debian-installer - en to si translation catalogue (32 entries)

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing quik
si: quik ස්ථාපනය කරමින්

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing quik boot loader
si: quik ආරම්භක පූරකය ස්ථාපනය කරමින්

note: Type: boolean Description :sl4:
en: quik installation failed. Continue anyway?
si: quik ස්ථාපනය අසාර්ථකයි. කෙසේ හෝ ඉදිරියට යන්නද?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The quik package failed to install into /target/.  Installing quik as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to quik, so continuing the installation may be possible.
si: /target/ වෙත quik පැකේජය ස්ථාපනය අසාර්ථක විය. ආරම්භක පූරකයක් ලෙස quik ස්ථාපනය අත්‍යාවශ්‍ය පියවරකි. ඇතැම්විට මෙම ගැටළුව quik හට අදාල නොවිය හැක. එමනිසා ඇතැම්විට ස්ථාපනය ඉදිරියට යා හැකිවිය හැක.

note: Type: text Description :sl4:
en: Checking partitions
si: කොටස් පිරික්සමින්

note: Type: error Description :sl4:
en: No root partition found
si: root කොටසක් හමු නොවිනි

note: Type: error Description :sl4:
en: No partition is mounted as your new root partition. You must mount a root partition first.
si: ඔබේ නව root කොටස ලෙස කිසිඳු කොටසක් රඳවා නොමැත. ඔබට ‌ප්‍රථමයෙන් root කොටසක් රැඳවීමට සිදුවේ.

note: Type: error Description :sl4:
en: Boot partition not on first disk
si: ප්‍රථම තැටිය තුළ ආරම්භක කොටස නොපවතී

note: Type: error Description :sl4:
en: The quik boot loader requires partition that holds /boot to be on the first disk. Please return to the partitioning step.
si: quik ආරම්භක පූරකයට /boot කොටස ප්‍රථම තැටියේ පැවතීම අත්‍යාවශ්‍ය වේ. කරුණාකර කොටස්කිරීමේ අදියරට නැවත යන්න.

note: Type: error Description :sl4:
en: Boot partition must be on ext2
si: ආරම්භක කොටස ext2 විය යුතුයි

note: Type: error Description :sl4:
en: The quik boot loader requires the partition that holds /boot to be formatted using the ext2 file system. Please return to the partitioning step.
si: quik ආරම්භක පූරකයට /boot කොටස ext2 මගින් හැඩසවි ගැන්වීම අත්‍යාවශ්‍ය වේ කරුණාකර කොටස්කිරීමේ අදියරට නැවත යන්න.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Do you really want to install the quik boot loader?
si: ඔබට ඇත්තෙන්ම quik ආරම්භක පූරකය ස්ථාපනය කිරීමට ඇවැසිද?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: You have chosen to install the quik boot loader. You will not be able to boot any other operating system from this disk. Furthermore, your machine may not be bootable in any manner after this process completes. If you are left with a blank screen, you may need to try a cold boot and hold down Command-Option-P-R.
si: ඔබ quik ආරම්භක පූරකය ස්ථාපන කිරීමට තෝරාගෙන ඇත. ඔබට මෙම තැටිය භාවිතයෙන් වෙනත් මෙහෙයුම් පද්ධතියක් ආරම්භ කල නොහැක. තවදුරටත්, ඔබේ පරිගණකය මෙම අදියරෙන් පසු කිසිඳු ආකාරයකින් ආරම්භ කිරීමට නොහැකි විය හැක. ඔබට හිස් තිරයක් ලැබී නම්, ඔබට ශීත ආරම්භයක් උත්සාහ කල Command-Option-P-R ඔබාසිටීමට සිදුවේ.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Be aware that this code has not been thoroughly tested.
si: මෙම කේතය දැඩිලෙස පරීක්‍ෂාකර නොමැති බව සලකන්න.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: You have chosen to install the quik boot loader. You will not be able to boot any other operating system from this disk. Furthermore, your machine may not be bootable in any manner after this process completes.
si: ඔබ quik ආරම්භක පූරකය ස්ථාපන කිරීමට තෝරාගෙන ඇත. ඔබට මෙම තැටිය භාවිතයෙන් වෙනත් මෙහෙයුම් පද්ධතියක් ආරම්භ කල නොහැක. තවදුරටත්, ඔබේ පරිගණකය මෙම අදියරෙන් පසු කිසිඳු ආකාරයකින් ආරම්භ කිරීමට නොහැකි විය හැක.

note: Type: text Description :sl4:
en: Creating quik configuration
si: quik සැකසුම නිර්මාණය කරමින්

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to create quik configuration
si: quik සැකසුම නිර්මාණය අසාර්ථකයි

note: Type: error Description :sl4:
en: The creation of the main quik configuration file failed.
si: ප්‍රධාන quik සැකසුම් ගොනුව අසාර්ථක විය.

note: Type: error Description :sl4:
en: Check /var/log/syslog or see virtual console 4 for the details.
si: තොරතුරු සඳහා /var/log/syslog හෝ 4 වැනි අතත්‍ය කොන්සෝලය පිරික්සන්න.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: Your system may be unbootable!
si: අවවාදයයි: ඔබේ පද්ධතිය නැවතආරම්භ කල නොහැකිවිය හැක!

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing quik into bootstrap partition
si: quik bootstrap කොටසට ස්ථාපනය කරමින්

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to install boot loader
si: ආරම්භක පූරකය ස්ථාපනය අසාර්ථකයි

note: Type: error Description :sl4:
en: The installation of the quik boot loader failed.
si: quik ආරම්භකපූරකයේ ස්ථාපනය අසාර්ථකවිය.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: your system may be unbootable!
si: අවවාදයයි: ඔබේ පද්ධතිය නැවතආරම්භ කල නොහැකිවිය හැක!

note: Type: text Description :sl4:
en: Setting up OpenFirmware
si: OpenFirmware සකසමින්

note: Type: error Description :sl4:
en: Unable to configure OpenFirmware
si: OpenFirmware සැකසිය නොහැකි විය

note: Type: error Description :sl4:
en: Setting the OpenFirmware boot-device variable failed. You will have to configure OpenFirmware yourself to boot.
si: OpenFirmware boot-device විචල්‍ය සැකසීම අසාර්ථකයි. ආරම්භ කිරීම සඳහා ඔබටම OpenFirmware සැකසීමට සිදුවේ.

note: Type: error Description :sl4: This error may not be fatal, depending on the exact type of Mac.
en: Problem configuring OpenFirmware
si: OpenFirmware සැකසීමේ ගැටළුවන් පැනනැගිනි

note: Type: error Description :sl4: This error may not be fatal, depending on the exact type of Mac.
en: Setting the OpenFirmware boot-command variable failed. You may have intermittent boot failures.
si:  boot-device විචල්‍ය සැකසීම අසාර්ථකයි. ඔබට වරින්වර ආරම්භකිරීමේ ගැටළු පැන නැගිය හැක.

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to mount /target/proc
si: /target/proc රැඳවීම අසාර්ථක විය

note: Type: error Description :sl4:
en: Mounting the proc file system on /target/proc failed.
si: proc ගොනු පද්ධතිය /target/proc හි රැඳවීම අසාර්ථක විය.

note: Type: text Description Main menu item :sl4:
en: Install quik on a hard disk
si: quik දෘඩතැටිය මත ස්ථාපනය කරන්න
