gnome-games - en to ug translation catalogue (77 entries)

en: Image to use for drawing blocks
ug: بۆلەكلەرنى سىزىشتا ئىشلىتىدىغان سۈرەت

en: Image to use for drawing blocks.
ug: بۆلەكلەرنى سىزىشتا ئىشلىتىدىغان سۈرەت.

en: The theme used for rendering the blocks
ug: بۆلەكلەرنى سىزىشتا ئىشلىتىلىدىغان ئۆرنەك

en: The name of the theme used for rendering the blocks and the background.
ug: بۆلەكلەرنى ۋە تەگلىكنى سىزىشتا ئىشلىتىلىدىغان ئۆرنەكنىڭ ئاتى.

en: Level to start with
ug: باشلانغاندىكى دەرىجە

en: Level to start with.
ug: باشلانغاندىكى دەرىجە.

en: Whether to preview the next block
ug: كېيىنكى بۆلەكنى ئالدىن كۆرەمدۇ يوق

en: Whether to preview the next block.
ug: كېيىنكى بۆلەكنى ئالدىن كۆرەمدۇ يوق.

en: Whether to show where the moving piece will land
ug: يۆتكىلىدىغان ئۇرۇقنىڭ قەيەرگە قويۇلىدىغانلىقىنى كۆرسەتسۇنمۇ

en: Whether to show where the moving piece will land.
ug: يۆتكىلىدىغان ئۇرۇقنىڭ قەيەرگە قويۇلىدىغانلىقىنى كۆرسەتسۇنمۇ.

en: Whether to give blocks random colors
ug: بۆلەكلەرنىڭ رەڭگى قالايمىقان بولامدۇ يوق

en: Whether to give blocks random colors.
ug: بۆلەكلەرنىڭ رەڭگى قالايمىقان بولامدۇ يوق.

en: Whether to rotate counter clock wise
ug: سائەت ئىسترېلكىسى يۆنىلىشىدە چۆرگىلىتەمدۇ

en: Whether to rotate counter clock wise.
ug: سائەت ئىسترېلكىسى يۆنىلىشىدە چۆرگىلىتەمدۇ.

en: The number of rows to fill
ug: تولدۇرۇلىدىغان قۇرلارنىڭ سانى

en: The number of rows that are filled with random blocks at the start of the game.
ug: ئويۇن باشلانغاندا قالايمىقان تولدۇرىدىغان بۆلەكلەرنىڭ قۇر سانى.

en: The density of filled rows
ug: تولدۇرۇلغان قۇرلارنىڭ زىچلىقى

en: The density of blocks in rows filled at the start of the game. The value is between 0 (for no blocks) and 10 (for a completely filled row).
ug: ئويۇن باشلانغاندا ئالدىن تولدۇرۇلىدىغان قۇرلارنىڭ زىچلىقى. قىممىتى 0(بۆلەك يوق) دىن 10(قۇر تولۇق تولدۇرۇلىدۇ) غىچە بولىدۇ.

en: Whether to play sounds
ug: ئاۋاز قويسۇنمۇ يوق

en: Whether to play sounds.
ug: ئاۋاز قويسۇنمۇ يوق.

en: Whether to pick blocks that are hard to place
ug: قويۇش تەس بولغان بۆلەكلەرنى ئالسۇنمۇ

en: Whether to pick blocks that are hard to place.
ug: قويۇش تەس بولغان بۆلەكلەرنى ئالامدۇ-يوق.

en: Move left
ug: سولغا يۆتكە

en: Key press to move left.
ug: كۇنۇپكا بېسىلسا سولغا ماڭىدۇ.

en: Move right
ug: ئوڭغا يۆتكە

en: Key press to move right.
ug: كۇنۇپكا بېسىلسا ئوڭغا ماڭىدۇ.

en: Move down
ug: تۆۋەنگە

en: Key press to move down.
ug: كۇنۇپكا بېسىلسا ئاستىغا ماڭىدۇ.

en: Drop
ug: سۆرەپ تاشلا

en: Key press to drop.
ug: كۇنۇپكا بېسىلسا تاشلايدۇ.

