Quassel IRC - en to oc translation catalogue (647 entries)

[ctx: AboutDlg|]
en: About Quassel
oc: A pepaus de Quassel

[ctx: AboutDlg|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:15pt; font-weight:600; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Quassel IRC</p></body></html>
oc: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">p, li { white-space: pre-wrap; }</style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:15pt; font-weight:600; font-style:normal;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Quassel IRC</p></body></html>

[ctx: AboutDlg|]
en: &About
oc: &A prepaus

[ctx: AboutDlg|]
en: A&uthors
oc: A&utors

[ctx: AboutDlg|]
en: &Thanks To
oc: &Mercejaments a

[ctx: AboutDlg|]
en: Quassel IRC is mainly developed by:
oc: Quassel IRC es principalament desvolopat per :

[ctx: AbstractSqlStorage|]
en: Upgrade failed...
oc: Fracàs de la mesa a jorn...

[ctx: AliasesModel|]
en: Alias
oc: Aliàs

[ctx: AliasesModel|]
en: Expansion
oc: Comanda espandida

[ctx: AliasesSettingsPage|]
en: Form
oc: Formulari

[ctx: AliasesSettingsPage|]
en: New
oc: Novèl

[ctx: AliasesSettingsPage|]
en: Delete
oc: Suprimir

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Form
oc: Formulari

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Language:
oc: Lenga :

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Set the application language. Requires restart!
oc: Definir la lenga de l'aplicacion. Necessita una reaviada !

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: <System Default>
oc: <Sistèma per defaut>

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Set application style
oc: Definir l'estil

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Show system tray icon
oc: Afichar l'icòna dins la bóstia de miniaturas

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Message Redirection
oc: Redireccion de Messatge

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Server Notices:
oc: Servici :

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Default Target
oc: Identitat per defaut

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Status Window
oc: Fenèstra d'Estat

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Current Chat
oc: Dialòg Corrent

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Errors:
oc: Errors :

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Interface
oc: Interfàcia

[ctx: AwayLogView|]
en: Away Log
oc: Istoric d'abséncia

[ctx: AwayLogView|]
en: Show Network Name
oc: Afichar lo Nom de la Ret

[ctx: AwayLogView|]
en: Show Buffer Name
oc: Afichar lo Nom del Tampon

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Form
oc: Formulari

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Fixed amount per chat
oc: Nombre fixe per dialòg

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Unread messages per chat
oc: Messatges pas legits

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Globally unread messages
oc: Messatges pas legits

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Limit:
oc: Limit :

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Unlimited
oc: Illimitat

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Additional Messages:
oc: Messatges complementaris :

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Interface
oc: Interfàcia

[ctx: BufferViewEditDlg|]
en: Dialog
oc: Bóstia de dialòg

[ctx: BufferViewEditDlg|]
en: Add Chat List
oc: Vista

[ctx: BufferViewFilter|]
en: Show / Hide Chats
oc: Veire los canals

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Form
oc: Formulari

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Re&name...
oc: To&rnar nomenar...

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: &Add...
oc: &Apondre...

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: De&lete
oc: &Suprimir

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Chat List Settings
oc: Paramètres de las vistas

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Network:
oc: Ret :

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: All
oc: Totes

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Show status window
oc: Afichar la fenèstra d'Estat

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Show channels
oc: Veire los canals

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Show queries
oc: Afichar las requèstas

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Sort alphabetically
oc: Triar alfabeticament

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Minimum Activity:
oc: Activitat minimala :

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: No Activity
oc: Pas d'activitat

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Other Activity
oc: Autra activitat

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: New Message
oc: Messatge novèl

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Highlight
oc: Susbrilhança

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Preview:
oc: Apercebut :

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Interface
oc: Interfàcia

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Custom Chat Lists
oc: &Vistas

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Delete Chat List?
oc: Suprimir la Vista ?

[ctx: BufferViewWidget|]
en: BufferView
oc: Vista

[ctx: BufferWidget|]
en: Zoom In
oc: Zoom avant

[ctx: BufferWidget|]
en: Zoom Out
oc: Zoom arrièr

[ctx: BufferWidget|]
en: Actual Size
oc: Talha reala

[ctx: BufferWidget|]
en: Set Marker Line
oc: Linha de separacion :

[ctx: BufferWidget|]
en: Go to Marker Line
oc: Linha de separacion :

[ctx: ChannelBufferItem|]
en: Users
oc: Utilizaires

[ctx: ChannelBufferItem|]
en: Topic
oc: Subjècte

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Channel List
oc: Lista dels canals

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Show Channels
oc: Veire los canals

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Filter:
oc: Filtre :

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Errors Occurred:
oc: Errors :

[ctx: ChannelListDlg|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Lucida Grande'; font-size:13pt;">SUPER EVIL CATASTROPHIC ERROR!!11</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Lucida Grande'; font-size:13pt;"></p></body></html>
oc: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Mòdes de foncionament:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"><span style=" font-weight:400; text-decoration: underline;">Activat :</span> <span style=" font-weight:400;">Sols los tampons visibles a drecha son afichats dins lo Monitor de discussion</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" text-decoration: underline;">Inactivat :</span> Los tampons que figuran a drecha son ignorats dins lo Monitor de discusssion</p></body></html>

