Quassel IRC - en to cs translation catalogue (1014 entries)

[ctx: AboutData|]
en: A modern, distributed IRC client
cs: Moderní, distribuovaný IRC klient

[ctx: AboutData|]
en: Fixes
cs: Opravy

[ctx: AboutData|]
en: SASL support
cs: SASL podpora

[ctx: AboutData|]
en: D-Bus notifications
cs: D-Bus upozornění

[ctx: AboutData|]
en: Bugfixes
cs: Opravy chyb

[ctx: AboutData|]
en: Czech translation
cs: Český překlad

[ctx: AboutData|]
en: Original "All-Seeing Eye" logo
cs: Originální logo "Vševidoucí oko"

[ctx: AboutData|]
en: Ukrainian translation
cs: Ukrajinský překlad

[ctx: AboutData|]
en: Portuguese translation
cs: Portugalský překlad

[ctx: AboutDlg|]
en: About Quassel
cs: O aplikaci Quassel

[ctx: AboutDlg|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:15pt; font-weight:600; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Quassel IRC</p></body></html>
cs: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">￼p, li { white-space: pre-wrap; }￼</style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:15pt; font-weight:600; font-style:normal;">￼<p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Quassel IRC</p></body></html>

[ctx: AboutDlg|]
en: &About
cs: O &aplikaci

[ctx: AboutDlg|]
en: A&uthors
cs: A&utoři

[ctx: AboutDlg|]
en: &Contributors
cs: Přispěva&telé

[ctx: AboutDlg|]
en: &Thanks To
cs: Podě&kování

[ctx: AboutDlg|]
en: Quassel IRC is mainly developed by:
cs: Hlavní vývojáři Quassel IRC:

[ctx: AboutDlg|]
en: We would like to thank the following contributors (in alphabetical order) and everybody we forgot to mention here:
cs: Rádi bychom poděkovali následujícím přispěvatelům (v abecedním pořadí) a také všem, na které jsme zde zapomněli:

[ctx: AboutDlg|]
en: ...and anybody else finding and reporting bugs, giving feedback, helping others and being part of the community!
cs: ... a všichni ostatní kdo hledají a hlásí chyby, posílají zpětnou vazbu, pomáhají ostatním a jsou součástí komunity!

[ctx: AbstractSqlStorage|]
en: Upgrade failed...
cs: Aktualizace selhala...

[ctx: AliasesModel|]
en: <b>The shortcut for the alias</b><br />It can be used as a regular slash command.<br /><br /><b>Example:</b> "foo" can be used per /foo
cs: <b>Zkratka pro alternativu</b><br />Lze ji použít jako běžný lomítkový příkaz.<br /><br /><b>Příklad:</b> "foo" lze zavolat pomocí /foo

[ctx: AliasesModel|]
en: Expansion
cs: Rozšířený výraz

[ctx: AliasesSettingsPage|]
en: New
cs: Nová

[ctx: AliasesSettingsPage|]
en: Delete
cs: Smazat

[ctx: AliasesSettingsPage|]
en: Aliases
cs: Aliasy

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Language:
cs: Jazyk:

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Set the application language. Requires restart!
cs: Zvolte jazyk aplikace. Vyžaduje restart!

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: <Untranslated>
cs: <Nepřeloženo>

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: <System Default>
cs: <Systémové výchozí>

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Set application style
cs: Zvolte styl aplikace

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Use custom stylesheet
cs: Používat vlastní soubor stylu

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Show system tray icon
cs: Zobrazovat ikonu v systémové části panelu

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Hide to tray on close button
cs: Při zavření skrýt do systémové části panelu

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Message Redirection
cs: Přesměrování zpráv

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: User Notices:
cs: Uživatelská oznámení:

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Server Notices:
cs: Oznámení serveru:

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Default Target
cs: Výchozí cíl

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Status Window
cs: Okno stavu

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Current Chat
cs: Aktuální rozhovor

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Errors:
cs: Chyby:

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Interface
cs: Rozhraní

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Automatic
cs: Automatický

[ctx: AppearanceSettingsPage|]
en: Please choose a stylesheet file
cs: Prosím vyberte soubor stylu

[ctx: AwayLogView|]
en: Away Log
cs: Logování v nepřítomnosti

[ctx: AwayLogView|]
en: Show Network Name
cs: Zobrazit název sítě

[ctx: AwayLogView|]
en: Show Buffer Name
cs: Zobrazit název záložky

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Number of messages to be requested from the core when using scrolling up in the buffer view.
cs: Počet zpráv které se stáhnou z jádra při rolování myší ve zobrazené záložce.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Dynamic backlog amount:
cs: Dynamická velikost získávané historie:

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Backlog request method:
cs: Metoda požadování historie:

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Fixed amount per chat
cs: Pevné množství za záložku

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Unread messages per chat
cs: Nepřečtené zprávy za záložku

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Globally unread messages
cs: Celkově nepřečtené zprávy

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: The simplest requester. It fetches a fixed amount of lines for each chat window from the backlog.
cs: Nejjednodušší požadavek. Stáhne přesný počet řádků pro každou záložku z historie.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Initial backlog amount:
cs: Výchozí množství historie:

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: This requester fetches unread messages for each chat window individually. The amount of lines can be limited per chat.
    
    You can also choose to fetch additional older chatlines to provide a better context.
cs: Tento požadavek stáhne nepřečtené zprávy individuálně pro každou záložku. Množství řádek lze limitovat pro celý rozhovor.
    
    Také můžete vybrat množství dodatečně stahovaných starších zpráv pro lepší srozumitelnost.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Maximum amount of messages to be fetched per buffer.
cs: Maximální množství zpráv, které se stáhnou pro každou záložku.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Limit:
cs: Omezení:

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Unlimited
cs: Neomezeně

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Amount of messages to be fetched in addition to the unread messages. The Limit does not apply here.
cs: Množství zpráv které se stáhnou dodatečně k nepřečteným zprávám. Omezení zde neplatí.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Additional Messages:
cs: Dodatečné zprávy:

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: This requester fetches all messages newer than the oldest unread message for all chats.
    
    Note: This requester is not recommended if you use hidden chat windows or have inactive chats (i.e.: no stale queries or channels).
    It is useful to limit the total amount of the backlog and is probably the fastest.
    
    You can also chose to fetch additional older chatlines to provide a better context.
cs: Tento požadavek stáhne všechny zprávy novější nežli nejstarší nepřečtené zprávy pro všechny záložky.
    
    Poznámka: Tento požadavek není doporučen pokud používáte skryté, nebo neaktivní, záložky (tedy žádné nepoužívané místnosti ani kanály)
    Je užitečný k omezení celkového získávání historie a je pravděpodobně nejrychlejší.
    
    Můžete také vybrat dodatečné zprávy pro získání lepšího přehledu.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Maximum amount of messages to be fetched over all buffers.
cs: Maximální množství zpráv stažené pro všechny záložky.

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Interface
cs: Rozhraní

[ctx: BacklogSettingsPage|]
en: Backlog Fetching
cs: Stahování historie

[ctx: BufferView|]
en: Merge buffers permanently?
cs: Sloučit trvale záložky?

[ctx: BufferView|]
en: Do you want to merge the buffer "%1" permanently into buffer "%2"?
     This cannot be reversed!
cs: Opravdu chcete trvale sloučit záložku "%1" do záložky "%2"?
    ￼Tuto operaci nelze vzít zpět!

[ctx: BufferViewEditDlg|]
en: Please enter a name for the chat list:
cs: Prosím zadejte název pro seznam místností:

[ctx: BufferViewEditDlg|]
en: Add Chat List
cs: Přidat seznam místností

[ctx: BufferViewFilter|]
en: Show / Hide Chats
cs: Zobrazit / Skrýt rozhovory

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Re&name...
cs: Přejme&novat...

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: &Add...
cs: Přid&at...

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: De&lete
cs: &Smazat

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Chat List Settings
cs: Nastavení seznamu rozhovorů

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Network:
cs: Síť:

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: All
cs: Vše

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: This option is not available when all Networks are visible.
    In this mode no separate status buffer is displayed.
cs: Tato možnost není dostupná když jsou viditelné všechny sítě
    V daném režimu nejsou zobrazeny separátní záložky stavu.

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Show status window
cs: Zobrazit stavové okno

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Show channels
cs: Zobrazit kanály

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Show queries
cs: Zobrazit rozhovory

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Hide inactive chats
cs: Skrýt neaktivní

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Hide inactive networks
cs: Skrýt neaktivní sítě

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Add new chats automatically
cs: Přidávat nové automaticky

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Sort alphabetically
cs: Seřadit abecedně

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Minimum Activity:
cs: Minimální aktivita:

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: No Activity
cs: Žádná aktivita

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Other Activity
cs: Další aktivity

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: New Message
cs: Nová zpráva

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Highlight
cs: Zvýraznění

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Preview:
cs: Náhled:

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Interface
cs: Rozhraní

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Custom Chat Lists
cs: Vlastní seznamy rozhovorů

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Delete Chat List?
cs: Smazat seznam rozhovorů?

[ctx: BufferViewSettingsPage|]
en: Do you really want to delete the chat list "%1"?
cs: Opravdu chcete smazat seznam rozhovorů "%1"?

[ctx: BufferViewWidget|]
en: BufferView
cs: Pohled na záložky

[ctx: BufferWidget|]
en: Zoom In
cs: Přiblížit

[ctx: BufferWidget|]
en: Zoom Out
cs: Oddálit

[ctx: BufferWidget|]
en: Actual Size
cs: Současná velikost

[ctx: BufferWidget|]
en: Set Marker Line
cs: Nastavit značící řádku

[ctx: BufferWidget|]
en: Go to Marker Line
cs: Přejít na značící řádku

[ctx: ChannelBufferItem|]
en: Users
cs: Uživatelé

[ctx: ChannelBufferItem|]
en: Topic
cs: Téma

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Channel List
cs: Seznam kanálů

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Search Pattern:
cs: Vyhledávaný text:

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Toggle between simple and advanced mode.
    Advanced mode allows one to pass search strings to the IRC Server.
cs: Přepnout mezi jednoduchým a pokročilým módem.￼Pokročilý mód umožňuje předat vyhledávaný řetězec IRC Serveru.

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Show Channels
cs: Zobrazit kanály

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Filter:
cs: Filtr:

[ctx: ChannelListDlg|]
en: Errors Occurred:
cs: Zaznamenané chyby:

[ctx: ChannelListDlg|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Lucida Grande'; font-size:13pt;">SUPER EVIL CATASTROPHIC ERROR!!11</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Lucida Grande'; font-size:13pt;"></p></body></html>
cs: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Lucida Grande'; font-size:13pt;">ZOMG POLARNI LEDY OPRAVDU ROZTALY, TOHLE QUASSEL NEUSTOJI!!11</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Lucida Grande'; font-size:13pt;"></p></body></html>

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Operation Mode:
cs: Operační režim:

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Operation modes:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"><span style=" font-weight:400; text-decoration: underline;">Opt-In:</span> <span style=" font-weight:400;">Only buffers on the right side are shown in chatmonitor</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" text-decoration: underline;">Opt-Out:</span> Buffers on the right side will be ignored in chatmonitor</p></body></html>
cs: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Operační režimy:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"><span style=" font-weight:400; text-decoration: underline;">Opt-In:</span> <span style=" font-weight:400;">Monitor místností zobrazuje pouze záložky na pravé straně.</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" text-decoration: underline;">Opt-Out:</span>Monitor místností ignoruje záložky na pravé straně.</p></body></html>

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Available:
cs: Dostupné:

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Move selected buffers to the left
cs: Přesune vybrané záložky doleva

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Move selected buffers to the right
cs: Přesune vybrané záložky doprava

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Show:
cs: Zobrazit:

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Show highlights in chatmonitor even if the originating buffer is ignored
cs: Zobrazovat zvýraznění v monitoru místností i v případě, že záložka je ignorována

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Always show highlighted messages
cs: Vždy zobrazovat zvýrazněné zprávy

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Show own messages
cs: Zobrazovat vlastní zprávy

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Display messages from backlog on reconnect
cs: Zobrazit starší zprávy při připojení

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Show messages from backlog
cs: Zobrazit starší zprávy

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Include read messages from backlog on reconnect
cs: Zahrnout starší přečtené zprávy při připojení

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Include read messages
cs: Zahrnout přečtené zprávy

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Interface
cs: Rozhraní

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Chat Monitor
cs: Monitor místností

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Ignore:
cs: Ignorovat:

[ctx: ChatMonitorSettingsPage|]
en: Backlog Fetching
cs: Stahování historie

[ctx: ChatMonitorView|]
en: Show Own Messages
cs: Zobrazit vlastní zprávy

[ctx: ChatMonitorView|]
en: Show Network Name
cs: Zobrazit název sítě

[ctx: ChatMonitorView|]
en: Show Buffer Name
cs: Zobrazit název záložky

[ctx: ChatMonitorView|]
en: Configure...
cs: Nastavit...

