Quassel IRC - en to ro translation catalogue (744 entries)

[ctx: AboutDlg|]
en: About Quassel
ro: Despre Quassel

[ctx: AboutDlg|]
en: &About
ro: &Despre

[ctx: AboutDlg|]
en: A&uthors
ro: A&utori

[ctx: AboutDlg|]
en: &Contributors
ro: &Contribuitori

[ctx: AboutDlg|]
en: &Thanks To
ro: Mulțumiri că&tre

[ctx: AboutDlg|]
en: Quassel IRC is mainly developed by:
ro: Quassel IRC este dezvoltat în principal de:

[ctx: AboutDlg|]
en: We would like to thank the following contributors (in alphabetical order) and everybody we forgot to mention here:
ro: Dorim să mulțumim următorilor contribuitori (în ordine alfabetică) și tuturor pe care am uitat să îi menționăm aici:

[ctx: AbstractSqlStorage|]
en: Upgrade failed...
ro: Actualizare eșuată...

[ctx: AliasesModel|]
en: Expansion
ro: Expansiune

[ctx: AliasesSettingsPage|]
en: Form
ro: Formular

[ctx: AliasesSettingsPage|]
en: New
ro: Nou

[ctx: AliasesSettingsPage|]
en: Delete
ro: Șterge

[ctx: AliasesSettingsPage|]
en: Aliases
ro: Aliasuri

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Form
ro: Formular

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Language:
ro: Limbă:

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Set the application language. Requires restart!
ro: Stabilește limba aplicației. Necesită repornire!

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: <Untranslated>
ro: <Netradus>

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: <System Default>
ro: <Implicit de sistem>

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Set application style
ro: Stabilește stilul aplicației

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Use custom stylesheet
ro: Folosește foaie de stil personalizată

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Show system tray icon
ro: Arată pictogramă în tava de sistem

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Hide to tray on close button
ro: Ascunde în tavă cu butonul de închidere

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Message Redirection
ro: Redirecționare mesaje

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Default Target
ro: Țintă implicită

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Status Window
ro: Fereastră de stare

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Current Chat
ro: Discuția curentă

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Errors:
ro: Erori:

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Interface
ro: Interfață

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Please choose a stylesheet file
ro: Alegeți un fișier cu foi de stil

[ctx: AwayLogView|]
en: Away Log
ro: Jurnalul plecărilor

[ctx: AwayLogView|]
en: Show Network Name
ro: Arată denumirea rețelei

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Form
ro: Formular

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Unread messages per chat
ro: Mesaje necitite per discuție

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Globally unread messages
ro: Mesaje necitite global

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Limit:
ro: Limită:

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Unlimited
ro: Nelimitat

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Additional Messages:
ro: Mesaje suplimentare:

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Interface
ro: Interfață

[ctx: BufferViewEditDlg|]
en: Please enter a name for the chat list:
ro: Introduceți o denumire pentru lista de discuții:

[ctx: BufferViewEditDlg|]
en: Add Chat List
ro: Adaugă listă de discuții

[ctx: BufferViewFilter|]
en: Show / Hide Chats
ro: Arată / ascunde discuții

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Form
ro: Formular

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Re&name...
ro: Rede&numire...

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: &Add...
ro: &Adăugare...

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: De&lete
ro: Ș&terge

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Chat List Settings
ro: Configurări listă de discuții

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Network:
ro: Rețea:

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: All
ro: Toate

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Show status window
ro: Arată fereastra de stare

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Show channels
ro: Arată canale

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Show queries
ro: Arată interogările

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Hide inactive chats
ro: Ascunde discuțiile inactive

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Add new chats automatically
ro: Adaugă discuțiile noi automat

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Sort alphabetically
ro: Sortează alfabetic

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Minimum Activity:
ro: Activitate minimă:

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: No Activity
ro: Fără activitate

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Other Activity
ro: Altă activitate

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: New Message
ro: Mesaj nou

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Highlight
ro: Evidențiere

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Preview:
ro: Previzualizare:

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Interface
ro: Interfață

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Custom Chat Lists
ro: Liste de discuție personaliz.

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Delete Chat List?
ro: Ștergeți lista de discuții?

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Do you really want to delete the chat list "%1"?
ro: Sigur doriți să ștergeți lista de discuții „%1”?

[ctx: BufferWidget|]
en: Zoom In
ro: Apropie

[ctx: BufferWidget|]
en: Zoom Out
ro: Îndepărtează

[ctx: BufferWidget|]
en: Actual Size
ro: Dimensiune reală

[ctx: BufferWidget|]
en: Set Marker Line
ro: Stabilește linia de marcaj

[ctx: BufferWidget|]
en: Go to Marker Line
ro: Mergi la linia de marcaj

[ctx: ChannelBufferItem|]
en: Users
ro: Utilizatori

[ctx: ChannelBufferItem|]
en: Topic
ro: Subiect

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Channel List
ro: Lista de canale

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Search Pattern:
ro: Model de căutat:

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Show Channels
ro: Arată canalele

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Filter:
ro: Filtru:

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Errors Occurred:
ro: Erori intervenite:

[ctx: ChannelListDlg|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Lucida Grande'; font-size:13pt;">SUPER EVIL CATASTROPHIC ERROR!!11</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Lucida Grande'; font-size:13pt;"></p></body></html>
ro: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Lucida Grande'; font-size:13pt;">EROARE CATASTROFICĂ SUPER MALEFICĂ!!11</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Lucida Grande'; font-size:13pt;"></p></body></html>

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Form
ro: Formular

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Operation Mode:
ro: Regim de operare:

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Available:
ro: Disponibil:

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Show:
ro: Arată:

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Always show highlighted messages
ro: Arată mesajele evidențiate întotdeauna

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Show own messages
ro: Arată propriile mesaje

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Interface
ro: Interfață

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Chat Monitor
ro: Monitorul discuției

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Ignore:
ro: Ignoră:

[ctx: ChatMonitorView|]
en: Show Own Messages
ro: Arată propriile mesaje

[ctx: ChatMonitorView|]
en: Show Network Name
ro: Arată denumirea rețelei

[ctx: ChatMonitorView|]
en: Configure...
ro: Configurare...

