Quassel IRC - en to nl translation catalogue (917 entries)

[ctx: AboutData|]
en: A modern, distributed IRC client
nl: Een moderne, gedistribueerde IRC client

[ctx: AboutData|]
en: Project founder, lead developer
nl: Project oprichter, hoofdontwikkelaar

[ctx: AboutData|]
en: Project motivator, lead developer
nl: Kartrekker, hoofdontwikkelaar

[ctx: AboutData|]
en: Former lead developer
nl: Voormalig hoofdontwikkelaar

[ctx: AboutDlg|]
en: About Quassel
nl: Over Quassel

[ctx: AboutDlg|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:15pt; font-weight:600; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Quassel IRC</p></body></html>
nl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:15pt; font-weight:600; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Quassel-IRC</p></body></html>

[ctx: AboutDlg|]
en: &About
nl: I&nfo

[ctx: AboutDlg|]
en: A&uthors
nl: A&uteurs

[ctx: AboutDlg|]
en: &Contributors
nl: &Medewerkers

[ctx: AboutDlg|]
en: &Thanks To
nl: Me&t dank aan

[ctx: AboutDlg|]
en: Quassel IRC is mainly developed by:
nl: Quassel-IRC wordt voornamelijk ontwikkeld door:

[ctx: AboutDlg|]
en: We would like to thank the following contributors (in alphabetical order) and everybody we forgot to mention here:
nl: We willen de volgende personen (in alfabetische volgorde) bedanken die een steentje bijgedragen hebben, naast iedereen die we hier vergeten zijn:

[ctx: AbstractSqlStorage|]
en: Upgrade failed...
nl: Upgraden mislukt...

[ctx: AliasesModel|]
en: <b>The shortcut for the alias</b><br />It can be used as a regular slash command.<br /><br /><b>Example:</b> "foo" can be used per /foo
nl: <b>De sneltoets voor de alias</b><br />Het kan als een regulier slash-commando gebruikt worden.<br /><br /><b>Voorbeeld:</b> "foo" kan gebruikt worden met /foo

[ctx: AliasesModel|]
en: Expansion
nl: Uitbreiding

[ctx: AliasesSettingsPage|]
en: Form
nl: Formulier

[ctx: AliasesSettingsPage|]
en: New
nl: Nieuw

[ctx: AliasesSettingsPage|]
en: Delete
nl: Verwijderen

[ctx: AliasesSettingsPage|]
en: Aliases
nl: Aliassen

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Form
nl: Formulier

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Language:
nl: Taal:

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Set the application language. Requires restart!
nl: Stel de programmataal in. Herstart vereist!

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: <Untranslated>
nl: <Onvertaald>

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: <System Default>
nl: <Systeemstandaard>

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Set application style
nl: Programmastijl instellen

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Use custom stylesheet
nl: Eigen stylesheet gebruiken

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: ...
nl: …

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Show system tray icon
nl: Systeemvakpictogram tonen

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Hide to tray on close button
nl: Verberg naar systeemvak als het venster wordt gesloten

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Message Redirection
nl: Berichten doorsturen

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: User Notices:
nl: Gebruikers waarschuwingen:

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Server Notices:
nl: Serverwaarschuwingen

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Default Target
nl: Standaarddoel

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Status Window
nl: Statusvenster

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Current Chat
nl: Huidige chat

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Errors:
nl: Fouten:

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Please choose a stylesheet file
nl: Kies een stylesheet-bestand

[ctx: AwayLogView|]
en: Away Log
nl: Afwezigheidslog

[ctx: AwayLogView|]
en: Show Network Name
nl: Netwerknaam weergeven

[ctx: AwayLogView|]
en: Show Buffer Name
nl: Buffernaam weergeven

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Form
nl: Formulier

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Number of messages to be requested from the core when using scrolling up in the buffer view.
nl: Aantal berichten dat van de core gevraagd moet worden wanneer omhoog wordt gescrold in de buffer-view.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Dynamic backlog amount:
nl: Grootte van dynamische backlog:

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Backlog request method:
nl: Backlog aanvraagmethode:

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Fixed amount per chat
nl: Vaste hoeveelheid per chat

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Unread messages per chat
nl: Ongelezen berichten per chat

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Globally unread messages
nl: Globaal ongelezen berichten

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: The simplest requester. It fetches a fixed amount of lines for each chat window from the backlog.
nl: Eenvoudig ophalen. Haal voor elk venster een vast aantal regels op van de backlog.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Initial backlog amount:
nl: Initiële grootte backlog:

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: This requester fetches unread messages for each chat window individually. The amount of lines can be limited per chat.
    
    You can also choose to fetch additional older chatlines to provide a better context.
nl: Haal voor elk individueel venster de ongelezen berichten op. Het maximale aantal regels kan per chat ingesteld worden.
    
    U kunt er ook voor kiezen nog extra regels op te vragen voor een betere context.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Maximum amount of messages to be fetched per buffer.
nl: Maximaal aantal berichten dat per buffer opgehaald kan worden.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Limit:
nl: Limiet:

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Unlimited
nl: Onbeperkt

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Amount of messages to be fetched in addition to the unread messages. The Limit does not apply here.
nl: Aantal berichten dat naast het aantal ongelezen berichten opgehaald kan worden. Het Limiet is hierbij niet van toepassing.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Additional Messages:
nl: Extra berichten:

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: This requester fetches all messages newer than the oldest unread message for all chats.
    
    Note: This requester is not recommended if you use hidden chat windows or have inactive chats (i.e.: no stale queries or channels).
    It is useful to limit the total amount of the backlog and is probably the fastest.
    
    You can also chose to fetch additional older chatlines to provide a better context.
nl: Haal voor elke chat alle berichten op die nieuwer zijn dan het oudste ongelezen bericht.
    
    Let op: Dit is niet aan te raden als u verborgen chatvensters gebruikt of inactieve chats heeft (dwz: geen stale-queries of kanalen).
    Het is wel nuttig om de totale grootte van het backlog te beperken en is waarschijnlijk het snelste.
    
    U kunt er ook van kiezen extra berichten op te halen voor een betere context.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Maximum amount of messages to be fetched over all buffers.
nl: Maximaal aantal op te halen berichten voor alle buffers bij elkaar.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Backlog Fetching
nl: Backlog verkrijgen

[ctx: BufferView|]
en: Merge buffers permanently?
nl: Buffers definitief samenvoegen?

[ctx: BufferView|]
en: Do you want to merge the buffer "%1" permanently into buffer "%2"?
     This cannot be reversed!
nl: Wilt u de buffer "%1" definitief in buffer "%2" invoegen?
     Dit kan niet ongedaan gemaakt worden!

[ctx: BufferViewEditDlg|]
en: Dialog
nl: Dialoogvenster

[ctx: BufferViewEditDlg|]
en: Please enter a name for the chat list:
nl: Vul een naam voor de chatlijst in:

[ctx: BufferViewEditDlg|]
en: Add Chat List
nl: Chatlijst toevoegen

[ctx: BufferViewFilter|]
en: Show / Hide Chats
nl: Chats tonen/verbergen

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Form
nl: Formulier

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Re&name...
nl: Her&noemen…

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: &Add...
nl: &Toevoegen...

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: De&lete
nl: &Verwijderen

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Chat List Settings
nl: Chatlijst instellingen

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Network:
nl: Netwerk:

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: All
nl: Alle

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: This option is not available when all Networks are visible.
    In this mode no separate status buffer is displayed.
nl: Deze optie is niet beschikbaar wanneer alle Netwerken zichtbaar zijn.
    In deze modus wordt geen aparte statusbuffer getoond.

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Show status window
nl: Statusvenster weergeven

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Show channels
nl: Kanalen weergeven

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Show queries
nl: Queries weergeven

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Hide inactive chats
nl: Inactieve chats verbergen

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Add new chats automatically
nl: Automatisch nieuwe chats toevoegen

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Sort alphabetically
nl: Op alfabet sorteren

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Minimum Activity:
nl: Minimale activiteit:

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: No Activity
nl: Geen activiteit

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Other Activity
nl: Andere activiteit

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: New Message
nl: Nieuw bericht

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Highlight
nl: Markeer

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Preview:
nl: Voorbeeld:

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Custom Chat Lists
nl: Eigen chatlijst

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Delete Chat List?
nl: Chatlijst verwijderen?

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Do you really want to delete the chat list "%1"?
nl: Wilt u de chatlijst "%1" echt verwijderen?

[ctx: BufferViewWidget|]
en: BufferView
nl: Bufferweergave

[ctx: BufferWidget|]
en: Zoom In
nl: Inzoomen

[ctx: BufferWidget|]
en: Zoom Out
nl: Uitzoomen

[ctx: BufferWidget|]
en: Actual Size
nl: Werkelijke grootte

[ctx: BufferWidget|]
en: Set Marker Line
nl: Stel markeerlijn in

[ctx: BufferWidget|]
en: Go to Marker Line
nl: Ga naar de markeerlijn

[ctx: ChannelBufferItem|]
en: Users
nl: Gebruikers

[ctx: ChannelBufferItem|]
en: Topic
nl: Onderwerp

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Channel List
nl: Kanaallijst

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Search Pattern:
nl: Zoekpatroon:

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Toggle between simple and advanced mode.
    Advanced mode allows one to pass search strings to the IRC Server.
nl: Wissel tussen eenvoudige en geavanceerde modus.
    In de geavanceerde modus kunt u zoekopdrachten naar de IRC-server sturen.