[ctx: ChatScene|]
en: Copy Selection
cs: Kopírovat označené

[ctx: ChatScene|]
en: Search '%1'
cs: Hledat '%1'

[ctx: ChatScene|]
en: Reset Column Widths
cs: Standartní šířka sloupců

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Show colored text in the chat window
cs: Zobrazit barevný text v okně rozhovoru

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Allow colored text (mIRC color codes)
cs: Povolit barevný text (mIRC kódy barev)

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Custom Colors
cs: Vlastní barvy

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Action:
cs: Akce:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Timestamp:
cs: Časová známka:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Channel message:
cs: Zpráva kanálu:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Highlight foreground:
cs: Popředí zvýrazněné:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Command message:
cs: Zprava příkazu:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Highlight background:
cs: Pozadí zvýrazněné:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Server message:
cs: Zpráva serveru:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Marker line:
cs: Značící řádka:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Error message:
cs: Chybová zpráva:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Background:
cs: Pozadí:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Use Sender Coloring
cs: Používat barvy pro odesílatele

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Own messages:
cs: Vlastní zprávy:

[ctx: ChatViewColorSettingsPage|]
en: Interface
cs: Rozhraní

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: case sensitive
cs: citlivost na velikost

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: search nick
cs: hledat přezdívku

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: search message
cs: hledat zprávu

[ctx: ChatViewSearchBar|]
en: ignore joins, parts, etc.
cs: Ignorovat vstupy, výstupy, atd.

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Custom chat window font:
cs: Vlastní font v okně rozhovoru:

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Show a website preview window when hovering the mouse over a web address
cs: Zobrazit náhledy WWW stránek při podržení myši nad URL

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Show previews of webpages on URL hover
cs: Zobrazí náhledy WWW stránek při podržení myši nad URL

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Set the marker line to the bottom of the current chat window when selecting another channel
cs: Nastavit značící linku na konec současného okna rozhovoru při výběru jiného kanálu

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Set marker line automatically when switching chats
cs: Nastavit značící linku automaticky při přepínání rozhovorů

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Set the marker line to the bottom of the current chat window when Quassel loses focus.
cs: Nastavit značící linku na konec současného okna rozhovoru pokud Quassel nebyl vidět

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Set marker line automatically when Quassel loses focus
cs: Nastavit značící linku automaticky

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: <html><head/><body><p>The URL to open with the selected text as the parameter. Place <span style=" font-weight:600;">%s</span> where selected text should go.</p><p>Eg:</p><p>https://www.google.com/search?q=<span style=" font-weight:600;">%s<br/></span>https://duckduckgo.com/?q=<span style=" font-weight:600;">%s</span></p></body></html>
cs: <html><head/><body><p>URL pro otevření s vybraným textem jako parametrem. Místo <span style=" font-weight:600;">%s</span> kam má být zadán vybraný text.</p><p>Např:</p><p>https://www.google.com/search?q=<span style=" font-weight:600;">%s<br/></span>https://duckduckgo.com/?q=<span style=" font-weight:600;">%s</span></p></body></html>

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Interface
cs: Rozhraní

[ctx: ChatViewSettingsPage|]
en: Chat View
cs: Okno rozhovoru

[ctx: Client|]
en: Identity already exists in client!
cs: Identita v klientu již existuje!

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Connecting to %1...
cs: Připojuji se k %1...

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Looking up %1...
cs: Vyhledávám %1...

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Connected to %1
cs: Připojeno k %1...

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Disconnecting from %1...
cs: Odpojeno od %1...

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Disconnected
cs: Odpojeno

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Reconnecting in compatibility mode...
cs: Znovu připojuji v kompatibilním módu...

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: <b>Incompatible Quassel Core!</b><br>None of the protocols this client speaks are supported by the core you are trying to connect to.
cs: <b>Nekompatibilní jádro aplikace Quassel!</b><br>Žádný z protokolů používaných klientem nejsou podporovány v jádru, ke kterému se snažíte připojit.

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Core speaks none of the protocols we support
cs: Jádro již nezveřejňuje podporované protokoly

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: <b>The Quassel Core you are trying to connect to is too old!</b><br>We need at least protocol v%1, but the core speaks v%2 only.
cs: <b>Jádro Quasselu, ke kterému se snažíte připojit, je příliš staré!</b><br> Potřebujeme protokol minimálně v%1, ale jádro používá pouze v%2.

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Incompatible protocol version, connection to core refused
cs: Verze protokolu není kompatibilní, připojení k jádru odmítnuto

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Synchronizing to core...
cs: Synchronizace s jádrem...

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: The core refused connection from this client
cs: Jádro zamítlo připojení z tohoto klientu

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Logging in...
cs: Probíhá přihlášení...

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Login canceled
cs: Přihlášení zrušeno

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Unencrypted connection cancelled
cs: Nešifrované spojení ukončeno

[ctx: ClientAuthHandler|]
en: Unencrypted connection canceled
cs: Nešifrované spojení zrušeno

[ctx: ClientBacklogManager|]
en: Processed %1 messages in %2 seconds.
cs: Zpracováno %1 zpráv v %2 vteřin.

[ctx: ClientBufferViewManager|]
en: All Chats
cs: Všechny místnosti

[ctx: ClientUserInputHandler|]
en: /JOIN expects a channel
cs: /JOIN očekává kanál

[ctx: ClientUserInputHandler|]
en: /QUERY expects at least a nick
cs: /QUERY očekává alespoň přezdívku

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Configure the IRC Connection
cs: Nastavení spojení k IRC serveru

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Enable Ping Timeout Detection
cs: Povolit detekci Ping Timeout

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Ping interval:
cs: Interval ping:

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en:  seconds
cs:  vteřin

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Disconnect after
cs: Odpojit po

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: missed pings
cs: zmeškaných ping

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: This enables periodic polling of user information using /WHO. This is mostly interesting for tracking users' away status.
cs: Toto nastavení povolí periodické zjišťování informací o uživatelích s použitím příkazu /WHO. Tato funkce je zajímavá pro zjišťování důvodu proč je uživatel pryč.

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Enable Automatic User Information Lookup (/WHO)
cs: Povolit automatické vyhledávání informací o uživatelích (/WHO)

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Update interval:
cs: Interval aktualizace:

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Ignore channels with more than:
cs: Ignorovat kanály s více než:

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en:  users
cs:  uživatelé

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Minimum delay between requests:
cs: Minimální přestávka mezi požadavky:

[ctx: ConnectionSettingsPage|]
en: Enable standard-compliant CTCP behavior
cs: Povolit chování odpovídající standardu CTCP

[ctx: ContentsChatItem|]
en: Copy Link Address
cs: Kopírovat adresu odkazu

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Connect
cs: Připojit

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Disconnect
cs: Odpojit

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Join
cs: Vstoupit

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Part
cs: Opustit

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Delete Chat(s)...
cs: Smazat rozhovor(y)...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Go to Chat
cs: Přejít na rozhovor

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Joins/Parts/Quits
cs: Příchody/odchody/ukončení

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Joins
cs: Vstupy

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Parts
cs: Opuštění

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Quits
cs: Ukončení

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Nick Changes
cs: Změny přezdívek

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Mode Changes
cs: Změny režimu

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Day Changes
cs: Změny dní

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Topic Changes
cs: Změny tématu

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Set as Default...
cs: Nastavit jako výchozí...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Use Defaults...
cs: Použít výchozí...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Join Channel...
cs: Vstoupit do kanálu...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Start Query
cs: Zahájit rozhovor

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Show Query
cs: Zobrazit rozhovor

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Whois
cs: Kdo je

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Version
cs: Verze

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Time
cs: Čas

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Client info
cs: Informace o klientu

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Custom...
cs: Vlastní...

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Give Operator Status
cs: Přidat práva dozorce

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Take Operator Status
cs: Odebrat status dozorce

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Give Half-Operator Status
cs: Udělit stav polooperátora

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Take Half-Operator Status
cs: Odebrat stav polooperátora

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Give Voice
cs: Rozkecat

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Take Voice
cs: Umlčet

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Kick From Channel
cs: Vyhodit z kanálu

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Ban From Channel
cs: Zablokovat pro kanál

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Kick && Ban
cs: Vyhodit && Zablokovat

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Hide Chat(s) Temporarily
cs: Dočasně skrýt záložku(y)

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Hide Chat(s) Permanently
cs: Trvale skrýt záložku(y)

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Show Channel List
cs: Zobrazit seznam kanálů

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Show Ignore List
cs: Zobrazit seznam ignorovaných

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Hide Events
cs: Skrýt události

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Actions
cs: Akce

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Ignore
cs: Ignorovat

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Add Ignore Rule
cs: Přidat pravidlo ignorování

[ctx: ContextMenuActionProvider|]
en: Existing Rules
cs: Existující pravidla

[ctx: Core|]
en: Calling restoreState() even though active sessions exist!
cs: Volám restoreState() i když existuje aktivní sezení!

[ctx: Core|]
en: Core is already configured! Not configuring again...
cs: Jádro je již nakonfigurováno! Nenastavovat znovu...

[ctx: Core|]
en: Admin user or password not set.
cs: Uživatelský účet administrátora, nebo jeho heslo není nastaveno.

[ctx: Core|]
en: Could not setup storage!
cs: Nezdařilo se nastavení úložného prostoru!

[ctx: Core|]
en: Creating admin user...
cs: Vytvářím účet administrátora...

[ctx: Core|]
en: Invalid listen address %1
cs: Neplatná adresa %1 pro poslech

[ctx: Core|]
en: Listening for GUI clients on IPv6 %1 port %2 using protocol version %3
cs: Naslouchám pro GUI klienty na IPv6 %1 portu %2 s použitím protokolu verze %3

[ctx: Core|]
en: Could not open IPv6 interface %1:%2: %3
cs: Nezdařilo se otevření IPv6 rozhraní %1:%2: %3

[ctx: Core|]
en: Listening for GUI clients on IPv4 %1 port %2 using protocol version %3
cs: Naslouchám pro GUI klienty na IPv4 %1 portu %2 s použitím protokolu verze %3

[ctx: Core|]
en: Could not open IPv4 interface %1:%2: %3
cs: Nezdařilo se otevření IPv4 rozhraní %1:%2: %3

[ctx: Core|]
en: Invalid listen address %1, unknown network protocol
cs: Neplatná adresa %1 pro poslech, neznámý síťový protokol

[ctx: Core|]
en: Could not open any network interfaces to listen on!
cs: Nezdařilo se otevřít síťové rozhraní k poslechu!

[ctx: Core|]
en: Client connected from
cs: Klient připojen od

[ctx: Core|]
en: Closing server for basic setup.
cs: Uzavírám server pro základní nastavení.

[ctx: Core|]
en: Non-authed client disconnected:
cs: Neautorizovaný klient odpojen:

[ctx: CoreAccount|]
en: Internal Core
cs: Interní jádro

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Edit Core Account
cs: Upravit účet jádra

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Account Details
cs: Detaily účtu

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Account Name:
cs: Název účtu:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Local Core
cs: Lokální jádro

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Hostname:
cs: Název počítače:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: localhost
cs: tento počítač (localhost)

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: User:
cs: Uživatel:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Password:
cs: Heslo:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Remember
cs: Pamatovat

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Proxy Type:
cs: Typ proxy:

[ctx: CoreAccountEditDlg|]
en: Add Core Account
cs: Přidat účet jádra

[ctx: CoreAccountModel|]
en: Internal Core
cs: Interní jádro

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Connect to Quassel Core
cs: Připojit k jádru Quassel

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Core Accounts
cs: Účty jádra

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Edit...
cs: Editovat...

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Add...
cs: Přidat...

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Delete
cs: Smazat

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Automatically connect on startup
cs: Automaticky připojit při spuštění

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Connect to last account used
cs: Připojit k naposledy použitému účtu

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Always connect to
cs: Vždy připojit k

[ctx: CoreAccountSettingsPage|]
en: Remote Cores
cs: Vzdálená jádra

[ctx: CoreAuthHandler|]
en: Client
cs: Klient

[ctx: CoreAuthHandler|]
en: too old, rejecting.
cs: příliš staré, odmítám.