[ctx: ChatScene|]
en: Copy Selection
ro: Copiază selecția

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Form
ro: Formular

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Custom Colors
ro: Culori personalizate

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Action:
ro: Acțiune:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Timestamp:
ro: Amprentă de timp:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Channel message:
ro: Mesaj pentru canal:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Highlight foreground:
ro: Prim-plan evidențiat:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Highlight background:
ro: Fundal evidențiat:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Server message:
ro: Mesajul serverului:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Error message:
ro: Mesaj de eroare:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Background:
ro: Fundal:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Use Sender Coloring
ro: Folosește colorarea expeditorului

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Own messages:
ro: Mesaje proprii:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Interface
ro: Interfață

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: Form
ro: Formular

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: case sensitive
ro: sensibil la registru

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: search nick
ro: caută porecla

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: search message
ro: caută mesajul

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Form
ro: Formular

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Show previews of webpages on URL hover
ro: Arată previzualizările paginilor web pe planare peste URL

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Interface
ro: Interfață

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Chat View
ro: Vizualizare discuție

[ctx: Client|]
en: Identity already exists in client!
ro: Identitatea există deja în client!

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Connecting to %1...
ro: Se conectează la %1...

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Looking up %1...
ro: Se caută %1...

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Connected to %1
ro: Conectat la %1

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Disconnecting from %1...
ro: Se deconectează de la %1...

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Disconnected
ro: Deconectat

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Synchronizing to core...
ro: Se sincronizează cu nucleul...

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Logging in...
ro: Autentificare...

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Login canceled
ro: Autentificare anulată

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Unencrypted connection canceled
ro: Conexiune necriptată anulată

[ctx: ClientBufferViewManager|]
en: All Chats
ro: Toate discuțiile

[ctx: ClientUserInputHandler|]
en: /JOIN expects a channel
ro: /JOIN presupune un canal

[ctx: ClientUserInputHandler|]
en: /QUERY expects at least a nick
ro: /QUERY presupune cel puțin o poreclă

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Configure the IRC Connection
ro: Configurează conexiunea IRC

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Enable Ping Timeout Detection
ro: Activează detectarea expirării ping

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Ping interval:
ro: Interval de ping:

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en:  seconds
ro: secunde

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Disconnect after
ro: Deconectează după

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: missed pings
ro: ping-uri pierdute

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Update interval:
ro: Interval de actualizare:

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Ignore channels with more than:
ro: Ignoră canalele cu mai mult de:

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en:  users
ro: utilizatori

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Minimum delay between requests:
ro: Întîrziere minimă între cereri:

[ctx: ContentsChatItem|]
en: Copy Link Address
ro: Copiază adresa legăturii

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Connect
ro: Conectează

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Disconnect
ro: Deconectează

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Join
ro: Alătură-te

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Part
ro: Părăsește

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Delete Chat(s)...
ro: Șterge discuții...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Go to Chat
ro: Mergi la discuție

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Joins
ro: Alăturări

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Parts
ro: Părăsiri

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Quits
ro: Ieșiri

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Nick Changes
ro: Schimbări de porecle

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Mode Changes
ro: Schimbări de regim

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Day Changes
ro: Schimbări de zi

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Topic Changes
ro: Schimbări de subiect

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Set as Default...
ro: Stabilește ca implicit...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Use Defaults...
ro: Folosește implicite...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Join Channel...
ro: Alăturare la canal...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Start Query
ro: Începe interogare

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Show Query
ro: Arată interogare

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Version
ro: Versiune

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Time
ro: Oră

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Client info
ro: Informații client

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Custom...
ro: Personalizat...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Give Operator Status
ro: Oferă statut de operator

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Take Operator Status
ro: Ia statut de operator

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Give Half-Operator Status
ro: Oferă statut de semi-operator

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Take Half-Operator Status
ro: Ia statut de semi-operator

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Give Voice
ro: Oferă voce

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Take Voice
ro: Ia voce

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Show Channel List
ro: Arată lista de canale

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Show Ignore List
ro: Arată lista de ignorări

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Hide Events
ro: Ascunde evenimente

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Actions
ro: Acțiuni

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Ignore
ro: Ignoră

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Add Ignore Rule
ro: Adaugă regulă de ignorare

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Existing Rules
ro: Reguli existente

[ctx: Core|]
en: Could not setup storage!
ro: Stocarea nu poate fi configurată!

[ctx: Core|]
en: Creating admin user...
ro: Se creează utilizatorul pentru administrare...

[ctx: Core|]
en: Invalid listen address %1
ro: Adresă de ascultare %1 nevalidă

[ctx: Core|]
en: Could not open any network interfaces to listen on!
ro: Nu s-au putut deschide interfețe de rețea pentru ascultare!

[ctx: Core|]
en: Client connected from
ro: Client conectat de la

[ctx: CoreAccount|]
en: Internal Core
ro: Nucleu intern

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Edit Core Account
ro: Modifică cont din nucleu

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Account Details
ro: Detalii cont

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Account Name:
ro: Denumire cont:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Local Core
ro: Nucleu local

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Hostname:
ro: Denumire gazdă:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: localhost
ro: gazdă locală

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: User:
ro: Utilizator:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Password:
ro: Parolă:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Remember
ro: Ține minte

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Proxy Type:
ro: Tip proxy:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Add Core Account
ro: Adaugă cont de nucleu

[ctx: CoreAccountModel|]
en: Internal Core
ro: Nucleu intern

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Connect to Quassel Core
ro: Conectare la Quassel Core

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Core Accounts
ro: Conturi de nucleu

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Edit...
ro: Modifică...

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Add...
ro: Adaugă...

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Delete
ro: Șterge

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Automatically connect on startup
ro: Conectează automat la pornire

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Connect to last account used
ro: Conectează la ultimul cont folosit

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Always connect to
ro: Conectează mereu la

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Remote Cores
ro: Nuclee distante

[ctx: CoreAuthHandler|]
en: too old, rejecting.
ro: prea vechi, se respinge.

[ctx: CoreConfigWizard|]
en: Description
ro: Descriere

[ctx: CoreConfigWizard|]
en: Core Configuration Wizard
ro: Asistent de configurare a nucleului

[ctx: CoreConfigWizard|]
en: Your core has been successfully configured. Logging you in...
ro: Nucleul a fost configurat cu succes. În curs de autentificare...

[ctx: CoreConfigWizard|]
en: Core configuration failed:<br><b>%1</b><br>Press <em>Next</em> to start over.
ro: Configurarea nucleului a eșuat:<br><b>%1</b><br>Apăsați <em>Următor</em> pentru a începe din nou.

