Quassel IRC - en to eo translation catalogue (214 entries)

[ctx: AboutDlg|]
en: About Quassel
eo: Pri Quassel

[ctx: AboutDlg|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:15pt; font-weight:600; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Quassel IRC</p></body></html>
eo: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">⏎ p, li { white-space: pre-wrap; }⏎ </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:15pt; font-weight:600; font-style:normal;">⏎ <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Quassel Retbabililo</p></body></html>

[ctx: AboutDlg|]
en: &About
eo: &Pri

[ctx: AboutDlg|]
en: A&uthors
eo: Aŭ&toroj

[ctx: AboutDlg|]
en: &Contributors
eo: &Kunlaborintoj

[ctx: AboutDlg|]
en: &Thanks To
eo: &Dank' al

[ctx: AboutDlg|]
en: Quassel IRC is mainly developed by:
eo: Quassel Retbabililon plejparte programas

[ctx: AboutDlg|]
en: We would like to thank the following contributors (in alphabetical order) and everybody we forgot to mention here:
eo: Ni volas danki (alfabete) la jenajn kunlaborintojn kaj ĉiuj, kiujn ni forgesis mencii:

[ctx: AbstractSqlStorage|]
en: Upgrade failed...
eo: Nia ĝisdatigo malsukcesis...

[ctx: AliasesModel|]
en: <b>The shortcut for the alias</b><br />It can be used as a regular slash command.<br /><br /><b>Example:</b> "foo" can be used per /foo
eo: <b>Entajpu la nomon de la kromkomando.</b><br />Vi povas uzi ĝin kiel normala suprenstreka komando.<br /><br />Ekzemple:</b> Vi uzus kromkomandon "foo" per /foo

[ctx: AliasesModel|]
en: Alias
eo: Kromkomando

[ctx: AliasesModel|]
en: Expansion
eo: Anstataŭteksto

[ctx: AliasesSettingsPage|]
en: Form
eo: Formularo

[ctx: AliasesSettingsPage|]
en: New
eo: Krei novan

[ctx: AliasesSettingsPage|]
en: Delete
eo: Forigi

[ctx: AliasesSettingsPage|]
en: IRC
eo: Retbabililo

[ctx: AliasesSettingsPage|]
en: Aliases
eo: Kromkomandoj

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Form
eo: Formularo

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Language:
eo: Lingvo:

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Set the application language. Requires restart!
eo: Elekti la lingvon de la aplikaĵo. Neprus restartigi!

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: <Untranslated>
eo: <Netradukita>

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: <System Default>
eo: <Sistema defaŭlto>

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Set application style
eo: Elekti stilon de aplikaĵo

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Use custom stylesheet
eo: Uzi propran stilfolion

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Show system tray icon
eo: Montri piktogramon en la taskopleto

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Hide to tray on close button
eo: Kaŝi taskopleten post fermo

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Message Redirection
eo: Alidirektado de mesaĝoj

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: User Notices:
eo: Uzantaj sciigoj:

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Server Notices:
eo: Servilaj sciigoj:

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Default Target
eo: Defaŭlta celo

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Status Window
eo: Statofenestro

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Current Chat
eo: Aktuala babilado

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Errors:
eo: Eraroj:

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Interface
eo: Interfaco

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Please choose a stylesheet file
eo: Bonvolu elekti dosieron de stilfolio

[ctx: AwayLogView|]
en: Away Log
eo: Protokolo de foresto

[ctx: AwayLogView|]
en: Show Network Name
eo: Montri nomon de reto

[ctx: AwayLogView|]
en: Show Buffer Name
eo: Montri nomon de bufro

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Form
eo: Formularo

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Number of messages to be requested from the core when using scrolling up in the buffer view.
eo: Kiom da mesaĝoj ni petu de la kerno post suprenrulumo de la bufro.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Dynamic backlog amount:
eo: Kiom da mesaĝoj peti

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Backlog request method:
eo: Kiel peti antaŭprotokolon:

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Fixed amount per chat
eo: Poa kvanto pro babilfolio

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Unread messages per chat
eo: Nelegitaj mesaĝoj de babilfolio

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Globally unread messages
eo: Mallokaj neligitaj mesaĝoj

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: The simplest requester. It fetches a fixed amount of lines for each chat window from the backlog.
eo: La plej simpla venigilo. Ĝi petas el la antaŭprotokolo fiksitan kvanton de linioj pro ĉiu babilfolio.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Initial backlog amount:
eo: Unua longo de antaŭprotokolo:

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: This requester fetches unread messages for each chat window individually. The amount of lines can be limited per chat.
    
