Gnome-Games 2.0.x - en to ms translation catalogue (75 entries)

en: Image to use for drawing blocks
ms: Imej yang digunakan untuk melukis blok-blok

en: Image to use for drawing blocks.
ms: Imej yang digunakan untuk melukis blok-blok.

en: The theme used for rendering the blocks
ms: Tema yang digunakan untuk menerap blok-blok

en: The name of the theme used for rendering the blocks and the background.
ms: Nama tema yang digunakan untuk menerap blok-blok dan latar belakang.

en: Level to start with
ms: Aras yang dimulakan

en: Level to start with.
ms: Aras yang dimulakan.

en: Whether to preview the next block
ms: Sama ada mahu pratonton blok berikutnya

en: Whether to preview the next block.
ms: Sama ada mahu pratonton blok berikutnya.

en: Whether to show where the moving piece will land
ms: Sama ada mahu tunjuk lokasi cebisan bergerak akan mendarat

en: Whether to show where the moving piece will land.
ms: Sama ada mahu tunjuk lokasi cebisan bergerak akan mendarat.

en: Whether to give blocks random colors
ms: Sama ada mahu berikan warna blok-blok rawak

en: Whether to give blocks random colors.
ms: Sama ada mahu berikan warna blok-blok rawak.

en: Whether to rotate counter clock wise
ms: Sama ada mahu putar ikut arah jam

en: Whether to rotate counter clock wise.
ms: Sama ada mahu putar ikut arah jam.

en: The number of rows to fill
ms: Bilangan baris yang diisi

en: The number of rows that are filled with random blocks at the start of the game.
ms: Bilangan baris yang diisi dengan blok-blok rawak pada permulaan permainan.

en: The density of filled rows
ms: Kepadatan bagi baris-baris terisi

en: The density of blocks in rows filled at the start of the game. The value is between 0 (for no blocks) and 10 (for a completely filled row).
ms: Kepadatan blok-blok dalam baris terisi pada permulaan permainan. Nilai ialah antara 0 (tanpa blok) hingga 10 (sepenuhnya terisi).

en: Whether to play sounds
ms: Sama ada mahu mainkan bunyi

en: Whether to play sounds.
ms: Sama ada mahu mainkan bunyi.

en: Whether to pick blocks that are hard to place
ms: Sama ada mahu ambil blok-blok yang sukar diletakkan

en: Whether to pick blocks that are hard to place.
ms: Sama ada mahu ambil blok-blok yang sukar diletakkan.

en: Move left
ms: Gerak ke kiri

en: Key press to move left.
ms: Kekunci ditekan untuk gerak ke kiri.

en: Move right
ms: Gerak ke kanan

en: Key press to move right.
ms: Kekunci ditekan untuk gerak ke kanan.

en: Move down
ms: Gerak ke bawah

en: Key press to move down.
ms: Kekunci ditekan untuk gerak ke bawah.

en: Drop
ms: Lepas

en: Key press to drop.
ms: Kekunci ditekan untuk lepas.

en: Rotate
ms: Putar

en: Key press to rotate.
ms: Kekunci ditekan untuk putar.

en: Pause
ms: Jeda

en: Key press to pause.
ms: Kekunci ditekan untuk jeda.

en: Width of the window in pixels
ms: Lebar tetingkap dalam piksel

en: Height of the window in pixels
ms: Tinggi tetingkap dalam piksel

en: true if the window is maximized
ms: benar jika tetingkap dimaksimumkan

en: Fit falling blocks together
ms: Suai muat blok-blok yang jatuh bergabung bersama-sama

en: Quadrapassel is a derivative of a classic Russian falling-block game. Reposition and rotate the blocks as they fall, and attempt to fit them together. When you form a complete horizontal row of blocks, the row will disappear and you score points. The game is over when the blocks get stacked too high. As your score gets higher, you level up and the blocks fall faster.
ms: Quadrapassel ialah satu permainan alternatif blok-jatuh Rusia klasik. Letak semula dan putar blok-blok bila ia jatuh, dan cuba mengisi ia jadi satu bersama-sama. Setelah anda membentuk baris mengufuk blok yang lengkap, baris tersebut akan hilang dan anda mendapat mata. Permainan tamat sekiranya blok-blok ditindan terlalu tinggi. Bila skor anda semakin tinggi, aras permainan anda bertambah dan blok-blok jatuh lebih pantas.

en: If you’re looking for a challenge, Quadrapassel allows you to increase the initial speed of the blocks, or begin the game with partial blocks on some of the rows. Or, instead of allowing the blocks to fall randomly, it can select blocks that will be hard for you to place.
ms: Jika anda mahukan cabaran, Quadrapassel boleh ditingkatkan kelajuan awal bloknya, atau mulakan permainan dengan ada beberapa blok dalam beberapa baris. Atau, biarkan blok-blok jatuh secara rawak, blok-blok yang terpilih lebih sukar untuk anda letakkan.

en: The GNOME Project
ms: Projek GNOME

en: Paused
ms: Dijeda

en: Game Over
ms: Permainan Tamat

en: _New Game
ms: Permainan _Baharu

en: _Scores
ms: _Skor

en: _Preferences
ms: Ke_utamaan

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _About Quadrapassel
ms: Perih_al Quadrapassel

en: Start a new game
ms: Mulakan satu permainan baharu

en: Next
ms: Berikutnya

en: Score
ms: Skor

en: Lines
ms: Baris

en: Level
ms: Aras

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: Game
ms: Permainan

note: pre-filled rows
en: _Number of pre-filled rows:
ms: Bilangan baris pra-isi:

note: pre-filled rows density
en: _Density of blocks in a pre-filled row:
ms: Kepa_datan blok-blok dalam baris pra-isi:

note: starting level
en: _Starting level:
ms: Aras _mula:

en: _Enable sounds
ms: _Benarkan bunyi

en: Choose difficult _blocks
ms: Pilih _blok-blok sukar

en: _Preview next block
ms: _Pratonton blok berikut

note: rotate counter clock wise
en: _Rotate blocks counterclockwise
ms: Puta_r blok lawan jam

en: Show _where the block will land
ms: Tunjuk lokasi blok akan mendarat

en: Controls
ms: Kawalan

en: Theme
ms: Tema

en: Plain
ms: Biasa

en: Tango Flat
ms: Tango Rata

en: Tango Shaded
ms: Tango Berlorek

en: Clean
ms: Kemas

en: Unpause the game
ms: Sambung semula permainan

en: Pause the game
ms: Jeda permainan

en: A classic game of fitting falling blocks together
ms: Sebuah permainan menyusun blok-blok yang jatuh

en: _Close
ms: _Tutup

en: New Game
ms: Permainan Baharu

en: Date
ms: Tarikh
