Quassel IRC - en to hu translation catalogue (757 entries)

[ctx: AboutDlg|]
en: About Quassel
hu: A Quassel névjegye

[ctx: AboutDlg|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:15pt; font-weight:600; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Quassel IRC</p></body></html>
hu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; fonts-size:15pt; font-weight:600; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Quassel IRC</p></body></html>

[ctx: AboutDlg|]
en: &About
hu: &Névjegy

[ctx: AboutDlg|]
en: A&uthors
hu: &Készítők

[ctx: AboutDlg|]
en: &Contributors
hu: Kö&zreműködők

[ctx: AboutDlg|]
en: &Thanks To
hu: K&öszönet

[ctx: AboutDlg|]
en: Quassel IRC is mainly developed by:
hu: A Quassel IRC fő fejlesztői:

[ctx: AboutDlg|]
en: We would like to thank the following contributors (in alphabetical order) and everybody we forgot to mention here:
hu: Szeretnénk köszönetet mondani a következő közreműködőknek, és mindazoknak akiket elfelejtettünk itt megemlíteni:

[ctx: AbstractSqlStorage|]
en: Upgrade failed...
hu: Sikertelen frissítés…

[ctx: AliasesModel|]
en: <b>The shortcut for the alias</b><br />It can be used as a regular slash command.<br /><br /><b>Example:</b> "foo" can be used per /foo
hu: <b>Az álnév gyorsbillentyűje</b><br />Ugyanúgy használható, mint egy általános perjeles parancs.<br /><br /><b>Például a „foo” használható /foo alakban

[ctx: AliasesModel|]
en: Alias
hu: Álnév

[ctx: AliasesModel|]
en: Expansion
hu: Bővítmény

[ctx: AliasesSettingsPage|]
en: Form
hu: Űrlap

[ctx: AliasesSettingsPage|]
en: New
hu: Új

[ctx: AliasesSettingsPage|]
en: Delete
hu: Törlés

[ctx: AliasesSettingsPage|]
en: Aliases
hu: Álnevek

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Form
hu: Űrlap

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Language:
hu: Nyelv:

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Set the application language. Requires restart!
hu: Beállítja az alkalmazás nyelvét. Újraindítást igényel!

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: <Untranslated>
hu: <Lefordítatlan>

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: <System Default>
hu: <A rendszer alapértelmezése>

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Set application style
hu: Alkalmazásstílus beállítása

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Use custom stylesheet
hu: Egyéni stíluslap használata

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: ...
hu: …

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Show system tray icon
hu: Paneltálcaikon megjelenítése

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Message Redirection
hu: Üzenetátirányítás

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: User Notices:
hu: Felhasználó Figyelmeztetés:

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Server Notices:
hu: Kiszolgáló Figyelmeztetés:

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Default Target
hu: Alapértelmezett cél

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Status Window
hu: Állapotablak

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Current Chat
hu: Aktuális Becenév

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Errors:
hu: Hibák:

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Interface
hu: Felület

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Please choose a stylesheet file
hu: Válasszon egy stíluslapfájlt

[ctx: AwayLogView|]
en: Away Log
hu: Távollét Alatti Naplózás

[ctx: AwayLogView|]
en: Show Network Name
hu: Hálózatnév megjelenítése

[ctx: AwayLogView|]
en: Show Buffer Name
hu: Puffernév megjelenítése

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Form
hu: Űrlap

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Number of messages to be requested from the core when using scrolling up in the buffer view.
hu: A lekérdezendő üzenetek száma a puffernézet görgetése közben.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Dynamic backlog amount:
hu: Dinamikus napló mennyiesége:

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Unread messages per chat
hu: Olvasatlan üzenetek

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Globally unread messages
hu: Olvasatlan üzenetek

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Initial backlog amount:
hu: Kiinduló napló mennyisége:

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Maximum amount of messages to be fetched per buffer.
hu: A pufferenkénti üzenetek maximális mennyisége.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Limit:
hu: Korlát:

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Unlimited
hu: Korlátlan

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Amount of messages to be fetched in addition to the unread messages. The Limit does not apply here.
hu: Az olvasatlan üzeneteken felül gyűjtentő üzenetek mennyisége. A korlátot ne itt adja meg.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Additional Messages:
hu: További üzenetek:

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Maximum amount of messages to be fetched over all buffers.
hu: A pufferekben gyűjtendő üzenetek maximális mennyisége.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Interface
hu: Felület

[ctx: BufferView|]
en: Merge buffers permanently?
hu: Pufferok egyesítése véglegesen?

[ctx: BufferView|]
en: Do you want to merge the buffer "%1" permanently into buffer "%2"?
     This cannot be reversed!
hu: Szeretné összefűzni végleg az "%1" és "%2" puffert? A művelet nem visszavonható!

[ctx: BufferViewEditDlg|]
en: Dialog
hu: Párbeszédablak

[ctx: BufferViewEditDlg|]
en: Please enter a name for the chat list:
hu: Adjon egy nevet a csevegéslistának:

[ctx: BufferViewEditDlg|]
en: Add Chat List
hu: Csevegéslista hozzáadása

[ctx: BufferViewFilter|]
en: Show / Hide Chats
hu: Csevegések megjelenítése/elrejtése

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Form
hu: Űrlap

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Re&name...
hu: Át&nevezés…

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: &Add...
hu: &Hozzáadás…

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: De&lete
hu: &Törlés

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Chat List Settings
hu: A csevegéslista beállításai

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Network:
hu: Hálózat:

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: All
hu: Összes

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: This option is not available when all Networks are visible.
    In this mode no separate status buffer is displayed.
hu: Ez az opció nem használható amikor minden Hálozat látható.
    Ebben a módban különálló státuszpufferek nem láthatók.

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Show status window
hu: Állapotablak megjelenítése

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Show channels
hu: Csatornák megjelenítése

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Show queries
hu: Párbeszéd megjelenítése

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Hide inactive chats
hu: Inaktív csevegések elrejtése

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Sort alphabetically
hu: Rendezés ábécésorrendben

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Minimum Activity:
hu: Minimális aktivitás

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: No Activity
hu: Nincs aktivitás

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Other Activity
hu: Egyéb aktivitások

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: New Message
hu: Új üzenet

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Highlight
hu: Kiemelés

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Preview:
hu: Előnézet:

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Interface
hu: Felület

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Custom Chat Lists
hu: Egyéni csevegéslisták

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Delete Chat List?
hu: Törli a csevegéslistát?

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Do you really want to delete the chat list "%1"?
hu: Biztosan törölni akarja a(z) „%1” csevegéslistát?

[ctx: BufferViewWidget|]
en: BufferView
hu: PufferNézet

[ctx: BufferWidget|]
en: Zoom In
hu: Nagyítás

[ctx: BufferWidget|]
en: Zoom Out
hu: Kicsinyítés

[ctx: BufferWidget|]
en: Actual Size
hu: Tényleges méret

[ctx: ChannelBufferItem|]
en: Users
hu: Felhasználók

[ctx: ChannelBufferItem|]
en: Topic
hu: Téma

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Channel List
hu: Csatornalista

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Search Pattern:
hu: Keresési minta:

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Toggle between simple and advanced mode.
    Advanced mode allows one to pass search strings to the IRC Server.
hu: Válasszon egyszerű és haladó mód között.
    A haladó mód engedi szöveg keresését az IRC szerveren.

