Quassel IRC - en to gl translation catalogue (926 entries)

[ctx: AboutDlg|]
en: About Quassel
gl: Sobre Quassel

[ctx: AboutDlg|]
en: &About
gl: &Sobre

[ctx: AboutDlg|]
en: A&uthors
gl: A&utores

[ctx: AboutDlg|]
en: &Contributors
gl: &Colaboradores

[ctx: AboutDlg|]
en: &Thanks To
gl: A&gradecementos a

[ctx: AboutDlg|]
en: Quassel IRC is mainly developed by:
gl: Quassel IRC é desenvolvido principalmente por:

[ctx: AboutDlg|]
en: We would like to thank the following contributors (in alphabetical order) and everybody we forgot to mention here:
gl: Gustaríanos darlle as grazas aos seguintes colaboradores (en orde alfabética) e a todas as persoas que esquecemos nomear aquí:

[ctx: AbstractSqlStorage|]
en: Upgrade failed...
gl: Fallou a anovación...

[ctx: AliasesModel|]
en: <b>The shortcut for the alias</b><br />It can be used as a regular slash command.<br /><br /><b>Example:</b> "foo" can be used per /foo
gl: <b>O atallo para o alias</b><br />Pode ser usado como una orde habitual de barra invertida.<br /><br /><b>exemplo:</b> «foo» pode ser usado por /foo

[ctx: AliasesModel|]
en: Expansion
gl: Expansión

[ctx: AliasesSettingsPage|]
en: Form
gl: Formulario

[ctx: AliasesSettingsPage|]
en: New
gl: Novo

[ctx: AliasesSettingsPage|]
en: Delete
gl: Eliminar

[ctx: AliasesSettingsPage|]
en: Aliases
gl: Alias

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Form
gl: Formulario

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Language:
gl: Idioma:

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Set the application language. Requires restart!
gl: Estabeleza o idioma do aplicativo. Precisa reiniciar o aplicativo!

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: <Untranslated>
gl: <Sen tradución>

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: <System Default>
gl: <Predeterminado do sistema>

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Set application style
gl: Estabeleza o estilo do aplicativo

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Use custom stylesheet
gl: Usar folla de estilo personalizada

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Show system tray icon
gl: Mostrar a icona na área de notificación

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Hide to tray on close button
gl: Agochar na área de notificación ao premer no botón de pechar

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Message Redirection
gl: Redirección da mensaxe

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: User Notices:
gl: Notificacións de usuario:

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Server Notices:
gl: Notificacións do servidor:

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Default Target
gl: Destino predeterminado

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Status Window
gl: Xanela de estado

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Current Chat
gl: Conversa actual

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Errors:
gl: Erros:

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Please choose a stylesheet file
gl: Escolla un ficheiro de folla de estilo

[ctx: AwayLogView|]
en: Away Log
gl: Rexistro de ausencias

[ctx: AwayLogView|]
en: Show Network Name
gl: Mostrar o nome da rede

[ctx: AwayLogView|]
en: Show Buffer Name
gl: Mostrar o nome da área de conversa

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Form
gl: Formulario

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Number of messages to be requested from the core when using scrolling up in the buffer view.
gl: Número de mensaxes a seren solicitadas ao núcleo cando se usa o desprazamento cara arriba na área de mensaxes.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Dynamic backlog amount:
gl: Tamaño para o rexistro dinámico de mensaxes atrasadas:

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Backlog request method:
gl: Método de solicitude para o rexistro de mensaxes atrasadas:

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Fixed amount per chat
gl: Cantidade fixa por conversa:

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Unread messages per chat
gl: Mensaxes sen ler por conversa

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Globally unread messages
gl: Mensaxes sen ler no ámbito global

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: The simplest requester. It fetches a fixed amount of lines for each chat window from the backlog.
gl: A solicitude máis simple. Obtén unha cantidade fixa de liñas para cada xanela de conversa desde as mensaxes atrasadas.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Initial backlog amount:
gl: Cantidade inicial das mensaxes atrasadas:

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: This requester fetches unread messages for each chat window individually. The amount of lines can be limited per chat.
    
    You can also choose to fetch additional older chatlines to provide a better context.
gl: Este método de solicitude obtén mensaxes sen ler para cada xanela de conversa de xeito individual. Cantidade de liñas que poden ser limitadas pola conversa.
    
    Vostede tamén pode escoller obter liñas antigas de conversación adicionais para fornecer un mellor contexto.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Maximum amount of messages to be fetched per buffer.
gl: Cantidade máxima de mensaxes a ser obtidas pola área de conversa.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Limit:
gl: Límite:

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Unlimited
gl: Sen límites

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Amount of messages to be fetched in addition to the unread messages. The Limit does not apply here.
gl: Cantidade de mensaxes a ser obtidas ao engadir mensaxes sen ler. O límite non se aplica aquí.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Additional Messages:
gl: Mensaxes adicionais:

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: This requester fetches all messages newer than the oldest unread message for all chats.
    
    Note: This requester is not recommended if you use hidden chat windows or have inactive chats (i.e.: no stale queries or channels).
    It is useful to limit the total amount of the backlog and is probably the fastest.
    
    You can also chose to fetch additional older chatlines to provide a better context.
gl: Este método de solicitude obtén todas as mensaxes máis novas que a mensaxe sen ler máis antiga para todas as conversas.
    
    Nota: Este método de solicitude non é recomendábel se usa xanelas de conversa agochadas ou ten conversas inactivas (Ex: non hai dúbidas ou canles pasados).
    É útil para limitar a cantidade total das mensaxes atrasadas e probabelmente é o máis rápido.
    
    Vostede tamén pode escoller obter liñas antigas de conversa adicionais para fornecer un mellor contexto.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Maximum amount of messages to be fetched over all buffers.
gl: Cantidade máxima de mensaxes a ser obtidas sobre todas as áreas de conversa.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Backlog Fetching
gl: Obtención do rexistro

[ctx: BufferView|]
en: Merge buffers permanently?
gl: Mesturar as conversas de xeito permanente?

[ctx: BufferView|]
en: Do you want to merge the buffer "%1" permanently into buffer "%2"?
     This cannot be reversed!
gl: Quere mesturar a conversa «%1» permanentemente coa conversa «%2»?
    Esta operación é irreversíbel!

[ctx: BufferViewEditDlg|]
en: Dialog
gl: Diálogo

[ctx: BufferViewEditDlg|]
en: Please enter a name for the chat list:
gl: Introduza un nome para a lista de conversas:

[ctx: BufferViewEditDlg|]
en: Add Chat List
gl: Engadir lista de conversas

[ctx: BufferViewFilter|]
en: Show / Hide Chats
gl: Mostrar / Agochar conversas

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Form
gl: Formulario

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Re&name...
gl: Re&nomear...

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: &Add...
gl: &Engadir...

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: De&lete
gl: E&liminar

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Chat List Settings
gl: Opcións da lista de conversas

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Network:
gl: Rede:

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: All
gl: Todas

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: This option is not available when all Networks are visible.
    In this mode no separate status buffer is displayed.
gl: Esta opción non está dispoñíbel cando todas as redes están visibles.
    Neste modo, o estado da conversa non é mostrado por separado.

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Show status window
gl: Mostrar a xanela de estado

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Show channels
gl: Mostrar canles

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Show queries
gl: Mostrar consultas

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Hide inactive chats
gl: Agochar conversas inactivas

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Add new chats automatically
gl: Engadir novas conversas automaticamente.

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Sort alphabetically
gl: Ordenar alfabeticamente

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Minimum Activity:
gl: Actividade mínima:

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: No Activity
gl: Sen actividade

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Other Activity
gl: Outra actividade

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: New Message
gl: Nova mensaxe

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Highlight
gl: Resaltar

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Preview:
gl: Vista previa:

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Custom Chat Lists
gl: Listas de conversas personalizadas

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Delete Chat List?
gl: Eliminar a lista de conversas?

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Do you really want to delete the chat list "%1"?
gl: Ten certeza de que quere eliminar a lista de conversas «%1»?

[ctx: BufferViewWidget|]
en: BufferView
gl: Vista da área de conversa

[ctx: BufferWidget|]
en: Zoom In
gl: Acercar

[ctx: BufferWidget|]
en: Zoom Out
gl: Afastar

[ctx: BufferWidget|]
en: Actual Size
gl: Tamaño actual

[ctx: BufferWidget|]
en: Set Marker Line
gl: Pór liña marcadora

[ctx: BufferWidget|]
en: Go to Marker Line
gl: Ir á liña marcadora

[ctx: ChannelBufferItem|]
en: Users
gl: Usuarios

[ctx: ChannelBufferItem|]
en: Topic
gl: Tema

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Channel List
gl: Lista de canles

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Search Pattern:
gl: Patrón de busca:

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Toggle between simple and advanced mode.
    Advanced mode allows one to pass search strings to the IRC Server.
gl: Cambiar entre o modo simple e o avanzado.
    O modo avanzado permite enviar cadeas de busca ao servidor IRC.

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Show Channels
gl: Mostrar canles

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Filter:
gl: Filtrar:

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Errors Occurred:
gl: Producíronse erros:

[ctx: ChannelListDlg|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Lucida Grande'; font-size:13pt;">SUPER EVIL CATASTROPHIC ERROR!!11</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Lucida Grande'; font-size:13pt;"></p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Lucida Grande'; font-size:13pt;">!!PRODUCIUSE UN ERRO DO DEMO! 11</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Lucida Grande'; font-size:13pt;"></p></body></html>

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Form
gl: Formulario

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Operation Mode:
gl: Modo de emprego:

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Operation modes:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"><span style=" font-weight:400; text-decoration: underline;">Opt-In:</span> <span style=" font-weight:400;">Only buffers on the right side are shown in chatmonitor</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" text-decoration: underline;">Opt-Out:</span> Buffers on the right side will be ignored in chatmonitor</p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Modos de emprego:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"><span style=" font-weight:400; text-decoration: underline;">Opt-In:</span> <span style=" font-weight:400;">Só se mostraran as conversas do lado dereito no monitor de conversa</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" text-decoration: underline;">Opt-Out:</span> AS conversas do lado dereito serán ignoradas no monitor de conversación</p></body></html>

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Available:
gl: Dispoñíbel:

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Move selected buffers to the left
gl: Mover as conversas seleccionadas á esquerda

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Move selected buffers to the right
gl: Mover as conversas seleccionadas á dereita

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Show:
gl: Mostrar:

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Show highlights in chatmonitor even if the originating buffer is ignored
gl: Mostrar resaltados no monitor de conversa incluso se a conversación orixinal está como ignorada

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Always show highlighted messages
gl: Mostrar sempre as mensaxes resaltadas

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Show own messages
gl: Mostrar mensaxes propias

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Chat Monitor
gl: Monitor de conversa:

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Opt In
gl: Participar

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Opt Out
gl: Non participar

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Ignore:
gl: Ignorar:

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Backlog Fetching
gl: Obtención do rexistro

[ctx: ChatMonitorView|]
en: Show Own Messages
gl: Mostrar mensaxes propias

[ctx: ChatMonitorView|]
en: Show Network Name
gl: Mostrar o nome da rede

[ctx: ChatMonitorView|]
en: Show Buffer Name
gl: Mostrar o nome da área de conversa

[ctx: ChatMonitorView|]
en: Configure...
gl: Configurar...

