quadrapassel master - en to sl translation catalogue (95 entries)

en: Quadrapassel
sl: Kvadetris

en: Fit falling blocks together
sl: Zlaganje padajočih blokov

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: tetris;
sl: tetris;kocke;

en: Quadrapassel is a derivative of a classic Russian falling-block game. Reposition and rotate the blocks as they fall, and attempt to fit them together. When you form a complete horizontal row of blocks, the row will disappear and you score points. The game is over when the blocks get stacked too high. As your score gets higher, you level up and the blocks fall faster.
sl: Igra Kvadetris je zasnovana na legendarni igri Tetris. S spreminjanjem položaja in postavitve blokov med padanjem je treba zapolniti vrzeli na dnu okna. Kadar je zapolnjena celotna vodoravna vrsta polja, vrstica izgine. Igre je konec, ko bloki dosežejo vrh okna. S časom postaja igra tudi hitrejša.

en: If you’re looking for a challenge, Quadrapassel allows you to increase the initial speed of the blocks, or begin the game with partial blocks on some of the rows. Or, instead of allowing the blocks to fall randomly, it can select blocks that will be hard for you to place.
sl: Če iščete izziv, lahko v igri povečate začetno hitrost ali pa začnete igro z delno zapolnjenimi vrsticami. Izbrati je mogoče tudi najtežjo možnost; naključno padanje blokov zamenja izbor najtežjih za trenutno napolnjenost vrstic.

en: The Quadrapassel window, with a game playing.
sl: Okno Kvadetrisa ob igranju.

en: The Quadrapassel window, with a game playing, in small form factor mode.
sl: Okno Kvadetrisa z odprto igro v manjšem načinu.

en: The Quadrapassel window, before starting a game.
sl: Okno Kvadetrisa pred začetkom igre.

en: Image to use for drawing blocks
sl: Slika, ki bo uporabljena za izrisovanje blokov

en: Image to use for drawing blocks.
sl: Slika, ki bo uporabljena za izrisovanje blokov.

en: The theme used for rendering the blocks
sl: Tema, ki bo uporabljena za izrisovanje blokov

en: The name of the theme used for rendering the blocks and the background.
sl: Ime teme, ki bo uporabljena za izrisovanje blokov in ozadja.

en: Whether to preview the next block
sl: Ali naj bo omogočen predogled naslednjega bloka

en: Whether to preview the next block.
sl: Ali naj bo omogočen predogled naslednjega bloka.

en: Whether to show where the moving block will land
sl: Ali naj se pokaže, kje bo premikajoči se blok pristal

en: Whether to show where the moving block will land.
sl: Ali naj se pokaže, kje bo premikajoči se blok pristal.

en: Whether to rotate counter clock wise
sl: Vrtenje v nasprotni smeri urinega kazalca

en: Whether to rotate counter clock wise.
sl: Vrtenje v nasprotni smeri urinega kazalca.

en: The difficulty of the game
sl: Težavnost igre

en: How difficult the game is, 0 is a normal difficulty.
sl: Kako zahtevna je igra, 0 je običajna zahtevnost.

en: Whether to use the custom seed
sl: Ali naj se uporabi seme po meri

en: Whether to use the custom seed.
sl: Ali naj se uporabi seme po meri.

en: The seed used for the game
sl: Seme, uporabljeno za igro

en: Used to determine which blocks are given in a game.
sl: Uporablja se za določanje, kateri bloki so podani v igri.

en: Whether to play sounds
sl: Ali naj se predvajajo zvoki

en: Whether to play sounds.
sl: Ali naj se predvajajo zvoki.

en: Whether to pick blocks that are hard to place
sl: Ali naj bodo izbrani bloki, ki jih je težko postaviti

en: Whether to pick blocks that are hard to place.
sl: Ali naj bodo izbrani bloki, ki jih je težko postaviti.

en: Width of the window in pixels
sl: Širina okna v točkah

en: Height of the window in pixels
sl: Višina okna v točkah

en: true if the window is maximized
sl: res (true), če je okno razpeto

en: Paused
sl: V premoru

en: Game Over
sl: Konec igre

en: Game Rules
sl: Pravila igre

[ctx: game rules]
en: Rotate and Move pieces to fill rows
sl: Sukajte in premikajte kose, da zapolnite vrstice

[ctx: game rules]
en: Rows explode when they are completely filled
sl: Vrstice eksplodirajo, ko so popolnoma zapolnjene

[ctx: game rules]
en: You gain points for each row destroyed
sl: Za vsako uničeno vrstico pridobite točke

[ctx: game rules]
en: You can also get a bonus of 2500 × level × rows destroyed if the bottom layer is destroyed.
sl: Če je spodnja plast uničena, lahko dobite tudi bonus 2500 × stopnja × uničene vrstice.

