Quassel IRC - en to sl translation catalogue (1060 entries)

[ctx: AboutData|]
en: A modern, distributed IRC client
sl: Moderen, porazdeljen odjemalec za IRC

[ctx: AboutData|]
en: Many features, fixes and improvements
sl: Veliko zmožnosti, popravkov in izboljšav

[ctx: AboutData|]
en: Many fixes and improvements, bug and patch triaging, community support
sl: Veliko popravkov in izboljšav, obravnavanje hroščev in popravkov, podpora skupnosti

[ctx: AboutData|]
en: Chatview improvements
sl: Izboljšave prikaza klepeta

[ctx: AboutDlg|]
en: About Quassel
sl: O Quassel

[ctx: AboutDlg|]
en: &About
sl: &O programu

[ctx: AboutDlg|]
en: A&uthors
sl: A&vtorji

[ctx: AboutDlg|]
en: &Contributors
sl: Pri&spevkarji

[ctx: AboutDlg|]
en: &Thanks To
sl: &Zahvale

[ctx: AboutDlg|]
en: Quassel IRC is mainly developed by:
sl: Quassel IRC v glavnem razvijajo:

[ctx: AboutDlg|]
en: We would like to thank the following contributors (in alphabetical order) and everybody we forgot to mention here:
sl: Radi bi se zahvalili naslednjim sodelavcem (po abecednem vrstnem redu) in vsem, ki smo jih pozabili omeniti tu:

[ctx: AbstractSqlStorage|]
en: Upgrade failed...
sl: Nadgradnja ni uspela ...

[ctx: AliasesModel|]
en: <b>The shortcut for the alias</b><br />It can be used as a regular slash command.<br /><br /><b>Example:</b> "foo" can be used per /foo
sl: <b>Bližnjica za vzdevek</b><br />Uporabite jo lahko kot običajen ukaz s poševnico.<br /><br /><b>Primer:</b> »foo« lahko uporabite kot /foo

[ctx: AliasesModel|]
en: Alias
sl: Vzdevek

[ctx: AliasesModel|]
en: Expansion
sl: Razširitev

[ctx: AliasesSettingsPage|]
en: Form
sl: Obrazec

[ctx: AliasesSettingsPage|]
en: New
sl: Nov

[ctx: AliasesSettingsPage|]
en: Delete
sl: Izbriši

[ctx: AliasesSettingsPage|]
en: Aliases
sl: Vzdevki

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Form
sl: Obrazec

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Language:
sl: Jezik:

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Set the application language. Requires restart!
sl: Nastavite jezik programa. Zahteva ponovni zagon.

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: <Untranslated>
sl: <ni prevedeno>

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: <System Default>
sl: <sistemsko privzeti>

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Set application style
sl: Nastavite slog programa

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Use custom stylesheet
sl: Uporabi slogovno predlogo po meri

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: ...
sl: …

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Show system tray icon
sl: Pokaži ikono v sistemski vrstici

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Hide to tray on close button
sl: Gumb za zapiranje skrije v sistemsko vrstico

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Message Redirection
sl: Preusmeritev sporočil

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: User Notices:
sl: Obvestila uporabnika:

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Server Notices:
sl: Obvestila strežnika:

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Default Target
sl: Privzeti cilj

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Status Window
sl: Okno s stanjem

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Current Chat
sl: Trenutni klepet

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Errors:
sl: Napake:

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Interface
sl: Vmesnik

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Automatic
sl: Samodejno

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Please choose a stylesheet file
sl: Izberite datoteko s slogovno predlogo

[ctx: AwayLogView|]
en: Away Log
sl: Dnevnik odsotnosti

[ctx: AwayLogView|]
en: Show Network Name
sl: Pokaži ime omrežja

[ctx: AwayLogView|]
en: Show Buffer Name
sl: Pokaži ime prikaza

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Form
sl: Obrazec

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Number of messages to be requested from the core when using scrolling up in the buffer view.
sl: Število sporočil, ki se jih zahteva od jedra ob pomiku proti vrhu pogleda prikaza.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Dynamic backlog amount:
sl: Dinamično število sporočil v dnevniku:

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Backlog request method:
sl: Način zahtevanja sporočil iz dnevnika:

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Fixed amount per chat
sl: Določeno število na klepet

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Unread messages per chat
sl: Neprebranih sporočil na klepet

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Globally unread messages
sl: Globalno neprebranih sporočil

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: The simplest requester. It fetches a fixed amount of lines for each chat window from the backlog.
sl: Najpreprostejše zahtevanje. Iz dnevnika pridobi določeno število vrstic za vsako okno za klepet.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Initial backlog amount:
sl: Začetno število sporočil dnevnika:

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: This requester fetches unread messages for each chat window individually. The amount of lines can be limited per chat.
    
    You can also choose to fetch additional older chatlines to provide a better context.
sl: Zahteva se pridobivanje neprebranih sporočil za vsako okno za klepet posebej. Število vrstic je mogoče omejiti na klepet.
    
    Za boljši kontekst lahko omogočite tudi pridobivanje dodatnih starejših vrstic klepeta.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Maximum amount of messages to be fetched per buffer.
sl: Največje število pridobljenih sporočil na prikaz.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Limit:
sl: Omejitev:

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Unlimited
sl: Neomejeno

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Amount of messages to be fetched in addition to the unread messages. The Limit does not apply here.
sl: Število sporočil, ki naj se pridobijo poleg neprebranih sporočil. Omejitev tu nima veljave.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Additional Messages:
sl: Dodatna sporočila:

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: This requester fetches all messages newer than the oldest unread message for all chats.
    
    Note: This requester is not recommended if you use hidden chat windows or have inactive chats (i.e.: no stale queries or channels).
    It is useful to limit the total amount of the backlog and is probably the fastest.
    
    You can also chose to fetch additional older chatlines to provide a better context.
sl: Zahteva se pridobivanje vseh sporočil, ki so novejša od najstarejšega neprebranega sporočila iz kateregakoli klepeta.
    
    Opomba: ta način ni priporočljiv, če uporabljate skrita okna za klepet ali pa imate nedejavne klepete (t.j. stare poizvedbe in kanale).
    Uporaben je za omejitev skupnega števila sporočil dnevnika in je verjetno najhitrejši.
    
    Za boljši kontekst lahko omogočite tudi pridobivanje dodatnih starejših vrstic klepeta.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Maximum amount of messages to be fetched over all buffers.
sl: Največje število sporočil, pridobljenih za vse prikaze.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Interface
sl: Vmesnik

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Backlog Fetching
sl: Pridobivanje sporočil iz dnevnika

[ctx: BufferView|]
en: Merge buffers permanently?
sl: Trajno združim prikaza?

[ctx: BufferView|]
en: Do you want to merge the buffer "%1" permanently into buffer "%2"?
     This cannot be reversed!
sl: Ali želite trajno združiti prikaz »%1« v prikaz »%2«?
    Tega kasneje ni mogoče razveljaviti!

[ctx: BufferViewEditDlg|]
en: Dialog
sl: Pogovorno okno

[ctx: BufferViewEditDlg|]
en: Please enter a name for the chat list:
sl: Vnesite ime za seznam klepetov:

[ctx: BufferViewEditDlg|]
en: Add Chat List
sl: Dodaj seznam klepetov

[ctx: BufferViewFilter|]
en: Show / Hide Chats
sl: Pokaži/skrij klepete

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Form
sl: Obrazec

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Re&name...
sl: Preime&nuj ...

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: &Add...
sl: Dod&aj ...

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: De&lete
sl: &Izbriši

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Chat List Settings
sl: Nastavitve seznama klepetov

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Network:
sl: Omrežje:

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: All
sl: Vsa

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: This option is not available when all Networks are visible.
    In this mode no separate status buffer is displayed.
sl: Ta možnost ni na voljo, ko so vidna vsa omrežja.
    V tem načinu ni ločenega prikaza stanja.

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Show status window
sl: Pokaži okno s stanjem

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Show channels
sl: Pokaži kanale

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Show queries
sl: Pokaži poizvedbe

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Hide inactive chats
sl: Skrij nedejavne klepete

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Hide inactive networks
sl: Skrij nedejavna omrežja

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Add new chats automatically
sl: Samodejno dodaj nove klepete

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Sort alphabetically
sl: Razvrsti po abecedi

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Minimum Activity:
sl: Najmanjša dejavnost:

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: No Activity
sl: Brez dejavnosti

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Other Activity
sl: Druga dejavnost

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: New Message
sl: Novo sporočilo

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Highlight
sl: Poudari

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Preview:
sl: Predogled:

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Interface
sl: Vmesnik

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Custom Chat Lists
sl: Seznami klepetov po meri

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Delete Chat List?
sl: Izbrišem seznam klepetov?

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Do you really want to delete the chat list "%1"?
sl: Ali resnično želite izbrisati seznam klepetov »%1«?

[ctx: BufferWidget|]
en: Zoom In
sl: Približaj

[ctx: BufferWidget|]
en: Zoom Out
sl: Oddalji

[ctx: BufferWidget|]
en: Actual Size
sl: Dejanska velikost

[ctx: BufferWidget|]
en: Set Marker Line
sl: Postavi črto označevalnika

[ctx: BufferWidget|]
en: Go to Marker Line
sl: Pojdi do črte označevalnika

[ctx: ChannelBufferItem|]
en: Users
sl: Uporabniki

[ctx: ChannelBufferItem|]
en: Topic
sl: Tema

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Channel List
sl: Seznam kanalov

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Search Pattern:
sl: Iskalni vzorec:

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Toggle between simple and advanced mode.
    Advanced mode allows one to pass search strings to the IRC Server.
sl: Preklopi med preprostim in naprednim načinom.
    Napredni način omogoča pošiljanje iskalnih nizov na strežnik za IRC.

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Show Channels
sl: Pokaži kanale

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Errors Occurred:
sl: Prišlo je do napak:

[ctx: ChannelListDlg|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Lucida Grande'; font-size:13pt;">SUPER EVIL CATASTROPHIC ERROR!!11</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Lucida Grande'; font-size:13pt;"></p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Lucida Grande'; font-size:13pt;">SUPER ZLOBNA KATASTROFALNA NAPAKA!!11</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Lucida Grande'; font-size:13pt;"></p></body></html>

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Form
sl: Obrazec

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Operation Mode:
sl: Način delovanja:

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Operation modes:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"><span style=" font-weight:400; text-decoration: underline;">Opt-In:</span> <span style=" font-weight:400;">Only buffers on the right side are shown in chatmonitor</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" text-decoration: underline;">Opt-Out:</span> Buffers on the right side will be ignored in chatmonitor</p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Načini delovanja:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"><span style=" font-weight:400; text-decoration: underline;">Vključi:</span> <span style=" font-weight:400;">V nadzorniku klepeta so prikazani samo prikazi, ki so na desni strani</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" text-decoration: underline;">Izvzemi:</span> Prikazi, ki so na desni strani, niso prikazani v nadzorniku klepeta</p></body></html>

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Available:
sl: Na voljo:

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Move selected buffers to the left
sl: Premakni izbrane prikaze na levo

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Move selected buffers to the right
sl: Premakni izbrane prikaze na desno

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Show:
sl: Pokaži:

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Show highlights in chatmonitor even if the originating buffer is ignored
sl: V nadzorniku klepeta prikaži poudarke, četudi je izvorni prikaz prezrt

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Always show highlighted messages
sl: Vedno pokaži poudarjena sporočila

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Show own messages
sl: Pokaži lastna sporočila

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Display messages from backlog on reconnect
sl: Ob ponovni povezavi pokaži sporočila iz dnevnika

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Show messages from backlog
sl: Pokaži sporočila iz dnevnika

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Include read messages from backlog on reconnect
sl: Ob ponovni povezavi vključi prebrana sporočila iz dnevnika

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Include read messages
sl: Vključi prebrana sporočila

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Interface
sl: Vmesnik

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Chat Monitor
sl: Nadzornik klepeta

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Opt In
sl: Vključi

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Opt Out
sl: Izvzemi

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Ignore:
sl: Prezri:

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Backlog Fetching
sl: Pridobivanje sporočil iz dnevnika

[ctx: ChatMonitorView|]
en: Show Own Messages
sl: Pokaži lastna sporočila

[ctx: ChatMonitorView|]
en: Show Network Name
sl: Pokaži ime omrežja

[ctx: ChatMonitorView|]
en: Show Buffer Name
sl: Pokaži ime prikaza

[ctx: ChatMonitorView|]
en: Configure...
sl: Nastavi ...

