debian-installer - en to tg translation catalogue (32 entries)

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing quik
tg: Насбкунии quik

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing quik boot loader
tg: Насбкунии боркунандаи роҳандозии quik

note: Type: boolean Description :sl4:
en: quik installation failed. Continue anyway?
tg: Насбкунии quik қатъ шудааст. Ба ҳар ҳол идома медиҳед?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The quik package failed to install into /target/.  Installing quik as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to quik, so continuing the installation may be possible.
tg: Насби қуттии quik ба /target/ қатъ карда шудааст. Насбкунии quik ҳамчун боркунандаи роҳандозӣ қадами ҳатмист.  Эҳтимол аст, ки ин мушкилии насб ба quik тааллуқ надорад, бинобар ин шумо метавонед насбро идома диҳед.

note: Type: text Description :sl4:
en: Checking partitions
tg: Санҷиши қисмҳои диск

note: Type: error Description :sl4:
en: No root partition found
tg: Ягон қисми диски root ёфт нашуд

note: Type: error Description :sl4:
en: No partition is mounted as your new root partition. You must mount a root partition first.
tg: Ягон қисми диск ҳамчун қисми диски нави root-и шумо васл нашудааст. Шумо бояд аввал қисми диски root-ро васл кунед.

note: Type: error Description :sl4:
en: Boot partition not on first disk
tg: Қисми диски роҳандозӣ дар диски аввалин намебошад

note: Type: error Description :sl4:
en: The quik boot loader requires partition that holds /boot to be on the first disk. Please return to the partitioning step.
tg: Боркунандаи роҳандозии quik талаб мекунад, ки қисми диски /boot дар диски аввалин ҷойгир карда шавад. Лутфан, ба қадами қисмбандӣ баргардед.

note: Type: error Description :sl4:
en: Boot partition must be on ext2
tg: Қисми диски роҳандозӣ бояд дар ext2 бошад

note: Type: error Description :sl4:
en: The quik boot loader requires the partition that holds /boot to be formatted using the ext2 file system. Please return to the partitioning step.
tg: Боркунандаи роҳандозии quik талаб мекунад, ки қисми диски /boot ба воситаи системаи файлии ext2 формат карда шавад. Лутфан, ба қадами қисмбандӣ баргардед.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Do you really want to install the quik boot loader?
tg: Шумо дар ҳақиқат мехоҳед, ки боркунандаи роҳандозии quik-ро насб кунед?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: You have chosen to install the quik boot loader. You will not be able to boot any other operating system from this disk. Furthermore, your machine may not be bootable in any manner after this process completes. If you are left with a blank screen, you may need to try a cold boot and hold down Command-Option-P-R.
tg: Шумо насби боркунандаи роҳандозии quik интихоб кардед. Ягон системаи оператсионии дигар аз ин диск бор карда намешавад. Зиёда аз он, компютери шумо баъд аз ба анҷом расидани ин раванд дар ягон ҳолат дигар боршаванда намешавад. Агар экрани холӣ ба вуҷуд ояд, шумо бояд компютери худро ба таври дастӣ тавассути доштани Command-Option-P-R боргирӣ кунед.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Be aware that this code has not been thoroughly tested.
tg: Эҳтиёт бошед, чунки санҷиши ин рамз ҳанӯз комилан иҷро нашудааст.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: You have chosen to install the quik boot loader. You will not be able to boot any other operating system from this disk. Furthermore, your machine may not be bootable in any manner after this process completes.
tg: Шумо насби боркунандаи роҳандозии quik интихоб кардед. Ягон системаи оператсионии дигар аз ин диск бор карда намешавад. Зиёда аз он, компютери шумо баъд аз ба анҷом расидани ин раванд дар ягон ҳолат дигар боршаванда намешавад.

note: Type: text Description :sl4:
en: Creating quik configuration
tg: Омодасозии танзимоти quik

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to create quik configuration
tg: Омодасозии танзимоти quik қатъ шудааст

note: Type: error Description :sl4:
en: The creation of the main quik configuration file failed.
tg: Эҷодкунии файли танзимии асосии quik қатъ карда шудааст.

note: Type: error Description :sl4:
en: Check /var/log/syslog or see virtual console 4 for the details.
tg: Файли /var/log/syslog -ро санҷед ё барои тафсилот консоли виртуалии 4-ро кушоед.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: Your system may be unbootable!
tg: Огоҳӣ: Эҳтимол аст, ки системаи шумо худроҳандозӣ немешавад!

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing quik into bootstrap partition
tg: Насбкунии quik ба қисми диски роҳандозии ибтидоӣ

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to install boot loader
tg: Насбкунии худроҳандозӣ ба анҷом нарасид

note: Type: error Description :sl4:
en: The installation of the quik boot loader failed.
tg: Насбкунии боркунандаи роҳандозии quik қатъ карда шудааст.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: your system may be unbootable!
tg: Огоҳӣ: эҳтимол аст, ки системаи шумо борнашаванда мебошад!

note: Type: text Description :sl4:
en: Setting up OpenFirmware
tg: Танзими OpenFirmware

note: Type: error Description :sl4:
en: Unable to configure OpenFirmware
tg: Танзими OpenFirmware имконпазир нест

note: Type: error Description :sl4:
en: Setting the OpenFirmware boot-device variable failed. You will have to configure OpenFirmware yourself to boot.
tg: Танзими тағйирёбандаи дастгоҳи роҳандозии OpenFirmware қатъ карда шудааст. Барои бор кардани OpenFirmware шумо бояд онро ба таври дастӣ танзим кунед.

note: Type: error Description :sl4: This error may not be fatal, depending on the exact type of Mac.
en: Problem configuring OpenFirmware
tg: Ҳангоми танзими OpenFirmware мушкилӣ ба вуҷуд омад

note: Type: error Description :sl4: This error may not be fatal, depending on the exact type of Mac.
en: Setting the OpenFirmware boot-command variable failed. You may have intermittent boot failures.
tg: Танзими тағйирёбандаи фармони роҳандозии OpenFirmware қатъ карда шудааст. Эҳтимол аст, ки қатъҳои роҳандозӣ номуттасил мебошанд.

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to mount /target/proc
tg: /target/proc васл карда нашуд

note: Type: error Description :sl4:
en: Mounting the proc file system on /target/proc failed.
tg: Системаи файлии proc дар /target/proc бо нокомӣ дучор шуд.

note: Type: text Description Main menu item :sl4:
en: Install quik on a hard disk
tg: Насб кардани quik ба диски компютерӣ