[ctx: CoreAuthHandler|]
en: <b>Your Quassel Client is too old!</b><br>This core needs at least client/core protocol version %1 (got: %2).<br>Please consider upgrading your client.
cs: <b>Váš Quassel klient je příliš starý!</b><br>Toto jádro potřebuje klienta s protokolem alespoň verze %1 (máte: %2).<br>Prosíme zvažte aktualizaci svého klienta.

[ctx: CoreAuthHandler|]
en: did not send a registration message before trying to login, rejecting.
cs: neodeslána registrační zpráva před pokusem o přihlášení, odmítám.

[ctx: CoreAuthHandler|]
en: <b>Client not initialized!</b><br>You need to send a registration message before trying to login.
cs: <b>Klient není inicializován!</b><br>Je třeba poslat registrační zprávu před pokusem o přihlášení.

[ctx: CoreAuthHandler|]
en: <b>SSL is required!</b><br>You need to use SSL in order to connect to this core.
cs: <b>SSL je vyžadováno!</b><br>Musíte použít SSL pro připojení k tomuto jádru.

[ctx: CoreAuthHandler|]
en: <b>Invalid username or password!</b><br>The username/password combination you supplied could not be found in the database.
cs: <b>Neplatné uživatelské jméno či heslo!</b><br>Kombinace uživatelského jména a hesla kterou jste zadali nebyla nalezena v databázi.

[ctx: CoreAuthHandler|]
en: Client %1 initialized and authenticated successfully as "%2" (UserId: %3).
cs: Klient %1 inicializován a úspěšně ověřen jako "%2" (ID: %3).

[ctx: CoreAuthHandler|]
en: Starting encryption for Client:
cs: Zahajuji šifrování pro klienta:

[ctx: CoreConfigWizard|]
en: Description
cs: Popis

[ctx: CoreConfigWizard|]
en: Core Configuration Wizard
cs: Průvodce nastavením jádra

[ctx: CoreConfigWizard|]
en: Your core has been successfully configured. Logging you in...
cs: Vaše jádro bylo úspěšně nastaveno. Přihlašuji se...

[ctx: CoreConfigWizard|]
en: Core configuration failed:<br><b>%1</b><br>Press <em>Next</em> to start over.
cs: Nastavení jádra selhalo:<br><b>%1</b><br>Stiskněte <em>Další</em> pro opakování.

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Username:
cs: Uživatelské jméno:

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Password:
cs: Heslo:

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Repeat password:
cs: Heslo znovu:

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: Remember password
cs: Pamatovat heslo

[ctx: CoreConfigWizardAdminUserPage|]
en: <b>Note:</b> Adding more users and changing your username/password is not possible via Quassel's client interface yet.
    If you need to do these things, please run "<tt><nobr>quasselcore --help</nobr></tt>".
cs: <b>Poznámka:</b> Přidávání více uživatelů a změny uživatelského jména a hesla prozatím nejsou proveditelné skrze grafické rozhraní Quassel klienta.
    Pokud dané operace potřebujete provést, prosíme spusťte "<tt><nobr>quasselcore --help</nobr></tt>".

[ctx: CoreConfigWizardIntroPage|]
en: This wizard will guide you through the setup of your Quassel Core.
cs: Tento průvodce vás provede skrze nastavení jádra Quassel.

[ctx: CoreConfigWizardPages::AdminUserPage|]
en: Create Admin User
cs: Vytvořit účet administrátora

[ctx: CoreConfigWizardPages::AdminUserPage|]
en: First, we will create a user on the core. This first user will have administrator privileges.
cs: Nejprve vytvoříme uživatele jádra. První (tento) uživatel bude mít administrátorská práva.

[ctx: CoreConfigWizardPages::IntroPage|]
en: Introduction
cs: Úvod

[ctx: CoreConfigWizardPages::StorageSelectionPage|]
en: Select Storage Backend
cs: Zvolte skladovací rozhraní

[ctx: CoreConfigWizardPages::SyncPage|]
en: Storing Your Settings
cs: Ukládám Vaše nastavení

[ctx: CoreConfigWizardStorageSelectionPage|]
en: Storage Backend:
cs: Skladovací rozhraní:

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Your Choices
cs: Vaše volby

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Admin User:
cs: Administrátor:

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Storage Backend:
cs: Skladovací rozhraní:

[ctx: CoreConfigWizardSyncPage|]
en: Please wait while your settings are being transmitted to the core...
cs: Prosím vyčkejte dokud se nastavení nepřenese k jádru...

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Authentication Required
cs: Autenifikace vyžadována

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Please enter your account data:
cs: Prosím zadejte údaje vašeho účtu:

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Password:
cs: Heslo:

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Username:
cs: Uživatelské jméno:

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Remember password
cs: Pamatovat heslo

[ctx: CoreConnectAuthDlg|]
en: Please enter your credentials for %1:
cs: Prosím zadejte vaše pověření pro %1:

[ctx: CoreConnectDlg|]
en: Connect to Core
cs: Připojit k jádru

[ctx: CoreConnection|]
en: Network is down
cs: Síť je mimo provoz

[ctx: CoreConnection|]
en: Disconnected
cs: Odpojeno

[ctx: CoreConnection|]
en: Disconnected from core.
cs: Odpojit od jádra.

[ctx: CoreConnection|]
en: Receiving session state
cs: Příjem stavu sezení

[ctx: CoreConnection|]
en: Synchronizing to %1...
cs: Synchronizace s %1...

[ctx: CoreConnection|]
en: Receiving network states
cs: Příjem stavů sítí

[ctx: CoreConnection|]
en: Synchronized to %1
cs: Synchronizováno s %1

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Network Status Detection
cs: Detekce stavu sítě

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Rely on Qt's network configuration manager to detect if we're online
cs: Spoléhat na Qt správce síťové konfigurace pro zjištění jestli jsme online

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Automatic
cs: Automatický

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Actively ping the remote core and disconnect if we didn't get a reply after a certain time
cs: Aktivně pinkat vzdálené jádro a odpojit pokud neobdržíme odpověď po určitém časovém intervalu

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Ping timeout after
cs: Vypršení časového limitu po

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en:  seconds
cs:  vteřin

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Only disconnect if the network socket gets closed by the operating system. This may take a long time after actually losing connectivity
cs: Odpojit pouze pokud bude síťový socket uzavřen operačním systémem. Může trvat poněkud déle nežli uzavře spojení po ztracení připojení

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Never time out actively
cs: Aktivně neodpojovat

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Automatically reconnect on network failures
cs: Automaticky připojit při síťových výpadcích

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Retry every
cs: Zkusit vše

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Interval between consecutive connection attempts
cs: Interval mezi následnými pokusy o připojení

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Remote Cores
cs: Vzdálená jádra

[ctx: CoreConnectionSettingsPage|]
en: Connection
cs: Spojení

[ctx: CoreConnectionStatusWidget|]
en: Message
cs: Zpráva

[ctx: CoreConnectionStatusWidget|]
en: (Lag: %1 %2)
cs: (Zpoždění: %1 %2)

[ctx: CoreConnectionStatusWidget|]
en: The connection to your core is encrypted with SSL.
cs: Spojení k vašemu jádru je šifrované pomocí SSL.

[ctx: CoreConnectionStatusWidget|]
en: The connection to your core is not encrypted.
cs: Spojení k vašemu jádru není šifrované.

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Highlight Nicks
cs: Zvýrazňované přezdívky

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Case sensitive
cs: Citlivý na velikost písma

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Custom Highlights
cs: Uživatelská zvýraznění

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Enabled
cs: Povoleno

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: RegEx
cs: Regulérní výraz

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: CS
cs: CV

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Sender
cs: Odesílatel

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Channel
cs: Kanál

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Add
cs: Přidat

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Remove
cs: Odebrat

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: Interface
cs: Rozhraní

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: None
cs: Žádnou

[ctx: CoreHighlightSettingsPage|]
en: highlight rule
cs: Pravidla zvýraznění

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: Core Information
cs: Informace o jádru

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: Version:
cs: Verze:

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: Uptime:
cs: Doba běhu:

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: Close
cs: Zavřít

[ctx: CoreInfoDlg|]
en: %n Day(s) | %n Day(s)
cs[0]: %n Den
cs[1]: %n Dny
cs[2]: %n Dní
cs[3]: %n Dní

[ctx: CoreInfoDlg|]
en:  %1:%2:%3 (since %4)
cs:  %1:%2:%3 (od %4)

[ctx: CoreNetwork|]
en: Connecting to %1:%2...
cs: Připojuji se k %1:%2...

[ctx: CoreNetwork|]
en: Disconnecting. (%1)
cs: Odpojuji. (%1)

[ctx: CoreNetwork|]
en: Core Shutdown
cs: Vypnutí jádra

[ctx: CoreNetwork|]
en: Could not connect to %1 (%2)
cs: Nemohu se spojit s %1 (%2)

[ctx: CoreNetwork|]
en: Connection failure: %1
cs: Chyba spojení: %1

[ctx: CoreSession|]
en: Client
cs: Klient

[ctx: CoreSession|]
en: disconnected (UserId: %1).
cs: odpojen (Id-Uživatele: %1).

[ctx: CoreSession|]
en: CoreSession::createNetwork(): Got invalid networkId from Core when trying to create network %1!
cs: CoreSession::createNetwork(): Obdrženo špatné networkId od jádra při pokusu o vytvoření sítě %1!

[ctx: CoreSession|]
en: CoreSession::createNetwork(): Trying to create a network that already exists, updating instead!
cs: CoreSession::createNetwork(): Síť s daným názvem již existuje. Aktualizuji místo duplikace!

[ctx: CoreSessionEventProcessor|]
en: No free and valid nicks in nicklist found. use: /nick <othernick> to continue
cs: Nebyla nalezena žádná volná a platná přezdívka ze seznamu přezdívek. Pro pokračování použijte: /nick <jiná_přezdívka>

[ctx: CoreSessionEventProcessor|]
en: Unable to perform key exchange, missing qca-ossl plugin.
cs: Nelze provést výměnu klíče. Chybí modul qca-ossl.

[ctx: CoreSessionEventProcessor|]
en: Unable to parse the DH1080_INIT. Key exchange failed.
cs: Nelze zpracovat DH1080_INIT. Výměna klíče selhala.

[ctx: CoreSessionEventProcessor|]
en: Your key is set and messages will be encrypted.
cs: Klíč je nastaven a zprávy budou šifrovány.

[ctx: CoreSessionEventProcessor|]
en: Failed to parse DH1080_FINISH. Key exchange failed.
cs: Nelze zpracovat DH1080_FINISH. Výměna klíče selhala.

[ctx: CoreSessionEventProcessor|]
en: Reverse DCC SEND not supported
cs: Reverzní DCC SEND není podporován

[ctx: CoreSessionEventProcessor|]
en: DCC %1 not supported
cs: DCC %1 není podporován

[ctx: CoreSessionWidget|]
en: Yes
cs: Ano

[ctx: CoreTransfer|]
en: Socket closed while still transferring!
cs: Socket uzavřen v průběhu stahování!

[ctx: CoreTransfer|]
en: DCC connection error: %1
cs: Chyba DCC spojení: %1

[ctx: CoreTransfer|]
en: Reverse DCC not supported yet!
cs: Reverzní DCC ještě není podporován!

[ctx: CoreTransfer|]
en: DCC Receive: Got more data than expected!
cs: DCC příjem: Obdrženo více dat než bylo očekáváno!

[ctx: CoreTransfer|]
en: DCC Receive: Quassel Client disconnected during transfer!
cs: DCC příjem: Quassel klient odpojen v průběhu přenosu!