en: Rotate
ug: چۆرگىلەت

en: Key press to rotate.
ug: كۇنۇپكا بېسىلسا چۆرگىلەيدۇ.

en: Pause
ug: ۋاقىتلىق توختا

en: Key press to pause.
ug: كۇنۇپكا بېسىلسا ۋاقىتلىق توختايدۇ.

en: Width of the window in pixels
ug: كۆزنەكنىڭ پىكسېل  بىلەن ئىپادىلەنگەن كەڭلىكى

en: Height of the window in pixels
ug: كۆزنەكنىڭ پىكسېل  بىلەن ئىپادىلەنگەن ئېگىزلىكى

en: true if the window is maximized
ug: ئەگەر كۆزنەك ئەڭ چوڭ بولسا true

en: true if the window is fullscren
ug: ئەگەر كۆزنەك تولۇق ئېكران بولسا true

en: Fit falling blocks together
ug: چۈشۈۋاتقان بۆلەكلەرنى ماسلاشتۇرۇڭ

en: tetris;
ug: تېترىس;

en: Paused
ug: ۋاقىتلىق توختىدى

en: Game Over
ug: ئويۇن ئاخىرلاشتى

en: _New Game
ug: يېڭى ئويۇن(_N)

en: _Pause
ug: ۋاقىتلىق توختا(_P)

en: _Scores
ug: ئېرىشكەن نومۇرلار

en: _Preferences
ug: مايىللىق(_P)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _About
ug: ھەققىدە(_A)

en: _Quit
ug: ئاخىرلاشتۇر(_Q)

en: _New
ug: يېڭىدىن قۇر(_N)

en: _Fullscreen
ug: تولۇق ئېكران( _F)

en: Score:
ug: نومۇر:

en: Lines:
ug: قۇر سانى:

en: Level:
ug: دەرىجە:

en: _Leave Fullscreen
ug: پۈتۈن ئېكراندىن ئايرىل(_L)

en: Quadrapassel Preferences
ug: Quadrapassel مايىللىقى

en: Game
ug: ئويۇن

note: pre-filled rows
en: _Number of pre-filled rows:
ug: ئالدىن تولدۇرىدىغان قۇر سانى(_N):

note: pre-filled rows density
en: _Density of blocks in a pre-filled row:
ug: ئالدىن تولدۇرىدىغان قۇرنىڭ زىچلىقى(_D):

note: starting level
en: _Starting level:
ug: باشلىنىش دەرىجىسى(_S):

en: _Enable sounds
ug: ئاۋازنى ئىناۋەتلىك قىل(_E)

en: _Preview next block
ug: كېيىنكى بۆلەكنى ئالدىن كۆرسەت(_P)

en: Choose difficult _blocks
ug: مۇرەككەپ بۆلەك تاللا(_B)

note: rotate counter clock wise
en: _Rotate blocks counterclockwise
ug: بۆلەكلەرنى سائەت ئىسترېلكىسىنىڭ يۆنىلىشىدە چۆرگىلەت(_R)

en: Show _where the block will land
ug: بۆلەكنىڭ قەيەرگە بارىدىغانلىقىنى كۆرسەت(_W)

en: Controls
ug: تىزگىنلەر

en: Theme
ug: ئۆرنەك

en: Plain
ug: تەكشىلىك

en: Tango Flat
ug: Tango تەكشى

en: Tango Shaded
ug: Tango سايىلىق

en: Clean
ug: پاكىز

en: Res_ume
ug: قايتا باشلا(_U)

en: A classic game of fitting falling blocks together.
    
    Quadrapassel is a part of GNOME Games.
ug: چۈشۈۋاتقان بۆلەكلەرنى ماسلاشتۇرىدىغان كلاسسىك ئويۇن.
    
    «Quadrapassel» بولسا گىنوم ئويۇنلىرىنىڭ بىرىدۇر.

en: GNOME Games web site
ug: گىنوم ئويۇنلىرى تورتۇراسى

en: New Game
ug: يېڭى ئويۇن

en: Date
ug: چېسلا

en: Score
ug: ئېرىشكەن نومۇر