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Form
oc: Formulari

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Operation Mode:
oc: Mòde de foncionament :

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Operation modes:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"><span style=" font-weight:400; text-decoration: underline;">Opt-In:</span> <span style=" font-weight:400;">Only buffers on the right side are shown in chatmonitor</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" text-decoration: underline;">Opt-Out:</span> Buffers on the right side will be ignored in chatmonitor</p></body></html>
oc: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Mòdes de foncionament:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"><span style=" font-weight:400; text-decoration: underline;">Activat :</span> <span style=" font-weight:400;">Sols los tampons visibles a drecha son afichats dins lo Monitor de discussion</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" text-decoration: underline;">Inactivat :</span> Los tampons que figuran a drecha son ignorats dins lo Monitor de discusssion</p></body></html>

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Available:
oc: Disponible :

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Show:
oc: Afichar :

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Show own messages
oc: Afichar mos messatges

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Interface
oc: Interfàcia

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Chat Monitor
oc: Monitor de discussion

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Opt In
oc: Activat

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Opt Out
oc: Inactivat

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Ignore:
oc: Ignorar :

[ctx: ChatMonitorView|]
en: Show Own Messages
oc: Afichar Mos Messatges

[ctx: ChatMonitorView|]
en: Show Network Name
oc: Afichar lo Nom de la Ret

[ctx: ChatMonitorView|]
en: Show Buffer Name
oc: Afichar lo Nom del Tampon

[ctx: ChatMonitorView|]
en: Configure...
oc: Configurar...

[ctx: ChatScene|]
en: Copy Selection
oc: Copiar la Seleccion

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Form
oc: Formulari

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Custom Colors
oc: Colors personalizadas

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Action:
oc: Accion :

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Timestamp:
oc: Format d'ora :

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Channel message:
oc: Messatge del Canal :

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Highlight foreground:
oc: Susbrilhança

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Command message:
oc: Messatge d'una comanda :

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Highlight background:
oc: Rèire plan :

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Server message:
oc: Messatge del servidor :

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Marker line:
oc: Linha de separacion :

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Error message:
oc: Messatge d'error :

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Background:
oc: Rèire plan :

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Own messages:
oc: Mos messatges :

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Interface
oc: Interfàcia

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: Form
oc: Formulari

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: case sensitive
oc: sensible a la cassa

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: search nick
oc: cercar un escais

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: search message
oc: cercar un messatge

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Form
oc: Formulari

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Custom chat window font:
oc: Poliça personalizada de la fenèstra :

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Interface
oc: Interfàcia

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Chat View
oc: Fenèstra de dialòg

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Connecting to %1...
oc: Connexion a %1...

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Looking up %1...
oc: Recèrca de %1...

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Connected to %1
oc: Connectat a %1

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Disconnecting from %1...
oc: Connexion a %1...

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Disconnected
oc: Desconnectat

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Logging in...
oc: Connexion en cors…

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Unencrypted connection canceled
oc: Utilizar una connexion securizada

[ctx: ClientBufferViewManager|]
en: All Chats
oc: Totas las discussions

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Configure the IRC Connection
oc: Configuracion de la connexion IRC

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Enable Ping Timeout Detection
oc: Activar las animacions

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Ping interval:
oc: interval del Ping :

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en:  seconds
oc:  segondas

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Disconnect after
oc: Desconnectar aprèp

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: missed pings
oc: pings perduts

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Update interval:
oc: Interval de mesa a jorn :

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en:  users
oc:  utilizaires

[ctx: ContentsChatItem|]
en: Copy Link Address
oc: Copiar l'adreça del ligam

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Connect
oc: Se connectar

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Disconnect
oc: Se desconnectar

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Join
oc: Rejónher

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Part
oc: Partiment

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Delete Chat(s)...
oc: Suprimir la Vista ?

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Go to Chat
oc: Dialogar

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Joins
oc: Arribadas

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Parts
oc: Sortidas

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Quits
oc: Desparts

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Nick Changes
oc: Cambiaments d'Escais

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Mode Changes
oc: Cambiament de Mòde

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Day Changes
oc: Cambiament de Jorn

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Topic Changes
oc: Cambiament de Subjècte

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Set as Default...
oc: Definir per defaut...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Use Defaults...
oc: Utilizar los paramètres per defaut...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Join Channel...
oc: Rejónher lo canal...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Start Query
oc: Aviar la requèsta

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Show Query
oc: Afichar la requèsta

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Time
oc: Ora

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Client info
oc: Client

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Custom...
oc: Personalizar...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Give Operator Status
oc: Balhar l'estatut d'operador a l'utilizaire

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Give Voice
oc: Votz

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Take Voice
oc: Votz

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Kick From Channel
oc: Kicker del Canal

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Ban From Channel
oc: Bandir del Canal

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Kick && Ban
oc: Kicker && Bandir

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Show Channel List
oc: Veire los canals

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Show Ignore List
oc: Lista d'exclusion

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Actions
oc: Accions

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Ignore
oc: Ignorar

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Add Ignore Rule
oc: Règla d'exclusion

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Existing Rules
oc: Règlas existentas

[ctx: Core|]
en: Invalid listen address %1
oc: Format de nom invalid : %1

[ctx: Core|]
en: Client connected from
oc: Client connectat per

[ctx: CoreAccount|]
en: Internal Core
oc: Interfàcia

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Account Details
oc: Detalhs del comptes

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Account Name:
oc: Nom del compte :

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Hostname:
oc: Nom d'òste :

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: localhost
oc: (fichièrs locals)

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Port:
oc: Pòrt :

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: User:
oc: Utilizaire :

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Password:
oc: Senhal :

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Remember
oc: Memorizar

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Proxy Type:
oc: Tipe de Proxy :

[ctx: CoreAccountModel|]
en: Internal Core
oc: Interfàcia

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Connect to Quassel Core
oc: Connectar a totes

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Core Accounts
oc: Compte :

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Edit...
oc: Modificar...

