quadrapassel master - en to bg translation catalogue (78 entries)

en: Image to use for drawing blocks
bg: Изображение за блокчетата

en: Image to use for drawing blocks.
bg: Изображение за блокчетата.

en: The theme used for rendering the blocks
bg: Темата, използвана за изрисуване на плочките

en: The name of the theme used for rendering the blocks and the background.
bg: Името на темата, използвана за изрисуване на плочките и фона.

en: Level to start with
bg: Начално ниво

en: Level to start with.
bg: Начално ниво.

en: Whether to preview the next block
bg: Дали да се показва следващата фигура

en: Whether to preview the next block.
bg: Дали да се показва следващата фигура.

en: Whether to show where the moving piece will land
bg: Показване къде ще падне плочката

en: Whether to show where the moving piece will land.
bg: Показване къде ще падне плочката.

en: Whether to give blocks random colors
bg: Дали да се задават случайни цветове на блокчетата

en: Whether to give blocks random colors.
bg: Дали да се задават случайни цветове на блокчетата.

en: Whether to rotate counter clock wise
bg: Дали да се върти обратно на часовниковата стрелка

en: Whether to rotate counter clock wise.
bg: Дали да се върти обратно на часовниковата стрелка.

en: The number of rows to fill
bg: Брой незапълнени редове

en: The number of rows that are filled with random blocks at the start of the game.
bg: Брой редове, случайно запълнени с блокчета в началото на играта.

en: The density of filled rows
bg: Плътност на запълване на редовете

en: The density of blocks in rows filled at the start of the game. The value is between 0 (for no blocks) and 10 (for a completely filled row).
bg: Плътността на блокчетата в редовете, запълнени в началото на играта. Стойността е между 0 (без блокчета) и 10 (изцяло запълнен ред).

en: Whether to play sounds
bg: Дали да се изпълняват звуци при събития

en: Whether to play sounds.
bg: Дали да се изпълняват звуци при събития.

en: Whether to pick blocks that are hard to place
bg: Дали да се избират блокчета, които са трудни за наместване

en: Whether to pick blocks that are hard to place.
bg: Дали да се избират блокчета, които са трудни за наместване.

en: Move left
bg: Движение наляво

en: Key press to move left.
bg: Клавиш за движение наляво.

en: Move right
bg: Движение надясно

en: Key press to move right.
bg: Клавиш за движение надясно.

en: Move down
bg: Движение надолу

en: Key press to move down.
bg: Клавиш за ход надолу

en: Drop
bg: Пускане

en: Key press to drop.
bg: Клавиш за пускане

en: Rotate
bg: Завъртане

en: Key press to rotate.
bg: Клавиш за въртене.

en: Pause
bg: Пауза

en: Key press to pause.
bg: Клавиш за пауза

en: Width of the window in pixels
bg: Широчината на прозореца в пиксели

en: Height of the window in pixels
bg: Височината на прозореца в пиксели

en: true if the window is maximized
bg: истина, ако прозорецът е максимизиран

en: Quadrapassel
bg: Четрис

en: Fit falling blocks together
bg: Нареждане на падащи блокчета

en: Quadrapassel is a derivative of a classic Russian falling-block game. Reposition and rotate the blocks as they fall, and attempt to fit them together. When you form a complete horizontal row of blocks, the row will disappear and you score points. The game is over when the blocks get stacked too high. As your score gets higher, you level up and the blocks fall faster.
bg: „Четрис“ прилича на класическата игра от Русия с падащи блокчета. Местете ги и ги въртете докато падат и се опитайте да ги поместите заедно. Всеки изцяло запълнен хоризонтален ред изчезва и получавате точки. Ако блокчетата стигнат догоре, губите играта. С увеличаването на събраните точки растат нивото и скоростта на играта.

en: If you're looking for a challenge, Quadrapassel allows you to increase the initial speed of the blocks, or begin the game with partial blocks on some of the rows. Or, instead of allowing the blocks to fall randomly, it can select blocks that will be hard for you to place.
bg: Ако ви трябва предизвикателство, можете да увеличите началната скорост или да започнете с много незапълнени редове. Съвсем трудно става, когато зададете да падат трудни за наместване блокчета.

en: tetris;
bg: четрис;тетрис;quadrapassel;tetris;

en: Paused
bg: На пауза

en: Game Over
bg: Край на играта

en: _New Game
bg: _Нова игра

en: _Scores
bg: _Резултати

en: _Preferences
bg: _Настройки

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _About
bg: _Относно

en: _Quit
bg: _Спиране на програмата

en: Start a new game
bg: Започване на нова игра

en: Next
bg: Следващ

en: Score
bg: Резултат

en: Lines
bg: Редове

en: Level
bg: Ниво

en: Preferences
bg: Настройки

en: Game
bg: Игра

note: pre-filled rows
en: _Number of pre-filled rows:
bg: _Брой редове запълнени в началото:

note: pre-filled rows density
en: _Density of blocks in a pre-filled row:
bg: _Плътност на кубчетата в запълнените редове:

note: starting level
en: _Starting level:
bg: _Начално ниво:

en: _Enable sounds
bg: _Включване на звуците

en: Choose difficult _blocks
bg: _Трудни фигури

en: _Preview next block
bg: _Показване на следващата фигура

note: rotate counter clock wise
en: _Rotate blocks counterclockwise
bg: В_ъртене на фигурите обратно на часовниковата стрелка

en: Show _where the block will land
bg: Показване къде ще падне _плочката

en: Controls
bg: Клавиши

en: Theme
bg: Тема

en: Plain
bg: Обикновена

en: Tango Flat
bg: Tango без полусенки

en: Tango Shaded
bg: Tango с полусенки

en: Clean
bg: Изчистена

en: Unpause the game
bg: Продължаване

en: Pause the game
bg: Пауза

en: A classic game of fitting falling blocks together
bg: Класическа игра с взаимно напасване на падащи блокове.

en: _Close
bg: _Затваряне

en: New Game
bg: Нова игра

en: _OK
bg: _Добре

en: Date
bg: Дата
