debian-installer - en to ga translation catalogue (32 entries)

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing quik
ga: Quik á shuiteáil

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing quik boot loader
ga: Luchtóir tosaithe quik á shuiteáil

note: Type: boolean Description :sl4:
en: quik installation failed. Continue anyway?
ga: Theip ar shuiteáil quik.  Lean ar aghaidh mar sin féin?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The quik package failed to install into /target/.  Installing quik as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to quik, so continuing the installation may be possible.
ga: Theip ar shuiteáil an phacáiste quik i /target/. Caithfear quik a shuiteáil mar luchtóir tosaithe.  Seans nach mbaineann an fhadhb shuiteála le quik ar chor ar bith agus beidh tú in ann dul ar aghaidh leis an tsuiteáil.

note: Type: text Description :sl4:
en: Checking partitions
ga: Deighiltí á seiceáil

note: Type: error Description :sl4:
en: No root partition found
ga: Níor aimsíodh aon fhréamhdheighilt

note: Type: error Description :sl4:
en: No partition is mounted as your new root partition. You must mount a root partition first.
ga: Níl aon deighilt feistithe mar do fhréamhdheighilt nua. Caithfidh tú fréamhdheighilt a fheistiú ar dtús.

note: Type: error Description :sl4:
en: Boot partition not on first disk
ga: Níl an deighilt tosaithe ar an chéad diosca

note: Type: error Description :sl4:
en: The quik boot loader requires partition that holds /boot to be on the first disk. Please return to the partitioning step.
ga: Éilíonn luchtóir tosaithe quik go mbeidh an deighilt /boot ar an chéad diosca. Fill ar an gcéim deighilte, le do thoil.

note: Type: error Description :sl4:
en: Boot partition must be on ext2
ga: Ní mór don deighilt tosaithe a bheith ar ext2

note: Type: error Description :sl4:
en: The quik boot loader requires the partition that holds /boot to be formatted using the ext2 file system. Please return to the partitioning step.
ga: Éilíonn luchtóir tosaithe quik go mbaintear úsáid as córas comhad ext2 ar an deighilt /boot. Fill ar an gcéim deighilte, le do thoil.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Do you really want to install the quik boot loader?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mian leat luchtóir tosaithe quik a shuiteáil?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: You have chosen to install the quik boot loader. You will not be able to boot any other operating system from this disk. Furthermore, your machine may not be bootable in any manner after this process completes. If you are left with a blank screen, you may need to try a cold boot and hold down Command-Option-P-R.
ga: Tá tú ag iarraidh luchtóir tosaithe quik a shuiteáil. Ní bheidh tú in ann aon chóras oibriúcháin eile a thosú ón diosca seo. Mar aon leis sin, seans nach mbeidh tú in ann do ríomhaire a thosú ar chor ar bith tar éis duit an próiseas seo a chur i gcrích. Má fheiceann tú scáileán folamh, b'fhéidir leat tosú "fuar" a dhéanamh agus Command-Option-P-R a choinneáil síos.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Be aware that this code has not been thoroughly tested.
ga: Bíodh a fhios agat nach raibh an cód seo profa go hiomlán.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: You have chosen to install the quik boot loader. You will not be able to boot any other operating system from this disk. Furthermore, your machine may not be bootable in any manner after this process completes.
ga: Tá tú ag iarraidh luchtóir tosaithe quik a shuiteáil. Ní bheidh tú in ann aon chóras oibriúcháin eile a thosú ón diosca seo. Mar aon leis sin, seans nach mbeidh tú in ann do ríomhaire a thosú ar chor ar bith tar éis duit an próiseas seo a chur i gcrích.

note: Type: text Description :sl4:
en: Creating quik configuration
ga: Cumraíocht quik á cruthú

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to create quik configuration
ga: Theip ar chruthú cumraíochta quik

note: Type: error Description :sl4:
en: The creation of the main quik configuration file failed.
ga: Níorbh fhéidir an príomhchomhad cumraíochta quik a chruthú.

note: Type: error Description :sl4:
en: Check /var/log/syslog or see virtual console 4 for the details.
ga: Seiceáil /var/log/syslog nó féach ar chonsól fíorúil 4 le tuilleadh eolais a fháil.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: Your system may be unbootable!
ga: Rabhadh: Seans nach mbeidh tú in ann do chóras a thosú!

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing quik into bootstrap partition
ga: quik á shuiteáil ar dheighilt tosaithe

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to install boot loader
ga: Theip ar luchtóir tosaithe a shuiteáil

note: Type: error Description :sl4:
en: The installation of the quik boot loader failed.
ga: Níorbh fhéidir luchtóir tosaithe quik a shuiteáil.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: your system may be unbootable!
ga: Rabhadh: seans nach mbeidh tú in ann do chóras a thosú!

note: Type: text Description :sl4:
en: Setting up OpenFirmware
ga: OpenFirmware á shocrú

note: Type: error Description :sl4:
en: Unable to configure OpenFirmware
ga: Ní féidir OpenFirmware a chumrú

note: Type: error Description :sl4:
en: Setting the OpenFirmware boot-device variable failed. You will have to configure OpenFirmware yourself to boot.
ga: Níorbh fhéidir an athróg 'boot-device' in OpenFirmware a shocrú. Caithfidh tú OpenFirmware a chumrú as do stuaim féin chun an ríomhaire a thosú.

note: Type: error Description :sl4: This error may not be fatal, depending on the exact type of Mac.
en: Problem configuring OpenFirmware
ga: Fadhb agus OpenFirmware á chumrú

note: Type: error Description :sl4: This error may not be fatal, depending on the exact type of Mac.
en: Setting the OpenFirmware boot-command variable failed. You may have intermittent boot failures.
ga: Níorbh fhéidir an athróg 'boot-command' in OpenFirmware a shocrú. Seans nach mbeidh tú in ann an ríomhaire a thosú ó am go ham.

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to mount /target/proc
ga: Theip ar fheistiú /target/proc

note: Type: error Description :sl4:
en: Mounting the proc file system on /target/proc failed.
ga: Níorbh fhéidir an córas comhad proc a fheistiú ar /target/proc.

note: Type: text Description Main menu item :sl4:
en: Install quik on a hard disk
ga: Suiteáil quik ar dhiosca crua