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Add...
oc: Apondre...

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Delete
oc: Suprimir

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Automatically connect on startup
oc: Connexion automatica a l'aviada

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Always connect to
oc: Desconnectar aprèp

[ctx: CoreConfigWizard|]
en: Description
oc: Descripcion

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Form
oc: Formulari

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Username:
oc: Nom d'utilizaire :

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Password:
oc: Senhal :

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Repeat password:
oc: Repetir lo senhal :

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Remember password
oc: Se remembrar del senhal

[ctx: CoreConfigWizardAuthenticationSelectionPage|]
en: Form
oc: Formulari

[ctx: CoreConfigWizardIntroPage|]
en: Form
oc: Formulari

[ctx: CoreConfigWizardPages::IntroPage|]
en: Introduction
oc: Introduccion

[ctx: CoreConfigWizardPages::StorageSelectionPage|]
en: Select Storage Backend
oc: Banca de donadas :

[ctx: CoreConfigWizardPages::SyncPage|]
en: Storing Your Settings
oc: Salvar vòstres paramètres

[ctx: CoreConfigWizardStorageSelectionPage|]
en: Form
oc: Formulari

[ctx: CoreConfigWizardStorageSelectionPage|]
en: Storage Backend:
oc: Banca de donadas :

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Form
oc: Formulari

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Admin User:
oc: Utilizaire :

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Storage Backend:
oc: Banca de donadas :

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Authentication Required
oc: Autentificacion necessària

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Password:
oc: Senhal :

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Username:
oc: Nom d'utilizaire :

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Remember password
oc: Se remembrar del senhal

[ctx: CoreConnectDlg|]
en: Connect to Core
oc: Connectar a l'IRC

[ctx: CoreConnection|]
en: Network is down
oc: Rets

[ctx: CoreConnection|]
en: Disconnected
oc: Desconnectat

[ctx: CoreConnection|]
en: Disconnected from core.
oc: Desconnectar de l'IRC

[ctx: CoreConnection|]
en: Synchronizing to %1...
oc: Connexion a %1...

[ctx: CoreConnection|]
en: Synchronized to %1
oc: {Lo jorn càmbia en %1}

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Form
oc: Formulari

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en:  seconds
oc:  segondas

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Automatically reconnect on network failures
oc: Connexion automatica a l'aviada

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Connection
oc: Connexion

[ctx: CoreConnectionStatusWidget|]
en: Form
oc: Formulari

[ctx: CoreConnectionStatusWidget|]
en: Message
oc: Messatge

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Form
oc: Formulari

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Highlight Nicks
oc: Susbrilhança

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Case sensitive
oc: Sensible a la cassa

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Custom Highlights
oc: Susbrilhança

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Enabled
oc: Activat

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: RegEx
oc: Expression regulara

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Sender
oc: Expeditor

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Channel
oc: Canal

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Add
oc: Apondre

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Remove
oc: Suprimir

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Interface
oc: Interfàcia

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: None
oc: Pas cap

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: highlight rule
oc: Susbrilhança

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: Core Information
oc: Informacions de seguretat

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: Version:
oc: Version :

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: Close
oc: Tampar

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: %n Day(s) | %n Day(s)
oc[0]: %n Jorn
oc[1]: %n Jorn(s)

[ctx: CoreInfoDlg|]
en:  %1:%2:%3 (since %4)
oc:  %1:%2:%3 (%4)

[ctx: CoreNetwork|]
en: Disconnecting. (%1)
oc: Desconnècta. (%1)

[ctx: CoreNetwork|]
en: Could not connect to %1 (%2)
oc: Impossible de se connectar a %1 (%2)

[ctx: CoreNetwork|]
en: Connection failure: %1
oc: Fracàs de connexion : %1

[ctx: CoreSession|]
en: disconnected (UserId: %1).
oc: desconnectat (IdUtilizaire : %1).

[ctx: CoreSessionWidget|]
en: Yes
oc: Òc

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: away
oc: absent

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: No key has been set for %1.
oc: Pas de subjècte per %1.