[ctx: ChatScene|]
en: Copy Selection
gl: Copiar selección

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Form
gl: Formulario

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Show colored text in the chat window
gl: Mostrar texto coloreado na xanela de conversa

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Allow colored text (mIRC color codes)
gl: Permitir texto coloreado (códigos de cor de mIRC)

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Custom Colors
gl: Cores personalizadas

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Action:
gl: Acción:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Timestamp:
gl: Marca de tempo:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Channel message:
gl: Mensaxe da canle:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Highlight foreground:
gl: Cor do resaltado:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Command message:
gl: Mensaxe da orde:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Highlight background:
gl: Resaltar fondo:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Server message:
gl: Mensaxe do servidor:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Marker line:
gl: Liña marcadora:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Error message:
gl: Mensaxe de erro:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Background:
gl: Fondo:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Use Sender Coloring
gl: Usar coloreado do emisor

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Own messages:
gl: Mensaxes propias:

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: Form
gl: Formulario

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: case sensitive
gl: sensíbel a maiúsculas

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: search nick
gl: buscar alcume

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: search message
gl: buscar mensaxe

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: ignore joins, parts, etc.
gl: ignorar unións, abandonos, etc.

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Form
gl: Formulario

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Custom chat window font:
gl: Tipo de letra personalizado da xanela de conversa:

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Show a website preview window when hovering the mouse over a web address
gl: Visualizar a páxina web nunha xanela ao pasar o rato sobre un enderezo web

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Show previews of webpages on URL hover
gl: Mostrar vistas previas das páxinas web sobre un URL

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Set the marker line to the bottom of the current chat window when selecting another channel
gl: Pór a liña de marca na fin da conversa actual ao seleccionar outra canle

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Set marker line automatically when switching chats
gl: Pór a liña de marca automaticamente ao intercambiar conversas

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Chat View
gl: Vista de conversa

[ctx: Client|]
en: Identity already exists in client!
gl: A identidade xa existe no cliente!

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Connecting to %1...
gl: Conectando a %1...

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Looking up %1...
gl: Buscando %1...

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Connected to %1
gl: Conectado a %1

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Disconnecting from %1...
gl: Desconectando de %1...

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Disconnected
gl: Desconectado

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Synchronizing to core...
gl: Sincronizando co núcleo...

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Logging in...
gl: Accedendo...

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Login canceled
gl: Acceso cancelado

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Unencrypted connection canceled
gl: Conexión non cifrada cancelada

[ctx: ClientBacklogManager|]
en: Processed %1 messages in %2 seconds.
gl: Procesáronse %1 mensaxes en %2 segundos.

[ctx: ClientBufferViewManager|]
en: All Chats
gl: Todas as conversas

[ctx: ClientUserInputHandler|]
en: /JOIN expects a channel
gl: /JOIN espera unha canle

[ctx: ClientUserInputHandler|]
en: /QUERY expects at least a nick
gl: /QUERY espera a lo menos un alcume

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Configure the IRC Connection
gl: Configurar a conexión IRC

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Enable Ping Timeout Detection
gl: Activar a detección de fin do tempo de espera do «ping»

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Ping interval:
gl: Intervalo de «ping»:

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en:  seconds
gl:  segundos

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Disconnect after
gl: Desconectar despois de

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: missed pings
gl: «ping» perdidos

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: This enables periodic polling of user information using /WHO. This is mostly interesting for tracking users' away status.
gl: Isto activa unha sondaxe periódica de información de usuario empregando /WHO. Isto é interesante para rastrexar o estado de ausencia dos usuarios.

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Enable Automatic User Information Lookup (/WHO)
gl: Activar a busca automática da información do usuario (/WHO)

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Update interval:
gl: Intervalo de actualización:

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Ignore channels with more than:
gl: Ignorar canles con máis de:

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en:  users
gl:  usuarios

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Minimum delay between requests:
gl: Atraso mínimo entre peticións:

[ctx: ContentsChatItem|]
en: Copy Link Address
gl: Copiar o enderezo da ligazón

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Connect
gl: Conectar

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Disconnect
gl: Desconectar

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Join
gl: Unirse

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Part
gl: Abandonar

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Delete Chat(s)...
gl: Eliminar conversa(s)...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Go to Chat
gl: Ir á conversa...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Joins
gl: Unións

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Parts
gl: Abandonos

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Quits
gl: Saídas

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Nick Changes
gl: Cambios de alcume

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Mode Changes
gl: Cambios de modo

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Day Changes
gl: Cambios de día

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Topic Changes
gl: Cambios de tema

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Set as Default...
gl: Estabelecer como predeterminado...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Use Defaults...
gl: Usar predeterminados...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Join Channel...
gl: Unirse a canle...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Start Query
gl: Comezar consulta

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Show Query
gl: Mostrar consulta

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Whois
gl: Quen é

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Version
gl: Versión

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Time
gl: Hora

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Client info
gl: Información do cliente

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Custom...
gl: Personalizar...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Give Operator Status
gl: Outorgar estado de operador

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Take Operator Status
gl: Quitar estado de operador

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Give Voice
gl: Outorgar voz

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Take Voice
gl: Quitar voz

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Kick From Channel
gl: Expulsar da canle

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Ban From Channel
gl: Prohibir a entrada á canle

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Kick && Ban
gl: Expulsar e prohibir entrada

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Hide Chat(s) Temporarily
gl: Agochar conversa(s) temporalmente

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Hide Chat(s) Permanently
gl: Agochar conversa(s) permanentemente

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Show Channel List
gl: Mostrar a lista de canles

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Show Ignore List
gl: Mostrar a lista de ignorados

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Hide Events
gl: Agochar acontecementos

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Actions
gl: Accións

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Ignore
gl: Ignorar

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Add Ignore Rule
gl: Engadir regra para ignorar

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Existing Rules
gl: Regras existentes

[ctx: Core|]
en: Calling restoreState() even though active sessions exist!
gl: Chamando a restoreState() aínda que existe unha sesión activa!

[ctx: Core|]
en: Admin user or password not set.
gl: Non foi estabelecido o usuario administrador ou o contrasinal.

[ctx: Core|]
en: Could not setup storage!
gl: Non se puido configurar o almacenamento!

[ctx: Core|]
en: Creating admin user...
gl: Creando usuario administrador...

[ctx: Core|]
en: Invalid listen address %1
gl: O enderezo de escoita non é válido %1

[ctx: Core|]
en: Listening for GUI clients on IPv6 %1 port %2 using protocol version %3
gl: Agardando por algún IGU de cliente en IPv6 %1 porto %2 empregando o protocolo versión %3

[ctx: Core|]
en: Could not open IPv6 interface %1:%2: %3
gl: Non se puido abrir a interface IPv6 %1:%2: %3

[ctx: Core|]
en: Listening for GUI clients on IPv4 %1 port %2 using protocol version %3
gl: Agardando por algún IGU de cliente en IPv4 %1 porto %2 empregando o protocolo versión %3

[ctx: Core|]
en: Could not open IPv4 interface %1:%2: %3
gl: Non se puido abrir a interface IPv4 %1:%2: %3

[ctx: Core|]
en: Invalid listen address %1, unknown network protocol
gl: Enderezo de escoita non válido %1, protocolo de rede descoñecido

[ctx: Core|]
en: Could not open any network interfaces to listen on!
gl: Non se puido abrir ningunha interface de rede na que escoitar!

[ctx: Core|]
en: Client connected from
gl: Cliente conectado desde

[ctx: Core|]
en: Closing server for basic setup.
gl: Pechando o servidor para configuración básica.

[ctx: CoreAccount|]
en: Internal Core
gl: Núcleo interno

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Edit Core Account
gl: Editar conta de núcleo

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Account Details
gl: Detalles da conta

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Account Name:
gl: Nome da conta:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Local Core
gl: Núcleo local

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Hostname:
gl: Nome do servidor:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Port:
gl: Porto:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: User:
gl: Usuario:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Password:
gl: Contrasinal:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Remember
gl: Lembrar

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Proxy Type:
gl: Tipo de proxy:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Add Core Account
gl: Engadir conta de núcleo

[ctx: CoreAccountModel|]
en: Internal Core
gl: Núcleo interno

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Connect to Quassel Core
gl: Conectar co núcleo de Quassel

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Core Accounts
gl: Contas do núcleo

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Edit...
gl: Editar...

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Add...
gl: Engadir...

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Delete
gl: Eliminar

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Automatically connect on startup
gl: Conectar automaticamente ao comezar

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Connect to last account used
gl: Conectar á conta utilizada por última vez

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Always connect to
gl: Conectar sempre a

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Remote Cores
gl: Núcleos remotos

[ctx: CoreAuthHandler|]
en: Client
gl: Cliente

[ctx: CoreAuthHandler|]
en: too old, rejecting.
gl: demasiado antigo, rexeitando.

[ctx: CoreAuthHandler|]
en: <b>Invalid username or password!</b><br>The username/password combination you supplied could not be found in the database.
gl: <b>Nome de usuario ou contrasinal non válido!</b><br>A combinación de nome de usuario e contrasinal que vostede forneceu non está na base de datos.

[ctx: CoreConfigWizard|]
en: Description
gl: Descrición

[ctx: CoreConfigWizard|]
en: Core Configuration Wizard
gl: Asistente de configuración do núcleo

[ctx: CoreConfigWizard|]
en: Your core has been successfully configured. Logging you in...
gl: O seu núcleo foi configurado correctamente. Accedendo...