    You can also choose to fetch additional older chatlines to provide a better context.
eo: Ĉi tiu venigilo petas la nelegitajn mesaĝojn de ĉiu unuopa babilfolio. Vi rajtas limigi la kvanton da linioj pro babilfolio.
    
    Vi ankaŭ rajtas plu venigi pli malnovajn liniojn por provizi pli bonan kuntekston.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Maximum amount of messages to be fetched per buffer.
eo: La maksimuman kvanton da mesaĝoj ni petu pro bufro.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Limit:
eo: Limo:

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Unlimited
eo: Nelimigita

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Amount of messages to be fetched in addition to the unread messages. The Limit does not apply here.
eo: Kiom da mesaĝoj venigi aldone de la nelegitaj mesaĝoj. La limo ne aplikas ĉi tie.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Additional Messages:
eo: Aldonaj mesaĝoj:

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: This requester fetches all messages newer than the oldest unread message for all chats.
    
    Note: This requester is not recommended if you use hidden chat windows or have inactive chats (i.e.: no stale queries or channels).
    It is useful to limit the total amount of the backlog and is probably the fastest.
    
    You can also chose to fetch additional older chatlines to provide a better context.
eo: Ĉi tiu venigilo petas ĉiujn mesaĝojn, kiuj pli novas ol la plej malnova nelegita mesaĝo de ĉiuj babilfolioj.
    
    Rimarku: Ĉi tiu venigilo ne estas rekomendinda, se vi uzas kaŝitajn aŭ  neaktivajn babilfoliojn (tio estas, neniuj neuzitaj kunbabiloj aŭ babilejoj).
    Helpas, kaj plejeble plej rapidas, limigi la tutan kvanton de la antaŭprotokolo.
    
    Vi ankaŭ rajtas plu venigi pli malnovajn liniojn por provizi pli bonan kuntekston.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Maximum amount of messages to be fetched over all buffers.
eo: La maksimuman kvanton da mesaĝoj ni petu de ĉiuj bufroj.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Interface
eo: Interfaco

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Backlog Fetching
eo: Antaŭprotokola venigado

[ctx: BufferView|]
en: Merge buffers permanently?
eo: Ĉu kunigi bufrojn nemalfareble?

[ctx: BufferView|]
en: Do you want to merge the buffer "%1" permanently into buffer "%2"?
     This cannot be reversed!
eo: Ĉu vi volas kunigi la bufron "%1" nemalfareble al la bufro "%2"?
    Tion ĉi ne povos malfari vi!

[ctx: BufferViewEditDlg|]
en: Dialog
eo: Dialogo

[ctx: BufferViewEditDlg|]
en: Please enter a name for the chat list:
eo: Bonvolu eniri nomon de la babilfolia listo.

[ctx: BufferViewEditDlg|]
en: Add Chat List
eo: Aldoni babilfolian liston

[ctx: BufferViewFilter|]
en: Show / Hide Chats
eo: Montri aŭ kaŝi babilfoliojn

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Form
eo: Formularo

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Re&name...
eo: Ali&nomigi...

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: &Add...
eo: &Aldoni...

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: De&lete
eo: &Forigi...

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Chat List Settings
eo: Agordoj de babilfolia listo

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Network:
eo: Reto:

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: All
eo: Ĉiom

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: This option is not available when all Networks are visible.
    In this mode no separate status buffer is displayed.
eo: Ĉi tiu agordo ne elekteblas kiam ĉiuj retoj estas videblaj.
    Ni ne montras apartan statobufron en ĉi tiu reĝimo.