[ctx: CreateIdentityDlg|]
en: Create New Identity
oc: Identitat per defaut

[ctx: CreateIdentityDlg|]
en: Identity name:
oc: Nom de l'identitat :

[ctx: CreateIdentityDlg|]
en: Duplicate:
oc: Duplicar :

[ctx: DccSettingsPage|]
en: Form
oc: Formulari

[ctx: DccSettingsPage|]
en:  seconds
oc:  segondas

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Overlay Properties
oc: Proprietats de la connexion

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: BufferViews:
oc: Vistas :

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: All Networks:
oc: Totas las rets :

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Networks:
oc: Rets :

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Buffers:
oc: Tampons :

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Minimum activity:
oc: Activitat minimala :

[ctx: DebugLogDlg|]
en: Debug Log
oc: Desbugatge

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois]
oc: [Whois] %1

[ctx: EventStringifier|]
en: %1 has changed topic for %2 to: "%3"
oc: %1 a cambiat lo subjècte de  %2 en : "%3"

[ctx: EventStringifier|]
en: %1 is away: "%2"
oc: %1 es absent : "%2"

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is %2 (%3)
oc: [Whois] %1 es %2 (%3)

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is online via %2 (%3)
oc: %1 es connectat per %2 (%3)

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whowas] %1 was online via %2 (%3)
oc: [Whowas] %1 èra %2 (%3)

[ctx: EventStringifier|]
en: [Who] End of /WHO list for %1
oc: [Who] Fin de la lista  /WHO per %1

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is logged in since %2
oc: [Whois] %1 es connecté dempuèi %2

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is idling for %2 (since %3)
oc: %1 es connectat per %2 (%3)

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] End of /WHOIS list
oc: [Who] Fin de la lista  /WHO per %1

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is a user on channels: %2
oc: [Whois] %1 es connecté dempuèi %2

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 has voice on channels: %2
oc: [Whois] %1 es connecté dempuèi %2

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is an operator on channels: %2
oc: [Whois] %1 es connecté dempuèi %2

[ctx: EventStringifier|]
en: End of channel list
oc: Fin de la lista dels canals

[ctx: EventStringifier|]
en: Homepage for %1 is %2
oc: La pagina d'acuèlh de %1 es %2

[ctx: EventStringifier|]
en: Channel %1 created on %2
oc: Canal %1 creat sus %2

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is authed as %2
oc: [Whois] %1 es absent : "%2"

[ctx: EventStringifier|]
en: No topic is set for %1.
oc: Pas de subjècte per %1.

[ctx: EventStringifier|]
en: Topic for %1 is "%2"
oc: Lo subjècte per %1 es "%2"

[ctx: EventStringifier|]
en: Topic set by %1 on %2
oc: Subjècte mes per %1 lo %2

[ctx: ExecWrapper|]
en: Invalid command string for /exec: %1
oc: Comanda invalida per /exec : %1

[ctx: ExecWrapper|]
en: Could not find script "%1"
oc: Impossible de trobar l'escript "%1"

[ctx: FontSelector|]
en: Choose...
oc: Causir...

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Form
oc: Formulari

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Custom Highlights
oc: Susbrilhança

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Enabled
oc: Activat

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Highlight
oc: Susbrilhança

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: RegEx
oc: Expression regulara

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Channel
oc: Canal

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Add
oc: Apondre

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Remove
oc: Suprimir

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Highlight Nicks
oc: Susbrilhança

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Current nick
oc: Dialòg Corrent

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: None
oc: Pas cap

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Case sensitive
oc: Sensible a la cassa

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Interface
oc: Interfàcia

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: highlight rule
oc: Susbrilhança

[ctx: IdentServer|]
en: Invalid listen address %1
oc: Format de nom invalid : %1

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Rename Identity
oc: Identitat per defaut

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Add Identity
oc: Identitat :

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Add...
oc: Apondre...

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Remove Identity
oc: Parametratge d'Identitat

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Identities
oc: Identitats

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Delete Identity?
oc: Identitat per defaut

[ctx: Identity|]
en: Quassel IRC User
oc: Utilizaire Quassel IRC

[ctx: Identity|]
en: <empty>
oc: <void>

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Real Name:
oc: Nom vertadièr :

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Nicknames
oc: Escaisses

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Add Nickname
oc: Escaisses

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: &Add...
oc: &Apondre...

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Remove Nickname
oc: Escaisses

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Remove
oc: Suprimir

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Rename Identity
oc: Identitat per defaut

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Re&name...
oc: To&rnar nomenar...

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: A&way
oc: A&bséncia

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Default Away Settings
oc: Parametratge manual

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Away Nick:
oc: Absent :

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Away Reason:
oc: Istoric d'abséncia

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Advanced
oc: Avançat

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Ident:
oc: Identitat :

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Messages
oc: Messatges

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Kick Reason:
oc: Kicker && Bandir

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Continue
oc: Contunhar

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Use SSL Key
oc: Utilizar una clau SSL

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Key Type:
oc: Tipe de clau :

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: No Key loaded
oc: Pas de Certificat cargat

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Load
oc: Cargar

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Use SSL Certificate
oc: Utilizar un certificat SSL

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Organisation:
oc: Organizacion :

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: No Certificate loaded
oc: Pas de Certificat cargat

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: CommonName:
oc: Nom :

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: day
oc: jorn

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Load a Key
oc: Cargar una Clau

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Clear
oc: Netejar

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Load a Certificate
oc: Cargar un Certificat

[ctx: IdentityPage|]
en: Setup Identity
oc: Parametratge d'Identitat

[ctx: IdentityPage|]
en: Default Identity
oc: Identitat per defaut

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Configure Ignore Rule
oc: Configuracion d'una règla d'exclusion