[ctx: CoreConfigWizard|]
en: Core configuration failed:<br><b>%1</b><br>Press <em>Next</em> to start over.
gl: Fallou a configuración do núcleo:<br><b>%1</b><br>Prema <em>Seguinte</em> para comezar de novo.

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Form
gl: Formulario

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Username:
gl: Nome de usuario:

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Password:
gl: Contrasinal:

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Repeat password:
gl: Repita o contrasinal:

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Remember password
gl: Lembrar o contrasinal

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: <b>Note:</b> Adding more users and changing your username/password is not possible via Quassel's client interface yet.
    If you need to do these things, please run "<tt><nobr>quasselcore --help</nobr></tt>".
gl: <b>Nota:</b> Aínda non é posíbel engadir máis usuarios e cambiar o seu nome de usuario e/ou contrasinal ao través da interface de cliente de Quassel.
    Se precisa facer algunha destas cousas, execute «<tt><nobr>quasselcore --help</nobr></tt>».

[ctx: CoreConfigWizardAuthenticationSelectionPage|]
en: Form
gl: Formulario

[ctx: CoreConfigWizardIntroPage|]
en: Form
gl: Formulario

[ctx: CoreConfigWizardIntroPage|]
en: This wizard will guide you through the setup of your Quassel Core.
gl: Este asistente guiarao a través da configuración do seu núcleo de Quassel.

[ctx: CoreConfigWizardPages::AdminUserPage|]
en: Create Admin User
gl: Crear usuario administrador

[ctx: CoreConfigWizardPages::AdminUserPage|]
en: First, we will create a user on the core. This first user will have administrator privileges.
gl: Primeiro, crearemos un usuario no núcleo. Este primeiro usuario terá permisos de administrador.

[ctx: CoreConfigWizardPages::IntroPage|]
en: Introduction
gl: Introdución

[ctx: CoreConfigWizardPages::StorageSelectionPage|]
en: Select Storage Backend
gl: Seleccione a infraestrutura de almacenamento

[ctx: CoreConfigWizardPages::SyncPage|]
en: Storing Your Settings
gl: Almacenando a súa configuración

[ctx: CoreConfigWizardStorageSelectionPage|]
en: Form
gl: Formulario

[ctx: CoreConfigWizardStorageSelectionPage|]
en: Storage Backend:
gl: Infraestrutura de almacenamento:

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Form
gl: Formulario

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Your Choices
gl: As súas opcións

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Admin User:
gl: Usuario administrador:

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Storage Backend:
gl: Infraestrutura de almacenamento:

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Please wait while your settings are being transmitted to the core...
gl: Agarde mentres a súa configuración transmítese ao núcleo...

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Authentication Required
gl: Requirese autenticación

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Please enter your account data:
gl: Introduza os datos da súa conta:

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Password:
gl: Contrasinal:

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Username:
gl: Nome de usuario:

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Remember password
gl: Lembrar o contrasinal

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Please enter your credentials for %1:
gl: Escriba as súas credenciais para %1:

[ctx: CoreConnectDlg|]
en: Connect to Core
gl: Conectar ao núcleo

[ctx: CoreConnection|]
en: Network is down
gl: A rede non funciona

[ctx: CoreConnection|]
en: Disconnected
gl: Desconectado

[ctx: CoreConnection|]
en: Disconnected from core.
gl: Desconectado do núcleo.

[ctx: CoreConnection|]
en: Receiving session state
gl: Recibindo o estado da sesión

[ctx: CoreConnection|]
en: Synchronizing to %1...
gl: Sincronizando con %1...

[ctx: CoreConnection|]
en: Receiving network states
gl: Recibindo o estado das redes

[ctx: CoreConnection|]
en: Synchronized to %1
gl: Sincronizado con %1

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Form
gl: Formulario

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Network Status Detection
gl: Detección do estado da rede

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Actively ping the remote core and disconnect if we didn't get a reply after a certain time
gl: Facer «ping» activamente ao núcleo remoto e desconectar se non se obtivo resposta tras un certo tempo de espera

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Ping timeout after
gl: Ping fora de tempo despois de

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en:  seconds
gl:  segundos

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Only disconnect if the network socket gets closed by the operating system. This may take a long time after actually losing connectivity
gl: Desconectar se a conexión de rede é pechada polo sistema operativo. Isto podería levarlle bastante tempo despois de perder a conexión.

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Never time out actively
gl: Nunca se esgota o tempo de actividade

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Automatically reconnect on network failures
gl: Reconectar automaticamente se falla a rede

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Retry every
gl: Volver a tentar cada

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Remote Cores
gl: Núcleos remotos

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Connection
gl: Conexión

[ctx: CoreConnectionStatusWidget|]
en: Form
gl: Formulario

[ctx: CoreConnectionStatusWidget|]
en: Message
gl: Mensaxe

[ctx: CoreConnectionStatusWidget|]
en: (Lag: %1 %2)
gl: (Atraso: %1 %2)

[ctx: CoreConnectionStatusWidget|]
en: The connection to your core is encrypted with SSL.
gl: A conexión co seu núcleo está cifrada con SSL.

[ctx: CoreConnectionStatusWidget|]
en: The connection to your core is not encrypted.
gl: A conexión co seu núcleo non está cifrada.

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Form
gl: Formulario

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Highlight Nicks
gl: Resaltar alcumes

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Case sensitive
gl: Sensíbel a maiúsculas

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Custom Highlights
gl: Resaltados personalizados

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Enabled
gl: Activado

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: RegEx
gl: Expresión regular

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: CS
gl: Maiúsculas/minúsculas

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Sender
gl: Remitente

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Channel
gl: Canle

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Add
gl: Engadir

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Remove
gl: Retirar

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: None
gl: Ningún

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: highlight rule
gl: regra de resalte

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: Core Information
gl: Información do núcleo

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: Version:
gl: Versión:

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: Uptime:
gl: Tempo activo:

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: Close
gl: Pechar

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: %n Day(s) | %n Day(s)
gl[0]: %n día
gl[1]: %n días

[ctx: CoreInfoDlg|]
en:  %1:%2:%3 (since %4)
gl:  %1:%2:%3 (desde %4)

[ctx: CoreNetwork|]
en: Connecting to %1:%2...
gl: Conectando a %1:%2...

[ctx: CoreNetwork|]
en: Disconnecting. (%1)
gl: Desconectando. (%1)

[ctx: CoreNetwork|]
en: Core Shutdown
gl: Apagar o núcleo

[ctx: CoreNetwork|]
en: Could not connect to %1 (%2)
gl: Non se puido conectar a %1 (%2)

[ctx: CoreNetwork|]
en: Connection failure: %1
gl: Fallo de conexión: %1

[ctx: CoreSession|]
en: Client
gl: Cliente

[ctx: CoreSession|]
en: disconnected (UserId: %1).
gl: desconectado (UserID: %1).

[ctx: CoreSession|]
en: CoreSession::createNetwork(): Got invalid networkId from Core when trying to create network %1!
gl: CoreSession::createNetwork(): obtivo un ID de rede non válido do núcleo cando tentaba crear a rede %1!

[ctx: CoreSession|]
en: CoreSession::createNetwork(): Trying to create a network that already exists, updating instead!
gl: CoreSession::createNetwork(): tentouse crear unha rede que xa existe, actualizándoa!

[ctx: CoreSessionEventProcessor|]
en: No free and valid nicks in nicklist found. use: /nick <othernick> to continue
gl: Non hai alcumes dispoñíbeis na lista de alcumes. Empregue: /nick <outroalcume> para seguir.

[ctx: CoreSessionWidget|]
en: Yes
gl: Si

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: away
gl: ausente

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: sending CTCP-%1 request to %2
gl: enviando petición CTCP-%1 a %2

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: [usage] /delkey <nick|channel> deletes the encryption key for nick or channel or just /delkey when in a channel or query.
gl: [uso] /delkey <alcume|canle> elimina a chave de cifrado para o alcume ou a canle indicada ou /delkey cando se atope nunha canle ou nunha consulta.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: No key has been set for %1.
gl: Non se estabeleceu unha chave para %1.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: The key for %1 has been deleted.
gl: A chave para %1 foi eliminada.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: Error: Setting an encryption key requires Quassel to have been built with support for the Qt Cryptographic Architecture (QCA2) library. Contact your distributor about a Quassel package with QCA2 support, or rebuild Quassel with QCA2 present.
gl: Erro: Configurar unha chave de cifrado require que Quassel teña sido compilado con compatibilidade para a biblioteca de arquitectura de cifrado Qt (QCA2 polas súa siglas en inglés). Consulte co seu distribuidor sobre algún paquete Quassel con compatibilidade QCA2, o recompile Quassel con QCA2 presente.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: Error: Setting an encryption key requires Quassel to have been built with support for the Qt Cryptographic Architecture (QCA) library. Contact your distributor about a Quassel package with QCA support, or rebuild Quassel with QCA present.
gl: Erro: Configurar unha chave de cifrado require que Quassel teña sido compilado con compatibilidade para a biblioteca de arquitectura de cifrado Qt (QCA polas súa siglas en inglés). Consulte co seu distribuidor sobre algún paquete Quassel con compatibilidade QCA, ou recompile Quassel con QCA presente.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: The key for %1 has been set.
gl: Foi estabelecida a chave para %1

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: [usage] /showkey <nick|channel> shows the encryption key for nick or channel or just /showkey when in a channel or query.
gl: [uso] /delkey <alcume|canle> elimina a chave de cifrado para o alcume ou a canle indicada ou /delkey cando se atope nunha canle ou nunha consulta.

