Quassel IRC - en to nb translation catalogue (1036 entries)

[ctx: AboutData|]
en: Former lead developer
nb: Tidligere sjefsutvikler

[ctx: AboutData|]
en: Fixes
nb: Rettelser

[ctx: AboutData|]
en: Spanish translation
nb: Spansk oversettelse

[ctx: AboutData|]
en: Language improvements
nb: Språkforbedringer

[ctx: AboutData|]
en: Documentation improvements
nb: Dokumentasjon-forbedringer

[ctx: AboutData|]
en: Brazilian translation
nb: Brasiliansk oversettelse

[ctx: AboutData|]
en: Slovenian translation
nb: Slovensk oversettelse

[ctx: AboutData|]
en: Romanian translation
nb: Rumensk oversettelse

[ctx: AboutData|]
en: Punjabi translation
nb: Panjabi oversettelse

[ctx: AboutData|]
en: Finnish translation
nb: Finsk oversettelse

[ctx: AboutData|]
en: Crash fixes
nb: Krasjrettelser

[ctx: AboutData|]
en: French translation
nb: Fransk oversettelse

[ctx: AboutData|]
en: Occitan translation
nb: Oksitansk oversettelse

[ctx: AboutData|]
en: SASL support
nb: SASL-støtte

[ctx: AboutData|]
en: Galician translation
nb: Galisisk oversettelse

[ctx: AboutData|]
en: Esperanto translation
nb: Esperanto oversettelse

[ctx: AboutData|]
en: Japanese translation
nb: Japansk oversettelse

[ctx: AboutData|]
en: Turkish translation
nb: Tyrkisk oversettelse

[ctx: AboutData|]
en: Mac fixes
nb: Mac-rettelser

[ctx: AboutData|]
en: Polish translation
nb: Polsk oversettelse

[ctx: AboutData|]
en: Russian translation
nb: Russisk oversettelse

[ctx: AboutData|]
en: Italian translation
nb: Italiensk oversettelse

[ctx: AboutData|]
en: German translation
nb: Tysk oversettelse

[ctx: AboutData|]
en: Norwegian translation
nb: Norsk oversettelse

[ctx: AboutData|]
en: Hungarian translation
nb: Ungarsk oversettelse

[ctx: AboutData|]
en: Various fixes
nb: Diverse rettelser

[ctx: AboutData|]
en: Bugfixes
nb: Feilrettinger

[ctx: AboutData|]
en: Czech translation
nb: Tjekkisk oversettelse

[ctx: AboutData|]
en: Danish translation
nb: Dansk oversettelse

[ctx: AboutData|]
en: Serbian translation
nb: Serbisk oversettelse

[ctx: AboutData|]
en: Greek translation
nb: Gresk oversettelse

[ctx: AboutData|]
en: OSX improvements
nb: OSX-forbedringer

[ctx: AboutData|]
en: Lithuanian translation
nb: Litauisk oversettelse

[ctx: AboutData|]
en: Documentation fixes
nb: Dokumentasjonrettinger

[ctx: AboutData|]
en: German translation, fixes
nb: Tysk oversettelse, rettelser

[ctx: AboutData|]
en: Performance improvements
nb: Ytelsesforbedringer

[ctx: AboutData|]
en: Dutch translation
nb: Nederlansk oversettelse

[ctx: AboutData|]
en: Korean translation
nb: Koreansk oversettelse

[ctx: AboutData|]
en: Norwegian translation, documentation
nb: Norsk oversettelse, dokumentasjon

[ctx: AboutData|]
en: Fixes and feedback
nb: Rettelser og tilbakemelding

[ctx: AboutData|]
en: Ukrainian translation
nb: Ukrainsk oversettelse

[ctx: AboutData|]
en: Portuguese translation
nb: Portugisisk oversettelse

[ctx: AboutDlg|]
en: About Quassel
nb: Om Quassel

[ctx: AboutDlg|]
en: &About
nb: &Om

[ctx: AboutDlg|]
en: A&uthors
nb: &Utviklere

[ctx: AboutDlg|]
en: &Contributors
nb: &Bidragsytere

[ctx: AboutDlg|]
en: &Thanks To
nb: &Takk til

[ctx: AboutDlg|]
en: Quassel IRC is mainly developed by:
nb: Quassel IRC er utviklet av:

[ctx: AboutDlg|]
en: We would like to thank the following contributors (in alphabetical order) and everybody we forgot to mention here:
nb: Vi vil takke følgende bidragsytere (i alfabetisk rekkefølge) og alle vi glemte å nevne her:

[ctx: AbstractSqlStorage|]
en: Upgrade failed...
nb: Oppgraderingen feilet...

[ctx: AliasesModel|]
en: <b>The shortcut for the alias</b><br />It can be used as a regular slash command.<br /><br /><b>Example:</b> "foo" can be used per /foo
nb: <b>Hurtigtasten for aliaset</b><br />Den kan bli brukt som en vanlig skråstrekskommando.<br /><br /><b>For eksempel:</b> "foo" kan bli brukt som /foo

[ctx: AliasesModel|]
en: Expansion
nb: Utvidelse

[ctx: AliasesSettingsPage|]
en: Form
nb: Skjema

[ctx: AliasesSettingsPage|]
en: New
nb: Ny

[ctx: AliasesSettingsPage|]
en: Delete
nb: Slett

[ctx: AliasesSettingsPage|]
en: Aliases
nb: Aliaser

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Form
nb: Skjema

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Language:
nb: Språk:

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Set the application language. Requires restart!
nb: Språket til applikasjonen. Krever omstart!

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: <Untranslated>
nb: <Ikke oversatt>

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: <System Default>
nb: <Systemstandard>

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Set application style
nb: Setter widgetstilen

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Use custom stylesheet
nb: Bruk egendefinert stilsett

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: ...
nb: …

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Show system tray icon
nb: Vis ikon i systemstatusfeltet

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Hide to tray on close button
nb: Skjul til systemstatusfeltet ved lukking

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Message Redirection
nb: Omdirigering av beskjeder

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: User Notices:
nb: Brukerbeskjeder:

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Server Notices:
nb: Tjenerbeskjeder:

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Default Target
nb: Standardmål

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Status Window
nb: Statusvindu

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Current Chat
nb: Nåværende samtale

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Errors:
nb: Feil:

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Interface
nb: Grensesnitt

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Automatic
nb: Automatisk

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Please choose a stylesheet file
nb: Velg en stilarkfil

[ctx: AwayLogView|]
en: Away Log
nb: Bortelogg

[ctx: AwayLogView|]
en: Show Network Name
nb: Vis nettverksnavn

[ctx: AwayLogView|]
en: Show Buffer Name
nb: Vis samtalenavn

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Form
nb: Skjema

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Number of messages to be requested from the core when using scrolling up in the buffer view.
nb: Antall beskjeder som Quassel skal hente fra kjernen når du ruller opp i samtalevisningen.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Dynamic backlog amount:
nb: Dynamisk historikkmengde:

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Backlog request method:
nb: Hentemetode for historikken:

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Fixed amount per chat
nb: Angitt mengde per samtale

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Unread messages per chat
nb: Uleste beskjeder per samtale

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Globally unread messages
nb: Uleste beskjeder globalt

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: The simplest requester. It fetches a fixed amount of lines for each chat window from the backlog.
nb: Den enkle forespørreren. Den henter angitt mengde med linjer for hver samtale fra historikken.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Initial backlog amount:
nb: Historikkmengde ved oppstart:

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: This requester fetches unread messages for each chat window individually. The amount of lines can be limited per chat.
    
    You can also choose to fetch additional older chatlines to provide a better context.
nb: Denne forespørreren henter uleste beskjeder for hvert vindu individuelt. Mengden linjer kan begrenses per chat.
    
    Du kan også hente eldre samtalelinjer i tillegg for å få en bedre sammenheng.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Maximum amount of messages to be fetched per buffer.
nb: Høyeste antall meldinger som blir hentet for hvert buffer.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Limit:
nb: Grense:

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Unlimited
nb: Ubegrenset

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Amount of messages to be fetched in addition to the unread messages. The Limit does not apply here.
nb: Antall meldinger som blir hentet i tillegg til meldingene som ikke er lest før. Andre grenser gjelder ikke her.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Additional Messages:
nb: Tilleggsmeldinger:

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: This requester fetches all messages newer than the oldest unread message for all chats.
    
    Note: This requester is not recommended if you use hidden chat windows or have inactive chats (i.e.: no stale queries or channels).
    It is useful to limit the total amount of the backlog and is probably the fastest.
    
    You can also chose to fetch additional older chatlines to provide a better context.
nb: Denne forespørreren henter alle beskjeder nyere enn den eldste uleste beskjeder for alle samtalene.
    
    Merk: Denne forespørreren er ikke anbefalt hvis du benytter skjulte samtalevinduer, eller har inaktive samtaler (eksempelvis: ingen stansede spørringer, eller kanaler).
    Den er kjekk å benytte for å begrense den totale mengden med historikk og er sannsynligvis den kjappeste.
    
    Du kan også hente eldre samtalelinjer i tillegg for å få en bedre sammenheng.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Maximum amount of messages to be fetched over all buffers.
nb: Høyeste antall meldinger som Quassel skal hente i alle samtaler.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Interface
nb: Grensesnitt

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Backlog Fetching
nb: Henting av historikken

[ctx: BufferView|]
en: Merge buffers permanently?
nb: Slå sammen samtalene permanent?

[ctx: BufferView|]
en: Do you want to merge the buffer "%1" permanently into buffer "%2"?
     This cannot be reversed!
nb: Ønsker du å slå sammen samtalen "%1" inn i samtalen "%2" permanent?
     Dette kan ikke omgjøres!

[ctx: BufferViewEditDlg|]
en: Please enter a name for the chat list:
nb: Skriv inn et navn på samtalelisten:

[ctx: BufferViewEditDlg|]
en: Add Chat List
nb: Legg til samtaleliste

[ctx: BufferViewFilter|]
en: Show / Hide Chats
nb: Vis / Skjul samtaler

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Form
nb: Skjema

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Re&name...
nb: &Gi nytt navn...

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: &Add...
nb: &Legg til...

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: De&lete
nb: &Slett

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Chat List Settings
nb: Innstillinger for samtaleliste

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Network:
nb: Nettverk:

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: All
nb: Alle

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: This option is not available when all Networks are visible.
    In this mode no separate status buffer is displayed.
nb: Dette valget er ikke tilgjengelig når alle Nettverkene er synlige.
    In denne modusen kan ingen separate statussamtaler vises.

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Show status window
nb: Vis statusvindu

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Show channels
nb: Vis kanaler

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Show queries
nb: Vis forespørsler

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Hide inactive chats
nb: Skjul inaktive samtaler

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Hide inactive networks
nb: Gjem inaktive nettverk

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Add new chats automatically
nb: Legg til nye samtaler automatisk

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Sort alphabetically
nb: Sorter alfabetisk

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Minimum Activity:
nb: Minimum aktivitet:

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: No Activity
nb: Ingen aktivitet

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Other Activity
nb: Annen aktivitet

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: New Message
nb: Ny beskjed

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Highlight
nb: Uthev

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Preview:
nb: Forhåndsvisning:

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Interface
nb: Grensesnitt

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Custom Chat Lists
nb: Egendefinert samtalelister

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Delete Chat List?
nb: Slette samtalelisten?

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Do you really want to delete the chat list "%1"?
nb: Ønsker du virkelig å slette samtalelisten "%1"?

