quadrapassel master - en to hu translation catalogue (77 entries)

en: Image to use for drawing blocks
hu: A blokkok rajzolásához használt kép

en: Image to use for drawing blocks.
hu: A blokkok rajzolásához használt kép.

en: The theme used for rendering the blocks
hu: A blokkok rajzolásához használt kép

en: The name of the theme used for rendering the blocks and the background.
hu: A blokkok és a háttér rajzolására használt téma neve.

en: Level to start with
hu: Kezdőszint

en: Level to start with.
hu: Kezdőszint.

en: Whether to preview the next block
hu: Lehessen-e előre látni a következő blokkot

en: Whether to preview the next block.
hu: Lehessen-e előre látni a következő blokkot.

en: Whether to show where the moving block will land
hu: A mozgó blokk várható helyének megjelenítése

en: Whether to show where the moving block will land.
hu: A mozgó blokk várható helyének megjelenítése.

en: Whether to give blocks random colors
hu: Legyen-e véletlenszerű színe a blokkoknak

en: Whether to give blocks random colors.
hu: Legyen-e véletlenszerű színe a blokkoknak.

en: Whether to rotate counter clock wise
hu: A forgatás az óramutató járásával ellentétes irányba történjen-e

en: Whether to rotate counter clock wise.
hu: A forgatás az óramutató járásával ellentétes irányba történjen-e.

en: The number of rows to fill
hu: A feltöltendő sorok száma

en: The number of rows that are filled with random blocks at the start of the game.
hu: A sorok száma, amelyek a játék indításakor véletlenszerű blokkokkal kerülnek feltöltésre.

en: The density of filled rows
hu: A feltöltött sorok sűrűsége

en: The density of blocks in rows filled at the start of the game. The value is between 0 (for no blocks) and 10 (for a completely filled row).
hu: A blokkok sűrűsége a feltöltött sorokban a játék indításakor. Az érték 0 (nincs blokk) és 10 (teljesen feltöltött sor) között változhat.

en: Whether to play sounds
hu: Hangok lejátszása

en: Whether to play sounds.
hu: Hangok lejátszása.

en: Whether to pick blocks that are hard to place
hu: Nehezen elhelyezhető blokkok kiválasztása

en: Whether to pick blocks that are hard to place.
hu: Nehezen elhelyezhető blokkok kiválasztása.

en: Move left
hu: Lépés balra

en: Key press to move left.
hu: Billentyű a balra mozgáshoz.

en: Move right
hu: Lépés jobbra

en: Key press to move right.
hu: Billentyű a jobbra mozgáshoz.

en: Move down
hu: Lefelé mozgatás

en: Key press to move down.
hu: Billentyű a lefelé mozgáshoz.

en: Drop
hu: Ejtés

en: Key press to drop.
hu: Billentyű a leejtéshez.

en: Rotate
hu: Forgatás

en: Key press to rotate.
hu: Billentyű a forgatáshoz.

en: Pause
hu: Szünet

en: Key press to pause.
hu: Billentyű a szüneteltetéshez.

en: Key to start the game
hu: Billentyű a játék indításához

en: Width of the window in pixels
hu: Az ablak szélessége képpontokban

en: Height of the window in pixels
hu: Az ablak magassága képpontokban

en: true if the window is maximized
hu: igaz, ha az ablak teljes méretű

en: Fit falling blocks together
hu: Lehulló blokkok egymáshoz illesztése

en: Quadrapassel is a derivative of a classic Russian falling-block game. Reposition and rotate the blocks as they fall, and attempt to fit them together. When you form a complete horizontal row of blocks, the row will disappear and you score points. The game is over when the blocks get stacked too high. As your score gets higher, you level up and the blocks fall faster.
hu: A Quadrapassel a klasszikus orosz Tetris játék átirata. Mozgassa és forgassa a hulló blokkokat, és próbálja meg összeilleszteni őket. Ha kitölt egy vízszintes sort blokkokkal, a sor eltűnik és pontokat kap. A játék véget ér, ha a blokkok rakása túl magassá válik. A pontszám növekedésével szintet léphet, ekkor a blokkok gyorsabban hullanak.

en: If you’re looking for a challenge, Quadrapassel allows you to increase the initial speed of the blocks, or begin the game with partial blocks on some of the rows. Or, instead of allowing the blocks to fall randomly, it can select blocks that will be hard for you to place.
hu: Ha kihívást keres, a Quadrapassel lehetővé teszi a blokkok kezdősebességének növelését, vagy a játék kezdését néhány blokkokkal részlegesen feltöltött sorral. Vagy a véletlenszerűen hulló blokkok helyett választhat nehezen elhelyezhetőeket is.

en: The GNOME Project
hu: A GNOME projekt

en: Paused
hu: Szüneteltetve

en: Game Over
hu: Vége a játéknak

en: _New Game
hu: Ú_j játék

en: _Scores
hu: _Pontszámok

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: _Help
hu: _Súgó

en: _About Quadrapassel
hu: A Quadrapassel _névjegye

en: Start a new game
hu: Új játék indítása

en: Next
hu: Következő

en: Score
hu: Pontszám

en: Lines
hu: Sor

en: Level
hu: Szint

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Game
hu: Játék

note: pre-filled rows
en: _Number of pre-filled rows:
hu: Az előre _kitöltött sorok száma:

note: pre-filled rows density
en: _Density of blocks in a pre-filled row:
hu: A blokkok _sűrűsége az előre feltöltött sorokban:

note: starting level
en: _Starting level:
hu: _Kezdőszint:

en: _Enable sounds
hu: _Hangok bekapcsolása

en: Choose difficult _blocks
hu: Nehéz blokkok _választása

en: _Preview next block
hu: A következő blokk _előnézete

note: rotate counter clock wise
en: _Rotate blocks counterclockwise
hu: Blokkok _forgatása az óramutató járásával ellentétes irányba

en: Show _where the block will land
hu: A blokk _várható helyének megjelenítése

en: Controls
hu: Vezérlés

en: Theme
hu: Téma

en: Plain
hu: Egyszerű

en: Tango Flat
hu: Sima Tango

en: Tango Shaded
hu: Árnyékolt Tango

en: Clean
hu: Letisztult

note: Throw up a dialog
en: Unable to change key, as this key already exists
hu: Nem lehet megváltoztatni a billentyűt, mivel ez a billentyű már létezik

en: Unpause the game
hu: A játék folytatása

en: Pause the game
hu: A játék szüneteltetése

en: A classic game where you rotate blocks to make complete rows, but don't pile your blocks too high or it's game over!
hu: Egy klasszikus játék, ahol blokkokat kell forgatni a teljes sorok összeállításához, de ne rakjon egymásra túl sok blokkot, különben vége lesz a játéknak!

en: _Close
hu: _Bezárás

en: New Game
hu: Új játék

en: Date
hu: Dátum