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Strictness
oc: Restriccon

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Dynamic
oc: Dinamic

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Rule Type
oc: Tipe de règla

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Sender
oc: Expeditor

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Message
oc: Messatge

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Ignore Rule
oc: Règla d'exclusion

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Regular expression
oc: Expression regulara

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Scope
oc: Portada

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Global
oc: Totala

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Network
oc: Ret

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Channel
oc: Canal

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Rule is enabled
oc: Règla activada

[ctx: IgnoreListModel|]
en: By Sender
oc: Expeditor

[ctx: IgnoreListModel|]
en: By Message
oc: Per messatge

[ctx: IgnoreListModel|]
en: Enabled
oc: Activat

[ctx: IgnoreListModel|]
en: Type
oc: Tipe

[ctx: IgnoreListModel|]
en: Ignore Rule
oc: Règla d'exclusion

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: Form
oc: Formulari

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: New
oc: Novèl

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: Delete
oc: Suprimir

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: &Edit
oc: &Modificar

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: Ignore List
oc: Lista d'exclusion

[ctx: InputWidget|]
en: Form
oc: Formulari

[ctx: InputWidget|]
en: White
oc: Blanc

[ctx: InputWidget|]
en: Black
oc: Negre

[ctx: InputWidget|]
en: Dark blue
oc: Blau escur

[ctx: InputWidget|]
en: Dark green
oc: Verd escur

[ctx: InputWidget|]
en: Red
oc: Roge

[ctx: InputWidget|]
en: Dark red
oc: Roge escur

[ctx: InputWidget|]
en: Dark magenta
oc: Magènta escur

[ctx: InputWidget|]
en: Orange
oc: Irange

[ctx: InputWidget|]
en: Yellow
oc: Jaune

[ctx: InputWidget|]
en: Green
oc: Verd

[ctx: InputWidget|]
en: Dark cyan
oc: Cian escur

[ctx: InputWidget|]
en: Cyan
oc: Cian

[ctx: InputWidget|]
en: Blue
oc: Blau

[ctx: InputWidget|]
en: Magenta
oc: Magènta

[ctx: InputWidget|]
en: Dark gray
oc: Gris escur

[ctx: InputWidget|]
en: Light gray
oc: Gris clar

[ctx: InputWidget|]
en: Clear Color
oc: Netejar

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Form
oc: Formulari

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Custom font:
oc: Poliça personalizada :

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Show nick selector
oc: Afichar lo selector d'escais

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Show style buttons
oc: Afichar l'icòna dins la bóstia de miniaturas

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Show at most
oc: Afichar las icònas

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: lines
oc: linhas

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Enable scrollbars
oc: Activar los ascensors

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Tab Completion
oc: Complement amb l'ajuda de la tòca Tab

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Completion suffix:
oc: Sufix per completar :

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Interface
oc: Interfàcia

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Input Widget
oc: Widget de picada

[ctx: IrcConnectionWizard|]
en: Save && Connect
oc: Salva && Connècta

[ctx: IrcListModel|]
en: Channel
oc: Canal

[ctx: IrcListModel|]
en: Users
oc: Utilizaires

[ctx: IrcListModel|]
en: Topic
oc: Subjècte

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Form
oc: Formulari

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Custom font:
oc: Poliça personalizada :

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Show icons
oc: Afichar las icònas

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Chat List
oc: Vista

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Use Custom Colors
oc: Colors personalizadas

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Standard:
oc: Estandard :

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Inactive:
oc: Inactiu :

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Unread messages:
oc: Messatges pas legits :

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Highlight:
oc: Susbrilhança

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Other activity:
oc: Autre activitat :

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Custom Nick List Colors
oc: Colors personalizadas

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Online:
oc: En linha :

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Away:
oc: Absent :

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Interface
oc: Interfàcia

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Chat & Nick Lists
oc: &Vistas

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Network
oc: Ret

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Inactive
oc: Inactiva

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Normal
oc: Normala

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Unread messages
oc: Messatges pas legits

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Highlight
oc: Susbrilhança

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Other activity
oc: Autra activitat

[ctx: KeySequenceWidget|Alt key]
en: Alt
oc: Totes

[ctx: KeySequenceWidget|No shortcut defined]
en: None
oc: Pas cap

[ctx: MainWin|]
en: &Connect to Core...
oc: Connexion a %1...

[ctx: MainWin|]
en: &Disconnect from Core
oc: Desconnectar de l'IRC

[ctx: MainWin|]
en: Configure &Networks...
oc: Configurar las &Rets...

[ctx: MainWin|]
en: &Quit
oc: &Quitar

[ctx: MainWin|]
en: &Configure Chat Lists...
oc: &Configurar las Vistas...

[ctx: MainWin|]
en: Show &Search Bar
oc: Afichar la barra de &recèrca

[ctx: MainWin|]
en: Show Away Log
oc: Istoric d'abséncia

[ctx: MainWin|]
en: Show &Menubar
oc: Afichar la barra de &menuts

[ctx: MainWin|]
en: Show Status &Bar
oc: Afichar la Barra d'&Estat

[ctx: MainWin|]
en: &Lock Layout
oc: &Blocar la disposicion

[ctx: MainWin|]
en: Configure &Shortcuts...
oc: Configurar las &Rets...