[ctx: ChatScene|]
en: Copy Selection
sl: Kopiraj izbor

[ctx: ChatScene|]
en: Search '%1'
sl: Poišči »%1«

[ctx: ChatScene|]
en: Reset Column Widths
sl: Ponastavi širino stolpcev

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Form
sl: Obrazec

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Show colored text in the chat window
sl: V oknu za klepet prikaži obarvano besedilo

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Allow colored text (mIRC color codes)
sl: Dovoli obarvano besedilo (barvne kode mIRC-a)

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Custom Colors
sl: Barve po meri

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Action:
sl: Dejanje:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: ...
sl: …

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Timestamp:
sl: Časovni žig:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Channel message:
sl: Sporočilo kanala:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Highlight foreground:
sl: Ospredje poudarka:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Command message:
sl: Ukazno sporočilo:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Highlight background:
sl: Ozadje poudarka:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Server message:
sl: Sporočilo strežnika:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Marker line:
sl: Črta označevalnika:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Error message:
sl: Sporočilo napake:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Background:
sl: Ozadje:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Use Sender Coloring
sl: Obarvaj pošiljatelje

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Own messages:
sl: Lastna sporočila:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Interface
sl: Vmesnik

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: Form
sl: Obrazec

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: ...
sl: …

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: case sensitive
sl: Ločevanje velikosti črk

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: search nick
sl: v vzdevkih

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: search message
sl: v sporočilih

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: ignore joins, parts, etc.
sl: prezri pridružitve, zapustitve ...

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Form
sl: Obrazec

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Custom chat window font:
sl: Pisava okna za klepet:

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Show a website preview window when hovering the mouse over a web address
sl: Prikaži okno s predogledom spletišča ob prehodu miške čez spletni naslov

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Show previews of webpages on URL hover
sl: Ob prehodu miške čez URL prikaži predoglede spletišč

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Set the marker line to the bottom of the current chat window when selecting another channel
sl: Ob izboru drugega kanala postavi črto označevalnika na dno trenutnega okna za klepet

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Set marker line automatically when switching chats
sl: Ob preklopu med klepeti samodejno postavi črto označevalnika

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Set the marker line to the bottom of the current chat window when Quassel loses focus.
sl: Če Quassel izgubi žarišče, postavi črto označevalnika na dno trenutnega okna za klepet.

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Set marker line automatically when Quassel loses focus
sl: Ob izgubi žarišča programa samodejno postavi črto označevalnika

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: <html><head/><body><p>The URL to open with the selected text as the parameter. Place <span style=" font-weight:600;">%s</span> where selected text should go.</p><p>Eg:</p><p>https://www.google.com/search?q=<span style=" font-weight:600;">%s<br/></span>https://duckduckgo.com/?q=<span style=" font-weight:600;">%s</span></p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>URL, ki bo odprt z izbranim besedilom kot parametrom. Postavite <span style=" font-weight:600;">%s</span> na mesto, kamor naj bo postavljeno izbrano besedilo.</p><p>Na primer:</p><p>https://www.google.com/search?q=<span style=" font-weight:600;">%s<br/></span>https://duckduckgo.com/?q=<span style=" font-weight:600;">%s</span></p></body></html>

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Interface
sl: Vmesnik

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Chat View
sl: Prikaz klepeta

[ctx: Client|]
en: Identity already exists in client!
sl: Istovetnost že obstaja v odjemalcu!

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Connecting to %1...
sl: Povezovanje z %1 ...

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Looking up %1...
sl: Iskanje %1 ...

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Connected to %1
sl: Povezan z %1

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Disconnecting from %1...
sl: Prekinjanje povezave z %1 ...

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Disconnected
sl: Povezava prekinjena

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Reconnecting in compatibility mode...
sl: Ponovno povezovanje v združljivostnem načinu ...

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: <b>Incompatible Quassel Core!</b><br>None of the protocols this client speaks are supported by the core you are trying to connect to.
sl: <b>Nezdružljivo jedro za Quassel!</b><br>Nobeden izmed protokolov, ki ga uporablja ta odjemalec, ni podprt s strani jedra, na katerega se poskušate povezati.

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Core speaks none of the protocols we support
sl: Jedro ne podpira nobenega izmed protokolov, ki ga uporabljamo mi

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: <b>The Quassel Core you are trying to connect to is too old!</b><br>We need at least protocol v%1, but the core speaks v%2 only.
sl: <b>Jedro za Quassel, s katerim se želite povezati, je prestaro!</b><br>Zahtevan je protokol r%1, jedro pa podpira samo protokol r%2.

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Incompatible protocol version, connection to core refused
sl: Nezdružljiva različica protokola, povezava z jedrom je bila zavrnjena

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Synchronizing to core...
sl: Usklajevanje z jedrom ...

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: The core refused connection from this client
sl: Jedro je zavrnilo povezavo s tem odjemalcem

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Logging in...
sl: Prijavljanje ...

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Login canceled
sl: Prijava preklicana

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Unencrypted connection cancelled
sl: Nešifrirana povezava preklicana

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Unencrypted connection canceled
sl: Nešifrirana povezava preklicana

[ctx: ClientBacklogManager|]
en: Processed %1 messages in %2 seconds.
sl: Obdelanih %1 sporočil v %2 sekundah.

[ctx: ClientBufferViewManager|]
en: All Chats
sl: Vsi klepeti

[ctx: ClientUserInputHandler|]
en: /JOIN expects a channel
sl: /JOIN pričakuje kanal

[ctx: ClientUserInputHandler|]
en: /QUERY expects at least a nick
sl: /QUERY pričakuje vsaj vzdevek

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Configure the IRC Connection
sl: Nastavitev povezave IRC

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Enable Ping Timeout Detection
sl: Omogoči zaznavanje preteka časa za ping

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Ping interval:
sl: Čas med pingi:

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en:  seconds
sl:  s

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Disconnect after
sl: Prekini povezavo po

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: missed pings
sl: zgrešenih pingih

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: This enables periodic polling of user information using /WHO. This is mostly interesting for tracking users' away status.
sl: To omogoči redno posodabljanje podatkov o uporabnikih z uporabo ukaza /WHO. To je najbolj uporabno za spremljanje odsotnosti uporabnikov.

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Enable Automatic User Information Lookup (/WHO)
sl: Omogoči samodejno pridobivanje uporabniških podatkov (/WHO)

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Update interval:
sl: Razmik med posodobitvami:

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Ignore channels with more than:
sl: Prezri kanale z več kot:

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en:  users
sl:  uporabniki

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Minimum delay between requests:
sl: Najmanjša zakasnitev med zahtevami:

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Enable standard-compliant CTCP behavior
sl: Omogoči s standardi združljivo obnašanje CTCP

[ctx: ContentsChatItem|]
en: Copy Link Address
sl: Kopiraj naslov povezave

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Connect
sl: Poveži se

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Disconnect
sl: Prekini povezavo

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Join
sl: Pridruži se

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Part
sl: Zapusti

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Delete Chat(s)...
sl: Izbriši klepete ...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Go to Chat
sl: Pojdi na klepet

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Joins/Parts/Quits
sl: Pridružitve/zapustitve/končanja

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Joins
sl: Pridružitve

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Parts
sl: Zapustitve

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Quits
sl: Končanja

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Nick Changes
sl: Spremembe vzdevkov

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Mode Changes
sl: Spremembe načina

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Day Changes
sl: Spremembe dneva

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Topic Changes
sl: Spremembe teme

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Set as Default...
sl: Nastavi kot privzeto ...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Use Defaults...
sl: Uporabi privzete vrednosti ...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Join Channel...
sl: Pridruži se kanalu ...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Start Query
sl: Začni poizvedbo

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Show Query
sl: Pokaži poizvedbo

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Version
sl: Različica

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Time
sl: Čas

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Client info
sl: Podatki o odjemalcu

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Custom...
sl: Po meri ...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Give Operator Status
sl: Dodeli stanje operaterja

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Take Operator Status
sl: Odvzemi stanje operaterja

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Give Half-Operator Status
sl: Dodeli stanje pol-operaterja

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Take Half-Operator Status
sl: Odvzemi stanje pol-operaterja

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Give Voice
sl: Dodeli glasovno pravico

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Take Voice
sl: Odvzemi glasovno pravico

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Kick From Channel
sl: Brcni s kanala

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Ban From Channel
sl: Izobči s kanala

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Kick && Ban
sl: Brcni in izobči

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Hide Chat(s) Temporarily
sl: Začasno skrij klepete

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Hide Chat(s) Permanently
sl: Trajno skrij klepete

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Show Channel List
sl: Pokaži seznam kanalov

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Show Ignore List
sl: Pokaži seznam prezrtih

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Hide Events
sl: Skrij dogodke

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Actions
sl: Dejanja

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Ignore
sl: Prezri

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Add Ignore Rule
sl: Dodaj pravilo za preziranje

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Existing Rules
sl: Obstoječa pravila

[ctx: Core|]
en: Calling restoreState() even though active sessions exist!
sl: Klicanje restoreState(), čeprav obstajajo dejavne seje!

[ctx: Core|]
en: Core is already configured! Not configuring again...
sl: Jedro je že nastavljeno! Novega nastavljanja ne bo ...

[ctx: Core|]
en: Admin user or password not set.
sl: Skrbniški uporabnik, ali njegovo geslo, ni nastavljen.

[ctx: Core|]
en: Could not setup storage!
sl: Ni mogoče nastaviti shrambe!

[ctx: Core|]
en: Creating admin user...
sl: Ustvarjanje skrbniškega uporabnika ...

[ctx: Core|]
en: Invalid listen address %1
sl: Neveljaven naslov za poslušanje (%1)

[ctx: Core|]
en: Listening for GUI clients on IPv6 %1 port %2 using protocol version %3
sl: Poslušanje za odjemalci na IPv6 %1, vratih %2, z uporabo protokola različice %3

[ctx: Core|]
en: Could not open IPv6 interface %1:%2: %3
sl: Ni mogoče odpreti vmesnika IPv6 %1:%2: %3

[ctx: Core|]
en: Listening for GUI clients on IPv4 %1 port %2 using protocol version %3
sl: Poslušanje za odjemalci na IPv4 %1, vratih %2, z uporabo protokola različice %3

[ctx: Core|]
en: Could not open IPv4 interface %1:%2: %3
sl: Ni mogoče odpreti vmesnika IPv4 %1:%2: %3

[ctx: Core|]
en: Invalid listen address %1, unknown network protocol
sl: Neveljaven naslov za poslušanje (%1), neznan omrežni protokol

[ctx: Core|]
en: Could not open any network interfaces to listen on!
sl: Ni mogoče odpreti nobenega omrežnega vmesnika za poslušanje!

[ctx: Core|]
en: Client connected from
sl: Odjemalec se je povezal z

[ctx: Core|]
en: Closing server for basic setup.
sl: Zapiranje strežnika za osnovno nastavitev.

[ctx: Core|]
en: Non-authed client disconnected:
sl: Nepooblaščen odjemalec je prekinil povezavo:

[ctx: CoreAccount|]
en: Internal Core
sl: Notranje jedro

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Edit Core Account
sl: Urejanje računa pri jedru

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Account Details
sl: Podrobnosti računa

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Account Name:
sl: Ime računa:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Local Core
sl: Krajevno jedro

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Hostname:
sl: Ime gostitelja:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Port:
sl: Vrata:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: User:
sl: Uporabnik:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Password:
sl: Geslo:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Remember
sl: Zapomni si

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Proxy Type:
sl: Vrsta pos. strž.:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Add Core Account
sl: Dodaj račun pri jedru

[ctx: CoreAccountModel|]
en: Internal Core
sl: Notranje jedro

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Connect to Quassel Core
sl: Poveži se z jedrom Quassel

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Core Accounts
sl: Računi pri jedru

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Edit...
sl: Uredi ...

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Add...
sl: Dodaj ...

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Delete
sl: Izbriši

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Automatically connect on startup
sl: Ob zagonu se poveži samodejno

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Connect to last account used
sl: Poveži se z nazadnje uporabljenim računom

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Always connect to
sl: Vedno se poveži z

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Remote Cores
sl: Oddaljena jedra

[ctx: CoreAuthHandler|]
en: Client
sl: Odjemalec

[ctx: CoreAuthHandler|]
en: too old, rejecting.
sl: je prestar, zavračanje.

[ctx: CoreAuthHandler|]
en: <b>Your Quassel Client is too old!</b><br>This core needs at least client/core protocol version %1 (got: %2).<br>Please consider upgrading your client.
sl: <b>Vaš odjemalec Quassel je prestar!</b><br>To jedro zahteva vsaj različico odjemalca/jedra %1 (dobljena: %2).<br>Razmislite o nadgradnji odjemalca.

[ctx: CoreAuthHandler|]
en: did not send a registration message before trying to login, rejecting.
sl: ni poslal registracijskega sporočila pred poskusom prijave, zavračanje.

[ctx: CoreAuthHandler|]
en: <b>Client not initialized!</b><br>You need to send a registration message before trying to login.
sl: <b>Odjemalec ni začet!</b><br>Pred poskusom prijave morate poslati registracijsko sporočilo.