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Show Channels
nl: Kanalen weergeven

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Errors Occurred:
nl: Er zijn fouten opgetreden:

[ctx: ChannelListDlg|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Lucida Grande'; font-size:13pt;">SUPER EVIL CATASTROPHIC ERROR!!11</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Lucida Grande'; font-size:13pt;"></p></body></html>
nl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Lucida Grande'; font-size:13pt;">SUPERERGE CATASTROFALE FOUT!!11</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Lucida Grande'; font-size:13pt;"></p></body></html>

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Form
nl: Formulier

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Operation Mode:
nl: Operatie-modus:

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Operation modes:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"><span style=" font-weight:400; text-decoration: underline;">Opt-In:</span> <span style=" font-weight:400;">Only buffers on the right side are shown in chatmonitor</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" text-decoration: underline;">Opt-Out:</span> Buffers on the right side will be ignored in chatmonitor</p></body></html>
nl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Operatie-modus:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"><span style=" font-weight:400; text-decoration: underline;">Opt-In:</span> <span style=" font-weight:400;">Alleen buffers aan de rechterkant worden in de chatmonitor getoond</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" text-decoration: underline;">Opt-Out:</span> Buffers aan de rechterkant zullen in de chatmonitor genegeerd worden</p></body></html>

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Available:
nl: Beschikbaar:

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Move selected buffers to the left
nl: Geselecteerde buffers naar links verplaatsen

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Move selected buffers to the right
nl: Geselecteerde buffers naar rechts verplaatsen

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Show:
nl: Toon:

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Show highlights in chatmonitor even if the originating buffer is ignored
nl: Toon markeringen in de chatmonitor zelfs als de oorspronkelijke buffer genegeerd wordt

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Always show highlighted messages
nl: Gemarkeerde berichten altijd weergeven

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Show own messages
nl: Eigen berichten weergeven

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Chat Monitor
nl: Chatmonitor

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Opt In
nl: Opt-in

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Opt Out
nl: Opt-out

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Ignore:
nl: Negeer:

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Backlog Fetching
nl: Backlog verkrijgen

[ctx: ChatMonitorView|]
en: Show Own Messages
nl: Eigen berichten weergeven

[ctx: ChatMonitorView|]
en: Show Network Name
nl: Netwerknaam weergeven

[ctx: ChatMonitorView|]
en: Show Buffer Name
nl: Buffernaam weergeven

[ctx: ChatMonitorView|]
en: Configure...
nl: Instellen…

[ctx: ChatScene|]
en: Copy Selection
nl: Selectie kopiëren

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Form
nl: Formulier

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Show colored text in the chat window
nl: Laat gekleurde text zien in het chat venster

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Allow colored text (mIRC color codes)
nl: Gekleurde tekst toestaan (mIRC color codes)

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Custom Colors
nl: Eigen kleuren

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Action:
nl: Actie:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: ...
nl: …

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Timestamp:
nl: Tijd:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Channel message:
nl: Kanaalbericht:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Highlight foreground:
nl: Voorgrond bij markering:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Command message:
nl: Commandobericht:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Highlight background:
nl: Achtergrond bij markering:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Server message:
nl: Serverbericht:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Marker line:
nl: Markeerlijn:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Error message:
nl: Foutbericht:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Background:
nl: Achtergrond:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Use Sender Coloring
nl: Kleur naar verzender

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Own messages:
nl: Eigen berichten:

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: Form
nl: Formulier

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: ...
nl: …

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: case sensitive
nl: hoofdlettergevoelig

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: search nick
nl: nick zoeken

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: search message
nl: bericht zoeken

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: ignore joins, parts, etc.
nl: negeer binnenkomen, verlaten, etc,

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Form
nl: Formulier

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Custom chat window font:
nl: Lettertype voor eigen chatvenster:

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Show a website preview window when hovering the mouse over a web address
nl: Toon een previewvenster wanneer u uw muis boven een url houdt.

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Show previews of webpages on URL hover
nl: Toon previews van webpagina's als uw muis boven een url staat

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Set the marker line to the bottom of the current chat window when selecting another channel
nl: Stel de markeerlijn in onderaan het huidige chatvenster wanneer een ander kanaal geselecteerd wordt

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Set marker line automatically when switching chats
nl: Stel de markeerlijn automatisch in als chats gewisseld worden

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Chat View
nl: Chatvenster

[ctx: Client|]
en: Identity already exists in client!
nl: Identiteit bestaat al in client!

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Connecting to %1...
nl: Met %1 verbinden…

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Looking up %1...
nl: %1 opzoeken…

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Connected to %1
nl: Verbonden met %1

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Disconnecting from %1...
nl: Verbinding met %1 verbreken…

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Disconnected
nl: Verbinding verbroken

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Synchronizing to core...
nl: Met de core synchroniseren…

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Logging in...
nl: Aanmelden…

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Login canceled
nl: Aanmelden afgebroken

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Unencrypted connection canceled
nl: Onversleutelde verbinding afgebroken

[ctx: ClientBacklogManager|]
en: Processed %1 messages in %2 seconds.
nl: In %2 seconden %1 berichten verwerkt

[ctx: ClientBufferViewManager|]
en: All Chats
nl: Alle chats

[ctx: ClientUserInputHandler|]
en: /JOIN expects a channel
nl: /JOIN verwacht een kanaal

[ctx: ClientUserInputHandler|]
en: /QUERY expects at least a nick
nl: /QUERY verwacht minimaal een bijnaam

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Configure the IRC Connection
nl: De IRC-verbinding configureren

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Enable Ping Timeout Detection
nl: Detectie van ping-timeout inschakelen

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Ping interval:
nl: Ping-interval:

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en:  seconds
nl:  seconden

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Disconnect after
nl: Verbreek de verbinding na

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: missed pings
nl: gemiste pings

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: This enables periodic polling of user information using /WHO. This is mostly interesting for tracking users' away status.
nl: Vraag periodiek gebruikersinformatie op met /WHO. Dit is vooral handig voor het bijhouden van de afwezigheidsstatus van gebruikers.

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Enable Automatic User Information Lookup (/WHO)
nl: Activeer automatisch opvragen van gebruikersinformatie (/WHO)

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Update interval:
nl: Vernieuwingsinterval

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Ignore channels with more than:
nl: Negeer kanalen met meer dan:

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en:  users
nl:  gebruikers

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Minimum delay between requests:
nl: Minimale vertraging tussen aanvragen:

[ctx: ContentsChatItem|]
en: Copy Link Address
nl: Link-adres kopiëren

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Connect
nl: Verbinden

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Disconnect
nl: Verbinding verbreken

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Join
nl: Binnengaan

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Part
nl: Verlaten

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Delete Chat(s)...
nl: Chat(s) verwijderen...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Go to Chat
nl: Ga naar chat

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Joins
nl: Binnenkomstberichten

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Parts
nl: Vertrekberichten

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Quits
nl: Afsluitberichten

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Nick Changes
nl: Veranderde nick

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Mode Changes
nl: Modus verandert

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Day Changes
nl: Dag verandert

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Topic Changes
nl: Onderwerp verandert

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Set as Default...
nl: Stel in als standaard...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Use Defaults...
nl: Gebruik standaardwaarden...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Join Channel...
nl: Kanaal binnengaan...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Start Query
nl: Start query

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Show Query
nl: Query weergeven

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Client info
nl: Client-informatie

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Custom...
nl: Eigen...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Give Operator Status
nl: Geef operatorstatus

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Take Operator Status
nl: Herroep operatorstatus

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Give Voice
nl: Geef voice

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Take Voice
nl: Herroep voice

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Kick From Channel
nl: Schop het kanaal uit

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Ban From Channel
nl: Verban uit het kanaal

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Hide Chat(s) Temporarily
nl: Chat(s) tijdelijk verbergen

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Hide Chat(s) Permanently
nl: Chat(s) permanent verbergen

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Show Channel List
nl: Kanaallijst weergeven

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Show Ignore List
nl: Negeerlijst weergeven

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Hide Events
nl: Gebeurtenissen verbergen

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Actions
nl: Acties

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Ignore
nl: Negeren

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Add Ignore Rule
nl: Negeer-regel toevoegen

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Existing Rules
nl: Bestaande regels

[ctx: Core|]
en: Calling restoreState() even though active sessions exist!
nl: restoreState() wordt aangeroepen, hoewel een sessie actief is!

[ctx: Core|]
en: Admin user or password not set.
nl: Beheerderaccount of wachtwoord niet ingesteld.

[ctx: Core|]
en: Could not setup storage!
nl: Kan opslag niet starten!

[ctx: Core|]
en: Creating admin user...
nl: Beheerderaccount instellen...

[ctx: Core|]
en: Invalid listen address %1
nl: Ongeldig luisteradres %1

[ctx: Core|]
en: Listening for GUI clients on IPv6 %1 port %2 using protocol version %3
nl: Op IPv6 %1 poort %2 naar GUI-clients luisteren met protocol versie %3

[ctx: Core|]
en: Could not open IPv6 interface %1:%2: %3
nl: Kan IPv6-interface niet openen %1:%2: %3

[ctx: Core|]
en: Listening for GUI clients on IPv4 %1 port %2 using protocol version %3
nl: Op IPv4 %1 poort %2 naar GUI-clients luisteren met protocol versie %3

[ctx: Core|]
en: Could not open IPv4 interface %1:%2: %3
nl: Kan IPv4-interface niet openen %1:%2: %3

[ctx: Core|]
en: Invalid listen address %1, unknown network protocol
nl: Ongeldig luisteradres %1, onbekend netwerkprotocol

[ctx: Core|]
en: Could not open any network interfaces to listen on!
nl: Kan geen enkele netwerkinterface openen om bij te luisteren!

[ctx: Core|]
en: Client connected from
nl: Client verbindt vanaf

[ctx: Core|]
en: Closing server for basic setup.
nl: Server afsluiten voor standaard set-up.

[ctx: CoreAccount|]
en: Internal Core
nl: Interne core

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Edit Core Account
nl: Core-account bewerken

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Account Details
nl: Accountdetails

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Account Name:
nl: Accountnaam:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Local Core
nl: Locale core

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Hostname:
nl: Hostnaam:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Port:
nl: Poort:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: User:
nl: Gebruiker:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Password:
nl: Wachtwoord:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Remember
nl: Onthouden

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Proxy Type:
nl: Proxytype:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Add Core Account
nl: Core-account toevoegen

[ctx: CoreAccountModel|]
en: Internal Core
nl: Interne core

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Connect to Quassel Core
nl: Met Quassel-core verbinden

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Core Accounts
nl: Core-accounts

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Edit...
nl: Bewerken…

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Add...
nl: Toevoegen…

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Delete
nl: Verwijderen

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Automatically connect on startup
nl: Bij starten automatisch verbinden

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Connect to last account used
nl: Met laatst gebruikte account verbinden

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Always connect to
nl: Altijd verbinden met

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Remote Cores
nl: Remote-cores

[ctx: CoreAuthHandler|]
en: too old, rejecting.
nl: te oud, weigeren.

[ctx: CoreAuthHandler|]
en: <b>Invalid username or password!</b><br>The username/password combination you supplied could not be found in the database.
nl: <b>Ongeldige gebruikersnaam of wachtwoord!</b><br>De gebruikersnaam/wachtwoord-combinatie die u opgaf kan niet in de database gevonden worden.

[ctx: CoreConfigWizard|]
en: Description
nl: Beschrijving

[ctx: CoreConfigWizard|]
en: Core Configuration Wizard
nl: Core-configuratie

[ctx: CoreConfigWizard|]
en: Your core has been successfully configured. Logging you in...
nl: Uw core is succesvol geconfigureerd. Bezig me aanmelden…

[ctx: CoreConfigWizard|]
en: Core configuration failed:<br><b>%1</b><br>Press <em>Next</em> to start over.
nl: Core-configuratie mislukt:<br><b>%1</b><br>Druk op <em>Volgende</em> om opnieuw te beginnen.