[ctx: BufferViewWidget|]
en: BufferView
nb: Buffervisning

[ctx: BufferWidget|]
en: Zoom In
nb: Zoom inn

[ctx: BufferWidget|]
en: Zoom Out
nb: Zoom ut

[ctx: BufferWidget|]
en: Actual Size
nb: Faktisk størrelse

[ctx: BufferWidget|]
en: Set Marker Line
nb: Angi markeringslinje

[ctx: BufferWidget|]
en: Go to Marker Line
nb: Gå til markeringslinje

[ctx: ChannelBufferItem|]
en: Users
nb: Brukere

[ctx: ChannelBufferItem|]
en: Topic
nb: Emne

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Channel List
nb: Kanalliste:

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Search Pattern:
nb: Søketekst:

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Show Channels
nb: Vis kanaler

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Errors Occurred:
nb: Feil oppstod:

[ctx: ChannelListDlg|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Lucida Grande'; font-size:13pt;">SUPER EVIL CATASTROPHIC ERROR!!11</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Lucida Grande'; font-size:13pt;"></p></body></html>
nb: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Lucida Grande'; font-size:13pt;">SUPEROND KATASTROFE FEIL!!11</span></p>
    p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Lucida Grande'; font-size:13pt;"></p></body></html>

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Form
nb: Skjema

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Operation Mode:
nb: Operasjonsmodus:

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Operation modes:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"><span style=" font-weight:400; text-decoration: underline;">Opt-In:</span> <span style=" font-weight:400;">Only buffers on the right side are shown in chatmonitor</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" text-decoration: underline;">Opt-Out:</span> Buffers on the right side will be ignored in chatmonitor</p></body></html>
nb: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Operasjonsmoduser:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"><span style=" font-weight:400; text-decoration: underline;">Velger:</span> <span style=" font-weight:400;">Kun samtaler på høyre side blir vist i samtaleovervåkeren</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" text-decoration: underline;">Velger bort:</span> Samtaler på høyre side vil bli ignorert i samtaleovervåkeren</p></body></html>

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Available:
nb: Tilgjengelig:

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Move selected buffers to the left
nb: Flytt valgte samtaler til venstre

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Move selected buffers to the right
nb: Flytt valgte samtaler til høyre

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Show:
nb: Vis:

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Show highlights in chatmonitor even if the originating buffer is ignored
nb: Vis uthevinger i samtaleovervåkeren selv om bufferet de kommer fra er ignorert.

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Always show highlighted messages
nb: Alltid vis uthevelses beskjeder

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Show own messages
nb: Vis egne beskjeder

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Include read messages
nb: Inkluder leste beskjeder

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Interface
nb: Grensesnitt

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Chat Monitor
nb: Samtaleovervåker

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Opt In
nb: Velger

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Opt Out
nb: Velger bort

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Ignore:
nb: Ignorér:

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Backlog Fetching
nb: Henting av historikken

[ctx: ChatMonitorView|]
en: Show Own Messages
nb: Vis egne meldinger

[ctx: ChatMonitorView|]
en: Show Network Name
nb: Vis nettverksnavn

[ctx: ChatMonitorView|]
en: Show Buffer Name
nb: Vis samtalenavn

[ctx: ChatMonitorView|]
en: Configure...
nb: Konfigurér...

[ctx: ChatScene|]
en: Copy Selection
nb: Kopier valgt tekst

[ctx: ChatScene|]
en: Search '%1'
nb: Søk '%1'

[ctx: ChatScene|]
en: Reset Column Widths
nb: Nullstill kolonnebredder

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Form
nb: Skjema

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Show colored text in the chat window
nb: Vis farget tekst i snakkevinduet

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Allow colored text (mIRC color codes)
nb: Tillat farget tekst (mIRC-fargekoder)

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Custom Colors
nb: Egendefinerte farger

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Action:
nb: Handling:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Timestamp:
nb: Tidsstempel:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Channel message:
nb: Kanalbeskjed:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Highlight foreground:
nb: Uthev forgrunn:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Command message:
nb: Kommandobeskjed:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Highlight background:
nb: Uthev bakgrunn:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Server message:
nb: Tjenerbeskjed:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Marker line:
nb: Markeringslinje:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Error message:
nb: Feilmelding:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Background:
nb: Bakgrunn:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Use Sender Coloring
nb: Bruk fargelegging av avsender

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Own messages:
nb: Egne beskjeder:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Interface
nb: Grensesnitt

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: Form
nb: Skjema

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: ...
nb: …

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: case sensitive
nb: skiller på store og små bokstaver

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: search nick
nb: søk etter kallenavn

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: search message
nb: søk etter beskjed

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: ignore joins, parts, etc.
nb: ignorer tilkoblinger, frakoblinger, osv.

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Form
nb: Skjema

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Custom chat window font:
nb: Egendefinert skrifttype for samtalevinduet:

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Show a website preview window when hovering the mouse over a web address
nb: Vis et vindu med forhåndsvisning av nettsider når musen er over addresser til nettsider

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Show previews of webpages on URL hover
nb: Vis forhåndsvisning av nettsider når musen er over addresser

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Set the marker line to the bottom of the current chat window when selecting another channel
nb: Sett markeringslinjen til nederst på nåværende samtale når du bytter til en annen samtale

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Set marker line automatically when switching chats
nb: Sett markeringslinjen automatisk ved veksling av kanal

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Interface
nb: Grensesnitt

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Chat View
nb: Samtalevisning

[ctx: Client|]
en: Identity already exists in client!
nb: Identiteten finnes allerede i klienten!

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Connecting to %1...
nb: Kobler til %1...

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Looking up %1...
nb: Slår opp %1...

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Connected to %1
nb: Koblet til %1

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Disconnecting from %1...
nb: Kobler fra %1...

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Disconnected
nb: Frakoblet

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Synchronizing to core...
nb: Synkroniserer med kjernen...

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: The core refused connection from this client
nb: Kjernen nektet å godta tilkobling fra denne klienten

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Logging in...
nb: Logger inn...

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Login canceled
nb: Innlogging avbrutt

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Unencrypted connection cancelled
nb: Ukryptert tilkobling kansellert

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Unencrypted connection canceled
nb: Ukryptert tilkobling avbrutt

[ctx: ClientBacklogManager|]
en: Processed %1 messages in %2 seconds.
nb: Behandlet %1 beskjeder på %2 sekunder.

[ctx: ClientBufferViewManager|]
en: All Chats
nb: Alle samtaler

[ctx: ClientUserInputHandler|]
en: /JOIN expects a channel
nb: /JOIN trenger en kanal

[ctx: ClientUserInputHandler|]
en: /QUERY expects at least a nick
nb: /QUERY trenger minst et kallenavn

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Configure the IRC Connection
nb: Konfigurer IRC-forbindelsen

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Enable Ping Timeout Detection
nb: Aktiver oppdagelse av tidsavbrudd i nettverkstilkoblingen

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Ping interval:
nb: Nettverksping-intervall:

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en:  seconds
nb:  sekunder

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Disconnect after
nb: Koble fra etter

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: missed pings
nb: Ubesvarte nettverksping

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: This enables periodic polling of user information using /WHO. This is mostly interesting for tracking users' away status.
nb: Dette aktiverer periodisk henting av brukerinformasjon ved hjelp av /WHO. Dette mest interessant for å følge brukeres bortestatus.

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Enable Automatic User Information Lookup (/WHO)
nb: Aktiver automatisk oppslag av brukerinformasjon (/WHO)

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Update interval:
nb: Oppdateringsintervall:

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Ignore channels with more than:
nb: Ignorer kanaler med mer enn:

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en:  users
nb:  brukere

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Minimum delay between requests:
nb: Korteste opphold mellom spørringer:

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Enable standard-compliant CTCP behavior
nb: Bruk standard CTCP-oppførsel

[ctx: ContentsChatItem|]
en: Copy Link Address
nb: Kopier lenkeadresse

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Connect
nb: Koble til

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Disconnect
nb: Koble fra

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Join
nb: Bli med

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Part
nb: Gå ut

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Delete Chat(s)...
nb: Slett samtale(r)...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Go to Chat
nb: Gå til samtale

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Joins
nb: Personer som blir med

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Parts
nb: Personer som går ut

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Quits
nb: Frakoblinger

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Nick Changes
nb: Brukernavnbytter

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Mode Changes
nb: Modusendringer

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Day Changes
nb: Datoendringer

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Topic Changes
nb: Emneendringer

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Set as Default...
nb: Set som standardverdi...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Use Defaults...
nb: Bruk standardverdier...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Join Channel...
nb: Bli med i kanal...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Start Query
nb: Start en privatsamtale

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Show Query
nb: Vis privatsamtale

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Whois
nb: Brukerinformasjon

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Version
nb: Versjon

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Time
nb: Tid

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Client info
nb: Klientinformasjon

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Custom...
nb: Egendefinert...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Give Operator Status
nb: Gi operatorstatus

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Take Operator Status
nb: Fjern operatorstatus

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Give Half-Operator Status
nb: Gi halvoperatorstatus

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Take Half-Operator Status
nb: Fjern halvoperatorstatus

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Give Voice
nb: Gi talerstatus

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Take Voice
nb: Fjern talerstatus

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Kick From Channel
nb: Spark fra kanal

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Ban From Channel
nb: Bannlys fra kanal

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Kick && Ban
nb: Spark og bannlys

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Hide Chat(s) Temporarily
nb: Skjul samtale(r) midlertidig

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Hide Chat(s) Permanently
nb: Skjul samtale(r) permament

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Show Channel List
nb: Vis kanalliste

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Show Ignore List
nb: Vis ignoreringsliste

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Hide Events
nb: Skjul hendelser

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Actions
nb: Handlinger

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Ignore
nb: Ignorer

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Add Ignore Rule
nb: Legg til ignoreringsregel

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Existing Rules
nb: Eksisterende regler

[ctx: Core|]
en: Calling restoreState() even though active sessions exist!
nb: Kaller restoreState() selv om aktive sesjoner finnes!

[ctx: Core|]
en: Core is already configured! Not configuring again...
nb: Kjernen er allerede konfigurert! Konfigurerer ikke på nytt ...

[ctx: Core|]
en: Admin user or password not set.
nb: Administratorbrukernavn eller -passord er ikke satt.

[ctx: Core|]
en: Could not setup storage!
nb: Kunne ikke sette opp lagring!

[ctx: Core|]
en: Creating admin user...
nb: Oppretter administrasjonsbruker...

[ctx: Core|]
en: Invalid listen address %1
nb: Ugyldig lytteadresse %1

[ctx: Core|]
en: Listening for GUI clients on IPv6 %1 port %2 using protocol version %3
nb: Lytter for GUI-klienter på IPv6-adresse %1 og port %2 med protokollversjon %3

[ctx: Core|]
en: Could not open IPv6 interface %1:%2: %3
nb: Kunne ikke åpne IPv6-grensesnittet %1:%2: %3

[ctx: Core|]
en: Listening for GUI clients on IPv4 %1 port %2 using protocol version %3
nb: Lytter etter klienter på IPv4 %1 port %2 med protokollversjon %3

[ctx: Core|]
en: Could not open IPv4 interface %1:%2: %3
nb: Kunne ikke åpne IPv4-grensesnittet %1:%2: %3

[ctx: Core|]
en: Invalid listen address %1, unknown network protocol
nb: Ugyldig lytteadresse %1, ukjent nettverksprotokoll

[ctx: Core|]
en: Could not open any network interfaces to listen on!
nb: Kunne ikke velge noen nettverksgrensesnitt for lytting!

[ctx: Core|]
en: Client connected from
nb: Klient koblet til fra

[ctx: Core|]
en: Closing server for basic setup.
nb: Lukker tjener for grunnleggende oppsett.

[ctx: Core|]
en: Non-authed client disconnected:
nb: Ikke-autentisert klient frakoblet:

[ctx: CoreAccount|]
en: Internal Core
nb: Intern kjerne

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Edit Core Account
nb: Rediger kjernekonto

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Account Details
nb: Kontodetaljer

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Account Name:
nb: Kontonavn:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Local Core
nb: Lokal kjerne

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Hostname:
nb: Vertsnavn:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Port:
nb: Port

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: User:
nb: Bruker:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Password:
nb: Passord:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Remember
nb: Husk

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Proxy Type:
nb: Proxytype:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Add Core Account
nb: Legg til kjernekonto

[ctx: CoreAccountModel|]
en: Internal Core
nb: Intern kjerne

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Connect to Quassel Core
nb: Koble til Quasselkjerne

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Core Accounts
nb: Kjernekontoer

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Edit...
nb: Rediger...