[ctx: MainWin|]
en: &Configure Quassel...
oc: &Configurar Quassel...

[ctx: MainWin|]
en: &About Quassel
oc: &A prepaus de Quassel

[ctx: MainWin|]
en: About &Qt
oc: A prepaus de &Qt

[ctx: MainWin|]
en: Debug &MessageModel
oc: Messatge novèl

[ctx: MainWin|]
en: Debug &Log
oc: Desbugatge

[ctx: MainWin|]
en: Reload Stylesheet
oc: Recargar los paramètres

[ctx: MainWin|]
en: Navigation
oc: Organizacion :

[ctx: MainWin|]
en: Jump to hot chat
oc: Anar al Hot Chat

[ctx: MainWin|]
en: Activate Next Chat List
oc: Suprimir la Vista ?

[ctx: MainWin|]
en: Go to Next Chat
oc: Dialogar

[ctx: MainWin|]
en: Go to Previous Chat
oc: Dialogar

[ctx: MainWin|]
en: &File
oc: &Fichièr

[ctx: MainWin|]
en: &Networks
oc: &Rets

[ctx: MainWin|]
en: &View
oc: Aficha&tge

[ctx: MainWin|]
en: &Chat Lists
oc: &Vistas

[ctx: MainWin|]
en: &Toolbars
oc: &Barra d'espleches

[ctx: MainWin|]
en: &Settings
oc: &Configuracion

[ctx: MainWin|]
en: &Help
oc: &Ajuda

[ctx: MainWin|]
en: Debug
oc: Desbugatge

[ctx: MainWin|]
en: Nicks
oc: Escaisses

[ctx: MainWin|]
en: Show Nick List
oc: Afichar lo selector d'escais

[ctx: MainWin|]
en: Chat Monitor
oc: Monitor de discussion

[ctx: MainWin|]
en: Show Chat Monitor
oc: Monitor de discussion

[ctx: MainWin|]
en: Inputline
oc: Widget de picada

[ctx: MainWin|]
en: Topic
oc: Subjècte

[ctx: MainWin|]
en: Show Topic Line
oc: Afichar las icònas

[ctx: MainWin|]
en: Main Toolbar
oc: Barra d'espleches principala

[ctx: MainWin|]
en: Connected to core.
oc: Connectat a %1

[ctx: MainWin|]
en: Not connected to core.
oc: Connectat a %1

[ctx: MainWin|]
en: Unencrypted Connection
oc: Utilizar una connexion securizada

[ctx: MainWin|]
en: Untrusted Security Certificate
oc: Utilizar un certificat SSL

[ctx: MainWin|]
en: Continue
oc: Contunhar

[ctx: MainWin|]
en: Show Certificate
oc: Cargar un Certificat

[ctx: MainWin|]
en: Forever
oc: Indefinidament

[ctx: MainWin|]
en: Core Connection Error
oc: Proprietats de la connexion

[ctx: MetricsServer|]
en: Invalid listen address %1
oc: Format de nom invalid : %1

[ctx: MsgProcessorStatusWidget|]
en: Form
oc: Formulari

[ctx: MsgProcessorStatusWidget|]
en: Receiving Backlog
oc: Recepcion de l'istoric

[ctx: MultiLineEdit|]
en: Paste Protection
oc: Proteccion Empegament

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Add Network
oc: Apondre una ret

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Manually specify network settings
oc: Paramètres da la ret invalids

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Manual Settings
oc: Parametratge manual

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Network name:
oc: Nom de la ret :

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Server address:
oc: Adreça del servidor :

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Port:
oc: Pòrt :

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Server password:
oc: Senhal del servidor :

[ctx: NetworkEditDlg|]
en: Dialog
oc: Bóstia de dialòg

[ctx: NetworkEditDlg|]
en: Add Network
oc: Apondre una ret

[ctx: NetworkItem|]
en: Users
oc: Utilizaires

[ctx: NetworkModel|]
en: Chat
oc: Messatjariá instantanèa (chat)

[ctx: NetworkModel|]
en: Topic
oc: Subjècte

[ctx: NetworkModel|]
en: Nick Count
oc: Nombre d'Escaisses

[ctx: NetworkModelController|]
en: Remove buffers permanently?
oc: Levar l'utilizaire del Canal

[ctx: NetworkModelController::JoinDlg|]
en: Join Channel
oc: Rejónher lo canal

[ctx: NetworkModelController::JoinDlg|]
en: Network:
oc: Ret :

[ctx: NetworkModelController::JoinDlg|]
en: Channel:
oc: Canal :

[ctx: NetworkModelController::JoinDlg|]
en: Password:
oc: Senhal :

[ctx: NetworkPage|]
en: Setup Network Connection
oc: Utilizar una connexion securizada

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Form
oc: Formulari

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Re&name...
oc: To&rnar nomenar...

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: &Add...
oc: &Apondre...

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: De&lete
oc: &Suprimir

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Network Details
oc: Rets

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Identity:
oc: Identitat :

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Servers
oc: Servidors

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: &Edit...
oc: &Modificar...