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Form
nl: Formulier

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Username:
nl: Gebruikersnaam:

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Password:
nl: Wachtwoord:

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Repeat password:
nl: Herhaal wachtwoord:

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Remember password
nl: Wachtwoord onthouden

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: <b>Note:</b> Adding more users and changing your username/password is not possible via Quassel's client interface yet.
    If you need to do these things, please run "<tt><nobr>quasselcore --help</nobr></tt>".
nl: <b>Let op:</b> Meer gebruikers toevoegen of uw gebruikersnaam/wachtwoord wijzigen is nog niet mogelijk via de Quassel-client interface.
    Als u dit wilt doen moet u "<tt><nobr>quasselcore --help</nobr></tt>" uitvoeren.

[ctx: CoreConfigWizardAuthenticationSelectionPage|]
en: Form
nl: Formulier

[ctx: CoreConfigWizardIntroPage|]
en: Form
nl: Formulier

[ctx: CoreConfigWizardIntroPage|]
en: This wizard will guide you through the setup of your Quassel Core.
nl: Deze wizard helpt u bij het opzetten van uw Quassel-core.

[ctx: CoreConfigWizardPages::AdminUserPage|]
en: Create Admin User
nl: Beheerder aanmaken

[ctx: CoreConfigWizardPages::AdminUserPage|]
en: First, we will create a user on the core. This first user will have administrator privileges.
nl: Eerst zullen we een gebruiker op de core aanmaken. Deze eerste gebruiker zal beheerdersrechten hebben.

[ctx: CoreConfigWizardPages::IntroPage|]
en: Introduction
nl: Introductie

[ctx: CoreConfigWizardPages::StorageSelectionPage|]
en: Select Storage Backend
nl: Selecteer opslag-backend

[ctx: CoreConfigWizardPages::SyncPage|]
en: Storing Your Settings
nl: Uw instellingen opslaan

[ctx: CoreConfigWizardStorageSelectionPage|]
en: Form
nl: Formulier

[ctx: CoreConfigWizardStorageSelectionPage|]
en: Storage Backend:
nl: Opslag-backend:

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Form
nl: Formulier

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Your Choices
nl: Uw keuzes

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Admin User:
nl: Beheerder:

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Storage Backend:
nl: Opslag-backend:

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Please wait while your settings are being transmitted to the core...
nl: Een moment, uw instellingen worden naar de core verzonden…

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Authentication Required
nl: Aanmelden verplicht

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Please enter your account data:
nl: Vul uw accountgegevens in:

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Password:
nl: Wachtwoord:

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Username:
nl: Gebruikersnaam:

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Remember password
nl: Wachtwoord onthouden

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Please enter your credentials for %1:
nl: Vul uw aanmeldgegevens voor %1 in:

[ctx: CoreConnectDlg|]
en: Connect to Core
nl: Met core verbinden

[ctx: CoreConnection|]
en: Network is down
nl: Netwerk is niet actief

[ctx: CoreConnection|]
en: Disconnected
nl: Verbinding verbroken

[ctx: CoreConnection|]
en: Disconnected from core.
nl: Verbinding met de core verbroken.

[ctx: CoreConnection|]
en: Receiving session state
nl: Sessiestatus ontvangen

[ctx: CoreConnection|]
en: Synchronizing to %1...
nl: Met %1 synchroniseren…

[ctx: CoreConnection|]
en: Receiving network states
nl: Netwerkstatus ontvangen

[ctx: CoreConnection|]
en: Synchronized to %1
nl: Met %1 gesynchroniseerd

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Form
nl: Formulier

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Network Status Detection
nl: Netwerkstatus detecteren

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Actively ping the remote core and disconnect if we didn't get a reply after a certain time
nl: Ping de core op afstand en verbreek de verbinding als we niet binnen een bepaalde tijd een reactie krijgen

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Ping timeout after
nl: Ping timeout na

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en:  seconds
nl:  seconden

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Only disconnect if the network socket gets closed by the operating system. This may take a long time after actually losing connectivity
nl: Verbreek de verbinding pas als de netwerk-socket door het besturingssysteem gesloten wordt. Dit kan lang na het daadwerkelijk verliezen van de verbinding zijn

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Never time out actively
nl: Nooit actief verlopen

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Automatically reconnect on network failures
nl: Automatisch opnieuw verbinden na netwerkfouten

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Retry every
nl: Probeer opnieuw na elke

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Remote Cores
nl: Remote-cores

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Connection
nl: Verbinding

[ctx: CoreConnectionStatusWidget|]
en: Form
nl: Formulier

[ctx: CoreConnectionStatusWidget|]
en: Message
nl: Bericht

[ctx: CoreConnectionStatusWidget|]
en: (Lag: %1 %2)
nl: (Vertraging: %1 %2)

[ctx: CoreConnectionStatusWidget|]
en: The connection to your core is encrypted with SSL.
nl: De verbinding met uw core is versleuteld met SSL.

[ctx: CoreConnectionStatusWidget|]
en: The connection to your core is not encrypted.
nl: De verbinding met uw core is niet versleuteld.

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Form
nl: Formulier

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Highlight Nicks
nl: Nicks markeren

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Case sensitive
nl: Hoofdlettergevoelig

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Custom Highlights
nl: Eigen markering

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Enabled
nl: Ingeschakeld

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Sender
nl: Afzender

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Channel
nl: Kanaal

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Add
nl: Toevoegen

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Remove
nl: Verwijderen

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: None
nl: Geen

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: highlight rule
nl: markeringsregel

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: Core Information
nl: Core informatie

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: Version:
nl: Versie:

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: Close
nl: Sluiten

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: %n Day(s) | %n Day(s)
nl[0]: %n Dag
nl[1]: %n Dagen

[ctx: CoreInfoDlg|]
en:  %1:%2:%3 (since %4)
nl:  %1:%2:%3 (sinds %4)

[ctx: CoreNetwork|]
en: Connecting to %1:%2...
nl: Met %1:%2 verbinden…

[ctx: CoreNetwork|]
en: Disconnecting. (%1)
nl: Verbinding verbreken. (%1)

[ctx: CoreNetwork|]
en: Core Shutdown
nl: Core uitschakelen

[ctx: CoreNetwork|]
en: Could not connect to %1 (%2)
nl: Kan niet met %1 (%2) verbinden

[ctx: CoreNetwork|]
en: Connection failure: %1
nl: Verbinden mislukt: %1

[ctx: CoreSession|]
en: disconnected (UserId: %1).
nl: verbinding verbroken (Userid: %1).

[ctx: CoreSessionEventProcessor|]
en: No free and valid nicks in nicklist found. use: /nick <othernick> to continue
nl: Geen beschikbare en toegestane nicks in de lijst gevonden. Gebruik /nick <anderenick> om door te gaan

[ctx: CoreSessionWidget|]
en: Yes
nl: Ja

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: away
nl: afwezig

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: sending CTCP-%1 request to %2
nl: CTCP-%1 request naar %2 versturen

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: [usage] /delkey <nick|channel> deletes the encryption key for nick or channel or just /delkey when in a channel or query.
nl: [gebruik] /delkey <bijnaam|kanaal> verwijdert de encryptiesleutel voor bijnaam of kanaal, gebruik /delkey wanneer het in een kanaal of query wordt gebruikt.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: No key has been set for %1.
nl: Er is geen sleutel ingesteld voor %1.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: The key for %1 has been deleted.
nl: De sleutel voor %1 is verwijderd.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: Error: Setting an encryption key requires Quassel to have been built with support for the Qt Cryptographic Architecture (QCA2) library. Contact your distributor about a Quassel package with QCA2 support, or rebuild Quassel with QCA2 present.
nl: Fout: Om een encryptiesleutel in te kunnen stellen moet Quassel Qt Cryptographic Architecture (QCA2) ondersteunen. Neem contact op met uw distributeur voor een Quassel pakket met QCA2 ondersteuning, of compileer Quassel met QCA2.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: Error: Setting an encryption key requires Quassel to have been built with support for the Qt Cryptographic Architecture (QCA) library. Contact your distributor about a Quassel package with QCA support, or rebuild Quassel with QCA present.
nl: Fout: Om een encryptiesleutel in te kunnen stellen moet Quassel Qt Cryptographic Architecture (QCA) ondersteunen. Neem contact op met uw distributeur voor een Quassel pakket met QCA ondersteuning, of compileer Quassel met QCA.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: Starting query with %1
nl: Query starten met %1

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: The key for %1 has been set.
nl: De sleutel voor %1 is nu ingesteld.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: [usage] /showkey <nick|channel> shows the encryption key for nick or channel or just /showkey when in a channel or query.
nl: [gebruik] /delkey <bijnaam|kanaal> verwijdert de encryptiesleutel voor bijnaam of kanaal, gebruik /delkey wanneer het in een kanaal of query wordt gebruikt.

[ctx: CreateIdentityDlg|]
en: Create New Identity
nl: Nieuwe identiteit aanmaken

[ctx: CreateIdentityDlg|]
en: Identity name:
nl: Naam van identiteit:

[ctx: CreateIdentityDlg|]
en: Create blank identity
nl: Lege identiteit aanmaken

[ctx: CreateIdentityDlg|]
en: Duplicate:
nl: Dupliceren:

[ctx: DccSettingsPage|]
en: Form
nl: Formulier

[ctx: DccSettingsPage|]
en:  seconds
nl:  seconden

[ctx: DccSettingsPage|]
en: ...
nl: …

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Overlay Properties
nl: Overlay eigenschappen

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: All Networks:
nl: Alle netwerken:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Networks:
nl: Netwerken:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Removed buffers:
nl: Verwijderde buffers:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Temp. removed buffers:
nl: Tijdelijk verwijderde buffers:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Allowed buffer types:
nl: Toegestane buffertypes:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Minimum activity:
nl: Minimale activiteit:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Is initialized:
nl: Is geïnitialiseerd:

[ctx: DebugLogDlg|]
en: Debug Log
nl: Debug log

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois]
nl: [Whois] %1

[ctx: EventStringifier|]
en: %1 invited you to channel %2
nl: %1 heeft u uitgenodigd voor kanaal %2

[ctx: EventStringifier|]
en: %1 has changed topic for %2 to: "%3"
nl: %1 heeft het onderwerp van %2 verandert naar: ‘%3’

[ctx: EventStringifier|]
en: Received non-RFC-compliant RPL_ISUPPORT: this can lead to unexpected behavior!
nl: Received non RFC compliant RPL_ISUPPORT: dit kan tot onverwacht gedrag leiden!

