gnome-games - en to ca translation catalogue (78 entries)

en: Image to use for drawing blocks
ca: Imatge a utilitzar per dibuixar els blocs

en: Image to use for drawing blocks.
ca: Imatge a utilitzar per dibuixar els blocs.

en: The theme used for rendering the blocks
ca: El tema a utilitzar per dibuixar els blocs

en: The name of the theme used for rendering the blocks and the background.
ca: El nom del tema emprat per dibuixar els blocs i el fons de la pantalla.

en: Level to start with
ca: Nivell inicial

en: Level to start with.
ca: Nivell inicial.

en: Whether to preview the next block
ca: Si s'ha de previsualitzar la següent peça

en: Whether to preview the next block.
ca: Si s'ha de previsualitzar la següent peça.

en: Whether to show where the moving block will land
ca: Si s'ha de mostrar on aterrarà la peça que es mou

en: Whether to show where the moving block will land.
ca: Si s'ha de mostrar on aterrarà la peça que es mou.

en: Whether to give blocks random colors
ca: Si s'han de donar als blocs colors aleatoris

en: Whether to give blocks random colors.
ca: Si s'han de donar als blocs colors aleatoris.

en: Whether to rotate counter clock wise
ca: Si s'ha de girar en sentit contrari a les agulles del rellotge

en: Whether to rotate counter clock wise.
ca: Si s'ha de girar en sentit contrari a les agulles del rellotge.

en: The number of rows to fill
ca: El nombre de files per emplenar

en: The number of rows that are filled with random blocks at the start of the game.
ca: El nombre de files plenes amb blocs aleatoris a l'inici del joc.

en: The density of filled rows
ca: La densitat de les files plenes

en: The density of blocks in rows filled at the start of the game. The value is between 0 (for no blocks) and 10 (for a completely filled row).
ca: La densitat de blocs en files emplenades al començament del joc. El valor varia entre 0 (cap bloc) o 10 (tota una fila plena).

en: Whether to play sounds
ca: Si s'han de reproduir sons

en: Whether to play sounds.
ca: Si s'han de reproduir sons.

en: Whether to pick blocks that are hard to place
ca: Si s'han d'agafar blocs que són difícils d'ubicar

en: Whether to pick blocks that are hard to place.
ca: Si s'han d'agafar blocs que són difícils d'ubicar.

en: Move left
ca: Mou a l'esquerra

en: Key press to move left.
ca: Tecla per moure a l'esquerra.

en: Move right
ca: Mou a la dreta

en: Key press to move right.
ca: Tecla per moure a la dreta.

en: Move down
ca: Mou cap avall

en: Key press to move down.
ca: Tecla de moure avall.

en: Drop
ca: Deixa caure

en: Key press to drop.
ca: Tecla de deixar caure.

en: Rotate
ca: Gira

en: Key press to rotate.
ca: Tecla de girar.

en: Pause
ca: Pausa

en: Key press to pause.
ca: Tecla de fer una pausa.

en: Enter
ca: Entra

en: Key to start the game
ca: Tecla per a iniciar la partida

en: Width of the window in pixels
ca: L'amplada, en píxels, de la finestra

en: Height of the window in pixels
ca: L'alçada, en píxels, de la finestra

en: true if the window is maximized
ca: «true» (cert) si la finestra està maximitzada

en: Fit falling blocks together
ca: Col·loqueu junts els blocs que caiguin

en: Quadrapassel is a derivative of a classic Russian falling-block game. Reposition and rotate the blocks as they fall, and attempt to fit them together. When you form a complete horizontal row of blocks, the row will disappear and you score points. The game is over when the blocks get stacked too high. As your score gets higher, you level up and the blocks fall faster.
ca: El Quadrapassel és un derivat d'un joc rus clàssic de caiguda de blocs. Reposicioneu i gireu els blocs tal com van caient i proveu de fer-los encaixar. Quan es forma una fila horitzontal de blocs, aquesta desapareixerà i aconseguireu punts. El joc s'acaba quan no hi ha espai per ubicar més blocs. A mesura que aconseguiu punts, augmenta el nivell i els blocs cauen més ràpidament.

en: If you’re looking for a challenge, Quadrapassel allows you to increase the initial speed of the blocks, or begin the game with partial blocks on some of the rows. Or, instead of allowing the blocks to fall randomly, it can select blocks that will be hard for you to place.
ca: Si esteu cercant un repte, el Quadrapassel us permet incrementar la velocitat inicial dels blocs o començar el joc amb blocs parcials en algunes de les files. O també, en lloc de fer caure blocs de forma aleatòria, el sistema pot seleccionar blocs que seran més complicats d'encaixar.

en: The GNOME Project
ca: El projecte GNOME

en: Paused
ca: Aturat

en: Game Over
ca: Fi de la partida

en: _New Game
ca: Partida _nova

en: _Scores
ca: Puntuacion_s

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Help
ca: A_juda

en: _About Quadrapassel
ca: _Quant a Quadrapassel

en: Start a new game
ca: Comença una partida nova

en: Next
ca: Següent

en: Score
ca: Puntuació

en: Lines
ca: Línies

en: Level
ca: Nivell

en: Preferences
ca: Preferències

en: Game
ca: Partida

note: pre-filled rows
en: _Number of pre-filled rows:
ca: _Nombre de files preomplertes:

note: pre-filled rows density
en: _Density of blocks in a pre-filled row:
ca: _Densitat dels blocs en una fila preomplerta:

note: starting level
en: _Starting level:
ca: Nivell _inicial:

en: _Enable sounds
ca: Habilita _el so

en: Choose difficult _blocks
ca: Selecciona _blocs difícils

en: _Preview next block
ca: _Previsualitza el bloc següent

note: rotate counter clock wise
en: _Rotate blocks counterclockwise
ca: Gi_ra els blocs en sentit antihorari

en: Show _where the block will land
ca: Mostra on caurà e_l bloc

en: Theme
ca: Tema

en: Plain
ca: Simple

en: Tango Flat
ca: Tango pla

en: Tango Shaded
ca: Tango ombrejat

en: Clean
ca: Neteja

note: Throw up a dialog
en: Unable to change key, as this key already exists
ca: No es pot canviar la clau, ja que aquesta clau ja existeix

en: Unpause the game
ca: Continua de nou la partida

en: Pause the game
ca: Fes una pausa a la partida

en: A classic game where you rotate blocks to make complete rows, but don't pile your blocks too high or it's game over!
ca: Un joc clàssic on s'han de girar uns blocs per tal de fer files completes. Ara bé, no apileu gaire els blocs cap amunt o s'acabarà la partida!

en: _Close
ca: _Tanca

en: New Game
ca: Partida nova

en: _OK
ca: _D'acord

en: Date
ca: Data