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Form
ro: Formular

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Username:
ro: Utilizator:

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Password:
ro: Parolă:

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Repeat password:
ro: Repetați parola:

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Remember password
ro: Memorizează parola

[ctx: CoreConfigWizardAuthenticationSelectionPage|]
en: Form
ro: Formular

[ctx: CoreConfigWizardIntroPage|]
en: Form
ro: Formular

[ctx: CoreConfigWizardIntroPage|]
en: This wizard will guide you through the setup of your Quassel Core.
ro: Acest asistent vă va ghida prin configurarea Quassel Core

[ctx: CoreConfigWizardPages::AdminUserPage|]
en: Create Admin User
ro: Creează utilizator pentru administrare

[ctx: CoreConfigWizardPages::IntroPage|]
en: Introduction
ro: Introducere

[ctx: CoreConfigWizardPages::StorageSelectionPage|]
en: Select Storage Backend
ro: Alegeți platforma de stocare

[ctx: CoreConfigWizardPages::SyncPage|]
en: Storing Your Settings
ro: Se stochează configurările

[ctx: CoreConfigWizardStorageSelectionPage|]
en: Form
ro: Formular

[ctx: CoreConfigWizardStorageSelectionPage|]
en: Storage Backend:
ro: Platformă de stocare:

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Form
ro: Formular

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Your Choices
ro: Ce ați ales

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Admin User:
ro: Utilizator pentru administrare:

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Please wait while your settings are being transmitted to the core...
ro: Așteptați cît se transmit configurările către nucleu...

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Authentication Required
ro: Autentificare necesară

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Please enter your account data:
ro: Introduceți datele contului dumneavoastră:

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Password:
ro: Parolă:

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Username:
ro: Nume de utilizator:

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Remember password
ro: Ține minte parola

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Please enter your credentials for %1:
ro: Introduceți datele de autentificare pentru %1:

[ctx: CoreConnectDlg|]
en: Connect to Core
ro: Conectează la nucleu

[ctx: CoreConnection|]
en: Network is down
ro: Rețeaua e oprită

[ctx: CoreConnection|]
en: Disconnected
ro: Deconectat

[ctx: CoreConnection|]
en: Disconnected from core.
ro: Deconectat de la nucleu.

[ctx: CoreConnection|]
en: Receiving session state
ro: Se primește starea sesiunii

[ctx: CoreConnection|]
en: Synchronizing to %1...
ro: Se sincronizează cu %1...

[ctx: CoreConnection|]
en: Receiving network states
ro: Se primesc stările rețelelor

[ctx: CoreConnection|]
en: Synchronized to %1
ro: Sincronizat cu %1

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Form
ro: Formular

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Network Status Detection
ro: Detectarea stării rețelei

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Actively ping the remote core and disconnect if we didn't get a reply after a certain time
ro: Fă ping activ la nucleul distant și deconectează dacă n-am primit un răspuns după un anumit interval

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Ping timeout after
ro: Expirare ping după

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en:  seconds
ro:  secunde

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Never time out actively
ro: Nu expira activ niciodată

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Automatically reconnect on network failures
ro: Reconectează automat la eșuarea rețelei

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Retry every
ro: Reîncearcă la fiecare

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Remote Cores
ro: Nuclee distante

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Connection
ro: Conexiune

[ctx: CoreConnectionStatusWidget|]
en: Form
ro: Formular

[ctx: CoreConnectionStatusWidget|]
en: Message
ro: Mesaj

[ctx: CoreConnectionStatusWidget|]
en: (Lag: %1 %2)
ro: (Reținere: %1 %2)

[ctx: CoreConnectionStatusWidget|]
en: The connection to your core is encrypted with SSL.
ro: Conexiunea cu nucleul e criptată cu SSL.

[ctx: CoreConnectionStatusWidget|]
en: The connection to your core is not encrypted.
ro: Conexiunea cu nucleul nu e criptată.

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Form
ro: Formular

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Highlight Nicks
ro: Evidențiază porecle

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Case sensitive
ro: Sensibil la registru

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Custom Highlights
ro: Evidențieri personalizate

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Enabled
ro: Activat

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Sender
ro: Expeditor

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Channel
ro: Canal

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Add
ro: Adaugă

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Remove
ro: Elimină

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Interface
ro: Interfață

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: None
ro: Niciunul

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: highlight rule
ro: regulă de evidențiere

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: Core Information
ro: Informații nucleu

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: Version:
ro: Versiune:

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: Close
ro: Închide

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: %n Day(s) | %n Day(s)
ro[0]: %n zi
ro[1]: %n zile
ro[2]: %n de zile

[ctx: CoreInfoDlg|]
en:  %1:%2:%3 (since %4)
ro:  %1:%2:%3 (din %4)

[ctx: CoreNetwork|]
en: Connecting to %1:%2...
ro: Se conectează la %1:%2...

[ctx: CoreNetwork|]
en: Disconnecting. (%1)
ro: Se deconectează. (%1)

[ctx: CoreNetwork|]
en: Could not connect to %1 (%2)
ro: Nu s-a putut conecta la %1 (%2)

[ctx: CoreNetwork|]
en: Connection failure: %1
ro: Eșec la conectare: %1

[ctx: CoreSession|]
en: disconnected (UserId: %1).
ro: deconectat (UserId: %1).

[ctx: CoreSessionWidget|]
en: Yes
ro: Da

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: away
ro: plecat

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: No key has been set for %1.
ro: Nu a fost stabilită nicio tastă pentru %1.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: The key for %1 has been deleted.
ro: Tasta pentru %1 a fost ștearsă.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: Starting query with %1
ro: Începe interogarea cu %1

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: The key for %1 has been set.
ro: Cheia pentru %1 a fost stabilită.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: The key for %1 is %2:%3
ro: Cheia pentru %1 este %2:%3

[ctx: CreateIdentityDlg|]
en: Create New Identity
ro: Creează identitate nouă

[ctx: CreateIdentityDlg|]
en: Identity name:
ro: Nume identitate:

[ctx: CreateIdentityDlg|]
en: Create blank identity
ro: Creează identitate nouă

[ctx: CreateIdentityDlg|]
en: Duplicate:
ro: Duplică:

[ctx: DccSettingsPage|]
en: Form
ro: Formular

[ctx: DccSettingsPage|]
en:  seconds
ro:  secunde

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: All Networks:
ro: Toate rețelele:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Networks:
ro: Rețele:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Buffers:
ro: Tampoane:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Minimum activity:
ro: Activitate minimă:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Is initialized:
ro: Este inițializată:

[ctx: DebugLogDlg|]
en: Debug Log
ro: Jurnal de depanare

[ctx: EventStringifier|]
en: %1 invited you to channel %2
ro: %1 v-a invitat în canalul %2

[ctx: EventStringifier|]
en: %1 has changed topic for %2 to: "%3"
ro: %1 a schimbat subiectul pentru %2 în: „%3”