[ctx: CreateIdentityDlg|]
en: Create New Identity
gl: Crear unha nova identidade

[ctx: CreateIdentityDlg|]
en: Identity name:
gl: Nome da identidade:

[ctx: CreateIdentityDlg|]
en: Create blank identity
gl: Crear unha identidade en branco

[ctx: CreateIdentityDlg|]
en: Duplicate:
gl: Duplicar:

[ctx: DccSettingsPage|]
en: Form
gl: Formulario

[ctx: DccSettingsPage|]
en:  seconds
gl:  segundos

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Debug BufferView Overlay
gl: Depurar a vista de areas de conversa sobrepostas

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Overlay View
gl: Vista da sobreposición

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Overlay Properties
gl: Propiedades da sobreposición

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: BufferViews:
gl: Vista de áreas de conversa:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: All Networks:
gl: Todas as redes:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Networks:
gl: Redes:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Buffers:
gl: Conversas:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Removed buffers:
gl: Conversas retiradas:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Temp. removed buffers:
gl: Conversas temporais retiradas:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Allowed buffer types:
gl: Tipos de conversa permitidos:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Minimum activity:
gl: Actividade mínima:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Is initialized:
gl: Está inicializado:

[ctx: DebugLogDlg|]
en: Debug Log
gl: Rexistro de depuración

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois]
gl: [Quen é] %1

[ctx: EventStringifier|]
en: %1 invited you to channel %2
gl: %1 convidouno á canle %2

[ctx: EventStringifier|]
en: %1 has changed topic for %2 to: "%3"
gl: %1 cambiou o tema de %2 a: «%3»

[ctx: EventStringifier|]
en: Received non-RFC-compliant RPL_ISUPPORT: this can lead to unexpected behavior!
gl: Recibiuse RPL_ISUPPORT que non cumpre con RFC: isto pode conducir a un comportamento non desexado!

[ctx: EventStringifier|]
en: %1 is away: "%2"
gl: %1 está ausente :«%2»

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is %2 (%3)
gl: [Quen é] %1 é %2 (%3)

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is online via %2 (%3)
gl: %1 está conectado a través de %2 (%3)

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whowas] %1 was online via %2 (%3)
gl: [Quen era] %1 era %2 (%3)

[ctx: EventStringifier|]
en: [Who] End of /WHO list for %1
gl: [Quen] Fin da lista /WHO para %1

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is logged in since %2
gl: [Quen é] %1 está conectado desde %2

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is idling for %2 (since %3)
gl: [Quen é] %1 está inactivo desde %2 (%3)

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] End of /WHOIS list
gl: [Quen] Fin da lista /WHO para %1

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is a user on channels: %2
gl: [Quen é] %1 é un usuario na(s) canle(s): %2

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 has voice on channels: %2
gl: [Quen é] %1 ten voz na(s) canle(s): %2

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is an operator on channels: %2
gl: [Quen é] %1 é un operador na(s) canle(s): %2

[ctx: EventStringifier|]
en: Channel %1 has %2 users. Topic is: "%3"
gl: A canle %1 ten %2 usuario(s). O tema é: %3

[ctx: EventStringifier|]
en: End of channel list
gl: Fin da lista de canles

[ctx: EventStringifier|]
en: Homepage for %1 is %2
gl: A páxina web de %1 é %2

[ctx: EventStringifier|]
en: Channel %1 created on %2
gl: Canle %1 creado en %2

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is authed as %2
gl: [Quen é] %1 está ausente: «%2»

[ctx: EventStringifier|]
en: No topic is set for %1.
gl: Non hai un tema estabelecido para %1

[ctx: EventStringifier|]
en: Topic for %1 is "%2"
gl: O tema para %1 é «%2»

[ctx: EventStringifier|]
en: Topic set by %1 on %2
gl: Tema estabelecido por %1 en %2

[ctx: EventStringifier|]
en: %1 has been invited to %2
gl: %1 convidouno a %2

[ctx: EventStringifier|]
en: [Who] %1
gl: [Quen] %1

[ctx: EventStringifier|]
en: Nick %1 contains illegal characters
gl: O alcume %1 contén caracteres non admitidos

[ctx: EventStringifier|]
en: Nick already in use: %1
gl: Este alcume xa está en uso: %1

[ctx: EventStringifier|]
en: Nick/channel is temporarily unavailable: %1
gl: O alcume/canle non esta dispoñíbel temporalmente: %1

[ctx: EventStringifier|]
en: sending CTCP-%1 request to %2
gl: enviando petición CTCP-%1 a %2

[ctx: ExecWrapper|]
en: Invalid command string for /exec: %1
gl: Cadea de orde incorrecta para /exec: %1

[ctx: ExecWrapper|]
en: Name "%1" is invalid: ../ or ..\ are not allowed!
gl: O nome «%1» non é válido: Non se permite ../ ou ..\!

[ctx: ExecWrapper|]
en: Could not find script "%1"
gl: Non se puido atopar o script «%1»

[ctx: ExecWrapper|]
en: Script "%1" crashed with exit code %2.
gl: O script «%1» estragouse co código de saída %2.

[ctx: ExecWrapper|]
en: Script "%1" could not start.
gl: O script «%1» non puido comezar.

[ctx: ExecWrapper|]
en: Script "%1" caused error %2.
gl: O script «%1» produciu o erro %2.

[ctx: FontSelector|]
en: Choose...
gl: Escolla...

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Form
gl: Formulario

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Custom Highlights
gl: Resaltados personalizados

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Enabled
gl: Activado

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Highlight
gl: Resaltar

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: RegEx
gl: Expresión regular

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: CS
gl: Maiúsculas/minúsculas

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Channel
gl: Canle

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Add
gl: Engadir

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Remove
gl: Retirar

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Highlight Nicks
gl: Resaltar alcumes

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: All nicks from identity
gl: Todos os alcumes da identidade

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Current nick
gl: Alcume actual

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: None
gl: Ningún

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Case sensitive
gl: Sensíbel a maiúsculas

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: this shouldn't be empty
gl: isto non debería estar baleiro

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: highlight rule
gl: regra de resalte

[ctx: IdentServer|]
en: Invalid listen address %1
gl: O enderezo de escoita non é válido %1

[ctx: IdentServer|]
en: Could not open IPv6 interface %1:%2: %3
gl: Non se puido abrir a interface IPv6 %1:%2: %3

[ctx: IdentServer|]
en: Could not open IPv4 interface %1:%2: %3
gl: Non se puido abrir a interface IPv4 %1:%2: %3

[ctx: IdentServer|]
en: Invalid listen address %1, unknown network protocol
gl: Enderezo de escoita non válido %1, protocolo de rede descoñecido

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Rename Identity
gl: Renomear a identidade

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Add Identity
gl: Engadir unha identidade

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Add...
gl: Engadir...

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Remove Identity
gl: Retirar esta identidade

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Identities
gl: Identidades

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: <b>The following problems need to be corrected before your changes can be applied:</b><ul>
gl: <b>Os seguintes problemas precisan ser corrixidos antes de que se poidan aplicar os cambios:</b> <ul>

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: <li>All identities need an identity name set</li>
gl: <li>Todas as identidades precisan dun nome de identidade definido</li>

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: <li>Every identity needs at least one nickname defined</li>
gl: <li>Todas as identidades precisan de polo menos un alcume definido</li>

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: <li>You need to specify a real name for every identity</li>
gl: <li>Debe especificar un nome real para cada identidade</li>

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: <li>You need to specify an ident for every identity</li>
gl: <li>Debe especificar un nome real para cada identidade</li>

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: One or more identities are invalid
gl: Unha ou máis identidades non son válidas

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Delete Identity?
gl: Eliminar identidade?

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Do you really want to delete identity "%1"?
gl: Ten certeza de que quere eliminar a identidade «%1»?

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Please enter a new name for the identity "%1"!
gl: Introduza un novo nome para a identidade «%1»!

[ctx: Identity|]
en: Quassel IRC User
gl: Usuario de Quassel IRC

[ctx: Identity|]
en: <empty>
gl: <baleiro>

[ctx: Identity|]
en: Gone fishing.
gl: Marchei pescar.

[ctx: Identity|]
en: Not here. No, really. not here!
gl: Non estou. Non, realmente non estou!

[ctx: Identity|]
en: All Quassel clients vanished from the face of the earth...
gl: Todos os clientes de Quassel desapareceron da face da terra...

[ctx: Identity|]
en: Kindergarten is elsewhere!
gl: O xardín de infancia está noutra parte!

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: General
gl: Xeral

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Real Name:
gl: Nome real:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: The "Real Name" is shown in /whois.
gl: O «nome real» mostrase en /whois.

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Nicknames
gl: Alcumes

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Add Nickname
gl: Engadir alcume

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: &Add...
gl: &Engadir...

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Remove Nickname
gl: Retirar alcume

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Remove
gl: Retirar

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Rename Identity
gl: Renomear a identidade

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Re&name...
gl: Re&nomear...

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Move upwards in list
gl: Mover cara arriba na lista

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Move downwards in list
gl: Mover cara abaixo na lista

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: A&way
gl: A&usente

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Default Away Settings
gl: Configuración predeterminada de ausencia

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Nick to be used when being away
gl: Alcume a seren empregado en ausencia

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Default away reason
gl: Razón predeterminada de ausencia

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Away Nick:
gl: Alcume de ausencia:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Away Reason:
gl: Razón de ausencia:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Set away when all clients have detached from the core
gl: Pór como ausente cando todos os clientes desconecten do núcleo

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Away On Detach
gl: Ausente ao desconectar

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Not implemented yet
gl: Aínda non está implementado

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Away On Idle
gl: Ausente cando estea inactivo

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Set away after
gl: Pór como ausente tras

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: minutes of being idle
gl: minutos de estar inactivo

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Advanced
gl: Avanzado

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: The "ident" is part of your hostmask and, together with your host, uniquely identifies you within the IRC network.
gl: «Ident» forma parte do seu «hostmask» e, xunto co seu servidor, identifícao de xeito único na rede de IRC.

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Messages
gl: Mensaxes

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Part Reason:
gl: Motivo do abandono:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Quit Reason:
gl: Razón da saída:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Kick Reason:
gl: Razón da expulsión:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: You need an SSL Capable Client to edit your Cores SSL Key and Certificate
gl: Vostede precisa dun cliente con funcionalidades de SSL para editar a súa chave e o seu certificado interno SSL

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Warning: you are not connected with a secured connection to the Quassel Core!
    Proceeding will cause an unencrypted transfer of your SSL Key and SSL Certificate!
gl: Advertencia: vostede non está conectado mediante conexión segura ao núcleo de Quassel!
    Se continúa provocará unha transmisión sen cifrar da súa chave e do seu certificado SSL!