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Show Channels
hu: Csatornák megjelenítése

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Filter:
hu: Szűrő:

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Errors Occurred:
hu: Hibák történtek:

[ctx: ChannelListDlg|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Lucida Grande'; font-size:13pt;">SUPER EVIL CATASTROPHIC ERROR!!11</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Lucida Grande'; font-size:13pt;"></p></body></html>
hu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Műveleti módok:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"><span style=" font-weight:400; text-decoration: underline;">Bekapcsolás:</span> <span style=" font-weight:400;">Csak a pufferek látszódnak a jobb oldalon a chatablakban</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" text-decoration: underline;">Kikapcsolás:</span> A pufferek a jobb oldalon tiltásra kerülnek.</p></body></html>

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Form
hu: Űrlap

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Operation Mode:
hu: Művelet Mód:

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Operation modes:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"><span style=" font-weight:400; text-decoration: underline;">Opt-In:</span> <span style=" font-weight:400;">Only buffers on the right side are shown in chatmonitor</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" text-decoration: underline;">Opt-Out:</span> Buffers on the right side will be ignored in chatmonitor</p></body></html>
hu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Műveleti módok:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"><span style=" font-weight:400; text-decoration: underline;">Bekapcsolás:</span> <span style=" font-weight:400;">Csak a pufferek látszódnak a jobb oldalon a chatablakban</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" text-decoration: underline;">Kikapcsolás:</span> A pufferek a jobb oldalon tiltásra kerülnek.</p></body></html>

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Available:
hu: Elérhető:

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Move selected buffers to the left
hu: Kijelölt pufferek mozgatása balra

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Move selected buffers to the right
hu: Kijelölt pufferek mozgatása jobbra

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Show:
hu: Megjelenítés:

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Show highlights in chatmonitor even if the originating buffer is ignored
hu: Mutassa a chatablakban a névkiemeléseket, akkor is, ha az eredeti puffer tiltott

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Always show highlighted messages
hu: Mindig jelenjenek meg a kiemelt üzenetek

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Show own messages
hu: Saját üzenetek megjelenítése

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Interface
hu: Felület

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Chat Monitor
hu: Csevegésfigyelő

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Opt In
hu: Bekapcsol

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Opt Out
hu: Kikapcsol

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Ignore:
hu: Mellőzés:

[ctx: ChatMonitorView|]
en: Show Own Messages
hu: Saját üzenetek megjelenítése

[ctx: ChatMonitorView|]
en: Show Network Name
hu: Hálózatnév megjelenítése

[ctx: ChatMonitorView|]
en: Show Buffer Name
hu: Puffernév megjelenítése

[ctx: ChatMonitorView|]
en: Configure...
hu: Beállítás…

[ctx: ChatScene|]
en: Copy Selection
hu: Kijelölés másolása

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Form
hu: Űrlap

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Custom Colors
hu: Egyéni színek

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Action:
hu: Művelet:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: ...
hu: …

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Timestamp:
hu: időbélyegző:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Channel message:
hu: Saját üzenetek:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Highlight foreground:
hu: Előtér kiemelése:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Command message:
hu: Saját üzenetek:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Highlight background:
hu: Háttér kiemelése:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Server message:
hu: Hibaüzenet:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Error message:
hu: Hibaüzenet:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Background:
hu: Háttér:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Own messages:
hu: Saját üzenetek:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Interface
hu: Felület

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: Form
hu: Űrlap

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: ...
hu: …

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: case sensitive
hu: kis- és nagybetűk megkülönböztetése

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: search nick
hu: álnév keresése

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: search message
hu: üzenet keresése

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: ignore joins, parts, etc.
hu: kapcsolódások, társak stb. tiltása.

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Form
hu: Űrlap

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Custom chat window font:
hu: Egyéni csevegéslisták

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Interface
hu: Felület

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Chat View
hu: Csevegésnézet

[ctx: Client|]
en: Identity already exists in client!
hu: A profil már létezik!

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Connecting to %1...
hu: Kapcsolódás %1 hálózathoz...

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Looking up %1...
hu: %1 keresése…

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Connected to %1
hu: Kapcsolódva %1 hálózathoz

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Disconnecting from %1...
hu: Lekapcsolódás erről %1...

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Disconnected
hu: Szétkapcsolva

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Synchronizing to core...
hu: &Csatlakozás...

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Logging in...
hu: Bejelentkezés…

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Unencrypted connection canceled
hu: Biztonsági Kapcsolat Használata

[ctx: ClientBacklogManager|]
en: Processed %1 messages in %2 seconds.
hu: %1 üzenet feldolgozva %2 másodperc alatt.

[ctx: ClientBufferViewManager|]
en: All Chats
hu: Csevegéslista hozzáadása

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Enable Ping Timeout Detection
hu: Animációk engedélyezése

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Ping interval:
hu: Frissítési időköz:

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en:  seconds
hu:  másodperc

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Disconnect after
hu: Szétkapcsolva

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Update interval:
hu: Frissítési időköz:

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en:  users
hu:  felhasználó

[ctx: ContentsChatItem|]
en: Copy Link Address
hu: Hivatkozás címének másolása

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Connect
hu: Kapcsolódás

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Disconnect
hu: Kapcsolat bontása

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Join
hu: Csatlakozás

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Part
hu: Kilépés

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Delete Chat(s)...
hu: Csevegések törlése…

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Joins
hu: Csatlakozások

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Parts
hu: Kilépések

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Quits
hu: Kilépések

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Nick Changes
hu: Becenév Változik

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Mode Changes
hu: Mód Változik

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Day Changes
hu: Nap változik

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Topic Changes
hu: Becenév Változik

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Set as Default...
hu: Beállítás alapértelmezettnek…

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Use Defaults...
hu: Alapértelmezések használata…

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Join Channel...
hu: Csatlakozás csatornához…

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Start Query
hu: Párbeszéd Indítása

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Show Query
hu: Párbeszéd megjelenítése

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Version
hu: Verzió

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Time
hu: Idő

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Client info
hu: Kliens

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Custom...
hu: Egyéni…

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Give Operator Status
hu: Operátor Jog Adása

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Take Operator Status
hu: Operátor Jog Elvétele

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Give Voice
hu: Voice jog adása

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Take Voice
hu: Voice jog elvétele

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Kick From Channel
hu: Kirúgás a csatornáról

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Ban From Channel
hu: Kitiltás a csatornáról

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Kick && Ban
hu: Kirúgás és kitiltás

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Show Channel List
hu: Csatornalista megjelenítése

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Show Ignore List
hu: Mellőzöttek Listája

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Hide Events
hu: Események elrejtése

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Actions
hu: Tevékenységek

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Ignore
hu: Mellőzés:

[ctx: Core|]
en: Calling restoreState() even though active sessions exist!
hu: restoreState() hívása amíg az aktív munkafolyamat él!

[ctx: Core|]
en: Admin user or password not set.
hu: Admin felhasználót vagy jelszót nem állítottak be.

[ctx: Core|]
en: Could not setup storage!
hu: A tárolót nem lehet beállítani!

[ctx: Core|]
en: Creating admin user...
hu: Adminisztrátor Felhasználó Létrehozása...

[ctx: Core|]
en: Invalid listen address %1
hu: Nem érvényes figyelő cím %1

[ctx: Core|]
en: Listening for GUI clients on IPv6 %1 port %2 using protocol version %3
hu: GUI kliens figyelése %1 számú IPv6-on, %2 porton, %3 számú protokollal

[ctx: Core|]
en: Could not open IPv6 interface %1:%2: %3
hu: Nem lehet megnyitni az IPv6 csatolót %1:%2:%3

[ctx: Core|]
en: Listening for GUI clients on IPv4 %1 port %2 using protocol version %3
hu: GUI kliens figyelése %1 számú IPv4-en, %2 porton, %3 számú protokollal

[ctx: Core|]
en: Could not open IPv4 interface %1:%2: %3
hu: Nem lehet megnyitni az IPv4 csatolót %1:%2:%3

[ctx: Core|]
en: Invalid listen address %1, unknown network protocol
hu: Nem érvényes figyelő cím %1, ismeretlen hálózati protokoll

[ctx: Core|]
en: Could not open any network interfaces to listen on!
hu: Nem lehet hálózati csatolót nyitni!