[ctx: CoreAuthHandler|]
en: SSL required but non-SSL connection attempt from %1
sl: Zahtevan je SSL, zaznan pa je bil poskus povezave brez SSL od %1

[ctx: CoreAuthHandler|]
en: <b>SSL is required!</b><br>You need to use SSL in order to connect to this core.
sl: <b>Zahtevan je SSL!</b><br>Za povezavo s tem jedrom morate uporabiti SSL.

[ctx: CoreAuthHandler|]
en: Invalid login attempt from %1 as "%2"
sl: Neveljaven poskus prijave od %1 kot »%2«

[ctx: CoreAuthHandler|]
en: <b>Invalid username or password!</b><br>The username/password combination you supplied could not be found in the database.
sl: <b>Neveljavno uporabniško ime ali geslo.</b><br>Podane kombinacije uporabniškega imena in gesla ni mogoče najti v podatkovni zbirki.

[ctx: CoreAuthHandler|]
en: Client %1 initialized and authenticated successfully as "%2" (UserId: %3).
sl: Odjemalec %1 je bil uspešno začet in pooblaščen kot »%2« (ID uporabnika: %3).

[ctx: CoreAuthHandler|]
en: Starting encryption for Client:
sl: Začenjanje šifriranja za odjemalec:

[ctx: CoreConfigWizard|]
en: Description
sl: Opis

[ctx: CoreConfigWizard|]
en: Core Configuration Wizard
sl: Čarovnik za nastavitev jedra

[ctx: CoreConfigWizard|]
en: Your core has been successfully configured. Logging you in...
sl: Jedro je bilo uspešno nastavljeno. Prijavljanje ...

[ctx: CoreConfigWizard|]
en: Core configuration failed:<br><b>%1</b><br>Press <em>Next</em> to start over.
sl: Nastavitev jedra ni uspela.<br><b>%1</b><br>Kliknite <em>Naprej</em>, da začnete znova.

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Form
sl: Obrazec

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Username:
sl: Uporabniško ime:

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Password:
sl: Geslo:

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Repeat password:
sl: Ponovite geslo:

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Remember password
sl: Zapomni si geslo

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: <b>Note:</b> Adding more users and changing your username/password is not possible via Quassel's client interface yet.
    If you need to do these things, please run "<tt><nobr>quasselcore --help</nobr></tt>".
sl: <b>Opomba:</b> dodajanje uporabnikov in spreminjanje uporabniškega imena ter gesla iz odjemalca Quassel še ni mogoče.
    Če želite to storiti, zaženite »<tt><nobr>quasselcore --help</nobr></tt>«.

[ctx: CoreConfigWizardAuthenticationSelectionPage|]
en: Form
sl: Obrazec

[ctx: CoreConfigWizardIntroPage|]
en: Form
sl: Obrazec

[ctx: CoreConfigWizardIntroPage|]
en: This wizard will guide you through the setup of your Quassel Core.
sl: Ta čarovnik vas bo vodil skozi namestitev jedra za Quassel.

[ctx: CoreConfigWizardPages::AdminUserPage|]
en: Create Admin User
sl: Ustvari skrbniškega uporabnika

[ctx: CoreConfigWizardPages::AdminUserPage|]
en: First, we will create a user on the core. This first user will have administrator privileges.
sl: Najprej bomo ustvarili uporabnika pri jedru. Prvi uporabnik bo imel skrbniška dovoljenja.

[ctx: CoreConfigWizardPages::IntroPage|]
en: Introduction
sl: Uvod

[ctx: CoreConfigWizardPages::StorageSelectionPage|]
en: Select Storage Backend
sl: Izberite zaledje za shranjevanje

[ctx: CoreConfigWizardPages::SyncPage|]
en: Storing Your Settings
sl: Shranjevanje nastavitev

[ctx: CoreConfigWizardStorageSelectionPage|]
en: Form
sl: Obrazec

[ctx: CoreConfigWizardStorageSelectionPage|]
en: Storage Backend:
sl: Zaledje za shranjevanje:

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Form
sl: Obrazec

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Your Choices
sl: Vaše izbire

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Admin User:
sl: Skrbniški uporabnik:

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Storage Backend:
sl: Zaledje za shranjevanje:

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Please wait while your settings are being transmitted to the core...
sl: Počakajte med prenašanjem vaših nastavitev do jedra ...

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Authentication Required
sl: Zahtevana je overitev

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Please enter your account data:
sl: Vnesite podatke o svojem računu:

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Password:
sl: Geslo:

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Username:
sl: Uporabniško ime:

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Remember password
sl: Zapomni si geslo

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Please enter your credentials for %1:
sl: Vnesite poverila za %1:

[ctx: CoreConnectDlg|]
en: Connect to Core
sl: Poveži se z jedrom

[ctx: CoreConnection|]
en: Network is down
sl: Omrežje ni vzpostavljeno

[ctx: CoreConnection|]
en: Disconnected
sl: Povezava prekinjena

[ctx: CoreConnection|]
en: Disconnected from core.
sl: Povezava z jedrom prekinjena.

[ctx: CoreConnection|]
en: Receiving session state
sl: Prejemanje stanja seje

[ctx: CoreConnection|]
en: Synchronizing to %1...
sl: Usklajevanje z %1 ...

[ctx: CoreConnection|]
en: Receiving network states
sl: Prejemanje stanj omrežij

[ctx: CoreConnection|]
en: Synchronized to %1
sl: Usklajen z %1

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Form
sl: Obrazec

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Network Status Detection
sl: Zaznavanje stanja omrežja

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Rely on Qt's network configuration manager to detect if we're online
sl: Za zaznavanje povezanosti se zanesi na upravljalnika nastavitev omrežja za Qt

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Automatic
sl: Samodejno

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Actively ping the remote core and disconnect if we didn't get a reply after a certain time
sl: Redno preverjaj razpoložljivost oddaljenega jedra in prekini povezavo, če v določenem času ni odgovora

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Ping timeout after
sl: Čas za odgovor poteče po

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en:  seconds
sl:  s

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Only disconnect if the network socket gets closed by the operating system. This may take a long time after actually losing connectivity
sl: Prekini povezavo samo, če operacijski sistem zapre omrežni vtič. To se lahko zgodi dolgo po tem, ko se povezava dejansko prekine.

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Never time out actively
sl: Ne prekini povezave dejavno

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Automatically reconnect on network failures
sl: Po omrežnih napakah se samodejno znova poveži

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Retry every
sl: Poskusi znova vsakih

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Interval between consecutive connection attempts
sl: Razmik med ponovnimi poskusi povezave

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Remote Cores
sl: Oddaljena jedra

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Connection
sl: Povezava

[ctx: CoreConnectionStatusWidget|]
en: Form
sl: Obrazec

[ctx: CoreConnectionStatusWidget|]
en: Message
sl: Sporočilo

[ctx: CoreConnectionStatusWidget|]
en: (Lag: %1 %2)
sl: (zakasnitev: %1 %2)

[ctx: CoreConnectionStatusWidget|]
en: The connection to your core is encrypted with SSL.
sl: Povezava z jedrom je šifrirana s SSL.

[ctx: CoreConnectionStatusWidget|]
en: The connection to your core is not encrypted.
sl: Povezava z jedrom ni šifrirana.

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Form
sl: Obrazec

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Highlight Nicks
sl: Poudari vzdevke

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Case sensitive
sl: Ločevanje velikosti črk

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Custom Highlights
sl: Poudarjanje po meri

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Enabled
sl: Omogočeno

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: RegEx
sl: Reg. izr.

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: CS
sl: VČ

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Sender
sl: Pošiljatelj

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Channel
sl: Kanal

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Add
sl: Dodaj

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Remove
sl: Odstrani

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Interface
sl: Vmesnik

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: None
sl: Nobenega

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: highlight rule
sl: pravilo poudarjanja

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: Core Information
sl: Podatki o jedru

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: Version:
sl: Različica:

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: Uptime:
sl: Čas delovanja:

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: Close
sl: Zapri

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: %n Day(s) | %n Day(s)
sl[0]: %n dan
sl[1]: %n dneva
sl[2]: %n dni
sl[3]: %n dan

[ctx: CoreInfoDlg|]
en:  %1:%2:%3 (since %4)
sl:  %1:%2:%3 (od %4)

[ctx: CoreNetwork|]
en: Connecting to %1:%2...
sl: Povezovanje z %1:%2 ...

[ctx: CoreNetwork|]
en: Disconnecting. (%1)
sl: Prekinjanje povezave ... (%1)

[ctx: CoreNetwork|]
en: Core Shutdown
sl: Izklop jedra

[ctx: CoreNetwork|]
en: Could not connect to %1 (%2)
sl: Ni se bilo mogoče povezati z %1 (%2)

[ctx: CoreNetwork|]
en: Connection failure: %1
sl: Napaka povezave: %1

[ctx: CoreSession|]
en: Client
sl: Odjemalec

[ctx: CoreSession|]
en: disconnected (UserId: %1).
sl: je prekinil povezavo (ID uporabnika: %1).

[ctx: CoreSession|]
en: CoreSession::createNetwork(): Got invalid networkId from Core when trying to create network %1!
sl: CoreSession::createNetwork(): med poskusom ustvarjanja omrežja %1 je bil od jedra prejet neveljaven networkId!

[ctx: CoreSession|]
en: CoreSession::createNetwork(): Trying to create a network that already exists, updating instead!
sl: CoreSession::createNetwork(): poskus ustvaritve omrežja, ki že obstaja, namesto tega posodabljam!

[ctx: CoreSessionEventProcessor|]
en: No free and valid nicks in nicklist found. use: /nick <othernick> to continue
sl: Na seznamu vzdevkov ni mogoče najti nobenega prostega ali veljavnega vzdevka. Za nadaljevanje uporabite »/nick <drug_vzdevek>«

[ctx: CoreSessionEventProcessor|]
en: Unable to perform key exchange, missing qca-ossl plugin.
sl: Ni mogoče izvesti izmenjave ključa, manjka vstavek qca-ossl.

[ctx: CoreSessionEventProcessor|]
en: Unable to parse the DH1080_INIT. Key exchange failed.
sl: Ni mogoče razčleniti DH1080_INIT. Izmenjava ključa je spodletela.

[ctx: CoreSessionEventProcessor|]
en: Your key is set and messages will be encrypted.
sl: Vaš ključ je nastavljen in sporočila bodo šifrirana.

[ctx: CoreSessionEventProcessor|]
en: Failed to parse DH1080_FINISH. Key exchange failed.
sl: Ni bilo mogoče razčleniti DH1080_FINISH. Izmenjava ključa je spodletela.

[ctx: CoreSessionEventProcessor|]
en: Reverse DCC SEND not supported
sl: Obratni DCC SEND ni podprt

[ctx: CoreSessionEventProcessor|]
en: DCC %1 not supported
sl: DCC %1 ni podprt

[ctx: CoreSessionWidget|]
en: Yes
sl: Da

[ctx: CoreTransfer|]
en: Socket closed while still transferring!
sl: Vtič je bil zaprt med prenosom!

[ctx: CoreTransfer|]
en: DCC connection error: %1
sl: Napaka povezave DCC: %1

[ctx: CoreTransfer|]
en: Reverse DCC not supported yet!
sl: Obratni DCC še ni podprt!

[ctx: CoreTransfer|]
en: DCC Receive: Got more data than expected!
sl: Prejetje DCC: dobljenih je bilo več podatkov kot pričakovano!

[ctx: CoreTransfer|]
en: DCC Receive: Quassel Client disconnected during transfer!
sl: Prejetje DCC: odjemalec Quassel je prekinil povezavo med prenosom!