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: away
cs: pryč

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: sending CTCP-%1 request to %2
cs: posílám %2 požadavek CTCP-%1

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: Error: QCA provider plugin not found. It is usually provided by the qca-ossl plugin.
cs: Chyba: Modul poskytovatele QCA nenalezen. Je obvykle poskytován modulem qca-ossl.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: [usage] /delkey <nick|channel> deletes the encryption key for nick or channel or just /delkey when in a channel or query.
cs: [použití] /delkey <kanál|přezdívka> smaže šifrovací klíč pro kanál nebo přezdívku. Nastavení klíče pro specifický kanál, či rozhovor, lze provést pomocí /delkey, když je na popředí.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: No key has been set for %1.
cs: Pro %1 není nastavena žádná klávesa.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: The key for %1 has been deleted.
cs: Klíč pro %1 byl smazán.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: Error: Setting an encryption key requires Quassel to have been built with support for the Qt Cryptographic Architecture (QCA2) library. Contact your distributor about a Quassel package with QCA2 support, or rebuild Quassel with QCA2 present.
cs: Chyba: Nastavení šifrovacího klíče vyžaduje sestavení Quasselu s podporou pro knihovnu Qt Kryptografické Architektury (QCA). Kontaktujte svého distributora pro získání baličku Quassel s podporou QCA2, nebo znovu sestavte Quassel s dostupnou QCA2.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: [usage] /keyx [<nick>] Initiates a DH1080 key exchange with the target.
cs: [usage] /keyx [<nick>] Spustí s cílem výměnu klíče DH1080.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: It is only possible to exchange keys in a query buffer.
cs: Výměnu klíčů je možno provést pouze v rámci rozhovoru.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: Failed to initiate key exchange with %1.
cs: Selhala inicializace výměny klíče s %1.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: Initiated key exchange with %1.
cs: Spuštěna výměna klíče s %1.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: Error: Setting an encryption key requires Quassel to have been built with support for the Qt Cryptographic Architecture (QCA) library. Contact your distributor about a Quassel package with QCA support, or rebuild Quassel with QCA present.
cs: Chyba: Nastavení šifrovacího klíče vyžaduje sestavení Quasselu s podporou pro knihovnu Qt Kryptografické Architektury (QCA). Kontaktujte svého distributora pro získání baličku Quassel s podporou QCA, nebo znovu sestavte Quassel s dostupnou QCA.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: Starting query with %1
cs: Zahajuji rozhovor s %1

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: The key for %1 has been set.
cs: Klíč pro %1 byl nastaven.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: [usage] /showkey <nick|channel> shows the encryption key for nick or channel or just /showkey when in a channel or query.
cs: [použití] /delkey <kanál|přezdívka> smaže šifrovací klíč pro kanál nebo přezdívku. Nastavení klíče pro specifický kanál, či rozhovor, lze provést pomocí /delkey, když je na popředí.

[ctx: CoreUserInputHandler|]
en: The key for %1 is %2:%3
cs: Klíč pro %1 je %2:%3

[ctx: CreateIdentityDlg|]
en: Create New Identity
cs: Vytvořit novou identitu

[ctx: CreateIdentityDlg|]
en: Identity name:
cs: Název identity:

[ctx: CreateIdentityDlg|]
en: Create blank identity
cs: Vytvořit prázdnou identitu

[ctx: CreateIdentityDlg|]
en: Duplicate:
cs: Duplikovat:

[ctx: DataStreamPeer|]
en: Invalid handshake message!
cs: Neplatná uvítací zpráva!

[ctx: DataStreamPeer|]
en: Unknown protocol message of type %1
cs: Neznámá zpráva protokolu typu %1

[ctx: DccSettingsPage|]
en: Automatic
cs: Automatický

[ctx: DccSettingsPage|]
en:  seconds
cs:  vteřin

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Debug BufferView Overlay
cs: Ladící vrstva záložek

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Overlay View
cs: Pohled vrstvy

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Overlay Properties
cs: Nastavení vrstvy

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: BufferViews:
cs: Pohledy na záložky:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: All Networks:
cs: Všechny sítě:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Networks:
cs: Sítě:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Buffers:
cs: Záložky:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Removed buffers:
cs: Odstraněné záložky:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Temp. removed buffers:
cs: Dočasně odstraněné záložky:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Allowed buffer types:
cs: Povolené typy záložek:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Minimum activity:
cs: Minimální aktivita:

[ctx: DebugBufferViewOverlay|]
en: Is initialized:
cs: Je inicializován:

[ctx: DebugLogDlg|]
en: Debug Log
cs: Ladící log

[ctx: DockManagerNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Mark dockmanager entry
cs: Označit záznam dockmanageru

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois]
cs: [Whois] %1

[ctx: EventStringifier|]
en: %1 invited you to channel %2
cs: %1 vás pozval do kanálu %2

[ctx: EventStringifier|]
en: %1 has changed topic for %2 to: "%3"
cs: %1 změnil téma pro %2 na: "%3"

[ctx: EventStringifier|]
en: Received non-RFC-compliant RPL_ISUPPORT: this can lead to unexpected behavior!
cs: Obdržena RFC nekompatibilní RPL_ISUPPORT: což může vést k neočekávanému chování!

[ctx: EventStringifier|]
en: %1 is away: "%2"
cs: %1 je pryč: "%2"

[ctx: EventStringifier|]
en: You are no longer marked as being away
cs: Již nejste označen jako nedostupný

[ctx: EventStringifier|]
en: You have been marked as being away
cs: Byl jste označen jako nedostupný

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is %2 (%3)
cs: [Whois] %1 je %2 (%3)

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is online via %2 (%3)
cs: %1 je online skrze %2 (%3)

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whowas] %1 was online via %2 (%3)
cs: [Whowas] %1 byl %2 (%3)

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whowas] %1 was %2@%3 (%4)
cs: [Whowas] %1 byl %2@%3 (%4)

[ctx: EventStringifier|]
en: [Who] End of /WHO list for %1
cs: [Who] Konec /WHO seznamu pro %1

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is logged in since %2
cs: [Whois] %1 je přihlášen od %2

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is idling for %2 (since %3)
cs: [Whois] %1 je nečinný po %2 (%3)

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] End of /WHOIS list
cs: [Who] Konec /WHO seznamu pro %1

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is a user on channels: %2
cs: [Whois] %1 je uživatelem kanálů: %2

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 has voice on channels: %2
cs: [Whois] %1 je mluvka na kanálech: %2

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is an operator on channels: %2
cs: [Whois] %1 je dozorce na kanálech: %2

[ctx: EventStringifier|]
en: Channel %1 has %2 users. Topic is: "%3"
cs: Kanál %1 má %2 uživatelů. Tématem je: %3

[ctx: EventStringifier|]
en: End of channel list
cs: Konec seznamu s kanály

[ctx: EventStringifier|]
en: Homepage for %1 is %2
cs: Domovská stránka pro %1 je %2

[ctx: EventStringifier|]
en: Channel %1 created on %2
cs: Kanál %1 byl vytvořen %2

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whois] %1 is authed as %2
cs: [Whois] %1 je pryč: "%2"

[ctx: EventStringifier|]
en: [Whowas] %1 was authed as %2
cs: [Whowas] %1 byl ověřen jako %2

[ctx: EventStringifier|]
en: No topic is set for %1.
cs: Pro %1 není nastaveno žádné téma.

[ctx: EventStringifier|]
en: Topic for %1 is "%2"
cs: Téma pro %1 je "%2"

[ctx: EventStringifier|]
en: Topic set by %1 on %2
cs: Téma nastavil %1 v %2

[ctx: EventStringifier|]
en: %1 has been invited to %2
cs: %1 byl pozván do %2

[ctx: EventStringifier|]
en: End of /WHOWAS
cs: Konec /WHOWAS

[ctx: EventStringifier|]
en: Nick %1 contains illegal characters
cs: Přezdívka %1 obsahuje neplatné znaky

[ctx: EventStringifier|]
en: Nick already in use: %1
cs: Přezdívka se již používá: %1

[ctx: EventStringifier|]
en: Nick/channel is temporarily unavailable: %1
cs: Přezdívka/kanál je dočasně nedostupná: %1

[ctx: EventStringifier|]
en: sending CTCP-%1 request to %2
cs: posílám %2 požadavek CTCP-%1

[ctx: EventStringifier|]
note: Optional "unknown" in "Received unknown CTCP-FOO request by bar"
en: unknown
cs: neznámý

[ctx: EventStringifier|]
en: Received %1CTCP-%2 request by %3
cs: Obdržen %1CTCP-%2 požadavek od %3

[ctx: EventStringifier|]
en: Received CTCP-%1 answer from %2: %3
cs: Obdržena CTCP-%1 odpověď od %2: %3

[ctx: EventStringifier|]
en: Received CTCP-PING answer from %1 with %2 milliseconds round trip time
cs: Obdržena CTCP-PING odpověď od %1 s %2 milivteřinovým odstupem

[ctx: ExecWrapper|]
en: Invalid command string for /exec: %1
cs: Neplatný příkaz pro /exec: %1

[ctx: ExecWrapper|]
en: Name "%1" is invalid: ../ or ..\ are not allowed!
cs: Název "%1" není platný: ../ nebo ..\ nejsou povoleny!

[ctx: ExecWrapper|]
en: Could not find script "%1"
cs: Nemohu najít skript "%1"

[ctx: ExecWrapper|]
en: Script "%1" crashed with exit code %2.
cs: Skript "%1" se zbořil s výstupním kódem %2.

[ctx: ExecWrapper|]
en: Script "%1" could not start.
cs: Skript "%1" se nepodařilo spustit.

[ctx: ExecWrapper|]
en: Script "%1" caused error %2.
cs: Skript "%1" způsobil chybu %2.

[ctx: FontSelector|]
en: Choose...
cs: Vybrat...

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Custom Highlights
cs: Uživatelská zvýraznění

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Enabled
cs: Povoleno

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Highlight
cs: Zvýraznění

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: RegEx
cs: Regulérní výraz

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: CS
cs: CV

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Channel
cs: Kanál

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Add
cs: Přidat

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Remove
cs: Odebrat

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Highlight Nicks
cs: Zvýrazňované přezdívky

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: All nicks from identity
cs: Všechny přezdívky z identity

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Current nick
cs: Současnou

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: None
cs: Žádnou

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Case sensitive
cs: Citlivý na velikost písma

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: Interface
cs: Rozhraní

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: this shouldn't be empty
cs: toto by nemělo být prázdné

[ctx: HighlightSettingsPage|]
en: highlight rule
cs: Pravidla zvýraznění

[ctx: IdentServer|]
en: Invalid listen address %1
cs: Neplatná adresa %1 pro poslech

[ctx: IdentServer|]
en: Could not open IPv6 interface %1:%2: %3
cs: Nezdařilo se otevření IPv6 rozhraní %1:%2: %3

[ctx: IdentServer|]
en: Could not open IPv4 interface %1:%2: %3
cs: Nezdařilo se otevření IPv4 rozhraní %1:%2: %3

[ctx: IdentServer|]
en: Invalid listen address %1, unknown network protocol
cs: Neplatná adresa %1 pro poslech, neznámý síťový protokol

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Rename Identity
cs: Přejmenovat identitu

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Add Identity
cs: Přidat identitu

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Add...
cs: Přidat...

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Remove Identity
cs: Odstranit identitu

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Identities
cs: Identity

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: <b>The following problems need to be corrected before your changes can be applied:</b><ul>
cs: <b>Následující problémy je třeba opravit pro uložení změn:</b><ul>

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: <li>All identities need an identity name set</li>
cs: <li>Všechny identity potřebují název</li>

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: <li>Every identity needs at least one nickname defined</li>
cs: <li>Každý identita požaduje alespoň jednu definovanou přezdívku</li>

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: <li>You need to specify a real name for every identity</li>
cs: <li>Pro každou identitu je třeba zadat reálné jméno</li>

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: <li>You need to specify an ident for every identity</li>
cs: <li>Musíte specifikovat ident pro každou identitu</li>

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: One or more identities are invalid
cs: Jedna (či více) identita není validní

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Delete Identity?
cs: Smazat Identitu?

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Do you really want to delete identity "%1"?
cs: Opravdu chcete smazat identitu "%1"?

[ctx: IdentitiesSettingsPage|]
en: Please enter a new name for the identity "%1"!
cs: Prosím zadejte nový název pro identitu "%1"!

[ctx: Identity|]
en: Quassel IRC User
cs: Uživatel Quassel IRC

[ctx: Identity|]
en: <empty>
cs: <prázdné>

[ctx: Identity|]
en: Gone fishing.
cs: Šel jsem rybařit.

[ctx: Identity|]
en: Not here. No, really. not here!
cs: Nejsem tu. Vážně tu nejsem!

[ctx: Identity|]
en: All Quassel clients vanished from the face of the earth...
cs: Všichni Quassel klienti zmizeli z povrchu země...

[ctx: Identity|]
en: Kindergarten is elsewhere!
cs: Tady opravdu není školka!

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: General
cs: Obecné

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Real Name:
cs: Skutečné jméno:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: The "Real Name" is shown in /whois.
cs: "Skutečné jméno" je zobrazeno při volání příkazu /whois.

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Nicknames
cs: Přezdívky

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Add Nickname
cs: Přidat přezdívku

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: &Add...
cs: Přid&at...

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Remove Nickname
cs: Odstranit přezdívku

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Remove
cs: Odebrat

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Rename Identity
cs: Přejmenovat identitu

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Re&name...
cs: Přejme&novat...