[ctx: Core|]
en: Client connected from
hu: Kliens kapcsolódása innen

[ctx: Core|]
en: Closing server for basic setup.
hu: Szerver leállítása alapbeállításokhoz.

[ctx: CoreAccount|]
en: Internal Core
hu: Felület

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Edit Core Account
hu: Mag Profil Szerkesztése

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Account Details
hu: Fiók részletei

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Account Name:
hu: Fióknév:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Local Core
hu: Helyi Mag

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Hostname:
hu: Gépnév:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: localhost
hu: Helyi Kiszolgáló

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: User:
hu: Felhasználó:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Password:
hu: Jelszó:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Remember
hu: Megjegyzés

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Proxy Type:
hu: Proxy Tipusa:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Add Core Account
hu: Profil Hozzáadása

[ctx: CoreAccountModel|]
en: Internal Core
hu: Felület

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Connect to Quassel Core
hu: Kapcsolódás a Quassel Maghoz

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Core Accounts
hu: Profil Hozzáadása

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Edit...
hu: Szerkesztés…

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Add...
hu: Hozzáadás…

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Delete
hu: Törlés

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Automatically connect on startup
hu: Automatikus kapcsolódás induláskor

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Connect to last account used
hu: Kapcsolódás a Quassel Maghoz

[ctx: CoreAuthHandler|]
en: Client
hu: Kliens

[ctx: CoreAuthHandler|]
en: too old, rejecting.
hu: túl régi, visszautasítás.

[ctx: CoreAuthHandler|]
en: <b>Invalid username or password!</b><br>The username/password combination you supplied could not be found in the database.
hu: <b>Nem megfelelő felhasználói név vagy jelszó!</b><br>Az Ön által megadott felhasználói név/jelszó páros nem található az adatbázisban.

[ctx: CoreConfigWizard|]
en: Description
hu: Leírás

[ctx: CoreConfigWizard|]
en: Core Configuration Wizard
hu: Mag Konfiguráció Varázsló

[ctx: CoreConfigWizard|]
en: Your core has been successfully configured. Logging you in...
hu: A magot sikeresen beállítottuk. Bejelentkezés...

[ctx: CoreConfigWizard|]
en: Core configuration failed:<br><b>%1</b><br>Press <em>Next</em> to start over.
hu: Mag konfiguráció nem sikerült:<br><b>%1</b><br>Nyomja meg a <em>Következő gombot</em> az újraindításhoz.

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Form
hu: Űrlap

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Username:
hu: Felhasználónév:

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Password:
hu: Jelszó:

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Repeat password:
hu: Jelszó ismétlése

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Remember password
hu: Jelszó megjegyzése

[ctx: CoreConfigWizardAuthenticationSelectionPage|]
en: Form
hu: Űrlap

[ctx: CoreConfigWizardIntroPage|]
en: Form
hu: Űrlap

[ctx: CoreConfigWizardIntroPage|]
en: This wizard will guide you through the setup of your Quassel Core.
hu: Ez a varázsló segíteni fogja Önt a Quassel mag Beállításaiban.

[ctx: CoreConfigWizardPages::AdminUserPage|]
en: Create Admin User
hu: Adminisztrátor Felhasználó Létrehozása

[ctx: CoreConfigWizardPages::AdminUserPage|]
en: First, we will create a user on the core. This first user will have administrator privileges.
hu: Először létre fogunk hozni egy felhasználót a magon. Ennek az első felhasználónak adminisztrátor kiváltságai lesznek.

[ctx: CoreConfigWizardPages::IntroPage|]
en: Introduction
hu: Bevezetés

[ctx: CoreConfigWizardPages::StorageSelectionPage|]
en: Select Storage Backend
hu: HáttérTároló kiválasztása

[ctx: CoreConfigWizardPages::SyncPage|]
en: Storing Your Settings
hu: Beállítások Tárolása

[ctx: CoreConfigWizardStorageSelectionPage|]
en: Form
hu: Űrlap

[ctx: CoreConfigWizardStorageSelectionPage|]
en: Storage Backend:
hu: Háttér Tároló:

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Form
hu: Űrlap

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Your Choices
hu: Az Ön választásai

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Admin User:
hu: Adminisztrátor Felhasználó:

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Storage Backend:
hu: Háttér Tároló:

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Please wait while your settings are being transmitted to the core...
hu: Kérem várjon, az Ön beállításainak átvitele történik a magba...

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Authentication Required
hu: Hitelesítés szükséges

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Please enter your account data:
hu: Hálózat nevének megadása:

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Password:
hu: Jelszó:

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Username:
hu: Felhasználónév:

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Remember password
hu: Jelszó megjegyzése

[ctx: CoreConnectDlg|]
en: Connect to Core
hu: &Csatlakozás...

[ctx: CoreConnection|]
en: Network is down
hu: Hálózatok

[ctx: CoreConnection|]
en: Disconnected
hu: Szétkapcsolva

[ctx: CoreConnection|]
en: Disconnected from core.
hu: &Kapcsolat Bontása

[ctx: CoreConnection|]
en: Synchronizing to %1...
hu: Kapcsolódás %1 hálózathoz...

[ctx: CoreConnection|]
en: Synchronized to %1
hu: Kapcsolódva %1 hálózathoz

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Form
hu: Űrlap

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Network Status Detection
hu: Hálózat Részletei

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en:  seconds
hu:  másodperc

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Automatically reconnect on network failures
hu: Automatikus kapcsolódás induláskor

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Connection
hu: Kapcsolat

[ctx: CoreConnectionStatusWidget|]
en: Form
hu: Űrlap

[ctx: CoreConnectionStatusWidget|]
en: Message
hu: Üzenet

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Form
hu: Űrlap

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Highlight Nicks
hu: Kiemelt Becenevek

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Case sensitive
hu: kis- és nagybetű érzékeny

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Custom Highlights
hu: Egyéni Kiemelések

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Enabled
hu: Engedélyezés

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Channel
hu: Csatorna

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Add
hu: Hozzáadás

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Remove
hu: Eltávolítás

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Interface
hu: Felület

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: None
hu: Nincs

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: highlight rule
hu: kiemelés szabályai

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: Core Information
hu: Mag Információ

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: Version:
hu: Verzió:

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: Uptime:
hu: Üzemidő:

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: Close
hu: Bezárás

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: %n Day(s) | %n Day(s)
hu[0]: %n nap
hu[1]: %n nap

[ctx: CoreInfoDlg|]
en:  %1:%2:%3 (since %4)
hu:  %1:%2:%3 (%4 óta)

[ctx: CoreNetwork|]
en: Connecting to %1:%2...
hu: Kapcsolódás %1:%2 hálózatokhoz...

[ctx: CoreNetwork|]
en: Disconnecting. (%1)
hu: Lekapcsolódás. (%1)

[ctx: CoreNetwork|]
en: Could not connect to %1 (%2)
hu: Nem lehet csatlakozni a %1 (%2)

[ctx: CoreNetwork|]
en: Connection failure: %1
hu: Kapcsolódás sikertelen %1

[ctx: CoreSession|]
en: Client
hu: Kliens

[ctx: CoreSession|]
en: disconnected (UserId: %1).
hu: kapcsolat bontva (Felhasználói azonosító: %1).

