orca master - en to eu translation catalogue (80 entries)

en: Fit falling blocks together
eu: Kokatu erortzen diren blokeak

en: Image to use for drawing blocks
eu: Blokeak marrazteko erabili beharreko irudia

en: Image to use for drawing blocks.
eu: Blokeak marrazteko erabili beharreko irudia.

en: The theme used for rendering the blocks
eu: Blokeak errendatzeko erabilitako gaia

en: The name of the theme used for rendering the blocks and the background.
eu: Blokeak eta atzeko planoa errendatzeko erabilitako gaiaren izena.

en: Whether to preview the next block
eu: Hurrengo blokea aurreikusiko den ala ez adierazten du.

en: Whether to preview the next block.
eu: Hurrengo blokea aurreikusiko den ala ez adierazten du.

en: Whether to show where the moving block will land
eu: Blokea nora eramango den erakutsi edo ez

en: Whether to show where the moving block will land.
eu: Blokea nora eramango den erakutsi edo ez.

en: Whether to rotate counter clock wise
eu: Erloju-orratzen noranzkoan biratuko diren ala ez adierazten du

en: Whether to rotate counter clock wise.
eu: Erloju-orratzen noranzkoan biratuko diren ala ez adierazten du.

en: The difficulty of the game
eu: Jokoaren zailtasuna

en: How difficult the game is, 0 is a normal difficulty.
eu: Jokoaren zailtasuna, 0 zailtasun normala da.

en: Whether to use the custom seed
eu: Hazi pertsonalizatua erabiliko den ala ez

en: Whether to use the custom seed.
eu: Hazi pertsonalizatua erabiliko den ala ez.

en: The seed used for the game
eu: Jokorako erabilitako hazia

en: Used to determine which blocks are given in a game.
eu: Joko batean zein bloke ematen diren zehazteko erabiltzen da.

en: Whether to play sounds
eu: Soinuak erreproduzituko diren ala ez adierazten du

en: Whether to play sounds.
eu: Soinuak erreproduzituko diren ala ez adierazten du.

en: Whether to pick blocks that are hard to place
eu: Kokatzeko zailak diren blokeak aukeratuko diren ala ez

en: Whether to pick blocks that are hard to place.
eu: Kokatzeko zailak diren blokeak aukeratuko diren ala ez.

en: Width of the window in pixels
eu: Leihoaren zabalera (pixeletan)

en: Height of the window in pixels
eu: Leihoaren altuera (pixeletan)

en: true if the window is maximized
eu: egia leihoa maximizatuta badago

en: Quadrapassel is a derivative of a classic Russian falling-block game. Reposition and rotate the blocks as they fall, and attempt to fit them together. When you form a complete horizontal row of blocks, the row will disappear and you score points. The game is over when the blocks get stacked too high. As your score gets higher, you level up and the blocks fall faster.
eu: Erortzen diren blokeen joko errusiar ospetsu batean oinarrituta dago Quadrapassel. Biratu eta kokatu blokeak erortzen ari diren heinean, eta saiatu elkarrekin doi daitezela. Errenkada horizontal bat osatzean errenkada desagertzen da, eta puntuak lortzen dituzu. Blokeak pila batean goraino iristen direnean amaitzen da jokoa. Zenbat eta puntuazio altuagoa eduki, orduan eta altuagoa izango da maila eta blokeak azkarrago eroriko dira.

en: If you’re looking for a challenge, Quadrapassel allows you to increase the initial speed of the blocks, or begin the game with partial blocks on some of the rows. Or, instead of allowing the blocks to fall randomly, it can select blocks that will be hard for you to place.
eu: Erronka bila bazabiltza, Quadrapassel-ek blokeen hasierako abiadura handiagotzea baimentzen dizu, edo errenkada batzuetan bloke zatiekin has dezakezu jokoa. Edo, blokeak ausaz erortzea utzi ordez, blokeak hauta ditzake leku egokietan jartzea zailtzeko.

en: The Quadrapassel window, with a game playing.
eu: Quadrapassel leihoa, joko bat abian duela.

en: The Quadrapassel window, with a game playing, in small form factor mode.
eu: Quadrapassel leihoa, joko bat abian duela, forma-faktore txikiko moduan.

en: The Quadrapassel window, before starting a game.
eu: Quadrapassel leihoa, joko bat abiarazi baino lehen.

en: Paused
eu: Pausatuta

en: Game Over
eu: Jokoa amaitu da

[ctx: shortcut window]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: shortcut window]
en: Start a New Game
eu: Hasi joko berria

[ctx: shortcut window]
en: Pause the game
eu: Pausatu jokoa

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
eu: Erakutsi laguntza

[ctx: shortcut window]
en: Open primary menu
eu: Ireki menu nagusia

[ctx: shortcut window]
en: Show shortcuts
eu: Erakutsi lasterbideak

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eu: Irten

[ctx: shortcut window]
en: Game
eu: Jokoa

[ctx: shortcut window]
en: Rotate
eu: Biratu

[ctx: shortcut window]
en: Move right
eu: Mugitu eskuinera

[ctx: shortcut window]
en: Move left
eu: Mugitu ezkerrera

[ctx: shortcut window]
en: Move down
eu: Eraman behera

[ctx: shortcut window]
en: Drop
eu: Jaregin

en: Start a new game
eu: Hasi joko berria

en: _Scores
eu: _Puntuazioak

en: App_earance
eu: It_xura

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: _Keyboard Shortcuts
eu: Las_ter-teklak

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _About Quadrapassel
eu: Quadrapassel jokoari _buruz

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Score
eu: Puntuazioa

en: Lines
eu: Lerroak

en: Level
eu: Maila

note: Label on the scores dialog
en: Difficulty:
eu: Zailtasuna:

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Game
eu: Jokoa

en: Game Difficulty
eu: Jokoaren zailtasuna

en: Change how difficult the game is
eu: Aldatu jokoaren zailtasuna

en: _Difficulty
eu: _Zailtasuna

en: Choose difficult _blocks
eu: Aukeratu blokeen _zailtasuna

en: In-Game
eu: Joko barruan

en: Change the experience of playing a game
eu: Aldatu joko bat jokatzearen esperientzia

en: _Enable sounds
eu: _Gaitu soinuak

en: _Preview next block
eu: _Aurreikusi hurrengo blokea

en: _Rotate blocks counterclockwise
eu: _Biratu blokeak erloju-orratzen aurkako noranzkoan

en: Show _where the block will land
eu: Erakutsi _blokea nora helduko den

en: _Use a custom seed for the game
eu: Erabili _hazi pertsonalizatua jokorako

en: Plain
eu: Soila

en: Tango Shaded
eu: Tango itzaleztatua

en: Clean
eu: Garbitu

en: Modern
eu: Modernoa

en: Unpause the game
eu: Jarraitu jokoarekin

en: Pause the game
eu: Pausatu jokoa

en: Start the game
eu: Hasi jokoa

en: Old Scores
eu: Puntuazio zaharrak

en: Difficult
eu: Zaila

en: The GNOME Project
eu: GNOME proiektua

en: A classic game where you rotate blocks to make complete rows, but don't pile your blocks too high or it's game over!
eu: Joko klasiko bat: blokeak biratu behar dira errenkada osoak sortzeko, baina ez pilatu blokeak gehiegi, jokoa galduko baituzu!