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Add...
nb: Legg til...

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Delete
nb: Slett

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Automatically connect on startup
nb: Koble til automatisk ved oppstart

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Connect to last account used
nb: Koble til den sist brukte kontoen

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Always connect to
nb: Alltid koble til

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Remote Cores
nb: Eksterne kjerner

[ctx: CoreAuthHandler|]
en: Client
nb: Klient

[ctx: CoreAuthHandler|]
en: too old, rejecting.
nb: for gammel, avviser.

[ctx: CoreAuthHandler|]
en: <b>Your Quassel Client is too old!</b><br>This core needs at least client/core protocol version %1 (got: %2).<br>Please consider upgrading your client.
nb: <b>Quassel-klienten din er for gammel!</b><br>Kjernen trenger minst klient/kjerne protokollversjon %1 (har: %2).<br>Vennligst vurder å oppgradere klienten din.

[ctx: CoreAuthHandler|]
en: <b>SSL is required!</b><br>You need to use SSL in order to connect to this core.
nb: <b>SSL er påkrevd!</b><br>Du må bruke SSL for å koble til denne kjernen.

[ctx: CoreAuthHandler|]
en: <b>Invalid username or password!</b><br>The username/password combination you supplied could not be found in the database.
nb: <b>Ugyldig brukernavn eller passord!</b><br>Brukernavn/passord-kombinasjonen ble ikke funnet i databasen.

[ctx: CoreAuthHandler|]
en: Client %1 initialized and authenticated successfully as "%2" (UserId: %3).
nb: Klient %1 vellykket initialisert og autentisert som "%2" (BrukerID: %3).

[ctx: CoreAuthHandler|]
en: Starting encryption for Client:
nb: Starter kryptering for klient:

[ctx: CoreConfigWizard|]
en: Description
nb: Beskrivelse

[ctx: CoreConfigWizard|]
en: Core Configuration Wizard
nb: Kjernekonfigurasjon

[ctx: CoreConfigWizard|]
en: Your core has been successfully configured. Logging you in...
nb: Kjernen har blitt satt opp. Logger inn...

[ctx: CoreConfigWizard|]
en: Core configuration failed:<br><b>%1</b><br>Press <em>Next</em> to start over.
nb: Kjernekonfigurasjon feilet:<br><b>%1</b><br>Trykk <em>Neste</em> for å starte på nytt.

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Form
nb: Skjema

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Username:
nb: Brukernavn:

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Password:
nb: Passord:

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Repeat password:
nb: Gjenta passord:

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Remember password
nb: Husk passord

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: <b>Note:</b> Adding more users and changing your username/password is not possible via Quassel's client interface yet.
    If you need to do these things, please run "<tt><nobr>quasselcore --help</nobr></tt>".
nb: <b>Obs:</b> Å legge til nye brukere eller å endre passord på eksisterende brukere er ikke mulig å gjøre i Quassel-klienten. 
    Dersom du må gjøre dette, vennligst kjør "<tt><nobr>quasselcore --help</nobr></tt>" der hvor du kjører Quassel-kjernen din.

[ctx: CoreConfigWizardAuthenticationSelectionPage|]
en: Form
nb: Skjema

[ctx: CoreConfigWizardIntroPage|]
en: Form
nb: Skjema

[ctx: CoreConfigWizardIntroPage|]
en: This wizard will guide you through the setup of your Quassel Core.
nb: Denne veiviseren vil hjelpe deg å konfigurere Quassel-kjernen din.

[ctx: CoreConfigWizardPages::AdminUserPage|]
en: Create Admin User
nb: Opprett administrasjonsbruker

[ctx: CoreConfigWizardPages::AdminUserPage|]
en: First, we will create a user on the core. This first user will have administrator privileges.
nb: Først lager vi en bruker på Quassel-kjernen. Denne første brukeren vil ha administrasjonsrettigheter.

[ctx: CoreConfigWizardPages::IntroPage|]
en: Introduction
nb: Introduksjon

[ctx: CoreConfigWizardPages::StorageSelectionPage|]
en: Select Storage Backend
nb: Velg lagringsmotor

[ctx: CoreConfigWizardPages::SyncPage|]
en: Storing Your Settings
nb: Lagrer innstillinger

[ctx: CoreConfigWizardStorageSelectionPage|]
en: Form
nb: Skjema

[ctx: CoreConfigWizardStorageSelectionPage|]
en: Storage Backend:
nb: Lagringsmotor:

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Form
nb: Skjema

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Your Choices
nb: Dine valg

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Admin User:
nb: Administrasjonsbruker:

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Storage Backend:
nb: Lagringsmotor:

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Please wait while your settings are being transmitted to the core...
nb: Vennligst vent mens innstillingene dine blir sendt til kjernen...

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Authentication Required
nb: Autentisering påkrevd

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Please enter your account data:
nb: Vennligst skriv inn kontoinformasjon:

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Password:
nb: Passord:

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Username:
nb: Brukernavn:

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Remember password
nb: Husk passord

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Please enter your credentials for %1:
nb: Vennligst skriv inn påloggingsinformasjon for %1:

[ctx: CoreConnectDlg|]
en: Connect to Core
nb: Koble til Quassel-kjerne

[ctx: CoreConnection|]
en: Network is down
nb: Nettverkstilkoblingen er utilgjengelig

[ctx: CoreConnection|]
en: Disconnected
nb: Frakoblet

[ctx: CoreConnection|]
en: Disconnected from core.
nb: Koblet fra Quassel-kjernen.

[ctx: CoreConnection|]
en: Receiving session state
nb: Mottar sesjonstilstand

[ctx: CoreConnection|]
en: Synchronizing to %1...
nb: Synkroniserer med %1...

[ctx: CoreConnection|]
en: Receiving network states
nb: Mottar nettverkstilstander

[ctx: CoreConnection|]
en: Synchronized to %1
nb: Synkronisert med %1

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Form
nb: Skjema

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Network Status Detection
nb: Oppdagelse av nettverkstilstand

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Automatic
nb: Automatisk

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Actively ping the remote core and disconnect if we didn't get a reply after a certain time
nb: Aktivt pinge den eksterne kjernen og koble fra hvis vi ikke får et svar innenfor en gitt tid

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Ping timeout after
nb: Ping-tidsavbrudd etter

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en:  seconds
nb:  sekunder

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Only disconnect if the network socket gets closed by the operating system. This may take a long time after actually losing connectivity
nb: Kun koble fra hvis nettverkskoblingen blir lukket av operativsystemet. Dette kan ta lang tid etter faktisk å ha mistet forbindelsen

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Never time out actively
nb: Aldri koble fra aktivt etter tidsavbrudd

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Automatically reconnect on network failures
nb: Koble til igjen automatisk ved nettverksfeil

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Retry every
nb: Prøv på nytt hvert

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Remote Cores
nb: Eksterne kjerner

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Connection
nb: Tilkobling

[ctx: CoreConnectionStatusWidget|]
en: Form
nb: Skjema

[ctx: CoreConnectionStatusWidget|]
en: Message
nb: Beskjed

[ctx: CoreConnectionStatusWidget|]
en: (Lag: %1 %2)
nb: (Forsinkelse: %1 %2)

[ctx: CoreConnectionStatusWidget|]
en: The connection to your core is encrypted with SSL.
nb: Tilkoblingen din til kjernen er kryptert med SSL.

[ctx: CoreConnectionStatusWidget|]
en: The connection to your core is not encrypted.
nb: Tilkoblingen din til kjernen er ikke kryptert.

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Form
nb: Skjema

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Highlight Nicks
nb: Uthev kallenavn

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Case sensitive
nb: Skiller på store og små bokstaver

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Custom Highlights
nb: Tilpassede uthevinger

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Enabled
nb: Aktivert

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Sender
nb: Avsender

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Channel
nb: Kanal

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Add
nb: Legg til

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Remove
nb: Fjern

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Interface
nb: Grensesnitt

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: None
nb: Ingen

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: highlight rule
nb: Uthev regel

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: Core Information
nb: Kjerneinformasjon

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: Version:
nb: Versjon:

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: Uptime:
nb: Oppetid:

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: Close
nb: Lukk

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: %n Day(s) | %n Day(s)
nb[0]: %n dag
nb[1]: %n dager

[ctx: CoreInfoDlg|]
en:  %1:%2:%3 (since %4)
nb:  %1:%2:%3 (siden %4)

[ctx: CoreNetwork|]
en: Connecting to %1:%2...
nb: Kobler til %1:%2:...

[ctx: CoreNetwork|]
en: Disconnecting. (%1)
nb: Kobler fra (%1)

[ctx: CoreNetwork|]
en: Core Shutdown
nb: Kjerne avslutting

[ctx: CoreNetwork|]
en: Could not connect to %1 (%2)
nb: Kunne ikke koble til %1 (%2)

[ctx: CoreNetwork|]
en: Connection failure: %1
nb: Tilkoblingsfeil: %1

[ctx: CoreSession|]
en: Client
nb: Klient

[ctx: CoreSession|]
en: disconnected (UserId: %1).
nb: Frakoblet (BrukerID: %1).

[ctx: CoreSession|]
en: CoreSession::createNetwork(): Got invalid networkId from Core when trying to create network %1!
nb: CoreSession::createNetwork(): Fikk ugyldig nettverksID fra kjernen under forsøket på å opprette nettverket %1!

[ctx: CoreSession|]
en: CoreSession::createNetwork(): Trying to create a network that already exists, updating instead!
nb: CoreSession::createNetwork(): Forsøker å opprette et nettverk som allerede eksisterer, oppdaterer det i stedet!

[ctx: CoreSessionEventProcessor|]
en: No free and valid nicks in nicklist found. use: /nick <othernick> to continue
nb: Ingen ledige eller gyldige kallenavn i kallanavnslisten ble funnet. Velg et nytt kallenavn med /nick <annet_kallenavn> for å fortsette

[ctx: CoreSessionEventProcessor|]
en: Unable to parse the DH1080_INIT. Key exchange failed.
nb: Kunne ikke tolke DH_1080_INIT. Nøkkelutveksling feilet.

[ctx: CoreSessionEventProcessor|]
en: Your key is set and messages will be encrypted.
nb: Nøkkel satt, meldinger vil nå bli kryptert.

[ctx: CoreSessionEventProcessor|]
en: Failed to parse DH1080_FINISH. Key exchange failed.
nb: Kunne ikke tolke DH1080_FINISH. Nøkkelutveksling feilet.