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Move upwards in list
cs: Posunout výš v seznamu

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Move downwards in list
cs: Posunout níž v seznamu

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: A&way
cs: V&zdálen

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Default Away Settings
cs: Výchozí nastavení Vzdálení

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Nick to be used when being away
cs: Přezdívka která se použije pokud jste vzdáleni

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Default away reason
cs: Výchozí důvod proč jste vzdáleni

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Away Nick:
cs: Přezdívka při vzdálení:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Away Reason:
cs: Důvod vzdálení:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Set away when all clients have detached from the core
cs: Nastaví vzdálení pokud jsou všichni klienti odpojeni od jádra

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Away On Detach
cs: Vzdálen při odpojení

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Not implemented yet
cs: Ještě jsme to neimplementovali ;]

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Away On Idle
cs: Nastavit vzdálen při nicnedělání

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Set away after
cs: Nastavit vzdálen po

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: minutes of being idle
cs: minut nicnedělání

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Advanced
cs: Pokročilé

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Ident:
cs: Identifikace:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: The "ident" is part of your hostmask and, together with your host, uniquely identifies you within the IRC network.
cs: "Ident" je částí vaší masky a spolu s názvem vašeho počítače vás unikátně označuje pro IRC síť.

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Messages
cs: Zprávy

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Part Reason:
cs: Důvod pro opuštění:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Quit Reason:
cs: Důvod pro ukončení:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Kick Reason:
cs: Důvod pro vyhození:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: You need an SSL Capable Client to edit your Cores SSL Key and Certificate
cs: Abyste byli schopni měnit nastavení SSL klíče a certifikátu musí váš klient podporovat SSL

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Warning: you are not connected with a secured connection to the Quassel Core!
    Proceeding will cause an unencrypted transfer of your SSL Key and SSL Certificate!
cs: Varování: nejste připojeni k jádru zabezpečeným spojením!
    Pokračování povede k nešifrovanému přenosu vašeho SSL klíče a SSL certifikátu!

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Continue
cs: Pokračovat

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Use SSL Key
cs: Použít SSL Klíč

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Key Type:
cs: Typ klíče:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: No Key loaded
cs: Nebyl načten žádný klíč

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Load
cs: Načíst

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Use SSL Certificate
cs: Použít SSL Certifikát

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Organisation:
cs: Organizace:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: No Certificate loaded
cs: Nebyl načten žádný certifikát

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: CommonName:
cs: Běžné jméno:

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: day
cs: den

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Load a Key
cs: Načíst klíč

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Failed to read key
cs: Klíč nelze přečíst

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Failed to read the key file. It is either incompatible or invalid. Note that the key file must not have a passphrase.
cs: Nelze přečíst soubor klíče. Je buďto nekompatibilní nebo neplatný. Pamatujte, že soubor klíče musí být bez hesla.

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Clear
cs: Vyčistit

[ctx: IdentityEditWidget|]
en: Load a Certificate
cs: Načíst certifikát

[ctx: IdentityPage|]
en: Setup Identity
cs: Nastavení identity

[ctx: IdentityPage|]
en: Default Identity
cs: Výchozí Identita

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Configure Ignore Rule
cs: Nastavit pravidlo ignorování

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: <p><b>Strictness:</b></p>
    <p><u>Dynamic:</u></p>
    <p>Messages are filtered "on the fly".
    Whenever you disable/delete the ignore rule, the messages are shown again.</p>
    <p><u>Permanent:</u></p>
    <p>Messages are filtered before they get stored in the database.</p>
cs: <p><b>Přísnost:</b></p>
    <p><u>Dynamická:</u></p>
    <p>Zprávy jsou filtrovány "za běhu".
    Pokud je pravidlo zakázáno, zprávy se znovu objeví.</p>
    <p><u>Permanentní:</u></p>
    <p>Zprávy jsou filtrovány ještě před uložením do databáze.</p>

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Strictness
cs: Přísnost

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Dynamic
cs: Dynamická

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Permanent
cs: Trvalá

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: <p><b>Rule Type:</b></p>
    <p><u>Sender:</u></p>
    <p>The rule is matched against the sender string
    <i>nick!ident@host.name<i></p>
    <p><u>Message:</u></p>
    <p>The rule is matched against the actual message content</p>
cs: <p><b>Typ pravidla:</b></p>
    <p><u>Odesílatel:</u></p>
    <p>Pravidlo je porovnáváno vůči odesílateli
    <i>přezdívka!ident@jméno.počítače<i></p>
    <p><u>Zpráva:</u></p>
    <p>Pravidlo je porovnáváno vůči obsahu dané zprávy</p>

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Rule Type
cs: Typ pravidla

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Sender
cs: Odesílatel

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Message
cs: Zpráva

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: <p><b>Ignore rule:</b></p>
    <p>Depending on the type of the rule, the text is matched against either:</p>
    <p><u>- the message content:</u></p>
    <p><i>Example:</i>
    <br />
    <i>*foobar*</i> matches any text containing the word <i>foobar</i></p>
    <p><u>- the sender string</u>  <i>(nick!ident@host.name)</i></p>
    <p><i>Examples:</i>
    <br />
    - <i>*@foobar.com</i> matches any sender from host <i>foobar.com</i>
    <br />
    - <i>stupid!.+</i> (RegEx) matches any sender with nickname <i>stupid</i> from any host</p>
cs: <p><b>Pravidlo ignorance:</b></p>
    <p>Podle typu pravidla je text kontrolován proti:</p>
    <p><u>- obsahu zprávy:</u></p>
    <p><i>Příklad:</i>
    <br />
    <i>*foobar*</i> platí pro libovolný text obsahující <i>foobar</i></p>
    <p><u>- textu odesílatele</u>  <i>(přezdívka!ident@název.počítače)</i></p>
    <p><i>Příklad:</i>
    <br />
    - <i>*@foobar.com</i> bude platit pro každý počítač z domény <i>foobar.com</i>
    <br />
    - <i>hlupec!.+</i> (RegEx) platí pro každého uživatele s přezdívkou <i>hlupec</i>, který se může připojovat z libovolného počítače</p>

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Ignore Rule
cs: Pravidlo ignorance

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: <p><b>Use regular expressions:</b></p>
    <p>If enabled, rules follow regular expression syntax.</p>
    <p>Otherwise rules allow wildcard matching with the following special characters:</p>
    <p> *: representing "any amount of any character"
    <br />
    ?: representing "exactly one character"</p>
cs: <p><b>Používat regulární výrazy:</b></p>
    <p>Při povolení je pravidlo zpracováno jako regulární výraz.</p>
    <p>V opačném případě pravidla povolují tyto speciální znaky:</p>
    <p> *: reprezentuje "libovolné množství znaků"
    <br />
    ?: reprezentuje "právě jeden znak"</p>

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Regular expression
cs: Regulární výrazy

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: <p><b>Scope:</b></p>
    <p><u>Global:</u></p>
    <p>The rule is active for any channel on any network</p>
    <p><u>Network:</u></p>
    <p>The list below is interpreted as a list of networks for which the rule should match</p>
    <p><u>Channel:</u></p>
    <p>The list below is interpreted as a list of channels for which the rule should match</p>
cs: <p><b>Rozsah:</b></p>
    <p><u>Globální:</u></p>
    <p>Pravidlo je platné pro všechny sítě a na všech kanálech</p>
    <p><u>Síť:</u></p>
    <p>Seznam je interpretován jako seznam sítí, kde je pravidlo platné</p>
    <p><u>Kanál:</u></p>
    <p>Seznam je interpretován jako seznam kanálů, kde je pravidlo platné</p>

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Scope
cs: Rozsah

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Global
cs: Globální

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Network
cs: Síť

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Channel
cs: Kanál

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: <p><b>Enable / Disable:</b></p>
    <p>Only enabled rules are filtered.
    <br />
    For dynamic rules, disabling actually shows the filtered messages again.</p>
cs: <p><b>Povolit / Zakázat:</b></p>
    <p>Pouze povolená pravidla jsou filtrována.
    <br />
    Pro dynamická pravidla vypnutí opětovně zobrazí dříve filtrované zprávy.</p>

[ctx: IgnoreListEditDlg|]
en: Rule is enabled
cs: Povolit pravidlo

[ctx: IgnoreListModel|]
en: <b>Enable / Disable:</b><br />Only enabled rules are filtered.<br />For dynamic rules, disabling actually shows the filtered messages again
cs: <b>Povolit / Zakázat:</b><br />Pouze povolená pravidla jsou filtrována.<br />Pro dynamická pravidla jsou jejich vypnutím filtrované zprávy znovu zobrazeny

[ctx: IgnoreListModel|]
en: <b>Ignore rule:</b><br />Depending on the type of the rule, the text is matched against either:<br /><br />- <u>the message content:</u><br /><i>Example:<i><br />    "*foobar*" matches any text containing the word "foobar"<br /><br />- <u>the sender string <i>nick!ident@host.name<i></u><br /><i>Example:</i><br />    "*@foobar.com" matches any sender from host foobar.com<br />    "stupid!.+" (RegEx) matches any sender with nickname "stupid" from any host<br />
cs: <b>Pravidlo ignorance:</b><br />Podle typu pravidla text je porovnáván vůči:<br /><br />- <u>obsahu zprávy:</u><br /><i>Příklad:<i><br />    "*foobar*" bude platit na jakýkoliv text obsahující "foobar"<br /><br />- <u>odesílateli <i>nick!ident@host.name<i></u><br /><i>Příklad:</i><br />    "*@foobar.com" platí na všechny odesílatele z domény foobar.com<br />    "stupid!.+" (RegEx) bude platit na kohokoliv s přezdívkou "stupid" a z libovolné adresy<br />

[ctx: IgnoreListModel|]
en: By Sender
cs: Dle odesílatele

[ctx: IgnoreListModel|]
en: By Message
cs: Dle zprávy

[ctx: IgnoreListModel|]
en: Enabled
cs: Povoleno

[ctx: IgnoreListModel|]
en: Type
cs: Typ

[ctx: IgnoreListModel|]
en: Ignore Rule
cs: Pravidlo ignorance

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: New
cs: Nová

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: Delete
cs: Smazat

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: &Edit
cs: &Editovat

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: Ignore List
cs: Seznam Ignorovaných

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: Rule already exists
cs: Pravidlo již existuje

[ctx: IgnoreListSettingsPage|]
en: There is already a rule
    "%1"
    Please choose another rule.
cs: Pravidlo již existuje
    "%1"
    Prosím vyberte jiné pravidlo.

[ctx: InputWidget|]
en: White
cs: Bílá

[ctx: InputWidget|]
en: Black
cs: Černá

[ctx: InputWidget|]
en: Dark blue
cs: Tmavě modrá

[ctx: InputWidget|]
en: Dark green
cs: Tmavě zelená

[ctx: InputWidget|]
en: Red
cs: Červená

[ctx: InputWidget|]
en: Dark red
cs: Tmavě červená

[ctx: InputWidget|]
en: Dark magenta
cs: Tmavě fuchsová

[ctx: InputWidget|]
en: Yellow
cs: Žlutá

[ctx: InputWidget|]
en: Green
cs: Zelená

[ctx: InputWidget|]
en: Dark cyan
cs: Tmavě modrozelená

[ctx: InputWidget|]
en: Cyan
cs: Azurová

[ctx: InputWidget|]
en: Blue
cs: Modrá

[ctx: InputWidget|]
en: Magenta
cs: Purpurová

[ctx: InputWidget|]
en: Dark gray
cs: Tmavě šedá

[ctx: InputWidget|]
en: Light gray
cs: Světle šedá

[ctx: InputWidget|]
en: Clear Color
cs: Smazat barvu

[ctx: InputWidget|]
en: Focus Input Line
cs: Přepnout na vstupní řádku

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Custom font:
cs: Vlastní font:

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Enable per chat history
cs: Povolit historii za rozhovor

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Show nick selector
cs: Zobrazit výběr přezdívek

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Show style buttons
cs: Zobrazovat tlačítka stylu

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Enables (limited) Emacs key bindings in the input field.
cs: Povolí (omezené) klávesové zkratky Emacs ve vstupním poli

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Emacs key bindings
cs: Klávesové zkratky Emacs

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Enables line wrapping for input.
cs: Povolí zalamování textu.

