libgnome-games-support master - en to gl translation catalogue (14 entries)

note: Appears at the top of the dialog, as the heading of the dialog
en: Congratulations!
gl: Parabéns!

en: High Scores
gl: Puntuacións altas

en: Best Times
gl: Mellores tempos

en: No scores yet
gl: Aínda non hai puntuacións

en: Play some games and your scores will show up here.
gl: Xoga algúns xogos e as túas puntuacións aparecerán aquí.

note: A column heading in the scores dialog
en: Rank
gl: Posto

note: A column heading in the scores dialog
en: Score
gl: Puntuación

en: Time
gl: Tempo

note: A column heading in the scores dialog
en: Player
gl: Xogador

note: Appears on the top right corner of the dialog. Clicking the button closes the dialog.
en: _Done
gl: _Feito

note: Time which may be displayed on a scores dialog.
en: %ld minute | %ld minutes
gl[0]: %ld minuto
gl[1]: %ld minutos

note: Time which may be displayed on a scores dialog.
en: %ld second | %ld seconds
gl[0]: %ld segundo
gl[1]: %ld segundos

en: Your score is the best!
gl: A túa puntuación é a mellor!

en: Your score has made the top ten.
gl: A túa puntuación están entre as 10 primeiras.
