gnome-games 0 - en to hr translation catalogue (79 entries)

en: Image to use for drawing blocks
hr: Slika za korištenje iscrtavnje blokova

en: Image to use for drawing blocks.
hr: Slika za korištenje iscrtavnje blokova.

en: The theme used for rendering the blocks
hr: Tema za korištenje prikaza blokova

en: The name of the theme used for rendering the blocks and the background.
hr: Naziv teme korištene za prikaz blokova i pozadine.

en: Level to start with
hr: Razina pokretanja

en: Level to start with.
hr: Razina pokretanja.

en: Whether to preview the next block
hr: Treba li prikazati u sljedeći blok

en: Whether to preview the next block.
hr: Treba li prikazati u sljedeći blok.

en: Whether to show where the moving block will land
hr: Treba li prikazati gdje će se sljedeći blok spustiti

en: Whether to show where the moving block will land.
hr: Treba li prikazati gdje će se sljedeći blok spustiti.

en: Whether to give blocks random colors
hr: Treba li blokovima dati naizmjenične boje

en: Whether to give blocks random colors.
hr: Treba li blokovima dati naizmjenične boje.

en: Whether to rotate counter clock wise
hr: Treba li blokove zakretati suprotno od kazaljke sata

en: Whether to rotate counter clock wise.
hr: Treba li blokove zakretati suprotno od kazaljke sata.

en: The number of rows to fill
hr: Broj redova koje treba popuniti

en: The number of rows that are filled with random blocks at the start of the game.
hr: Broj redova koji su popunjeni naizmjeničnim blokovima na početku igre.

en: The density of filled rows
hr: Gustoća blokova u popunjenim redovima

en: The density of blocks in rows filled at the start of the game. The value is between 0 (for no blocks) and 10 (for a completely filled row).
hr: Gustoća blokova u redovima koji su popunjeni na početku igre. Vrijednost je između 0 (bez blokova) i 10 (za potpuno popunjeni red).

en: Whether to play sounds
hr: Treba li reproducirati zvukove

en: Whether to play sounds.
hr: Treba li reproducirati zvukove.

en: Whether to pick blocks that are hard to place
hr: Treba li odabrati blokove koje je teško smjestiti

en: Whether to pick blocks that are hard to place.
hr: Treba li odabrati blokove koje je teško smjestiti.

en: Move left
hr: Pomakni lijevo

en: Key press to move left.
hr: Pritisnite tipku za pomicanje u lijevo.

en: Move right
hr: Pomakni desno

en: Key press to move right.
hr: Pritisnite tipku za pomicanje u desno.

en: Move down
hr: Pomakni dolje

en: Key press to move down.
hr: Pritisnite tipku za pomicanje dolje.

en: Drop
hr: Spusti

en: Key press to drop.
hr: Pritisnite tipku za ispuštanje.

en: Rotate
hr: Zakreni

en: Key press to rotate.
hr: Pritisnite tipku za zakretanje.

en: Pause
hr: Pauza

en: Key press to pause.
hr: Pritisnite tipku za pauziranje.

en: Key to start the game
hr: Tipka za pokretanje igre

en: Width of the window in pixels
hr: Širina prozora u pikselima

en: Height of the window in pixels
hr: Visina prozora u pikselima

en: true if the window is maximized
hr: istinito ako je prozor uvećan

en: Quadrapassel
hr: Tetris

en: Fit falling blocks together
hr: Posložite zajedno padajuće blokove

en: Quadrapassel is a derivative of a classic Russian falling-block game. Reposition and rotate the blocks as they fall, and attempt to fit them together. When you form a complete horizontal row of blocks, the row will disappear and you score points. The game is over when the blocks get stacked too high. As your score gets higher, you level up and the blocks fall faster.
hr: Tetris je derivat klasične ruske igre padajućih blokova. Promijenite položaj, zakrenite blokove dok padaju i pokušajte ih posložiti zajedno. Kada posložite vodoravan red blokova, red će nestati i osvajate bodove. Igra je završena kada blok zapne na vrhu. Što osvajate više bodova, razina se povećava i blokovi brže padaju.

en: If you’re looking for a challenge, Quadrapassel allows you to increase the initial speed of the blocks, or begin the game with partial blocks on some of the rows. Or, instead of allowing the blocks to fall randomly, it can select blocks that will be hard for you to place.
hr: Ako tražite izazov, Tetris vam dopušta povećanje početne brzine blokova ili početak igre s djelomično postavljenim blokovima u određenim redovima. Ili, umjesto dopuštanja padanja blokova naizmjenično, možete odabrati blok koji će vam biti teže smjestiti.

en: The GNOME Project
hr: GNOME projekt

en: Paused
hr: Pauzirano

en: Game Over
hr: Kraj igre

en: _New Game
hr: _Nova igra

en: _Scores
hr: _Rezultati

en: _Preferences
hr: _Osobitosti

en: _Help
hr: _Priručnik

en: _About Quadrapassel
hr: _O Tetrisu

en: Start a new game
hr: Pokreni novu igru

en: Next
hr: Sljedeće

en: Score
hr: Rezultat

en: Lines
hr: Redova

en: Level
hr: Razina

en: Preferences
hr: Osobitosti

en: Game
hr: Igra

note: pre-filled rows
en: _Number of pre-filled rows:
hr: _Broj unaprijed popunjenih redova:

note: pre-filled rows density
en: _Density of blocks in a pre-filled row:
hr: _Gustoća blokova u unaprijed popunjenom redu:

note: starting level
en: _Starting level:
hr: _Početna razina:

en: _Enable sounds
hr: _Omogući zvukove

en: Choose difficult _blocks
hr: Odaberi teške _blokove

en: _Preview next block
hr: _Prikaži sljedeći blok

note: rotate counter clock wise
en: _Rotate blocks counterclockwise
hr: _Zakreni blokove suprotno od smjera kazaljke sata

en: Show _where the block will land
hr: Prikaži _gdje će se blok spustiti

en: Controls
hr: Upravljanje

en: Theme
hr: Tema

en: Plain
hr: Osnovna

en: Tango Flat
hr: Tango zbijena

en: Tango Shaded
hr: Tango osjenčana

en: Clean
hr: Čista

note: Throw up a dialog
en: Unable to change key, as this key already exists
hr: Nemoguća promjena tipke, jer već ova tipka postoji

en: Unpause the game
hr: Nastavi igru

en: Pause the game
hr: Pauziraj igru

en: A classic game where you rotate blocks to make complete rows, but don't pile your blocks too high or it's game over!
hr: Klasična igra gdje zakrećete blokove kako bi popunili red, ali nemojte gomilati blokove previsoko jer će igra biti gotova!

en: _Close
hr: _Zatvori

en: New Game
hr: Nova igra

en: _OK
hr: _U redu

en: Date
hr: Datum