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Continue
gl: Continuar

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Use SSL Key
gl: Usar chave SSL

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Key Type:
gl: Tipo de chave:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: No Key loaded
gl: Non hai ningunha chave cargada

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Load
gl: Cargar

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Use SSL Certificate
gl: Usar certificado SSL

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Organisation:
gl: Organización:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: No Certificate loaded
gl: Non se cargou ningún certificado

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: CommonName:
gl: Nome común:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: day
gl: día

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Load a Key
gl: Cargar unha chave

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Clear
gl: Limpar

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Load a Certificate
gl: Cargar un certificado

[ctx: IdentityPage|]
en: Setup Identity
gl: Configuración da identidade

[ctx: IdentityPage|]
en: Default Identity
gl: Identidade predeterminada

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Configure Ignore Rule
gl: Configurar regra para ignorar

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: <p><b>Strictness:</b></p>
    <p><u>Dynamic:</u></p>
    <p>Messages are filtered "on the fly".
    Whenever you disable/delete the ignore rule, the messages are shown again.</p>
    <p><u>Permanent:</u></p>
    <p>Messages are filtered before they get stored in the database.</p>
gl: <p><b>Precisión:</b></p>
    <p><u>Dinámica:</u></p>
    <p>As mensaxes fíltranse «ao voo».
    Cando desactive/elimine a regra de ignorar, as mensaxes aparecerán de novo.</p>
    <p><u>Permanente:</u></p>
    <p>As mensaxes fíltranse antes de seren almacenadas na base de datos.</p>

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Strictness
gl: Precisión

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Dynamic
gl: Dinámica

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Permanent
gl: Permanente

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: <p><b>Rule Type:</b></p>
    <p><u>Sender:</u></p>
    <p>The rule is matched against the sender string
    <i>nick!ident@host.name<i></p>
    <p><u>Message:</u></p>
    <p>The rule is matched against the actual message content</p>
gl: <p><b>Tipo de regra:</b></p>
    <p><u>Remitente:</u></p>
    <p>A regra axusta ao nome do remitente
    <i>alcume!ident@nome.servidor<i></p>
    <p><u>Mensaxe:</u></p>
    <p>A regra axustase ao contido da mensaxe actual</p>

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Rule Type
gl: Tipo de regra

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Sender
gl: Remitente

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Message
gl: Mensaxe

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: <p><b>Ignore rule:</b></p>
    <p>Depending on the type of the rule, the text is matched against either:</p>
    <p><u>- the message content:</u></p>
    <p><i>Example:</i>
    <br />
    <i>*foobar*</i> matches any text containing the word <i>foobar</i></p>
    <p><u>- the sender string</u>  <i>(nick!ident@host.name)</i></p>
    <p><i>Examples:</i>
    <br />
    - <i>*@foobar.com</i> matches any sender from host <i>foobar.com</i>
    <br />
    - <i>stupid!.+</i> (RegEx) matches any sender with nickname <i>stupid</i> from any host</p>
gl: <p><b>Regra para ignorar:</b></p>
    <p>Dependendo do tipo de regra, o texto axustase a:</p>
    <p><u>- o contido da mensaxe:</u></p>
    <p><i>Exemplo:</i>
    <br />
    <i>*patrón*</i> axustase a calquera texto que conteña a palabra <i>patrón</i></p>
    <p><u>- o nome do remitente</u>  <i>(alcume!ident@nome.servidor)</i></p>
    <p><i>Exemplos:</i>
    <br />
    - <i>*@patron.com</i> axustase a calquera remitente do servidor <i>patron.com</i>
    <br />
    - <i>estúpido!.+</i> (RegEx) axustase a calquera remitente co alcume <i>estúpido</i> de calquera servidor</p>

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Ignore Rule
gl: Regra para ignorar

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: <p><b>Use regular expressions:</b></p>
    <p>If enabled, rules follow regular expression syntax.</p>
    <p>Otherwise rules allow wildcard matching with the following special characters:</p>
    <p> *: representing "any amount of any character"
    <br />
    ?: representing "exactly one character"</p>
gl: <p><b>Usar expresións regulares:</b></p>
    <p>Se está activado, as regras seguen a sintaxe de expresións regulares</p>
    <p>Pola contra, as regras permitirán coincidencias con comodíns seguindo os caracteres especiais:</p>
    <p> *: representa «calquera equivalencia con calquera carácter»
    <br />
    ?: representa «exactamente un carácter»</p>

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Regular expression
gl: Expresión regular

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: <p><b>Scope:</b></p>
    <p><u>Global:</u></p>
    <p>The rule is active for any channel on any network</p>
    <p><u>Network:</u></p>
    <p>The list below is interpreted as a list of networks for which the rule should match</p>
    <p><u>Channel:</u></p>
    <p>The list below is interpreted as a list of channels for which the rule should match</p>
gl: <p><b>Ámbito:</b></p>
    <p><u>Global:</u></p>
    <p>A regra está activa para calquera canle en calquera rede</p>
    <p><u>Rede:</u></p>
    <p>A lista de embaixo é interpretada como unha lista de redes ás que a regra debería axustarse</p>
    <p><u>Canle:</u></p>
    <p>A lista de embaixo é interpretada como unha lista de canles ás que a regra debería axustarse</p>

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Scope
gl: Ámbito

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Network
gl: Redes

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Channel
gl: Canle

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: <p><b>Enable / Disable:</b></p>
    <p>Only enabled rules are filtered.
    <br />
    For dynamic rules, disabling actually shows the filtered messages again.</p>
gl: <p><b>Activar / Desactivar:</b></p>
    <p>Só se filtrarán as regras activadas.
    <br />
    Para regras dinámicas, desactivar fai que se volvan a mostrar as mensaxes filtradas.</p>

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Rule is enabled
gl: A regra está activada

[ctx: IgnoreListModel|]
en: <b>Enable / Disable:</b><br />Only enabled rules are filtered.<br />For dynamic rules, disabling actually shows the filtered messages again
gl: <b>Activar / Desactivar:</b><br />Só se filtrarán as regras activadas.<br />Para regras dinámicas, desactivar fai que se volvan a mostrar as mensaxes filtradas.

[ctx: IgnoreListModel|]
en: <b>Ignore rule:</b><br />Depending on the type of the rule, the text is matched against either:<br /><br />- <u>the message content:</u><br /><i>Example:<i><br />    "*foobar*" matches any text containing the word "foobar"<br /><br />- <u>the sender string <i>nick!ident@host.name<i></u><br /><i>Example:</i><br />    "*@foobar.com" matches any sender from host foobar.com<br />    "stupid!.+" (RegEx) matches any sender with nickname "stupid" from any host<br />
gl: <b>Regra para ignorar:</b><br />Dependendo do tipo de regra, o texto axustase a:<br /><br />- <u>o contido da mensaxe:</u><br /><i>Exemplo:</i><br />«*patrón*» axustase a calquera texto que conteña a palabra «patrón»<br /><br />- <u>o nome do remitente <i>alcume!ident@nome.servidor<i></u><br /><i>Exemplos:</i><br /> «*@patron.com» axustase a calquera remitente do servidor patron.com<br /> «estúpido!.+ (RegEx) axustase a calquera remitente co alcume «estúpido» de calquera servidor<br />

[ctx: IgnoreListModel|]
en: By Sender
gl: Por remitente

[ctx: IgnoreListModel|]
en: By Message
gl: Por mensaxe

[ctx: IgnoreListModel|]
en: Enabled
gl: Activado

[ctx: IgnoreListModel|]
en: Type
gl: Tipo

[ctx: IgnoreListModel|]
en: Ignore Rule
gl: Regra para ignorar

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: Form
gl: Formulario

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: New
gl: Novo

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: Delete
gl: Eliminar

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: &Edit
gl: &Editar

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: Ignore List
gl: Lista de ignorados

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: Rule already exists
gl: A regra xa existe

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: There is already a rule
    "%1"
    Please choose another rule.
gl: Xa existe unha regra 
    «%1»
    Por favor, escolla outra regra.

[ctx: InputWidget|]
en: Form
gl: Formulario

[ctx: InputWidget|]
en: White
gl: Branco

[ctx: InputWidget|]
en: Black
gl: Negro

[ctx: InputWidget|]
en: Dark blue
gl: Azul escuro

[ctx: InputWidget|]
en: Dark green
gl: Verde escuro

[ctx: InputWidget|]
en: Red
gl: Vermello

[ctx: InputWidget|]
en: Dark red
gl: Vermello escuro

[ctx: InputWidget|]
en: Dark magenta
gl: Maxenta escuro

[ctx: InputWidget|]
en: Orange
gl: Laranxa

[ctx: InputWidget|]
en: Yellow
gl: Marelo

[ctx: InputWidget|]
en: Green
gl: Verde

[ctx: InputWidget|]
en: Dark cyan
gl: Ciano escuro

[ctx: InputWidget|]
en: Cyan
gl: Ciano

[ctx: InputWidget|]
en: Blue
gl: Azul

[ctx: InputWidget|]
en: Magenta
gl: Maxenta

[ctx: InputWidget|]
en: Dark gray
gl: Gris escuro

[ctx: InputWidget|]
en: Light gray
gl: Gris claro

[ctx: InputWidget|]
en: Clear Color
gl: Limpar cor

[ctx: InputWidget|]
en: Focus Input Line
gl: Enfocar a liña de entrada de texto

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Form
gl: Formulario

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Custom font:
gl: Tipo de letra personalizado:

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Enable per chat history
gl: Activar historial por conversa

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Show nick selector
gl: Mostrar o selector de alcumes

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Show style buttons
gl: Mostrar botóns de estilo

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Enables (limited) Emacs key bindings in the input field.
gl: Activa (limitado) os vínculos de tecla Emacs no campo de entrada.

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Emacs key bindings
gl: Vínculos de tecla Emacs

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Show at most
gl: Amosar como máximo

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: lines
gl: liña(s)

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Enable scrollbars
gl: Activar barras de desprazamento

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Tab Completion
gl: Completado co tabulador

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Completion suffix:
gl: Sufixo de autocompletado:

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Input Widget
gl: Compoñente de entrada de texto

[ctx: IrcConnectionWizard|]
en: Save && Connect
gl: Gardar e conectar

[ctx: IrcListModel|]
en: Channel
gl: Canle

[ctx: IrcListModel|]
en: Users
gl: Usuarios

[ctx: IrcListModel|]
en: Topic
gl: Tema

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Form
gl: Formulario

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Custom font:
gl: Tipo de letra personalizado:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Show icons
gl: Mostrar iconas

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Chat List
gl: Lista de conversas

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Display topic in tooltip
gl: Mostrar o tema nunha suxestión

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Mouse wheel changes selected chat
gl: A roda do rato cambia a conversa seleccionada

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Use Custom Colors
gl: Usar cores personalizados

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Standard:
gl: Estándar:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Inactive:
gl: Inactivo:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Unread messages:
gl: Mensaxes non lidas:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Highlight:
gl: Resaltar:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Other activity:
gl: Outra actividade:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Custom Nick List Colors
gl: Cores da lista de alcumes personalizados

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Online:
gl: Conetado:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Away:
gl: Ausente:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Chat & Nick Lists
gl: Listas de conversas e alcumes

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Network
gl: Redes

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Inactive
gl: Inactivo

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Unread messages
gl: Mensaxes non lidas

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Highlight
gl: Resaltar

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Other activity
gl: Outra actividade

[ctx: KNotificationBackend|]
en: %n pending highlight(s) | %n pending highlight(s)
gl[0]: %n resaltado pendente
gl[1]: %n resaltados pendentes

[ctx: KeySequenceButton|]
en: The key you just pressed is not supported by Qt.
gl: A tecla que ven de premer non é admitida por Qt.