[ctx: CoreSession|]
en: CoreSession::createNetwork(): Got invalid networkId from Core when trying to create network %1!
hu: CoreSession::createNetwork(): Érvénytelen hálózati azonosító érkezett a Magtól a %1 hálózat létrehozása közben!

[ctx: CoreSession|]
en: CoreSession::createNetwork(): Trying to create a network that already exists, updating instead!
hu: CoreSession::createNetwork(): Kísérlet már meglévő hálózat létrehozásához, frissítés!

[ctx: CoreSessionEventProcessor|]
en: No free and valid nicks in nicklist found. use: /nick <othernick> to continue
hu: Nem található szabad és érvényes álnév az álnévlistában. Használja a /nick <másikálnév> parancsot a folytatáshoz

[ctx: CoreSessionWidget|]
en: Yes
hu: Igen

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: No key has been set for %1.
hu: Nincs topik beállítva a %1 részére.

[ctx: CreateIdentityDlg|]
en: Create New Identity
hu: Új Profil Létrehozása

[ctx: CreateIdentityDlg|]
en: Identity name:
hu: Profil neve:

[ctx: CreateIdentityDlg|]
en: Create blank identity
hu: Üres Profil létrehozása

[ctx: CreateIdentityDlg|]
en: Duplicate:
hu: Kettőzés:

[ctx: DccSettingsPage|]
en: Form
hu: Űrlap

[ctx: DccSettingsPage|]
en:  seconds
hu:  másodperc

[ctx: DccSettingsPage|]
en: ...
hu: …

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: BufferViews:
hu: PufferNézet

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: All Networks:
hu: Összes hálózat:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Networks:
hu: Hálózatok:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Buffers:
hu: Pufferek:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Removed buffers:
hu: Pufferok egyesítése véglegesen?

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Minimum activity:
hu: Minimális aktivitás

[ctx: DebugLogDlg|]
en: Debug Log
hu: Hibakereső Naplózás

[ctx: EventStringifier|]
en: %1 has changed topic for %2 to: "%3"
hu: %1 megváltoztatta a topikot %2 témáról "%3" témára

[ctx: EventStringifier|]
en: Received non-RFC-compliant RPL_ISUPPORT: this can lead to unexpected behavior!
hu: RPL_ISUPPORT számára nem megfelelő RFC érkezett, mely váratlan viselkedéshez vezethet!

[ctx: EventStringifier|]
en: %1 is away: "%2"
hu: %1 távol: "%2"

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is %2 (%3)
hu: [Whowas] %1 volt %2 (%3)

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is online via %2 (%3)
hu: %1 online %2-on keresztül (%3)

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whowas] %1 was online via %2 (%3)
hu: [Whowas] %1 volt %2 (%3)

[ctx: EventStringifier|]
en: [Who] End of /WHO list for %1
hu: [Ki] Vége a /WHO listának %1 részére

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is logged in since %2
hu: [Whois] %1 bejelentkezett %2 óta

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is idling for %2 (since %3)
hu: [Whois] %1 távol %2 (%3) óta

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] End of /WHOIS list
hu: [Ki] Vége a /WHO listának %1 részére

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is a user on channels: %2
hu: [Whois] %1 felhasználó a következő hálózaton: %2

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 has voice on channels: %2
hu: [Whois] %1 írási joga van a következő csatornákon: %2

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is an operator on channels: %2
hu: [Whois] %1 operátor a következő csatornákon: %2

[ctx: EventStringifier|]
en: Channel %1 has %2 users. Topic is: "%3"
hu: A(z) %1 csatornán %2 felhasználó található. A topik: %3

[ctx: EventStringifier|]
en: End of channel list
hu: Csatornalista vége

[ctx: EventStringifier|]
en: Homepage for %1 is %2
hu: A %1 részére a beállított topik: "%2"

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is authed as %2
hu: [Whois] %1 távol: "%2"

[ctx: EventStringifier|]
en: No topic is set for %1.
hu: Nincs topik beállítva a %1 részére.

[ctx: EventStringifier|]
en: Topic for %1 is "%2"
hu: A %1 részére a beállított topik: "%2"

[ctx: EventStringifier|]
en: Topic set by %1 on %2
hu: Topikot %1 állította be a %2 csatornán

[ctx: EventStringifier|]
en: Nick %1 contains illegal characters
hu: A(z) %1 álnév nem engedélyezett karaktereket tartalmaz

[ctx: EventStringifier|]
en: Nick already in use: %1
hu: Az álnév már használatban van: %1

[ctx: ExecWrapper|]
en: Name "%1" is invalid: ../ or ..\ are not allowed!
hu: Név "%1" érvénytelen: ../ vagy ..\ nem engedélyezett!

[ctx: ExecWrapper|]
en: Could not find script "%1"
hu: A(z) „%1” parancsfájl nem található

[ctx: ExecWrapper|]
en: Script "%1" crashed with exit code %2.
hu: A(z) „%1” parancsfájl összeomlott a következő hibakóddal: %2.

[ctx: ExecWrapper|]
en: Script "%1" could not start.
hu: A(z) „%1” parancsfájl nem indítható el.

[ctx: ExecWrapper|]
en: Script "%1" caused error %2.
hu: A(z) „%1” parancsfájl a következő hibát okozta: %2.

[ctx: FontSelector|]
en: Choose...
hu: Kiválasztás…

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Form
hu: Űrlap

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Custom Highlights
hu: Egyéni Kiemelések

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Enabled
hu: Engedélyezés

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Highlight
hu: Kiemelés

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Channel
hu: Csatorna

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Add
hu: Hozzáadás

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Remove
hu: Eltávolítás

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Highlight Nicks
hu: Kiemelt Becenevek

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: All nicks from identity
hu: Minden Becenév A Profilból

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Current nick
hu: Aktuális Becenév

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: None
hu: Nincs

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Case sensitive
hu: kis- és nagybetű érzékeny

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Interface
hu: Felület

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: this shouldn't be empty
hu: ez nem lehet üres

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: highlight rule
hu: kiemelés szabályai

[ctx: IdentServer|]
en: Invalid listen address %1
hu: Nem érvényes figyelő cím %1

[ctx: IdentServer|]
en: Could not open IPv6 interface %1:%2: %3
hu: Nem lehet megnyitni az IPv6 csatolót %1:%2:%3

[ctx: IdentServer|]
en: Could not open IPv4 interface %1:%2: %3
hu: Nem lehet megnyitni az IPv4 csatolót %1:%2:%3

[ctx: IdentServer|]
en: Invalid listen address %1, unknown network protocol
hu: Nem érvényes figyelő cím %1, ismeretlen hálózati protokoll

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Rename Identity
hu: Profil Átnevezése

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: ...
hu: …

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Add Identity
hu: Profil Létrehozása

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Add...
hu: Hozzáadás…

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Remove Identity
hu: Profil Eltávolítása

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Identities
hu: Azonosítók

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: <li>All identities need an identity name set</li>
hu: <li>Minden személyazonossághoz szükséges azonosító név beállítása</li>

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: <li>Every identity needs at least one nickname defined</li>
hu: <li>Minden személyazonossághoz szükséges azonosító név beállítása</li>

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: <li>You need to specify a real name for every identity</li>
hu: <li>Minden személyazonossághoz szükséges valódi név megadása</li>

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: <li>You need to specify an ident for every identity</li>
hu: <li>Minden személyazonossághoz szükséges egy azonosító megadása</li>

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: One or more identities are invalid
hu: Egy vagy több személyazonosság érvénytelen

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Delete Identity?
hu: Adatlap Törlése?

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Do you really want to delete identity "%1"?
hu: Biztosan törli a "%1" profilt?