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Commands
oc: Comandas

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Connection
oc: Connexion

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Automatic Reconnect
oc: Connexion automatica

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Wait
oc: Esperar

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: between retries
oc: Nombre de temptativas :

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Number of retries:
oc: Nombre de temptativas :

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Unlimited
oc: Illimitat

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Auto Identify
oc: Identitat per defaut

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Use SASL Authentication
oc: Utilizar un certificat SASL

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Account:
oc: Compte :

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Password:
oc: Senhal :

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Service:
oc: Servici :

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Encodings
oc: Encodatges

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Use Custom Encodings
oc: Encodatges

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Send messages in:
oc: Mos messatges :

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Server encoding:
oc: Encodatge del servidor :

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Networks
oc: Rets

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Invalid Network Settings
oc: Paramètres da la ret invalids

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Delete Network?
oc: Totas las rets :

[ctx: NickEditDlg|]
en: Edit Nickname
oc: Escaisses

[ctx: NickEditDlg|]
en: Add Nickname
oc: Escaisses

[ctx: NotificationsSettingsPage|]
en: Interface
oc: Interfàcia

[ctx: NotificationsSettingsPage|]
en: Notifications
oc: Notificacions

[ctx: QObject|]
en: Welcome to Quassel IRC
oc: Benvenguda sus Quassel IRC

[ctx: QssParser|]
en: Invalid block declaration: %1
oc: Poliça invalida : %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid palette role assignment: %1
oc: Format de nom invalid : %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid subelement name in %1
oc: Format de nom invalid : %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid condition %1
oc: Condicion invalida %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid message label: %1
oc: Format de nom invalid : %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid format name: %1
oc: Format de nom invalid : %1

[ctx: QssParser|]
en: Unhandled condition: %1
oc: Condicion invalida %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid proplist %1
oc: Condicion invalida %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid chatlist item type %1
oc: Format de nom invalid : %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid chatlist state %1
oc: Format de nom invalid : %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid property declaration: %1
oc: Poliça invalida : %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid font property: %1
oc: Poliça invalida : %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid palette color role specification: %1
oc: Talha de poliça invalida : %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid gradient declaration: %1
oc: Poliça invalida : %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid gradient stops list: %1
oc: Poliça invalida : %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid font specification: %1
oc: Poliça invalida : %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid font style specification: %1
oc: Talha de poliça invalida : %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid font weight specification: %1
oc: Largor de poliça invalida : %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid font size specification: %1
oc: Talha de poliça invalida : %1

[ctx: QtMultimediaNotificationConfigWidget|]
en: Form
oc: Formulari

[ctx: QtMultimediaNotificationConfigWidget|]
en: Play a sound
oc: Jogar un son

[ctx: Quassel::secondsToString()|]
en: year
oc: annada

[ctx: Quassel::secondsToString()|]
en: day
oc: jorn

[ctx: Quassel::secondsToString()|]
en: sec
oc: seg

[ctx: SaveIdentitiesDlg|]
en: Abort
oc: Abandonar

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Server Info
oc: Informacion servidor

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Server address:
oc: Adreça del servidor :

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Port:
oc: Pòrt :

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Password:
oc: Senhal :

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Advanced
oc: Avançat

[ctx: ServerEditDlg|]
en: SSL Version:
oc: Version de SSL :

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Use a Proxy
oc: Utilizar un proxy

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Proxy Type:
oc: Tipe de Proxy :

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Proxy Host:
oc: Òste del proxy :

[ctx: ServerEditDlg|]
en: localhost
oc: (fichièrs locals)

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Proxy Username:
oc: Identificant de l'utilizaire del proxy :

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Proxy Password:
oc: Senhal del Proxy :

[ctx: SettingsDlg|]
en: Configure Quassel
oc: Configurar Quassel

[ctx: SettingsDlg|]
en: Settings
oc: Paramètres

[ctx: SettingsDlg|]
en: Save changes
oc: Enregistrar las modificacions

[ctx: SettingsDlg|]
en: Configure %1
oc: Configurar %1

[ctx: SettingsDlg|]
en: Reload Settings
oc: Recargar los paramètres

[ctx: SettingsDlg|]
en: Restore Defaults
oc: Restablir las valors per defaut

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Configure Quassel
oc: Configurar Quassel

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Settings
oc: Paramètres

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Configure %1
oc: Configurar %1

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Reload Settings
oc: Recargar los paramètres

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Restore Defaults
oc: Restablir las valors per defaut

[ctx: ShortcutsModel|]
en: Action
oc: Accion :

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Form
oc: Formulari

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Default:
oc: Utilizar los paramètres per defaut...

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: None
oc: Pas cap

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Custom:
oc: Personalizar...

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Interface
oc: Interfàcia

[ctx: SignalProxy|]
en: Disconnecting
oc: Desconnexion

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Network name:
oc: Nom de la ret :

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: The name of the IRC network you are configuring
oc: Nom de la ret IRC que configuratz

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Servers
oc: Servidors

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: &Edit...
oc: &Modificar...

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: &Add...
oc: &Apondre...

