debian-installer - en to tr translation catalogue (32 entries)

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing quik
tr: Quik kuruluyor

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing quik boot loader
tr: Quik önyükleyici kuruluyor

note: Type: boolean Description :sl4:
en: quik installation failed. Continue anyway?
tr: Quik kurulumu başarısız. Yine de devam edilsin mi?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The quik package failed to install into /target/.  Installing quik as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to quik, so continuing the installation may be possible.
tr: Quik paketi /target/'a kurulamadı. Bir önyükleyici olarak quik'in kurulması gerekiyor. Kurulum sorunu quik ile ilgili olmayabileceğinden kuruluma devam etmeniz mümkün olabilir.

note: Type: text Description :sl4:
en: Checking partitions
tr: Bölümler denetleniyor

note: Type: error Description :sl4:
en: No root partition found
tr: Kök bölümü bulunamadı

note: Type: error Description :sl4:
en: No partition is mounted as your new root partition. You must mount a root partition first.
tr: Kök bölümü olarak bağlanmış bir bölüm bulunamadı. Önce bir kök bölümü bağlamalısınız.

note: Type: error Description :sl4:
en: Boot partition not on first disk
tr: Önyükleme bölümü birinci diskte değil

note: Type: error Description :sl4:
en: The quik boot loader requires partition that holds /boot to be on the first disk. Please return to the partitioning step.
tr: Quik önyükleyici, /boot bölümünün birinci diskte olmasına ihtiyaç duyar. Lütfen bölümleme adımına geri dönün.

note: Type: error Description :sl4:
en: Boot partition must be on ext2
tr: Önyükleme bölümü ext2 türünde olmalı

note: Type: error Description :sl4:
en: The quik boot loader requires the partition that holds /boot to be formatted using the ext2 file system. Please return to the partitioning step.
tr: Quik önyükleyici, önyükleme bölümünün ext2 dosya sistemiyle biçimlendirilmesine ihtiyaç duyar. Lütfen bölümleme adımına geri dönün.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Do you really want to install the quik boot loader?
tr: Quik önyükleyiciyi kurmak istediğinize gerçekten emin misiniz?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: You have chosen to install the quik boot loader. You will not be able to boot any other operating system from this disk. Furthermore, your machine may not be bootable in any manner after this process completes. If you are left with a blank screen, you may need to try a cold boot and hold down Command-Option-P-R.
tr: Quik önyükleyiciyi kurmayı seçtiniz. Bu diskte bulunan herhangi bir işletim sisteminden açılış yapamayacaksınız. Daha da ötesi, bu işlem tamamlandığında makineniz açılamaz hale de gelebilir. Eğer açılış sırasında boş bir ekranla karşılaşırsanız Komut-Seçenek (Option)-P-R tuşlarını basılı tutarak donanımsal önyükleme yapmayı deneyebilirsiniz.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Be aware that this code has not been thoroughly tested.
tr: Bu kodun etraflı şekilde test edilmediğini unutmayın.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: You have chosen to install the quik boot loader. You will not be able to boot any other operating system from this disk. Furthermore, your machine may not be bootable in any manner after this process completes.
tr: Quik önyükleyiciyi kurmayı seçtiniz. Bu diskte bulunan herhangi bir işletim sisteminden açılış yapamayacaksınız. Daha da ötesi, bu işlem tamamlandığında makineniz hiçbir şekilde açılamaz hale de gelebilir.

note: Type: text Description :sl4:
en: Creating quik configuration
tr: Quik yapılandırılması oluşturuluyor

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to create quik configuration
tr: Quik yapılandırması oluşturulamadı

note: Type: error Description :sl4:
en: The creation of the main quik configuration file failed.
tr: Quik ana yapılandırma dosyası oluşturma işlemi başarısız.

note: Type: error Description :sl4:
en: Check /var/log/syslog or see virtual console 4 for the details.
tr: Ayrıntılı bilgi için /var/log/syslog dosyasına veya 4 numaralı konsola bakın.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: Your system may be unbootable!
tr: Uyarı: Sisteminiz açılamaz duruma gelebilir!

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing quik into bootstrap partition
tr: Quik önyükleme bölümüne kuruluyor

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to install boot loader
tr: Önyükleyici kurulumu başarısız

note: Type: error Description :sl4:
en: The installation of the quik boot loader failed.
tr: Quik önyükleyici kurulumu başarısız.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: your system may be unbootable!
tr: Uyarı: Sisteminiz açılamaz duruma gelebilir!

note: Type: text Description :sl4:
en: Setting up OpenFirmware
tr: OpenFirmware ayarlanıyor

note: Type: error Description :sl4:
en: Unable to configure OpenFirmware
tr: OpenFirmware yapılandırılamadı

note: Type: error Description :sl4:
en: Setting the OpenFirmware boot-device variable failed. You will have to configure OpenFirmware yourself to boot.
tr: OpenFirmware'in boot-device (önyükleme-aygıtı) değişkeni ayarlanamadı. Sistemin açılabilmesi için OpenFirmware'i kendiniz yapılandırmalısınız.

note: Type: error Description :sl4: This error may not be fatal, depending on the exact type of Mac.
en: Problem configuring OpenFirmware
tr: OpenFirmware yapılandırılmasında sorun oluştu

note: Type: error Description :sl4: This error may not be fatal, depending on the exact type of Mac.
en: Setting the OpenFirmware boot-command variable failed. You may have intermittent boot failures.
tr: OpenFirmware'in boot-command (önyükleme-komutu) değişkeni ayarlanamadı. Arada bir açılış hatalarıyla karşılaşabilirsiniz.

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to mount /target/proc
tr: /target/proc bağlanması başarısız

note: Type: error Description :sl4:
en: Mounting the proc file system on /target/proc failed.
tr: /target/proc üzerine proc dosya sistemi bağlanması başarısız.

note: Type: text Description Main menu item :sl4:
en: Install quik on a hard disk
tr: Quik'i bir sabit diske kur