[ctx: EventStringifier|]
en: %1 is away: "%2"
ro: %1 este plecat: „%2”

[ctx: EventStringifier|]
en: You are no longer marked as being away
ro: Nu mai sînteți marcat ca fiind plecat

[ctx: EventStringifier|]
en: You have been marked as being away
ro: Ați fost marcat ca fiind plecat

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is %2 (%3)
ro: [Whois] %1 este %2 (%3)

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is online via %2 (%3)
ro: [Whois] %1 este conectat prin %2 (%3)

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whowas] %1 was online via %2 (%3)
ro: [Whowas] %1 a fost online prin %2 (%3)

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whowas] %1 was %2@%3 (%4)
ro: [Whowas] %1 a fost %2@%3 (%4)

[ctx: EventStringifier|]
en: [Who] End of /WHO list for %1
ro: [Who] Sfîrșitul listei /WHO pentru %1

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is logged in since %2
ro: [Whois] %1 este autentificat din %2

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] End of /WHOIS list
ro: [Whois] Sfîrșitul listei /WHOIS

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is a user on channels: %2
ro: [Whois] %1 este un utilizator pe canalele: %2

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 has voice on channels: %2
ro: [Whois] %1 are voce pe canalele: %2

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is an operator on channels: %2
ro: [Whois] %1 este operator pe canalele: %2

[ctx: EventStringifier|]
en: Channel %1 has %2 users. Topic is: "%3"
ro: Canalul %1 are %2 utilizatori. Subiectul este: „%3”

[ctx: EventStringifier|]
en: End of channel list
ro: Sfîrșitul listei canalelor

[ctx: EventStringifier|]
en: Homepage for %1 is %2
ro: Pagina oficială pentru %1 este %2

[ctx: EventStringifier|]
en: Channel %1 created on %2
ro: Canalul %1 creat pe %2

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is authed as %2
ro: [Whois] %1 este autentificat ca %2

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whowas] %1 was authed as %2
ro: [Whowas] %1 era autentificat ca %2

[ctx: EventStringifier|]
en: No topic is set for %1.
ro: Nu e stabilit niciun subiect pentru %1.

[ctx: EventStringifier|]
en: Topic for %1 is "%2"
ro: Subiectul pentru %1 este „%2”

[ctx: EventStringifier|]
en: Topic set by %1 on %2
ro: Subiect stabilit de %1 pe %2

[ctx: EventStringifier|]
en: %1 has been invited to %2
ro: %1 a fost invitat la %2

[ctx: EventStringifier|]
en: End of /WHOWAS
ro: Sfîrșitul /WHOWAS

[ctx: EventStringifier|]
en: Nick %1 contains illegal characters
ro: Porecla %1 conține caractere nepermise

[ctx: EventStringifier|]
en: Nick already in use: %1
ro: Poreclă deja în uz: %1

[ctx: EventStringifier|]
note: Optional "unknown" in "Received unknown CTCP-FOO request by bar"
en: unknown
ro: necunoscut

[ctx: ExecWrapper|]
en: Could not find script "%1"
ro: Scriptul „%1” nu a putut fi găsit

[ctx: ExecWrapper|]
en: Script "%1" could not start.
ro: Scriptul „%1” nu s-a putut porni.

[ctx: ExecWrapper|]
en: Script "%1" caused error %2.
ro: Scriptul „%1” a provocat eroarea %2.

[ctx: FontSelector|]
en: Choose...
ro: Alege...

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Form
ro: Formular

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Custom Highlights
ro: Evidențieri personalizate

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Enabled
ro: Activat

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Highlight
ro: Evidențiere

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Channel
ro: Canal

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Add
ro: Adaugă

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Remove
ro: Elimină

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Highlight Nicks
ro: Evidențiază porecle

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: All nicks from identity
ro: Toate poreclele de la identitate

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Current nick
ro: Porecla actuală

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Case sensitive
ro: Sensibil la registru

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Interface
ro: Interfață

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: highlight rule
ro: regulă de evidențiere

[ctx: IdentServer|]
en: Invalid listen address %1
ro: Adresă de ascultare %1 nevalidă

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Rename Identity
ro: Redenumește identitatea

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Add Identity
ro: Adaugă identitate

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Add...
ro: Adăugare...

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Remove Identity
ro: Elimină identitatea

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Identities
ro: Identități

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: <b>The following problems need to be corrected before your changes can be applied:</b><ul>
ro: <b>Următoarele probleme trebuiesc corectate înainte să poată fi aplicate modificările:</b><ul>

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: <li>All identities need an identity name set</li>
ro: <li>Toate identitățile necesită o denumire de identitate</li>

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: <li>Every identity needs at least one nickname defined</li>
ro: <li>Fiecare identitate necesită cel puțin o poreclă definită</li>

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: <li>You need to specify a real name for every identity</li>
ro: <li>Trebuie să specificați un nume real pentru fiecare identitate</li>

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: One or more identities are invalid
ro: Una sau mai multe identități nu sînt valide

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Delete Identity?
ro: Se șterge identitatea?

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Do you really want to delete identity "%1"?
ro: Sigur doriți să ștergeți identitatea „%1”?

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Please enter a new name for the identity "%1"!
ro: Introduceți o nouă denumire pentru identitatea „%1”!

[ctx: Identity|]
en: Quassel IRC User
ro: Utilizator Quassel IRC

[ctx: Identity|]
en: <empty>
ro: <gol>

[ctx: Identity|]
en: Gone fishing.
ro: Plecat la pescuit.

[ctx: Identity|]
en: Not here. No, really. not here!
ro: Nu-s aici. Serios, nu-s!

[ctx: Identity|]
en: All Quassel clients vanished from the face of the earth...
ro: Toți clienții Quassel au dispărut de pe fața pămîntului...

[ctx: Identity|]
en: Kindergarten is elsewhere!
ro: Grădinița e în altă parte!

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Real Name:
ro: Nume real:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: The "Real Name" is shown in /whois.
ro: „Numele real” e afișat în /whois.

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Nicknames
ro: Porecle

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Add Nickname
ro: Adaugă poreclă

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: &Add...
ro: &Adaugă...

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Remove Nickname
ro: Elimină porecla

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Remove
ro: Elimină

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Rename Identity
ro: Redenumește identitatea

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Re&name...
ro: Rede&numește...