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: away
sl: odsoten

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: sending CTCP-%1 request to %2
sl: pošiljanje zahteve CTCP-%1 do %2

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: Error: QCA provider plugin not found. It is usually provided by the qca-ossl plugin.
sl: Napaka: ponudnik za vstavek QCA ni bil najden. Običajno ga vsebuje vstavek qca-ossl.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: [usage] /delkey <nick|channel> deletes the encryption key for nick or channel or just /delkey when in a channel or query.
sl: [uporaba] /delkey <vzdevek|kanal> izbriše šifrirni ključ za vzdevek ali kanal, v kanalu ali poizvedbi lahko uporabite samo /delkey.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: No key has been set for %1.
sl: Za %1 ni bil nastavljen noben ključ.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: The key for %1 has been deleted.
sl: Ključ za %1 je bil izbrisan.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: Error: Setting an encryption key requires Quassel to have been built with support for the Qt Cryptographic Architecture (QCA2) library. Contact your distributor about a Quassel package with QCA2 support, or rebuild Quassel with QCA2 present.
sl: Napaka: nastavljanje šifrirnega ključa zahteva vgrajeno podporo knjižnici Šifrirna arhitektura Qt (QCA2). Stopite v stik z avtorjem vaše distribucije za to podporo ali pa Quassel izgradite sami s prisotnim QCA2.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: [usage] /keyx [<nick>] Initiates a DH1080 key exchange with the target.
sl: [usage] /keyx [<vzdevek>] začne izmenjavo ključev DH1080 s ciljem.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: It is only possible to exchange keys in a query buffer.
sl: Ključe je mogoče izmenjati le v prikazu poizvedbe.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: Failed to initiate key exchange with %1.
sl: Ni bilo mogoče začeti izmenjave ključa z %1.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: Initiated key exchange with %1.
sl: Začeta izmenjava ključa z %1.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: Error: Setting an encryption key requires Quassel to have been built with support for the Qt Cryptographic Architecture (QCA) library. Contact your distributor about a Quassel package with QCA support, or rebuild Quassel with QCA present.
sl: Napaka: nastavljanje šifrirnega ključa zahteva vgrajeno podporo knjižnici Šifrirna arhitektura Qt (QCA). Stopite v stik z avtorjem vaše distribucije za to podporo ali pa Quassel izgradite sami s prisotnim QCA.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: Starting query with %1
sl: Začenjanje poizvedbe z %1

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: The key for %1 has been set.
sl: Ključ za %1 je bil nastavljen.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: [usage] /showkey <nick|channel> shows the encryption key for nick or channel or just /showkey when in a channel or query.
sl: [uporaba] /showkey <vzdevek|kanal> pokaže šifrirni ključ za vzdevek ali kanal, v kanalu ali poizvedbi lahko uporabite samo /showkey.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: The key for %1 is %2:%3
sl: Ključ za %1 je %2:%3

[ctx: CreateIdentityDlg|]
en: Create New Identity
sl: Ustvari novo istovetnost

[ctx: CreateIdentityDlg|]
en: Identity name:
sl: Ime istovetnosti:

[ctx: CreateIdentityDlg|]
en: Create blank identity
sl: Ustvari prazno istovetnost

[ctx: CreateIdentityDlg|]
en: Duplicate:
sl: Podvoji:

[ctx: DataStreamPeer|]
en: Invalid handshake message!
sl: Neveljavno sporočilo rokovanja!

[ctx: DataStreamPeer|]
en: Unknown protocol message of type %1
sl: Neznano sporočilo protokola vrste %1

[ctx: DccSettingsPage|]
en: Form
sl: Obrazec

[ctx: DccSettingsPage|]
en: Automatic
sl: Samodejno

[ctx: DccSettingsPage|]
en:  seconds
sl:  s

[ctx: DccSettingsPage|]
en: ...
sl: …

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Debug BufferView Overlay
sl: Razhroščevanje BufferViewOverlay

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Overlay View
sl: Prekrivni prikaz

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Overlay Properties
sl: Lastnosti prekritja

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: All Networks:
sl: Vsa omrežja:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Networks:
sl: Omrežja:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Buffers:
sl: Prikazi:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Removed buffers:
sl: Odstranjeni prikazi:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Temp. removed buffers:
sl: Začasno odstranjeni prikazi:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Allowed buffer types:
sl: Dovoljene vrste prikazov:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Minimum activity:
sl: Najmanjša dejavnost:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Is initialized:
sl: Je začet:

[ctx: DebugLogDlg|]
en: Debug Log
sl: Razhroščevalni dnevnik

[ctx: DockManagerNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Mark dockmanager entry
sl: Označi vnos upravljalnika sidrišča

[ctx: EventStringifier|]
en: %1 invited you to channel %2
sl: %1 vas je povabil v kanal %2

[ctx: EventStringifier|]
en: %1 has changed topic for %2 to: "%3"
sl: %1 je spremenil temo za %2 v: »%3«

[ctx: EventStringifier|]
en: Received non-RFC-compliant RPL_ISUPPORT: this can lead to unexpected behavior!
sl: Prejet je bil RPL_ISUPPORT, ki ni skladen z RFC: to lahko vodi do nepredvidenega obnašanja!

[ctx: EventStringifier|]
en: %1 is away: "%2"
sl: %1 je odsoten: »%2«

[ctx: EventStringifier|]
en: You are no longer marked as being away
sl: Niste več označeni kot odsotni

[ctx: EventStringifier|]
en: You have been marked as being away
sl: Sedaj ste označeni kot odsotni

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is %2 (%3)
sl: [Whois] %1 je %2 (%3)

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is online via %2 (%3)
sl: [Whois] %1 je povezan prek %2 (%3)

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whowas] %1 was online via %2 (%3)
sl: [Whowas] %1 je bil povezan prek %2 (%3)

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whowas] %1 was %2@%3 (%4)
sl: [Whowas] %1 je bil %2@%3 (%4)

[ctx: EventStringifier|]
en: [Who] End of /WHO list for %1
sl: [Who] Konec seznama /WHO za %1

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is logged in since %2
sl: [Whois] %1 je prijavljen od %2

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is idling for %2 (since %3)
sl: [Whois] %1 je nedejaven od %2 (%3)

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] End of /WHOIS list
sl: [Whois] Konec seznama /WHOIS

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is a user on channels: %2
sl: [Whois] %1 je uporabnik na kanalih: %2

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 has voice on channels: %2
sl: [Whois] %1 ima glas na kanalih: %2

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is an operator on channels: %2
sl: [Whois] %1 je operater na kanalih: %2

[ctx: EventStringifier|]
en: Channel %1 has %2 users. Topic is: "%3"
sl: Kanal %1 ima %2 uporabnikov. Tema je: %3

[ctx: EventStringifier|]
en: End of channel list
sl: Konec seznama kanalov

[ctx: EventStringifier|]
en: Homepage for %1 is %2
sl: Domača stran za %1 je %2

[ctx: EventStringifier|]
en: Channel %1 created on %2
sl: Kanal %1 je bil ustvarjen %2

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is authed as %2
sl: [Whois] %1 je pooblaščen kot %2

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whowas] %1 was authed as %2
sl: [Whowas] %1 je bil pooblaščen kot %2

[ctx: EventStringifier|]
en: No topic is set for %1.
sl: Za %1 ni nastavljene nobene teme.

[ctx: EventStringifier|]
en: Topic for %1 is "%2"
sl: Tema za %1 je »%2«

[ctx: EventStringifier|]
en: Topic set by %1 on %2
sl: Temo za %2 je nastavil %1

[ctx: EventStringifier|]
en: %1 has been invited to %2
sl: %1 je bil povabljen v %2

[ctx: EventStringifier|]
en: End of /WHOWAS
sl: Konec /WHOWAS

[ctx: EventStringifier|]
en: Nick %1 contains illegal characters
sl: Vzdevek %1 vsebuje neveljavne znake

[ctx: EventStringifier|]
en: Nick already in use: %1
sl: Vzdevek je že v uporabi: %1

[ctx: EventStringifier|]
en: Nick/channel is temporarily unavailable: %1
sl: Vzdevek ali kanal začasno ni dosegljiv: %1

[ctx: EventStringifier|]
en: sending CTCP-%1 request to %2
sl: pošiljanje zahteve CTCP-%1 na %2

[ctx: EventStringifier|]
note: Optional "unknown" in "Received unknown CTCP-FOO request by bar"
en: unknown
sl: neznano

[ctx: EventStringifier|]
en: Received %1CTCP-%2 request by %3
sl: Prejeta zahteva %1CTCP-%2 od %3

[ctx: EventStringifier|]
en: Received CTCP-%1 answer from %2: %3
sl: Prejet odgovor CTCP-%1 od %2: %3

[ctx: EventStringifier|]
en: Received CTCP-PING answer from %1 with %2 milliseconds round trip time
sl: Prejet odgovor CTCP-PING od %1 z zamikom %2 milisekund

[ctx: ExecWrapper|]
en: Invalid command string for /exec: %1
sl: Neveljaven ukazni niz za /exec: %1

[ctx: ExecWrapper|]
en: Name "%1" is invalid: ../ or ..\ are not allowed!
sl: Ime »%1« ni veljavno: ../ in ..\ nista dovoljena!

[ctx: ExecWrapper|]
en: Could not find script "%1"
sl: Ni bilo mogoče najti skripta »%1«

[ctx: ExecWrapper|]
en: Script "%1" crashed with exit code %2.
sl: Skript »%1« se je sesul z izhodno kodo %2.

[ctx: ExecWrapper|]
en: Script "%1" could not start.
sl: Skript »%1« se ni mogel zagnati.

[ctx: ExecWrapper|]
en: Script "%1" caused error %2.
sl: Skript »%1« je povzročil napako %2.

[ctx: FontSelector|]
en: Choose...
sl: Izberite ...

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Form
sl: Obrazec

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Custom Highlights
sl: Poudarjanje po meri

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Enabled
sl: Omogočeno

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Highlight
sl: Poudarek

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: RegEx
sl: Reg. izr.

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: CS
sl: VČ

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Channel
sl: Kanal

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Add
sl: Dodaj

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Remove
sl: Odstrani

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Highlight Nicks
sl: Poudari vzdevke

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: All nicks from identity
sl: Vse vzdevke iz istovetnosti

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Current nick
sl: Trenutni vzdevek

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: None
sl: Nobenega

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Case sensitive
sl: Ločevanje velikosti črk

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Interface
sl: Vmesnik

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: this shouldn't be empty
sl: to ne sme biti prazno

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: highlight rule
sl: pravilo poudarjanja

[ctx: IdentServer|]
en: Invalid listen address %1
sl: Neveljaven naslov za poslušanje (%1)

[ctx: IdentServer|]
en: Could not open IPv6 interface %1:%2: %3
sl: Ni mogoče odpreti vmesnika IPv6 %1:%2: %3

[ctx: IdentServer|]
en: Could not open IPv4 interface %1:%2: %3
sl: Ni mogoče odpreti vmesnika IPv4 %1:%2: %3

[ctx: IdentServer|]
en: Invalid listen address %1, unknown network protocol
sl: Neveljaven naslov za poslušanje (%1), neznan omrežni protokol

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Rename Identity
sl: Preimenuj istovetnost

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: ...
sl: …

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Add Identity
sl: Dodaj istovetnost

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Add...
sl: Dodaj ...

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Remove Identity
sl: Odstrani istovetnost

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Identities
sl: Istovetnosti

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: <b>The following problems need to be corrected before your changes can be applied:</b><ul>
sl: <b>Preden se uveljavijo spremembe, je potrebno odpraviti naslednje težave:</b><ul>

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: <li>All identities need an identity name set</li>
sl: <li>Vse istovetnosti morajo imeti nastavljeno ime</li>

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: <li>Every identity needs at least one nickname defined</li>
sl: <li>Vsaka istovetnost mora imeti določen vsaj en vzdevek</li>

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: <li>You need to specify a real name for every identity</li>
sl: <li>Za vsako istovetnost morate podati pravo ime</li>

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: <li>You need to specify an ident for every identity</li>
sl: <li>Za vsako istovetnost morate podati ident</li>

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: One or more identities are invalid
sl: Vsaj ena istovetnost ni veljavna

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Delete Identity?
sl: Izbrišem istovetnost?

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Do you really want to delete identity "%1"?
sl: Ali resnično želite zbrisati istovetnost »%1«?

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Please enter a new name for the identity "%1"!
sl: Vnesite novo ime istovetnosti »%1«!

[ctx: Identity|]
en: Quassel IRC User
sl: Uporabnik Quassel IRC

[ctx: Identity|]
en: <empty>
sl: <prazno>

[ctx: Identity|]
en: Gone fishing.
sl: Odšel sem ribarit.

[ctx: Identity|]
en: Not here. No, really. not here!
sl: Ni me tu. Ne, res, ni me tu!

[ctx: Identity|]
en: All Quassel clients vanished from the face of the earth...
sl: Vsi odjemalci Quassel so izginili z obličja Zemlje ...

[ctx: Identity|]
en: Kindergarten is elsewhere!
sl: Otroški vrtec je drugje!

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: General
sl: Splošno

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Real Name:
sl: Pravo ime:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: The "Real Name" is shown in /whois.
sl: Pravo ime je prikazano v izpisu /whois.

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Nicknames
sl: Vzdevki

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Add Nickname
sl: Dodaj vzdevek

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: &Add...
sl: Dod&aj ...

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Remove Nickname
sl: Odstrani vzdevek

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Remove
sl: Odstrani

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Rename Identity
sl: Preimenuj istovetnost

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Re&name...
sl: Preime&nuj ...

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Move upwards in list
sl: Premakni gor po seznamu

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: ...
sl: …

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Move downwards in list
sl: Premakni dol po seznamu

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: A&way
sl: &Odsoten

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Default Away Settings
sl: Privzete nastavitve za odsotnost

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Nick to be used when being away
sl: Vzdevek, ki bo uporabljen ob odsotnosti

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Default away reason
sl: Privzet razlog za odsotnost

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Away Nick:
sl: Vzdevek ob odsotnosti:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Away Reason:
sl: Razlog za odsotnost:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Set away when all clients have detached from the core
sl: Nastavi odsotnost, ko vsi odjemalci prekinejo povezavo z jedrom

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Away On Detach
sl: Odsotnost ob prekinitvi

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Not implemented yet
sl: Še ni podprto

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Away On Idle
sl: Odsotnost ob nedejavnosti

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Set away after
sl: Odsoten po

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: minutes of being idle
sl: minutah nedejavnosti

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Advanced
sl: Napredno

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: The "ident" is part of your hostmask and, together with your host, uniquely identifies you within the IRC network.
sl: »ident« je del maske gostitelja in vas, skupaj z gostiteljem, edinstveno identificira na omrežju IRC.