[ctx: Identity|]
en: Quassel IRC User
hu: Quassel IRC Felhasználó

[ctx: Identity|]
en: <empty>
hu: üres

[ctx: Identity|]
en: Gone fishing.
hu: Pecázni Mentem.

[ctx: Identity|]
en: Not here. No, really. not here!
hu: Nem vagyok itt. Nem, tényleg nem vagyok itt!

[ctx: Identity|]
en: All Quassel clients vanished from the face of the earth...
hu: Minden Quassel kliens rejtett a föld arca előtt...

[ctx: Identity|]
en: Kindergarten is elsewhere!
hu: Az óvoda máshol van!

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: General
hu: Általános

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Real Name:
hu: Valódi Név:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: The "Real Name" is shown in /whois.
hu: A "Valódi Név" a /whois parancs során látható.

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Nicknames
hu: Álnevek

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Add Nickname
hu: Álnév hozzáadása

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: &Add...
hu: &Hozzáadás…

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Remove Nickname
hu: Álnév eltávolítása

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Remove
hu: Eltávolítás

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Rename Identity
hu: Profil Átnevezése

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Re&name...
hu: Át&nevezés…

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Move upwards in list
hu: Mozgassa felfele a listában

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: ...
hu: …

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Move downwards in list
hu: Mozgassa lefele a listában

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: A&way
hu: T&ávollévő

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Default Away Settings
hu: Alap távolléti beállítások

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Nick to be used when being away
hu: Távollét Alatt használt Becenév

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Default away reason
hu: Alapértelmezett távolléti ok

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Away Nick:
hu: Becenév Távollét Alatt:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Away Reason:
hu: Távollét oka:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Set away when all clients have detached from the core
hu: Állítson be távollétet, amikor minden kliens le lett választva a magról

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Away On Detach
hu: Leválasztási távollét

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Not implemented yet
hu: Még nem megvalósított

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Away On Idle
hu: Üresjárati távollét

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Set away after
hu: Távollét beállítása

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: minutes of being idle
hu: perc üresjárat után

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Advanced
hu: Speciális

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Ident:
hu: Azonosság:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: The "ident" is part of your hostmask and, together with your host, uniquely identifies you within the IRC network.
hu: A "személyazonosság" a gépmaszk része és az Ön gépével együtt egyedileg azonosítja Önt az IRC hálózaton belül.

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Messages
hu: Üzenetek

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Part Reason:
hu: Kilépési ok:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Quit Reason:
hu: Kilépési ok:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Kick Reason:
hu: Kirúgási ok:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: You need an SSL Capable Client to edit your Cores SSL Key and Certificate
hu: SSL képes kliensre van szüksége ahhoz, hogy a Mag SSL kulcsát és tanúsítványát

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Warning: you are not connected with a secured connection to the Quassel Core!
    Proceeding will cause an unencrypted transfer of your SSL Key and SSL Certificate!
hu: Figyelem: nem biztonságos módon csatlakozott a Quassel Maghoz! Ha folytatja, az SSL kulcs és SSL tanúsítvány kódolatlanul kerül átvitelre!

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Continue
hu: Folytatás

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Use SSL Key
hu: SSL-kulcs használata

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Key Type:
hu: Kulcstípus:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: No Key loaded
hu: Nincs betöltve kulcs

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Load
hu: Betöltés

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Use SSL Certificate
hu: SSL-tanúsítvány használata

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Organisation:
hu: Szervezet:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: No Certificate loaded
hu: Nincs betöltve tanúsítvány

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: CommonName:
hu: Általános Név:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: day
hu: nap

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Load a Key
hu: Töltsön be egy kulcsot

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Clear
hu: Tiszta

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Load a Certificate
hu: Töltsön be egy tanúsítványt

[ctx: IdentityPage|]
en: Setup Identity
hu: Adatlap Törlése?

[ctx: IdentityPage|]
en: Default Identity
hu: Alapértelmezett Profil

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Configure Ignore Rule
hu: A Quassel beállítása

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Rule Type
hu: Kulcstípus:

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Message
hu: Üzenet

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Ignore Rule
hu: Mellőzés:

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Regular expression
hu: Reguláris kifejezés

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Network
hu: Hálózat

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Channel
hu: Csatorna

[ctx: IgnoreListModel|]
en: By Message
hu: Üzenet szerint

[ctx: IgnoreListModel|]
en: Enabled
hu: Engedélyezés

[ctx: IgnoreListModel|]
en: Type
hu: Típus

[ctx: IgnoreListModel|]
en: Ignore Rule
hu: Mellőzés:

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: Form
hu: Űrlap

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: New
hu: Új

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: Delete
hu: Törlés

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: &Edit
hu: &Szerkesztés

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: Ignore List
hu: Mellőzöttek Listája

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: Rule already exists
hu: A profil már létezik!

[ctx: InputWidget|]
en: Form
hu: Űrlap

[ctx: InputWidget|]
en: White
hu: Fehér

[ctx: InputWidget|]
en: Black
hu: Fekete

[ctx: InputWidget|]
en: Dark blue
hu: Sötétkék

[ctx: InputWidget|]
en: Dark green
hu: Sötétzöld

[ctx: InputWidget|]
en: Red
hu: Vörös

[ctx: InputWidget|]
en: Dark red
hu: Sötétvörös

[ctx: InputWidget|]
en: Dark magenta
hu: Sötétlila

[ctx: InputWidget|]
en: Orange
hu: Narancssárga

[ctx: InputWidget|]
en: Yellow
hu: Sárga

[ctx: InputWidget|]
en: Green
hu: Zöld

[ctx: InputWidget|]
en: Dark cyan
hu: Sötétcián

[ctx: InputWidget|]
en: Cyan
hu: Cián

[ctx: InputWidget|]
en: Blue
hu: Kék

[ctx: InputWidget|]
en: Magenta
hu: Lila

[ctx: InputWidget|]
en: Dark gray
hu: Sötétszürke

[ctx: InputWidget|]
en: Light gray
hu: Világosszürke

[ctx: InputWidget|]
en: Clear Color
hu: Tiszta

[ctx: InputWidget|]
en: Focus Input Line
hu: Fókus beviteli sor

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Form
hu: Űrlap

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Custom font:
hu: Egyéni:

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Show nick selector
hu: Becenevek Megjelenítése

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Show style buttons
hu: Paneltálcaikon megjelenítése

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Show at most
hu: Csevegésfigyelő

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: lines
hu: Online:

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Tab Completion
hu: Kijelölés másolása

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Completion suffix:
hu: A kiegésztő utótag:

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Interface
hu: Felület

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Input Widget
hu: Beviteli Mező

[ctx: IrcConnectionWizard|]
en: Save && Connect
hu: Kapcsolódás

[ctx: IrcListModel|]
en: Channel
hu: Csatorna

[ctx: IrcListModel|]
en: Users
hu: Felhasználók

[ctx: IrcListModel|]
en: Topic
hu: Téma

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Form
hu: Űrlap

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Custom font:
hu: Egyéni:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Show icons
hu: Ikonok megjelenítése

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Chat List
hu: Csevegéslista hozzáadása

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Display topic in tooltip
hu: Téma megjelenítése gyorstippként

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Use Custom Colors
hu: Egyéni színek használata

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: ...
hu: …

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Inactive:
hu: Inaktív:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Unread messages:
hu: Olvasatlan üzenetek:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Highlight:
hu: Kiemelés:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Other activity:
hu: Egyéb aktivitás:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Custom Nick List Colors
hu: Egyéni színek

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Away:
hu: Távollét:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Interface
hu: Felület

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Chat & Nick Lists
hu: Becenevek Megjelenítése

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Network
hu: Hálózat

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Inactive
hu: Inaktív

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Normal
hu: Normál

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Unread messages
hu: Olvasatlan üzenetek

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Highlight
hu: Kiemelés

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Other activity
hu: Egyéb aktivitás

[ctx: KeySequenceWidget|What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
hu: Beviteli Mező

[ctx: KeySequenceWidget|No shortcut defined]
en: None
hu: Nincs

[ctx: KeySequenceWidget|]
en: Shortcut Conflict
hu: Gyorsbillentyű

[ctx: MainWin|]
en: General
hu: Általános

[ctx: MainWin|]
en: &Connect to Core...
hu: &Csatlakozás...