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Show status window
eo: Montri statobufron

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Show channels
eo: Montri babilejojn

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Show queries
eo: Montri kunbabilojn

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Hide inactive chats
eo: Kaŝi neaktivajn babilfoliojn

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Add new chats automatically
eo: Aldoni novajn babilfoliojn aŭtomate

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Sort alphabetically
eo: Ordigi alfabete

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Minimum Activity:
eo: Minimuma aktiveco:

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: No Activity
eo: Neniom da aktiveco

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Other Activity
eo: Alia aktiveco

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: New Message
eo: Novaj mesaĝoj

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Highlight
eo: Markoj

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Preview:
eo: Antaŭrigardo:

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Interface
eo: Interfaco

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Custom Chat Lists
eo: Laŭagordaj babilfoliaj listoj

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Delete Chat List?
eo: Ĉu forigi babilfolian liston?

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Do you really want to delete the chat list "%1"?
eo: Ĉu vi vere volas forigi la babilfolian liston "%1"?

[ctx: BufferViewWidget|]
en: BufferView
eo: Bufrovido

[ctx: BufferWidget|]
en: Zoom In
eo: Pligrandigi

[ctx: BufferWidget|]
en: Zoom Out
eo: Malpligrandigi

[ctx: BufferWidget|]
en: Actual Size
eo: Defaŭltigi grandecon

[ctx: BufferWidget|]
en: Set Marker Line
eo: Meti marklinion

[ctx: BufferWidget|]
en: Go to Marker Line
eo: Salti al marklinio

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Channel List
eo: Listo de babilejoj

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Search Pattern:
eo: Serĉa ŝablono:

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Toggle between simple and advanced mode.
    Advanced mode allows one to pass search strings to the IRC Server.
eo: Ŝalti inter la simpla kaj spertula reĝimoj.⏎ La spertula reĝimo permesas vin transdoni serĉoĉenojn al la IRC servilo.

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Show Channels
eo: Montri babilejojn

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Filter:
eo: Filtri:

[ctx: ChannelListDlg|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Lucida Grande'; font-size:13pt;">SUPER EVIL CATASTROPHIC ERROR!!11</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Lucida Grande'; font-size:13pt;"></p></body></html>
eo: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">⏎ <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">⏎ p, li { white-space: pre-wrap; }⏎ </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">⏎ <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Lucida Grande'; font-size:13pt;">MALBONEGA KATASTROFA PANEO! VE!!11</span></p>⏎ <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Lucida Grande'; font-size:13pt;"></p></body></html>

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Form
eo: Formularo

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Operation Mode:
eo: Reĝimo de funkciado:

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Operation modes:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"><span style=" font-weight:400; text-decoration: underline;">Opt-In:</span> <span style=" font-weight:400;">Only buffers on the right side are shown in chatmonitor</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" text-decoration: underline;">Opt-Out:</span> Buffers on the right side will be ignored in chatmonitor</p></body></html>
eo: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">⏎ <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">⏎ p, li { white-space: pre-wrap; }⏎ </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">⏎ <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Reĝimoj de funkciado:</span></p>⏎ <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"><span style=" font-weight:400; text-decoration: underline;">Doni permeson</span> <span style=" font-weight:400;">por ke la babilobservilo montru nur la bufrojn sur la dekstra flanko</span></p>⏎ <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" text-decoration: underline;">Malpermesi</span> (diri al la babilobservilon, ke ĝi ignoru la bufrojn sur la dekstra flanko).</p></body></html>

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Available:
eo: Elekteblaj:

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Move selected buffers to the left
eo: Movi la elektitajn bufrojn maldekstren

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Move selected buffers to the right
eo: Movi la elektitajn bufrojn dekstren

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Show:
eo: Montri:

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Show highlights in chatmonitor even if the originating buffer is ignored
eo: Montri markitan tekston en la babilobservilo eĉ se la fontbufron ignoras ni

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Always show highlighted messages
eo: Ĉiam montri markitajn mesaĝojn

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Show own messages
eo: Montri viajn proprajn mesaĝojn

