gnome-games - en to sk translation catalogue (76 entries)

en: Image to use for drawing blocks
sk: Obrázok, ktorý sa použije na nakreslenie blokov

en: Image to use for drawing blocks.
sk: Obrázok, ktorý sa použije na nakreslenie blokov.

en: The theme used for rendering the blocks
sk: Téma použitá na vykreslenie blokov

en: The name of the theme used for rendering the blocks and the background.
sk: Názov témy použitej na vykreslenie blokov a pozadia.

en: Level to start with
sk: Počiatočná úroveň

en: Level to start with.
sk: Počiatočná úroveň.

en: Whether to preview the next block
sk: Určuje, či zobrazovať nasledujúci blok

en: Whether to preview the next block.
sk: Určuje, či sa má zobrazovať nasledujúci blok.

en: Whether to show where the moving block will land
sk: Či zobraziť miesto dopadu bloku

en: Whether to show where the moving block will land.
sk: Určuje, či sa má zobraziť miesto dopadu padajúceho bloku.

en: Whether to give blocks random colors
sk: Určuje, či majú mať bloky náhodné farby

en: Whether to give blocks random colors.
sk: Určuje, či majú mať bloky náhodné farby.

en: Whether to rotate counter clock wise
sk: Určuje, či sa má otáčať proti smeru hodinových ručičiek

en: Whether to rotate counter clock wise.
sk: Určuje, či sa má otáčať proti smeru hodinových ručičiek.

en: The number of rows to fill
sk: Počet riadkov, ktoré sa vyplnia

en: The number of rows that are filled with random blocks at the start of the game.
sk: Počet riadkov, ktoré sa na začiatku hry vyplnia náhodnými blokmi.

en: The density of filled rows
sk: Hustota blokov v predvyplnených riadkoch

en: The density of blocks in rows filled at the start of the game. The value is between 0 (for no blocks) and 10 (for a completely filled row).
sk: Hustota blokov vo vyplnených riadkoch na začiatku hry. Hodnota môže byť od 0 (žiadne bloky) po 10 (úplne vyplnené riadky).

en: Whether to play sounds
sk: Určuje, či prehrávať zvuky

en: Whether to play sounds.
sk: Určuje, či sa majú prehrávať zvuky počas hry.

en: Whether to pick blocks that are hard to place
sk: Určuje, či voliť ťažko umiestiteľné bloky

en: Whether to pick blocks that are hard to place.
sk: Určuje, či sa majú voliť ťažko umiestiteľné bloky.

en: Move left
sk: Posun doľava

en: Key press to move left.
sk: Kláves na posun doľava.

en: Move right
sk: Posun doprava

en: Key press to move right.
sk: Kláves na posun doprava.

en: Move down
sk: Posun dole

en: Key press to move down.
sk: Kláves na posun doľava.

en: Drop
sk: Spustenie

en: Key press to drop.
sk: Kláves na spustenie.

en: Rotate
sk: Otočenie

en: Key press to rotate.
sk: Kláves na otočenie.

en: Pause
sk: Pauza

en: Key press to pause.
sk: Kláves na pozastavenie.

en: Width of the window in pixels
sk: Šírka okna v pixeloch

en: Height of the window in pixels
sk: Výška okna v pixeloch

en: true if the window is maximized
sk: true, ak je okno maximalizované

en: Fit falling blocks together
sk: Poukladajte padajúce bloky

en: Quadrapassel is a derivative of a classic Russian falling-block game. Reposition and rotate the blocks as they fall, and attempt to fit them together. When you form a complete horizontal row of blocks, the row will disappear and you score points. The game is over when the blocks get stacked too high. As your score gets higher, you level up and the blocks fall faster.
sk: Hra Quadrapassel je odvodená od klasickej ruskej hry s padajúcimi blokmi. Premiestnite a otočte bloky pokým padajú tak, aby do seba zapadli. Po vytvorení celistvého vodorovného riadku sa tento riadok odstráni a pripíšu sa vám body. Hra končí keď sa bloky dostanú príliš vysoko. S vyšším skóre rastie aj úroveň a bloky padajú rýchlejšie.

en: If you’re looking for a challenge, Quadrapassel allows you to increase the initial speed of the blocks, or begin the game with partial blocks on some of the rows. Or, instead of allowing the blocks to fall randomly, it can select blocks that will be hard for you to place.
sk: Ak máte radi výzvy, hra Quadrapassel vám umožňuje zvýšiť počiatočnú rýchlosť padania blokov alebo začatie hry s rozostavanými blokmi. Namiesto náhodných blokov môžete tiež vybrať bloky, ktoré sa vám budú ťažko umiestňovať.

en: The GNOME Project
sk: Projekt GNOME

en: Paused
sk: Pozastavené

en: Game Over
sk: Koniec hry

en: _New Game
sk: _Nová hra

en: _Scores
sk: _Skóre

en: _Preferences
sk: Nas_tavenia

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _About Quadrapassel
sk: _O aplikácii Quadrapassel

en: Start a new game
sk: Začať novú hru

en: Next
sk: Ďalší

en: Score
sk: Skóre

en: Lines
sk: Riadky

en: Level
sk: Úroveň

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Game
sk: Hra

note: pre-filled rows
en: _Number of pre-filled rows:
sk: Počet pred_vyplnených riadkov:

note: pre-filled rows density
en: _Density of blocks in a pre-filled row:
sk: _Hustota blokov v predvyplnených riadkoch:

note: starting level
en: _Starting level:
sk: _Počiatočná úroveň:

en: _Enable sounds
sk: _Povoliť zvuky

en: Choose difficult _blocks
sk: Zvoliť obtiažne _bloky

en: _Preview next block
sk: _Zobrazovať nasledujúci blok

note: rotate counter clock wise
en: _Rotate blocks counterclockwise
sk: _Otáčať proti smeru hodinových ručičiek

en: Show _where the block will land
sk: Zobraziť _miesto dopadu bloku

en: Controls
sk: Ovládanie

en: Theme
sk: Téma

en: Plain
sk: Jednoduchý

en: Tango Flat
sk: Tango - plochý

en: Tango Shaded
sk: Tango - tieňovaný

en: Clean
sk: Čistý

note: Throw up a dialog
en: Unable to change key, as this key already exists
sk: Nie je možné zmeniť klávesu, pretože klávesa už existuje

en: Unpause the game
sk: Zruší pozastavenie hry

en: Pause the game
sk: Pozastaví hru

en: A classic game of fitting falling blocks together
sk: Klasická hra, v ktorej sa ukladajú padajúce bloky

en: _Close
sk: _Zavrieť

en: New Game
sk: Nová hra

en: Date
sk: Dátum