[ctx: CoreSessionEventProcessor|]
en: DCC %1 not supported
nb: DCC %1 er ikke støttet

[ctx: CoreSessionWidget|]
en: Yes
nb: Ja

[ctx: CoreTransfer|]
en: DCC connection error: %1
nb: DCC tilkoblingsfeil: %1

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: away
nb: borte

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: sending CTCP-%1 request to %2
nb: sender CTCP-%1-forespørsel til %2

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: [usage] /delkey <nick|channel> deletes the encryption key for nick or channel or just /delkey when in a channel or query.
nb: [bruk] /delkey <kallenavn|kanal> sletter krypteringsnøkkelen for kallenavnet, eller kanalen, eller bare /delkey i en kanal, eller spørring.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: No key has been set for %1.
nb: Ingen nøkkel er satt for %1.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: The key for %1 has been deleted.
nb: Nøkkelen for %1 har blitt slettet.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: Error: Setting an encryption key requires Quassel to have been built with support for the Qt Cryptographic Architecture (QCA2) library. Contact your distributor about a Quassel package with QCA2 support, or rebuild Quassel with QCA2 present.
nb: Feil: Å sette en krypteringsnøkkel krever at Quassel er blitt bygget med støtte for biblioteket Qt Cryptographic Architecture (QCA2). Kontakt din distributør angående en Quasselpakke med støtte for QCA2 eller bygg Quassel på nytt med QCA2-støtte.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: Failed to initiate key exchange with %1.
nb: Kunne ikke starte nøkkelutveksling med %1.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: Initiated key exchange with %1.
nb: Startet nøkkeltutveksling med %1.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: Error: Setting an encryption key requires Quassel to have been built with support for the Qt Cryptographic Architecture (QCA) library. Contact your distributor about a Quassel package with QCA support, or rebuild Quassel with QCA present.
nb: Feil: Påføring av krypteringsnøkkel krever at Quassel er blitt bygget med støtte for Qt Cryptographic Architecture (QCA2) biblioteket. Kontakt din distributør angående en Quassel pakke med støtte for QCA2, eller bygg Quassel på nytt med QCA2 støtte.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: Starting query with %1
nb: Åpner samtale med %1

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: The key for %1 has been set.
nb: Nøkkelen for %1 har blitt satt.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: [usage] /showkey <nick|channel> shows the encryption key for nick or channel or just /showkey when in a channel or query.
nb: [bruk] /delkey <kallenavn|kanal> sletter krypteringsnøkkelen for kallenavnet, eller kanalen, eller bare /delkey i en kanal, eller spørring.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: The key for %1 is %2:%3
nb: Nøkkelen for %1 er %2:%3

[ctx: CreateIdentityDlg|]
en: Create New Identity
nb: Lag ny identitet

[ctx: CreateIdentityDlg|]
en: Identity name:
nb: Identitetsnavn:

[ctx: CreateIdentityDlg|]
en: Create blank identity
nb: Lag tom identitet

[ctx: CreateIdentityDlg|]
en: Duplicate:
nb: Dupliser:

[ctx: DataStreamPeer|]
en: Invalid handshake message!
nb: Ugyldig verifiseringsmelding!

[ctx: DataStreamPeer|]
en: Unknown protocol message of type %1
nb: Ukjent protokoll-melding av type %1

[ctx: DccSettingsPage|]
en: Form
nb: Skjema

[ctx: DccSettingsPage|]
en: Automatic
nb: Automatisk

[ctx: DccSettingsPage|]
en:  seconds
nb:  sekunder

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Debug BufferView Overlay
nb: Feilsøk BufferView-overlegget

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Overlay View
nb: Overleggsvisning

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Overlay Properties
nb: Egenskaper for overlegg

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: BufferViews:
nb: Buffer visninger:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: All Networks:
nb: Alle nettverk:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Networks:
nb: Nettverk:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Buffers:
nb: Buffere:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Removed buffers:
nb: Fjernede buffere:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Temp. removed buffers:
nb: Midl. fjernede buffere:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Allowed buffer types:
nb: Tillatte buffer typer:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Minimum activity:
nb: Minimum aktivitet:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Is initialized:
nb: Er initialisert:

[ctx: DebugLogDlg|]
en: Debug Log
nb: Avlusningslogg

[ctx: DockManagerNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Mark dockmanager entry
nb: Markér dockmanager-innslag.

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois]
nb: [Whois] %1

[ctx: EventStringifier|]
en: %1 invited you to channel %2
nb: %1 inviterte deg til kanal %2

[ctx: EventStringifier|]
en: %1 has changed topic for %2 to: "%3"
nb: %1 har endret emne for %2 til: "%3"

[ctx: EventStringifier|]
en: Received non-RFC-compliant RPL_ISUPPORT: this can lead to unexpected behavior!
nb: Mottok RPL_ISUPPORT som ikke passer med IRC-standarden: dette kan føre til uventet oppførsel!

[ctx: EventStringifier|]
en: %1 is away: "%2"
nb: %1 er borte: "%2"

[ctx: EventStringifier|]
en: You are no longer marked as being away
nb: Du er ikke lenger satt som ikke tilgjengelig

[ctx: EventStringifier|]
en: You have been marked as being away
nb: Du er satt som ikke tilgjengelig

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is %2 (%3)
nb: [Whois] %1 er %2 (%3)

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is online via %2 (%3)
nb: %1 is online via %2 (%3)

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whowas] %1 was online via %2 (%3)
nb: [Whowas] %1 var %2 (%3)

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whowas] %1 was %2@%3 (%4)
nb: [Whowas] %1 var %2@%3 (%4)

[ctx: EventStringifier|]
en: [Who] End of /WHO list for %1
nb: [Who] Slutt på /WHO listen for %1

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is logged in since %2
nb: [Whois] %1 er logget inn siden %2

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is idling for %2 (since %3)
nb: [Whois] %1 har vært inaktiv for %2 (%3)

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] End of /WHOIS list
nb: [Who] Slutt på /WHO listen for %1

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is a user on channels: %2
nb: [Whois] %1 er en bruker på kanalene: %2

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 has voice on channels: %2
nb: [Whois] %1 har stemme på kanalene: %2

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is an operator on channels: %2
nb: [Whois] %1 er en operatør på kanalene: %2

[ctx: EventStringifier|]
en: Channel %1 has %2 users. Topic is: "%3"
nb: Kanal %1 har %2 brukere. Emnet er: %3

[ctx: EventStringifier|]
en: End of channel list
nb: Slutt på kanallisten

[ctx: EventStringifier|]
en: Homepage for %1 is %2
nb: Hjemmeside for %1 er %2

[ctx: EventStringifier|]
en: Channel %1 created on %2
nb: Kanal %1 opprettet %2

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is authed as %2
nb: [Whois] %1 er borte: "%2"

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whowas] %1 was authed as %2
nb: [Whowas] %1 ble autentisert som %2

[ctx: EventStringifier|]
en: No topic is set for %1.
nb: Inget emne satt for %1.

[ctx: EventStringifier|]
en: Topic for %1 is "%2"
nb: Emne for %1 er "%2"

[ctx: EventStringifier|]
en: Topic set by %1 on %2
nb: Emne satt av %1 på %2

[ctx: EventStringifier|]
en: %1 has been invited to %2
nb: %1 har blitt invitert til %2

[ctx: EventStringifier|]
en: End of /WHOWAS
nb: Slutt på /WHOWAS

[ctx: EventStringifier|]
en: Nick %1 contains illegal characters
nb: Kallenavn %1 inneholder ugyldige tegn

[ctx: EventStringifier|]
en: Nick already in use: %1
nb: Kallenavnet er allerede i bruk: %1

[ctx: EventStringifier|]
en: Nick/channel is temporarily unavailable: %1
nb: Kallenavn/kanal er for tiden ikke tilgjengelig: %1

[ctx: EventStringifier|]
en: sending CTCP-%1 request to %2
nb: sender CTCP-%1-forespørsel til %2

[ctx: EventStringifier|]
note: Optional "unknown" in "Received unknown CTCP-FOO request by bar"
en: unknown
nb: ukjent

[ctx: EventStringifier|]
en: Received %1CTCP-%2 request by %3
nb: Mottok %1CTCP-%2-forespørsel fra %3

[ctx: EventStringifier|]
en: Received CTCP-%1 answer from %2: %3
nb: Mottok CTCP-%1-svar fra %2: %3

[ctx: ExecWrapper|]
en: Invalid command string for /exec: %1
nb: Ugyldig kommando-tekst for /exec: %1

[ctx: ExecWrapper|]
en: Name "%1" is invalid: ../ or ..\ are not allowed!
nb: Navnet "%1" er ugyldig: ../ eller ..\ er ikke tillatt!

[ctx: ExecWrapper|]
en: Could not find script "%1"
nb: Kan ikke finne skriptet "%1"

[ctx: ExecWrapper|]
en: Script "%1" crashed with exit code %2.
nb: Skriptet "%1" krasjet med sluttkoden %2.

[ctx: ExecWrapper|]
en: Script "%1" could not start.
nb: Skriptet "%1" kunne ikke starte.

[ctx: ExecWrapper|]
en: Script "%1" caused error %2.
nb: Skriptet "%1" forårsaket feilen %2.

[ctx: FontSelector|]
en: Choose...
nb: Velg...

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Form
nb: Skjema

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Custom Highlights
nb: Tilpassede uthevinger

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Enabled
nb: Aktivert

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Highlight
nb: Uthev

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Channel
nb: Kanal

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Add
nb: Legg til

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Remove
nb: Fjern

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Highlight Nicks
nb: Uthev kallenavn

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: All nicks from identity
nb: Alle kallenavn fra identitet

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Current nick
nb: Nåværende kallenavn

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: None
nb: Ingen

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Case sensitive
nb: Skiller på store og små bokstaver

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Interface
nb: Grensesnitt

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: this shouldn't be empty
nb: Denne burde ikke være tom

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: highlight rule
nb: Uthev regel

[ctx: IdentServer|]
en: Invalid listen address %1
nb: Ugyldig lytteadresse %1

[ctx: IdentServer|]
en: Could not open IPv6 interface %1:%2: %3
nb: Kunne ikke åpne IPv6-grensesnittet %1:%2: %3

[ctx: IdentServer|]
en: Could not open IPv4 interface %1:%2: %3
nb: Kunne ikke åpne IPv4-grensesnittet %1:%2: %3

[ctx: IdentServer|]
en: Invalid listen address %1, unknown network protocol
nb: Ugyldig lytteadresse %1, ukjent nettverksprotokoll

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Rename Identity
nb: Omdøp Identitet

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Add Identity
nb: Legg til Identitet

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Add...
nb: Legg til...

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Remove Identity
nb: Fjern Identitet

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Identities
nb: Identiteter

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: <b>The following problems need to be corrected before your changes can be applied:</b><ul>
nb: <b>Følgende problemer må fikses før endringene dine blir lagret:</b><ul>

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: <li>All identities need an identity name set</li>
nb: <li>Alle identiteter trenger et identitetsnavnesett</li>

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: <li>Every identity needs at least one nickname defined</li>
nb: <li>Hver identitet trenger minst ett kallenavn definert</li>

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: <li>You need to specify a real name for every identity</li>
nb: <li>Du må spesifiere et ekte navn for hver identitet</li>

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: <li>You need to specify an ident for every identity</li>
nb: <li>Du må spesifisere én ident for hver identitet</li>

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: One or more identities are invalid
nb: En, eller flere identiteter er ugyldig

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Delete Identity?
nb: Slette identitet?

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Do you really want to delete identity "%1"?
nb: Vil du virkelig slette identiteten "%1"?

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Please enter a new name for the identity "%1"!
nb: Vennligst skriv inn navnet for identiteten "%1"!

[ctx: Identity|]
en: Quassel IRC User
nb: Quassel IRC-bruker

[ctx: Identity|]
en: Gone fishing.
nb: På fisketur.

[ctx: Identity|]
en: Not here. No, really. not here!
nb: Ikke her. Nei, virkelig ikke her!

[ctx: Identity|]
en: All Quassel clients vanished from the face of the earth...
nb: Ingen Quasselklient tilkoblet...

[ctx: Identity|]
en: Kindergarten is elsewhere!
nb: Barnehagen finner du andre steder!

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: General
nb: Generelt

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Real Name:
nb: Ekte Navn:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: The "Real Name" is shown in /whois.
nb: Det "ekte navnet" blir vist i /whois.

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Nicknames
nb: Kallenavn

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Add Nickname
nb: Legg til Kallenavn

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: &Add...
nb: &Legg til...

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Remove Nickname
nb: Fjern Kallenavn

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Remove
nb: Fjern

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Rename Identity
nb: Omdøp Identitet

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Re&name...
nb: Gi nytt &navn...