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Move upwards in list
ro: Mută mai sus în listă

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Move downwards in list
ro: Mută mai jos în listă

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: A&way
ro: &Plecat

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Default Away Settings
ro: Configurări implicite de plecare

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Nick to be used when being away
ro: Porecla de folosit cînd sînteți plecat

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Default away reason
ro: Motiv implicit de plecare

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Away Reason:
ro: Motivul plecării:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Set away when all clients have detached from the core
ro: Stabilește ca plecat cînt toți clienții s-au detașat de nucleu

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Away On Detach
ro: Pleacă la detașare

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Not implemented yet
ro: Neimplementat încă

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Away On Idle
ro: Plecat la inactivitate

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Set away after
ro: Stabilește plecat după

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: minutes of being idle
ro: minute de inactivitate

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Advanced
ro: Avansat

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Messages
ro: Mesaje

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Part Reason:
ro: Motivul părăsirii:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Quit Reason:
ro: Motivul ieșirii:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Continue
ro: Continuă

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Use SSL Key
ro: Folosește cheie SSL

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Key Type:
ro: Tip cheie:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: No Key loaded
ro: Nicio cheie încărcată

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Load
ro: Încarcă

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Use SSL Certificate
ro: Folosește certificat SSL

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Organisation:
ro: Organizație:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: No Certificate loaded
ro: Niciun certificat încărcat

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: day
ro: zi

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Load a Key
ro: Încarcă o cheie

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Failed to read key
ro: Citirea cheii a eșuat

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Clear
ro: Curăță

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Load a Certificate
ro: Încarcă un certificat

[ctx: IdentityPage|]
en: Setup Identity
ro: Configurează identitate

[ctx: IdentityPage|]
en: Default Identity
ro: Identitate implicită

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Configure Ignore Rule
ro: Configurează regulă de ignorare

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Strictness
ro: Strictețe

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Dynamic
ro: Dinamic

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Rule Type
ro: Tip de regulă

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Sender
ro: Expeditor

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Message
ro: Mesaj

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Ignore Rule
ro: Regulă de ignorare

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Regular expression
ro: Expresie regulată

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Scope
ro: Domeniu

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Network
ro: Rețea

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Channel
ro: Canal

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Rule is enabled
ro: Regula e activată

[ctx: IgnoreListModel|]
en: By Sender
ro: După expeditor

[ctx: IgnoreListModel|]
en: By Message
ro: După mesaj

[ctx: IgnoreListModel|]
en: Enabled
ro: Activat

[ctx: IgnoreListModel|]
en: Type
ro: Tip

[ctx: IgnoreListModel|]
en: Ignore Rule
ro: Regulă de ignorare

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: Form
ro: Formular

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: New
ro: Nou

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: Delete
ro: Șterge

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: &Edit
ro: &Modifică

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: Ignore List
ro: Listă de ignorări

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: Rule already exists
ro: Regula există deja

[ctx: InputWidget|]
en: Form
ro: Formular

[ctx: InputWidget|]
en: White
ro: Alb

[ctx: InputWidget|]
en: Black
ro: Negru

[ctx: InputWidget|]
en: Dark blue
ro: Albastru închis

[ctx: InputWidget|]
en: Dark green
ro: Verde închis

[ctx: InputWidget|]
en: Red
ro: Roșu

[ctx: InputWidget|]
en: Dark red
ro: Roșu închis

[ctx: InputWidget|]
en: Dark magenta
ro: Purpuriu închis

[ctx: InputWidget|]
en: Orange
ro: Portocaliu

[ctx: InputWidget|]
en: Yellow
ro: Galben

[ctx: InputWidget|]
en: Green
ro: Verde

[ctx: InputWidget|]
en: Dark cyan
ro: Turcoaz închis

[ctx: InputWidget|]
en: Cyan
ro: Turcoaz

[ctx: InputWidget|]
en: Blue
ro: Albastru

[ctx: InputWidget|]
en: Magenta
ro: Purpuriu

[ctx: InputWidget|]
en: Dark gray
ro: Gri închis

[ctx: InputWidget|]
en: Light gray
ro: Gri deschis

[ctx: InputWidget|]
en: Clear Color
ro: Curăță culoarea

[ctx: InputWidget|]
en: Focus Input Line
ro: Focalizează linia de introducere

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Form
ro: Formular

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Custom font:
ro: Font personalizat:

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Enable per chat history
ro: Activează istoric per discuție

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Show nick selector
ro: Arată selector de porecle

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Show style buttons
ro: Arată butoane de stil

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Show at most
ro: Arată cel mult

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: lines
ro: linii

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Enable scrollbars
ro: Activează barele de derulare

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Tab Completion
ro: Completare cu Tab

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Completion suffix:
ro: Sufix de completare:

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Interface
ro: Interfață

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Input Widget
ro: Control de introducere

[ctx: InternalPeer|]
en: internal connection
ro: conexiune internă

[ctx: IrcConnectionWizard|]
en: Save && Connect
ro: Salvează și conectează

[ctx: IrcListModel|]
en: Channel
ro: Canal

[ctx: IrcListModel|]
en: Users
ro: Utilizatori

[ctx: IrcListModel|]
en: Topic
ro: Subiect

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Form
ro: Formular

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Custom font:
ro: Font personalizat:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Show icons
ro: Arată pictograme

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Chat List
ro: Listă de discuții

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Display topic in tooltip
ro: Afișează subiectul în indiciu

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Mouse wheel changes selected chat
ro: Roata mausului schimbă discuția aleasă

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Use Custom Colors
ro: Folosește culori personalizate

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Inactive:
ro: Inactiv:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Unread messages:
ro: Mesaje necitite:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Highlight:
ro: Evidențiere:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Other activity:
ro: Altă activitate:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Online:
ro: Conectat:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Away:
ro: Plecat:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Interface
ro: Interfață

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Chat & Nick Lists
ro: Liste de discuții și porecle

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Network
ro: Rețea

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Inactive
ro: Inactiv

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Unread messages
ro: Mesaje necitite

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Highlight
ro: Evidențiere

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Other activity
ro: Altă activitate

[ctx: KeySequenceButton|]
en: The key you just pressed is not supported by Qt.
ro: Tasta pe care tocmai ați apăsat-o nu este susținută de Qt.

[ctx: KeySequenceButton|]
en: Unsupported Key
ro: Tastă nesuportată

[ctx: KeySequenceWidget|]
en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+a: hold the Ctrl key and press a.
ro: Apăsați butonul apoi introduceți scurtătura la fel cum ați face în aplicație.
    De exemplu pentru un Ctrl+a: tineți tasta Ctrl apăsată și tastați a.