[ctx: EventStringifier|]
en: %1 is away: "%2"
nl: %1 is afwezig: ‘%2’

[ctx: EventStringifier|]
en: You are no longer marked as being away
nl: Je staat niet langer op afwezig

[ctx: EventStringifier|]
en: You have been marked as being away
nl: Je staat nu op afwezig

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is online via %2 (%3)
nl: %1 is online via %2 (%3)

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whowas] %1 was online via %2 (%3)
nl: [Whowas] %1 was %2 (%3)

[ctx: EventStringifier|]
en: [Who] End of /WHO list for %1
nl: [Who] Einde van de /WHO-lijst voor %1

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is logged in since %2
nl: [Whois] %1 is aangemeld sinds %2

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is idling for %2 (since %3)
nl: [Whois] %1 is %2 (%3) inactief

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] End of /WHOIS list
nl: [Who] Einde van de /WHO-lijst voor %1

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is a user on channels: %2
nl: [Whois] %1 is een gebruiker in kanalen: %2

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 has voice on channels: %2
nl: [Whois] %1 heeft voice in kanalen: %2

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is an operator on channels: %2
nl: [Whois] %1 is een operator in kanalen: %2

[ctx: EventStringifier|]
en: Channel %1 has %2 users. Topic is: "%3"
nl: Kanaal %1 heeft %2 gebruikers. Onderwerp is: %3

[ctx: EventStringifier|]
en: End of channel list
nl: Einde van kanaallijst

[ctx: EventStringifier|]
en: Homepage for %1 is %2
nl: Homepage van %1 is %2

[ctx: EventStringifier|]
en: Channel %1 created on %2
nl: Kanaal %1 is op %2 aangemaakt

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is authed as %2
nl: [Whois] %1 is afwezig: ‘%2’

[ctx: EventStringifier|]
en: No topic is set for %1.
nl: Geen onderwerp ingesteld voor %1.

[ctx: EventStringifier|]
en: Topic for %1 is "%2"
nl: Onderwerp voor %1 is ‘%2’

[ctx: EventStringifier|]
en: Topic set by %1 on %2
nl: Onderwerp op %2 door %1 ingesteld

[ctx: EventStringifier|]
en: %1 has been invited to %2
nl: %1 is uitgenodigd voor %2

[ctx: EventStringifier|]
en: End of /WHOWAS
nl: Einde van /WHOWAS

[ctx: EventStringifier|]
en: Nick %1 contains illegal characters
nl: Nick %1 bevat niet-toegestane tekens

[ctx: EventStringifier|]
en: Nick already in use: %1
nl: Nick is al in gebruik: %1

[ctx: EventStringifier|]
en: Nick/channel is temporarily unavailable: %1
nl: Nick/kanaal is tijdelijk niet beschikbaar: %1

[ctx: EventStringifier|]
en: sending CTCP-%1 request to %2
nl: CTCP-%1 request naar %2 versturen

[ctx: EventStringifier|]
note: Optional "unknown" in "Received unknown CTCP-FOO request by bar"
en: unknown
nl: onbekend

[ctx: EventStringifier|]
en: Received %1CTCP-%2 request by %3
nl: %1CTCP-%2 aanvraag ontvangen van %3

[ctx: EventStringifier|]
en: Received CTCP-%1 answer from %2: %3
nl: CTCP-%1 antwoord ontvangen van %2: %3

[ctx: ExecWrapper|]
en: Invalid command string for /exec: %1
nl: Ongeldige opdracht voor /exec: %1

[ctx: ExecWrapper|]
en: Name "%1" is invalid: ../ or ..\ are not allowed!
nl: Naam ‘%1’ is ongeldig: ../ of ..\ is niet toegestaan!

[ctx: ExecWrapper|]
en: Could not find script "%1"
nl: Kan het script ‘%1’ niet vinden

[ctx: ExecWrapper|]
en: Script "%1" crashed with exit code %2.
nl: Script ‘%1’ crashte met exit code %2.

[ctx: ExecWrapper|]
en: Script "%1" could not start.
nl: Script ‘%1’ kan niet starten.

[ctx: ExecWrapper|]
en: Script "%1" caused error %2.
nl: Script ‘%1’ veroorzaakte fout %2.

[ctx: FontSelector|]
en: Choose...
nl: Kiezen…

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Form
nl: Formulier

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Custom Highlights
nl: Eigen markering

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Enabled
nl: Ingeschakeld

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Highlight
nl: Markeer

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Channel
nl: Kanaal

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Add
nl: Toevoegen

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Remove
nl: Verwijderen

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Highlight Nicks
nl: Nicks markeren

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: All nicks from identity
nl: Alle nicks van identiteit

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Current nick
nl: Huidige nick

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: None
nl: Geen

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Case sensitive
nl: Hoofdlettergevoelig

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: this shouldn't be empty
nl: dit zou niet leeg moeten zijn

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: highlight rule
nl: markeringsregel

[ctx: IdentServer|]
en: Invalid listen address %1
nl: Ongeldig luisteradres %1

[ctx: IdentServer|]
en: Could not open IPv6 interface %1:%2: %3
nl: Kan IPv6-interface niet openen %1:%2: %3

[ctx: IdentServer|]
en: Could not open IPv4 interface %1:%2: %3
nl: Kan IPv4-interface niet openen %1:%2: %3

[ctx: IdentServer|]
en: Invalid listen address %1, unknown network protocol
nl: Ongeldig luisteradres %1, onbekend netwerkprotocol

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Rename Identity
nl: Identiteit hernoemen

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: ...
nl: …

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Add Identity
nl: Identiteit toevoegen

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Add...
nl: Toevoegen…

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Remove Identity
nl: Identiteit verwijderen

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Identities
nl: Identiteiten

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: <b>The following problems need to be corrected before your changes can be applied:</b><ul>
nl: <b>De volgende problemen moeten opgelost worden voordat uw wijzigingen toegepast kunnen worden:</b><ul>

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: <li>All identities need an identity name set</li>
nl: <li>U moet voor alle identiteiten een naam instellen</li>

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: <li>Every identity needs at least one nickname defined</li>
nl: <li>Voor elke identiteit moet minstens één bijnaam ingesteld zijn</li>

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: <li>You need to specify a real name for every identity</li>
nl: <li>U moet voor elke identiteit een echte naam opgeven</li>

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: <li>You need to specify an ident for every identity</li>
nl: <li>U moet voor elke identiteit een ident opgeven</li>

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: One or more identities are invalid
nl: Een of meer identiteiten zijn niet geldig

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Delete Identity?
nl: Identiteit verwijderen?

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Do you really want to delete identity "%1"?
nl: Wilt u identiteit ‘%1’ echt verwijderen?

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Please enter a new name for the identity "%1"!
nl: Vul een nieuwe naam voor identiteit ‘%1’ in.

[ctx: Identity|]
en: Quassel IRC User
nl: Quassel IRC-gebruiker

[ctx: Identity|]
en: <empty>
nl: <leeg>

[ctx: Identity|]
en: Gone fishing.
nl: Aan het vissen.

[ctx: Identity|]
en: Not here. No, really. not here!
nl: Niet hier. Echt waar, niet hier!

[ctx: Identity|]
en: All Quassel clients vanished from the face of the earth...
nl: Alle Quassel-clients zijn van de aardbodem verdwenen…

[ctx: Identity|]
en: Kindergarten is elsewhere!
nl: Kleutelschool is ergens anders!

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: General
nl: Algemeen

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Real Name:
nl: Echte naam:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: The "Real Name" is shown in /whois.
nl: De ‘Echte naam’ wordtin /whois getoond .

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Nicknames
nl: Bijnamen (Nicknames)

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Add Nickname
nl: Bijnaam toevoegen

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: &Add...
nl: &Toevoegen...

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Remove Nickname
nl: Bijnaam verwijderen

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Remove
nl: Verwijderen

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Rename Identity
nl: Identiteit hernoemen

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Re&name...
nl: Her&noemen…

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Move upwards in list
nl: In de lijst omhoog verplaatsen

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: ...
nl: …

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Move downwards in list
nl: In de lijst omlaag verplaatsen

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: A&way
nl: &Weg

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Default Away Settings
nl: Standaard afwezigheidsinstellingen

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Nick to be used when being away
nl: Te gebruiken nick als u afwezig bent

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Default away reason
nl: Standaard afwezigheidsreden

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Away Nick:
nl: Afwezigheidsbijnaam:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Away Reason:
nl: Afwezigheidsreden:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Set away when all clients have detached from the core
nl: Stel afwezig in wanneer alle clients van de core ontkoppeld zijn

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Away On Detach
nl: Afwezig bij ontkoppelen

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Not implemented yet
nl: Nog niet geïmplementeerd

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Away On Idle
nl: Afwezig bij geen activiteit

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Set away after
nl: Stel afwezig in na

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: minutes of being idle
nl: minuten zonder activiteit

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Advanced
nl: Geavanceerd

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: The "ident" is part of your hostmask and, together with your host, uniquely identifies you within the IRC network.
nl: Het ‘identi’ is deel van uw hostmask en identificeert u, in combinatie met uw host, bij het IRC-netwerk.

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Messages
nl: Berichten

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Part Reason:
nl: Reden voor vertrek:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Quit Reason:
nl: Reden voor afsluiten:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Kick Reason:
nl: Reden voor kick:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: You need an SSL Capable Client to edit your Cores SSL Key and Certificate
nl: U heeft een clien nodig die SSL begrijpt als u de SSL-sleutel en -certificaat wilt bewerken

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Warning: you are not connected with a secured connection to the Quassel Core!
    Proceeding will cause an unencrypted transfer of your SSL Key and SSL Certificate!
nl: Waarschuwing: uw verbinding met de Quassel-core is niet beveiligd! Als u doorgaat zult u uw SSL-sleutel en certificaat niet-beveiligd verzonden worden!