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Line wrapping
cs: Zalamování textu

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Show at most
cs: Ukázat nejvíce

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: lines
cs: řádků

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Enable scrollbars
cs: Povolit rolovací proužek

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Tab Completion
cs: Doplňování tabulátorem

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Completion suffix:
cs: Zakončení doplňování:

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Add space after nick when completing mid-sentence
cs: Přidat mezeru za přezdívku, při doplňování uprostřed věty

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Interface
cs: Rozhraní

[ctx: InputWidgetSettingsPage|]
en: Input Widget
cs: Vstupní řádka

[ctx: InternalPeer|]
en: internal connection
cs: interní spojení

[ctx: IrcConnectionWizard|]
en: Save && Connect
cs: Uložit && Připojit

[ctx: IrcListModel|]
en: Channel
cs: Kanál

[ctx: IrcListModel|]
en: Users
cs: Uživatelé

[ctx: IrcListModel|]
en: Topic
cs: Téma

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Custom font:
cs: Vlastní font:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Show icons
cs: Zobrazit ikonky

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Chat List
cs: Seznam místností

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Display topic in tooltip
cs: Zobrazit téma ve sponce (tooltip :))

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Mouse wheel changes selected chat
cs: Kolečko myši mění vybranou místnost

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Use Custom Colors
cs: Použít vlastní barvy

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Standard:
cs: Standardní:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Inactive:
cs: Neaktivní:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Unread messages:
cs: Nepřečtené zprávy:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Highlight:
cs: Zvýraznění:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Other activity:
cs: Jiné činnosti:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Custom Nick List Colors
cs: Vlastní barvy v seznamu přezdívek

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Online:
cs: Přítomen:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Away:
cs: Pryč:

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Interface
cs: Rozhraní

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Chat & Nick Lists
cs: Místnosti & Seznam přezdívek

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Network
cs: Síť

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Inactive
cs: Neaktivní

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Normal
cs: Normální

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Unread messages
cs: Nepřečtené zprávy

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Highlight
cs: Zvýraznění

[ctx: ItemViewSettingsPage|]
en: Other activity
cs: Jiné činnosti

[ctx: KNotificationBackend|]
en: %n pending highlight(s) | %n pending highlight(s)
cs[0]: %n zbývající zvýraznění
cs[1]: %n zbývající zvýraznění
cs[2]: %n zbývajících zvýraznění
cs[3]: %n zbývajících zvýraznění

[ctx: KeySequenceButton|]
en: The key you just pressed is not supported by Qt.
cs: Právě stisknutá klávesa není podporována v Qt.

[ctx: KeySequenceButton|]
en: Unsupported Key
cs: Nepodporovaná klávesa

[ctx: KeySequenceWidget|]
en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+a: hold the Ctrl key and press a.
cs: Klikněte na tlačítko a poté zadejte zkratku, kterou byste rádi používali.
    Například pro Ctrl+a držte klávesu Ctrl a stiskněte a.

[ctx: KeySequenceWidget|What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
cs: Vstup

[ctx: KeySequenceWidget|No shortcut defined]
en: None
cs: Žádnou

[ctx: KeySequenceWidget|]
en: Shortcut Conflict
cs: Konflikt zkratek

[ctx: KeySequenceWidget|]
en: The "%1" shortcut is already in use, and cannot be configured.
    Please choose another one.
cs: Zkratka "%1" je již používána a tedy nemůže být nastavena.
    Prosím zvolte jinou.

[ctx: KeySequenceWidget|]
en: The "%1" shortcut is ambiguous with the shortcut for the following action:
cs: Zkratka "%1" má nejednoznačný význam spolu se zkratkou pro následujíc činnost:

[ctx: KeySequenceWidget|]
en: Do you want to reassign this shortcut to the selected action?
cs: Přejete si přeřadit tuto zkratku k vybrané činnosti?

[ctx: KeySequenceWidget|]
en: Reassign
cs: Přeřadit

[ctx: LegacyPeer|]
en: Invalid handshake message!
cs: Neplatná uvítací zpráva!

[ctx: LegacyPeer|]
en: Unknown protocol message of type %1
cs: Neznámá zpráva protokolu typu %1

[ctx: MainPage|]
en: Connect to Core...
cs: Připojit k jádru...

[ctx: MainWin|]
en: General
cs: Obecné

[ctx: MainWin|]
en: &Connect to Core...
cs: Přip&ojit k jádru...

[ctx: MainWin|]
en: &Disconnect from Core
cs: O&dpojit od jádra

[ctx: MainWin|]
en: Change &Password...
cs: Změnit &heslo...

[ctx: MainWin|]
en: Core &Info...
cs: &Informace jádra...

[ctx: MainWin|]
en: Configure &Networks...
cs: Nastavit &sítě...

[ctx: MainWin|]
en: &Quit
cs: &Ukončit

[ctx: MainWin|]
en: &Configure Chat Lists...
cs: &Nastavit seznam místností...

[ctx: MainWin|]
en: Show &Search Bar
cs: Zobrazit vy&hledávání

[ctx: MainWin|]
en: Show Away Log
cs: Zobrazit Log pro Pryč

[ctx: MainWin|]
en: Show &Menubar
cs: Zobrazit Hlavní &nabídku

[ctx: MainWin|]
en: Show Status &Bar
cs: Zo&brazit stavový řádek

[ctx: MainWin|]
en: &Lock Layout
cs: U&zamknout rozvržení

[ctx: MainWin|]
en: &Full Screen Mode
cs: Režim &celé obrazovky

[ctx: MainWin|]
en: Configure &Shortcuts...
cs: Nastavit zk&ratky...

[ctx: MainWin|]
en: &Configure Quassel...
cs: &Nastavit Quassel...

[ctx: MainWin|]
en: &About Quassel
cs: O progr&amu Quassel

[ctx: MainWin|]
en: About &Qt
cs: O &Qt

[ctx: MainWin|]
en: Debug &NetworkModel
cs: Ladění Sít&ového-Modelu

[ctx: MainWin|]
en: Debug &BufferViewOverlay
cs: Ladění vrstvy P&ohledu na záložky

[ctx: MainWin|]
en: Debug &MessageModel
cs: Ladění &Modelu-Zpráv

[ctx: MainWin|]
en: Debug &HotList
cs: Ladění &Seznamů rozhovorů

[ctx: MainWin|]
en: Debug &Log
cs: Ladící &Log

[ctx: MainWin|]
en: Reload Stylesheet
cs: Pře-načíst styl

[ctx: MainWin|]
en: Hide Current Buffer
cs: Skrýt současnou záložku

[ctx: MainWin|]
en: Navigation
cs: Navigace

[ctx: MainWin|]
en: Jump to hot chat
cs: Přejít na další aktivní záložku

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #0
cs: Nastavit rychlý přístup #0

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #1
cs: Nastavit rychlý přístup #1

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #2
cs: Nastavit rychlý přístup #2

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #3
cs: Nastavit rychlý přístup #3

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #4
cs: Nastavit rychlý přístup #4

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #5
cs: Nastavit rychlý přístup 5

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #6
cs: Nastavit rychlý přístup #6

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #7
cs: Nastavit rychlý přístup #7

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #8
cs: Nastavit rychlý přístup #8

[ctx: MainWin|]
en: Set Quick Access #9
cs: Nastavit rychlý přístup #9

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #0
cs: Rychlý přístup #0

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #1
cs: Rychlý přístup #1

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #2
cs: Rychlý přístup #2

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #3
cs: Rychlý přístup #3

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #4
cs: Rychlý přístup #4

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #5
cs: Rychlý přístup #5

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #6
cs: Rychlý přístup #6

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #7
cs: Rychlý přístup #7

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #8
cs: Rychlý přístup #8

[ctx: MainWin|]
en: Quick Access #9
cs: Rychlý přístup #9

[ctx: MainWin|]
en: Activate Next Chat List
cs: Aktivovat další rozhovor

[ctx: MainWin|]
en: Activate Previous Chat List
cs: Aktivovat předchozí rozhovor

[ctx: MainWin|]
en: Go to Next Chat
cs: Přejít na další rozhovor

[ctx: MainWin|]
en: Go to Previous Chat
cs: Přejít na předchozí rozhovor

[ctx: MainWin|]
en: &File
cs: S&oubor

[ctx: MainWin|]
en: &Networks
cs: &Sítě

[ctx: MainWin|]
en: &View
cs: &Záložky

[ctx: MainWin|]
en: &Chat Lists
cs: &Seznam místností

[ctx: MainWin|]
en: &Toolbars
cs: Liš&ty

[ctx: MainWin|]
en: &Settings
cs: Na&stavení

[ctx: MainWin|]
en: &Help
cs: &Nápověda

[ctx: MainWin|]
en: Feature Not Supported
cs: Funkce není podporována

[ctx: MainWin|]
en: <b>Your Quassel Core does not support this feature</b>
cs: <b>Tato funkce není podporována použitým jádrem programu Quassel</b>

[ctx: MainWin|]
en: You need a Quassel Core v0.12.0 or newer in order to be able to remotely change your password.
cs: Pro vzdálenou změnu hesla potřebujete Quassel jádro verze v0.12.0 nebo novější.

[ctx: MainWin|]
en: Nicks
cs: Přezdívky

[ctx: MainWin|]
en: Show Nick List
cs: Zobrazit seznam přezdívek

[ctx: MainWin|]
en: Chat Monitor
cs: Monitor místností

[ctx: MainWin|]
en: Show Chat Monitor
cs: Zobrazí monitor místností

[ctx: MainWin|]
en: Inputline
cs: Vstupní řádka

[ctx: MainWin|]
en: Show Input Line
cs: Zobrazit řádku se vstupem

[ctx: MainWin|]
en: Topic
cs: Téma

[ctx: MainWin|]
en: Show Topic Line
cs: Zobrazit řádek s tématem

[ctx: MainWin|]
en: Main Toolbar
cs: Hlavní nástrojová lišta

[ctx: MainWin|]
en: Connected to core.
cs: Připojen k jádru.

[ctx: MainWin|]
en: Not connected to core.
cs: Nepřipojen k jádru.

[ctx: MainWin|]
en: Unencrypted Connection
cs: Nešifrované spojení

[ctx: MainWin|]
en: <b>Your client does not support SSL encryption</b>
cs: <b>Váš klient nepodporuje šifrování skrze SSL</b>

[ctx: MainWin|]
en: Sensitive data, like passwords, will be transmitted unencrypted to your Quassel core.
cs: Citlivá data, například hesla, budou přenášena k jádru Quasselu bez použití šifrování.

[ctx: MainWin|]
en: <b>Your core does not support SSL encryption</b>
cs: <b>Vaše jádro nepodporuje šifrování skrze SSL</b>

[ctx: MainWin|]
en: Untrusted Security Certificate
cs: Nedůvěryhodný bezpečnostní certifikát

[ctx: MainWin|]
en: <b>The SSL certificate provided by the core at %1 is untrusted for the following reasons:</b>
cs: <b>SSL certifikát poskytnutý jádrem %1 je nedůvěryhodný z následujících důvodů:</b>

[ctx: MainWin|]
en: Continue
cs: Pokračovat

[ctx: MainWin|]
en: Show Certificate
cs: Zobrazit certifikát

[ctx: MainWin|]
en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
cs: Chcete tento certifikát přijmout na trvalo a vyhnout se opětovnému schvalování?

[ctx: MainWin|]
en: Current Session Only
cs: Pouze současné sezení

[ctx: MainWin|]
en: Forever
cs: Navždy

[ctx: MainWin|]
en: Core Connection Error
cs: Chyba spojení s jádrem

[ctx: MessageModel|]
en: Requesting %1 messages from backlog for buffer %2:%3
cs: Požaduji %1 zpráv z historie pro záložku %2:%3

[ctx: MetricsServer|]
en: Invalid listen address %1
cs: Neplatná adresa %1 pro poslech

[ctx: MetricsServer|]
en: Could not open IPv6 interface %1:%2: %3
cs: Nezdařilo se otevření IPv6 rozhraní %1:%2: %3

[ctx: MetricsServer|]
en: Could not open IPv4 interface %1:%2: %3
cs: Nezdařilo se otevření IPv4 rozhraní %1:%2: %3

[ctx: MetricsServer|]
en: Invalid listen address %1, unknown network protocol
cs: Neplatná adresa %1 pro poslech, neznámý síťový protokol

[ctx: MsgProcessorStatusWidget|]
en: Receiving Backlog
cs: Získávám historii

[ctx: MultiLineEdit|]
en: Do you really want to paste %n line(s)? | Do you really want to paste %n line(s)?
cs[0]: Opravdu chcete vložit %n řádek?
cs[1]: Opravdu chcete vložit %n řádky?
cs[2]: Opravdu chcete vložit %n řádků?
cs[3]: Opravdu chcete vložit %n řádků?