[ctx: KeySequenceWidget|What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
ro: Intrare

[ctx: KeySequenceWidget|No shortcut defined]
en: None
ro: Niciunul

[ctx: KeySequenceWidget|]
en: Shortcut Conflict
ro: Conflict acceleratori

[ctx: KeySequenceWidget|]
en: Do you want to reassign this shortcut to the selected action?
ro: Doriți să reatribuiți acest accelerator la acțiunea aleasă?

[ctx: KeySequenceWidget|]
en: Reassign
ro: Reatribuie

[ctx: MainWin|]
en: &Connect to Core...
ro: &Conectare la nucleu...

[ctx: MainWin|]
en: &Disconnect from Core
ro: &Deconectează de la nucleu

[ctx: MainWin|]
en: Core &Info...
ro: &Informații nucleu...

[ctx: MainWin|]
en: Configure &Networks...
ro: Co&nfigurare rețele...

[ctx: MainWin|]
en: &Quit
ro: &Ieșire

[ctx: MainWin|]
en: &Configure Chat Lists...
ro: &Configurează liste de discuții...

[ctx: MainWin|]
en: Show &Search Bar
ro: Arată bara de &căutare

[ctx: MainWin|]
en: Show Away Log
ro: Arată jurnalul plecărilor

[ctx: MainWin|]
en: Show &Menubar
ro: Arată bara de &meniu

[ctx: MainWin|]
en: Show Status &Bar
ro: Arată &bara de stare

[ctx: MainWin|]
en: &Lock Layout
ro: B&lochează aranjamentul

[ctx: MainWin|]
en: &Full Screen Mode
ro: &Regim de ecran complet

[ctx: MainWin|]
en: Configure &Shortcuts...
ro: Confi&gurează acceleratorii...

[ctx: MainWin|]
en: &Configure Quassel...
ro: &Configurare Quassel...

[ctx: MainWin|]
en: &About Quassel
ro: Despre Qu&assel

[ctx: MainWin|]
en: About &Qt
ro: Despre &Qt

[ctx: MainWin|]
en: Reload Stylesheet
ro: Reîncarcă foaia de stil

[ctx: MainWin|]
en: Navigation
ro: Navigare

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #0
ro: Stabilește acces rapid #0

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #1
ro: Stabilește acces rapid #1

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #2
ro: Stabilește acces rapid #2

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #3
ro: Stabilește acces rapid #3

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #4
ro: Stabilește acces rapid #4

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #5
ro: Stabilește acces rapid #5

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #6
ro: Stabilește acces rapid #6

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #7
ro: Stabilește acces rapid #7

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #8
ro: Stabilește acces rapid #8

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #9
ro: Stabilește acces rapid #9

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #0
ro: Acces rapid #0

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #1
ro: Acces rapid #1

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #2
ro: Acces rapid #2

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #3
ro: Acces rapid #3

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #4
ro: Acces rapid #4

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #5
ro: Acces rapid #5

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #6
ro: Acces rapid #6

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #7
ro: Acces rapid #7

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #8
ro: Acces rapid #8

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #9
ro: Acces rapid #9

[ctx: MainWin|]
en: Activate Next Chat List
ro: Activează următoarea listă de discuții

[ctx: MainWin|]
en: Activate Previous Chat List
ro: Activează precedenta listă de discuții

[ctx: MainWin|]
en: Go to Next Chat
ro: Mergi la următoarea discuție

[ctx: MainWin|]
en: Go to Previous Chat
ro: Mergi la precedenta discuție

[ctx: MainWin|]
en: &File
ro: &Fișier

[ctx: MainWin|]
en: &Networks
ro: &Rețele

[ctx: MainWin|]
en: &View
ro: &Vizualizare

[ctx: MainWin|]
en: &Chat Lists
ro: Liste de dis&cuții

[ctx: MainWin|]
en: &Toolbars
ro: &Bara de unelte

[ctx: MainWin|]
en: &Settings
ro: &Configurări

[ctx: MainWin|]
en: &Help
ro: &Ajutor

[ctx: MainWin|]
en: Debug
ro: Depanare

[ctx: MainWin|]
en: Nicks
ro: Porecle

[ctx: MainWin|]
en: Show Nick List
ro: Arată lista de porecle

[ctx: MainWin|]
en: Chat Monitor
ro: Monitor de discuție

[ctx: MainWin|]
en: Show Chat Monitor
ro: Arată monitorul discuției

[ctx: MainWin|]
en: Inputline
ro: Linie de introducere

[ctx: MainWin|]
en: Show Input Line
ro: Arată linia de introducere

[ctx: MainWin|]
en: Topic
ro: Subiect

[ctx: MainWin|]
en: Show Topic Line
ro: Arată linia de subiect

[ctx: MainWin|]
en: Main Toolbar
ro: Bara de unelte principală

[ctx: MainWin|]
en: Connected to core.
ro: Conectat la nucleu.

[ctx: MainWin|]
en: Not connected to core.
ro: Neconectat la nucleu.

[ctx: MainWin|]
en: Unencrypted Connection
ro: Conexiune necriptată

[ctx: MainWin|]
en: <b>Your client does not support SSL encryption</b>
ro: <b>Clientul dumneavoastră nu susține criptare SSL</b>

[ctx: MainWin|]
en: <b>Your core does not support SSL encryption</b>
ro: <b>Nucleul dumneavoastră nu susține criptare SSL</b>

[ctx: MainWin|]
en: Untrusted Security Certificate
ro: Certificat de securitate fără încredere

[ctx: MainWin|]
en: Continue
ro: Continuă

[ctx: MainWin|]
en: Show Certificate
ro: Arată certificatul

[ctx: MainWin|]
en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
ro: Doriți să accept acest ceritificat pentru totdeauna?

[ctx: MainWin|]
en: Current Session Only
ro: Numai sesiunea actuală

[ctx: MainWin|]
en: Forever
ro: Mereu

[ctx: MainWin|]
en: Core Connection Error
ro: Eroare de conectare la nucleu

[ctx: MetricsServer|]
en: Invalid listen address %1
ro: Adresă de ascultare %1 nevalidă

[ctx: MsgProcessorStatusWidget|]
en: Form
ro: Formular

[ctx: MultiLineEdit|]
en: Do you really want to paste %n line(s)? | Do you really want to paste %n line(s)?
ro[0]: Sigur doriți să lipiți %n linie?
ro[1]: Sigur doriți să lipiți %n linii?
ro[2]: Sigur doriți să lipiți %n de linii?