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Messages
sl: Sporočila

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Part Reason:
sl: Razlog zapustitve:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Quit Reason:
sl: Razlog za končanje:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Kick Reason:
sl: Razlog za brco:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: You need an SSL Capable Client to edit your Cores SSL Key and Certificate
sl: Za urejanje ključa in potrdila SSL za jedro potrebujete odjemalca s podporo za SSL

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Warning: you are not connected with a secured connection to the Quassel Core!
    Proceeding will cause an unencrypted transfer of your SSL Key and SSL Certificate!
sl: Opozorilo: Povezava z jedrom Quassel ni varna. Če nadaljujete, se bosta
    ključ SSL in potrdilo SSL prenesla brez šifriranja!

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Continue
sl: Nadaljuj

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Use SSL Key
sl: Uporabi ključ SSL

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Key Type:
sl: Vrsta ključa:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: No Key loaded
sl: Naložen ni noben ključ

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Load
sl: Naloži

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Use SSL Certificate
sl: Uporabi potrdilo SSL

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Organisation:
sl: Organizacija:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: No Certificate loaded
sl: Naloženo ni nobeno potrdilo

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: CommonName:
sl: Skupno ime:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: day
sl: dni

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Load a Key
sl: Naloži ključ

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Failed to read key
sl: Ključa ni bilo mogoče prebrati

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Failed to read the key file. It is either incompatible or invalid. Note that the key file must not have a passphrase.
sl: Datoteke ključa ni bilo mogoče prebrati, saj je ali nezdružljiva ali pa neveljavna. Zapomnite si, da datoteka s ključem ne sme imeti šifrirne fraze.

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Clear
sl: Počisti

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Load a Certificate
sl: Naloži potrdilo

[ctx: IdentityPage|]
en: Setup Identity
sl: Nastavitev istovetnosti

[ctx: IdentityPage|]
en: Default Identity
sl: Privzeta istovetnost

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Configure Ignore Rule
sl: Nastavi pravilo preziranja

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: <p><b>Strictness:</b></p>
    <p><u>Dynamic:</u></p>
    <p>Messages are filtered "on the fly".
    Whenever you disable/delete the ignore rule, the messages are shown again.</p>
    <p><u>Permanent:</u></p>
    <p>Messages are filtered before they get stored in the database.</p>
sl: <p><b>Strogost:</b></p>
    <p><u>Dinamično:</u></p>
    <p>Sporočila so filtrirana sproti.
    Ko onemogočite ali izbrišete pravilo preziranja, bodo sporočila spet prikazana.</p>
    <p><u>Trajno:</u></p>
    <p>Sporočila so filtrirana še preden se shranijo v podatkovno zbirko.</p>

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Strictness
sl: Strogost

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Dynamic
sl: Dinamično

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Permanent
sl: Trajno

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: <p><b>Rule Type:</b></p>
    <p><u>Sender:</u></p>
    <p>The rule is matched against the sender string
    <i>nick!ident@host.name<i></p>
    <p><u>Message:</u></p>
    <p>The rule is matched against the actual message content</p>
sl: <p><b>Vrsta pravila:</b></p>
    <p><u>Pošiljatelj:</u></p>
    <p>Pravilo se nanaša na niz pošiljatelja
    <i>vzdevek!ident@ime.gostitelja<i></p>
    <p><u>Sporočilo:</u></p>
    <p>Pravilo se nanaša na dejansko vsebino sporočila</p>

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Rule Type
sl: Vrsta pravila

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Sender
sl: Pošiljatelj

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Message
sl: Sporočilo

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: <p><b>Ignore rule:</b></p>
    <p>Depending on the type of the rule, the text is matched against either:</p>
    <p><u>- the message content:</u></p>
    <p><i>Example:</i>
    <br />
    <i>*foobar*</i> matches any text containing the word <i>foobar</i></p>
    <p><u>- the sender string</u>  <i>(nick!ident@host.name)</i></p>
    <p><i>Examples:</i>
    <br />
    - <i>*@foobar.com</i> matches any sender from host <i>foobar.com</i>
    <br />
    - <i>stupid!.+</i> (RegEx) matches any sender with nickname <i>stupid</i> from any host</p>
sl: <p><b>Pravilo preziranja:</b></p>
    <p>Glede na vrsto pravila se besedilo nanaša na:</p>
    <p><u>- vsebino sporočila:</u></p>
    <p><i>Primer:</i>
    <br />
    <i>*foobar*</i> se ujema s katerimkoli besedilom, ki vsebuje besedo <i>foobar</i></p>
    <p><u>- niz pošiljatelja</u>  <i>(vzdevek!ident@ime.gostitelja)</i></p>
    <p><i>Primera:</i>
    <br />
    - <i>*@foobar.si</i> se ujema s katerimkoli pošiljateljem z gostitelja <i>foobar.si</i>
    <br />
    - <i>baraba!.+</i> (regularni izraz) se ujema s katerimkoli pošiljateljem z vzdevkom <i>baraba</i> s kateregakoli gostitelja</p>

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Ignore Rule
sl: Pravilo preziranja

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: <p><b>Use regular expressions:</b></p>
    <p>If enabled, rules follow regular expression syntax.</p>
    <p>Otherwise rules allow wildcard matching with the following special characters:</p>
    <p> *: representing "any amount of any character"
    <br />
    ?: representing "exactly one character"</p>
sl: <p><b>Uporabi regularne izraze:</b></p>
    <p>Če je omogočeno, se za pravila uporabi skladnja za regularne izraze.</p>
    <p>V nasprotnem primeru pravila omogočajo uporabo naslednjih nadomestnih znakov:</p>
    <p> *: predstavlja kakršnokoli število katerihkoli znakov
    <br />
    ?: predstavlja natančno en znak</p>

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Regular expression
sl: Regularni izraz

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: <p><b>Scope:</b></p>
    <p><u>Global:</u></p>
    <p>The rule is active for any channel on any network</p>
    <p><u>Network:</u></p>
    <p>The list below is interpreted as a list of networks for which the rule should match</p>
    <p><u>Channel:</u></p>
    <p>The list below is interpreted as a list of channels for which the rule should match</p>
sl: <p><b>Obseg:</b></p>
    <p><u>Globalno:</u></p>
    <p>Pravilo velja za katerikoli kanal v kateremkoli omrežju</p>
    <p><u>Omrežje:</u></p>
    <p>Spodnje polje določa seznam omrežij, za katera velja pravilo</p>
    <p><u>Kanal:</u></p>
    <p>Spodnje polje določa seznam kanalov, za katere velja pravilo</p>

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Scope
sl: Obseg

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Global
sl: Globalno

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Network
sl: Omrežje

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Channel
sl: Kanal

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: <p><b>Enable / Disable:</b></p>
    <p>Only enabled rules are filtered.
    <br />
    For dynamic rules, disabling actually shows the filtered messages again.</p>
sl: <p><b>Omogoči/onemogoči:</b></p>
    <p>Filtrirajo samo omogočena pravila.
    <br />
    Onemogočenje dinamičnega pravila spet prikaže filtrirana sporočila.</p>

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Rule is enabled
sl: Pravilo je omogočeno

[ctx: IgnoreListModel|]
en: <b>Enable / Disable:</b><br />Only enabled rules are filtered.<br />For dynamic rules, disabling actually shows the filtered messages again
sl: <b>Omogoči/onemogoči:</b><br />Filtrirajo samo omogočena pravila.<br />Onemogočenje dinamičnega pravila spet prikaže filtrirana sporočila.

[ctx: IgnoreListModel|]
en: <b>Ignore rule:</b><br />Depending on the type of the rule, the text is matched against either:<br /><br />- <u>the message content:</u><br /><i>Example:<i><br />    "*foobar*" matches any text containing the word "foobar"<br /><br />- <u>the sender string <i>nick!ident@host.name<i></u><br /><i>Example:</i><br />    "*@foobar.com" matches any sender from host foobar.com<br />    "stupid!.+" (RegEx) matches any sender with nickname "stupid" from any host<br />
sl: <b>Pravilo preziranja:</b><br />Glede na vrsto pravila se besedilo nanaša na:<br /><br />- <u>vsebino sporočila:</u><br /><i>Primer:<i><br />»*foobar*« se ujema s katerimkoli besedilom, ki vsebuje besedo »foobar«<br /><br />- <u>niz pošiljatelja <i>vzdevek!ident@ime.gostitelja</i></u><br /><i>Primera:</i><br />»*@foobar.si« se ujema s katerimkoli pošiljateljem z gostitelja foobar.si<br />»baraba!.+« (regularni izraz) se ujema s katerimkoli pošiljateljem z vzdevkom baraba s kateregakoli gostitelja<br />

[ctx: IgnoreListModel|]
en: By Sender
sl: Po pošiljatelju

[ctx: IgnoreListModel|]
en: By Message
sl: Po sporočilu

[ctx: IgnoreListModel|]
en: Enabled
sl: Omogočeno

[ctx: IgnoreListModel|]
en: Type
sl: Vrsta

[ctx: IgnoreListModel|]
en: Ignore Rule
sl: Pravilo preziranja

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: Form
sl: Obrazec

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: New
sl: Nov

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: Delete
sl: Izbriši

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: &Edit
sl: Ur&edi

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: Ignore List
sl: Seznam prezrtih

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: Rule already exists
sl: Pravilo že obstaja

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: There is already a rule
    "%1"
    Please choose another rule.
sl: Pravilo že obstaja: »%1«
    Izberite drugo pravilo.

[ctx: InputWidget|]
en: Form
sl: Obrazec

[ctx: InputWidget|]
en: White
sl: Bela

[ctx: InputWidget|]
en: Black
sl: Črna

[ctx: InputWidget|]
en: Dark blue
sl: Temno modra

[ctx: InputWidget|]
en: Dark green
sl: Temno zelena

[ctx: InputWidget|]
en: Red
sl: Rdeča

[ctx: InputWidget|]
en: Dark red
sl: Temno rdeča

[ctx: InputWidget|]
en: Dark magenta
sl: Temno škrlatna

[ctx: InputWidget|]
en: Orange
sl: Oranžna

[ctx: InputWidget|]
en: Yellow
sl: Rumena

[ctx: InputWidget|]
en: Green
sl: Zelena

[ctx: InputWidget|]
en: Dark cyan
sl: Temno sinja

[ctx: InputWidget|]
en: Cyan
sl: Sinja

[ctx: InputWidget|]
en: Blue
sl: Modra

[ctx: InputWidget|]
en: Magenta
sl: Škrlatna

[ctx: InputWidget|]
en: Dark gray
sl: Temno siva

[ctx: InputWidget|]
en: Light gray
sl: Svetlo siva

[ctx: InputWidget|]
en: Clear Color
sl: Počisti barvo

[ctx: InputWidget|]
en: Focus Input Line
sl: Postavi vnosno vrstico v žarišče

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Form
sl: Obrazec

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Custom font:
sl: Pisava po meri:

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Enable per chat history
sl: Omogoči zgodovine, ločene po klepetih

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Show nick selector
sl: Pokaži izbiralnik vzdevka

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Show style buttons
sl: Pokaži gumbe za slog

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Enables (limited) Emacs key bindings in the input field.
sl: V vnosnem polju omogoči nekatere tipkovne bližnjice Emacsa

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Emacs key bindings
sl: Tipkovne bližnjice Emacsa

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Enables line wrapping for input.
sl: Omogoča prelom vrstic za vnos.