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Move upwards in list
nb: Flytt oppover i listen

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Move downwards in list
nb: Flytt nedover i listen

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: A&way
nb: &Borte

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Default Away Settings
nb: Standard Borteinnstillinger

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Nick to be used when being away
nb: Kallenavn som skal brukes når satt til borte

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Default away reason
nb: Standard bortegrunn

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Away Nick:
nb: Kallenavn når du er borte

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Away Reason:
nb: Bortegrunn

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Set away when all clients have detached from the core
nb: Sett til borte når alle klientene har koblet fra Kjernen

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Away On Detach
nb: Borte ved frakobling

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Not implemented yet
nb: Ikke implementert enda

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Away On Idle
nb: Borte ved uvirksomhet

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Set away after
nb: Sett til borte etter

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: minutes of being idle
nb: minutter med uvirksomhet

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Advanced
nb: Avansert

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: The "ident" is part of your hostmask and, together with your host, uniquely identifies you within the IRC network.
nb: "Ident" er en del av vertsmasken, og sammen med din vert, vil den identifisere deg unikt innenfor IRC nettverket.

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Messages
nb: Beskjeder

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Part Reason:
nb: Forlatgrunn:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Quit Reason:
nb: Avsluttgrunn:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Kick Reason:
nb: Sparkgrunn:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: You need an SSL Capable Client to edit your Cores SSL Key and Certificate
nb: Du trenger en klient som støtter SSL for å redigere din Kjernes SSL nøkkel og sertifikat

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Warning: you are not connected with a secured connection to the Quassel Core!
    Proceeding will cause an unencrypted transfer of your SSL Key and SSL Certificate!
nb: Advarsel: Du er ikke tilknyttet over en sikker tilknyttning til Quassel Kjernen!
    Å fortsette vil resultere i en ukryptert overføring av din SSL nøkkel og SSL sertifikat!

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Continue
nb: Fortsett

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Use SSL Key
nb: Bruk SSL nøkkel

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Key Type:
nb: Nøkkel type:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: No Key loaded
nb: Ingen nøkkel lastet

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Load
nb: Last inn

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Use SSL Certificate
nb: Bruk SSL sertifikat

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Organisation:
nb: Organisasjon:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: No Certificate loaded
nb: Ingen sertifikat lastet

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: CommonName:
nb: VanligNavn:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: day
nb: dag

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Load a Key
nb: Last inn en nøkkel

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Failed to read key
nb: Kunne ikke lese nøkkel

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Clear
nb: Tøm

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Load a Certificate
nb: Last et sertifikat

[ctx: IdentityPage|]
en: Setup Identity
nb: Konfigurer Identitet

[ctx: IdentityPage|]
en: Default Identity
nb: Standardidentitet

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Configure Ignore Rule
nb: Konfigurer Ignorer regel

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: <p><b>Strictness:</b></p>
    <p><u>Dynamic:</u></p>
    <p>Messages are filtered "on the fly".
    Whenever you disable/delete the ignore rule, the messages are shown again.</p>
    <p><u>Permanent:</u></p>
    <p>Messages are filtered before they get stored in the database.</p>
nb: <p><b>strenhet:</b></p>
    <p><u>Dynamisk:</u></p>
    <p>Beskjeder blir filtrert "on the fly".
    Når du deaktiverer/sletter ignorer reglen, vil beskjedene bli vist igjen.</p>
    <p><u>Permanent:</u></p>
    <p>Beskjedene blir filtrert før de blir lagret i databasen.</p>

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Strictness
nb: Strenghet

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Dynamic
nb: Dynamisk

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: <p><b>Rule Type:</b></p>
    <p><u>Sender:</u></p>
    <p>The rule is matched against the sender string
    <i>nick!ident@host.name<i></p>
    <p><u>Message:</u></p>
    <p>The rule is matched against the actual message content</p>
nb: <p><b>Regel Type:</b></p>
    <p><u>Avsender:</u></p>
    <p>Regelen sjekkes opp mot avsender teksten
    <i>nick!ident@verts.navn<i></p>
    <p><u>Beskjed:</u></p>
    <p>Regelen sjekkes opp mot det faktiske innholdet til beskjeden</p>

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Rule Type
nb: Regel type

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Sender
nb: Avsender

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Message
nb: Beskjed

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: <p><b>Ignore rule:</b></p>
    <p>Depending on the type of the rule, the text is matched against either:</p>
    <p><u>- the message content:</u></p>
    <p><i>Example:</i>
    <br />
    <i>*foobar*</i> matches any text containing the word <i>foobar</i></p>
    <p><u>- the sender string</u>  <i>(nick!ident@host.name)</i></p>
    <p><i>Examples:</i>
    <br />
    - <i>*@foobar.com</i> matches any sender from host <i>foobar.com</i>
    <br />
    - <i>stupid!.+</i> (RegEx) matches any sender with nickname <i>stupid</i> from any host</p>
nb: <p><b>Ignorer regel:</b></p>
    <p>Avhengig av typen regel blir teksten sjekket opp mot enten:</p>
    <p><u>- innholdet til beskjeden:</u></p>
    <p><i>Eksempelvis:</i>
    <br />
    <i>*foobar*</i> stemmer med tekst som inneholder ordet <i>foobar</i></p>
    <p><u>- avsender teksten</u>  <i>(nick!ident@verts.navn)</i></p>
    <p><i>Eksempelvis:</i>
    <br />
    - <i>*@foobar.com</i> stemmer med alle avsendere fra verten <i>foobar.com</i>
    <br />
    - <i>idiot!.+</i> (RegEx) stemmer med alle avsendere med kallenavnet <i>idiot</i> fra alle verter</p>

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Ignore Rule
nb: Ignorer regel

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: <p><b>Use regular expressions:</b></p>
    <p>If enabled, rules follow regular expression syntax.</p>
    <p>Otherwise rules allow wildcard matching with the following special characters:</p>
    <p> *: representing "any amount of any character"
    <br />
    ?: representing "exactly one character"</p>
nb: <p><b>Bruk regulære uttrykk:</b></p>
    <p>Hvis aktivert vil reglene følge regulære uttrykk.</p>
    <p>Alternativt vil reglene tillate jokertegn avstemming med følgende spesialtegn:</p>
    <p> *: representerer "alle størrelser med alle mulige tegn"
    <br />
    ?: representerer "nøyaktig en karakter"</p>

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Regular expression
nb: Regulære uttrykk

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: <p><b>Scope:</b></p>
    <p><u>Global:</u></p>
    <p>The rule is active for any channel on any network</p>
    <p><u>Network:</u></p>
    <p>The list below is interpreted as a list of networks for which the rule should match</p>
    <p><u>Channel:</u></p>
    <p>The list below is interpreted as a list of channels for which the rule should match</p>
nb: <p><b>Omfang:</b></p>
    <p><u>Globalt:</u></p>
    <p>Regelen er aktiv for alle kanaler på alle nettverk</p>
    <p><u>Nettverk:</u></p>
    <p>Listen nedenfor blir benyttet som en en liste av nettverk som regelen skal stemme overens med</p>
    <p><u>Kanal:</u></p>
    <p>Listen nedenfor blir benyttet som en liste av kanaler som regelen skalstemme overens med</p>

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Scope
nb: Omfang

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Global
nb: Globalt

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Network
nb: Nettverk

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Channel
nb: Kanal

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: <p><b>Enable / Disable:</b></p>
    <p>Only enabled rules are filtered.
    <br />
    For dynamic rules, disabling actually shows the filtered messages again.</p>
nb: <p><b>Aktiver / Deaktiver:</b></p>
    <p>Kun aktiverte regler blir filtrert.
    <br />
    For dynamiske regler, deaktivering vil faktisk vise de filtrerte beskjedene igjen.</p>

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Rule is enabled
nb: Reglen er aktivert

[ctx: IgnoreListModel|]
en: <b>Enable / Disable:</b><br />Only enabled rules are filtered.<br />For dynamic rules, disabling actually shows the filtered messages again
nb: <b>Aktiver / Deaktiver:</b><br />Kun aktiverte regler blir filtrert.<br />For dynamiske regler, deaktivering vil faktisk vise de filtrerte beskjedene igjen

[ctx: IgnoreListModel|]
en: <b>Ignore rule:</b><br />Depending on the type of the rule, the text is matched against either:<br /><br />- <u>the message content:</u><br /><i>Example:<i><br />    "*foobar*" matches any text containing the word "foobar"<br /><br />- <u>the sender string <i>nick!ident@host.name<i></u><br /><i>Example:</i><br />    "*@foobar.com" matches any sender from host foobar.com<br />    "stupid!.+" (RegEx) matches any sender with nickname "stupid" from any host<br />
nb: <b>Ignorer regel:</b><br />Avhengig av typen regel blir teksten sjekket opp mot enten:<br /><br />- <u>innholdet til beskjeden:</u><br /><i>Eksempelvis:<i><br />    "*foobar*" stemmer med tekst som inneholder ordet "foobar"<br /><br />- <u>avsender teksten <i>nick!ident@host.name<i></u><br /><i>Eksempelvis:</i><br />    "*@foobar.com" stemmer med alle avsendere fra verten foobar.com<br />    "idiot!.+" (RegEx) stemmer med alle avsendere med kallenavnet "idiot" fra alle verter<br />

[ctx: IgnoreListModel|]
en: By Sender
nb: Ved avsender

[ctx: IgnoreListModel|]
en: By Message
nb: Ved beskjed

[ctx: IgnoreListModel|]
en: Enabled
nb: Aktivert

[ctx: IgnoreListModel|]
en: Ignore Rule
nb: Ignorer regel

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: Form
nb: Skjema

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: New
nb: Ny

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: Delete
nb: Slett

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: &Edit
nb: &Rediger

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: Ignore List
nb: Ignoreringsliste

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: Rule already exists
nb: Reglen finnes allerede

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: There is already a rule
    "%1"
    Please choose another rule.
nb: Det finnes allerede en regel
    "%1"
    Vennligst velg en annen regel.

[ctx: InputWidget|]
en: Form
nb: Skjema

[ctx: InputWidget|]
en: White
nb: Hvit

[ctx: InputWidget|]
en: Black
nb: Sort

[ctx: InputWidget|]
en: Dark blue
nb: Mørk blå

[ctx: InputWidget|]
en: Dark green
nb: Mørk grønn

[ctx: InputWidget|]
en: Red
nb: Rød

[ctx: InputWidget|]
en: Dark red
nb: Mørk rød

[ctx: InputWidget|]
en: Dark magenta
nb: Mørk magentarød

[ctx: InputWidget|]
en: Orange
nb: Oransje

[ctx: InputWidget|]
en: Yellow
nb: Gul

[ctx: InputWidget|]
en: Green
nb: Grønn

[ctx: InputWidget|]
en: Dark cyan
nb: Mørk cyanblå

[ctx: InputWidget|]
en: Cyan
nb: Cyan:

[ctx: InputWidget|]
en: Blue
nb: Blå

[ctx: InputWidget|]
en: Magenta
nb: Magentarød

[ctx: InputWidget|]
en: Dark gray
nb: Mørk grå

[ctx: InputWidget|]
en: Light gray
nb: Lys grå

[ctx: InputWidget|]
en: Clear Color
nb: Fjern farge

[ctx: InputWidget|]
en: Focus Input Line
nb: Fokus på innskrivningslinjen

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Form
nb: Skjema

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Custom font:
nb: Egendefinert skrift:

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Enable per chat history
nb: Slå på historikk for hver enkelt samtale

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Show nick selector
nb: Vis kallenavn velger

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Show style buttons
nb: Vis stil knapper

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Enables (limited) Emacs key bindings in the input field.
nb: Aktiverer (begrenset) Emacs hurtigtaster i innskrivningsfelt.

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Emacs key bindings
nb: Emacs hurtigtaster

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Enables line wrapping for input.
nb: Aktiverer tekstbrytning for inndata.