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Continue
nl: Doorgaan

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Use SSL Key
nl: SSL-sleutel gebruiken

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Key Type:
nl: Sleuteltype:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: No Key loaded
nl: Geen sleutel geladen

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Load
nl: Laden

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Use SSL Certificate
nl: SSL-certificaat gebruiken

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Organisation:
nl: Organisatie:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: No Certificate loaded
nl: Geen certificaat geladen

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: day
nl: dag

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Load a Key
nl: Een sleutel laden

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Clear
nl: Wissen

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Load a Certificate
nl: Een certificaat laden

[ctx: IdentityPage|]
en: Setup Identity
nl: Identiteit instellen

[ctx: IdentityPage|]
en: Default Identity
nl: Standaard identiteit

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Configure Ignore Rule
nl: Configureer negeer-regel

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: <p><b>Strictness:</b></p>
    <p><u>Dynamic:</u></p>
    <p>Messages are filtered "on the fly".
    Whenever you disable/delete the ignore rule, the messages are shown again.</p>
    <p><u>Permanent:</u></p>
    <p>Messages are filtered before they get stored in the database.</p>
nl: <p><b>Striktheid:</b></p>
    <p><u>Dynamisch:</u></p>
    <p>Berichten worden ‘on the fly’ gefilterd.
    Wanneer u de negeer-regel uitschakelt of verwijdert worden de berichten weer zichtbaar.</p>
    <p><u>Permanent:</u></p>
    <p>Berichten worden gefilterd voordat ze in de database opgeslagen worden.</p>

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Strictness
nl: Striktheid

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Dynamic
nl: Dynamisch

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: <p><b>Rule Type:</b></p>
    <p><u>Sender:</u></p>
    <p>The rule is matched against the sender string
    <i>nick!ident@host.name<i></p>
    <p><u>Message:</u></p>
    <p>The rule is matched against the actual message content</p>
nl: <p><b>Regeltype:</b></p>
    <p><u>Afzender:</u></p>
    <p>De regel wordt gebruikt op grond de afzender
    <i>nick!ident@host.name<i></p>
    <p><u>Bericht:</u></p>
    <p>De regel wordt gebruikt op grond van de inhoud van het bericht</p>

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Rule Type
nl: Regeltype

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Sender
nl: Afzender

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Message
nl: Bericht

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: <p><b>Ignore rule:</b></p>
    <p>Depending on the type of the rule, the text is matched against either:</p>
    <p><u>- the message content:</u></p>
    <p><i>Example:</i>
    <br />
    <i>*foobar*</i> matches any text containing the word <i>foobar</i></p>
    <p><u>- the sender string</u>  <i>(nick!ident@host.name)</i></p>
    <p><i>Examples:</i>
    <br />
    - <i>*@foobar.com</i> matches any sender from host <i>foobar.com</i>
    <br />
    - <i>stupid!.+</i> (RegEx) matches any sender with nickname <i>stupid</i> from any host</p>
nl: <p><b>Negeer-regel:</b></p>
    <p>Afhankelijk van het regeltype wordt de tekst vergeleken met:</p>
    <p><u>- de inhoud van het bericht:</u></p>
    <p><i>Voorbeeld:</i>
    <br />
    <i>*foobar*</i> is van toepassing op elke tekst die het woord <i>foobar</i> bevat</p>
    <p><u>- de afzender</u>  <i>(nick!ident@host.name)</i></p>
    <p><i>Voorbeelden:</i>
    <br />
    - <i>*@foobar.com</i> is van toepassing op elke verzender van host  <i>foobar.com</i>
    <br />
    - <i>stupid!.+</i> (RegEx) is van toepassing op elke verzender met de nickname <i>stupid</i> van elke host</p>

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Ignore Rule
nl: Negeer-regel

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: <p><b>Use regular expressions:</b></p>
    <p>If enabled, rules follow regular expression syntax.</p>
    <p>Otherwise rules allow wildcard matching with the following special characters:</p>
    <p> *: representing "any amount of any character"
    <br />
    ?: representing "exactly one character"</p>
nl: <p><b>Gebruik regular expressions:</b></p>
    <p>Gebruik regular expression syntaxis.</p>
    <p>Anders kunnen regels ook wildcards bevatten met de volgende speciale tekens:</p>
    <p> *: staat voor ‘elk aantal van welk teken dan ook’
    <br />
    ?: staat voor ‘precies een teken’</p>

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: <p><b>Scope:</b></p>
    <p><u>Global:</u></p>
    <p>The rule is active for any channel on any network</p>
    <p><u>Network:</u></p>
    <p>The list below is interpreted as a list of networks for which the rule should match</p>
    <p><u>Channel:</u></p>
    <p>The list below is interpreted as a list of channels for which the rule should match</p>
nl: <p><b>Bereik:</b></p>
    <p><u>Globaal:</u></p>
    <p>Deze regel is actief voor elk kanaal op elk netwerk</p>
    <p><u>Netwerk:</u></p>
    <p>De lijst hieronder bevat de netwerken waarop de regel van toepassing moet zijn</p>
    <p><u>Kanaal:</u></p>
    <p>De lijst hieronder bevat de kanalen waarop de regel van toepassing moet zijn</p>

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Scope
nl: Beriek

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Global
nl: Globaal

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Network
nl: Netwerk

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Channel
nl: Kanaal

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: <p><b>Enable / Disable:</b></p>
    <p>Only enabled rules are filtered.
    <br />
    For dynamic rules, disabling actually shows the filtered messages again.</p>
nl: <p><b>Inschakelen/uitschakelen:</b></p>
    <p>Alleen ingeschakelde regels zijn van toepassing.
    <br />
    Voor dynamische regels zal uitschakelen de gefilterde berichten juist weer tonen.</p>

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Rule is enabled
nl: Regel is ingeschakeld

[ctx: IgnoreListModel|]
en: <b>Enable / Disable:</b><br />Only enabled rules are filtered.<br />For dynamic rules, disabling actually shows the filtered messages again
nl: <b>Inschakelen/uitschakelen:</b><br />Alleen ingeschakelde regels zijn van toepassing. <br /> Voor dynamische regels zal uitschakelen de gefilterde berichten juist weer tonen.</p>

[ctx: IgnoreListModel|]
en: <b>Ignore rule:</b><br />Depending on the type of the rule, the text is matched against either:<br /><br />- <u>the message content:</u><br /><i>Example:<i><br />    "*foobar*" matches any text containing the word "foobar"<br /><br />- <u>the sender string <i>nick!ident@host.name<i></u><br /><i>Example:</i><br />    "*@foobar.com" matches any sender from host foobar.com<br />    "stupid!.+" (RegEx) matches any sender with nickname "stupid" from any host<br />
nl: <b>Negeer-regel:</b><br />Afhankelijk van het type regels is deze van toepassing op:<br /><br />- <u>de inhoud van het bericht:</u><br /><i>Voorbeeld:<i><br />    ‘*foobar*’ komt overeen met elke tekst die het woord ‘foobar’ bevat"<br /><br />- <u>de afzender <i>nick!ident@host.name<i></u><br /><i>Voorbeeld:</i><br />    ‘*@foobar.com’ komt overeen met elke afzender van de host  foobar.com<br />    ‘stupid!.+’ (RegEx) komt overeen met elke afzender met de bijnaam ‘stupid’, van elke host<br />

[ctx: IgnoreListModel|]
en: By Sender
nl: Naar afzender

[ctx: IgnoreListModel|]
en: By Message
nl: Naar bericht

[ctx: IgnoreListModel|]
en: Enabled
nl: Ingeschakeld

[ctx: IgnoreListModel|]
en: Ignore Rule
nl: Negeer-regel

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: Form
nl: Formulier

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: New
nl: Nieuw

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: Delete
nl: Verwijderen

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: &Edit
nl: Be&werken

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: Ignore List
nl: Negeerlijst

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: Rule already exists
nl: Regel bestaat al

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: There is already a rule
    "%1"
    Please choose another rule.
nl: Er bestaat al een regel
    ‘%1’
    Kies een andere regel.

[ctx: InputWidget|]
en: Form
nl: Formulier

[ctx: InputWidget|]
en: White
nl: Wit

[ctx: InputWidget|]
en: Black
nl: Zwart

[ctx: InputWidget|]
en: Dark blue
nl: Donkerblauw

[ctx: InputWidget|]
en: Dark green
nl: Donkergroen

[ctx: InputWidget|]
en: Red
nl: Rood

[ctx: InputWidget|]
en: Dark red
nl: Donkerrood

[ctx: InputWidget|]
en: Dark magenta
nl: Donkermagenta

[ctx: InputWidget|]
en: Orange
nl: Oranje

[ctx: InputWidget|]
en: Yellow
nl: Geel

[ctx: InputWidget|]
en: Green
nl: Groen

[ctx: InputWidget|]
en: Dark cyan
nl: Donkercyaan

[ctx: InputWidget|]
en: Cyan
nl: Cyaan

[ctx: InputWidget|]
en: Blue
nl: Blauw

[ctx: InputWidget|]
en: Dark gray
nl: Donkergrijs

[ctx: InputWidget|]
en: Light gray
nl: Lichtgrijs

[ctx: InputWidget|]
en: Clear Color
nl: Heldere kleur

[ctx: InputWidget|]
en: Focus Input Line
nl: Focus voerregel

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Form
nl: Formulier

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Custom font:
nl: Eigen lettertype:

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Enable per chat history
nl: Geschiedenis per chat activeren

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Show nick selector
nl: Nick-kiezen weergeven

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Show style buttons
nl: Stijlknoppen weergeven

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Enables (limited) Emacs key bindings in the input field.
nl: Activeert (beperkte) Emacs-sneltoetsen in het invoerveld.

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Emacs key bindings
nl: Emacs-sneltoetsen

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Show at most
nl: Toon maximaal

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: lines
nl: regels

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Enable scrollbars
nl: Schuifbalken activeren

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Tab Completion
nl: Tab-completion

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Add space after nick when completing mid-sentence
nl: Plaats een spatie na de nick bij het vervolledigen midden in een zin

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Input Widget
nl: Input widget

[ctx: IrcConnectionWizard|]
en: Save && Connect
nl: Opslaan && verbinden

[ctx: IrcListModel|]
en: Channel
nl: Kanaal

[ctx: IrcListModel|]
en: Users
nl: Gebruikers

[ctx: IrcListModel|]
en: Topic
nl: Onderwerp

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Form
nl: Formulier

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Custom font:
nl: Eigen lettertype:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Show icons
nl: Toon pictogrammen

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Chat List
nl: Chatlijst

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Display topic in tooltip
nl: Toon onderwerp in tooltip

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Mouse wheel changes selected chat
nl: Muiswiel verandert geselecteerde chat

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Use Custom Colors
nl: Eigen kleuren gebruiken

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Standard:
nl: Standaard:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: ...
nl: …

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Inactive:
nl: Inactief:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Unread messages:
nl: Ongelezen berichten:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Highlight:
nl: Markeer:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Other activity:
nl: Andere activiteit:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Custom Nick List Colors
nl: Eigen kleuren voor nicklijst

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Away:
nl: Afwezig:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Chat & Nick Lists
nl: Chat & Nicklijsten

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Network
nl: Netwerk

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Inactive
nl: Niet actief

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Normal
nl: Normaal

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Unread messages
nl: Ongelezen berichten

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Highlight
nl: Markeer

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Other activity
nl: Andere activiteit

[ctx: KNotificationBackend|]
en: %n pending highlight(s) | %n pending highlight(s)
nl[0]: %n markering in wachtrij
nl[1]: %n markeringen in wachtrij

[ctx: KeySequenceButton|]
en: The key you just pressed is not supported by Qt.
nl: De toets die u net heeft ingedrukt wordt niet door Qt ondersteund.