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Interface
eo: Interfaco

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Chat Monitor
eo: Babilobservilo

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Opt In
eo: Doni permeson

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Opt Out
eo: Malpermesi

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Ignore:
eo: Ignori

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Backlog Fetching
eo: Antaŭprotokola venigado

[ctx: ChatMonitorView|]
en: Show Own Messages
eo: Montri viajn proprajn mesaĝojn

[ctx: ChatMonitorView|]
en: Show Network Name
eo: Montri nomon de reto

[ctx: ChatMonitorView|]
en: Show Buffer Name
eo: Montri nomon de bufro

[ctx: ChatMonitorView|]
en: Configure...
eo: Agordi...

[ctx: ChatScene|]
en: Copy Selection
eo: Kopii elektaĵon

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Form
eo: Formularo

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Show colored text in the chat window
eo: Kolorigi tekston en la babilfolio

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Allow colored text (mIRC color codes)
eo: Subteni kolorsignojn (de mIRC)

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Interface
eo: Interfaco

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: Form
eo: Formularo

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: case sensitive
eo: distingi usklece

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: search nick
eo: serĉi kromnomojn

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: search message
eo: serĉi mesaĝojn

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: ignore joins, parts, etc.
eo: ignori enirojn, elirojn, ktp.

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Form
eo: Formularo

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Custom chat window font:
eo: Tiparo de la babilfolio:

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Show a website preview window when hovering the mouse over a web address
eo: Antaŭmontri retejon kiam vi musumas sur retejadreso

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Show previews of webpages on URL hover
eo: Antaŭmontri retejon pro surmusumo de retejadreso

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Parts
eo: Eliroj

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Quits
eo: Forlasoj

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Nick Changes
eo: Kromnomaj ŝanĝoj

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Mode Changes
eo: Reĝimaj ŝanĝoj

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Day Changes
eo: Tagoŝanĝoj

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Topic Changes
eo: Temoŝanĝoj

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Set as Default...
eo: Defaŭltigi...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Use Defaults...
eo: Uzi defaŭltajn agordojn...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Join Channel...
eo: Eniri babliejon...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Start Query
eo: Interbabili

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Show Query
eo: Montri interbabilon

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Whois
eo: Kiu estas

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Version
eo: Versio

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Time
eo: Horo

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Ping
eo: Eĥo

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Client info
eo: Informacio de kliento

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Custom...
eo: Mem-enigi

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Give Operator Status
eo: Estrigi

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Take Operator Status
eo: Ĉerpi estrecon

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Give Half-Operator Status
eo: Duon-estrigi

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Take Half-Operator Status
eo: Ĉerpi duon-estrecon

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Give Voice
eo: Doni voĉon

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Take Voice
eo: Ĉerpi voĉon

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Kick From Channel
eo: Forĵeti el babilejo

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Ban From Channel
eo: Forbari de babilejo

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Kick && Ban
eo: Forĵeti k forbari

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Hide Chat(s) Temporarily
eo: Dumtempe kaŝi babilfolio(j)n

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Hide Chat(s) Permanently
eo: Ĉiam kaŝi babilfolio(j)n

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Show Channel List
eo: Montri liston de babilejoj

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Show Ignore List
eo: Montri ignorliston

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Hide Events
eo: Kaŝi okazaĵoj

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Actions
eo: Agoj

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Ignore
eo: Ignori

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Add Ignore Rule
eo: Aldoni regulon de ignorado

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Existing Rules
eo: Jam ekzistantaj reguloj

[ctx: Core|]
en: Calling restoreState() even though active sessions exist!
eo: Ni vokas restoreState() kvankam jam ekzistas aktivaj seancoj!

[ctx: Core|]
en: Admin user or password not set.
eo: Aŭ vi ne agordis la administran uzantnomon, aŭ vi ne agordis la administrantan pasvorton.

[ctx: Core|]
en: Could not setup storage!
eo: Ni ne povis agordi la konservejon!

[ctx: Core|]
en: Creating admin user...
eo: Ni kreas la administran uzanton...