[ctx: MainWin|]
en: &Disconnect from Core
hu: &Kapcsolat Bontása

[ctx: MainWin|]
en: Core &Info...
hu: Mag &Info...

[ctx: MainWin|]
en: Configure &Networks...
hu: &Hálózatok beállítása…

[ctx: MainWin|]
en: &Quit
hu: &Kilépés

[ctx: MainWin|]
en: &Configure Chat Lists...
hu: A Quass&el beállítása…

[ctx: MainWin|]
en: Show &Search Bar
hu: Kere&sősáv megjelenítése

[ctx: MainWin|]
en: Show Away Log
hu: Távollét Alatti Naplózás Megjelenítése

[ctx: MainWin|]
en: Show &Menubar
hu: &Menüsor megjelenítése

[ctx: MainWin|]
en: Show Status &Bar
hu: Álla&potsor megjelenítése

[ctx: MainWin|]
en: &Full Screen Mode
hu: &Teljes képernyős mód

[ctx: MainWin|]
en: Configure &Shortcuts...
hu: A gyor&sbillentyűk beállítása…

[ctx: MainWin|]
en: &Configure Quassel...
hu: A Quass&el beállítása…

[ctx: MainWin|]
en: &About Quassel
hu: A Quassel &névjegye

[ctx: MainWin|]
en: About &Qt
hu: A &Qt névjegye

[ctx: MainWin|]
en: Debug &NetworkModel
hu: Hibakeresés &HálózatiModell

[ctx: MainWin|]
en: Debug &MessageModel
hu: Hibakeresés &ÜzenetModell

[ctx: MainWin|]
en: Debug &HotList
hu: Hibakeresés &Naplózás

[ctx: MainWin|]
en: Debug &Log
hu: Hibakeresés &Naplózás

[ctx: MainWin|]
en: Reload Stylesheet
hu: Egyéni stíluslap használata

[ctx: MainWin|]
en: Navigation
hu: Szervezet:

[ctx: MainWin|]
en: Activate Next Chat List
hu: Törli a csevegéslistát?

[ctx: MainWin|]
en: &File
hu: &Fájl

[ctx: MainWin|]
en: &Networks
hu: &Hálózatok

[ctx: MainWin|]
en: &View
hu: &Nézet

[ctx: MainWin|]
en: &Chat Lists
hu: Csevegéslista hozzáadása

[ctx: MainWin|]
en: &Toolbars
hu: &Eszköztárak

[ctx: MainWin|]
en: &Settings
hu: &Beállítások

[ctx: MainWin|]
en: &Help
hu: Sú&gó

[ctx: MainWin|]
en: Debug
hu: Hibakereső

[ctx: MainWin|]
en: Nicks
hu: Becenevek

[ctx: MainWin|]
en: Show Nick List
hu: Becenevek Megjelenítése

[ctx: MainWin|]
en: Chat Monitor
hu: Csevegésfigyelő

[ctx: MainWin|]
en: Show Chat Monitor
hu: Csevegésfigyelő

[ctx: MainWin|]
en: Inputline
hu: Beviteli Mező

[ctx: MainWin|]
en: Show Input Line
hu: Beviteli Mező Megjelenítése

[ctx: MainWin|]
en: Topic
hu: Téma

[ctx: MainWin|]
en: Show Topic Line
hu: Téma Mutatása

[ctx: MainWin|]
en: Main Toolbar
hu: Fő eszköztár

[ctx: MainWin|]
en: Connected to core.
hu: Csatlakozva a maghoz.

[ctx: MainWin|]
en: Not connected to core.
hu: Nem kapcsolódott a maghoz.

[ctx: MainWin|]
en: Unencrypted Connection
hu: Biztonsági Kapcsolat Használata

[ctx: MainWin|]
en: Untrusted Security Certificate
hu: SSL-tanúsítvány használata

[ctx: MainWin|]
en: Continue
hu: Folytatás

[ctx: MainWin|]
en: Show Certificate
hu: Töltsön be egy tanúsítványt

[ctx: MainWin|]
en: Core Connection Error
hu: Kapcsolat

[ctx: MessageModel|]
en: Requesting %1 messages from backlog for buffer %2:%3
hu: %1 üzenet lekérdezése a naplóból a %2:%3 pufferbe

[ctx: MetricsServer|]
en: Invalid listen address %1
hu: Nem érvényes figyelő cím %1

[ctx: MetricsServer|]
en: Could not open IPv6 interface %1:%2: %3
hu: Nem lehet megnyitni az IPv6 csatolót %1:%2:%3

[ctx: MetricsServer|]
en: Could not open IPv4 interface %1:%2: %3
hu: Nem lehet megnyitni az IPv4 csatolót %1:%2:%3

[ctx: MetricsServer|]
en: Invalid listen address %1, unknown network protocol
hu: Nem érvényes figyelő cím %1, ismeretlen hálózati protokoll

[ctx: MsgProcessorStatusWidget|]
en: Form
hu: Űrlap

[ctx: MsgProcessorStatusWidget|]
en: Receiving Backlog
hu: Napló lehívása

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Add Network
hu: Hálózat hozzáadása

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Use preset:
hu: Előre megadott beállítások használata:

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Manually specify network settings
hu: Részletes Hálózati Beállítások

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Manual Settings
hu: Kézi Beállítások

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Network name:
hu: Hálózat Neve:

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Server address:
hu: Kiszolgáló Jelszó:

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Server password:
hu: Kiszolgáló Jelszó:

[ctx: NetworkEditDlg|]
en: Dialog
hu: Párbeszédablak

[ctx: NetworkEditDlg|]
en: Please enter a network name:
hu: Hálózat nevének megadása:

[ctx: NetworkEditDlg|]
en: Add Network
hu: Hálózat hozzáadása

[ctx: NetworkItem|]
en: Users
hu: Felhasználók

[ctx: NetworkModel|]
en: Chat
hu: Csevegésnézet

[ctx: NetworkModel|]
en: Topic
hu: Téma

[ctx: NetworkModel|]
en: Nick Count
hu: Becenév Számoló

[ctx: NetworkModelController|]
en: Do you want to delete the following buffer(s) permanently? | Do you want to delete the following buffer(s) permanently?
hu[0]: Véglegesen törölni szeretné a következő puffer?
hu[1]: Véglegesen törölni szeretné a következő puffereket?

[ctx: NetworkModelController|]
en: <b>Note:</b> This will delete all related data, including all backlog data, from the core's database and cannot be undone.
hu: <b>Megjegyzés:</b> Ez minden kapcsolódó adatot törölni fog, beleértve a Napló adatait a Mag adatbázisából, és a művelet nem visszavonható.

[ctx: NetworkModelController|]
en: <br>Active channel buffers cannot be deleted, please part the channel first.
hu: Aktív csatorna pufferek nem törölhetök, elsöként lépjen ki a csatornáról.

[ctx: NetworkModelController|]
en: Remove buffers permanently?
hu: Pufferok egyesítése véglegesen?