[ctx: KeySequenceButton|]
en: Unsupported Key
nl: Niet-ondersteunde toets

[ctx: KeySequenceWidget|]
en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+a: hold the Ctrl key and press a.
nl: Druk op de knop en vul dan de sneltoets in die u in het programma wilt gebruiken.
    Voorbeeld voor Ctrl+a: Houd de Ctrl-toets ingedrukt en druk op a.

[ctx: KeySequenceWidget|What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
nl: Invoer

[ctx: KeySequenceWidget|No shortcut defined]
en: None
nl: Geen

[ctx: KeySequenceWidget|]
en: Shortcut Conflict
nl: Sneltoetsconflict

[ctx: KeySequenceWidget|]
en: The "%1" shortcut is already in use, and cannot be configured.
    Please choose another one.
nl: De "%1" sneltoets is al in gebruik en kan niet geconfigureerd worden.
    Kies een andere sneltoets.

[ctx: KeySequenceWidget|]
en: The "%1" shortcut is ambiguous with the shortcut for the following action:
nl: De "%1" sneltoets heeft een conflict met de sneltoets voor de volgende actie:

[ctx: KeySequenceWidget|]
en: Do you want to reassign this shortcut to the selected action?
nl: Wilt u deze sneltoets toewijzen aan de geselecteerde actie?

[ctx: KeySequenceWidget|]
en: Reassign
nl: Opnieuw toewijzen

[ctx: MainWin|]
en: General
nl: Algemeen

[ctx: MainWin|]
en: &Connect to Core...
nl: Met &core verbinden…

[ctx: MainWin|]
en: &Disconnect from Core
nl: Verbinding met core &verbreken

[ctx: MainWin|]
en: Core &Info...
nl: &Informatie over core…

[ctx: MainWin|]
en: Configure &Networks...
nl: &Netwerken configureren…

[ctx: MainWin|]
en: &Quit
nl: &Afsluiten

[ctx: MainWin|]
en: &Configure Chat Lists...
nl: Chatlijsten configureren…

[ctx: MainWin|]
en: Show &Search Bar
nl: &Zoekbalk weergeven

[ctx: MainWin|]
en: Show Away Log
nl: Afwezigheidslog weergeven

[ctx: MainWin|]
en: Show &Menubar
nl: &Menubalk weergeven

[ctx: MainWin|]
en: Show Status &Bar
nl: Status&balk weergeven

[ctx: MainWin|]
en: &Lock Layout
nl: Inde&ling vastzetten

[ctx: MainWin|]
en: &Full Screen Mode
nl: &Schermvullend

[ctx: MainWin|]
en: Configure &Shortcuts...
nl: &Sneltoetsen instellen…

[ctx: MainWin|]
en: &Configure Quassel...
nl: Quassel configureren…

[ctx: MainWin|]
en: &About Quassel
nl: &Over Quassel

[ctx: MainWin|]
en: About &Qt
nl: Over &Qt

[ctx: MainWin|]
en: Debug &Log
nl: Debug &log

[ctx: MainWin|]
en: Reload Stylesheet
nl: Stijlblad herladen

[ctx: MainWin|]
en: Hide Current Buffer
nl: Huidige buffer verbergen

[ctx: MainWin|]
en: Navigation
nl: Navigatie

[ctx: MainWin|]
en: Jump to hot chat
nl: Open het kanaal met oudste ongelezen bericht

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #0
nl: Stel snel-wisselen #0 in

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #1
nl: Stel snel-wisselen #1 in

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #2
nl: Stel snel-wisselen #2 in

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #3
nl: Stel snel-wisselen #3 in

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #4
nl: Stel snel-wisselen #4 in

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #5
nl: Stel snel-wisselen #5 in

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #6
nl: Stel snel-wisselen #6 in

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #7
nl: Stel snel-wisselen #7 in

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #8
nl: Stel snel-wisselen #8 in

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #9
nl: Stel snel-wisselen #9 in

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #0
nl: Snel-wisselen #0

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #1
nl: Snel-wisselen #1

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #2
nl: Snel-wisselen #2

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #3
nl: Snel-wisselen #3

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #4
nl: Snel-wisselen #4

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #5
nl: Snel-wisselen #5

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #6
nl: Snel-wisselen #6

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #7
nl: Snel-wisselen #7

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #8
nl: Snel-wisselen #8

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #9
nl: Snel-wisselen #9

[ctx: MainWin|]
en: Activate Next Chat List
nl: Activeer volgende chatlijst

[ctx: MainWin|]
en: Activate Previous Chat List
nl: Activeer vorige chatlijst

[ctx: MainWin|]
en: Go to Next Chat
nl: Ga naar de volgende chatlijst

[ctx: MainWin|]
en: Go to Previous Chat
nl: Ga naar de vorige chatlijst

[ctx: MainWin|]
en: &File
nl: &Bestand

[ctx: MainWin|]
en: &Networks
nl: &Netwerken

[ctx: MainWin|]
en: &View
nl: &Weergave

[ctx: MainWin|]
en: &Chat Lists
nl: &Chatlijsten

[ctx: MainWin|]
en: &Toolbars
nl: &Werkbalken

[ctx: MainWin|]
en: &Settings
nl: &Instellingen

[ctx: MainWin|]
en: &Help
nl: &Hulp

[ctx: MainWin|]
en: Show Nick List
nl: Nicklijst weergeven

[ctx: MainWin|]
en: Chat Monitor
nl: Chatmonitor

[ctx: MainWin|]
en: Show Chat Monitor
nl: Chatmonitor weergeven

[ctx: MainWin|]
en: Inputline
nl: Invoerregel

[ctx: MainWin|]
en: Show Input Line
nl: Invoerregel weergeven

[ctx: MainWin|]
en: Topic
nl: Onderwerp

[ctx: MainWin|]
en: Show Topic Line
nl: Onderwerpregel weergeven

[ctx: MainWin|]
en: Main Toolbar
nl: Hoofdwerkbalk

[ctx: MainWin|]
en: Connected to core.
nl: Met core verbonden.

[ctx: MainWin|]
en: Not connected to core.
nl: Niet met core verbonden.

[ctx: MainWin|]
en: Unencrypted Connection
nl: Onversleutelde verbinding

[ctx: MainWin|]
en: <b>Your client does not support SSL encryption</b>
nl: <b>U client ondersteunt geen SSL-versleuteling</b>

[ctx: MainWin|]
en: Sensitive data, like passwords, will be transmitted unencrypted to your Quassel core.
nl: Gevoelige gegevens, zoals wachtwoorden, zullen onversleuteld naar uw Quassel-core verzonden worden.

[ctx: MainWin|]
en: <b>Your core does not support SSL encryption</b>
nl: <b>Uw core ondersteunt geen SSL-versleuteling</b>

[ctx: MainWin|]
en: Untrusted Security Certificate
nl: Onbetrouwbaar beveiligingscertificaat

[ctx: MainWin|]
en: <b>The SSL certificate provided by the core at %1 is untrusted for the following reasons:</b>
nl: <b>Het door de core op %1 opgegeven beveiligingscertificaat is om de volgende redenen onbetrouwbaar:</b>

[ctx: MainWin|]
en: Continue
nl: Doorgaan

[ctx: MainWin|]
en: Show Certificate
nl: Certificaat weergeven

[ctx: MainWin|]
en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
nl: Wilt u dit certificaat permanent accepteren, zonder hierom gevraagd te worden?

[ctx: MainWin|]
en: Current Session Only
nl: Alleen deze sessie

[ctx: MainWin|]
en: Forever
nl: Permanent

[ctx: MainWin|]
en: Core Connection Error
nl: Core-verbinding fout

[ctx: MessageModel|]
en: Requesting %1 messages from backlog for buffer %2:%3
nl: %1 berichten van de backlog aanvragen voor buffer %2:%3

[ctx: MetricsServer|]
en: Invalid listen address %1
nl: Ongeldig luisteradres %1

[ctx: MetricsServer|]
en: Could not open IPv6 interface %1:%2: %3
nl: Kan IPv6-interface niet openen %1:%2: %3

[ctx: MetricsServer|]
en: Could not open IPv4 interface %1:%2: %3
nl: Kan IPv4-interface niet openen %1:%2: %3

[ctx: MetricsServer|]
en: Invalid listen address %1, unknown network protocol
nl: Ongeldig luisteradres %1, onbekend netwerkprotocol

[ctx: MsgProcessorStatusWidget|]
en: Form
nl: Formulier

[ctx: MsgProcessorStatusWidget|]
en: Receiving Backlog
nl: Backlog ontvangen

[ctx: MultiLineEdit|]
en: Do you really want to paste %n line(s)? | Do you really want to paste %n line(s)?
nl[0]: Wilt u echt %n regel plakken?
nl[1]: Wilt u echt %n regels plakken?

[ctx: MultiLineEdit|]
en: Paste Protection
nl: Plak-bescherming

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Add Network
nl: Netwerk toevoegen

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Use preset:
nl: Gebruik voorinstellingen:

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Manually specify network settings
nl: Handmatig netwerkinstellingen opgeven

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Manual Settings
nl: Handmatige instellingen

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Network name:
nl: Netwerknaam:

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Server address:
nl: Serveradres:

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Port:
nl: Poort:

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Server password:
nl: Serverwachtwoord:

[ctx: NetworkEditDlg|]
en: Dialog
nl: Dialoogvenster

[ctx: NetworkEditDlg|]
en: Please enter a network name:
nl: Vul een netwerknaam in:

[ctx: NetworkEditDlg|]
en: Add Network
nl: Netwerk toevoegen

[ctx: NetworkItem|]
en: Users
nl: Gebruikers

[ctx: NetworkModel|]
en: Topic
nl: Onderwerp

[ctx: NetworkModel|]
en: Nick Count
nl: Aantal nicks

[ctx: NetworkModelController|]
en: Do you want to delete the following buffer(s) permanently? | Do you want to delete the following buffer(s) permanently?
nl[0]: Wilt u de volgende buffer definitief verwijderen?
nl[1]: Wilt u de volgende buffers definitief verwijderen?