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Remove this server entry from the list
oc: Levar l'utilizaire del Canal

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: De&lete
oc: &Suprimir

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Join Channels Automatically
oc: Rejónher lo canal

[ctx: SnoreNotificationConfigWidget|]
en: Form
oc: Formulari

[ctx: SonnetSettingsPage|]
en: Interface
oc: Interfàcia

[ctx: SslInfoDlg|]
en: Security Information
oc: Informacions de seguretat

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Hostname:</b>
oc: Nom d'òste :

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>IP address:</b>
oc: <b>Mòde :</b> %1

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Encryption:</b>
oc: <b>Organizacion :</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Protocol:</b>
oc: <b>País :</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Certificate chain:</b>
oc: <b>Organizacion :</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: Subject
oc: Subjècte

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Common name:</b>
oc: Nom :

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Organization:</b>
oc: <b>Organizacion :</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Organizational unit:</b>
oc: <b>Organizacion :</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Country:</b>
oc: <b>País :</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Locality:</b>
oc: <b>País :</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: Issuer
oc: Emissor

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Validity period:</b>
oc: <b>Organizacion :</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>MD5 digest:</b>
oc: <b>Mòde :</b> %1

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Trusted:</b>
oc: <b>País :</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: Yes
oc: Òc

[ctx: SslInfoDlg|]
en: %1 to %2
oc: %1 cap a %2

[ctx: StatusBufferItem|]
en: Status Buffer
oc: Estat del Buffer

[ctx: SystemTray|]
en: &Minimize
oc: &Reduire

[ctx: SystemTray|]
en: &Restore
oc: &Restablir

[ctx: SystrayAnimationConfigWidget|]
en: Form
oc: Formulari

[ctx: SystrayNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Show a message in a popup
oc: Afichar mos messatges

[ctx: TabCompleter|]
en: Tab completion
oc: Complement amb l'ajuda de la tòca Tab

[ctx: TaskbarNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Unlimited
oc: Illimitat

[ctx: TaskbarNotificationBackend::ConfigWidget|]
en:  seconds
oc:  segondas

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Connect
oc: Se connectar

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Connect to IRC
oc: Connectar a l'IRC

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Disconnect
oc: Se desconnectar

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Disconnect from IRC
oc: Desconnectar de l'IRC

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Connect to all
oc: Connectar a totes

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Disconnect from all
oc: Desconnectar de totes

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Part
oc: Partiment

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Leave currently selected channel
oc: Partir del canal seleccionat

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Join
oc: Rejónher

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Join a channel
oc: Rejónher un Canal

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Query
oc: Requèsta

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Start a private conversation
oc: Començar un conversacion privada

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Request user information
oc: Demandar las informacions de l'utilizaire

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Op
oc: Balhar los dreches d'operador

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Give operator privileges to user
oc: Balhar l'estatut d'operador a l'utilizaire

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Take operator privileges from user
oc: Levar l'estatut d'operador a l'utilizaire

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Voice
oc: Votz

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Give voice to user
oc: Balhar l'estatut d'operador a l'utilizaire

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Devoice
oc: Votz

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Take voice from user
oc: Levar l'estatut d'operador a l'utilizaire

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Kick
oc: Fòrabandir

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Remove user from channel
oc: Levar l'utilizaire del Canal

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Ban
oc: Bandir

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Ban user from channel
oc: Bandir l'utilizaire del Canal

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Kick/Ban
oc: Kick/Bandir

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Remove and ban user from channel
oc: Levar l'utilizaire del Canal

[ctx: TopicWidget|]
en: Form
oc: Formulari

[ctx: TopicWidget|]
en: Users: %1
oc: Utilizaires : %1

[ctx: TopicWidget|]
en: Lag: %1 msecs
oc: Lag : %1 ms

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: Form
oc: Formulari

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: Custom font:
oc: Poliça personalizada :

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: Resize dynamically to fit contents
oc: Adaptar dinamicament la talha al contengut

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: Interface
oc: Interfàcia

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: Topic Widget
oc: Títol del Widget

[ctx: Transfer|]
en: New
oc: Novèl

[ctx: TransferModel|]
en: Type
oc: Tipe

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Mode Message
en: User mode: %DM%1%DM
oc: Mòde Utilizaire : %DM%1%DM

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
en: Mode %DM%1%DM by %DN%2%DN
oc: Mòde %DM%1%DM per %DN%2%DN

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Join Message
en: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH has joined %DC%4%DC
oc: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH a rejonch %DC%4%DC

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Part Message
en: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH has left %DC%4%DC
oc: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH a quitat %DC%4%DC

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Quit Message
en: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH has quit
oc: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH es partit

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Kick Message
en: %DN%1%DN has kicked %DN%2%DN from %DC%3%DC
oc: %DN%1%DN a bandit %DN%2%DN de %DC%3%DC

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Day Change Message
en: {Day changed to %1}
oc: {Lo jorn càmbia en %1}

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
en: %DN%1%DN (%2 more)
oc: %DN%1%DN (e %2 autres)

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Owner(s) | %n Owner(s)
oc[0]: %n Fondador
oc[1]: %n Fondadors

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Admin(s) | %n Admin(s)
oc[0]: %n Admin
oc[1]: %n Admins

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Operator(s) | %n Operator(s)
oc[0]: %n Operador
oc[1]: %n Operador(s)

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Half-Op(s) | %n Half-Op(s)
oc[0]: %n Half-Op
oc[1]: %n Half-Op(s)

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Voiced | %n Voiced
oc[0]: Votz
oc[1]: Votz

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n User(s) | %n User(s)
oc[0]: %n Utilizaire
oc[1]: %n Utilizaires