[ctx: NetworkModelController::JoinDlg|]
en: Join Channel
hu: Belépés Csatornára

[ctx: NetworkModelController::JoinDlg|]
en: Network:
hu: Hálózat:

[ctx: NetworkModelController::JoinDlg|]
en: Channel:
hu: Csatorna:

[ctx: NetworkModelController::JoinDlg|]
en: Password:
hu: Jelszó:

[ctx: NetworkPage|]
en: Setup Network Connection
hu: Biztonsági Kapcsolat Használata

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Form
hu: Űrlap

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Re&name...
hu: Át&nevezés…

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: &Add...
hu: &Hozzáadás…

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: De&lete
hu: &Törlés

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Network Details
hu: Hálózat Részletei

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Identity:
hu: Azonosító:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: ...
hu: …

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Servers
hu: Kiszolgálók

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Manage servers for this network
hu: Kiszolgálók kezelése ehhez a hálózathoz

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: &Edit...
hu: &Szerkesztés…

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Move upwards in list
hu: Mozgassa felfele a listában

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Move downwards in list
hu: Mozgassa lefele a listában

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Commands
hu: Parancsok

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Configure automatic identification or misc. commands to be executed after connecting to a server
hu: Automatikus azonosítás konfigurálása vagy egyéb, a kiszolgálóhoz történő csatlakozás után végrehajtandó parancsok beállítása

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Commands to execute on connect:
hu: Parancsok végrehajtása csatlakozáskor:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Specify a list of IRC commands to be executed upon connect.
    Note that Quassel IRC automatically rejoins channels, so /join will rarely be needed here!
hu: Határozzon meg egy listát a csatlakozás után végrehajtandó parancsokról. Jegyezze meg, hogy a Quassel IRC automatikusan újracsatlakozik a csatornákhoz, így a /join parancs használata nagyon ritkán szükséges!

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Connection
hu: Kapcsolat

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Automatic Reconnect
hu: Automatikus Újrakapcsolódás

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Unlimited
hu: Korlátlan

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Auto Identify
hu: Automatikus Azonosítás

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Use SASL Authentication
hu: SASL-tanúsítvány használata

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Account:
hu: Felhasználói Fiók:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Password:
hu: Jelszó:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Service:
hu: Szolgáltatás:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Encodings
hu: Karakterkódolások

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Control encodings for in- and outgoing messages
hu: Be- és kimenő üzenetek kódolásának ellenőrzése

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Use Custom Encodings
hu: Egyedi Karakterkódolás

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Specify which encoding your messages will be sent in.
    UTF-8 should be a sane choice for most networks.
hu: Határozza meg, mely kódolású üzenetek fognak beérkezni. UTF-8 jó választás a legtöbb hálózathoz.

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Send messages in:
hu: Üzenet küldése:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Receive fallback:
hu: Tartalék lekérése:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Server encoding:
hu: Kiszolgáló Karakterkódolása:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Networks
hu: Hálózatok

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: <li>All networks need at least one server defined</li>
hu: <li>Minden hálózat legalább egy kiszolgáló meghatározását igényli</li>

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Invalid Network Settings
hu: Érvénytelen hálózatbeállítások

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Delete Network?
hu: Hálózat Törlése?

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Do you really want to delete the network "%1" and all related settings, including the backlog?
hu: Valóban törölni szeretné a(z) %1 hálózatot és minden kapcsolódó beállítást, beleértve a Naplót?

[ctx: NickEditDlg|]
en: Edit Nickname
hu: Becenév Szerkesztése

[ctx: NickEditDlg|]
en: Please enter a valid nickname:
hu: Használj érvényes becenevet:

[ctx: NickEditDlg|]
en: A valid nickname may contain letters from the English alphabet, digits, and the special characters {, }, [, ], \, |, `, ^, _ and -.
hu: Az érvényes becenév tartalmazhajta az angol abc betűit, számokat és a következő speciális karaktereket: {, }, [, ], \, |, `, ^, _ és -.

[ctx: NickEditDlg|]
en: Add Nickname
hu: Álnév hozzáadása

[ctx: NotificationsSettingsPage|]
en: Interface
hu: Felület

[ctx: NotificationsSettingsPage|]
en: Notifications
hu: Értesítések

[ctx: QObject|]
en: Requesting a total of up to %1 backlog messages for %2 buffers
hu: A teljes %1 számú naplóüzenet lekérése a %2 pufferbe

[ctx: QObject|]
en: Requesting up to %1 of all unread backlog messages (plus additional %2)
hu: Az összes %1 számú olvasatlan naplóüzenet lekérése (plusz kapcsolódó %2)

[ctx: QObject|]
en: Requesting a total of up to %1 unread backlog messages for %2 buffers
hu: A teljes %1 számú olvasatlan naplóüzenet lekérése a %2 pufferbe

[ctx: QObject|]
en: Welcome to Quassel IRC
hu: Kapcsolódás a Quassel Maghoz

[ctx: QssParser|]
en: Invalid palette role assignment: %1
hu: Nem érvényes figyelő cím %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid subelement name in %1
hu: Nem érvényes figyelő cím %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid condition %1
hu: Nem érvényes figyelő cím %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid message label: %1
hu: Nem érvényes figyelő cím %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid format name: %1
hu: Nem érvényes figyelő cím %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid proplist %1
hu: Nem érvényes figyelő cím %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid chatlist item type %1
hu: Nem érvényes figyelő cím %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid chatlist state %1
hu: Nem érvényes figyelő cím %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid font property: %1
hu: Nem érvényes figyelő cím %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid gradient stops list: %1
hu: Nem érvényes figyelő cím %1

[ctx: QtMultimediaNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Select Audio File
hu: Hang Fájl Kiválasztása

[ctx: QtMultimediaNotificationConfigWidget|]
en: Form
hu: Űrlap

[ctx: Quassel::secondsToString()|]
en: year
hu: év

[ctx: Quassel::secondsToString()|]
en: day
hu: nap

[ctx: Quassel::secondsToString()|]
en: h
hu: óra

[ctx: Quassel::secondsToString()|]
en: min
hu: perc

[ctx: Quassel::secondsToString()|]
en: sec
hu: másodperc

[ctx: SaveIdentitiesDlg|]
en: Sync With Core
hu: Mag Szinkronizáció

[ctx: SaveIdentitiesDlg|]
en: Syncing data with core, please wait...
hu: Adatszinkronizálás a maggal, kérem várjon...

[ctx: SaveIdentitiesDlg|]
en: Abort
hu: Megszakítás

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Server Info
hu: Szerverinformációk

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Server address:
hu: Kiszolgáló Jelszó:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Password:
hu: Jelszó:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Advanced
hu: Speciális

[ctx: ServerEditDlg|]
en: SSL Version:
hu: SSL-verzió:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Use a Proxy
hu: Proxy Használata

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Proxy Type:
hu: Proxy Tipusa:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Proxy Host:
hu: Proxy Kiszolgáló:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: localhost
hu: Helyi Kiszolgáló

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Proxy Username:
hu: Proxy Felhasználónév:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Proxy Password:
hu: Proxy Jelszó:

[ctx: SettingsDlg|]
en: Configure Quassel
hu: A Quassel beállítása

[ctx: SettingsDlg|]
en: Settings
hu: Beállítások

[ctx: SettingsDlg|]
en: Save changes
hu: Változtatások mentése

[ctx: SettingsDlg|]
en: There are unsaved changes on the current configuration page. Would you like to apply your changes now?
hu: Mentetlen változtatások vannak az aktuális konfigurációs oldalon. Szeretné most alkalmazni a változtatásokat?