[ctx: MultiLineEdit|]
en: Paste Protection
cs: Ochrana proti náhodnému vložení

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Add Network
cs: Přidat síť

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Use preset:
cs: Použít přednastavené:

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Manually specify network settings
cs: Ručně zvolit nastavení sítě

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Manual Settings
cs: Ruční nastavení

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Network name:
cs: Název sítě:

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Server address:
cs: Adresa serveru:

[ctx: NetworkAddDlg|]
en: Server password:
cs: Heslo serveru:

[ctx: NetworkEditDlg|]
en: Please enter a network name:
cs: Prosím zadejte název sítě:

[ctx: NetworkEditDlg|]
en: Add Network
cs: Přidat síť

[ctx: NetworkItem|]
en: Users
cs: Uživatelé

[ctx: NetworkModel|]
en: Chat
cs: Pokec

[ctx: NetworkModel|]
en: Topic
cs: Téma

[ctx: NetworkModel|]
en: Nick Count
cs: Počet přezdívek

[ctx: NetworkModelController|]
en: Do you want to delete the following buffer(s) permanently? | Do you want to delete the following buffer(s) permanently?
cs[0]: Opravdu chcete trvale smazat následující záložku(y)?
cs[1]: Opravdu chcete trvale smazat následující záložku(y)?
cs[2]: Opravdu chcete trvale smazat následující záložku(y)?
cs[3]: Opravdu chcete trvale smazat následující záložku(y)?

[ctx: NetworkModelController|]
en: ...and <b>%1</b> more<br><br>
cs: ...a <b>%1</b> více<br><br>

[ctx: NetworkModelController|]
en: <b>Note:</b> This will delete all related data, including all backlog data, from the core's database and cannot be undone.
cs: <b>Poznámka:</b> Tento krok smaže všechna relevantní data, včetně historie, z databáze jádra a nelze jej zvrátit.

[ctx: NetworkModelController|]
en: <br>Active channel buffers cannot be deleted, please part the channel first.
cs: <br>Aktivní záložky s kanály nelze smazat, nejprve musíte daný kanál opustit.

[ctx: NetworkModelController|]
en: Remove buffers permanently?
cs: Odstranit trvale záložky?

[ctx: NetworkModelController::JoinDlg|]
en: Join Channel
cs: Vstoupit do kanálu

[ctx: NetworkModelController::JoinDlg|]
en: Network:
cs: Síť:

[ctx: NetworkModelController::JoinDlg|]
en: Channel:
cs: Kanál:

[ctx: NetworkModelController::JoinDlg|]
en: Password:
cs: Heslo:

[ctx: NetworkPage|]
en: Setup Network Connection
cs: Nastavit připojení k síti

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Re&name...
cs: Přejme&novat...

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: &Add...
cs: Přid&at...

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: De&lete
cs: &Smazat

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Network Details
cs: Detaily sítě

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Identity:
cs: Identita:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Servers
cs: Servery

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Manage servers for this network
cs: Spravovat servery pro tuto síť

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: &Edit...
cs: &Editovat...

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Move upwards in list
cs: Posunout výš v seznamu

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Move downwards in list
cs: Posunout níž v seznamu

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Commands
cs: Příkazy

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Configure automatic identification or misc. commands to be executed after connecting to a server
cs: Natavit automatickou identifikaci, nebo různé příkazy ke spuštění, po připojení k serveru

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Commands to execute on connect:
cs: Příkazy, které se spustí při připojení:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Specify a list of IRC commands to be executed upon connect.
    Note that Quassel IRC automatically rejoins channels, so /join will rarely be needed here!
cs: Seznam IRC příkazů, které se spustí při připojení.
    Quassel se automaticky připojuje ke kanálům, tedy /join zde s vysokou pravděpodobností nebude třeba!

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Connection
cs: Spojení

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Automatically reconnect to the IRC network after connection failures
cs: Automaticky připojit k IRC síti při síťových výpadcích

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Automatic Reconnect
cs: Automaticky znovu připojit

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Wait
cs: Čekání

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: between retries
cs: mezi pokusy

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Number of retries:
cs: Počet pokusů:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Unlimited
cs: Neomezeně

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Rejoin all channels after reconnect
cs: Znovu vstoupit do všech kanálů při opakovaném spojení

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Auto Identify
cs: Automaticky identifikovat

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Use SASL Authentication
cs: Použít autentizaci SASL

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Account:
cs: Účet:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Password:
cs: Heslo:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> because the identity has an ssl certificate set, SASL EXTERNAL will be used.</p></body></html>
cs: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Poznámka:</span> protože má identita nastaven certifikát ssl, bude použita SASL EXTERNAL.</p></body></html>

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Service:
cs: Služba:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Encodings
cs: Kódování

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Control encodings for in- and outgoing messages
cs: Nastavení kódování pro příchozí a odchozí zprávy

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Use Custom Encodings
cs: Používat různá kódování

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Specify which encoding your messages will be sent in.
    UTF-8 should be a sane choice for most networks.
cs: Specifikuje v jakém kódování budete odesílat zprávy.
    UTF-8 je dosti inteligentní volba pro většinu sítí.

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Send messages in:
cs: Odesílat zprávy v:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Receive fallback:
cs: Záložní kódování:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Server encoding:
cs: Kódování serveru:

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Networks
cs: Sítě

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: <b>The following problems need to be corrected before your changes can be applied:</b><ul>
cs: <b>Následující problémy je třeba opravit pro uložení změn:</b><ul>

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: <li>All networks need at least one server defined</li>
cs: <li>Každá síť potřebuje definovaný alespoň jeden server</li>

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Invalid Network Settings
cs: Špatné nastavení sítě

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Delete Network?
cs: Smazat síť?

[ctx: NetworksSettingsPage|]
en: Do you really want to delete the network "%1" and all related settings, including the backlog?
cs: Opravdu chcete smazat síť "%1" a veškeré její nastavení, včetně historie?

[ctx: NickEditDlg|]
en: Edit Nickname
cs: Upravit přezdívku

[ctx: NickEditDlg|]
en: Please enter a valid nickname:
cs: Prosím vložte validní přezdívku:

[ctx: NickEditDlg|]
en: A valid nickname may contain letters from the English alphabet, digits, and the special characters {, }, [, ], \, |, `, ^, _ and -.
cs: Validní přezdívka může obsahovat písmenka anglické abecedy, čísla, a speciální znaky {, }, [, ], \, |, `, ^, _ a -.

[ctx: NickEditDlg|]
en: Add Nickname
cs: Přidat přezdívku

[ctx: NotificationsSettingsPage|]
en: Interface
cs: Rozhraní

[ctx: NotificationsSettingsPage|]
en: Notifications
cs: Oznámení

[ctx: PasswordChangeDlg|]
en: Change Password
cs: Změnit heslo

[ctx: PasswordChangeDlg|]
en: Old password:
cs: Staré heslo:

[ctx: PasswordChangeDlg|]
en: New Password:
cs: Nové heslo:

[ctx: PasswordChangeDlg|]
en: Confirm password:
cs: Potvrdit heslo:

[ctx: PasswordChangeDlg|]
en: This changes the password for your username <b>%1</b> on the Quassel Core running at <b>%2</b>.
cs: Toto změní heslo pro vaše uživatelské jméno <b>%1</b> pro jádro Quassel běžící na <b>%2</b>.

[ctx: PasswordChangeDlg|]
en: Password Not Changed
cs: Heslo nezměněno

[ctx: PasswordChangeDlg|]
en: <b>Password change failed</b>
cs: <b>Změna hesla selhala</b>

[ctx: PasswordChangeDlg|]
en: The core reported an error when trying to change your password. Make sure you entered your old password correctly!
cs: Jádro nahlásilo chybu při pokusu o změnu vašeho hesla. Ujistěte se, že jste zadali staré heslo správně!

[ctx: PostgreSqlStorage|]
en: PostgreSQL Turbo Bomber HD!
cs: PostgreSQL Proste labůžo!

[ctx: QObject|]
en: Requesting a total of up to %1 backlog messages for %2 buffers
cs: Požaduji %1 zpráv historie pro %2 záložky

[ctx: QObject|]
en: Requesting up to %1 of all unread backlog messages (plus additional %2)
cs: Požaduji celkem %1 nepřečtených zpráv historie (a navíc ještě %2)

[ctx: QObject|]
en: Requesting a total of up to %1 unread backlog messages for %2 buffers
cs: Požaduji celkem %1 nepřečtených zpráv historie pro %2 záložek

[ctx: QObject|]
en: Welcome to Quassel IRC
cs: Vítejte v IRC klientu Quassel

[ctx: QObject|]
en: This wizard will help you to set up your default identity and your IRC network connection.<br>This only covers basic settings. You can cancel this wizard any time and use the settings dialog for more detailed changes.
cs: Tento průvodce vám pomůže nastavit výchozí identitu a spojení k IRC síti.<br>Zaměřuje se pouze na základní nastavení. Můžete ho kdykoliv přerušit a použít nastavení v aplikaci pro podrobnější nastavení/změny.

[ctx: QssParser|]
en: Invalid block declaration: %1
cs: Neplatná deklarace bloku: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid palette role assignment: %1
cs: Neplatné přiřazení role palety: %1

[ctx: QssParser|]
en: Unknown palette role name: %1
cs: Neznámý název role palety: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid subelement name in %1
cs: Neplatný název pod-elementu v %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid message type in %1
cs: Neplatný typ zprávy v %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid condition %1
cs: Neplatný stav: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid message label: %1
cs: Neplatný popisek zprávy: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid senderhash specification: %1
cs: Neplatná specifikace hash odesílatele: %1

[ctx: QssParser|]
en: Senderhash can be at most "0x0f"!
cs: Hash odesílatele může být maximálně "0x0f"!

[ctx: QssParser|]
en: Invalid format name: %1
cs: Neplatný název formátu: %1

[ctx: QssParser|]
en: Illegal IRC color specification (must be between 00 and 0f): %1
cs: Neplatná specifikace IRC barvy (musí být mezi 00 a 0f): %1

[ctx: QssParser|]
en: Unhandled condition: %1
cs: Neobsloužený stav: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid proplist %1
cs: Neplatný seznam vlastností: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid chatlist item type %1
cs: Neplatný typ položky seznamu rozhovorů: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid chatlist state %1
cs: Neplatný stav seznamu místností %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid property declaration: %1
cs: Neplatná deklarace vlastnosti: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid font property: %1
cs: Neplatná vlastnost písma: %1

[ctx: QssParser|]
en: Unknown ChatLine property: %1
cs: Neznámá vlastnost ChatLine: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid palette color role specification: %1
cs: Neplatná specifikace role barevné palety: %1

[ctx: QssParser|]
en: Unknown palette color role: %1
cs: Neznámá role barevné palety: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid gradient declaration: %1
cs: Neplatná deklarace gradientu: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid gradient stops list: %1
cs: Neplatný seznam zastavení gradientu: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid font specification: %1
cs: Neplatná specifikace písma: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid font style specification: %1
cs: Neplatná specifikace stylu písma: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid font weight specification: %1
cs: Neplatná specifikace proporcí písma: %1

[ctx: QssParser|]
en: Invalid font size specification: %1
cs: Neplatná specifikace velikosti písma: %1

[ctx: QtMultimediaNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Select Audio File
cs: Vyberte zvukový soubor

[ctx: QtMultimediaNotificationConfigWidget|]
en: Play a sound
cs: Přehrát zvuk

[ctx: QtMultimediaNotificationConfigWidget|]
en: Prelisten to the selected sound
cs: Přehrát vybraný zvuk

[ctx: QtMultimediaNotificationConfigWidget|]
en: Select the sound file to play
cs: Vyberte zvukový soubor pro přehrání

[ctx: Quassel|]
en: Quassel IRC is a modern, distributed IRC client.
cs: Quassel IRC je moderní, distribuovaný IRC klient.

[ctx: Quassel::secondsToString()|]
en: year
cs: rok

[ctx: Quassel::secondsToString()|]
en: day
cs: den

[ctx: ReceiveFileDlg|]
en: Incoming File Transfer
cs: Příchozí přenos souboru

[ctx: ReceiveFileDlg|]
en: <b>%1</b> wants to send you a file:<br>%2 (%3 bytes)
cs: <b>%1</b> chce poslat soubor:<br>%2 (%3 bajtů)

[ctx: RemotePeer|]
en: Disconnecting...
cs: Odpojuji

[ctx: SaveIdentitiesDlg|]
en: Sync With Core
cs: Synchronizovat s Jádrem

[ctx: SaveIdentitiesDlg|]
en: Syncing data with core, please wait...
cs: Synchronizuji data s Jádrem, prosím o strpení...

