debian-installer - en to sr translation catalogue (32 entries)

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing quik
sr: Инсталирање quik-а

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing quik boot loader
sr: Инсталирање quik покретачког програма

note: Type: boolean Description :sl4:
en: quik installation failed. Continue anyway?
sr: Инсталација quik-а није успела.  Наставити даље?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The quik package failed to install into /target/.  Installing quik as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to quik, so continuing the installation may be possible.
sr: Пакет quik није успео да се инсталира на /target/.  Инсталирање quik-а као покретачког програма је обавезан корак.  Проблем можда ипак није у вези са quik-ом, тако да наставак инсталације може бити могућ.

note: Type: text Description :sl4:
en: Checking partitions
sr: Проверавање партиције

note: Type: error Description :sl4:
en: No root partition found
sr: Ниједна root партиција није пронађена

note: Type: error Description :sl4:
en: No partition is mounted as your new root partition. You must mount a root partition first.
sr: Ниједна партиција није монтирана као ваша нова root партиција. Морате прво монтирати root партицију.

note: Type: error Description :sl4:
en: Boot partition not on first disk
sr: Покретачка партиција није на првом диску

note: Type: error Description :sl4:
en: The quik boot loader requires partition that holds /boot to be on the first disk. Please return to the partitioning step.
sr: Покретачки програм quik захтева да се покретачка партиција налази на првом диску. Братите се на корак партиционисања.

note: Type: error Description :sl4:
en: Boot partition must be on ext2
sr: Покретачка партиција мора бити типа ext2

note: Type: error Description :sl4:
en: The quik boot loader requires the partition that holds /boot to be formatted using the ext2 file system. Please return to the partitioning step.
sr: Покретачки програм quik захтева да партиција која садржи директоријум /boot буде форматирана као ext2. Вратите се на корак партиционисања.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Do you really want to install the quik boot loader?
sr: Да ли стварно желите да инсталирате покретачки програм quik?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: You have chosen to install the quik boot loader. You will not be able to boot any other operating system from this disk. Furthermore, your machine may not be bootable in any manner after this process completes. If you are left with a blank screen, you may need to try a cold boot and hold down Command-Option-P-R.
sr: Изабрали сте да инсталирате покретачки програм quik. Нећете моћи да покренете неки други оперативни систем са овог диска. Додатно, ваша машина можда неће уопште моћи да се покрене пошто се овај процес заврши. Ако вам се појави само празан екран, можда ћете морати да пробате са гашењем и поновним паљењем машине и држите притиснуту комбинацију тастера Command-Option-P-R.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Be aware that this code has not been thoroughly tested.
sr: Имајте на уму да овај код није детаљно тестиран.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: You have chosen to install the quik boot loader. You will not be able to boot any other operating system from this disk. Furthermore, your machine may not be bootable in any manner after this process completes.
sr: Изабрали сте да инсталирате покретачки програм quik. Нећете моћи да покренете неки други оперативни систем са овог диска. Додатно, ваша машина можда неће уопште моћи да се покрене пошто се овај процес заврши.

note: Type: text Description :sl4:
en: Creating quik configuration
sr: Креирање quik конфигурације

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to create quik configuration
sr: Креирање quik конфигурације није успело

note: Type: error Description :sl4:
en: The creation of the main quik configuration file failed.
sr: Креирање главног quik конфигурационог фајла није успело.

note: Type: error Description :sl4:
en: Check /var/log/syslog or see virtual console 4 for the details.
sr: За детаље погледајте /var/log/syslog или виртуелну конзолу 4.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: Your system may be unbootable!
sr: Упозорење: ваш систем можда неће моћи да се стартује!

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing quik into bootstrap partition
sr: Инсталирање quik-а на покретачку партицију

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to install boot loader
sr: Инсталирање покретачког програма није успело

note: Type: error Description :sl4:
en: The installation of the quik boot loader failed.
sr: Инсталација покретачког програма quik није успела.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: your system may be unbootable!
sr: Упозорење: ваш систем можда неће моћи да се стартује!

note: Type: text Description :sl4:
en: Setting up OpenFirmware
sr: Подешавање OpenFirmware-а

note: Type: error Description :sl4:
en: Unable to configure OpenFirmware
sr: Конфигурација OpenFirmware-а није успела

note: Type: error Description :sl4:
en: Setting the OpenFirmware boot-device variable failed. You will have to configure OpenFirmware yourself to boot.
sr: Подешавање променљиве boot-device OpenFirmware-а није успело. Мораћете сами да исконфигуришете OpenFirmware да бисте покренули систем.

note: Type: error Description :sl4: This error may not be fatal, depending on the exact type of Mac.
en: Problem configuring OpenFirmware
sr: Проблем при конфигурисању OpenFirmware-а

note: Type: error Description :sl4: This error may not be fatal, depending on the exact type of Mac.
en: Setting the OpenFirmware boot-command variable failed. You may have intermittent boot failures.
sr: Подешавање променљиве boot-command OpenFirmware-а није успело. Можда ћете имати повремене проблеме при покретању система.

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to mount /target/proc
sr: Неуспело монтирање /target/proc

note: Type: error Description :sl4:
en: Mounting the proc file system on /target/proc failed.
sr: Монтирање proc фајл система на /target/proc није успело.

note: Type: text Description Main menu item :sl4:
en: Install quik on a hard disk
sr: Инсталирај quik на хард диск