[ctx: SettingsDlg|]
en: Configure %1
hu: %1 beállítása

[ctx: SettingsDlg|]
en: Reload Settings
hu: Beállítások újratöltése

[ctx: SettingsDlg|]
en: Do you like to reload the settings, undoing your changes on this page?
hu: Szeretné újra betölteni a beállításokat, miközben elveti változtatásait ezen az oldalon?

[ctx: SettingsDlg|]
en: Restore Defaults
hu: Alapértelmezések visszaállítása

[ctx: SettingsDlg|]
en: Do you like to restore the default values for this page?
hu: Szeretné helyreállítani ennek az oldalnak az alapértelmezett értékeit?

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Configure Quassel
hu: A Quassel beállítása

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Settings
hu: Beállítások

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Configure %1
hu: %1 beállítása

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Reload Settings
hu: Beállítások újratöltése

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Do you like to reload the settings, undoing your changes on this page?
hu: Szeretné újra betölteni a beállításokat, miközben elveti változtatásait ezen az oldalon?

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Restore Defaults
hu: Alapértelmezések visszaállítása

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Do you like to restore the default values for this page?
hu: Szeretné helyreállítani ennek az oldalnak az alapértelmezett értékeit?

[ctx: ShortcutsModel|]
en: Action
hu: Művelet

[ctx: ShortcutsModel|]
en: Shortcut
hu: Gyorsbillentyű

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Form
hu: Űrlap

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Search:
hu: Keresés:

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Default:
hu: Alapértelmezett:

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: None
hu: Nincs

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Custom:
hu: Egyéni:

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Interface
hu: Felület

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

[ctx: SignalProxy|]
en: Disconnecting
hu: Kapcsolat bontása

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Network name:
hu: Hálózat Neve:

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Servers
hu: Kiszolgálók

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: &Edit...
hu: &Szerkesztés…

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: &Add...
hu: &Hozzáadás…

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Remove this server entry from the list
hu: Felhasználó eltávolítása a csatornáról

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: De&lete
hu: &Törlés

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Move upwards in list
hu: Mozgassa felfele a listában

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: ...
hu: …

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Move downwards in list
hu: Mozgassa lefele a listában

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Join Channels Automatically
hu: Belépés Csatornára

[ctx: SnoreNotificationConfigWidget|]
en: Form
hu: Űrlap

[ctx: SonnetSettingsPage|]
en: Interface
hu: Felület

[ctx: SqliteStorage|]
en: SQLite is a file-based database engine that does not require any setup. It is suitable for small and medium-sized databases that do not require access via network. Use SQLite if your Quassel Core should store its data on the same machine it is running on, and if you only expect a few users to use your core.
hu: Az SQLite egy fájl alapú adatbázis motor, amely nem igényel semmi beállítást. Kis és közepes méretű adatbázisokhoz alkalmas, melyek nem igényelnek interneten keresztüli hozzáférést. Abban az esetben használjon SQLiteot, ha a Quassel Mag ugyanazon a géepn tárolja az adatokat, amelyen fut, és ha csak néhány felhasználó használja a magot.

[ctx: SslInfoDlg|]
en: Security Information
hu: Biztonsági információk

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Hostname:</b>
hu: <b>Gépnév:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>IP address:</b>
hu: <b>IP-cím:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Encryption:</b>
hu: <b>Titkosítás:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Protocol:</b>
hu: <b>Protokoll:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Certificate chain:</b>
hu: <b>Tanúsítványlánc:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: Subject
hu: Tárgy

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Common name:</b>
hu: <b>Általános név:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Organization:</b>
hu: <b>Szervezet:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Organizational unit:</b>
hu: <b>Szervezeti egység:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Country:</b>
hu: <b>Ország:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>State or province:</b>
hu: <b>Állam vagy tartomány:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Locality:</b>
hu: <b>Helység:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: Issuer
hu: Kibocsátó

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Validity period:</b>
hu: <b>Érvényességi időszak:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>MD5 digest:</b>
hu: <b>MD5-összeg:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>SHA1 digest:</b>
hu: <b>SHA1-összeg:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Trusted:</b>
hu: <b>Megbízható:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: Yes
hu: Igen

[ctx: StatusBufferItem|]
en: Status Buffer
hu: Állapot Puffer

[ctx: SystemTray|]
en: &Minimize
hu: Mi&nimalizálás

[ctx: SystemTray|]
en: &Restore
hu: &Visszaállítás

[ctx: SystrayAnimationConfigWidget|]
en: Form
hu: Űrlap

[ctx: SystrayNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Show a message in a popup
hu: Saját üzenetek megjelenítése

[ctx: TaskbarNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Activate dock entry, timeout:
hu: Dokkbejezés aktiválás, időtúllépés:

[ctx: TaskbarNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Mark taskbar entry, timeout:
hu: Panel bejegyzés jelölés, időtúllépés:

[ctx: TaskbarNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Unlimited
hu: Korlátlan

[ctx: TaskbarNotificationBackend::ConfigWidget|]
en:  seconds
hu:  másodperc

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Connect
hu: Kapcsolódás

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Connect to IRC
hu: Kapcsolódás az IRC-hez

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Disconnect
hu: Kapcsolat bontása

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Disconnect from IRC
hu: Kapcsolat bontása az IRC-vel

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Connect to all
hu: Csatlakozás az összeshez

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Disconnect from all
hu: Kapcsolat bontása az összessel

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Part
hu: Kilépés

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Leave currently selected channel
hu: A kiválasztott csatorna elhagyása

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Join
hu: Csatlakozás

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Join a channel
hu: Belépés Csatornára

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Query
hu: Párbeszéd

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Start a private conversation
hu: Privát párbeszéd indítása

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Request user information
hu: Felhasználói információ lekérése

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Give operator privileges to user
hu: Operátori jogok adása a felhasználónak

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Deop
hu: Operátori jogok elvétele

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Take operator privileges from user
hu: Operátor Jog Elvétele

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Voice
hu: Írási jog

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Give voice to user
hu: Írási jog adása

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Devoice
hu: Írási jog elvétele

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Take voice from user
hu: Írási jog elvétele

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Kick
hu: Kirúgás

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Remove user from channel
hu: Felhasználó eltávolítása a csatornáról

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Ban
hu: Kitiltás

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Ban user from channel
hu: Felhasználó kitiltása a csatornáról

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Kick/Ban
hu: Kirúgás/kitiltás

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Remove and ban user from channel
hu: Felhasználó eltávolítása és kitiltása a csatornáról

[ctx: TopicWidget|]
en: Form
hu: Űrlap

[ctx: TopicWidget|]
en: ...
hu: …

[ctx: TopicWidget|]
en: Users: %1
hu: Felhasználók: %1

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: Form
hu: Űrlap

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: Custom font:
hu: Egyéni:

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: Interface
hu: Felület

[ctx: Transfer|]
en: New
hu: Új

[ctx: TransferModel|]
en: Type
hu: Típus

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Owner(s) | %n Owner(s)
hu[0]: %n tulajdonos
hu[1]: %n tulajdonos

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Admin(s) | %n Admin(s)
hu[0]: %n adminisztrátor
hu[1]: %n adminisztrátor

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Operator(s) | %n Operator(s)
hu[0]: %n operátor
hu[1]: %n operátor

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Half-Op(s) | %n Half-Op(s)
hu[0]: %n fél-operátor
hu[1]: %n fél-operátor

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Voiced | %n Voiced
hu[0]: %n Írási joggal rendelkező
hu[1]: %n Írási joggal rendelkezők

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n User(s) | %n User(s)
hu[0]: %n felhasználó
hu[1]: %n felhasználó