[ctx: KeySequenceButton|]
en: Unsupported Key
gl: Tecla non admitida

[ctx: KeySequenceWidget|]
en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+a: hold the Ctrl key and press a.
gl: Prema o botón e indique despois o atallo que desexe ter no programa.
    Exemplo para Ctrl+a: manteña premida a tecla Ctrl e prema a.

[ctx: KeySequenceWidget|Shift key]
en: Shift
gl: Maiús

[ctx: KeySequenceWidget|What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
gl: Entrada

[ctx: KeySequenceWidget|No shortcut defined]
en: None
gl: Ningún

[ctx: KeySequenceWidget|]
en: Shortcut Conflict
gl: Conflito de atallos

[ctx: KeySequenceWidget|]
en: The "%1" shortcut is already in use, and cannot be configured.
    Please choose another one.
gl: O atallo «%1» xa está en uso e non se pode configurar.
    Elixa outro.

[ctx: KeySequenceWidget|]
en: The "%1" shortcut is ambiguous with the shortcut for the following action:
gl: O atallo «%1» é ambiguo co atallo pola seguinte acción:

[ctx: KeySequenceWidget|]
en: Do you want to reassign this shortcut to the selected action?
gl: Quere reasignar este atallo á acción seleccionada?

[ctx: KeySequenceWidget|]
en: Reassign
gl: Reasignar

[ctx: MainWin|]
en: General
gl: Xeral

[ctx: MainWin|]
en: &Connect to Core...
gl: &Conectar ao núcleo...

[ctx: MainWin|]
en: &Disconnect from Core
gl: &Desconectar do núcleo

[ctx: MainWin|]
en: Core &Info...
gl: &Información do núcleo...

[ctx: MainWin|]
en: Configure &Networks...
gl: Configurar &redes...

[ctx: MainWin|]
en: &Quit
gl: &Saír

[ctx: MainWin|]
en: &Configure Chat Lists...
gl: &Configurar listas de canles...

[ctx: MainWin|]
en: Show &Search Bar
gl: Mostrar a barra de bu&sca

[ctx: MainWin|]
en: Show Away Log
gl: Mostrar o rexistro de ausencia

[ctx: MainWin|]
en: Show &Menubar
gl: Mostrar a barra de &menú

[ctx: MainWin|]
en: Show Status &Bar
gl: Mostrar a &barra de estado

[ctx: MainWin|]
en: &Lock Layout
gl: B&loquear a distribución das xanelas

[ctx: MainWin|]
en: &Full Screen Mode
gl: Modo de &pantalla completa

[ctx: MainWin|]
en: Configure &Shortcuts...
gl: Con&figurar accesos directos...

[ctx: MainWin|]
en: &Configure Quassel...
gl: &Configurar Quassel...

[ctx: MainWin|]
en: &About Quassel
gl: &Sobre Quassel

[ctx: MainWin|]
en: About &Qt
gl: Sobre &Qt

[ctx: MainWin|]
en: Debug &NetworkModel
gl: Depurar &NetworkModel

[ctx: MainWin|]
en: Debug &BufferViewOverlay
gl: Depurar &BufferViewOverlay

[ctx: MainWin|]
en: Debug &MessageModel
gl: Depurar &MessageModel

[ctx: MainWin|]
en: Debug &HotList
gl: Depurar &HotList

[ctx: MainWin|]
en: Debug &Log
gl: Depurar &Log

[ctx: MainWin|]
en: Reload Stylesheet
gl: Recargar folla de estilos

[ctx: MainWin|]
en: Navigation
gl: Navegación

[ctx: MainWin|]
en: Jump to hot chat
gl: Pasar á conversa seguinte

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #0
gl: Estabelecer o acceso rápido #0

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #1
gl: Estabelecer o acceso rápido #1

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #2
gl: Estabelecer o acceso rápido #2

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #3
gl: Estabelecer o acceso rápido #3

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #4
gl: Estabelecer o acceso rápido #4

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #5
gl: Estabelecer o acceso rápido #5

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #6
gl: Estabelecer o acceso rápido #6

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #7
gl: Estabelecer o acceso rápido #7

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #8
gl: Estabelecer o acceso rápido #8

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #9
gl: Estabelecer o acceso rápido #9

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #0
gl: Acceso rápido #0

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #1
gl: Acceso rápido #1

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #2
gl: Acceso rápido #2

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #3
gl: Acceso rápido #3

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #4
gl: Acceso rápido #4

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #5
gl: Acceso rápido #5

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #6
gl: Acceso rápido #6

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #7
gl: Acceso rápido #7

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #8
gl: Acceso rápido #8

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #9
gl: Acceso rápido #9

[ctx: MainWin|]
en: Activate Next Chat List
gl: Activar a seguinte lista de conversas

[ctx: MainWin|]
en: Activate Previous Chat List
gl: Activar a lista de conversas anterior

[ctx: MainWin|]
en: Go to Next Chat
gl: Ir á seguinte conversa

[ctx: MainWin|]
en: Go to Previous Chat
gl: Ir á conversa anterior

[ctx: MainWin|]
en: &File
gl: &Ficheiro

[ctx: MainWin|]
en: &Networks
gl: &Redes

[ctx: MainWin|]
en: &View
gl: &Vista

[ctx: MainWin|]
en: &Chat Lists
gl: &Lista de conversas

[ctx: MainWin|]
en: &Toolbars
gl: &Barras de ferramentas

[ctx: MainWin|]
en: &Settings
gl: &Configuración

[ctx: MainWin|]
en: &Help
gl: &Axuda

[ctx: MainWin|]
en: Debug
gl: Depurar

[ctx: MainWin|]
en: Nicks
gl: Alcumes

[ctx: MainWin|]
en: Show Nick List
gl: Mostrar a lista de alcumes

[ctx: MainWin|]
en: Chat Monitor
gl: Monitor de conversa:

[ctx: MainWin|]
en: Show Chat Monitor
gl: Mostrar o monitor de conversas

[ctx: MainWin|]
en: Inputline
gl: Liña de entrada de texto

[ctx: MainWin|]
en: Show Input Line
gl: Mostrar a liña de entrada

[ctx: MainWin|]
en: Topic
gl: Tema

[ctx: MainWin|]
en: Show Topic Line
gl: Mostrar a liña do tema

[ctx: MainWin|]
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

[ctx: MainWin|]
en: Connected to core.
gl: Conectado ao núcleo.

[ctx: MainWin|]
en: Not connected to core.
gl: Non conectado ao núcleo.

[ctx: MainWin|]
en: Unencrypted Connection
gl: Conexión sen cifrar

[ctx: MainWin|]
en: <b>Your client does not support SSL encryption</b>
gl: <b>O seu cliente non admite o cifrado SSL</b>

[ctx: MainWin|]
en: Sensitive data, like passwords, will be transmitted unencrypted to your Quassel core.
gl: A información confidencial, como os contrasinais, será transmitida sen cifrar ao seu núcleo Quassel.

[ctx: MainWin|]
en: <b>Your core does not support SSL encryption</b>
gl: <b>O seu núcleo non admite o cifrado SSL</b>

[ctx: MainWin|]
en: Untrusted Security Certificate
gl: O certificado de seguranza non é de confianza

[ctx: MainWin|]
en: <b>The SSL certificate provided by the core at %1 is untrusted for the following reasons:</b>
gl: <b>O certificado SSL fornecido polo núcleo en %1 non é de confianza polas razóns seguintes:</b>

[ctx: MainWin|]
en: Continue
gl: Continuar

[ctx: MainWin|]
en: Show Certificate
gl: Mostrar certificado

[ctx: MainWin|]
en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
gl: Desexa aceptar este certificado para sempre sen que se lle volva a preguntar?

[ctx: MainWin|]
en: Current Session Only
gl: Só durante a sesión actual

[ctx: MainWin|]
en: Forever
gl: Para sempre

[ctx: MainWin|]
en: Core Connection Error
gl: Produciuse un error de conexión co núcleo

[ctx: MessageModel|]
en: Requesting %1 messages from backlog for buffer %2:%3
gl: Solicitando %1 mensaxes do rexistro para a conversa %2:%3

[ctx: MetricsServer|]
en: Invalid listen address %1
gl: O enderezo de escoita non é válido %1

[ctx: MetricsServer|]
en: Could not open IPv6 interface %1:%2: %3
gl: Non se puido abrir a interface IPv6 %1:%2: %3

[ctx: MetricsServer|]
en: Could not open IPv4 interface %1:%2: %3
gl: Non se puido abrir a interface IPv4 %1:%2: %3

[ctx: MetricsServer|]
en: Invalid listen address %1, unknown network protocol
gl: Enderezo de escoita non válido %1, protocolo de rede descoñecido

[ctx: MsgProcessorStatusWidget|]
en: Form
gl: Formulario

[ctx: MsgProcessorStatusWidget|]
en: Receiving Backlog
gl: Recibindo o rexistro

[ctx: MultiLineEdit|]
en: Paste Protection
gl: Protección contra pegado

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Add Network
gl: Engadir rede

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Use preset:
gl: Usar predefinición:

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Manually specify network settings
gl: Especificar manualmente a configuración da rede

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Manual Settings
gl: Configuración manual

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Network name:
gl: Nome da rede:

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Server address:
gl: Enderezo do servidor:

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Port:
gl: Porto:

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Server password:
gl: Contrasinal do servidor:

[ctx: NetworkEditDlg|]
en: Dialog
gl: Diálogo

[ctx: NetworkEditDlg|]
en: Please enter a network name:
gl: Introduza un nome de rede:

[ctx: NetworkEditDlg|]
en: Add Network
gl: Engadir rede

[ctx: NetworkItem|]
en: Users
gl: Usuarios

[ctx: NetworkModel|]
en: Chat
gl: Conversa

[ctx: NetworkModel|]
en: Topic
gl: Tema

[ctx: NetworkModel|]
en: Nick Count
gl: Conta de alcumes

[ctx: NetworkModelController|]
en: Do you want to delete the following buffer(s) permanently? | Do you want to delete the following buffer(s) permanently?
gl[0]: Desexa eliminar permanentemente a seguinte area de conversas?
gl[1]: Desexa eliminar permanentemente as seguintes areas de conversas?