[ctx: MultiLineEdit|]
en: Paste Protection
ro: Protecție lipire

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Add Network
ro: Adaugă rețea

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Use preset:
ro: Folosește prestabilită:

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Manually specify network settings
ro: Specifică manual configurările de rețea

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Manual Settings
ro: Configurări manuale

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Network name:
ro: Denumire rețea

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Server address:
ro: Adresă server:

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Server password:
ro: Parolă server:

[ctx: NetworkEditDlg|]
en: Please enter a network name:
ro: Introduceți o denumire pentru rețea:

[ctx: NetworkEditDlg|]
en: Add Network
ro: Adaugă rețea

[ctx: NetworkItem|]
en: Users
ro: Utilizatori

[ctx: NetworkModel|]
en: Chat
ro: Discuție

[ctx: NetworkModel|]
en: Topic
ro: Subiect

[ctx: NetworkModel|]
en: Nick Count
ro: Contor de porecle

[ctx: NetworkModelController|]
en: ...and <b>%1</b> more<br><br>
ro: ...și încă <b>%1</b><br><br>

[ctx: NetworkModelController::JoinDlg|]
en: Join Channel
ro: Alăturare la canal

[ctx: NetworkModelController::JoinDlg|]
en: Network:
ro: Rețea:

[ctx: NetworkModelController::JoinDlg|]
en: Channel:
ro: Canal:

[ctx: NetworkModelController::JoinDlg|]
en: Password:
ro: Parolă:

[ctx: NetworkPage|]
en: Setup Network Connection
ro: Configurați conexiunea de rețea

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Form
ro: Formular

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Re&name...
ro: Rede&numire...

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: &Add...
ro: &Adăugare...

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: De&lete
ro: Ș&terge

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Network Details
ro: Detalii rețea

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Identity:
ro: Identitate:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Servers
ro: Servere

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Manage servers for this network
ro: Gestionează serverele pentru această rețea

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: &Edit...
ro: Modificar&e...

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Move upwards in list
ro: Mută mai sus în listă

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Move downwards in list
ro: Mută mai jos în listă

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Commands
ro: Comenzi

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Commands to execute on connect:
ro: Comenzi de executat la conectare:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Connection
ro: Conexiune

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Automatic Reconnect
ro: Reconectare automată

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Wait
ro: Așteaptă

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: between retries
ro: între reîncercări

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Number of retries:
ro: Număr de reîncercări:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Unlimited
ro: Nelimitat

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Auto Identify
ro: Identificare automată

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Use SASL Authentication
ro: Folosește autentificare SASL

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Account:
ro: Cont:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Password:
ro: Parolă:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Service:
ro: Serviciu:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Encodings
ro: Codări

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Control encodings for in- and outgoing messages
ro: Controlează codările pentru mesaje de intrare și ieșire

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Use Custom Encodings
ro: Folosește codări personalizate

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Send messages in:
ro: Trimite mesajele în:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Server encoding:
ro: Codare server:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Networks
ro: Rețele

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Invalid Network Settings
ro: Configurări de rețea nevalide

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Delete Network?
ro: Se șterge rețeaua?

[ctx: NickEditDlg|]
en: Edit Nickname
ro: Modifică porecla

[ctx: NickEditDlg|]
en: Please enter a valid nickname:
ro: Introduceți o poreclă validă:

[ctx: NickEditDlg|]
en: Add Nickname
ro: Adaugă poreclă

[ctx: NotificationsSettingsPage|]
en: Interface
ro: Interfață

[ctx: NotificationsSettingsPage|]
en: Notifications
ro: Notificări

[ctx: QObject|]
en: Welcome to Quassel IRC
ro: Bun venit în Quassel IRC

[ctx: QObject|]
en: This wizard will help you to set up your default identity and your IRC network connection.<br>This only covers basic settings. You can cancel this wizard any time and use the settings dialog for more detailed changes.
ro: Acest asistent vă va ajuta să vă configurați iddentitatea implicită și conexiunea de rețea IRC.<br>Acesta cuprinde doar configurările de bază. Puteți închide acest asistent în orice moment și să folosiți dialogul de configurare pentru modificări mai detaliate.

[ctx: QssParser|]
en: Invalid message type in %1
ro: Tip nevalid de mesaj în %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid condition %1
ro: Condiție nevalidă %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid message label: %1
ro: Etichetă nevalidă de mesaj: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid format name: %1
ro: Denumire de format nevalidă: %1

[ctx: QssParser|]
en: Unhandled condition: %1
ro: Condiție nemanipulată: %1

[ctx: QtMultimediaNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Select Audio File
ro: Alegeți fișierul audio

[ctx: QtMultimediaNotificationConfigWidget|]
en: Form
ro: Formular

[ctx: QtMultimediaNotificationConfigWidget|]
en: Play a sound
ro: Redă un sunet

[ctx: QtMultimediaNotificationConfigWidget|]
en: Select the sound file to play
ro: Alegeți fișierul de sunet de redat

[ctx: Quassel::secondsToString()|]
en: year
ro: an

[ctx: Quassel::secondsToString()|]
en: day
ro: zi

[ctx: SaveIdentitiesDlg|]
en: Sync With Core
ro: Sincronizează cu nucleul

[ctx: SaveIdentitiesDlg|]
en: Syncing data with core, please wait...
ro: Se sincronizează datele cu nucleul, așteptați...

[ctx: SaveIdentitiesDlg|]
en: Abort
ro: Abandonează

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Server Info
ro: Informații server

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Server address:
ro: Adresă server:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Password:
ro: Parolă:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Advanced
ro: Avansat

[ctx: ServerEditDlg|]
en: SSL Version:
ro: Versiune SSL:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Use a Proxy
ro: Folosește un proxy

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Proxy Type:
ro: Tip proxy:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Proxy Host:
ro: Gazdă proxy:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: localhost
ro: gazda locală

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Proxy Username:
ro: Utilizator proxy:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Proxy Password:
ro: Parolă pentru proxy:

[ctx: SettingsDlg|]
en: Configure Quassel
ro: Configurează Quassel

[ctx: SettingsDlg|]
en: Settings
ro: Configurări

[ctx: SettingsDlg|]
en: Save changes
ro: Salvează modificările

[ctx: SettingsDlg|]
en: There are unsaved changes on the current configuration page. Would you like to apply your changes now?
ro: Pe pagina de configurare curentă sînt modificări nesalvate. Doriți să aplicați modificările acum?

[ctx: SettingsDlg|]
en: Configure %1
ro: Configurează %1

[ctx: SettingsDlg|]
en: Reload Settings
ro: Reîncarcă configurările

[ctx: SettingsDlg|]
en: Do you like to reload the settings, undoing your changes on this page?
ro: Doriți să reîncărcați configurările, anulîndu-vă modificările din această pagină?