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Line wrapping
nb: Tekstbrytning

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Show at most
nb: Vis på det meste

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: lines
nb: linjer

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Enable scrollbars
nb: Aktiver rullefelter

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Tab Completion
nb: Tabulator fullførelse

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Completion suffix:
nb: Fullførings endelse:

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Add space after nick when completing mid-sentence
nb: Legg til et mellomrom etter nick når du fullfører midt i en setning

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Interface
nb: Grensesnitt

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Input Widget
nb: Innskrivningsfelt

[ctx: InternalPeer|]
en: internal connection
nb: intern tilkobling

[ctx: IrcConnectionWizard|]
en: Save && Connect
nb: Lagre && koble til

[ctx: IrcListModel|]
en: Channel
nb: Kanal

[ctx: IrcListModel|]
en: Users
nb: Brukere

[ctx: IrcListModel|]
en: Topic
nb: Emne

[ctx: IrcUserItem|]
en: Realname
nb: Virkelig navn

[ctx: IrcUserItem|]
en: Operator
nb: Operatør

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Form
nb: Skjema

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Custom font:
nb: Egendefinert skrift:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Show icons
nb: Vis ikoner

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Chat List
nb: Samtaleliste

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Display topic in tooltip
nb: Vis emne i verktøytips

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Mouse wheel changes selected chat
nb: Musehjulet endrer valgt samtale

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Use Custom Colors
nb: Bruk tilpassede farger

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Inactive:
nb: Inaktiv:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Unread messages:
nb: Uleste beskjeder:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Highlight:
nb: Uthev:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Other activity:
nb: Annen aktivitet:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Custom Nick List Colors
nb: Tilpassede farger for kallenavnsliste

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Online:
nb: Tilgjengelig:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Away:
nb: Borte:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Interface
nb: Grensesnitt

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Chat & Nick Lists
nb: Samtale- og kallenavnslister

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Network
nb: Nettverk

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Inactive
nb: Inaktiv

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Unread messages
nb: Uleste beskjeder

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Highlight
nb: Uthev

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Other activity
nb: Annen aktivitet

[ctx: KNotificationBackend|]
en: %n pending highlight(s) | %n pending highlight(s)
nb[0]: %n ulest utheving
nb[1]: %n uthevinger er ikke lest

[ctx: KeySequenceButton|]
en: The key you just pressed is not supported by Qt.
nb: Tasten du nettopp trykket er ikke støttet av Qt.

[ctx: KeySequenceButton|]
en: Unsupported Key
nb: Ikke-støttet tast

[ctx: KeySequenceWidget|]
en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+a: hold the Ctrl key and press a.
nb: Trykk på knappen, og tast inn snarveien slik du ville gjort det i programmet.
    Eksempel for CTRL+a: Hold CTRL-tasten og trykk på a.

[ctx: KeySequenceWidget|What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
nb: Inndata

[ctx: KeySequenceWidget|No shortcut defined]
en: None
nb: Ingen

[ctx: KeySequenceWidget|]
en: Shortcut Conflict
nb: Snarveiskonflikt

[ctx: KeySequenceWidget|]
en: The "%1" shortcut is already in use, and cannot be configured.
    Please choose another one.
nb: "%1" snarveien er allerede i bruk, og kan ikke bli konfigurert.
    Vennligst velg en annen.

[ctx: KeySequenceWidget|]
en: The "%1" shortcut is ambiguous with the shortcut for the following action:
nb: "%1" snarveien er tvetydig ovenfor snarveien for følgende handling:

[ctx: KeySequenceWidget|]
en: Do you want to reassign this shortcut to the selected action?
nb: Ønsker du å tilordne denne snarveien på nytt til valgt handling?

[ctx: KeySequenceWidget|]
en: Reassign
nb: Tilordne på nytt

[ctx: LegacyPeer|]
en: Invalid handshake message!
nb: Ugyldig verifiseringsmelding

[ctx: LegacyPeer|]
en: Unknown protocol message of type %1
nb: Ukjent protokoll-melding av type %1

[ctx: MainPage|]
en: Connect to Core...
nb: Koble til kjernen...

[ctx: MainWin|]
en: General
nb: Generelt

[ctx: MainWin|]
en: &Connect to Core...
nb: &Koble til kjerne...

[ctx: MainWin|]
en: &Disconnect from Core
nb: K&oble fra kjernen

[ctx: MainWin|]
en: Change &Password...
nb: Endre &Passord...

[ctx: MainWin|]
en: Core &Info...
nb: Kjerne&info

[ctx: MainWin|]
en: Configure &Networks...
nb: Rediger &Nettverk...

[ctx: MainWin|]
en: &Quit
nb: &Avslutt

[ctx: MainWin|]
en: &Configure Chat Lists...
nb: &Konfigurer Samtalelistene...

[ctx: MainWin|]
en: Show &Search Bar
nb: Vis &Søkelinje

[ctx: MainWin|]
en: Show Away Log
nb: Vis Borte-loggen

[ctx: MainWin|]
en: Show &Menubar
nb: Vis &Menylinje

[ctx: MainWin|]
en: Show Status &Bar
nb: Vis &Statuslinje

[ctx: MainWin|]
en: &Lock Layout
nb: &Lås oppsett

[ctx: MainWin|]
en: &Full Screen Mode
nb: Fu&llskjerm

[ctx: MainWin|]
en: Configure &Shortcuts...
nb: Konfigurer &Snarveier...

[ctx: MainWin|]
en: &Configure Quassel...
nb: Konfi&gurere Quassel...

[ctx: MainWin|]
en: &About Quassel
nb: &Om Quassel

[ctx: MainWin|]
en: Debug &NetworkModel
nb: Debug &NettverksModell

[ctx: MainWin|]
en: Debug &BufferViewOverlay
nb: Feilsøk &Buffer visningsoverlegget

[ctx: MainWin|]
en: Debug &MessageModel
nb: Debug &Beskjedmodell

[ctx: MainWin|]
en: Debug &HotList
nb: Feilsøk &Hotlisten

[ctx: MainWin|]
en: Debug &Log
nb: Debug &Logg

[ctx: MainWin|]
en: Reload Stylesheet
nb: Gjeninnles stilsettet (CSS)

[ctx: MainWin|]
en: Hide Current Buffer
nb: Skjul vist samtale

[ctx: MainWin|]
en: Navigation
nb: Navigering

[ctx: MainWin|]
en: Jump to hot chat
nb: Hopp til aktiv snakking

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #0
nb: Angi Hurtig Aksess #0

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #1
nb: Angi Hurtig Aksess #1

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #2
nb: Angi Hurtig Aksess #2

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #3
nb: Angi Hurtig Aksess #3

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #4
nb: Angi Hurtig Aksess #4

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #5
nb: Angi Hurtig Aksess #5

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #6
nb: Angi Hurtig Aksess #6

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #7
nb: Angi Hurtig Aksess #7

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #8
nb: Angi Hurtig Aksess #8

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #9
nb: Angi Hurtig Aksess #9

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #0
nb: Hurtig Aksess #0

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #1
nb: Hurtig Aksess #1

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #2
nb: Hurtig Aksess #2

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #3
nb: Hurtig Aksess #3

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #4
nb: Hurtig Aksess #4

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #5
nb: Hurtig Aksess #5

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #6
nb: Hurtig Aksess #6

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #7
nb: Hurtig Aksess #7

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #8
nb: Hurtig Aksess #8

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #9
nb: Hurtig Aksess #9

[ctx: MainWin|]
en: Activate Next Chat List
nb: Aktiver neste samtaleliste

[ctx: MainWin|]
en: Activate Previous Chat List
nb: Aktiver forrige samtaleliste

[ctx: MainWin|]
en: Go to Next Chat
nb: Gå til neste samtale

[ctx: MainWin|]
en: Go to Previous Chat
nb: Gå til forrige samtale

[ctx: MainWin|]
en: &File
nb: &Fil

[ctx: MainWin|]
en: &Networks
nb: &Nettverk

[ctx: MainWin|]
en: &View
nb: &Vis

[ctx: MainWin|]
en: &Chat Lists
nb: &Samtalelister

[ctx: MainWin|]
en: &Toolbars
nb: &Verktøylinjer

[ctx: MainWin|]
en: &Settings
nb: &Innstillinger

[ctx: MainWin|]
en: &Help
nb: &Hjelp

[ctx: MainWin|]
en: Debug
nb: Feilsøk

[ctx: MainWin|]
en: <b>Your Quassel Core does not support this feature</b>
nb: <b>Quassel-kjernen din støtter ikke denne funksjonen</b>

[ctx: MainWin|]
en: Nicks
nb: Kallenavn

[ctx: MainWin|]
en: Show Nick List
nb: Vis &kallenavnliste

[ctx: MainWin|]
en: Chat Monitor
nb: Samtaleovervåker

[ctx: MainWin|]
en: Show Chat Monitor
nb: Vis &Samtaleovervåker

[ctx: MainWin|]
en: Inputline
nb: Skrivelinje

[ctx: MainWin|]
en: Show Input Line
nb: Vis &Innskrivningslinjen

[ctx: MainWin|]
en: Topic
nb: Emne

[ctx: MainWin|]
en: Show Topic Line
nb: Vis &Emnelinjen

[ctx: MainWin|]
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

[ctx: MainWin|]
en: Connected to core.
nb: Koblet til kjernen.

[ctx: MainWin|]
en: Not connected to core.
nb: Ikke koblet til kjernen.

[ctx: MainWin|]
en: Unencrypted Connection
nb: Ukryptert forbindelse

[ctx: MainWin|]
en: <b>Your client does not support SSL encryption</b>
nb: <b>Klienten din støtter ikke SSL kryptering</b>

[ctx: MainWin|]
en: Sensitive data, like passwords, will be transmitted unencrypted to your Quassel core.
nb: Sensitive data, som passord, vil bli overført ukryptert til din Quassel Kjerne.

[ctx: MainWin|]
en: <b>Your core does not support SSL encryption</b>
nb: <b>Kjernen din støtter ikke SSL kryptering</b>

[ctx: MainWin|]
en: Untrusted Security Certificate
nb: Ikke tillitsverdig sikkerhetssertifikat

[ctx: MainWin|]
en: <b>The SSL certificate provided by the core at %1 is untrusted for the following reasons:</b>
nb: <b>SSL sertifikatet gitt av Kjernen %1 er ikke tillitsverdig av følgende grunner:</b>

[ctx: MainWin|]
en: Continue
nb: Fortsett

[ctx: MainWin|]
en: Show Certificate
nb: Vis sertifikatet

[ctx: MainWin|]
en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
nb: Vil du akseptere dette sertifikatet for alltid og aldri bli spurt igjen?

[ctx: MainWin|]
en: Current Session Only
nb: Kun for nåværende sesjon

[ctx: MainWin|]
en: Forever
nb: For alltid

[ctx: MainWin|]
en: Core Connection Error
nb: Kjerne tilkoblingsfeil

[ctx: MessageModel|]
en: Requesting %1 messages from backlog for buffer %2:%3
nb: Spør etter %1 beskjeder fra historikken for buffer %2.%3

[ctx: MetricsServer|]
en: Invalid listen address %1
nb: Ugyldig lytteadresse %1

[ctx: MetricsServer|]
en: Could not open IPv6 interface %1:%2: %3
nb: Kunne ikke åpne IPv6-grensesnittet %1:%2: %3

[ctx: MetricsServer|]
en: Could not open IPv4 interface %1:%2: %3
nb: Kunne ikke åpne IPv4-grensesnittet %1:%2: %3

[ctx: MetricsServer|]
en: Invalid listen address %1, unknown network protocol
nb: Ugyldig lytteadresse %1, ukjent nettverksprotokoll

[ctx: MsgProcessorStatusWidget|]
en: Form
nb: Skjema

[ctx: MsgProcessorStatusWidget|]
en: Receiving Backlog
nb: Mottar historikken

[ctx: MultiLineEdit|]
en: Do you really want to paste %n line(s)? | Do you really want to paste %n line(s)?
nb[0]: Ønsker du å lime inn %n linje?
nb[1]: Ønsker du å lime inn %n linjer?