[ctx: NetworkModelController|]
en: ...and <b>%1</b> more<br><br>
gl: ...e <b>%1</b> máis<br><br>

[ctx: NetworkModelController|]
en: <b>Note:</b> This will delete all related data, including all backlog data, from the core's database and cannot be undone.
gl: <b>Nota:</b> Isto eliminará toda a información relacionada, incluíndo toda a información do rexistro do núcleo e é irreversíbel.

[ctx: NetworkModelController|]
en: <br>Active channel buffers cannot be deleted, please part the channel first.
gl: <br>As canles en área de conversa que teñen actividade, non poden ser eliminados. Abandone primeiro a canle.

[ctx: NetworkModelController|]
en: Remove buffers permanently?
gl: Retirar as áreas de conversa permanentemente?

[ctx: NetworkModelController::JoinDlg|]
en: Join Channel
gl: Unirse a canle

[ctx: NetworkModelController::JoinDlg|]
en: Network:
gl: Rede:

[ctx: NetworkModelController::JoinDlg|]
en: Channel:
gl: Canle:

[ctx: NetworkModelController::JoinDlg|]
en: Password:
gl: Contrasinal:

[ctx: NetworkPage|]
en: Setup Network Connection
gl: Configurar a conexión de rede

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Form
gl: Formulario

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Re&name...
gl: Re&nomear...

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: &Add...
gl: &Engadir...

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: De&lete
gl: E&liminar

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Network Details
gl: Detalles da rede

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Identity:
gl: Identidade:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Servers
gl: Servidores

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Manage servers for this network
gl: Xestionar os servidores desta rede

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: &Edit...
gl: &Editar...

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Move upwards in list
gl: Mover cara arriba na lista

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Move downwards in list
gl: Mover cara abaixo na lista

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Commands
gl: Ordes

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Configure automatic identification or misc. commands to be executed after connecting to a server
gl: Configurar a identificación automática ou outras ordes a ser executadas despois de conectar ao servidor

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Commands to execute on connect:
gl: Ordes a executar ao conectarse:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Specify a list of IRC commands to be executed upon connect.
    Note that Quassel IRC automatically rejoins channels, so /join will rarely be needed here!
gl: Especificar unha lista de ordes a ser executadas ao conectarse.
    Teña en conta que Quassel IRC lembra as canles ás que estaba unido, polo que, usar /join, raramente será necesario aquí.

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Connection
gl: Conexión

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Automatically reconnect to the IRC network after connection failures
gl: Reconectar automaticamente á rede IRC despois dun erro na conexión

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Automatic Reconnect
gl: Reconexión automática

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Wait
gl: Agarde

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: between retries
gl: entre reintentos

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Number of retries:
gl: Número de reintentos:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Unlimited
gl: Sen límites

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Rejoin all channels after reconnect
gl: Volver a unirse a todas as canles despois de reconectar

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Auto Identify
gl: Identificar automaticamente

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Use SASL Authentication
gl: Usar autenticación SASL

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Account:
gl: Conta:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Password:
gl: Contrasinal:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Service:
gl: Servizo:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Encodings
gl: Codificacións

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Control encodings for in- and outgoing messages
gl: Control de codificación para as mensaxes entrantes e saíntes

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Use Custom Encodings
gl: Usar codificacións personalizadas

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Specify which encoding your messages will be sent in.
    UTF-8 should be a sane choice for most networks.
gl: Especificar a codificación coa que serán enviadas as súas mensaxes.
    UTF-8 debería ser unha boa elección para a maioría das redes.

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Send messages in:
gl: Enviar mensaxes en:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Receive fallback:
gl: Recibir reserva:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Server encoding:
gl: Codificación do servidor:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Networks
gl: Redes

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: <b>The following problems need to be corrected before your changes can be applied:</b><ul>
gl: <b>Os seguintes problemas precisan ser corrixidos antes de que se poidan aplicar os cambios:</b> <ul>

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: <li>All networks need at least one server defined</li>
gl: <li>Todas as redes precisan polo menos dun servidor definido</li>

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Invalid Network Settings
gl: Configuración incorrecta da rede

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Delete Network?
gl: Eliminar a rede?

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Do you really want to delete the network "%1" and all related settings, including the backlog?
gl: Ten certeza de que desexa eliminar a rede «%1» e toda a información relacionada, incluíndo o rexistro?

[ctx: NickEditDlg|]
en: Edit Nickname
gl: Editar o alcume

[ctx: NickEditDlg|]
en: Please enter a valid nickname:
gl: Introduza un alcume válido:

[ctx: NickEditDlg|]
en: A valid nickname may contain letters from the English alphabet, digits, and the special characters {, }, [, ], \, |, `, ^, _ and -.
gl: Un alcume válido pode conter letras do alfabeto inglés, díxitos numéricos, e os caracteres especiais {, }, [, ], \, |, `, ^, _ e -.

[ctx: NickEditDlg|]
en: Add Nickname
gl: Engadir alcume

[ctx: NotificationsSettingsPage|]
en: Notifications
gl: Notificacións

[ctx: QObject|]
en: Requesting a total of up to %1 backlog messages for %2 buffers
gl: Solicitando un total de %1 mensaxes ao rexistro desde %2 áreas de conversa

[ctx: QObject|]
en: Requesting up to %1 of all unread backlog messages (plus additional %2)
gl: Solicitando ata %1 de todas as mensaxes sen ler do rexistro (máis %2 adicionais)

[ctx: QObject|]
en: Requesting a total of up to %1 unread backlog messages for %2 buffers
gl: Solicitando ata %1 de todas as mensaxes sen ler do rexistro de %2 áreas de conversa

[ctx: QObject|]
en: Welcome to Quassel IRC
gl: Dámoslle a benvida a Quassel IRC

[ctx: QObject|]
en: This wizard will help you to set up your default identity and your IRC network connection.<br>This only covers basic settings. You can cancel this wizard any time and use the settings dialog for more detailed changes.
gl: Este asistente guiarao para configurar a súa identidade predeterminada e a súa conexión á rede IRC.<br>Isto só abrangue aspectos básicos. Vostede pode cancelar o asistente en calquera momento e usar o diálogo de configuración para un axuste máis detallado.

[ctx: QssParser|]
en: Invalid block declaration: %1
gl: Declaración de bloque incorrecta: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid palette role assignment: %1
gl: Asignación de modo de paleta incorrecta: %1

[ctx: QssParser|]
en: Unknown palette role name: %1
gl: Nome de modo de paleta descoñecido: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid subelement name in %1
gl: Nome de subelemento incorrecto en %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid message type in %1
gl: Tipo de mensaxe incorrecto en %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid condition %1
gl: Condición non válida %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid message label: %1
gl: Etiqueta da mensaxe incorrecta: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid senderhash specification: %1
gl: Especificación da marca identificadora do remitente incorrecta: %1

[ctx: QssParser|]
en: Senderhash can be at most "0x0f"!
gl: A marca identificadora do remitente pode ser como moito «0x0f»!

[ctx: QssParser|]
en: Invalid format name: %1
gl: Nome de formato incorrecto: %1

[ctx: QssParser|]
en: Illegal IRC color specification (must be between 00 and 0f): %1
gl: Especificación incorrecta de cores IRC (debe estar comprendida entre 00 e 0f): %1

[ctx: QssParser|]
en: Unhandled condition: %1
gl: Condición non manexada: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid proplist %1
gl: lista non válida de propiedades %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid chatlist item type %1
gl: Tipo de elemento nob válido da lista de conversas %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid chatlist state %1
gl: Estado non válido da lista de conversas %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid property declaration: %1
gl: Declaración non válida de propiedade: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid font property: %1
gl: Propiedade non válida do tipo de letra: %1

[ctx: QssParser|]
en: Unknown ChatLine property: %1
gl: Propiedade descoñecida da liña de conversa: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid palette color role specification: %1
gl: Epecificación non válida da paleta do modo de cor: %1

[ctx: QssParser|]
en: Unknown palette color role: %1
gl: Paleta de cor descoñecida: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid gradient declaration: %1
gl: Declaración non válida da gradiente: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid gradient stops list: %1
gl: Lista de paradas da gradiente non válida: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid font specification: %1
gl: Especificación non válida do tipo de letra: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid font style specification: %1
gl: Especificación non válida do estilo do tipo de letra: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid font weight specification: %1
gl: Especificación non válida do largo do tipo de letra: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid font size specification: %1
gl: Especificación non válida do tamaño do tipo de letra: %1

[ctx: QtMultimediaNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Select Audio File
gl: Seleccione un ficheiro de son

[ctx: QtMultimediaNotificationConfigWidget|]
en: Form
gl: Formulario

[ctx: QtMultimediaNotificationConfigWidget|]
en: Play a sound
gl: Reproducir un son

[ctx: QtMultimediaNotificationConfigWidget|]
en: Prelisten to the selected sound
gl: Escoita previa do son seleccionado

[ctx: QtMultimediaNotificationConfigWidget|]
en: Select the sound file to play
gl: Seleccione o ficheiro de son a reproducir

[ctx: Quassel::secondsToString()|]
en: year
gl: ano

[ctx: Quassel::secondsToString()|]
en: day
gl: día

[ctx: Quassel::secondsToString()|]
en: sec
gl: seg

[ctx: SaveIdentitiesDlg|]
en: Sync With Core
gl: Sincronizar co núcleo

[ctx: SaveIdentitiesDlg|]
en: Syncing data with core, please wait...
gl: Sincronizando datos co núcleo, agarde ...