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Line wrapping
sl: Prelom vrstic

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Show at most
sl: Pokaži največ

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: lines
sl: vrstic

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Enable scrollbars
sl: Omogoči drsnike

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Tab Completion
sl: Dopolnjevanje s tabulatorjem

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Completion suffix:
sl: Pripona dopolnjevanja:

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Add space after nick when completing mid-sentence
sl: Dodaj presledek za vzdevkom, če je dopolnjen sredi stavka

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Interface
sl: Vmesnik

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Input Widget
sl: Vnosni gradnik

[ctx: InternalPeer|]
en: internal connection
sl: notranja povezava

[ctx: IrcConnectionWizard|]
en: Save && Connect
sl: Shrani in poveži

[ctx: IrcListModel|]
en: Channel
sl: Kanal

[ctx: IrcListModel|]
en: Users
sl: Uporabniki

[ctx: IrcListModel|]
en: Topic
sl: Tema

[ctx: IrcUserItem|]
en: Realname
sl: Pravo ime

[ctx: IrcUserItem|]
en: Hostmask
sl: Maska gostitelja

[ctx: IrcUserItem|]
en: Operator
sl: Operater

[ctx: IrcUserItem|]
en: Server
sl: Strežnik

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Form
sl: Obrazec

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Custom font:
sl: Pisava po meri:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Show icons
sl: Pokaži ikone

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Chat List
sl: Seznam klepetov

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Display topic in tooltip
sl: Prikaži temo v orodnem namigu

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Mouse wheel changes selected chat
sl: Vrtljaj miškinega koleščka zamenja izbrani klepet

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Use Custom Colors
sl: Uporabi barve po meri

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Standard:
sl: Običajno:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: ...
sl: …

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Inactive:
sl: Nedejavno:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Unread messages:
sl: Neprebrano:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Highlight:
sl: Poudarek:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Other activity:
sl: Druga dejavnost:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Custom Nick List Colors
sl: Barve po meri za seznam vzdevkov

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Online:
sl: Povezan:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Away:
sl: Odsoten:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Interface
sl: Vmesnik

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Chat & Nick Lists
sl: Seznama klepetov in vzdevkov

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Network
sl: Omrežje

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Inactive
sl: Nedejavno

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Normal
sl: Običajno

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Unread messages
sl: Neprebrano

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Highlight
sl: Poudarek

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Other activity
sl: Druga dejavnost

[ctx: KNotificationBackend|]
en: %n pending highlight(s) | %n pending highlight(s)
sl[0]: %n čakajoč poudarek
sl[1]: %n čakajoča poudarka
sl[2]: %n čakajoči poudarki
sl[3]: %n čakajočih poudarkov

[ctx: KeySequenceButton|]
en: The key you just pressed is not supported by Qt.
sl: Qt ne podpira tipke, ki ste jo ravnokar pritisnili.

[ctx: KeySequenceButton|]
en: Unsupported Key
sl: Nepodprta tipka

[ctx: KeySequenceWidget|]
en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+a: hold the Ctrl key and press a.
sl: Kliknite gumb in nato vnesite bližnjico, kot bi jo v programu.
    Primer za Ctrl+A: držite pritisnjeno tipko Ctrl in pritisnite tipko A.

[ctx: KeySequenceWidget|What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
sl: Vnos

[ctx: KeySequenceWidget|No shortcut defined]
en: None
sl: Nobenega

[ctx: KeySequenceWidget|]
en: Shortcut Conflict
sl: Spor med bližnjicami

[ctx: KeySequenceWidget|]
en: The "%1" shortcut is already in use, and cannot be configured.
    Please choose another one.
sl: Bližnjica »%1« je že v uporabi in je ni mogoče nastaviti.
    Izberite drugo.

[ctx: KeySequenceWidget|]
en: The "%1" shortcut is ambiguous with the shortcut for the following action:
sl: Bližnjica »%1« je dvoumna, saj je prav tako bližnjica za naslednje dejanje:

[ctx: KeySequenceWidget|]
en: Do you want to reassign this shortcut to the selected action?
sl: Ali želite prestaviti to bližnjico k izbranemu dejanju?

[ctx: KeySequenceWidget|]
en: Reassign
sl: Prestavi

[ctx: LegacyPeer|]
en: Invalid handshake message!
sl: Neveljavno sporočilo rokovanja!

[ctx: LegacyPeer|]
en: Unknown protocol message of type %1
sl: Neznano sporočilo protokola vrste %1

[ctx: MainPage|]
en: Connect to Core...
sl: Poveži se z jedrom ...

[ctx: MainWin|]
en: General
sl: Splošno

[ctx: MainWin|]
en: &Connect to Core...
sl: &Poveži se z jedrom ...

[ctx: MainWin|]
en: &Disconnect from Core
sl: P&rekini povezavo z jedrom

[ctx: MainWin|]
en: Change &Password...
sl: S&premeni geslo ...

[ctx: MainWin|]
en: Core &Info...
sl: Podatk&i o jedru ...

[ctx: MainWin|]
en: Configure &Networks...
sl: &Nastavi omrežja ...

[ctx: MainWin|]
en: &Quit
sl: Konča&j

[ctx: MainWin|]
en: &Configure Chat Lists...
sl: &Nastavi sezname klepetov ...

[ctx: MainWin|]
en: Show &Search Bar
sl: Pokaži i&skalno vrstico

[ctx: MainWin|]
en: Show Away Log
sl: Pokaži dnevnik odsotnosti

[ctx: MainWin|]
en: Show &Menubar
sl: Pokaži &menijsko vrstico

[ctx: MainWin|]
en: Show Status &Bar
sl: Po&kaži vrstico stanja

[ctx: MainWin|]
en: &Lock Layout
sl: Zak&leni razpored

[ctx: MainWin|]
en: &Full Screen Mode
sl: &Celozaslonski način

[ctx: MainWin|]
en: Configure &Shortcuts...
sl: Na&stavi bližnjice ...

[ctx: MainWin|]
en: &Configure Quassel...
sl: &Nastavi Quassel ...

[ctx: MainWin|]
en: &About Quassel
sl: &O programu Quassel

[ctx: MainWin|]
en: About &Qt
sl: O &Qt

[ctx: MainWin|]
en: Debug &NetworkModel
sl: Razhroščevanje &modela omrežja

[ctx: MainWin|]
en: Debug &BufferViewOverlay
sl: Razhroščevanje &BufferViewOverlay

[ctx: MainWin|]
en: Debug &MessageModel
sl: Ra&zhroščevanje modela sporočil

[ctx: MainWin|]
en: Debug &HotList
sl: Razhroščevanje &HotList

[ctx: MainWin|]
en: Debug &Log
sl: Razhroščevalni &dnevnik

[ctx: MainWin|]
en: Reload Stylesheet
sl: Znova naloži slogovno predlogo

[ctx: MainWin|]
en: Hide Current Buffer
sl: Skrij trenuten prikaz

[ctx: MainWin|]
en: Navigation
sl: Krmarjenje

[ctx: MainWin|]
en: Jump to hot chat
sl: Skoči na vroči klepet

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #0
sl: Nastavi hitri dostop #1

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #1
sl: Nastavi hitri dostop #1

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #2
sl: Nastavi hitri dostop #2

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #3
sl: Nastavi hitri dostop #3

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #4
sl: Nastavi hitri dostop #4

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #5
sl: Nastavi hitri dostop #5

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #6
sl: Nastavi hitri dostop #6

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #7
sl: Nastavi hitri dostop #7

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #8
sl: Nastavi hitri dostop #8

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #9
sl: Nastavi hitri dostop #9

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #0
sl: Hitri dostop #0

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #1
sl: Hitri dostop #1

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #2
sl: Hitri dostop #2

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #3
sl: Hitri dostop #3

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #4
sl: Hitri dostop #4

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #5
sl: Hitri dostop #5

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #6
sl: Hitri dostop #6

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #7
sl: Hitri dostop #7

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #8
sl: Hitri dostop #8

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #9
sl: Hitri dostop #9

[ctx: MainWin|]
en: Activate Next Chat List
sl: Omogoči naslednji seznam klepetov

[ctx: MainWin|]
en: Activate Previous Chat List
sl: Omogoči predhodni seznam klepetov

[ctx: MainWin|]
en: Go to Next Chat
sl: Pojdi na naslednji klepet

[ctx: MainWin|]
en: Go to Previous Chat
sl: Pojdi na predhodni klepet

[ctx: MainWin|]
en: &File
sl: &Datoteka

[ctx: MainWin|]
en: &Networks
sl: O&mrežja

[ctx: MainWin|]
en: &View
sl: Po&gled

[ctx: MainWin|]
en: &Chat Lists
sl: Seznami &klepetov

[ctx: MainWin|]
en: &Toolbars
sl: Orodne vrs&tice

[ctx: MainWin|]
en: &Settings
sl: Na&stavitve

[ctx: MainWin|]
en: &Help
sl: &Pomoč

[ctx: MainWin|]
en: Debug
sl: Razhrošči

[ctx: MainWin|]
en: Feature Not Supported
sl: Zmožnost ni podprta

[ctx: MainWin|]
en: <b>Your Quassel Core does not support this feature</b>
sl: <b>Vaše jedro ne podpira te zmožnosti</b>

[ctx: MainWin|]
en: You need a Quassel Core v0.12.0 or newer in order to be able to remotely change your password.
sl: Da bi lahko oddaljeno spremenili vaše geslo, morate imeti jedro Quassel različice 0.12.0 ali novejše

[ctx: MainWin|]
en: Nicks
sl: Vzdevki

[ctx: MainWin|]
en: Show Nick List
sl: Pokaži seznam vzdevkov

[ctx: MainWin|]
en: Chat Monitor
sl: Nadzornik klepeta

[ctx: MainWin|]
en: Show Chat Monitor
sl: Pokaži nadzornik klepeta

[ctx: MainWin|]
en: Inputline
sl: Vnosna vrstica

[ctx: MainWin|]
en: Show Input Line
sl: Pokaži vnosno vrstico

[ctx: MainWin|]
en: Topic
sl: Tema

[ctx: MainWin|]
en: Show Topic Line
sl: Pokaži vrstico s temo

[ctx: MainWin|]
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

[ctx: MainWin|]
en: Connected to core.
sl: Povezan z jedrom.

[ctx: MainWin|]
en: Not connected to core.
sl: Brez povezave z jedrom.

[ctx: MainWin|]
en: Unencrypted Connection
sl: Nešifrirana povezava

[ctx: MainWin|]
en: <b>Your client does not support SSL encryption</b>
sl: <b>Vaš odjemalec ne podpira šifriranja SSL.</b>

[ctx: MainWin|]
en: Sensitive data, like passwords, will be transmitted unencrypted to your Quassel core.
sl: Zaupni podatki, kot so gesla, bodo do jedra za Quassel poslani nešifrirani.

[ctx: MainWin|]
en: <b>Your core does not support SSL encryption</b>
sl: <b>Vaše jedro ne podpira šifriranja SSL.</b>

[ctx: MainWin|]
en: Untrusted Security Certificate
sl: Varnostno potrdilo, ki ni zaupanja vredno

[ctx: MainWin|]
en: <b>The SSL certificate provided by the core at %1 is untrusted for the following reasons:</b>
sl: <b>Potrdilo SSL, ki ga je ponudilo jedro na %1, ni zaupanja vredno zaradi naslednjih razlogov:</b>

[ctx: MainWin|]
en: Continue
sl: Nadaljuj

[ctx: MainWin|]
en: Show Certificate
sl: Prikaži potrdilo

[ctx: MainWin|]
en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
sl: Ali bi radi trajno sprejeli to potrdilo brez nadaljnjih vprašanj?

[ctx: MainWin|]
en: Current Session Only
sl: Samo za trenutno sejo

[ctx: MainWin|]
en: Forever
sl: Trajno

[ctx: MainWin|]
en: Core Connection Error
sl: Napaka povezave z jedrom

[ctx: MessageModel|]
en: Requesting %1 messages from backlog for buffer %2:%3
sl: Zahtevanje %1 sporočil iz dnevnika za prikaz %2:%3

[ctx: MetricsServer|]
en: Invalid listen address %1
sl: Neveljaven naslov za poslušanje (%1)

[ctx: MetricsServer|]
en: Could not open IPv6 interface %1:%2: %3
sl: Ni mogoče odpreti vmesnika IPv6 %1:%2: %3

[ctx: MetricsServer|]
en: Could not open IPv4 interface %1:%2: %3
sl: Ni mogoče odpreti vmesnika IPv4 %1:%2: %3

[ctx: MetricsServer|]
en: Invalid listen address %1, unknown network protocol
sl: Neveljaven naslov za poslušanje (%1), neznan omrežni protokol

[ctx: MsgProcessorStatusWidget|]
en: Form
sl: Obrazec

[ctx: MsgProcessorStatusWidget|]
en: Receiving Backlog
sl: Prejemanje sporočil iz dnevnika

[ctx: MultiLineEdit|]
en: Do you really want to paste %n line(s)? | Do you really want to paste %n line(s)?
sl[0]: Ali resnično želite prilepiti %n vrstico?
sl[1]: Ali resnično želite prilepiti %n vrstici?
sl[2]: Ali resnično želite prilepiti %n vrstice?
sl[3]: Ali resnično želite prilepiti %n vrstic?