[ctx: MultiLineEdit|]
en: Paste Protection
nb: Innlimings-beskyttelse

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Add Network
nb: Legg til nettverk

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Use preset:
nb: Bruk forhåndsdefinert:

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Manually specify network settings
nb: Spesifiser nettverksinnstillingene manuelt

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Manual Settings
nb: Manuelle innstillinger

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Network name:
nb: Nettverksnavn:

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Server address:
nb: Tjeneradresse:

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Port:
nb: Port

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Server password:
nb: Tjener passord:

[ctx: NetworkEditDlg|]
en: Please enter a network name:
nb: Skriv inn et nettverksnavn:

[ctx: NetworkEditDlg|]
en: Add Network
nb: Legg til nettverk

[ctx: NetworkItem|]
en: Users
nb: Brukere

[ctx: NetworkModel|]
en: Chat
nb: Samtale

[ctx: NetworkModel|]
en: Topic
nb: Emne

[ctx: NetworkModel|]
en: Nick Count
nb: Antall kallenavn

[ctx: NetworkModelController|]
en: Do you want to delete the following buffer(s) permanently? | Do you want to delete the following buffer(s) permanently?
nb[0]: Ønsker du å slette følgende buffer permanent?
nb[1]: Ønsker du å slette følgende buffere permanent?

[ctx: NetworkModelController|]
en: ...and <b>%1</b> more<br><br>
nb: ...og <b>%1</b> flere <br><br>

[ctx: NetworkModelController|]
en: <b>Note:</b> This will delete all related data, including all backlog data, from the core's database and cannot be undone.
nb: <b>Merk:</b> Dette vil slette alle relaterte data, inklusiv all historikk data fra Kjernens database og kan ikke bli angret.

[ctx: NetworkModelController|]
en: <br>Active channel buffers cannot be deleted, please part the channel first.
nb: <br>Aktive kanal buffer kan ikke bli slettet, vennligst forlat kanalen først.

[ctx: NetworkModelController|]
en: Remove buffers permanently?
nb: Slette buffer permanent?

[ctx: NetworkModelController::JoinDlg|]
en: Join Channel
nb: Bli med i kanal

[ctx: NetworkModelController::JoinDlg|]
en: Network:
nb: Nettverk:

[ctx: NetworkModelController::JoinDlg|]
en: Channel:
nb: Kanal:

[ctx: NetworkModelController::JoinDlg|]
en: Password:
nb: Passord:

[ctx: NetworkPage|]
en: Setup Network Connection
nb: Konfigurer Nettverkstilkoblinger

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Form
nb: Skjema

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Re&name...
nb: Gi nytt &navn...

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: &Add...
nb: &Legg til...

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: De&lete
nb: S&lett

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Network Details
nb: Nettverksdetaljer

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Identity:
nb: Identitet:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Servers
nb: Tjenere

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Manage servers for this network
nb: Administrer tjenere for dette nettverket

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: &Edit...
nb: &Rediger...

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Move upwards in list
nb: Flytt oppover i listen

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Move downwards in list
nb: Flytt nedover i listen

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Commands
nb: Kommandoer

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Configure automatic identification or misc. commands to be executed after connecting to a server
nb: Konfigurer automatisk identifikasjon, eller forskjellige kommandoer som skal kjøres etter tilkoblin til en tjener

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Commands to execute on connect:
nb: Kommandoer som skal utføres ved tilkobling:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Specify a list of IRC commands to be executed upon connect.
    Note that Quassel IRC automatically rejoins channels, so /join will rarely be needed here!
nb: Spesifiser en list av IRC kommandoer som skal kjøres ved tilkobling.
    Husk at Quassel IRC automatisk gjenoppkobler til kanaler, så /join trengs sjeldent her!

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Connection
nb: Tilkobling

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Automatically reconnect to the IRC network after connection failures
nb: Koble til IRC-nettverk automatisk etter tilkoblingsfeil

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Automatic Reconnect
nb: Automatisk gjenoppkobling

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Wait
nb: Vent

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: between retries
nb: mellom forsøkene

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Number of retries:
nb: Antall forsøk:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Unlimited
nb: Ubegrenset

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Rejoin all channels after reconnect
nb: Bli med i alle kanalene igjen etter gjenoppkobling

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Auto Identify
nb: Autoidentifiser

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Use SASL Authentication
nb: Bruk SASL-autentisering

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Account:
nb: Konto:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Password:
nb: Passord:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> because the identity has an ssl certificate set, SASL EXTERNAL will be used.</p></body></html>
nb: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Notis:</span> identiteten har et SSL-sertifikat satt, SASL EXTERNAL vil bli brukt.</p></body></html>

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Service:
nb: Tjeneste:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Encodings
nb: Koding

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Control encodings for in- and outgoing messages
nb: Kontroller koding for inn- og utgående beskjeder

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Use Custom Encodings
nb: Bruk tilpasset koding

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Specify which encoding your messages will be sent in.
    UTF-8 should be a sane choice for most networks.
nb: Spefiser hvilken koding dine beskjed skal bli sendt i.
    UTF-8 burde være det fornuftigste for de fleste nettverk.

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Send messages in:
nb: Send beskjeder i:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Receive fallback:
nb: Mottareserve:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Server encoding:
nb: Tjenerkoding:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Networks
nb: Nettverk

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: <b>The following problems need to be corrected before your changes can be applied:</b><ul>
nb: <b>Følgende problemer må fikses før endringene dine blir lagret:</b><ul>

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: <li>All networks need at least one server defined</li>
nb: <li>Må definere minst en tjener på alle nettverk</li>

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Invalid Network Settings
nb: Ugyldige Nettverksinnstillinger

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Delete Network?
nb: Slette Nettverk?

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Do you really want to delete the network "%1" and all related settings, including the backlog?
nb: Vil du virkelig slette nettverket "%1" og alle relaterte innstillinger, inkludert historikken?

[ctx: NickEditDlg|]
en: Edit Nickname
nb: Rediger kallenavn

[ctx: NickEditDlg|]
en: Please enter a valid nickname:
nb: Skriv inn et gyldig kallenavn:

[ctx: NickEditDlg|]
en: A valid nickname may contain letters from the English alphabet, digits, and the special characters {, }, [, ], \, |, `, ^, _ and -.
nb: Et gyldig kallenavn kan inneholde bokstaver fra det engelske alfabetet, tall, og spesialtegnene {, }, [, ], \, |, `, ^, _ og -.

[ctx: NickEditDlg|]
en: Add Nickname
nb: Legg til Kallenavn

[ctx: NotificationsSettingsPage|]
en: Interface
nb: Grensesnitt

[ctx: NotificationsSettingsPage|]
en: Notifications
nb: Informative beskjeder

[ctx: PasswordChangeDlg|]
en: Change Password
nb: Endre passord:

[ctx: PasswordChangeDlg|]
en: Old password:
nb: Gammelt passord:

[ctx: PasswordChangeDlg|]
en: New Password:
nb: Nytt passord:

[ctx: PasswordChangeDlg|]
en: Confirm password:
nb: Bekreft passord:

[ctx: PasswordChangeDlg|]
en: Password Not Changed
nb: Passord ikke endret

[ctx: PasswordChangeDlg|]
en: <b>Password change failed</b>
nb: <b>Passordbytte feilet</b>

[ctx: QObject|]
en: Requesting a total of up to %1 backlog messages for %2 buffers
nb: Henter totalt opp til %1 historikkbeskjeder for %2 buffere

[ctx: QObject|]
en: Requesting up to %1 of all unread backlog messages (plus additional %2)
nb: Henter opp til %1 av alle uleste historikkmeldinger (pluss %2 tilleggsmeldinger)

[ctx: QObject|]
en: Requesting a total of up to %1 unread backlog messages for %2 buffers
nb: Henter totalt opp til %1 uleste historimeldinger for %2 buffere.

[ctx: QObject|]
en: Welcome to Quassel IRC
nb: Velkommen til Quassel IRC

[ctx: QObject|]
en: This wizard will help you to set up your default identity and your IRC network connection.<br>This only covers basic settings. You can cancel this wizard any time and use the settings dialog for more detailed changes.
nb: Denne veiviseren vil hjelpe deg med å konfigurere din standardidentitet og dine IRC nettverkstilkoblinger.<br>Den tar for seg kun de enkleste innstillingene. Du kan avbryte denne veiviseren når som helst og benytte innstillings dialogboksen for mer detaljerte endringer.

[ctx: QssParser|]
en: Invalid block declaration: %1
nb: Ugyldig blokkdeklarasjon: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid palette role assignment: %1
nb: Ugyldig palette rolletildeling: %1

[ctx: QssParser|]
en: Unknown palette role name: %1
nb: Ukjent palette rollenavn: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid subelement name in %1
nb: Ugyldig underelement navn i %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid message type in %1
nb: Ugyldig beskjedstype i %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid condition %1
nb: Ugyldig betingelse %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid message label: %1
nb: Ugyldig beskjedsetikett: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid senderhash specification: %1
nb: Ugyldig avsender-hash spesifikasjon

[ctx: QssParser|]
en: Senderhash can be at most "0x0f"!
nb: Avsender-hash kan på det meste være "0x0f"!

[ctx: QssParser|]
en: Invalid format name: %1
nb: Ugyldig format navn: %1

[ctx: QssParser|]
en: Illegal IRC color specification (must be between 00 and 0f): %1
nb: Ulovlig IRC fargespesifikasjon (må være mellom 00 og 0f): %1

[ctx: QssParser|]
en: Unhandled condition: %1
nb: Ubehandlet betingelse: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid proplist %1
nb: Ugyldig propliste %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid chatlist item type %1
nb: Ugyldig samtaleliste enhetstype %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid chatlist state %1
nb: Ugyldig samtaleliste tilstand %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid property declaration: %1
nb: Ugyldig enhetsdeklarasjon: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid font property: %1
nb: Ugyldig skrift egenskap: %1

[ctx: QssParser|]
en: Unknown ChatLine property: %1
nb: Ukjent Samtalelinje egenskap: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid palette color role specification: %1
nb: Ugyldig palette farge rolle spesifikasjon: %1

[ctx: QssParser|]
en: Unknown palette color role: %1
nb: Ugyldig palette farge rolle: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid gradient declaration: %1
nb: Ugyldig gradient deklarasjon: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid gradient stops list: %1
nb: Ugyldig gradient stoppeliste: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid font specification: %1
nb: Ugyldig skrift spesifikasjon: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid font style specification: %1
nb: Ugyldig skriftstil spesifikasjon: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid font weight specification: %1
nb: Ugyldig skriftvekt spesifikasjon: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid font size specification: %1
nb: Ugyldig skriftstørrelses spesifikasjon: %1

[ctx: QtMultimediaNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Select Audio File
nb: Velg Lydfil

[ctx: QtMultimediaNotificationConfigWidget|]
en: Form
nb: Skjema

[ctx: QtMultimediaNotificationConfigWidget|]
en: Play a sound
nb: Spill av en lyd

[ctx: QtMultimediaNotificationConfigWidget|]
en: Prelisten to the selected sound
nb: Forhåndshør  lyden som er valgt

[ctx: QtMultimediaNotificationConfigWidget|]
en: Select the sound file to play
nb: Velg lydfilen som skal spilles av

[ctx: Quassel::secondsToString()|]
en: year
nb: år

[ctx: Quassel::secondsToString()|]
en: day
nb: dag

[ctx: Quassel::secondsToString()|]
en: h
nb: t

[ctx: Quassel::secondsToString()|]
en: sec
nb: sek

[ctx: QueryBufferItem|]
en: Realname
nb: Virkelig navn

[ctx: QueryBufferItem|]
en: Operator
nb: Operatør

[ctx: ReceiveFileDlg|]
en: Incoming File Transfer
nb: Innkommende filoverføring

[ctx: ReceiveFileDlg|]
en: <b>%1</b> wants to send you a file:<br>%2 (%3 bytes)
nb: <b>%1</b> ønsker å sende deg en fil:<br>%2 (%3 bytes)

[ctx: RemotePeer|]
en: Disconnecting...
nb: Kobler fra ...