[ctx: SettingsDlg|]
en: Restore Defaults
ro: Restabilire implicite

[ctx: SettingsDlg|]
en: Do you like to restore the default values for this page?
ro: Doriți să restabiliți valorile implicite pentru această pagină?

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Configure Quassel
ro: Configurează Quassel

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Settings
ro: Configurări

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Configure %1
ro: Configurează %1

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Reload Settings
ro: Reîncarcă configurările

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Do you like to reload the settings, undoing your changes on this page?
ro: Doriți să reîncărcați configurările, anulîndu-vă modificările din această pagină?

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Restore Defaults
ro: Restabilire implicite

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Do you like to restore the default values for this page?
ro: Doriți să restabiliți valorile implicite pentru această pagină?

[ctx: ShortcutsModel|]
en: Action
ro: Acțiune

[ctx: ShortcutsModel|]
en: Shortcut
ro: Accelerator

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Form
ro: Formular

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Search:
ro: Caută:

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Shortcut for Selected Action
ro: Accelerator pentru acțiunea aleasă

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Default:
ro: Implicit:

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Custom:
ro: Personalizat:

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Interface
ro: Interfață

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Shortcuts
ro: Acceleratori

[ctx: SignalProxy|]
en: Disconnecting
ro: Se deconectează

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Network name:
ro: Denumirea rețelei:

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: The name of the IRC network you are configuring
ro: Denumirea rețelei IRC pe care o configurați

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Servers
ro: Servere

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: A list of IRC servers belonging to this network
ro: O listă de servere IRC ce aparțin acestei rețele

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Edit this server entry
ro: Modifică această înregistrare de server

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: &Edit...
ro: Modificar&e...

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Add another IRC server
ro: Adaugă alt server IRC

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: &Add...
ro: &Adăugare...

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Remove this server entry from the list
ro: Elimină această înregistrare de server din listă

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: De&lete
ro: Ș&terge

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Move upwards in list
ro: Mută mai sus în listă

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Move downwards in list
ro: Mută mai jos în listă

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Join Channels Automatically
ro: Alăturare automată la canale

[ctx: SnoreNotificationConfigWidget|]
en: Form
ro: Formular

[ctx: SonnetSettingsPage|]
en: Interface
ro: Interfață

[ctx: SslInfoDlg|]
en: Security Information
ro: Informații de securitate

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Hostname:</b>
ro: <b>Denumire gazdă:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>IP address:</b>
ro: <b>Adresă IP:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Encryption:</b>
ro: <b>Criptare:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Certificate chain:</b>
ro: <b>Lanț de certificate:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: Subject
ro: Subiect

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Common name:</b>
ro: <b>Nume comun:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Organization:</b>
ro: <b>Organizație:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Organizational unit:</b>
ro: <b>Unitate organizațională:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Country:</b>
ro: <b>Țară:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>State or province:</b>
ro: <b>Stat sau provincie:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Locality:</b>
ro: <b>Localitate:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: Issuer
ro: Emitent

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Validity period:</b>
ro: <b>Perioadă de valabilitate:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>MD5 digest:</b>
ro: <b>Sumă MD5:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>SHA1 digest:</b>
ro: <b>Sumă SHA1:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Trusted:</b>
ro: <b>De încredere:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: Yes
ro: Da

[ctx: SslInfoDlg|]
en: No, for the following reasons:<ul>
ro: Nu, din următoarele motive:<ul>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: %1 to %2
ro: %1 la %2

[ctx: SystemTray|]
en: &Minimize
ro: &Minimizează

[ctx: SystemTray|]
en: &Restore
ro: &Restabilește

[ctx: SystrayAnimationConfigWidget|]
en: Form
ro: Formular

[ctx: TabCompleter|]
en: Tab completion
ro: Completare cu Tab

[ctx: TaskbarNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Unlimited
ro: Nelimitat

[ctx: TaskbarNotificationBackend::ConfigWidget|]
en:  seconds
ro:  secunde

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Connect
ro: Conectează

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Connect to IRC
ro: Conectează la IRC

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Disconnect
ro: Deconectează

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Disconnect from IRC
ro: Deconectează de la IRC

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Connect to all
ro: Conectează la toate

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Disconnect from all
ro: Deconectează de la toate

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Part
ro: Părăsește

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Leave currently selected channel
ro: Părăsește canalul ales acum

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Join
ro: Alăturare

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Join a channel
ro: Alăturare la canal

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Query
ro: Interogare

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Start a private conversation
ro: Pornește o conversație privată

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Request user information
ro: Cere informații despre utilizatori

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Voice
ro: Voce

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Kick
ro: Dat afară

[ctx: TopicWidget|]
en: Form
ro: Formular

[ctx: TopicWidget|]
en: Users: %1
ro: Utilizatori: %1

[ctx: TopicWidget|]
en: Lag: %1 msecs
ro: Reținere: %1 msec

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: Form
ro: Formular

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: Custom font:
ro: Font personalizat:

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: Resize dynamically to fit contents
ro: redimensionează dinamic pentru a potrivi conținutul

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: On hover only
ro: Doar la planare

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: Interface
ro: Interfață

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: Topic Widget
ro: Control pentru subiect

[ctx: Transfer|]
en: New
ro: Nou

[ctx: TransferModel|]
en: Type
ro: Tip

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Quit Message
en: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH has quit
ro: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH a ieșit

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Kick Message
en: %DN%1%DN has kicked %DN%2%DN from %DC%3%DC
ro: %DN%1%DN a dat afară pe %DN%2%DN din %DC%3%DC

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Day Change Message
en: {Day changed to %1}
ro: {Zi schimbată la %1}

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
en: %DN%1%DN (%2 more)
ro: %DN%1%DN (încă %2)

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Owner(s) | %n Owner(s)
ro[0]: %n proprietar
ro[1]: %n proprietari
ro[2]: %n de proprietari

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Admin(s) | %n Admin(s)
ro[0]: %n administrator
ro[1]: %n administratori
ro[2]: %n de administratori

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Operator(s) | %n Operator(s)
ro[0]: %n operator
ro[1]: %n operatori
ro[2]: %n de operatori

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Half-Op(s) | %n Half-Op(s)
ro[0]: %n semioperator
ro[1]: %n semioperatori
ro[2]: %n de semioperatori

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n User(s) | %n User(s)
ro[0]: %n utilizator
ro[1]: %n utilizatori
ro[2]: %n de utilizatori