[ctx: SaveIdentitiesDlg|]
en: Abort
gl: Interromper

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Server Info
gl: Información do servidor

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Server address:
gl: Enderezo do servidor:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Port:
gl: Porto:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Password:
gl: Contrasinal:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Advanced
gl: Avanzado

[ctx: ServerEditDlg|]
en: SSL Version:
gl: Versión de SSL:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Use a Proxy
gl: Usar un servidor proxy

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Proxy Type:
gl: Tipo de proxy:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Proxy Host:
gl: Servidor Proxy:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Proxy Username:
gl: Usuario no proxy:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Proxy Password:
gl: Contrasinal no proxy:

[ctx: SettingsDlg|]
en: Configure Quassel
gl: Configurar Quassel

[ctx: SettingsDlg|]
en: Settings
gl: Configuracións

[ctx: SettingsDlg|]
en: Save changes
gl: Gardar os cambios

[ctx: SettingsDlg|]
en: There are unsaved changes on the current configuration page. Would you like to apply your changes now?
gl: Hai cambios sen gardar na páxina de configuración actual. Quere aplicar os cambios agora?

[ctx: SettingsDlg|]
en: Configure %1
gl: Configurar %1

[ctx: SettingsDlg|]
en: Reload Settings
gl: Recargar a configuración

[ctx: SettingsDlg|]
en: Do you like to reload the settings, undoing your changes on this page?
gl: Quere recargar a configuración, desfacendo  os seus cambios nesta páxina?

[ctx: SettingsDlg|]
en: Restore Defaults
gl: Restaurar os valores predeterminados

[ctx: SettingsDlg|]
en: Do you like to restore the default values for this page?
gl: Quere restaurar os valores predeterminados para ésta páxina?

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Configure Quassel
gl: Configurar Quassel

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Settings
gl: Configuracións

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Configure %1
gl: Configurar %1

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Reload Settings
gl: Recargar a configuración

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Do you like to reload the settings, undoing your changes on this page?
gl: Quere recargar a configuración, desfacendo  os seus cambios nesta páxina?

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Restore Defaults
gl: Restaurar os valores predeterminados

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Do you like to restore the default values for this page?
gl: Quere restaurar os valores predeterminados para ésta páxina?

[ctx: ShortcutsModel|]
en: Action
gl: Acción

[ctx: ShortcutsModel|]
en: Shortcut
gl: Atallo

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Form
gl: Formulario

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Search:
gl: Busca:

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Shortcut for Selected Action
gl: Atallo para a acción seleccionada

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Default:
gl: Predeterminado:

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: None
gl: Ningún

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Custom:
gl: Personalizado:

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Shortcuts
gl: Atallos

[ctx: SignalProxy|]
en: Disconnecting
gl: Desconectando

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Network name:
gl: Nome da rede:

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: The name of the IRC network you are configuring
gl: O nome da rede de IRC que está a configurar

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Servers
gl: Servidores

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: A list of IRC servers belonging to this network
gl: Unha lista dos servidores IRC que pertencen a esta rede

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Edit this server entry
gl: Editar esta entrada de servidor

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: &Edit...
gl: &Editar...

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Add another IRC server
gl: Engadir outro servidor de IRC

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: &Add...
gl: &Engadir...

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Remove this server entry from the list
gl: Retirar esta entrada de servidor da lista

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: De&lete
gl: E&liminar

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Move upwards in list
gl: Mover cara arriba na lista

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Move downwards in list
gl: Mover cara abaixo na lista

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Join Channels Automatically
gl: Unirse ás canles automáticamente

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: A list of IRC channels you will join automatically after connecting to the network
gl: Unha lista de canles de IRC ás que unirse automaticamente despois de conectarse á rede

[ctx: SnoreNotificationConfigWidget|]
en: Form
gl: Formulario

[ctx: SqliteStorage|]
en: SQLite is a file-based database engine that does not require any setup. It is suitable for small and medium-sized databases that do not require access via network. Use SQLite if your Quassel Core should store its data on the same machine it is running on, and if you only expect a few users to use your core.
gl: SQLite é un motor de base de datos baseado en ficheiros que non require configuración algunha. É axitado para bases de datos pequenas ou medianas que non requiran acceso ao través da rede. Use SQLite se o seu Quassel, debe almacenar a información na mesma máquina na que Quassel está a executarse, e se se agarda que só uns poucos usuarios usen o seu núcleo.

[ctx: SslInfoDlg|]
en: Security Information
gl: Información de seguranza

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Hostname:</b>
gl: <b>Servidor:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>IP address:</b>
gl: <b>Enderezo IP:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Encryption:</b>
gl: <b>Cifrado:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Protocol:</b>
gl: <b>Protocolo:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Certificate chain:</b>
gl: <b>Cadea do certificado:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: Subject
gl: Titular

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Common name:</b>
gl: <b>Nome común:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Organization:</b>
gl: <b>Organización:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Organizational unit:</b>
gl: <b>Unidade de organización:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Country:</b>
gl: <b>País:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>State or province:</b>
gl: <b>Estado ou provincia:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Locality:</b>
gl: <b>Localidade:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: Issuer
gl: Emisor

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Validity period:</b>
gl: <b>Período de validez:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>MD5 digest:</b>
gl: <b>Suma MD5:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>SHA1 digest:</b>
gl: <b>Suma SHA1:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Trusted:</b>
gl: <b>De confianza:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: Yes
gl: Si

[ctx: SslInfoDlg|]
en: No, for the following reasons:<ul>
gl: Non, polas seguintes razóns:<ul>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: %1 to %2
gl: %1 ata %2

[ctx: StatusBufferItem|]
en: Status Buffer
gl: Área de estado

[ctx: SystemTray|]
en: &Minimize
gl: &Minimizar

[ctx: SystemTray|]
en: &Restore
gl: &Restaurar

[ctx: SystrayAnimationConfigWidget|]
en: Form
gl: Formulario

[ctx: SystrayNotificationBackend|]
en: %n pending highlight(s) | %n pending highlight(s)
gl[0]: %n resaltado pendente
gl[1]: %n resaltados pendentes

[ctx: SystrayNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Show a message in a popup
gl: Mostrar a mensaxe nunha xanela emerxente

[ctx: TabCompleter|]
en: Tab completion
gl: Completado co tabulador

[ctx: TaskbarNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Activate dock entry, timeout:
gl: Activar a entrada da doca, tempo de espera:

[ctx: TaskbarNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Mark taskbar entry, timeout:
gl: Marcar a entrada na barra de tarefas, tempo de espera:

[ctx: TaskbarNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Unlimited
gl: Sen límites

[ctx: TaskbarNotificationBackend::ConfigWidget|]
en:  seconds
gl:  segundos

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Connect
gl: Conectar

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Connect to IRC
gl: Conectar a IRC

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Disconnect
gl: Desconectar

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Disconnect from IRC
gl: Desconectar de IRC

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Connect to all
gl: Conectar a todo

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Disconnect from all
gl: Desconectarse de todo

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Part
gl: Abandonar

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Leave currently selected channel
gl: Deixar a canle seleccionada actualmente

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Join
gl: Unirse

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Join a channel
gl: Unirse á canle

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Query
gl: Consulta

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Start a private conversation
gl: Comezar unha conversa privada

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Whois
gl: Quen é

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Request user information
gl: Solicitar información do usuario

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Give operator privileges to user
gl: Outorgar privilexios de operador ao usuario

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Take operator privileges from user
gl: Quitar privilexios de operador ao usuario

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Voice
gl: Voz

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Give voice to user
gl: Outorgar voz ao usuario

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Devoice
gl: Quitar voz

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Take voice from user
gl: Quitar voz ao usuario

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Kick
gl: Expulsar

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Remove user from channel
gl: Retirar ao usuario da canle

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Ban
gl: Vetar

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Ban user from channel
gl: Vetar a presencia do usuario na canle

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Kick/Ban
gl: Expulsar/Vetar

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Remove and ban user from channel
gl: Retirar e vetar ao usurio na canle

[ctx: TopicWidget|]
en: Form
gl: Formulario

[ctx: TopicWidget|]
en: Users: %1
gl: Usuarios: %1

[ctx: TopicWidget|]
en: Lag: %1 msecs
gl: Atraso: %1 msegs

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: Form
gl: Formulario

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: Custom font:
gl: Tipo de letra personalizado:

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: Resize dynamically to fit contents
gl: Redimensionar dinámicamente para axustarse ao contido

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: On hover only
gl: Só ao pasar por riba

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: Topic Widget
gl: Compoñente do tema

[ctx: Transfer|]
en: New
gl: Novo

[ctx: TransferModel|]
en: Type
gl: Tipo

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Nick Message
en: You are now known as %DN%1%DN
gl: Agora é coñecido como %DN%1%DN

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
en: %DN%1%DN is now known as %DN%2%DN
gl: %DN%1%DN é agora coñecido como %DN%2%DN

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Mode Message
en: User mode: %DM%1%DM
gl: Modo do usuario: %DM%1%DM

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
en: Mode %DM%1%DM by %DN%2%DN
gl: Modo %DM%1%DM por %DN%2%DN

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Join Message
en: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH has joined %DC%4%DC
gl: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH uniuse a %DC%4%DC

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Part Message
en: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH has left %DC%4%DC
gl: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH abandonou %DC%4%DC

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Quit Message
en: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH has quit
gl: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH saíu

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Kick Message
en: %DN%1%DN has kicked %DN%2%DN from %DC%3%DC
gl: %DN%1%DN expulsou a %DN%2%DN de %DC%3%DC

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Day Change Message
en: {Day changed to %1}
gl: {Día cambiado a %1}

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
en: Netsplit between %DH%1%DH and %DH%2%DH ended. Users joined:
gl: A división entre %DH%1%DH e %DH%2%DH rematou. Uníronse:

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
en: %DN%1%DN (%2 more)
gl: %DN%1%DN (%2 máis)

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
en: Netsplit between %DH%1%DH and %DH%2%DH. Users quit:
gl: División entre %DH%1%DH e %DH%2%DH. Saíron:

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Owner(s) | %n Owner(s)
gl[0]: %n propietario
gl[1]: %n propietarios

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Admin(s) | %n Admin(s)
gl[0]: %n administrador
gl[1]: %n administradores

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Operator(s) | %n Operator(s)
gl[0]: %n operador
gl[1]: %n operadores

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Half-Op(s) | %n Half-Op(s)
gl[0]: %n semiOp
gl[1]: %n semiOp

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Voiced | %n Voiced
gl[0]: %n con voz
gl[1]: %n con voz

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n User(s) | %n User(s)
gl[0]: %n usuario
gl[1]: %n usuarios
