

en: Whether to pick blocks that are hard to place
be: Ці абіраць блокі, якія цяжка змясціць

en: Whether to pick blocks that are hard to place.
be: Ці абіраць блокі, якія цяжка змясціць.

en: Move left
be: Пахадзіць улева

en: Key press to move left.
be: Клавіша, каб пахадзіць улева.

en: Move right
be: Пахадзіць управа

en: Key press to move right.
be: Клавіша, каб пахадзіць управа.

en: Move down
be: Уніз

en: Key press to move down.
be: Клавіша для руху ўніз.

en: Drop
be: Кінуць

en: Key press to drop.
be: Клавіша для кідання блокаў.

en: Rotate
be: Паварот

en: Key press to rotate.
be: Клавіша павароту блокаў.

en: Pause
be: Паўза

en: Key press to pause.
be: Клавіша паўзы.

en: Width of the window in pixels
be: Шырыня акна ў пікселах

en: Height of the window in pixels
be: Вышыня акна ў пікселах

en: true if the window is maximized
be: Уключана, калі акно максімалізавана

en: Fit falling blocks together
be: Дапасуй спадальныя блокі адзін да аднаго

en: Quadrapassel is a derivative of a classic Russian falling-block game. Reposition and rotate the blocks as they fall, and attempt to fit them together. When you form a complete horizontal row of blocks, the row will disappear and you score points. The game is over when the blocks get stacked too high. As your score gets higher, you level up and the blocks fall faster.
be: Quadrapassel гэта варыяцыя класічнага рускага тэтрыса. Перамяшчайце і круціце блокі пакуль тыя падаюць каб дапасаваць іх да астатніх. Калі запоўніцца гарызантальны радок, ён знікне, а вы атрымаеце ачкі. Гульня працягваецца пакуль блокі не нагрувасцяцца надта высока. З ростам ліку павялічваецца ўзровень і блокі паскараюцца.

en: If you're looking for a challenge, Quadrapassel allows you to increase the initial speed of the blocks, or begin the game with partial blocks on some of the rows. Or, instead of allowing the blocks to fall randomly, it can select blocks that will be hard for you to place.
be: Калі вы жадаеце ўскладніць гульню, можна павялічыць пачатковую хуткасць блокаў або пачаць з блокамі, размешчанымі ў некаторых радках. Таксама замест выпадковых блокаў Quadrapassel можа выбіраць блокі, якія цяжка дапасаваць да існуючых.

en: tetris;
be: тэтрыс;

en: Paused
be: Паўза

en: Game Over
be: Гульня скончана

en: _New Game
be: _Новая гульня

en: _Scores
be: _Рэкорды

en: _Preferences
be: _Настройкі

en: _Help
be: _Дапамога

en: _About
be: _Аб праграме

en: _Quit
be: _Выйсці

en: Start a new game
be: Распачаць новую гульню

en: Next
be: Наступны

en: Score
be: Лік

en: Lines
be: Радкі

en: Level
be: Узровень

en: Preferences
be: Настройкі

en: Game
be: Гульня

note: pre-filled rows
en: _Number of pre-filled rows:
be: _Колькасць папярэдне запоўненых радкоў:

note: pre-filled rows density
en: _Density of blocks in a pre-filled row:
be: _Шчыльнасць блокаў у папярэдне запоўненых радках:

note: starting level
en: _Starting level:
be: _Пачатковы ўзровень:

en: _Enable sounds
be: _Уключыць гук

en: Choose difficult _blocks
be: Выбіраць складаныя _блокі

en: _Preview next block
be: _Папярэдні агляд наступнага блока

note: rotate counter clock wise
en: _Rotate blocks counterclockwise
be: _Паварочваць блокі супраць гадзіннікавай стрэлкі

en: Show _where the block will land
be: Паказваць, дзе ўпадзе _блок

en: Controls
be: Кіраванне

en: Theme
be: Матыў

en: Plain
be: Просты

en: Tango Flat
be: Плоскі Tango

en: Tango Shaded
be: Заценены Tango

en: Clean
be: Чысты

en: Unpause the game
be: Працягнуць гульню

en: Pause the game
be: Прыпыніць гульню

en: A classic game of fitting falling blocks together
be: Класічная гульня ў тэтрыс.

en: _Close
be: _Закрыць

en: New Game
be: Новая гульня

en: _OK
be: _Добра

en: Date
be: Дата