[ctx: SaveIdentitiesDlg|]
en: Sync With Core
nb: Synk med kjerne

[ctx: SaveIdentitiesDlg|]
en: Syncing data with core, please wait...
nb: Synkroniserer data med kjernen...

[ctx: SaveIdentitiesDlg|]
en: Abort
nb: Avbryt

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Server Info
nb: Server Informasjon

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Server address:
nb: Tjeneradresse:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Port:
nb: Port

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Password:
nb: Passord:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Advanced
nb: Avansert

[ctx: ServerEditDlg|]
en: SSL Version:
nb: SSL Versjon:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: SSLv3 (insecure)
nb: SSLv3 (usikker)

[ctx: ServerEditDlg|]
en: SSLv2 (insecure)
nb: SSLv2 (usikker)

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Use a Proxy
nb: Bruk en proxy

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Proxy Type:
nb: Proxytype:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Proxy Host:
nb: Proxyvert:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Proxy Username:
nb: Proxybrukernavn:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Proxy Password:
nb: Proxypassord:

[ctx: SettingsDlg|]
en: Configure Quassel
nb: Konfigurer Quassel

[ctx: SettingsDlg|]
en: Settings
nb: Innstillinger

[ctx: SettingsDlg|]
en: Save changes
nb: Lagre endringer

[ctx: SettingsDlg|]
en: There are unsaved changes on the current configuration page. Would you like to apply your changes now?
nb: Det er endringer som ikke er lagert i konfigurasjonssiden som er oppe. Vil du bruke endringene nå?

[ctx: SettingsDlg|]
en: Configure %1
nb: Konfigurer %1

[ctx: SettingsDlg|]
en: Reload Settings
nb: Last inn innstillinger på nytt

[ctx: SettingsDlg|]
en: Do you like to reload the settings, undoing your changes on this page?
nb: Vil du laste inn innstillingene og angre endringene dine på denne siden?

[ctx: SettingsDlg|]
en: Restore Defaults
nb: Gjenopprett standard

[ctx: SettingsDlg|]
en: Do you like to restore the default values for this page?
nb: Vil du gjenopprette standardverdier for denne siden?

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Configure Quassel
nb: Konfigurer Quassel

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Settings
nb: Innstillinger

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Configure %1
nb: Konfigurer %1

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Reload Settings
nb: Last inn innstillinger på nytt

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Do you like to reload the settings, undoing your changes on this page?
nb: Vil du laste inn innstillingene og angre endringene dine på denne siden?

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Restore Defaults
nb: Gjenopprett standard

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Do you like to restore the default values for this page?
nb: Vil du gjenopprette standardverdier for denne siden?

[ctx: ShortcutsModel|]
en: Action
nb: Handling

[ctx: ShortcutsModel|]
en: Shortcut
nb: Hurtigtast

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Form
nb: Skjema

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Search:
nb: Søk:

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Shortcut for Selected Action
nb: Snarvei for valgt handling

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Default:
nb: Standard:

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: None
nb: Ingen

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Custom:
nb: Egendefinert:

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Interface
nb: Grensesnitt

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Shortcuts
nb: Hurtigtaster

[ctx: SignalProxy|]
en: Disconnecting
nb: Kobler fra

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Network name:
nb: Nettverksnavn:

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: The name of the IRC network you are configuring
nb: Navnet på IRC nettverket du konfigurerer

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Servers
nb: Tjenere

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: A list of IRC servers belonging to this network
nb: Liste over IRC servere som hører til dette nettverket

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Edit this server entry
nb: Rediger denne server oppføringen

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: &Edit...
nb: &Rediger...

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Add another IRC server
nb: Legg til en annen IRC server

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: &Add...
nb: &Legg til...

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Remove this server entry from the list
nb: Fjerne denne server oppføringen fra listen

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: De&lete
nb: S&lett

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Move upwards in list
nb: Flytt oppover i listen

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Move downwards in list
nb: Flytt nedover i listen

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Join Channels Automatically
nb: Bli med i kanaler automatisk

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: A list of IRC channels you will join automatically after connecting to the network
nb: En liste over IRC kanaler du ønsker å koble til automatisk etter oppkobling til nettverket

[ctx: SnoreNotificationBackend|]
en: Private Message
nb: Privat melding

[ctx: SnoreNotificationConfigWidget|]
en: Form
nb: Skjema

[ctx: SnoreNotificationConfigWidget|]
en: Snore
nb: Sovn

[ctx: SonnetSettingsPage|]
en: Interface
nb: Grensesnitt

[ctx: SqliteStorage|]
en: SQLite is a file-based database engine that does not require any setup. It is suitable for small and medium-sized databases that do not require access via network. Use SQLite if your Quassel Core should store its data on the same machine it is running on, and if you only expect a few users to use your core.
nb: SQLite er en filbasert databasemotor som ikke krever konfigurering. Den passer for små og medium store databaser som ikke krever tilgang fra nettverk. Bruk SQLite hvis Quasselkjernen din skal lagre dataene på den samme maskinen som den kjører på, og bare hvis du forventer at et fåtall personer skal benytte din Kjerne.

[ctx: SslInfoDlg|]
en: Security Information
nb: Sikkerhetsinformasjon

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Hostname:</b>
nb: <b>Vertsnavn:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>IP address:</b>
nb: <b>IP addresse:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Encryption:</b>
nb: <b>Kryptering:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Protocol:</b>
nb: <b>Protokoll:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Certificate chain:</b>
nb: <b>Sertifikat kjede:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: Subject
nb: Emne

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Common name:</b>
nb: <b>Vanlig navn:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Organization:</b>
nb: <b>Organisasjon:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Organizational unit:</b>
nb: <b>Organisasjons enhet:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Country:</b>
nb: <b>Land:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>State or province:</b>
nb: <b>Stat, eller provins:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Locality:</b>
nb: <b>Sted:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: Issuer
nb: Utsteder

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Validity period:</b>
nb: <b>Gyldighetsperiode:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>MD5 digest:</b>
nb: <b>MD5 sammendrag:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>SHA1 digest:</b>
nb: <b>SHA1 sammendrag:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>SHA256 digest:</b>
nb: <b>SHA256 sammendrag:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Trusted:</b>
nb: <b>Pålitelig:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: Yes
nb: Ja

[ctx: SslInfoDlg|]
en: No, for the following reasons:<ul>
nb: Nei, for følgende grunner:<ul>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: %1 to %2
nb: %1 til %2

[ctx: StatusBufferItem|]
en: Status Buffer
nb: Statusbuffer

[ctx: SystemTray|]
en: &Minimize
nb: &Minimer

[ctx: SystemTray|]
en: &Restore
nb: &Gjenopprett

[ctx: SystrayAnimationConfigWidget|]
en: Form
nb: Skjema

[ctx: SystrayNotificationBackend|]
en: %n pending highlight(s) | %n pending highlight(s)
nb[0]: %n usett utheving
nb[1]: %n usette uthevinger

[ctx: SystrayNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Show a message in a popup
nb: Vis en melding som en oppsprettsmelding

[ctx: TabCompleter|]
en: Tab completion
nb: Tabulator fullførelse

[ctx: TaskbarNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Activate dock entry, timeout:
nb: Aktiver dockinnslag, timeout:

[ctx: TaskbarNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Mark taskbar entry, timeout:
nb: Marker oppgavelinje innslag, timeout:

[ctx: TaskbarNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Unlimited
nb: Ubegrenset

[ctx: TaskbarNotificationBackend::ConfigWidget|]
en:  seconds
nb:  sekunder

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Connect
nb: Koble til

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Connect to IRC
nb: Koble til IRC

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Disconnect
nb: Koble fra

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Disconnect from IRC
nb: Koble fra IRC

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Connect to all
nb: Koble til alle

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Disconnect from all
nb: Koble fra alle

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Part
nb: Gå ut

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Leave currently selected channel
nb: Forlat nåværende valgt kanal

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Join
nb: Bli med

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Join a channel
nb: Bli med i en kanal

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Query
nb: Spørring

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Start a private conversation
nb: Start en privat samtale

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Whois
nb: Brukerinformasjon

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Request user information
nb: Forespør brukerinformasjon

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Give operator privileges to user
nb: Gi operatørstatus til bruker

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Take operator privileges from user
nb: Ta operatørstatus fra bruker

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Give voice to user
nb: Gi stemme til bruker

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Take voice from user
nb: Ta stemme fra bruker

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Kick
nb: Spark

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Remove user from channel
nb: Spark bruker fra kanal

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Ban
nb: Bannlys

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Ban user from channel
nb: Bannlys bruker fra kanal

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Remove and ban user from channel
nb: Spark og bannlys bruker fra kanal

[ctx: TopicWidget|]
en: Form
nb: Skjema

[ctx: TopicWidget|]
en: Users: %1
nb: Brukere: %1

[ctx: TopicWidget|]
en: Lag: %1 msecs
nb: Forsinkelse: %1 ms

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: Form
nb: Skjema

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: Custom font:
nb: Egendefinert skrift:

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: Resize dynamically to fit contents
nb: Endre størrelsen dynamisk, tilpasset innholdet

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: On hover only
nb: Kun når musepekeren svever over

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: Interface
nb: Grensesnitt

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: Topic Widget
nb: Emnelinje

[ctx: Transfer|]
en: New
nb: Ny

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Nick Message
en: You are now known as %DN%1%DN
nb: Du er nå kjent som %DN%1%DN

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
en: %DN%1%DN is now known as %DN%2%DN
nb: %DN%1%DN er nå kjent som %DN%2%DN

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Mode Message
en: User mode: %DM%1%DM
nb: Brukermodus: %DM%1%DM

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
en: Mode %DM%1%DM by %DN%2%DN
nb: Modus %DM%1%DM av %DN%2%DN

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Join Message
en: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH has joined %DC%4%DC
nb: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH har blitt med i %DC%4%DC

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Part Message
en: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH has left %DC%4%DC
nb: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH har forlatt %DC%4%DC

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Quit Message
en: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH has quit
nb: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH har avsluttet

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Kick Message
en: %DN%1%DN has kicked %DN%2%DN from %DC%3%DC
nb: %DN%1%DN har sparket ut %DN%2%DN fra %DC%3%DC

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Day Change Message
en: {Day changed to %1}
nb: {Dag byttet til %1}

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
en: Netsplit between %DH%1%DH and %DH%2%DH ended. Users joined:
nb: Nettverkssplitt mellom %DH%1%DH og %DH%2%DH avsluttet. Brukerne ble med i:

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
en: %DN%1%DN (%2 more)
nb: %DN%1%DN (%2 flere)

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
en: Netsplit between %DH%1%DH and %DH%2%DH. Users quit:
nb: Nettverkssplitt mellom %DH%1%DH og %DH%2%DH. Brukere avsluttet:

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Owner(s) | %n Owner(s)
nb[0]: %n eier
nb[1]: %n eiere

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Admin(s) | %n Admin(s)
nb[0]: %n administrato
nb[1]: %n administratorer

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Operator(s) | %n Operator(s)
nb[0]: %n operatør
nb[1]: %n operatører

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Half-Op(s) | %n Half-Op(s)
nb[0]: %n halvoperatør
nb[1]: %n halvoperatører

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Voiced | %n Voiced
nb[0]: %n med talerstatus
nb[1]: %n med talerstatus

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n User(s) | %n User(s)
nb[0]: %n bruker
nb[1]: %n brukere