[ctx: MultiLineEdit|]
en: Paste Protection
sl: Zaščita pri lepljenju

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Add Network
sl: Dodaj omrežje

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Use preset:
sl: Uporabi predlogo nastavitev:

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Manually specify network settings
sl: Ročno nastavi omrežje

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Manual Settings
sl: Ročne nastavitve

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Network name:
sl: Ime omrežja:

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Server address:
sl: Naslov strežnika:

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Port:
sl: Vrata:

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Server password:
sl: Geslo strežnika:

[ctx: NetworkEditDlg|]
en: Dialog
sl: Pogovorno okno

[ctx: NetworkEditDlg|]
en: Please enter a network name:
sl: Vnesite ime omrežja:

[ctx: NetworkEditDlg|]
en: Add Network
sl: Dodaj omrežje

[ctx: NetworkItem|]
en: Server
sl: Strežnik

[ctx: NetworkItem|]
en: Users
sl: Uporabniki

[ctx: NetworkModel|]
en: Chat
sl: Klepet

[ctx: NetworkModel|]
en: Topic
sl: Tema

[ctx: NetworkModel|]
en: Nick Count
sl: Št. vzdevkov

[ctx: NetworkModelController|]
en: Do you want to delete the following buffer(s) permanently? | Do you want to delete the following buffer(s) permanently?
sl[0]: Ali želite trajno izbrisati naslednji %n prikaz?
sl[1]: Ali želite trajno izbrisati naslednja %n prikaza?
sl[2]: Ali želite trajno izbrisati naslednje %n prikaze?
sl[3]: Ali želite trajno izbrisati naslednjih %n prikazov?

[ctx: NetworkModelController|]
en: ...and <b>%1</b> more<br><br>
sl: ... in še <b>%1</b> več<br><br>

[ctx: NetworkModelController|]
en: <b>Note:</b> This will delete all related data, including all backlog data, from the core's database and cannot be undone.
sl: <b>Opomba:</b> s tem iz podatkovne zbirke jedra izbrišete vse povezane podatke, vključno z dnevnikom sporočil. Tega kasneje ni mogoče razveljaviti.

[ctx: NetworkModelController|]
en: <br>Active channel buffers cannot be deleted, please part the channel first.
sl: <br>Dejavnih prikazov kanalov ni mogoče izbrisati. Najprej zapustite kanale.

[ctx: NetworkModelController|]
en: Remove buffers permanently?
sl: Ali trajno izbrišem prikaze?

[ctx: NetworkModelController::JoinDlg|]
en: Join Channel
sl: Pridruži se kanalu

[ctx: NetworkModelController::JoinDlg|]
en: Network:
sl: Omrežje:

[ctx: NetworkModelController::JoinDlg|]
en: Channel:
sl: Kanal:

[ctx: NetworkModelController::JoinDlg|]
en: Password:
sl: Geslo:

[ctx: NetworkPage|]
en: Setup Network Connection
sl: Nastavitev omrežne povezave

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Form
sl: Obrazec

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Re&name...
sl: Preime&nuj ...

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: &Add...
sl: Dod&aj ...

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: De&lete
sl: Iz&briši

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Network Details
sl: Podrobnosti omrežja

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Identity:
sl: Istovetnost:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: ...
sl: …

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Servers
sl: Strežniki

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Manage servers for this network
sl: Upravljanje strežnikov za to omrežje

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: &Edit...
sl: Ur&edi ...

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Move upwards in list
sl: Premakni gor po seznamu

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Move downwards in list
sl: Premakni dol po seznamu

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Commands
sl: Ukazi

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Configure automatic identification or misc. commands to be executed after connecting to a server
sl: Nastavite samodejno identificacijo ali druge ukaze, ki naj se izvedejo po povezavi s strežnikom

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Commands to execute on connect:
sl: Ukazi, izvedeni po povezavi:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Specify a list of IRC commands to be executed upon connect.
    Note that Quassel IRC automatically rejoins channels, so /join will rarely be needed here!
sl: Podajte seznam ukazov IRC, ki naj se izvedejo po povezavi.
    Zapomnite si, da se Quassel samodejno znova pridruži kanalom, zato /join tu verjetno ne bo potreben!

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Connection
sl: Povezava

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Automatically reconnect to the IRC network after connection failures
sl: Po omrežnih težavah se samodejno znova poveži v omrežje IRC

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Automatic Reconnect
sl: Samodejno ponovno povezovanje

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Wait
sl: Čakaj

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: between retries
sl: med ponovnimi poskusi

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Number of retries:
sl: Število ponovnih poskusov:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Unlimited
sl: Neomejeno

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Rejoin all channels after reconnect
sl: Po ponovni povezavi se pridruži vsem kanalom

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Auto Identify
sl: Samodejna identifikacija

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Use SASL Authentication
sl: Uporabi overjanje SASL

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Account:
sl: Račun:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Password:
sl: Geslo:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> because the identity has an ssl certificate set, SASL EXTERNAL will be used.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Opomba:</span> ker ima ta istovetnost nastavljeno potrdilo SSL, bo uporabljen SASL EXTERNAL.</p></body></html>

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Service:
sl: Storitev:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Encodings
sl: Kodiranja

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Control encodings for in- and outgoing messages
sl: Nadzor nad kodiranjem prejetih in poslanih sporočil

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Use Custom Encodings
sl: Uporabi kodiranja po meri

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Specify which encoding your messages will be sent in.
    UTF-8 should be a sane choice for most networks.
sl: Določite, s katerim kodiranjem bodo poslana vaša sporočila.
    Za večino omrežij bi morala biti UTF-8 razumna izbira.

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Send messages in:
sl: Pošlji sporočila z:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Receive fallback:
sl: Zasilen za prejeta:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Server encoding:
sl: Kodiranje strežnika:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Networks
sl: Omrežja

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: <b>The following problems need to be corrected before your changes can be applied:</b><ul>
sl: <b>Preden se uveljavijo spremembe, je potrebno odpraviti naslednje težave:</b><ul>

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: <li>All networks need at least one server defined</li>
sl: <li>Vsako omrežje mora imeti določen vsaj en strežnik</li>

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Invalid Network Settings
sl: Neveljavne nastavitve omrežja

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Delete Network?
sl: Izbrišem omrežje?

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Do you really want to delete the network "%1" and all related settings, including the backlog?
sl: Ali resnično želite izbrisati omrežje »%1« in vse z njim povezane nastavitve, vključno z dnevnikom sporočil?

[ctx: NickEditDlg|]
en: Edit Nickname
sl: Urejanje vzdevka

[ctx: NickEditDlg|]
en: Please enter a valid nickname:
sl: Vnesite veljaven vzdevek:

[ctx: NickEditDlg|]
en: A valid nickname may contain letters from the English alphabet, digits, and the special characters {, }, [, ], \, |, `, ^, _ and -.
sl: Veljaven vzdevek lahko vsebuje znake angleške abecede, števke in posebne znake {, }, [, ], \, |, `, ^, _ ter -.

[ctx: NickEditDlg|]
en: Add Nickname
sl: Dodaj vzdevek

[ctx: NotificationsSettingsPage|]
en: Interface
sl: Vmesnik

[ctx: NotificationsSettingsPage|]
en: Notifications
sl: Obvestila

[ctx: PasswordChangeDlg|]
en: Change Password
sl: Spremeni geslo

[ctx: PasswordChangeDlg|]
en: Old password:
sl: Staro geslo:

[ctx: PasswordChangeDlg|]
en: New Password:
sl: Novo geslo:

[ctx: PasswordChangeDlg|]
en: Confirm password:
sl: Potrdite geslo:

[ctx: PasswordChangeDlg|]
en: This changes the password for your username <b>%1</b> on the Quassel Core running at <b>%2</b>.
sl: To spremeni geslo za uporabniško ime <b>%1</b> na jedru Quassel, ki teče na <b>%2</b>.

[ctx: PasswordChangeDlg|]
en: Password Not Changed
sl: Geslo ni bilo spremenjeno

[ctx: PasswordChangeDlg|]
en: <b>Password change failed</b>
sl: <b>Sprememba gesla ni uspela</b>

[ctx: PasswordChangeDlg|]
en: The core reported an error when trying to change your password. Make sure you entered your old password correctly!
sl: Med poskusom spreminjanja gesla je jedro sporočilo napako. Prepričajte se, da ste vnesli pravilno staro geslo!

[ctx: QObject|]
en: Requesting a total of up to %1 backlog messages for %2 buffers
sl: Zahtevanje največ %1 sporočil iz dnevnika za %2 prikazov

[ctx: QObject|]
en: Requesting up to %1 of all unread backlog messages (plus additional %2)
sl: Zahtevanje največ %1 neprebranih sporočil iz dnevnika (in dodatnih %2)

[ctx: QObject|]
en: Requesting a total of up to %1 unread backlog messages for %2 buffers
sl: Zahtevanje največ %1 neprebranih sporočil iz dnevnika za %2 prikazov

[ctx: QObject|]
en: Welcome to Quassel IRC
sl: Dobrodošli v Quassel IRC

[ctx: QObject|]
en: This wizard will help you to set up your default identity and your IRC network connection.<br>This only covers basic settings. You can cancel this wizard any time and use the settings dialog for more detailed changes.
sl: Ta čarovnik vam bo pomagal pri nastavitvi privzete istovetnosti in povezave v omrežje IRC.<br>Zaobjete so le osnovne nastavitve. Tega čarovnika lahko prekličete kadarkoli in za podrobnejše spremembe uporabite nastavitveno okno.

[ctx: QssParser|]
en: Invalid block declaration: %1
sl: Neveljavna deklaracija bloka: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid palette role assignment: %1
sl: Neveljavna dodelitev vloge barvnega nabora: %1

[ctx: QssParser|]
en: Unknown palette role name: %1
sl: Neznano ime vloge barvnega nabora: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid subelement name in %1
sl: Neveljavno ime podpredmeta v %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid message type in %1
sl: Neveljavna vrsta sporočila v %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid condition %1
sl: Neveljaven pogoj %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid message label: %1
sl: Neveljavna oznaka sporočila: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid senderhash specification: %1
sl: Neveljavno določilo razpršila vzdevka: %1

[ctx: QssParser|]
en: Senderhash can be at most "0x0f"!
sl: Razpršilo vzdevka je lahko največ »0x0f«!

[ctx: QssParser|]
en: Invalid format name: %1
sl: Neveljavno ime oblike: %1

[ctx: QssParser|]
en: Illegal IRC color specification (must be between 00 and 0f): %1
sl: Neveljavno določilo barve za IRC (mora biti med 00 in 0F): %1

[ctx: QssParser|]
en: Unhandled condition: %1
sl: Neobravnavan pogoj: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid proplist %1
sl: Neveljaven seznam lastnosti: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid chatlist item type %1
sl: Neveljavna vrsta predmeta na seznamu klepetov: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid chatlist state %1
sl: Neveljavno stanje seznama klepetov: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid property declaration: %1
sl: Neveljavno določilo lastnosti: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid font property: %1
sl: Neveljavna lastnost pisave: %1

[ctx: QssParser|]
en: Unknown ChatLine property: %1
sl: Neznana lastnost za vrstico klepeta: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid palette color role specification: %1
sl: Neveljavno določilo vloge barve barvnega nabora: %1

[ctx: QssParser|]
en: Unknown palette color role: %1
sl: Neznana vloga barve barvnega nabora: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid gradient declaration: %1
sl: Neveljavno določilo preliva: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid gradient stops list: %1
sl: Neveljaven seznam postankov preliva: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid font specification: %1
sl: Neveljavno določilo pisave: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid font style specification: %1
sl: Neveljavno določilo sloga pisave: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid font weight specification: %1
sl: Neveljavno določilo debeline pisave: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid font size specification: %1
sl: Neveljavno določilo velikosti pisave: %1

[ctx: QtMultimediaNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Select Audio File
sl: Izberite zvočno datoteko

[ctx: QtMultimediaNotificationConfigWidget|]
en: Form
sl: Obrazec

[ctx: QtMultimediaNotificationConfigWidget|]
en: Play a sound
sl: Predvajaj zvok

[ctx: QtMultimediaNotificationConfigWidget|]
en: Prelisten to the selected sound
sl: Poslušajte izbrani zvok

[ctx: QtMultimediaNotificationConfigWidget|]
en: Select the sound file to play
sl: Izberite zvočno datoteko za predvajanje

[ctx: Quassel|]
en: Quassel IRC is a modern, distributed IRC client.
sl: Quassel IRC je moderen, porazdeljen odjemalec za IRC

[ctx: Quassel::secondsToString()|]
en: year
sl: let

[ctx: Quassel::secondsToString()|]
en: day
sl: dni

[ctx: Quassel::secondsToString()|]
en: h
sl: ur

[ctx: Quassel::secondsToString()|]
en: sec
sl: sek

[ctx: QueryBufferItem|]
en: Realname
sl: Pravo ime

[ctx: QueryBufferItem|]
en: Hostmask
sl: Maska gostitelja

[ctx: QueryBufferItem|]
en: Operator
sl: Operater

[ctx: QueryBufferItem|]
en: Server
sl: Strežnik

[ctx: ReceiveFileDlg|]
en: Incoming File Transfer
sl: Dohodni prenos datoteke

[ctx: ReceiveFileDlg|]
en: <b>%1</b> wants to send you a file:<br>%2 (%3 bytes)
sl: <b>%1</b> vam želi poslati datoteko:<br>%2 (%3 bajtov)

[ctx: RemotePeer|]
en: Disconnecting...
sl: Prekinjanje povezave ...