[ctx: NetworkModelController|]
en: ...and <b>%1</b> more<br><br>
nl: ...en <b>%1</b> meer<br><br>

[ctx: NetworkModelController|]
en: <b>Note:</b> This will delete all related data, including all backlog data, from the core's database and cannot be undone.
nl: <b>Let op:</b> Dit zal alle bijbehorende gegevens, waaronder backlog gegevens, van de core-database verwijderen en kan niet ongedaan gemaakt worden.

[ctx: NetworkModelController|]
en: <br>Active channel buffers cannot be deleted, please part the channel first.
nl: <br>Actieve kanaalbuffers kunnen niet verwijderd worden, verlaat eerst het kanaal.

[ctx: NetworkModelController|]
en: Remove buffers permanently?
nl: Buffers permanent verwijderen?

[ctx: NetworkModelController::JoinDlg|]
en: Join Channel
nl: Kanaal binnengaan

[ctx: NetworkModelController::JoinDlg|]
en: Network:
nl: Netwerk:

[ctx: NetworkModelController::JoinDlg|]
en: Channel:
nl: Kanaal:

[ctx: NetworkModelController::JoinDlg|]
en: Password:
nl: Wachtwoord:

[ctx: NetworkPage|]
en: Setup Network Connection
nl: Netwerkverbinding opzetten

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Form
nl: Formulier

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Re&name...
nl: Her&noemen…

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: &Add...
nl: &Toevoegen...

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: De&lete
nl: &Verwijderen

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Network Details
nl: Netwerkdetails

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Identity:
nl: Identiteit:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: ...
nl: …

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Manage servers for this network
nl: Servers voor dit netwerk beheren

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: &Edit...
nl: Be&werken…

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Move upwards in list
nl: In de lijst omhoog verplaatsen

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Move downwards in list
nl: In de lijst omlaag verplaatsen

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Commands
nl: Commando's

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Configure automatic identification or misc. commands to be executed after connecting to a server
nl: Configureer automatische identificatie of andere commando's om uit te voeren, nadat u met een server verbonden bent

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Commands to execute on connect:
nl: Bij het verbinden uit te voeren commando's:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Specify a list of IRC commands to be executed upon connect.
    Note that Quassel IRC automatically rejoins channels, so /join will rarely be needed here!
nl: Geen een lijst IRC-commando's die uitgevoerd moeten worden bij het verbinden.
    Let op dat Quassel-IRC automatisch opnieuw met kanalen verbindt, zodat /join hier zelden nodig zal zijn!

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Connection
nl: Verbinding

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Automatically reconnect to the IRC network after connection failures
nl: Automatisch opnieuw met het IRC-netwerk verbinden als de verbinding wegvalt

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Automatic Reconnect
nl: Automatisch opnieuw verbinden

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Wait
nl: Wacht

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: between retries
nl: tussen pogingen

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Number of retries:
nl: Aantal pogingen:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Unlimited
nl: Onbeperkt

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Rejoin all channels after reconnect
nl: Ga alle kanalen weer binnen na opnieuw verbinden

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Auto Identify
nl: Auto-identificatie

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Use SASL Authentication
nl: Gebruik SASL-authenticatie

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Password:
nl: Wachtwoord:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Encodings
nl: Codering

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Control encodings for in- and outgoing messages
nl: Codering voor inkomende en uitgaande berichten instellen

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Use Custom Encodings
nl: Aangepaste codering gebruiken

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Specify which encoding your messages will be sent in.
    UTF-8 should be a sane choice for most networks.
nl: Stel in in welke codering uw berichten verzonden zullen worden.
    UTF-8 is een zinnige keuze voor de meeste netwerken.

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Send messages in:
nl: Verzend berichten in:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Receive fallback:
nl: Ontvang-terugvaloptie:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Server encoding:
nl: Servercodering:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Networks
nl: Netwerken

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: <b>The following problems need to be corrected before your changes can be applied:</b><ul>
nl: <b>De volgende problemen moeten opgelost worden voordat uw wijzigingen toegepast kunnen worden:</b><ul>

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: <li>All networks need at least one server defined</li>
nl: <li>Voor alle netwerken moet minstens één server opgegeven worden</li>

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Invalid Network Settings
nl: Ongeldige netwerkinstellingen

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Delete Network?
nl: Netwerk verwijderen?

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Do you really want to delete the network "%1" and all related settings, including the backlog?
nl: Wilt u netwerk ‘%1’ en alle bijbehorende gegevens, waaronder het backlog, echt verwijderen?

[ctx: NickEditDlg|]
en: Edit Nickname
nl: Bijnaam bewerken

[ctx: NickEditDlg|]
en: Please enter a valid nickname:
nl: Vul een geldige bijnaam in:

[ctx: NickEditDlg|]
en: A valid nickname may contain letters from the English alphabet, digits, and the special characters {, }, [, ], \, |, `, ^, _ and -.
nl: Een geldige bijnaam mag letters uit het alfabet bevatten, cijfers en de volgende speciale tekens: {, }, [, ], \, |, `, ^, _ en -.

[ctx: NickEditDlg|]
en: Add Nickname
nl: Bijnaam toevoegen

[ctx: NotificationsSettingsPage|]
en: Notifications
nl: Notificaties

[ctx: QObject|]
en: Requesting a total of up to %1 backlog messages for %2 buffers
nl: Een totaal van %1 backlog-berichten voor %2 buffers aanvragen

[ctx: QObject|]
en: Requesting up to %1 of all unread backlog messages (plus additional %2)
nl: Tot %1 van alle ongelezen backlog-berichten opvragen (plus nog %2 extra)

[ctx: QObject|]
en: Requesting a total of up to %1 unread backlog messages for %2 buffers
nl: Een totaal van %1 ongelezen backlog-berichten voor %2 buffers aanvragen

[ctx: QObject|]
en: Welcome to Quassel IRC
nl: Welkom bij Quassel-IRC

[ctx: QObject|]
en: This wizard will help you to set up your default identity and your IRC network connection.<br>This only covers basic settings. You can cancel this wizard any time and use the settings dialog for more detailed changes.
nl: Deze wizard helpt u bij het opzetten van uw standaard identiteit en uw IRC-netwerkverbinding.<br>Dit behandelt alleen standaard instellingen. U kunt deze wizard op elk moment annuleren en het instellingenvenster gebruiken voor gedetailleerden opties.

[ctx: QssParser|]
en: Invalid block declaration: %1
nl: Ongeldig blok opgegeven: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid palette role assignment: %1
nl: Ongeldige palette-role toegewezen: %1

[ctx: QssParser|]
en: Unknown palette role name: %1
nl: Onbekende palette-role-naam: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid subelement name in %1
nl: Ongeldige subelementnaam in %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid message type in %1
nl: Ongeldig berichttype in %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid condition %1
nl: Ongeldige voorwaarde %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid message label: %1
nl: Ongeldig berichtlabel: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid senderhash specification: %1
nl: Ongeldige senderhash specificatie: %1

[ctx: QssParser|]
en: Senderhash can be at most "0x0f"!
nl: Senderhash kan maximaal ‘0x0f’ zijn!

[ctx: QssParser|]
en: Invalid format name: %1
nl: Ongeldige formatnaam: %1

[ctx: QssParser|]
en: Illegal IRC color specification (must be between 00 and 0f): %1
nl: Ongeldige IRC-kleur opgegeven (moet tussen 00 en 0f liggen): %1

[ctx: QssParser|]
en: Unhandled condition: %1
nl: Onafgehandeld probleem: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid proplist %1
nl: Ongeldige proplijst %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid chatlist item type %1
nl: Ongeldig chatlijstobjecttype %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid chatlist state %1
nl: Ongeldige chatlijststatus %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid property declaration: %1
nl: Ongeldige eigenschapdeclaratie: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid font property: %1
nl: Ongeldige lettertype-eigenschap: %1

[ctx: QssParser|]
en: Unknown ChatLine property: %1
nl: Onbekende ChatLine-eigenschap: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid palette color role specification: %1
nl: Ongeldige palettekleur-role opgegeven: %1

[ctx: QssParser|]
en: Unknown palette color role: %1
nl: Onbekende palettekleur-role: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid gradient declaration: %1
nl: Ongeldige gradiënt opgegeven: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid gradient stops list: %1
nl: Ongeldige gradiënt-stoplijst: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid font specification: %1
nl: Ongeldig lettertype opgegeven: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid font style specification: %1
nl: Ongeldige lettertypestijl opgegeven: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid font weight specification: %1
nl: Ongeldige lettertype-dikte opgegeven: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid font size specification: %1
nl: Ongeldige lettertypegrootte opgegeven: %1

[ctx: QtMultimediaNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Select Audio File
nl: Audiobestand selecteren

[ctx: QtMultimediaNotificationConfigWidget|]
en: Form
nl: Formulier

[ctx: QtMultimediaNotificationConfigWidget|]
en: Play a sound
nl: Een geluid afspelen

[ctx: QtMultimediaNotificationConfigWidget|]
en: Prelisten to the selected sound
nl: Luister naar het geselecteerde geluid

[ctx: QtMultimediaNotificationConfigWidget|]
en: Select the sound file to play
nl: Selecteer een audio bestand om af te spelen

[ctx: Quassel::secondsToString()|]
en: year
nl: jaar

[ctx: Quassel::secondsToString()|]
en: day
nl: dag

[ctx: ResourceTreeDlg|]
en: File
nl: Bestand

[ctx: SaveIdentitiesDlg|]
en: Sync With Core
nl: Met core synchroniseren

[ctx: SaveIdentitiesDlg|]
en: Syncing data with core, please wait...
nl: Gegevens met core synchroniseren, een moment…

[ctx: SaveIdentitiesDlg|]
en: Abort
nl: Afbreken

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Server Info
nl: Serverinformatie

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Server address:
nl: Serveradres:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Port:
nl: Poort:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Password:
nl: Wachtwoord:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Advanced
nl: Geavanceerd

[ctx: ServerEditDlg|]
en: SSL Version:
nl: SSL-versie

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Use a Proxy
nl: Een proxy gebruiken

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Proxy Type:
nl: Proxytype:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Proxy Host:
nl: Proxyhost:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Proxy Username:
nl: Proxy-gebruikersnaam:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Proxy Password:
nl: Proxywachtwoord:

[ctx: SettingsDlg|]
en: Configure Quassel
nl: Quassel configureren

[ctx: SettingsDlg|]
en: Settings
nl: Voorkeuren

[ctx: SettingsDlg|]
en: Save changes
nl: Veranderingen opslaan

[ctx: SettingsDlg|]
en: There are unsaved changes on the current configuration page. Would you like to apply your changes now?
nl: Er zijn nog niet opgeslagen veranderingen in de huidige configuratie. Wilt u deze veranderingen nu toepassen?