[ctx: game rules]
en: You can pause the game
sl: Igro lahko zaustavite

[ctx: game rules]
en: The next piece and the game view will be hidden
sl: Naslednji kos in pogled igre bosta skrita

[ctx: game rules]
en: You can change how the game works using the preferences
sl: Način poteka igre lahko spremenite z nastavitvami

[ctx: game rules]
en: You can also adjust the difficulty
sl: Težavnost lahko tudi prilagodite

en: Rows Destroyed
sl: Uničene vrstice

[ctx: points calculation]
en: Equation
sl: Enačba

[ctx: points calculation]
en: 40 × level
sl: 40 × stopnja

[ctx: points calculation]
en: 100 × level
sl: 100 × stopnja

[ctx: points calculation]
en: 300 × level
sl: 300 × stopnja

[ctx: points calculation]
en: 1200 × level
sl: 1200 × stopnja

[ctx: shortcut window]
en: General
sl: Splošno

[ctx: shortcut window]
en: Start a New Game
sl: Začne novo igro

[ctx: shortcut window]
en: Pause the game
sl: Premor igranja

[ctx: shortcut window]
en: Show game Rules
sl: Pokaže pravila igre

[ctx: shortcut window]
en: Open primary menu
sl: Odpre primarni meni

[ctx: shortcut window]
en: Show shortcuts
sl: Pokaži tipkovne bližnjice

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sl: Konča program

[ctx: shortcut window]
en: Game
sl: Igra

[ctx: shortcut window]
en: Rotate
sl: Zasukaj

[ctx: shortcut window]
en: Move right
sl: Premakni desno

[ctx: shortcut window]
en: Move left
sl: Premakni levo

[ctx: shortcut window]
en: Move down
sl: Premakni dol

[ctx: shortcut window]
en: Drop
sl: Spusti

en: Start a new game
sl: Začni novo igro

en: _Scores
sl: Rezul_tati

en: App_earance
sl: _Videz

en: _Preferences
sl: _Nastavitve

en: _Keyboard Shortcuts
sl: _Tipkovne bližnjice‫

en: Game _Rules
sl: Pravi_la igre

en: _About Quadrapassel
sl: _O igri

en: Next
sl: Naprej

en: Score
sl: Rezultat

en: Rows
sl: Vrstice

en: Level
sl: Raven

note: Label on the scores dialog
en: Difficulty
sl: Zahtevnost

en: Preferences
sl: Možnosti

en: Game
sl: Igra

en: Game Difficulty
sl: Zahtevnost igre

en: Change how difficult the game is
sl: Spremenite zahtevnost igre

en: The Difficulty affects the level you start at and how many rows are pre-filled.
sl: Težavnost vpliva na začetno stopnjo in število vnaprej izpolnjenih vrstic.

en: _Difficulty
sl: Za_htevnost

en: Choose difficult _blocks
sl: Izbor težjih _blokov

en: In-Game
sl: Med igro

en: Change the experience of playing a game
sl: Spremenite izkušnjo igranja igre

en: _Enable sounds
sl: _Omogoči zvoke

en: _Preview next block
sl: P_redogled naslednjega bloka

en: _Rotate blocks counterclockwise
sl: Z_avrti bloke v smeri urinega kazalca

en: Show _where the block will land
sl: Pokaži, kje bo _blok pristal

en: The seed is used to determine which blocks you get. While a seed is set, the game will be the same every time.
sl: Na podlagi semena se določi, katere bloke boste dobili. Ko je nastavljeno seme, je igra vsakič enaka.

en: _Use a custom seed for the game
sl: _Uporabi seme po meri za igro

en: Unpause the game
sl: Prekliči premor

en: Pause the game
sl: Premor igranja

en: Start the game
sl: Začni igro

en: Old Scores
sl: Stari rezultati

en: Difficult
sl: Težko

[ctx: game rules]
en: Points are calculated based on how many rows are destroyed.
sl: Točke se izračunajo na potezo po številu uničenih vrstic.

en: A classic game where you rotate blocks to make complete rows, but don't pile your blocks too high or it's game over!
sl: Klasična igra obračanja ploščic in zapolnjevanja vrstic, ki pa se konča, ko se ti naložijo do vrha!