[ctx: SaveIdentitiesDlg|]
en: Sync With Core
sl: Uskladi z jedrom

[ctx: SaveIdentitiesDlg|]
en: Syncing data with core, please wait...
sl: Usklajevanje podatkov z jedrom, počakajte ...

[ctx: SaveIdentitiesDlg|]
en: Abort
sl: Prekini

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Server Info
sl: Podatki o strežniku

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Server address:
sl: Naslov strežnika:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Port:
sl: Vrata:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Password:
sl: Geslo:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Advanced
sl: Napredno

[ctx: ServerEditDlg|]
en: SSL Version:
sl: Različica SSL:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Use only TLSv1 unless you know what you are doing!
sl: Uporabite le TLSv1, razen če veste kaj delate!

[ctx: ServerEditDlg|]
en: SSLv3 (insecure)
sl: SSLv3 (ni varno)

[ctx: ServerEditDlg|]
en: SSLv2 (insecure)
sl: SSLv2 (ni varno)

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Use a Proxy
sl: Uporabi pos. strž.

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Proxy Type:
sl: Vrsta pos. strž.:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Proxy Host:
sl: Gostitelj pos. strž.:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Proxy Username:
sl: Uporabniško ime pos. strž.:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Proxy Password:
sl: Geslo pos. strž.:

[ctx: SettingsDlg|]
en: Configure Quassel
sl: Nastavi Quassel

[ctx: SettingsDlg|]
en: Settings
sl: Nastavitve

[ctx: SettingsDlg|]
en: Save changes
sl: Shrani spremembe

[ctx: SettingsDlg|]
en: There are unsaved changes on the current configuration page. Would you like to apply your changes now?
sl: Na trenutni strani z nastavitvami so neshranjene spremembe. Ali želite sedaj uveljaviti spremembe?

[ctx: SettingsDlg|]
en: Configure %1
sl: Nastavi %1

[ctx: SettingsDlg|]
en: Reload Settings
sl: Znova naloži nastavitve

[ctx: SettingsDlg|]
en: Do you like to reload the settings, undoing your changes on this page?
sl: Ali želite znova naložiti nastavitve, pri čemer se spremembe izgubijo?

[ctx: SettingsDlg|]
en: Restore Defaults
sl: Obnovi privzete vrednosti

[ctx: SettingsDlg|]
en: Do you like to restore the default values for this page?
sl: Ali želite obnoviti privzete vrednosti za to stran?

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Configure Quassel
sl: Nastavi Quassel

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Settings
sl: Nastavitve

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Configure %1
sl: Nastavi %1

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Reload Settings
sl: Znova naloži nastavitve

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Do you like to reload the settings, undoing your changes on this page?
sl: Ali želite znova naložiti nastavitve, pri čemer se spremembe izgubijo?

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Restore Defaults
sl: Obnovi privzete vrednosti

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Do you like to restore the default values for this page?
sl: Ali želite obnoviti privzete vrednosti za to stran?

[ctx: ShortcutsModel|]
en: Action
sl: Dejanje

[ctx: ShortcutsModel|]
en: Shortcut
sl: Bližnjica

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Form
sl: Obrazec

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Search:
sl: Poišči:

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Shortcut for Selected Action
sl: Bližnjica za izbrano dejanje

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Default:
sl: Privzeto:

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: None
sl: Nobenega

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Custom:
sl: Po meri:

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Interface
sl: Vmesnik

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Shortcuts
sl: Bližnjice

[ctx: SignalProxy|]
en: Disconnecting
sl: Prekinjanje povezave

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Network name:
sl: Ime omrežja:

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: The name of the IRC network you are configuring
sl: Ime omrežja IRC, ki ga nastavljate

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Servers
sl: Strežniki

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: A list of IRC servers belonging to this network
sl: Seznam strežnikov, ki spadajo v to omrežje

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Edit this server entry
sl: Uredi izbran vnos strežnika

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: &Edit...
sl: Ur&edi ...

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Add another IRC server
sl: Doda nov strežnik za IRC

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: &Add...
sl: Dod&aj ...

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Remove this server entry from the list
sl: Odstrani ta vnos strežnika s seznama

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: De&lete
sl: Iz&briši

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Move upwards in list
sl: Premakni gor po seznamu

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: ...
sl: …

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Move downwards in list
sl: Premakni dol po seznamu

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Join Channels Automatically
sl: Samodejno se pridruži kanalom

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: A list of IRC channels you will join automatically after connecting to the network
sl: Seznam kanalov IRC, katerim se boste po vzpostavljeni povezavi v omrežje pridružili samodejno

[ctx: SnoreNotificationBackend|]
en: Private Message
sl: Zasebno sporočilo

[ctx: SnoreNotificationConfigWidget|]
en: Form
sl: Obrazec

[ctx: SnoreNotificationConfigWidget|]
en: Enable Snore
sl: Omogoči smrčanje

[ctx: SonnetSettingsPage|]
en: Interface
sl: Vmesnik

[ctx: SqliteStorage|]
en: SQLite is a file-based database engine that does not require any setup. It is suitable for small and medium-sized databases that do not require access via network. Use SQLite if your Quassel Core should store its data on the same machine it is running on, and if you only expect a few users to use your core.
sl: SQLite je pogon za zbirko podatkov, ki temelji na datotekah in ne potrebuje nobenega nastavljanja. Primeren je za male in srednje-velike podatkovne zbirke, ki ne potrebujejo dostopa prek omrežja. Uporabite SQLite, če naj jedro Quassel shranjuje svoje podatke na računalniku, kjer teče, in če bo jedro uporabljalo malo uporabnikov.

[ctx: SslInfoDlg|]
en: Security Information
sl: Podrobnosti o varnosti

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Hostname:</b>
sl: <b>Ime gostitelja:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>IP address:</b>
sl: <b>Naslov IP:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Encryption:</b>
sl: <b>Šifriranje:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Protocol:</b>
sl: <b>Protokol:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Certificate chain:</b>
sl: <b>Veriga potrdil:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: Subject
sl: Zadeva

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Common name:</b>
sl: <b>Splošno ime:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Organization:</b>
sl: <b>Organizacija:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Organizational unit:</b>
sl: <b>Organizacijska enota:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Country:</b>
sl: <b>Država:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>State or province:</b>
sl: <b>Dežela ali pokrajina:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Locality:</b>
sl: <b>Krajevnost:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: Issuer
sl: Izdajatelj

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Validity period:</b>
sl: <b>Obdobje veljavnosti:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>MD5 digest:</b>
sl: <b>Izvleček MD5:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>SHA1 digest:</b>
sl: <b>Izvleček SHA1:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>SHA256 digest:</b>
sl: <b>Izvleček SHA256:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Trusted:</b>
sl: <b>Zaupano:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: Yes
sl: Da

[ctx: SslInfoDlg|]
en: No, for the following reasons:<ul>
sl: Ne, zaradi naslednjih razlogov:<ul>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: %1 to %2
sl: %1 do %2

[ctx: StatusBufferItem|]
en: Status Buffer
sl: Prikaz stanja

[ctx: SystemTray|]
en: &Minimize
sl: S&krči

[ctx: SystemTray|]
en: &Restore
sl: &Obnovi

[ctx: SystrayAnimationConfigWidget|]
en: Form
sl: Obrazec

[ctx: SystrayNotificationBackend|]
en: %n pending highlight(s) | %n pending highlight(s)
sl[0]: %n čakajoč poudarek
sl[1]: %n čakajoča poudarka
sl[2]: %n čakajoči poudarki
sl[3]: %n čakajočih poudarkov

[ctx: SystrayNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Show a message in a popup
sl: Prikaži sporočilo v pojavnem oknu

[ctx: TabCompleter|]
en: Tab completion
sl: Dopolnjevanje s tabulatorjem

[ctx: TaskbarNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Activate dock entry, timeout:
sl: Omogoči vnos sidrišča, časovna omejitev:

[ctx: TaskbarNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Mark taskbar entry, timeout:
sl: Označi vnos v opravilni vrstici, časovna omejitev:

[ctx: TaskbarNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Unlimited
sl: Neomejeno

[ctx: TaskbarNotificationBackend::ConfigWidget|]
en:  seconds
sl:  s

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Connect
sl: Poveži se

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Connect to IRC
sl: Poveži se na IRC

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Disconnect
sl: Prekini povezavo

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Disconnect from IRC
sl: Prekini povezavo z IRC-em

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Connect to all
sl: Poveži se z vsemi

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Disconnect from all
sl: Prekini povezavo z vsemi

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Part
sl: Zapusti

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Leave currently selected channel
sl: Zapusti trenutno izbrani kanal

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Join
sl: Pridruži se

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Join a channel
sl: Pridruži se kanalu

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Query
sl: Poizvedba

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Start a private conversation
sl: Začni zaseben pogovor

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Request user information
sl: Zahtevaj podrobnosti o uporabniku

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Give operator privileges to user
sl: Uporabniku dodeli dovoljenja operaterja

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Deop
sl: Razop

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Take operator privileges from user
sl: Uporabniku odvzemi dovoljenja operaterja

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Voice
sl: Glasovna pravica

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Give voice to user
sl: Uporabniku dodeli glasovno pravico

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Devoice
sl: Odvzemi glasovno pravico

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Take voice from user
sl: Uporabniku odvzemi glasovno pravico

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Kick
sl: Brcni

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Remove user from channel
sl: Uporabnika odstrani iz kanala

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Ban
sl: Izobči

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Ban user from channel
sl: Uporabnika izobči iz kanala

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Kick/Ban
sl: Brcni/izobči

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Remove and ban user from channel
sl: Uporabnika odstrani in izobči iz kanala

[ctx: TopicWidget|]
en: Form
sl: Obrazec

[ctx: TopicWidget|]
en: ...
sl: …

[ctx: TopicWidget|]
en: Users: %1
sl: Uporabniki: %1

[ctx: TopicWidget|]
en: Lag: %1 msecs
sl: Zakasnitev: %1 ms

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: Form
sl: Obrazec

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: Custom font:
sl: Pisava po meri:

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: Resize dynamically to fit contents
sl: Dinamično spremeni velikost glede na vsebino

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: On hover only
sl: Samo ob prehodu nad

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: Interface
sl: Vmesnik

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: Topic Widget
sl: Gradnik s temo

[ctx: Transfer|]
en: New
sl: Nov

[ctx: TransferModel|]
en: Type
sl: Vrsta

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Nick Message
en: You are now known as %DN%1%DN
sl: Sedaj ste znani kot %DN%1%DN

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
en: %DN%1%DN is now known as %DN%2%DN
sl: %DN%1%DN je sedaj znan kot %DN%2%DN

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Mode Message
en: User mode: %DM%1%DM
sl: Uporabniški način: %DM%1%DM

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
en: Mode %DM%1%DM by %DN%2%DN
sl: Način %DM%1%DM od %DN%2%DN

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Join Message
en: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH has joined %DC%4%DC
sl: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH se je pridružil %DC%4%DC

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Part Message
en: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH has left %DC%4%DC
sl: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH je zapustil %DC%4%DC

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Quit Message
en: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH has quit
sl: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH je končal

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Kick Message
en: %DN%1%DN has kicked %DN%2%DN from %DC%3%DC
sl: %DN%1%DN je brcnil %DN%2%DN iz %DC%3%DC

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Day Change Message
en: {Day changed to %1}
sl: {dan se je spremenil na %1}

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
en: Netsplit between %DH%1%DH and %DH%2%DH ended. Users joined:
sl: Združitev omrežij %DH%1%DH in %DH%2%DH Uporabniki, ki so se pridružili:

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
en: %DN%1%DN (%2 more)
sl: %DN%1%DN (še %2)

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
en: Netsplit between %DH%1%DH and %DH%2%DH. Users quit:
sl: Ločitev omrežij %DH%1%DH in %DH%2%DH. Uporabniki, ki so končali:

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Owner(s) | %n Owner(s)
sl[0]: %n lastnik
sl[1]: %n lastnika
sl[2]: %n lastniki
sl[3]: %n lastnikov

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Admin(s) | %n Admin(s)
sl[0]: %n skrbnik
sl[1]: %n skrbnika
sl[2]: %n skrbniki
sl[3]: %n skrbnikov

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Operator(s) | %n Operator(s)
sl[0]: %n operater
sl[1]: %n operaterja
sl[2]: %n operaterji
sl[3]: %n operaterjev

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Half-Op(s) | %n Half-Op(s)
sl[0]: %n pol-operater
sl[1]: %n pol-operaterja
sl[2]: %n pol-operaterji
sl[3]: %n pol-operaterjev

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Voiced | %n Voiced
sl[0]: %n z glasovno pravico
sl[1]: %n z glasovno pravico
sl[2]: %n z glasovno pravico
sl[3]: %n z glasovno pravico

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n User(s) | %n User(s)
sl[0]: %n uporabnik
sl[1]: %n uporabnika
sl[2]: %n uporabniki
sl[3]: %n uporabnikov