[ctx: SaveIdentitiesDlg|]
en: Abort
cs: Zrušit

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Server Info
cs: Informace o serveru

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Server address:
cs: Adresa serveru:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Password:
cs: Heslo:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Advanced
cs: Pokročilé

[ctx: ServerEditDlg|]
en: SSL Version:
cs: Verze SSL:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Use only TLSv1 unless you know what you are doing!
cs: Pokud si nejste naprosto jisti co děláte, používejte pouze TLSv1!

[ctx: ServerEditDlg|]
en: SSLv3 (insecure)
cs: SSLv3 (nespolehlivé)

[ctx: ServerEditDlg|]
en: SSLv2 (insecure)
cs: SSLv2 (nespolehlivé)

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Use a Proxy
cs: Používat proxy

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Proxy Type:
cs: Typ proxy:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Proxy Host:
cs: Počítač:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: localhost
cs: tento počítač (localhost)

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Proxy Username:
cs: Proxy - Uživatelské jméno:

[ctx: ServerEditDlg|]
en: Proxy Password:
cs: Proxy - Heslo:

[ctx: SettingsDlg|]
en: Configure Quassel
cs: Nastavit Quassel

[ctx: SettingsDlg|]
en: Settings
cs: Nastavení

[ctx: SettingsDlg|]
en: Save changes
cs: Uložit změny

[ctx: SettingsDlg|]
en: There are unsaved changes on the current configuration page. Would you like to apply your changes now?
cs: Na této konfigurační stránce jsou neuložené změny. Přejete si je uložit?

[ctx: SettingsDlg|]
en: Configure %1
cs: Nastavit %1

[ctx: SettingsDlg|]
en: Reload Settings
cs: Znovu načíst nastavení

[ctx: SettingsDlg|]
en: Do you like to reload the settings, undoing your changes on this page?
cs: Opravdu chcete znovu načíst nastavení, odstraní všechny změny na této stránce?

[ctx: SettingsDlg|]
en: Restore Defaults
cs: Obnovit výchozí

[ctx: SettingsDlg|]
en: Do you like to restore the default values for this page?
cs: Opravdu chcete obnovit výchozí nastavení pro tuto stránku?

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Configure Quassel
cs: Nastavit Quassel

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Settings
cs: Nastavení

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Configure %1
cs: Nastavit %1

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Reload Settings
cs: Znovu načíst nastavení

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Do you like to reload the settings, undoing your changes on this page?
cs: Opravdu chcete znovu načíst nastavení, odstraní všechny změny na této stránce?

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Restore Defaults
cs: Obnovit výchozí

[ctx: SettingsPageDlg|]
en: Do you like to restore the default values for this page?
cs: Opravdu chcete obnovit výchozí nastavení pro tuto stránku?

[ctx: ShortcutsModel|]
en: Action
cs: Činnost

[ctx: ShortcutsModel|]
en: Shortcut
cs: Zkratka

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Search:
cs: Hledat:

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Shortcut for Selected Action
cs: Zkratka pro vybranou činnost

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Default:
cs: Výchozí:

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: None
cs: Žádnou

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Custom:
cs: Vlastní:

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Interface
cs: Rozhraní

[ctx: ShortcutsSettingsPage|]
en: Shortcuts
cs: Zkratky

[ctx: SignalProxy|]
en: Disconnecting
cs: Odpojuji

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Network name:
cs: Název sítě:

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: The name of the IRC network you are configuring
cs: Název IRC sítě kterou nastavujete

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Servers
cs: Servery

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: A list of IRC servers belonging to this network
cs: Seznam IRC serverů patřících do zvolené sítě

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Edit this server entry
cs: Upravit nastavení zvoleného serveru

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: &Edit...
cs: &Editovat...

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Add another IRC server
cs: Přidá další IRC server

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: &Add...
cs: Přid&at...

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Remove this server entry from the list
cs: Smaže vybraný server ze seznamu

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: De&lete
cs: &Smazat

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Move upwards in list
cs: Posunout výš v seznamu

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Move downwards in list
cs: Posunout níž v seznamu

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: Join Channels Automatically
cs: Automaticky vstoupit do

[ctx: SimpleNetworkEditor|]
en: A list of IRC channels you will join automatically after connecting to the network
cs: Seznam IRC kanálů ke kterým se automaticky připojíte po připojení do dané sítě

[ctx: SnoreNotificationBackend|]
en: Private Message
cs: Soukromá zpráva

[ctx: SnoreNotificationConfigWidget|]
en: Snore
cs: Usnout

[ctx: SnoreNotificationConfigWidget|]
en: Enable Snore
cs: Povolit Snore

[ctx: SonnetSettingsPage|]
en: Interface
cs: Rozhraní

[ctx: SqliteStorage|]
en: SQLite is a file-based database engine that does not require any setup. It is suitable for small and medium-sized databases that do not require access via network. Use SQLite if your Quassel Core should store its data on the same machine it is running on, and if you only expect a few users to use your core.
cs: SQLite je souborově založený databázový server, který nevyžaduje nastavování. Je vhodný pro malé a střední databáze, které nepotřebují být přístupné přes síť. Použijte jej pokud vaše Quassel jádro ukládá data na stejném stroji na kterém běží a pokud očekáváte pouze pár připojujících se uživatelů k tomuto jádru.

[ctx: SslInfoDlg|]
en: Security Information
cs: Bezpečnostní informace

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Hostname:</b>
cs: <b>Název počítače</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>IP address:</b>
cs: <b>IP adresa:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Encryption:</b>
cs: <b>Šifra:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Protocol:</b>
cs: <b>Protokol:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Certificate chain:</b>
cs: <b>Certifikační řetězec:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: Subject
cs: Objekt

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Common name:</b>
cs: <b>Jméno:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Organization:</b>
cs: <b>Organizace:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Organizational unit:</b>
cs: <b>Organizační jednotka:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Country:</b>
cs: <b>Země:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>State or province:</b>
cs: <b>Stát či provincie:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Locality:</b>
cs: <b>Lokalita:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: Issuer
cs: Vydavatel

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Validity period:</b>
cs: <b>Doba platnosti:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>MD5 digest:</b>
cs: <b>MD5 přehled:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>SHA1 digest:</b>
cs: <b>SHA1 přehled:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>SHA256 digest:</b>
cs: <b>SHA256 přehled:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: <b>Trusted:</b>
cs: <b>Důvěryhodný:</b>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: Yes
cs: Ano

[ctx: SslInfoDlg|]
en: No, for the following reasons:<ul>
cs: Ne, z následujících důvodů:<ul>

[ctx: SslInfoDlg|]
en: %1 to %2
cs: %1 k %2

[ctx: StatusBufferItem|]
en: Status Buffer
cs: Záložka stavu

[ctx: SystemTray|]
en: &Minimize
cs: &Minimalizovat

[ctx: SystemTray|]
en: &Restore
cs: &Obnovit

[ctx: SystrayNotificationBackend|]
en: %n pending highlight(s) | %n pending highlight(s)
cs[0]: %n zbývající zvýraznění
cs[1]: %n zbývající zvýraznění
cs[2]: %n zbývajících zvýraznění
cs[3]: %n zbývajících zvýraznění

[ctx: SystrayNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Show a message in a popup
cs: Zobrazit zprávu ve vyskakovacím okně

[ctx: TabCompleter|]
en: Tab completion
cs: Doplňování tabulátorem

[ctx: TaskbarNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Activate dock entry, timeout:
cs: Zpoždění zobrazení v panelu:

[ctx: TaskbarNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Mark taskbar entry, timeout:
cs: Zpoždění zobrazení v panelu:

[ctx: TaskbarNotificationBackend::ConfigWidget|]
en: Unlimited
cs: Neomezeně

[ctx: TaskbarNotificationBackend::ConfigWidget|]
en:  seconds
cs:  vteřin

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Connect
cs: Připojit

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Connect to IRC
cs: Připojí k IRC

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Disconnect
cs: Odpojit

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Disconnect from IRC
cs: Odpojí od IRC

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Connect to all
cs: Připojit ke všemu

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Disconnect from all
cs: Odpojit ze všeho

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Part
cs: Opustit

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Leave currently selected channel
cs: Opustí zvýrazněný kanál

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Join
cs: Vstoupit

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Join a channel
cs: Vstoupí na kanál

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Query
cs: Oslovit

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Start a private conversation
cs: Zahájí soukromou konverzaci

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Whois
cs: Kdo je

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Request user information
cs: Vyžádá uživatelské informace

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Give operator privileges to user
cs: Přidá práva dozorce uživateli

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Take operator privileges from user
cs: Odebere práva dozorce uživateli

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Voice
cs: Rozkecat

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Give voice to user
cs: Nastaví stav mluvky na uživatele

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Devoice
cs: Umlčet

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Take voice from user
cs: Odebere stav mluvky od uživatele

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Kick
cs: Vykopnout

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Remove user from channel
cs: Odstraní uživatele z kanálu

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Ban
cs: Zablokovat

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Ban user from channel
cs: Zabrání uživateli v přístupu ke kanálu

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Kick/Ban
cs: Vyhodit/Zablokovat

[ctx: ToolBarActionProvider|]
en: Remove and ban user from channel
cs: Odstraní uživatele a zablokuje opětovný přístup uživateli na kanál

[ctx: TopicWidget|]
en: Users: %1
cs: Uživatelé: %1

[ctx: TopicWidget|]
en: Lag: %1 msecs
cs: Zpoždění: %1 msecs

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: Custom font:
cs: Vlastní font:

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: Resize dynamically to fit contents
cs: Měnit velikost podle obsahu

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: On hover only
cs: Pouze při podržení myši nad tématem

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: Interface
cs: Rozhraní

[ctx: TopicWidgetSettingsPage|]
en: Topic Widget
cs: Rozhraní Tématu

[ctx: Transfer|]
en: New
cs: Nová

[ctx: TransferModel|]
en: Type
cs: Typ

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Nick Message
en: You are now known as %DN%1%DN
cs: Nyní jste znám jako %DN%1%DN

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
en: %DN%1%DN is now known as %DN%2%DN
cs: %DN%1%DN je nyní znám jako %DN%2%DN

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Mode Message
en: User mode: %DM%1%DM
cs: Uživatelský režim: %DM%1%DM

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
en: Mode %DM%1%DM by %DN%2%DN
cs: Režim %DM%1%DM od %DN%2%DN

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Join Message
en: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH has joined %DC%4%DC
cs: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH se připojil do %DC%4%DC

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Part Message
en: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH has left %DC%4%DC
cs: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH opustil %DC%4%DC

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Quit Message
en: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH has quit
cs: %DN%1%DN %DH(%2@%3)%DH se odpojil

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Kick Message
en: %DN%1%DN has kicked %DN%2%DN from %DC%3%DC
cs: %DN%1%DN vykopnul %DN%2%DN z %DC%3%DC

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
note: Day Change Message
en: {Day changed to %1}
cs: {Den: %1}

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
en: Netsplit between %DH%1%DH and %DH%2%DH ended. Users joined:
cs: Netsplit mezi %DH%1%DH a %DH%2%DH skončil. Vrátili se:

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
en: %DN%1%DN (%2 more)
cs: %DN%1%DN (%2 více)

[ctx: UiStyle::StyledMessage|]
en: Netsplit between %DH%1%DH and %DH%2%DH. Users quit:
cs: Netsplit mezi %DH%1%DH a %DH%2%DH. Opustili nás:

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Owner(s) | %n Owner(s)
cs[0]: %n Vlastník
cs[1]: %n Vlastníci
cs[2]: %n Vlastníků
cs[3]: %n Vlastníků

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Admin(s) | %n Admin(s)
cs[0]: %n Administrátor
cs[1]: %n Administrátoři
cs[2]: %n Administrátorů
cs[3]: %n Administrátorů

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Operator(s) | %n Operator(s)
cs[0]: %n Stálý Správce
cs[1]: %n Stálý Správci
cs[2]: %n Stálých Správců
cs[3]: %n Stálých Správců

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Half-Op(s) | %n Half-Op(s)
cs[0]: %n Správce
cs[1]: %n Správci
cs[2]: %n Správců
cs[3]: %n Správců

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n Voiced | %n Voiced
cs[0]: %n Uživatel
cs[1]: %n Uživatelé
cs[2]: %n Uživatelů
cs[3]: %n Uživatelů

[ctx: UserCategoryItem|]
en: %n User(s) | %n User(s)
cs[0]: %n Uživatel
cs[1]: %n Uživatelé
cs[2]: %n Uživatelů
cs[3]: %n Uživatelů
