gnome-games - en to cs translation catalogue (79 entries)

en: Image to use for drawing blocks
cs: Obrázek, který se má používat pro kreslení bloků

en: Image to use for drawing blocks.
cs: Obrázek, který se má používat pro kreslení bloků.

en: The theme used for rendering the blocks
cs: Motiv používaný pro vykreslování bloků

en: The name of the theme used for rendering the blocks and the background.
cs: Název motivu používaného pro vykreslování bloků a pozadí.

en: Level to start with
cs: Počáteční úroveň

en: Level to start with.
cs: Počáteční úroveň.

en: Whether to preview the next block
cs: Zda zobrazovat náhled dalšího bloku

en: Whether to preview the next block.
cs: Zda zobrazovat náhled dalšího bloku.

en: Whether to show where the moving block will land
cs: Zda ukazovat, kam blok dopadne

en: Whether to show where the moving block will land.
cs: Zda ukazovat, kam padající blok dopadne.

en: Whether to give blocks random colors
cs: Zda dávat blokům náhodné barvy

en: Whether to give blocks random colors.
cs: Zda mají mít bloky náhodnou barvu.

en: Whether to rotate counter clock wise
cs: Zda otáčet proti směru hodinových ručiček

en: Whether to rotate counter clock wise.
cs: Zda otáčet proti směru hodinových ručiček.

en: The number of rows to fill
cs: Počet řádků k vyplnění

en: The number of rows that are filled with random blocks at the start of the game.
cs: Počet řádků, které jsou vyplněny náhodnými bloky na začátku hry.

en: The density of filled rows
cs: Hustota vyplnění řádků

en: The density of blocks in rows filled at the start of the game. The value is between 0 (for no blocks) and 10 (for a completely filled row).
cs: Hustota kostek v řádcích vyplněných při startu hry. Hodnota je mezi 0 (žádné bloky) a 10 (úplně vyplněný řádek).

en: Whether to play sounds
cs: Přehrávat zvuky

en: Whether to play sounds.
cs: Zda se mají přehrávat zvuky.

en: Whether to pick blocks that are hard to place
cs: Volit obtížné bloky

en: Whether to pick blocks that are hard to place.
cs: Zda volit bloky, které půjdou obtížně umístit.

en: Move left
cs: Pohyb doleva

en: Key press to move left.
cs: Klávesa, kterou se posouvá doleva.

en: Move right
cs: Pohyb doprava

en: Key press to move right.
cs: Klávesa, kterou se posouvá doprava.

en: Move down
cs: Posun dolů

en: Key press to move down.
cs: Klávesa, kterou se posouvá dolů.

en: Drop
cs: Přiražení

en: Key press to drop.
cs: Klávesa, kterou se přiráží dolů.

en: Rotate
cs: Otočení

en: Key press to rotate.
cs: Klávesa, kterou se otáčí.

en: Pause
cs: Pozastavení

en: Key press to pause.
cs: Klávesa, kterou se hra pozastaví.

en: Enter
cs: Spuštění

en: Key to start the game
cs: Klávesa, kterou se hra začíná.

en: Width of the window in pixels
cs: Šířka okna v pixelech

en: Height of the window in pixels
cs: Výška okna v pixelech

en: true if the window is maximized
cs: Zapnuto, pokud je okno maximalizováno

en: Fit falling blocks together
cs: Skládat padací bloky dohromady

en: Quadrapassel is a derivative of a classic Russian falling-block game. Reposition and rotate the blocks as they fall, and attempt to fit them together. When you form a complete horizontal row of blocks, the row will disappear and you score points. The game is over when the blocks get stacked too high. As your score gets higher, you level up and the blocks fall faster.
cs: Quadrapassel je odvozen od klasické ruské hry s padajícími bloky, známe pod názvem Tetris. Padající bloky musíte posouvat a otáčet tak, aby zapadly k ostatním. Když se vám podaří vybudovat úplnou vodorovnou řadu bloků, tato řada zmizí a obdržíte body. Hra končí ve chvíli, kdy se bloky narovnají na příliš velkou hromadu. Jak vám narůstá skóre, dostáváte se do vyšších úrovní a bloky padají rychleji.

en: If you’re looking for a challenge, Quadrapassel allows you to increase the initial speed of the blocks, or begin the game with partial blocks on some of the rows. Or, instead of allowing the blocks to fall randomly, it can select blocks that will be hard for you to place.
cs: Pokud máte rádi výzvy, můžete si zvýšit počáteční rychlost bloků nebo můžete začít již s několika naskládanými neúplnými řadami bloků. A nebo si místo toho, aby padaly náhodné bloky, můžete zvolit, aby schválně padaly bloky, které bude problém umístit.

en: The GNOME Project
cs: Projekt GNOME

en: Paused
cs: Pozastaveno

en: Game Over
cs: Konec hry

en: _New Game
cs: _Nová hra

en: _Scores
cs: _Skóre

en: _Preferences
cs: _Předvolby

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _About Quadrapassel
cs: O _aplikaci Quadrapassel

en: Start a new game
cs: Začít novou hru

en: Next
cs: Následující

en: Score
cs: Skóre

en: Lines
cs: Řad

en: Level
cs: Úroveň

en: Preferences
cs: Předvolby

en: Game
cs: Hra

note: pre-filled rows
en: _Number of pre-filled rows:
cs: _Počet předvyplněných řad:

note: pre-filled rows density
en: _Density of blocks in a pre-filled row:
cs: _Hustota kostek v předvyplněné řadě:

note: starting level
en: _Starting level:
cs: _Počáteční úroveň:

en: _Enable sounds
cs: _Povolit zvuky

en: Choose difficult _blocks
cs: Zvolit obtížné _bloky

en: _Preview next block
cs: _Náhled dalšího bloku

note: rotate counter clock wise
en: _Rotate blocks counterclockwise
cs: Otáčet bloky p_roti směru hodinových ručiček

en: Show _where the block will land
cs: Ukazovat, _kam blok dopadne

en: Controls
cs: Ovládání

en: Theme
cs: Motiv

en: Plain
cs: Jednoduché

en: Tango Flat
cs: Oblé prosté

en: Tango Shaded
cs: Oblé stínované

en: Clean
cs: Čisté

note: Throw up a dialog
en: Unable to change key, as this key already exists
cs: Není možné změnit klíč, protože tento klíč již existuje

en: Unpause the game
cs: Pokračovat ve hře

en: Pause the game
cs: Pozastavit hru

en: A classic game where you rotate blocks to make complete rows, but don't pile your blocks too high or it's game over!
cs: Klasická hra, ve které otáčite padající bloky, abyste jimi zaplnili vrstvy, ale nesmí se vám jich nakupit moc špatně do výšky, jinak hra skončí.

en: _Close
cs: _Zavřít

en: New Game
cs: Nová hra

en: _OK
cs: _Budiž

en: Date
cs: Datum
