debian-installer - en to ast translation catalogue (32 entries)

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing quik
ast: Instalación quick

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing quik boot loader
ast: Instalación cargador d'arranque quick

note: Type: boolean Description :sl4:
en: quik installation failed. Continue anyway?
ast: Falló la instalación de quick. ¿Siguir igualmente?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The quik package failed to install into /target/.  Installing quik as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to quik, so continuing the installation may be possible.
ast: El paquete quick falló al instalar nel /target/. Instalar quick como un cargador d'arranque ye un pasu requeríu. El problema nun parez tar rellacionáu con quick, polo que siguir la instalación ye posible.

note: Type: text Description :sl4:
en: Checking partitions
ast: Comprobando particiones

note: Type: error Description :sl4:
en: No root partition found
ast: Nun atopada partición root

note: Type: error Description :sl4:
en: No partition is mounted as your new root partition. You must mount a root partition first.
ast: Ensin partición montada cómo la to nueva partición root. Debes montar una partición root primero.

note: Type: error Description :sl4:
en: Boot partition not on first disk
ast: Ensin partición d'arranque nel primer discu

note: Type: error Description :sl4:
en: The quik boot loader requires partition that holds /boot to be on the first disk. Please return to the partitioning step.
ast: El cargador d'arranque quick requier que la partición d'arranque te nel primer discu. Por favor, vuelve al pasu de particionáu.

note: Type: error Description :sl4:
en: Boot partition must be on ext2
ast: Partición d'arranque debe ser ext2

note: Type: error Description :sl4:
en: The quik boot loader requires the partition that holds /boot to be formatted using the ext2 file system. Please return to the partitioning step.
ast: El cargador d'arranque quik requier que la partición que contien /boot te formateada usando'l sistema de ficheros ext2. Por favor, vuelve al pasu del particionáu.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Do you really want to install the quik boot loader?
ast: ¿Quies instalar el cargador d'arranque quik?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: You have chosen to install the quik boot loader. You will not be able to boot any other operating system from this disk. Furthermore, your machine may not be bootable in any manner after this process completes. If you are left with a blank screen, you may need to try a cold boot and hold down Command-Option-P-R.
ast: Escoyiste instalar el cargador d'arranque quik. Nun podrás arrancar cualisquier otru sistema operativu dende esti discu. Además, la to máquina podría nun arrancar en mou algunu dempues de qu'esti precesu se complete. Si te quedes con una pantalla en blanco, puede que tengas que probar un arranque en frío y entrar con Comando-Opción-PR.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Be aware that this code has not been thoroughly tested.
ast: Remembra qu'esti códigu nun se probó abondo.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: You have chosen to install the quik boot loader. You will not be able to boot any other operating system from this disk. Furthermore, your machine may not be bootable in any manner after this process completes.
ast: Escoyiste instalar el cargador d'arranque quik. Nun podrás arrancar otru sistema operativu dende esti discu. Además, la to máquina podría nun ser arrancable dempués de que'l procesu se complete.

note: Type: text Description :sl4:
en: Creating quik configuration
ast: Configurando quik

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to create quik configuration
ast: Fallo al configurar quik

note: Type: error Description :sl4:
en: The creation of the main quik configuration file failed.
ast: Fallo al facer el ficheru de configuración principal quik.

note: Type: error Description :sl4:
en: Check /var/log/syslog or see virtual console 4 for the details.
ast: Comprobar /var/log/syslog o ver consola virtual 4 pa los detalles.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: Your system may be unbootable!
ast: Avisu: ¡El to sistema pue nun ser arrancable!

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing quik into bootstrap partition
ast: Instalando quik na partición bootstrap

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to install boot loader
ast: Falló instalar cargador d'arranque

note: Type: error Description :sl4:
en: The installation of the quik boot loader failed.
ast: Falló la instalación del cargador d'arranque quik.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: your system may be unbootable!
ast: Avisu: ¡El to sistema podría nun ser arrancable!

note: Type: text Description :sl4:
en: Setting up OpenFirmware
ast: Afitando OpenFirmware

note: Type: error Description :sl4:
en: Unable to configure OpenFirmware
ast: Nun puede configurase OpenFirmware

note: Type: error Description :sl4:
en: Setting the OpenFirmware boot-device variable failed. You will have to configure OpenFirmware yourself to boot.
ast: Falló afitando dispositivu d'arranque variable OpenFirmware. Tendrás que configurar OpenFirmware por ti mesmu al arrancar.

note: Type: error Description :sl4: This error may not be fatal, depending on the exact type of Mac.
en: Problem configuring OpenFirmware
ast: Problema configurando OpenFirmware

note: Type: error Description :sl4: This error may not be fatal, depending on the exact type of Mac.
en: Setting the OpenFirmware boot-command variable failed. You may have intermittent boot failures.
ast: Falló l'afitamientu del comando d'arranque d'OpenFirmware. Podríes tener fallos intermitentes nel arranque.

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to mount /target/proc
ast: Falló montar /target/proc

note: Type: error Description :sl4:
en: Mounting the proc file system on /target/proc failed.
ast: Falló montar el sistema de ficheros proc en /target/proc

note: Type: text Description Main menu item :sl4:
en: Install quik on a hard disk
ast: Instalar quik nun discu duru