[ctx: SettingsDlg|]
en: Configure %1
nl: %1 configureren

[ctx: SettingsDlg|]
en: Reload Settings
nl: Instellingen herladen

[ctx: SettingsDlg|]
en: Do you like to reload the settings, undoing your changes on this page?
nl: Wilt u de instellingen herladen, waarmee u alle wijzigingen op deze pagina ongedaan maakt?

[ctx: SettingsDlg|]
en: Restore Defaults
nl: Beginwaarden terugzetten

[ctx: SettingsDlg|]
en: Do you like to restore the default values for this page?
nl: Wilt u de beginwaarden voor deze pagina terugzetten?

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Configure Quassel
nl: Quassel configureren

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Settings
nl: Voorkeuren

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Configure %1
nl: %1 configureren

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Reload Settings
nl: Instellingen herladen

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Do you like to reload the settings, undoing your changes on this page?
nl: Wilt u de instellingen herladen, waarmee u alle wijzigingen op deze pagina ongedaan maakt?

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Restore Defaults
nl: Beginwaarden terugzetten

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Do you like to restore the default values for this page?
nl: Wilt u de beginwaarden voor deze pagina terugzetten?

[ctx: ShortcutsModel|]
en: Action
nl: Actie

[ctx: ShortcutsModel|]
en: Shortcut
nl: Sneltoets

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Form
nl: Formulier

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Search:
nl: Zoek:

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Shortcut for Selected Action
nl: Sneltoets voor de geselecteerde actie

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Default:
nl: Standaard:

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: None
nl: Geen

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Custom:
nl: Aangepast:

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Shortcuts
nl: Sneltoetsen

[ctx: SignalProxy|]
en: Disconnecting
nl: Verbinding verbreken

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Network name:
nl: Netwerknaam:

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: The name of the IRC network you are configuring
nl: De naam van het IRC-netwerk dat u configureert

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: A list of IRC servers belonging to this network
nl: Een lijst van alle IRC-servers die bij dit netwerk horen

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Edit this server entry
nl: Bewerk deze serverinstellingen

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: &Edit...
nl: Be&werken…

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Add another IRC server
nl: Nog een IRC-server toevoegen

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: &Add...
nl: &Toevoegen...

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Remove this server entry from the list
nl: Deze server van de lijst verwijderen

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: De&lete
nl: &Verwijderen

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Move upwards in list
nl: In de lijst omhoog verplaatsen

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: ...
nl: …

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Move downwards in list
nl: In de lijst omlaag verplaatsen

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Join Channels Automatically
nl: Automatisch kanalen binnengaan

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: A list of IRC channels you will join automatically after connecting to the network
nl: Een lijst van IRC-kanalen die u automatisch zult binnengaan wanneer u met het netwerk verbindt

[ctx: SnoreNotificationBackend|]
en: Private Message
nl: Privebericht

[ctx: SnoreNotificationConfigWidget|]
en: Form
nl: Formulier

[ctx: SqliteStorage|]
en: SQLite is a file-based database engine that does not require any setup. It is suitable for small and medium-sized databases that do not require access via network. Use SQLite if your Quassel Core should store its data on the same machine it is running on, and if you only expect a few users to use your core.
nl: SQLite is een file-base database-engine die weinig configuratie behoeft. Het is geschikt voor kleine tot gemiddelde databases die geen toegang vanaf het netwerk nodig hebben. Gebruik SQLite als uw Quassel-core gegevens op de locale machine moet opslaan en als slechts een paar mensen uw core zullen gebruiken

[ctx: SslInfoDlg|]
en: Security Information
nl: Beveiligingsinformatie

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Hostname:</b>
nl: <b>Hostnaam:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>IP address:</b>
nl: <b>IP-adres:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Encryption:</b>
nl: <b>Versleuteling:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: Subject
nl: Onderwerp

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Organization:</b>
nl: <b>Organisatie:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Organizational unit:</b>
nl: <b>Organisatieonderdeel:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Country:</b>
nl: <b>Land:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>State or province:</b>
nl: <b>Staat of provincie:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Locality:</b>
nl: <b>Lokaliteit:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: Issuer
nl: Uitgever

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Validity period:</b>
nl: <b>Geldigheidsduur:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>MD5 digest:</b>
nl: <b>MD5-controlesom:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>SHA1 digest:</b>
nl: <b>SHA1-controlesom:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Trusted:</b>
nl: <b>Vertrouwd:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: Yes
nl: Ja

[ctx: SslInfoDlg|]
en: No, for the following reasons:<ul>
nl: Nee, om de volgende redenen:<ul>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: %1 to %2
nl: %1 tot %2

[ctx: StatusBufferItem|]
en: Status Buffer
nl: Bufferstatus

[ctx: SystemTray|]
en: &Minimize
nl: &Minimaliseren

[ctx: SystemTray|]
en: &Restore
nl: He&rstellen

[ctx: SystrayAnimationConfigWidget|]
en: Form
nl: Formulier

[ctx: SystrayNotificationBackend|]
en: %n pending highlight(s) | %n pending highlight(s)
nl[0]: %n markering in wachtrij
nl[1]: %n markeringen in wachtrij

[ctx: SystrayNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Show a message in a popup
nl: Bericht in een pop-up venster weergeven

[ctx: TabCompleter|]
en: Tab completion
nl: Tab-completion

[ctx: TaskbarNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Activate dock entry, timeout:
nl: Activeer dockvermelding, timeout:

[ctx: TaskbarNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Mark taskbar entry, timeout:
nl: Markeer taakbalkvermelding, timeout:

[ctx: TaskbarNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Unlimited
nl: Onbeperkt

[ctx: TaskbarNotificationBackend::ConfigWidget|]
en:  seconds
nl:  seconden

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Connect
nl: Verbinden

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Connect to IRC
nl: Met IRC verbinden

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Disconnect
nl: Verbinding verbreken

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Disconnect from IRC
nl: Verbinding met IRC verbreken

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Connect to all
nl: Met alle verbinden

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Disconnect from all
nl: Verbinding met alle verbreken

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Part
nl: Verlaten

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Leave currently selected channel
nl: Het geselecteerde kanaal verlaten

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Join
nl: Binnengaan

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Join a channel
nl: Een kanaal binnengaan

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Query
nl: Aanvraag

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Start a private conversation
nl: Start een privégesprek

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Request user information
nl: Gebruikersinformatie opvragen

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Give operator privileges to user
nl: Geef operator-rechten aan gebruiker

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Take operator privileges from user
nl: Neem operator-rechten van gebruiker af

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Give voice to user
nl: Geef voice aan gebruiker

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Devoice
nl: Ont-voice

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Take voice from user
nl: Voice van gebruiker afnemen

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Remove user from channel
nl: Gebruiker uit kanaal verwijderen

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Ban user from channel
nl: Gebruiker uit kanaal verbannen

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Remove and ban user from channel
nl: Gebruiker uit het kanaal verwijderen en verbannen

[ctx: TopicWidget|]
en: Form
nl: Formulier

[ctx: TopicWidget|]
en: ...
nl: …

[ctx: TopicWidget|]
en: Users: %1
nl: Gebruikers: %1

[ctx: TopicWidget|]
en: Lag: %1 msecs
nl: Vertraging: %1 msec

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: Form
nl: Formulier

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: Custom font:
nl: Eigen lettertype:

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: Resize dynamically to fit contents
nl: Dynamisch herschalen om inhoud te bevatten

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: On hover only
nl: Alleen bij over-zweven

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: Topic Widget
nl: Onderwerpwidget

[ctx: Transfer|]
en: New
nl: Nieuw

[ctx: Transfer|]
en: Transferring
nl: Verzenden

[ctx: Transfer|]
en: Paused
nl: Gepauseerd

[ctx: Transfer|]
en: Completed
nl: Voltooid

[ctx: Transfer|]
en: Failed
nl: Gefaald

[ctx: Transfer|]
en: Rejected
nl: Geweigerd

[ctx: TransferModel|]
en: File
nl: Bestand

[ctx: TransferModel|]
en: Progress
nl: Voortgang

[ctx: TransferModel|]
en: Transferred
nl: Verzonden

[ctx: TransferModel|]
en: Speed
nl: Snelheid

[ctx: TransferModel|]
en: Send
nl: Verzend

[ctx: TransferModel|]
en: Receive
nl: Ontvang

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Nick Message
en: You are now known as %DN%1%DN
nl: U staat nu bekend als %DN%1%DN

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
en: %DN%1%DN is now known as %DN%2%DN
nl: %DN%1%DN staat nu bekend als %DN%2%DN

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Mode Message
en: User mode: %DM%1%DM
nl: Gebruikersmodus: %DM%1%DM

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
en: Mode %DM%1%DM by %DN%2%DN
nl: Modus %DM%1%DM door %DN%2%DN

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Join Message
en: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH has joined %DC%4%DC
nl: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH is %DC%4%DC binnengekomen

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Part Message
en: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH has left %DC%4%DC
nl: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH heeft %DC%4%DC verlaten

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Quit Message
en: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH has quit
nl: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH heeft afgesloten

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Kick Message
en: %DN%1%DN has kicked %DN%2%DN from %DC%3%DC
nl: %DN%1%DN heeft %DN%2%DN %DC%3%DC uitgeschopt

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Day Change Message
en: {Day changed to %1}
nl: {Dag veranderd naar %1}

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
en: Netsplit between %DH%1%DH and %DH%2%DH ended. Users joined:
nl: De netsplit tussen %DH%1%DH en %DH%2%DH is voorbij. Gebruikers binnengekomen:

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
en: %DN%1%DN (%2 more)
nl: %DN%1%DN (%2 meer)

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
en: Netsplit between %DH%1%DH and %DH%2%DH. Users quit:
nl: Netsplit tussen %DH%1%DH en %DH%2%DH. Gebruikers verlaten:

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Owner(s) | %n Owner(s)
nl[0]: %n Eigenaar
nl[1]: %n Eigenaars

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Admin(s) | %n Admin(s)
nl[0]: %n Administrator
nl[1]: %n Administrators

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Operator(s) | %n Operator(s)
nl[0]: %n Operator
nl[1]: %n Operators

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Half-Op(s) | %n Half-Op(s)
nl[0]: %n Half-Op
nl[1]: %n Half-Ops

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Voiced | %n Voiced
nl[0]: %n met voice
nl[1]: %n met voice

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n User(s) | %n User(s)
nl[0]: %n Gebruiker
nl[1]: %n Gebruikers