[ctx: Core|]
en: Invalid listen address %1
eo: Invalidas la atendadreso %1

[ctx: Core|]
en: Listening for GUI clients on IPv6 %1 port %2 using protocol version %3
eo: Ni atendas grafikinterfacajn klientojn kun IPv6-a adreso %1 je pordo %2 uzante protokolan version %3

[ctx: Core|]
en: Could not open IPv6 interface %1:%2: %3
eo: Ni ne povis malfermi la IPv6 interfacon ĉe %1:%2: %3

[ctx: Core|]
en: Listening for GUI clients on IPv4 %1 port %2 using protocol version %3
eo: Ni atendas grafikinterfacajn klientojn kun IPv4-a adreso %1 je pordo %2 uzante protokolan version %3

[ctx: Core|]
en: Could not open IPv4 interface %1:%2: %3
eo: Ni ne povas malfermi la IPv4 interfacon ĉe %1:%2: %3

[ctx: Core|]
en: Invalid listen address %1, unknown network protocol
eo: Nevalida atendadreso %1 pro nekonata reta protokolo

[ctx: Core|]
en: Could not open any network interfaces to listen on!
eo: Ni ne povis malfermi iujn ajn retinterfacojn por atendi klientojn!

[ctx: Core|]
en: Client connected from
eo: Kliento konektis el

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Form
eo: Formularo

[ctx: CoreConfigWizardAuthenticationSelectionPage|]
en: Form
eo: Formularo

[ctx: CoreConfigWizardIntroPage|]
en: Form
eo: Formularo

[ctx: CoreConfigWizardStorageSelectionPage|]
en: Form
eo: Formularo

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Form
eo: Formularo

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Form
eo: Formularo

[ctx: CoreConnectionStatusWidget|]
en: Form
eo: Formularo

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Form
eo: Formularo

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Interface
eo: Interfaco

[ctx: DccSettingsPage|]
en: Form
eo: Formularo

[ctx: DccSettingsPage|]
en: IRC
eo: Retbabililo

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Form
eo: Formularo

[ctx: IdentServer|]
en: Invalid listen address %1
eo: Invalidas la atendadreso %1

[ctx: IdentServer|]
en: Could not open IPv6 interface %1:%2: %3
eo: Ni ne povis malfermi la IPv6 interfacon ĉe %1:%2: %3

[ctx: IdentServer|]
en: Could not open IPv4 interface %1:%2: %3
eo: Ni ne povas malfermi la IPv4 interfacon ĉe %1:%2: %3

[ctx: IdentServer|]
en: Invalid listen address %1, unknown network protocol
eo: Nevalida atendadreso %1 pro nekonata reta protokolo

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: Form
eo: Formularo

[ctx: InputWidget|]
en: Form
eo: Formularo

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Form
eo: Formularo

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Form
eo: Formularo

[ctx: MetricsServer|]
en: Invalid listen address %1
eo: Invalidas la atendadreso %1

[ctx: MetricsServer|]
en: Could not open IPv6 interface %1:%2: %3
eo: Ni ne povis malfermi la IPv6 interfacon ĉe %1:%2: %3

[ctx: MetricsServer|]
en: Could not open IPv4 interface %1:%2: %3
eo: Ni ne povas malfermi la IPv4 interfacon ĉe %1:%2: %3

[ctx: MetricsServer|]
en: Invalid listen address %1, unknown network protocol
eo: Nevalida atendadreso %1 pro nekonata reta protokolo

[ctx: MsgProcessorStatusWidget|]
en: Form
eo: Formularo

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Form
eo: Formularo

[ctx: QtMultimediaNotificationConfigWidget|]
en: Form
eo: Formularo

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Form
eo: Formularo

[ctx: SnoreNotificationConfigWidget|]
en: Form
eo: Formularo

[ctx: SonnetSettingsPage|]
en: Interface
eo: Interfaco

[ctx: SystrayAnimationConfigWidget|]
en: Form
eo: Formularo

[ctx: TopicWidget|]
en: Form
eo: Formularo

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: Form
eo: Formularo

[ctx: Transfer|]
en: New
eo: Krei novan
