debian-installer - en to eo translation catalogue (32 entries)

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing quik
eo: Instalado de quik

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing quik boot loader
eo: Instalado de la ekŝargilo quik

note: Type: boolean Description :sl4:
en: quik installation failed. Continue anyway?
eo: Instalado de quik malsukcesis. Ĉu tamen daŭrigi?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The quik package failed to install into /target/.  Installing quik as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to quik, so continuing the installation may be possible.
eo: La pakon quik malsukcesis instaliĝi en /target/. Instali quik kiel ekŝargilon estas postulata paŝo. Tamen la instal-problemo povus ne rilati al quik, tiel ke eblus daŭrigi la instaladon.

note: Type: text Description :sl4:
en: Checking partitions
eo: Kontrolado de diskpartoj

note: Type: error Description :sl4:
en: No root partition found
eo: Neniu radika diskparto trovita

note: Type: error Description :sl4:
en: No partition is mounted as your new root partition. You must mount a root partition first.
eo: Neniu diskparto estas muntita kiel vian novan radikan diskparton. Vi devos unue munti radikan diskparton.

note: Type: error Description :sl4:
en: Boot partition not on first disk
eo: Ekŝarga diskparto ne estas sur unua disko

note: Type: error Description :sl4:
en: The quik boot loader requires partition that holds /boot to be on the first disk. Please return to the partitioning step.
eo: La ekŝargilo quik postulas diskparton, kiu entenu /boot en la unua disko. Bonvole retroiru al la diskpartigada paŝo.

note: Type: error Description :sl4:
en: Boot partition must be on ext2
eo: Ekŝarga diskparto nepre estu sur ext2

note: Type: error Description :sl4:
en: The quik boot loader requires the partition that holds /boot to be formatted using the ext2 file system. Please return to the partitioning step.
eo: La ekŝargilo quik postulas ke la ekŝarga diskparto entenu '/boot' strukturitan laŭ dosiersistemo ext2. Bonvole retroiru al la diskpartigada paŝo.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Do you really want to install the quik boot loader?
eo: Ĉu vi vere volas instali la ekŝargilon quik?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: You have chosen to install the quik boot loader. You will not be able to boot any other operating system from this disk. Furthermore, your machine may not be bootable in any manner after this process completes. If you are left with a blank screen, you may need to try a cold boot and hold down Command-Option-P-R.
eo: Vi elektis instali la ekŝargilon quik. Vi ne povos ekŝarĝi je iu ajn alia operaciumo el tiu ĉi disko. Krome, via maŝino eble ne estos ekŝargebla post plenumo de tiu ĉi procezo. Se malplena ekrano aperos, eble vi bezonos provi malvarman ekŝarĝon kaj premi la klavojn Command-Option-P-R.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Be aware that this code has not been thoroughly tested.
eo: Konsciu ke tiu ĉi kodumaro ankaraŭ ne estas entute testita.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: You have chosen to install the quik boot loader. You will not be able to boot any other operating system from this disk. Furthermore, your machine may not be bootable in any manner after this process completes.
eo: Vi elektis instali la ekŝargilon quik. Vi ne povos ekŝarĝi je iu ajn alia operaciumo el tiu ĉi disko. Krome, via maŝino eble ne estos ekŝargebla post plenumo de tiu ĉi procezo.

note: Type: text Description :sl4:
en: Creating quik configuration
eo: Kreado de agordo por quik

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to create quik configuration
eo: Ni malsukcesis krei agordon por quik

note: Type: error Description :sl4:
en: The creation of the main quik configuration file failed.
eo: La kreado de la ĉefa agordo-dosiero por quik malsukcesis.

note: Type: error Description :sl4:
en: Check /var/log/syslog or see virtual console 4 for the details.
eo: Kontrolu '/var/log/syslog' aŭ rigardu la virtualan konzolon 4 por havi detalojn.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: Your system may be unbootable!
eo: Averto: Via sistemo eble ne estos ekŝargebla!

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing quik into bootstrap partition
eo: Instalado de quik en ekŝargan diskparton

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to install boot loader
eo: Instalado de ekŝargilo malsukcesis

note: Type: error Description :sl4:
en: The installation of the quik boot loader failed.
eo: La instalado de la ekŝargilo quik malsukcesis.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: your system may be unbootable!
eo: Averto: via sistemo eble ne estos ŝargebla!

note: Type: text Description :sl4:
en: Setting up OpenFirmware
eo: Akomodado de OpenFirmware

note: Type: error Description :sl4:
en: Unable to configure OpenFirmware
eo: Neeblis akomodi OpenFirmware

note: Type: error Description :sl4:
en: Setting the OpenFirmware boot-device variable failed. You will have to configure OpenFirmware yourself to boot.
eo: Alĝustigo de la variablo boot-device por OpenFirmware malsukcesis. Vi mem devos agordi OpenFirmware por ke ĝi ekŝargiĝu.

note: Type: error Description :sl4: This error may not be fatal, depending on the exact type of Mac.
en: Problem configuring OpenFirmware
eo: Problemo dum agordado de OpenFirmware

note: Type: error Description :sl4: This error may not be fatal, depending on the exact type of Mac.
en: Setting the OpenFirmware boot-command variable failed. You may have intermittent boot failures.
eo: Alĝustigo de la variablo boot-command por OpenFirmware malsukcesis. Vi povos sperti eventualajn ekŝargajn fiaskojn.

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to mount /target/proc
eo: Malsukcesis munti /target/proc

note: Type: error Description :sl4:
en: Mounting the proc file system on /target/proc failed.
eo: Muntado de dosiersistemo proc sur /target/proc malsukcesis.

note: Type: text Description Main menu item :sl4:
en: Install quik on a hard disk
eo: Instali quik en fiksita disko
